DINSDAG 19 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Meisje ontvoerd en weer teruggegeven. Vrijdag jj. is te Wilmington (Delaware) een meisje ontvoerd, dat echter intusschen weer aan de ouders te teruggegeven. Dc negenjarige Hilda Brodsky, het kind in kwestie, werd geroofd, toen zij zich op weg naar school bevond. De ontvoerders, naar hun uiterlijk te oordeelen Italianen, brach ten het kind met hun auto terug en lieten het bij de pastorie van de Italiaansche kerk weer vrij. Zij waren klaarblijkelijk be vreesd geworden, toen de personen, die met hen in onderhandeling waren getreden, hun hadden verteld, dat hun identiteit bekend was en er op hadden gewezen, dat in Dela ware op rooven van kinderen do doods*—f etaat. Drie bendeleden vermoord. Naar uit New York gemeld wordt, zijn wederom drie personen als slachtoffers van den bende-oorlog gevallen. De bekende bendeleider Thomas Hayes, bevond zich met zijn gepantserde auto op den terugtocht van Chicago naar Madison (Illinois). Hem volgde nog een tweede auto niet twee man van zijn lijfwacht. Toen de beide wagens Granite City pas seerden, werden zij door leden van een vij andige bende met machinegeweren onder vuur genomen. Terwijl de lijfwachts ter- stond doodelijk werden getroffen, slaagde Hayes erin met zijn auto te vluchten. Hij werd echter na een wilde achtervol- ging ingehaald en in het centrum van de stad Madison neergeschoten. Gevangene in Kansas gelyncht. Uit Colby (Kansas) wordt gemeld: Tweehonderd boeren en stedelingen, die buiten zichzelf van woede waren, hebben I zich meester gemaakt van een 53-jarige n gevangene, die bekend heeft, een zevenjarig I meisje te hebben vermoord. De man is door d© woedende menigte gelyncht. Valsche munterij in woning van een Politie-agent. Een politieagent te Sydney heeft dezer dagen een merkwaardige ontdekking ge daan, die zijn loopbaan wel niet erg bevor deren zal. In dezelfde woning waar do poli tieagent woont, is een complete valsche- munterswerkplaats gevonden, van waaruit een groote hoeveelheid valsch geld de we reld is ingegaan. De onergdenkende politie agent, die met zijn medebewoners in vriendschappelijke betrekking stond, heeft nooit gemerkt wat er onder zijn dak aan kwaads werd uitgevoerd. Men heeft kun nen constateeren, dat de valschemunters vooral werkten a's de agent dienst had, maar toch heeft hij zich niet geheel van el- ken blaam kunnen zuiveren, want hem wordt voor de voeten gewornen, dat hij als dienaar van den Heiligen Hermandad de misdaden onder zijn eigen dak op het spoor had moeten komen. R. K. Ambtenaren uit Hillegom, Lisse, Nieuw Vennep, Noordwijk, Noordwijker- hout, Sassenheim en Voorhout, die zich nog uiet als lid van de A. R. K. A. opga ven willen wij nog vermelden, dat dit kan geschieden door opgavo aan den secreta ris, den heer C. J. Hubers te Sassenheim. Vrijdag a.s. houdt deze afdeeling een ver gadering in het K. S. A.-gebouw te Sas senheim, waar ojn. gesproken zal worden over de oprichting van onderafdecling voor Gemeente-ambtenaren (groep VI) en door een der leden een causerie zal wor den gehouden over de Ambtenarenwet. HILLEGOM. Biljartwedstrijden. Onder groote be langstelling werden j.l. Vrijdagavond de wedstrijden voortgezet om het kampioen schap der Lissesche Biljartkring, persoon lijke wedstrijden eerste klasse. Deze wor den gehouden in den R. K. Volksbond al- hier.De uitslagen van Vrijdag zijn al® volgt: part. gew. verl. pnt.gem. J. Veenman 4 3 1 6 10.15 P. Duivenvoorden jr. 4 3 1 6 6.52 C. T. Duivenvoorden 5 3 2 6 6.36 G. C. Degger 5 3 2 6 6.1Ü J. Waasdorp 4 