LUCHTVAART VRAGENBUS WOENSDAG 20 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 buiten Adam en v. Heel ook v. Run, Ande- riesen, Van Nellen en Van Male genoemd worden. De leiding van Ruoff kon ons niet bevredigen''. Radioverslag Nederland—België. Oost en West en schepen leef den mee. Naar aanleiding van de uitzending van een verslag van den voetbalwedstrijd Ne derlandBeigië door de rijksradiozenders te. Kootwijk werden talrijke berichten van goede overkomst ontvangen. In Indië liet de ontvangst niets te wen- schen. Ook de heruitzending door de Indi sche zenders werd een .succes. In Curasao kon het verslag door vele radio-amateurs en voetbalverenigingen uitmuntend ge volgd worden. In Paramaribo is ondanks slechte atmos ferische omstandigheden de uitzending toch goed doorgekomen, doordat op verschil.en- de zenders tegelijk gewerkt werd. Ook verschillende schepen op zee, waar onder de „Marnix van St Aldegonde" en de „Sibajak", hebben het wedstrijd-verslag beluisterd. Zoo berichtte o a. het s.s. „Bar- neveld", dat het zich nabij de Kleine An tillen bevond en dat de uitzending uitste kend kon worden gehoord. A gemeen werd de wensch geuit, derge lijke uitzendingen te herhalen. Politiewedstrijden Alkmaar. Op de gisteren te Alkmaar gehouden seriewedstrijden van politiesportvereeni- gingen wist de Leidsche Pol. Sportver. beslag te leggen op den tweeden prijs, een zilveren lauwertak. Alkmaar was eerste, Haarlem derde. N.V. NEDERLANDSCH IJS- EN SPORT-PALEIS. Te 's-Graver>hage opgericht Naar wij vernemen, is onder dagteeke- ning van 16 April de ministerieele goed keuring verkregen op de statuten van de N.V. Nederlandsch IJs- en Sport-Paleis, te 's-Gravenhage gevestigd. Directeur der N.V. is f'e heer Jan Schip per. Deze heeft zich de medewerking voor den bouw verzekerd van den architect, den heer S van Bommel, terwijl hij voor de organisatie van het sportieve gedee'te de medewerking verkreeg van den op dit ge bied bekenden organisator en journalist, den heer J. C. A. Coucke. Het ligt in de bedoeling, zoo mogelijk i nog dit iaar, met den bouw van dit Paleis te begingen. Daarin zal o.a. worden aan gebracht een moderne ijsbaan van ca. 40 bii 90 meter en een verplaatsbare houten wie'e-bean. zoodat het mogeliik zal zijn nu eindeHjk ook hier té lande Zesdaagsehe wedstrüden te geven. De ijsbaan wordt zoo ingericht dat bin nen enkele uren de daarvoor bestemde ruimte he1 middenterrein droog ge legd zal kunnen worden, zoodat het ge bouw tevens benut zal kunnen worden voor andere doeleinden: het houden van groote \e*-gaderingen. tentoonstellingen. zang-, dans- en muziek-conooursenboks- en lawntennis-tournooien en concours-hippi- que. Naast diverse sport-evenemen'en, waarbij ook de in het buitenland met zoo vee! belangsteTin-g gevolgde ijshockey-wed- strrden. zu^en in dit Snortpaleis diverse andere feestelijkheden, attracties. o.a. ga- la-"sfoP«>t«»ri l-„r, er| De N.V. heeft besloten, teneinde het be- noodigd kapitaal bijeen te brengen om dit IJs- en Sport-Paleis te kunnen doen beant woorden aan alle moderne eischen, een populaire obligatie-leening uit te schrijven, waaraan een aardige attractie verbonden is. Het ligt n.l. in de bedoeling aller mede werking te verknieen. Zender eenige risico van den kooper bestaat daarbij de mogelijk heid. dat voor hen. c'.ie obligaties nlaatsen, bedragen tot een maximum van 3000 gulden verdiend kunnen worden. Alle geplaatste ob igaties worden volgens een ingenieurs systeem voor de volle waarde op den duur teruggekocht. Vast staat, dat het IJs-Sport-Paleis te 's-Gravenhage zal verrijzen op een -terrein, waarover bereids vergevorderde onderhan delingen gaande zijn. Het kantoor is geves tigd in de Spaarnestraat 4, waar eerlang ook het bouwbureau zal worden onderge bracht. EEN 00STERSCHE WIJZE REIST PER K.L.M.