RECHTZAKEN Mjffè VERSTREKT CREOIETEM Financiën en Economie SPORT WOENSDAG 20 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ECHTELIJK DRAMA TE ROTTERDAM. VROUW DOOR HAAR MAN OVERHOOP GESTOKEN. Aan de gevolgen overleden. De dader gearresteerd. Gisteravond om 6 uur heeft zich in het logement v. H. aan de Delftsche Vaart te Rotterdam een echtelijk drama afgespeeld, waarbij de 31-jarige vrouw M. E. de Roo zoodanig door haar echtgenoot, de 6S-ja- rige soheepskok U. G. E. is gestoken, dat zij eemge uren later is overleden. Het drama heeft zich als volgt afge speeld De man en de vrouw waren sinds ©eni ge jaren gescheiden. In dezen tijd heeft de vrouw met verscheidene mannen samen geleefd. Onlangs schreef zij haar echtge noot, van wien zij niet wettelijk was ge scheiden en verzocht hem, haar te komen opzoeken. De man bezocht de vrouw en kwam toen tot de conclusi'e, dat de vrouw in ernstige geldelijke moeilijkheden was verwikkeld geraakt. Om haar te helpen, bood hij haar aan met hem mede te gaan naar het logement aan de Deltsohe Vaart, waar hij sinds eenige dagen verblijf hield. Twee dagen heeft de vrouw daar bij hem gewoond. Toen de man gisteravond om streeks zes uur thuiskwam, verzocht de vrouw hein haar kleeren terug te willen geven, welke daar in ©en kast waren op geborgen, omdat naar zij mededeelde, zij van plan was hom weer te gaan verlaten. Er ontstond toen een woordenwisseling, waarbij de man zoo driftig werd, dat hij ©en dolkmes, dat op tafel lag omdat hij tevoren nog brood daarmede had gesno- den, opnam, en de vrouw daarmede ©enige steken toebracht. Op het lawaai kwam de logementhouder en eenige andere personen, die in het logement vertoefden, naar de be treffende kamer, waar zij de vrouw, die ernstig bloedde, op bed vonden. Onmiddellijk werd de politie en de G.G. D. gewaarschuwd. De vrouw werd onmid dellijk naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht, waar geconstateerd werd, dat zij ©en steek in den rug had beko men, welke de linkerlong had geraakt, waardoor ©en ernstige inwendige bloeding was ontstaan. Voorts had zij steken in het linkerbeen en aan de armen bekomen. Zij is eenige uren na aankomst in het zie kenhuis overleden. De politie heeft den man in het loge ment gearresteerd en naar het politiebu reau aan den Oppert overgebracht, waar hij werd ingesloten. Bij zijn verhoor bekende hij volledig. Hij was zeer zenuwachtig en verklaarde, dat hij niet de bedoeling had gehad de vrouw te dooden en in drift gehandeld had. Het echtpaar had' twee kinderen, ©en jongentje van 9 en een van 11 jaar welke bij familie van den man opgevoerd werden. DE SMOKKELHANDEL LANGS DE GRENZEN. Een nieuwe pantserauto. Zondag j.l. hebben de douanebeambten van het grensdistrict Düsseldorf een ver gadering belegd te Düsseldorf, om de ge beurtenissen van de laatste weken te be spreken en de mogelijkheid van nieuwe maatregelen tegen de smokkelaars ter spra ke te brengen. Voor het district Düsseldorf moeten er bizondere maatregelen getrof fen worden, daar de smokkelhandel kier weliger bloeit dan op andere plaatsen. Ver sterking van manschappen bij de douane werd dan ook dringend noodzakelijk ge acht. Dat deze nieuwe beambten aanstonds de handen uit de mouwen hebben gesto ken, blijkt uit het feit, dat zij den eersten dag reeds een smokkelbende verrasten die daarop in het geheel niet voorbereid scheen. De smokkelaars gingen aan den haal met achterlating van dén buit. De beambten vuurden op de vluchtelingen, zoodat een smokkelaar zwaar getroffen neerstortte. Er schijnt ook weer een nieuwe pantser wagen in gebruik te komen bij ©en smok kelbende, die haar centrum heeft in Arcen. Do wagen is dubbel gepantserd. „Msb." STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POEL AU ROEBIAH (uitr.) vertr. 