2 2 4 6.0S A. Elfering 4 1 3 2 4.08 J. van der Me ij 4 4 3.23 Dit is thans de ranglijst. Door deze 2 nederlagen van C. T. H. Duivenvoorden, welke speler de leiding had, is de spanning aanmerkelijk gestegen. Zooals uit de ranglijst blijkt, dingen er nu nog 5 spelers naar den begeerden titel mee. Waar de spelers nog een zwaar pro gramma af te werken hebben, kan men nog niet zeggen, wie kampioen wordt, zelfs be staat er nog kans, dat beslissingswedstrij den moeten worden gespeeld. Raadsvoorstellen. Aan den Raad zal een nieuwe verordening op de heffing van het Vergunningsrecht ingevolge de nieuwe Drankwet worden voorgesteld, benevens een verordening op de heffing van verlofs rechten. Dit laatste is een nieuwe belas ting. Waterleiding. Aan den Raad zal wor den voorgesteld, het aansluiten aan de Ge meentelijke Waterleiding per 1 September, verplichtend te stellen. UIT DE OMGEVING DE ELECTRIFICATIE VAN DE LIJN LEIDEN—HEEMSTEDE. De stadslijn van Leiden tot het „Oude Dorp". Het ligt in de bedoeling, dat de elec- trificatie van de stoomtram Leiden Heemstede op 1 Januari a.s. een feit zal zijn; de moeilijkheid is echter, om tijdig de beschikking te krijgen over den grond, die voor de verbreeding van den weg noodig zijn. De onderhandelingen daar over zijn nog in vollen gang, maar zoo als het zoo vaak gaat, zijn er ook hier grondbezitters, die probeeren een extra hoogen prijs voor hun bezit te krijgen. Zou het hier en daar tot onteigening moeten komen, dan zou dit stagnatie in de uitvoering beteekenen. Een belangrijke verbetering voor de be woners van Oegstgeest is de door trekking van de stadslijn van Leiden tot nabij het café de Roode Leeuw. De eind halte zal komen tegenover de bollen schuur van do firma Homan. Het groote plan om dc gevaarlijke ■bocht nabij het Groene Kerkje geheel te ontgaan door den weg achter dit kerkje om te leggen, wordt niet uitgevoerd. Wel is de weg ter plaatse belangrijk ver breed. De nieuwe tramlijn zal ook nog meer naar het Groene Kerkje aan gelegd worden. .De straal van de bocht zal worden vergroot. Evenals thans, zal de nieuwe lijn Lei denHeemstede niet overal dubbel spoor krijgen; wel zal dc lengte van dit dubbel spoor belangrijk worden vergroot. Een dezer dagen zal een aanvang worden gemaakt met de vergrooting van de tram remise aan den Rijnsburgerweg te Lei den. De nieuwe speciaal voor deze lijn vervaardigde electrische treinen zijn ver vaardigd door de firma Beynes te Haar lem. AFDEELING BLOEMBOLLENSTREEK A. R. K. A. Naar wij vernemen werd door de R. K. Ambtenaren van Voorhout, die leden waren van de Alg. Roomsoh Katholieken Ambtenarenvereeniging en aangesloten bij de afdeeling Leiden, aan het Hoofd bestuur de wensch te kennen gegeven, dat zij zioh wenschten aan te sluiten bij de afdeeling Bloembollenstreek. Het Hoofd bestuur heeft hierin toegestemd, zoodat de afdeeling Bloembollenstreek thans ook de gemeente Voorhout omvat. Sinds de oprichting vóór enkele maan den is de afdeeling Bloembollenstreek reeds belangrijk in ledental toegenomen. Bij de oprichting sloten zich een twintig tal leden aan. Thans is het aantal leden reeds tot boven de dertig gestegen. Voor KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 21 April 1932, des nam. te 2 uur, Punten van behan-* deling: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Installatie van den heer Mr. W. J. Woldringh van der Hoop als Bur gemeester der gemeente. 3. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerl. Stand. TER-AAR. De eerste snijboonen. Door den tuinier Bern. Droogh werden heden de eerste snijboonen geleverd aan de Centrale Vei ling. Prijs 12.70 per 10 kg. Onthouden! Woensdagavond te 8 uur is er Congregatie voor de leden van de St. Joseph Gezellen in het R. K. Vereeni- gmgsgebouw; daarna verplichte bijeen komst. Flinke opkomst wordt verwacht! VOORHOUT. Mej. KI. Ouwehand. f. Onder buiten gewoon groote belangstelling vond giste renmiddag op de Ned. Herv. begraafplaats alhier de ter aarde bestelling plaats van mejuffr. Klaasje Ouwehand, in leven co!- lectrice van de Nederl. Spoorwegen. Te ongeveer 2 uur arriveerde de lijkbaar, be dekt met verscheidene kransen en bloem stukken. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den weleerw. heer Klomp, Herv. predikant, in deze gemeente, die het leven van do overledene in korte trekken schetste, en woorden van troost sprak tot de achterblijvende familieleden. Hierna sprak nog een broer van de over ledene, waarna tevens een woord van dank werd gebracht aan de in groote getale bij eengekomen aanwezigen, voor de laatste eer aan de in onze gemeente zoo bekende Collectrice bewezen. WARMOND. Zeilsport. Ondanks het nog lang geen zomer is, zijn er toch al verschillen de zeiltjes op de Kagerplassen. Ook aan de diverse jachthavens was al een flinke activiteit te bespeuren, zoodat wij veilig kunnen aannemen dat het zeilseizoen wederom begonnen is. Laten wij hopen dat het weer er toe mede zal werken om weer vele zeil- en watersportliefhebbers naar Warmond te brengen, want War mond heeft voor het komende seizoen weer heel wat op het programma staan. Weest op uw hoede. Toen dezer da gen Z. zijn konijnen wilde gaan voeren kwam hij tot de onaangename ontdekking dat een zijner dieren van omstreeks 9 pond was gestolen. Laten de anderen ge waarschuwd zijn en de noodige maatrege len treffen. Gevestigd: A. v. d. Sleet van den Haag E. Sikking van den Haag H. Kattenberg van Sassenheim I. J. van Heiminger van den Haag G. Brock- meyer van Bussum R. Schroder van Osnabruck J. A. J. Beugelsdijk van Voorhout C. A. H. Sprunken van Heyt- huizen J. Hoos van Alkemade C. Hartveld van Alkemade A. B. C. Ha verkort van den Haag. Vertrokken: J. A. Ottema naar den Haag W. Kop naar Hillegom H. E. Beugelsdijk naar Nispen en Roosen daal C. F. Lindeman naar Haarlem J. M. Berg naar Haarlem P. G. J. Dek ker naar Amsterdam J. Ehrenfeld geb. Dekker naar Haarlem M. J. van 't Hooft naar Zeist J. de Lange naar Rotterdam E. Hoelen naar Amsterdam T. Sieders naar Heemstede. LEIDSCHENDAM. Vrijw. Landstorm. Woensdag a.s. des avonds 8 uur houdt de bijz. Vrijw. Land storm een groote Propagandavergadering in het Patronaat. Volksbond. Vrijdag a.s. des avonds te 7.45 uur houdt de R. K. Volksbond te Leidschendam hare maandelijkscfoe leden vergadering in het Patronaat. Patronaatsfeest. Zondag jl. heeft het Jongenspatro n a at te Leidsohendam op waardige en schi'*erende wijze zijn jaar- lijksche feest gevierd. De dag werd begonnen met een a-lge- meene H. Communie om 6.30 uur, waaraan alle jongens deelnamen, terwiïl om 7 uur allen aanwezig waren in de H. Mis. Om 12 uur werd in het Patronaat de tentoonstelling geooend van zaag- en houtsnijwerk, hetwelk in den afgeloopen winter door de jongens vervaardigd werd. Er waren mooie en prachtige stukken werk hij, welke getuigden, dat er door de jon gens met ambitie gewerkt is. Zeer velen brachten een bezoek aan de tentoonstel ling, en, toen om 2 uur de vermakelijkhe den, al« Rad van Avontuur, grabbelton, doorloopende filmvoorstelling, enz. een aanvang namen, heerschte er een groote en gezellige drukte in het Patronaat en was het bezoek overgroot. Tijdens deze