-VLIEGTUIG. De nieuwe toestellen. De „Valk"-gezagvoerder Sillevis, die Za terdag aa een reis van negen dagen uit Batavia op Schiphol is geland, heeft on derweg veie passagiers vervoerd. Van Ba tavia tot Amsterdam en vandaar tot Ko penhagen reisde een Nederlander, die eer3t per boot uit Manilla was gekomen. Van Bangkok reisden twee passagiers tot Cal cutta. Hier stapte Rabindranath Tagore met een secretaris en een vriend in, ten einde zich naar Bushir te begeven. Do tweede secretaris van den Indischen wijs geer, dichter en schilder, was reeds een week te voren per K.L.M. naar Perzië ge vlogen. Te Jodhpur was de Maharadja op het vliegveld om Tagore te verwelkomen. Te Karachi wachtte hem een groote men- schenmenigte; te Djask, het einde van do tweede dag-étappe gevoelde de grijsaard zich zoo weinig vermoeid, dat hij nog een lezing hield. Te Bushir, dat na twee-en- een-halve dagreis bereikt werd. stond een eerewacht van Perzische soldaten om den wijsgeer namens den Sjah te ontvangen. Van Bushir vervolgde Tagore zijn reis naar Teheran, waar hij als gast van den Sjah zal verblijven. Het gezelschap, de dichter met zijn vriend en zijn beide secretarissen, reizen 2-1 Mei per K.L.M. weder naar Cal cutta terug. Tagore was zeer tevreden over zijn vlucht en verklaarde, dat bij zijn hoo- gen leeftijd voor het afleggen van lango afstanden alleen het vliegtuig dienen kon. De „Valk" vervoerde ten slotte nog een passagier van Cairo naar Athene. Het reizigers-verkeer op de luchtlijn AmsterdamBatavia en op de verschillen de étappes daarvan, neemt voortdurend toe, zoodat herhaaldelijk aanvragen um passage geweigerd moeten worden. Het is uit deze overwegingen, dat de K.L.M. thans van 1 Mei de route uitsluitend met groote vliegtuigen van het type F. 1*2 zal bevlie gen. Nu de nieuwste drie vliegtuigen van dit type, te weten de „Havik", de „Ibis" en de „Ijsvogel" gereed zijn gekomen, be schikt de K.L.M. hiermede over een vloot snelle, groote en buitengewoon gerieflijke toestellen, welke voor het reizen over lange afstanden bij uitstek geschikt zijn. De firma Mutters heeft de ruime kajuiten smaakvol en practisch ingericht. RöROS, DE ONDERAARDSCHE STAD. MENSCHEN ALS HOLBEWONERS. Koper en koude. Pp ongeveer twee dagreizen van Dront- heim, in het Noorden van Noorwegen, ligt het plaatsje Röros, dat niettegen staande zijn 200-jarig bestaan zoo goed als onbekend is. Het plaatsje ligt 650 meter boven den zee-spiegel en de be woners werken in de kopermijn, die nog 200 meter hooger gelegen is. Door een toeval werd vóór 200 jaar door een boer, die op jacht was naar een rendier, de aanwezigheid van koper in het eenzame brongebied van de Glommen, de grootste rivier van Scandinavië, ontdekt. Vakkundige mijnexploitatie kende men toentertijd slechts in Duitschland; daar om liet men uit het Ertsgebergte een schaar mijnwerkers komen, die onder lei ding van den Saksischen mijndirecteur Lossius de kopermijn Röros aanlegde. Een stad uit enke'e kleine houten huizen, waarin de gezinnen hun intrek namen, ontstond iets' lager in het dal, waar men tenminste eenigszins tegen den wind be schut was. De mijn zelf ligt op een kaal plateau; geen boom of struik greeit daar boven in de vreeee'ijke koude, steenachtig en onvruchtbaar is de bodem, waar de ijzige stormen van het Kjölen-gebergte om heen jagen. Negen maanden lang duurt de winter en in de korte drie zo mermaanden brenet de schrale grond van het Noordelijk moeras slechts eras en heidekruid voort. Geen wonder, dat slechts ze'den een vreemdeling naar Rö ros verdwaalt en het is evenmin