19/4 v. Bombay. TABINTA (uitr.) arriv. 19/4 te Port Said. TANIMBAR (uitr.) pass. 17/4 Gibraltar. KON. NED. STB. MIJ. AURORA arriv. 19/4 v. Lissabon te Faro. EUTEWPE vertr. 19/4 v. Musel n. Oporto. HEBE, v. Algiers n. Lissabon, pass. 19/4 Gibraltar. TELAMON arriv. 19/4 v. Genua te Torre- vieja. KON. PAKETVAART MIJ. SIGLI arriv. 18/4 te Rangoon. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHGOIL, Vanc./Rott-, vertr. 15/4 v. Cristobal. NARENTA, Vanc./Rott., arriv. 19/4 te Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. SARPEDON, v. Yokohama n. Rotterdam, 20/4 te Londen verwacht. EEN VERDUISTERING VAN CIRCA f 65.000.—. Voor de Haagsohe rechtbank diende Je zaak tegen een 44-jarigen kassier van een Haagsche bankinstelling, verdacht dat hij in de jaren 1920 tot '31 herhaalde malen opzettelijk gelden, in totaal ongeveel 55.000 k f 65.000, toebehoorende aan de bank, welke gelden hij als kassier van genoemde Lank had ontvangen, zich we derrechtelijk heeft toegeëigend. Als eerste getuige werd een der firman ten gehoord, die op een vraag van den president antwoordde, dat hij geconsta teerd had. dat in December jl. bij de kas controle een bedrag van 65.000 bleek te kort te zijn. Op een vraag van den verdediger, mr. Eolandus Hagedoorn, deelde getuige me de. dat de kassier het recht had over kas gelden te disponeeren bij de Nederlandsche Bank en de chèques als procuratiehouder te onderteekenen. De volgende getuige, een procuratiehou der der bank, heeft met den vorigen getui ge de boeken gecontroleerd en het tekort geconstateerd. Toen na eenige dagen de kas toch klopte, werd een onderzoek inge steld en toen bleek, dat verdachte het te kort bij de Nederlandsche Bank had op genomen. Een volgende getuige verklaarde, dat zijn collega (de verdachte) tegenover hem heeft bekend de verduisteringen te heb ben gepleegd. Mr. A. C. E. M. de Groot, advocaat en procureur, wordt, na door den president op verzoek van verdachte van sijn ambts eed te zijn ontslagen, als getuige k déchar ge gehoord. In November 1930 is verdach te bij getuige op kantoor gekomen en legde de zaak bloot, daarbij mededeelende dat de bank tegen benadeeling door der den was verzekeerd. Met de firma, bij wie de bank verzekerd was, is toen ge tracht een schikking te treffen, doch de door getuige aangewende pogingen om door middel van afbetaling van eenige duizenden guldens per jaar de zaak in der minne te schikken hadden geen succes. Verder verklaarde mr. De Groot, dat ver dachte sedert jaren ze©r gebukt ging on der hetgeen hij misdaan had. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde. President: Waar is het geld gebleven? Het is een groot bedrag. Verdachte zegt, dat hij o.a. zijn broer heeft geholpen en dat hij speculeerde. President: Dat is bekend, doch het ver klaart niet het verdwijnen van zulk een bedrag. U is de eenige die het weet. Hierna verklaarde verdachte op de vraag hoe hij ruim zes-en-een-half duizend gul den per jaar zoek bracht, dat hij te groot heeft geleefd en café's en schouwburgen bezocht. Mr. P. Blok, requisitoir nemende, ving aan met op te merken, dat hij geen ver ontschuldiging van de gedragingen van verdachte kan vinden. De vraag, hoe hij in de gelegenheid was deze verduisterin gen te plegen zonder dat er iets van ge merkt is, wordt beantwoord door de ver klaring van verdachte, dat hij steeds de tekorten aanzuiverde door op de Neder landsche Bank te disponeeren. Ter zake van verduistering in dienstbe trekking, eischte het O. M. ten slotte twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 3 Mei. KANTONGERECHT ALPHEN a. d. RIJN Door het Kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstek vonnissen gewe zen terzake w©gens overtreding der vleeschkeuringswet. A. v. d. Z. f 10 sub«. 