te ver wonderen. dat er absoluut geen vreemde ling zich in d°ze woestenij vestigde, zoo dat de Duitsche kolonie baar eigen ge woonten en teal behoeden kan. Een echt Hunengeslscht huist daarbo ven, afgesneden van de were'd nooit bezocht door eigen landgenooten ver baasd aangestaard en gevreesd door de kleine Finnlappen. De koude in Röros bedraagt ongeveer 30 gr. Réaumur en meer. een koude, die zelfs de verharde inwoners in hun hou ten huizen niet kunnen verdragen. Teder jaar, wanneer de groote koude komt. ziet men een groote bedrijvigheid: de heele stad. die ongeveer 2*250 zielen telt. ver huist en leidt gedurende 5 maanden het leven van een holbewoner. In de oude mijngangen is het warm en behaaglijk; de lucht is zuiver en goed. Drinkwater verschaffen onderaardsche bronnen in voldoende hoeveelheid en overvloedige voorraden leversmiddelen worden van boven meegenomen. Dan staan de huisjes der stad leeg. de bewo ners kruipen diep onder den grondzij heb! en zich met hun meubels, huisraad, bedden en andere bezittingen huiselijk ingericht en zijn er mee tevreden om 5 maanden lang bij schemerig lamplicht bij moeder aarde te gast te zijn. De mannen verrichten op gewone wijze hun werk en stapelen het erts op omze gedurende het betere jaargetijde verder te transpor teeren. De vrouwen koken en wasschen onder den grond en maken wederzijdsche koffievisites. de kinderen bezoeken hun onderaardsche scholen en de pastoor preekt in een ouden mijngang, welke in een kerk veranderd is. Handeldrijvende Finlappen komen van tijd tot tijd in de onderwereld, waar het van menschen we melt, en bieden hun waren te koop aan. Zij schijnen ongevoelig te zijn voor de grimmigste koude; in een temperatuur, welke het kwik bevriezen doet, voelt de Laplander zich heel gemoedelijk en be haaglijk. Zij vormen de eenige verbinding die Röros met de wereld heeft. Door hen ontvangen de mijnwerkers en hun fami lieleden hun levensmiddelen, kleeding- stukken en andere gebruiksvoorwerpen. Alles brengen de kleine handelaars uit het Zuiden voor hen mee en zijn zoodoen de de eenige leveranciers der kleine ge meente, die hun komst als de eenige af wisseling in hun eentonig bestaan be- rchouwt. Door hen komt ook af en toe een krant in het stadje; nieuwe afwisse ling en aanleiding tot eindelooze gesprek ken en vaak tot heftige debatten. Nu zou men meenen, dat de jeugd zich verzetten zou tegen de eentonigheid van hun leven in het stadje Rörcs. Mis, heelemaal mis! Ofschoon de jongelui een tijdie de plaats moeten verlaten om zich onder dienst te begeven, komt het toch zeer zelden voor, dat er een weg blijft en den weg niet meer terugvindt. Het afgesloten ingespannen leven, dat noch oorlog, nog inflatie kent, dat geen notie heeft van onze tegenwoordige eeuw van verwarringen, heeft een aantrekke lijkheid, die slechts begrepen wordt door hen, die ze sinds generaties genieten mochten. Uit de Landbouwwereld WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. 2e helft April. Een mooi gazon is een sieraad van den tuin. Het is te betreuren, dat daaraan me; altijd genoeg zorg wordt gesteed. Om net gazon werkelijk mooi te houden, moet het nu en dan opnieuw bezaaid worden. In t oude gras komt spoedig onkruid, wat het geheel ontsiert. Deze tijd is geschikt om graszaad te zaaien. NaJat de grond bemest en omgespit is, wordt het zaad er goed dik op gezaaid. Met de hark wordt het nu goed onder den grond gewerkt. Daarna wordt deze gelijk gemaakt, en men gaat er met en zwaien rol over heen. Up deze wijze verkrijgt uien een vasten bodem. Het is niet goed éen soort graszaad te gebrui ken, een mengsel is beier; iedere zaaciihan- deLaar van naam kan u hieromtrent in lichten; welk