4 dg.; Overtreding der algemeene politiever ordening der gemeente Alphen a. d. Rijn, D. S. f 1 subs 1 wk. tuchtschool; G. M. v. O. f 3 subs. 1 dg.; Overtreding der motor en rij wiel wet C. v. d. B. te Ter-Aar; J. H. v. L. te Loerbeek; A. V. te Boskoop; C. J. B. te Boskoop; G. H. te Ter-Aar; J. Th. v. L. te Woerden; allen tot f4 subs. 2 dg. hechtenis; L. G. te Hazerswoude f2 subs. 1 wk. tuchtschool; J. B. te Boskoop; P. C. den B. te Zevenhuizen; C. V. te Gouda; P. C. S. te Ter-Aar; B. N. B. te Boskoop; H. v. E. allen tot f3 subs 1 dg.; J. N. te Ter-Aar; J. Th. J. R. f2.50 subs. 1 dg.; H. C. v. T. te Katwijk aan Zee f 8 subs. 4 dg.; N. L. Y. te Woubrugge f2 subs. 1 dg.; Overtreding der Visscherijwet D. V. ie Schiedam f5 subs. 2 dg.; P. J. A. te Rot terdam f 3 subs. 2 dg. en W. v. d. H. te Woubrugge f 4 subs. 2 dg. allen met ver beurd verklaring van vischtuig; Terzake wegens overtreding van art. 461 wetb. v. strafrecht C. V te 's-Gravenhage f 3 sub?. 1 dg.; Overtreding der IJkwet H. B. tot 2 X f 1-50 subs. 1 dg., met verbeurd verkla ring der inbeslag genomen gewichten; Overtreding van art. 453 wetb. van straf recht. H. M. 2 dg. hechtenis; L. S. 3 dg. hechtenis en D. D. tot f 8 subs. 4 dg. allen zonder bekende woon- of verblijfplaats heir te lande; Terzake wegens overtreding van de verordening voor de vaart en pas sage van de brug te Woubrugge P. de V. te Landsmeer tot f 6 subs. 2 dg. Overtre ding der arbeidswet W. A. Y. te Ter-Aar f 15 subs. 6 dg.; W. C. V. te Boskoop rot f 6 subs. 2 dg. en wegens overtreding der algemeene politieverordening der gemeen te Hazerswoude J. C. v. d. Y. te Hazers woude tot f 2.50 subs. 1 dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. 3170 BEETHOVEN IN DE RECHTSZAAL. Verdachte speelde Adagio uit Opus 110 in As-dur. Het is een zeer recente gebeurtenis, die hier volgt en hoe weinig Beethoven ook heeft kunnen voorzien, dat een zijner wer ken nog eens ooit in de rechtszaal ge speeld zou worden, toch zou hij over den afloop van dit gebeuren zeker niet onte vreden geweest zijn. Voor den rechter staat een jonge, blee- ke man in armoedige, versleten kleeding. Hij wordt beschuldigd van diefstal van een bontjas. De getuige, die hem aan klaagde. een deftige, blijkbaar rijke dame, verklaart, dat de aangeklaagde in haar woning om een aalmoes gevraagd had. Zij deed zelf de deur open en ofschoon de be delaar er uiterst armoedig uitzag, had hij geen slechten indruk op haar gemaakt en haar bovendien nog verzekerd, dat hij haar een tegenprestatie bieden wilde. Op de vraag, wat hü dan wel doen kon, had hij geantwoord: Pianosnelen. Half uit medelijden half uit nieuwsgie righeid was zij ot> bet zonderlinee voor stel ingegaan en had den man naar het salon gebracht. „Ja, miinbeer de rechter", betuivde de d?me. „u kunt zich miin ver bazing voorstellen, toen deze ongeschoren bedelaar Beethoven speelde het Adagio uit. Onus 110 in .As-dur dat wel met een virtuositeit, die men alleen va.n echte kunstenaars verwachten kan." Tenslotte had de vreemdeling haar nog harteliik bedankt en zel's met een hand kus afscheid genomen. Vijf minuten later miste zii echter haar waardevolle bontjas, die in de vestibule gehangen had en zij kon niemand anders verdenken dan den Beethovenspeler. die oneetwüfeld van haar verwarring gebruik gemaakt had. De aangeklaagde ontkende met groot e be slistheid alle schuld. Hii deelde mede. dat hij 25 jaar oud was, een conservatorium bezocht en Pter in een bekend orkest ge speeld had. De algemeene malaise h"d hem den vrijgezel, het eerst getroffen Hij werd ontslagen, een tudlang was bet hem nog mogeluk