mengsel voor uw grondsoort het beste is, ook met het oog op de ligging in zon oi schaduw; hoeieel zaad ge noodig hebt, enz. Neem te voren de groote van net gazon op. In den tuin: men wachte niet te lang om rijzen bij de erwten te ste ken. Groeien ze te hoog op, dan vallen ze door elkaar en lijden daarondei veel. Er wordt een rij takken gezet tusschen twee regels (rijen erwten, die ongeveer een voei uit elkaar staan). De rijen takken moeten van onder goed aangevuld zijn met tiju hout, opdat de erwten spoedig kunnen op groeien. Het rijs moet zoo diep in den grond staan, dat hei bestand is tegen wind. De rijen mieten goed recht loopen, de uit stekende takken binde men in. Het is aan te bevelen, elk jaar nieuw rijs te nemen Eikenhout is het beste, omdat het 't langst duurt. Het is niet oveibodig, eens over het luchten der bakken te spreken. Dit is den ge..eelen zomer door noodzakelijk. Steeds moet er aan gedacht worden. Het éénmaal vergeten kan tengevolge hebben, dat er veel verbrandt. De zon heeft al veel kracht en onder de ramen wordt het warm. Van bloemkool en wortelen kunnen de ra men af worden afgenomen misschien hebt u dit reeds eenige dagen geleden ge daan mits men ze s nachts weer dext. Snij- en slaboonen in de bakken moeten oij goed weer hoog gelucht worden. Umdat ie bladeren zacht zijn, konden deze anders lioht verbranden. Ook bloemen in bakken kunnen des daags gelucht worden. Ze dro gen dan wat op, wat zeer bevorderlijk voor den groei is, en tevens gewennen ze op die wijze langzamerhand aan de vrije lucht. Cinerarias en Calceolaria's: Nu het warm begint te worden, moeten de ramen van deze bloemsoorten worden weggenomen, anders zullen ze spoedig met luis bedekt zijn. Het zijn koude planten, die niet ve gen de warmte onder het glas kunnen. Dos daags zette men er echter wat voor, om de zon tegen te houden, anders zullen ze te spoedig in bloei komen. En daar ze geschikt zijn, om op een perk te zetten, is dit niot gewenscht. Van deze planten kan men keu rige perken in verschillende kleuren ver krijgen. Ook is het goed, al ia 't ongeveer Mei eer ze op de perken komen, het zoo in te richten, dat men des nachts nog kan dekken, wanneer de lucht naar vriezen staat. Een enkele nachtvorst kan voorgoed het mooie van deze bloemen wegnemen. Bloemzaden: Men kan de soorten die buiten op hun bestemming gezaaid wor den, thans daar in den grond maken ais: Flox drumondi, Reseda, Violieren, Soabiosa, enz.; kortom, de soorten, die voor snijbloe men geschikt zijn. De grond van de bedden moet diep omge>spit, en bemest worden met verganen paarden- of koemest, of half na- tuur-, half kuustmest. Het zaad wordt eenigszins m den grond geharkt, naar ge lang het fijn of grof is. De grond wordt een weinig vastgeplakt voor het uitdro gen. Bij droog weer in 't goed, den grond dagelijks nat te houden, totdat de plantjes voor den dag komen. De planten mogen niet te dicht bij elkander staan; ze een weinig uitdunnen is dus wel goed. Moes tuin: Hebt ge uw moestuin nog niet ge heel omgespit? Dan wordt het nu tijd daar voor. Kool- en boonenland moet eveneens om. Er begint al veel onkruid op te komen, dat den grond uitput en verarmt. Beide groenten kool en boonen, verlangen die» omgespitten grond. Men kan thans nog een en ander zaaien, b.v. wortelen, wanneer de eerste goed boven den grond staan. De laatste tuinboonen moeten nu gelegd wor den. Bij droog weer loope men eens met de schoffel tusschen de rijen kropsia, bloemkool en andere koolsoorten door. Het onkruid begint meer en meer te groeien, en daarom zorge men, er bijtijds bij te zijn. Ook wordt door het schoffelen te grond los, wat den groei der groenten bevordert. Ik zie daar uw perzikboomen tegen muur of schutting tegen het Zuiden ge plant. Wilt u er aan denken, dat die het wel eens te warm kunnen krijgen, wat voor de boomen minder goed is? Men plaatse dan takken of dergelijke er voor, die tegen de felste zonnehitte beschermen. Bij zulk warm weer is het goed de boomen des avonds flink te besproeien, of te bespuiten, en dit overdag te herhalen. Dit is tevens goed tegen de luis en de spin, die de boo men benadeelen. Bij scherpe droogte wor den de boomen bij den stam begoten. Daar voor worden flinke kuilen gemaakt, die des daags b.v. met nios geiekt zijn, om het uitdrogen te beletten, wat den boom zou benadeelen. INGEZONDEN STUKKEN Voorhout, April 1932. De uitgesloten Bouwvakarbeiders Mijnheer de Redacteur. De R'. K. Volksbond alhier, zond aan den Raad dezer gemeente een adres met het verzoek, dat de Raad zich zou wenden tol de Regeering en deze te verzoeken, ook voor de Bouwvakarbeiders crisismaatrege len te nemen. B. en W. zag daar geen nut in en prae- adviseerde den Raad het adres voor ken nisgeving aan te nemen, waarin de Raad stilzwijgend toestemde Op 15 dezer, werd het adres en het ant woord van den Raad daarop in de verga dering van den Volksbond in extenso voor gelezen, hetgeen op zichzelf niers geen bi- zonders is. De Voorzitter echter meende het zich waarschijn ijk tot een plicht te reke nen, daarop eenig commentaar te moeten geven. Het was hem tegengevallen, dat er geen woord door den Raad gesnroken werd bij de behandeling van genoemd adres. De Klaad telde toch 9 Roomsche leden en 3 daarvan waren toch lid van den Volksbond. Ze waren wel niet afgevaardigd door den Volksbond naar den gemeenteraad (jam mer), maar ze hadden toch wel iets kunnen zeggen. Nu, het is mij ook tegengevallen, d.w.z. de houding van den Voorzitter van den Volks bond en ik zal U zeggen waarom. In dezelfde Raadsvergadering waar dat adres behandeld werd besloot de Raad, eveneens zonder eenige discussie en zonder hoofdelijke stemming, het volgende: le de werklooze bouwvakarbeiders te steunen volgens de Rijksregeling; 2e. de toes agre- geling op de Werkloozenkasuitkeeringen te continueeren. De Raad overwoog t.a.v. het eerste, dat een werklooze bouwvakarbeider niet aan zijn lot overgelaten mocht wor den; t-a.v. het tweede ging de Raad van het standpunt uit, dat het niet aangaat, dat een werklooze bij een kasuitkeering waarvoor hij premie betaalt, minder krijgt dan bij een steunuitkeering krachtens de* Rijksregeling, waarvoor hij geen premie be taalt. Een werklooze bouwvakarbeider krijgt evenveel of de gemeente van het R'ijk sub sidie op zijn uitüeering krijgt, ja dan neen. Of de gemeente die subsidie kan missen behoett voor den Voorzitter van den Volks bond geen onderwerp van zorg uit te ma ken. Wat de gezamenlijke Vakoentralen met hun ruim half millioen leden niet kunnen, behoeft toch zeker de gemeente Voorhout niet op te knappen? Men zal mij tegenwer pen, dat de gezamenlijke gemeenten dat moe ten doen. Maar kunnen wij .eel invloed uit oefenen op de besluiten en gesties van an dere gemeenteraden? Als ik mij niet vergis, zyn hier in de gemeente 3 werklooze bouw vakarbeiders, welke voor steun vo.gens de Kijxsiegeiing in aanmerking komen. Veron derstel, dat de 'K'egeenng informeert over hoeveel menschen, ons adres dan wel gaat en wij kwamen met een getal van drie, dan konden wij van bovenaf wel eens een ad vies krijgen, om ons eens ernstig te laten onderzoenen. Zou de Voorzitter van den Volksbond al tevreden zijn geweest, als er bij de behau- de.ing van het adres in den Raad dooj; een of meer Raadsleden maar iets gezegd was? Maar de bedoeling was toch de werkloozen bouwvakarbeiders voor de ergste armoede te