geweest iets te verdienen, door bii ce'egenheden te spelen, maar ten slotte hield ook dat op. Alle pogingen om ander werk te^ vinden mislukten, het recht oo ondersteuning was intusscheu verloren gegaan, zoodat- de hon ger hem ten slotte op straat gedreven en tot bedelen gedwongen h°d Zün aanstaan de getuigde voor hem. Hij kon den dief stal met ge^lee^d hebben, want hii was dien bewusten dag reeds kort na 12 uur bij haar geweest. Zeker, de dame bevestigde. dat de aan- geHa-aade nas om 12: uur bii haar weg ging. De afstand tot de woning var» zijn verloofde bedraagt meer den een uur „Zijn er op dien bewesten dag nog meer bedelaars bü u geweest en kan het niet mogelijk zijn dat de dm.fstal reeds gepleegd was eer de aangeklaagde bij u was?" vroeg de rechter. Dat moest de dame toegeven. Ook vond het gerecht het wel wat onwaarschiinliik. dat de iouge man. die zün weldoenster tot afscheid hoffelijk de hand kuste, in de andere hand achter zijn rug een zware bondias verborgen kon houden, want dat was toch ten slotte geen kleinigheid We gens gebrek aan bewijs werd de aange klaagde vrijgesproken. En nu het happy end van deze geschie denis die zich voor een der rechtbanken van Hamburg afsoeelde en zoo duidelük de ellende van onzen troosteloozen tegem woordigen tijd openbaart. Het gerecht wil de den aangeklaagde, die zoo hardnekkig op zijn kunstenaarsschap steunde, gele genheid geven zijn talent te toonen. Daar om had men in de rechtszaal een vleugel geplaatst en weer speelde de jongeman evenals toen in de salon der rijke dame het Adagio uit Opus 110 As-dur van Beet hoven met een overgave en gevoel, dat aan het slot de talruke toehoorders in een storm van bijval uitbraken Misschien had do menschlievende rechter het effect van dit buitengewoon concert voorzien, in ieder geval werd de aandacht van het pu bliek nu gevestigd op een helaas maar al te veel voorkomend lot. „Beethoven in de rechtszaal" heeft den armen kunstenaar een nieuwe betrekking bezorgd. NUTSSPAARBANK TE 'S-GRAVENHAGE. Een run. Geruststellende mededee.ingen van dén voor zitter van het bestuur. Sedert het bekend worden van de débacle van de fa. Scheurleer en Zoonen 18 het aantal opvragingen van gelden bij de Nutsspaarbank te s-Gravenhage belangrijk toegenomen, totdat heden de toeloop zoo groot werd, dat van een run kon worden gesproken. Voor de loketten aan het hoofdkantoor aan de Riviervischmarkt verdrongen zich eenige honderden personen, die hun geld kwamen terug halen. Ook aan de twaalf bijkantoren was de toe.oop vandaag be langrijk grooter dan in de afgeloopen da gen. Wij hadden vanmiddag een onderhoud met den voorzitter van het bestuur van de Nutsspaarbank, mr. Adnes en de voltal lige financiëele commissie, die zooals ge bruikelijk, lederen Dinsdag bijeenkomt. Aan cle mededeelngen van den voorzitter, die geheel geruststel .end voor het publiek kunnen worden beschouwd, ontleenen wij, dat het aantal opvragingen begonnen is sinds de vorige week Maandag, toen de fa. Scheurleer haar loketten sloot. Al direct ging het gerucht, dat de Nuts spaarbank in deze débacle was betrokken. Inderdaad was dat het geval. Doch tot een minimaal bedrag, dat bovendien nog vol komen gedekt was en waarvan alweer reeds f 25000 gerealiseerd is. Het betrof hier twee prolongatieposten tezamen groot f 84.000, welke tezamen gedekt waren tot een be drag van f 97.000. Toen het bestuur van de bank gewaar werd dat het aantal terugbetalingen aan merkelijk toenam, heeft het zijn maatrege len genomen. Elk bedrag wordt aan het publiek uitbe- taa.d,. waaronder ook begrepen zijn de groote bedragen, waartoe de Spaarbank volgens Statuten en reglement niet ver plicht is. Teneinde echter alle ongerustheid onder het publiek weg te nemen, meende de Spaarbank het beste te doen alles uit te betalen, wat gevraagd werd. Van Vrijdag j.l. tot op dit oogenblik is f 838.000 meer uitbetaa-d, dan ingelegd. Totaal is sinds Vrijdag j.l. tot op heden uitbetaald f 1.037,000, terwijl sinds dien dag is ingelegd een bedrag van f 199.000. De Nutsspaarbank ondervindt onbeperk te medewerking van de Nederlandsche Bank. Omtrent de bezittingen van de Nuts spaarbank deelde de voorzitter mede, dat op 1 Jan. 1932 het effectenbezit f 20.938.000 (beurswaarde) groot was. Het spreekt van zelf dat sindsdien de waarde van het effectenbezit nog iets is gedaald, doch dat bedrag speelt practisch geen rol tegenover het bezit van de bank. Het effectenbezit van de Nutsspaarbank is voor ©en zeer be.angrijk deel belegd in schatkistpapier, staatsschuld, pandbrieven van de meest soliede hypotheekbanken, ge meente-, provinciale- en polderleeningen, terwijl bovendien f 9 millioen in hypotheek (uiiöiUitend landerijen) is belegd Bovendien ver.eende de Nutsspaarbank tot ongeveer f 1 1'2 millioen voorschotten aan de gemeenten. Het vaste bezit van de Nutsspaarbank (het hoofdgebouw aan de 'R'iviervischmarkt en de bijkantoren) bedraagt f 700.000. Tenslotte legde Mr. Anries er nog eens sterk den nadruk op dat er absoluut geen reden is tot ongerustheid. De soliditeit van de bank, haar verleden staa-t hiervoor volkomen borg. De run is in geen enkel, opzicht gerechtvaardigd. Naweeën in Haarlem en in Gouda. De run op de spaarbank in Den Haag veroorzaakte gisteravond te Haarlem ook 'n zoodanigen toe oop van menschen, dat in de Jansstraat, waar de bank gevestigd is. het verkeer belemmerd was. Nadat de directeur van de bank de beleggers op geruststellen de wijze had toegesproken, keerden velen naar huis terug Nochtans moest de bank tot na acht uur geopend blijven om de velen die hun geld terugvorderden, tevreden te stellen. In het geheel werd ongeveer f 20.000 uitbetaald. Ook te Gouda b.ijken minder gunstige geruchten omtrent den toestand der Nuts spaarbank de ronde te hebben gedaan Di recteur en Commissarissen hebben daarin aanleiding gevonden per advertentie mede te deelen. dat deze geruchten van eiken grond ontbloot zijn en de bank aan al haar verplichtingen ruimschoots kan voldoen. LETTEREN EN KUNST „Die Eerste Bliscap" en de muziek begeleiding. Blijkens aanteekeningen, hier en daar in de manuscripten tekst, werd de uit voering van „Die Eerste Bliscap" op en kele plaatsen begeleid en afgewisseld door „sanc". Wat dat voor zangteksten zijn geweest en van welken aard die wa ren, valt alleen te gissen. Bij de uitvoe ringen van dit spel tijdens het Nationale Maria-Congres in „De Vereeniging" te Nijmegen, zullen door een sterk knapen koor, onder leiding van Pater J. W. A. Tünnissen te Nijmegen, Gregoriaansche teksten en melodieën worden gezongen. Enkele dezer teksten worden aan de han deling op het touneel verbonden, de an dere zeiten haar in mystieke belichting en glans. VOETBAL DTOC. HAARL. VOETBALBOND. OM DEN LEIDSCHE COURANT BEKER. Ie ronde. Zondag a.s. 2.30 uur: St. Bernardus I— Leiden II, scheidsr. M. Heuzen. Nogmaals verzoeken wij de vereeniging S. J. C. omgaand het inleggeld aan den Secr.