vrijwaren? Nu, de gemeente steekt dien werkloozen bouwvakarbeider de helpende hand toe, wat wil men nu nog meer? Die werklooze bouwvakarbeider zal toch wel moer hebben aan steun dan aan een adres aan de Regeering. Wanneer de Voorzitter van den Volks bond zoo overtuigd is, dat die 3 Bonds raadsleden we. iets meer voor het adres hadden kunnen doen, waarom dan niet lie ver voor het indienen van het adres aan den Raad eerst contact met hen gezocht en hun advies ingewonnen? Wanneer genoemde Voorzitter meent iets nuttigs voor den Volksbond gedaan te heb ben door deze manier van optreden, moet ik hem, tot mijn spijt, deze illuusie ontne men. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. H. van der Voet. V r a a g L. P. te W. inzake naam, adres en kwaliteit van den adjunct-inspecteur der Directe Belastingen te Leiden. Antwoord: Wend u tot het kantoor der Directe Belastingen, Breestraat 40, Lei den. Vraag: Ik ben loswerkman en in de belasting aangeslagen tegen een inkomen van f 1300 per jaar, terwijl ik reeds 7 maan den werkloos ben. Moet ik in dit belasting jaar (Mei 1931 tot Mei 1932) belasting be ta en voor mijn zuiver inkomen van voor 1 Mei 1931 of van mijn inkomen na 1 Mei 1931? Antwoord: Vóór Mei 1931. Bij werk loosheid kunt u wellicht een schikking tref fen met den Ontvanger der Belastingen wat de betaling betreft. Vraag: Waar is het secretariaat ge vestigd van de Vereeniging van Huiseige- Antwoord: Het secretariaat van den Ned. Bond van Huiseigenaren is gevestigd: Toumooiveld no. 3, Den Haag. Vraag: Ik heb een herdershond, een half jaar oud, die een oor laat hangen. Wat moet ik daartegen doen. Waar kan ik een boek en blad bekomen, waarin lessen staan voor hondendressuur? Antwoord: Voor wat het eerste ge deelte van de vraag betreft kunt u zich het beste wenden tot een veearts. Boeken over hondendrcssccrkunst zijn er ve.e. Iedere boekhandelaar kan U die ver strekken. Uitgegeven worden verder het Kynolo- gisch Weekblad „De Hond'" en „De Hon denvriend", officieel orgaan van verschil lende Kyn. clubs, uitgave W. Wekker, te Anerdoorn. Vraag: Hoe kunnen wij mieren be strijden, die tusschen de plinten onder do vloer komen? Antwoord: Wij raden u aan op te sporen uit welke gaatjes de diertjes komen. Wanneer u daar f.inke uitspuitingen geeft met insectenpoeder of een vloeistof tegen insecten, zullen ze zeker verdwijnen. Bij een drogist kunt u de benoodigde ingrediënten verkrijgen. Vraag: Welke is de kortste en beste weg per auto van Stompwijk naar Best en hoeveel K.M.? Antwoord: Stompwijk. Zoetermeer, Bergenschenhook, Hilligersberg, Rotter dam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, De Mijl, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenberg- schenhoek, Terheijden, Breda, Dorst, Til burg, Moergestel, Oirschot. Bost. Afstand 120 K M. V raag: Welke is de kortste weg van Alphen a.d. Rijn naar Tilburg en hoeveel K.M.? Antwoord: Alphen, Boskoop, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudriaan, Gorinchem, Nieuwendijk, Geer- truidenberg, Raamsdonk, Waspik, 's Gre- velduin. Waalwijk, Loon op Zand, Tilburg. Afstand 85 K M. DE AVONTUREN VAN 341. Ook een poesje en muisje, zouden aan den wedstrijd meedoen.. Keesie dpelde de lampjes uit. De pees keek met een meewarig gezicht naar het muisje, alsof ze zeg gen wou: .,Dat win ik zeker en anders eet ik je op, ik lust je wel rauw". EEN VERKEERSAGENTJE. 342. Het sein werd gegeven en daar begon de strijd tus schen haas en eekhoorn. Al dadelijk verloren de paarde bloemen tal van pluisjes, want er werd hard geloooen. Keesie, die bij de streep stond, had gezorgd, dat beiden tegelijk afgingen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11