-Penningm. toe te zenden. UIT HET DISTRICT LEIDEN. Het voorloopig junioren-elftal. Na den gehouden proofwedstrijd vatt Zondag 1.1. heeft de elftal-commissie een voorloopig elftal samengesteld. Dit elftal i« niet definitief, dus kunnen er wijzigin gen worden aangebracht. Er zal nl. streng op gelet worden, dat de spelers zioh niet schuldig maken aan „alléén" spelen of treuzelen, doch dat zij snel en onmiddel lijk den bal doorgeven. Alléén spelers wel ke goed combineeren kunnen wij gebrui ken. De spelers weten dus waaraan zij zich moeten houden. Het voorloopige elftal is als volgt sa mengesteld A. van Egmond (Alph. Boys) A. Meiman J. Prins (R.W.D.) (Alph. Bovs) (Meerburg) (Leiden) CR'.W.D.) II. Tijssen A. Kamphues B. v. Leeuwen Jae. Groenewoud J. v. Nierop L. Kneiber (S.J.C.) (R.W.D.) (V.V.L.) B. Disseldorp J. v. Hameren (S.N.A.) (D.O.S.). Reserves: W. Raaphorst (O.V.V.), G. de Kier (Leiden), G. Zandbergen (Meerburg) G. Verhagen (S.N.A.), Jac. v. Kampen (S. J. C.). A.s. Zondag speelt dit elftal een proef- wedstrijd tegen Lisse I junioren op Meer burgterrein om half één. Scheidsrechter J. Graafmans. Spelers, en elftalcommissie gelieve dus uiterlijk 12.15 uur aanwezig te zijn. De spelers gelieven in wit shirt te ver sohij nen. TH. BERGERS Secr.-Penningm. R. K. Sportvereeniging „Meerburg''. Zoeterwoude (H.R.). De reiskosten voor de supporters, die Zondag a.s. Meerburg 1 zullen vergezellen voor den wedstrijd Activitas IMeerburg I, te Rotterdam, bedragen f 0.75 per per soon Men gelieve zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij den heer J. Dorlandt, Rijne- gommerstraat, Zoeterwoude. Men houde er rekening mede, dat de aan melding onherroepelijk Zaterdagavond s.uit; dan zal besloten worden of het aan tal groot genoeg is, dat de reis kan wor den gemaakt. De verschuldigde gelden moe ien bij de aanmelding direct worden vol daan. Er bestaat geenerlei verplichting als de wedstrijd soms om de een of andere re den niet zou doorgaan. In het laatste ge val wordt het reisgeld geheel teruggege ven. Spoea s.v.p. NEDERLAND—BELGIë. We laten hier nog eenige Belgische pers stemmen over den wedstrijd volgen: „Het Laatste Nieuws" schrijft: Wij moeten bekennen, dat wij deze 21 nederlaag wederom verdiend hebben. Of schoon Nederland niet dat s.uitende spel van Antwerpen vertoond heeft, waren de oranjetruien gedurende het grootste ge deelte van den wedstrijd toch sterker. Een slechte taktiek van de R'oode Dui vel.®. i& geweest, dat zij Lagendaal te veel hebben willen dekken, zoodat de Neder landsche midvoor af en toe door vier of vijf onzer spelers omringd was, waardoor het Belgisch spei begrijpelijkerwijze nogal leed. Dekken is goed, maar te veel dek ken iinm. ons ook verkeerd voor. De „Gazet van Antwerpen" zegt: „Wij hadden geen ongelijk pessimist te z:jn '-oor onze verplaatsing. Het bleek ras, dat Holland op eigen bodem nog beter dan te Antwerpen was al had het dan toch geen geluk met de concentratie van zijn spel op Lagodaai Nogmaals heeft Holland ons overwonnen en als dit ons niet uitermate teleurstelt is het toch bedroevend vast te moeten stel len, dat Nederland vo.komen verdiend en gewettigd gewonnen heeft. Niet zoo zeer heeft Holland in grooten stijl gewonnen, want in zijn geheel was het spel van mid delmatige gehalte en vaak slordig. De „Volksgazet" oordeelt: „Een wedstrijd waarbij wij ons over het ons vertoode spel niet tevreden kunnen stellen. De Belgen vertoonden een spel on waardig aan onze reputatie en a.s op voor hand geslagen Dat bevestigt dat ook Hol land niet presteerde, wij Belgen ons met den uitslag mogen tevreden achten. De Hol.audsche overwegende meerderheid in de eerste helft werd bevestigd met één doel verschil, terwijl in de tweede helft Holland in elkaar zakte en wij zeker meer dan ge lijk konden houden. Adam, Van Heel en onze beide backs waren de besten in het ve.d. Onze halflijn was doorslecht. Helle mans speelle een zijner slechtste wedstrij den. Claessens met démarage, en Simons die gedurig naar het midden moest, liet v. Nellen vrij spel. V. d. Berghe kan niets ver weten worlen, was goed. Grymonprez is voor ons elftal geen aanwinst. Onze beide I vleugels waren goed. Bij Holland mogen

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10