vermakeliilcheden werden door de Gym nastiekclub S. S. S. eenise Gymnas'iek- demonstraties gegeven, welke met belang stelling werden gevolgd en zeer in den smaak vielen. Om 8 uur des avonds werd door den Directeur, kan. Dunselman, de feestavond voor de Patronae tsojngens met hunne ouders geopend. Hij heette allen harteliik welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat men in zoo groote getale is ongeko- men. Ook dezen middag was de ookomst schitterend, wat voor hem een teeken is, dat al-en veel hart hebben voor het Pa tronaat® werk. Hij heet nog bijzonder wel kom karelaan Bangert. die zoo welwillend en spontaan aan het verzoek, om hier de zen avond over het PaUonaafswerk te soreken heef* voldaan. Hij brengt allen dank. die hebben medegewerkt dezen dag zoo prachtig te doen slagen en hoopt steeds op aller medewerking voor dit werk te moeren rekenen. Door allen wordt dan uit volle borst het Patronaatslied gezongen. De we'eerw. heer kap. Bangert dan het woord verkrijgend zegt. dat hij met graag te het verzoek heeft aangenomen, omdat hij gaarne over het Patronaatswerk spreekt en hiervoor gaarne werkt.. In een schitterende, leerzame en gloedvolle rede zette zijn eerw. de opvoedingstaak der ouders uiteen, wier voornaamste plicht is de geestelijke opvoeding. Zeer zeker, al dus spreker, is de taak zwaar, doch juist door het Patronaat zal deze taak verlicht wórden, vooral met de invoering van het nieuwe systeem, hetwelk hij op duidelijke wijze uiteenzet. Hii spreekt hartelijke en opwekkende woorden tot de jongens en roept aller medewerking in voor het zoo prachtige noodzakelijke en nuttige Jeugdwerk. Een enthousiast applaus viel den eerw. spreker ten deel voor zijn in derdaad heerlijke rede. terwijl kace'aan Dunselman hem hartelijk dank bracht en de overtuiging uitsprak, dat zijn woorden zeker ingang zullen vinden. Hierna werd door de Patronaatsjongens opgevoerd ,.het zesde Vaandel", een stukje dat heel aardig werd gespeeld. De Patronaats-di-ecteur, kap. Dunsel man, reikte dan met eenige hartelijke en toepasselijke woorden de prijzen uit voor hef zaag- en houtsnijwerk; de Jury had de volgende prijzen toegekend: le afdee ling zaaewerk: le prijs G. Arkesteijn, 2e prijs H. Warmenhoven. 3e priis A. Bontje, 4e prijs N. Bonrie; Trootsprijzen P. Meeuwisse en F. Hörters. 2e afdeeling zaagwerk: le prijs II. van Marwijk, troost prijs W. van Marwijk; 3e afdeeling snij werk: le prijs Jac. Strampraat, troostprijs C. Vader. Na de pauze werd door de grootere jongens opgevoerd ,,De Keizer komt", blij spel in 2 bedrijven; dit stukje werd zeer aardig gespeeld en er zat meer spel in; hef viel dan ook wel in den smaak en bracht de lachspieren danig in beweging, terwijl de jongens telkens een verdiend applaus ontvingen. Op het einde dankte kap. Dunselman allen voor de medewerking, waarmede deze dag ten einde was, welke zeker schitte rend geslaagd mag heeten en waarop het Patronaatsbestuur en de jongens met ge noegen kunnen terugzien. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK WASSENAAR. Een automobilist achtervolgd. De po litie verleende assistentie bij de arrestatie van den automobilist B. uit Den Haag, die aldaar geweigerd had aan een stoptee- ken te voldoen en nu tot op Wassenaarsch gebied door een Haagsch agent was na gezeten, die 5 maal, zonder resultaat, op den vluchteling had geschoten. Proces-ver baal is opgemaakt. Baldadigheid? Vermoedelijk met een buks, is een ruit van de woning van den heer B. aan den Oostdorperweg, stuk ge schoten. De politie stelt een onderzoek in. Van diefstal afkomstig. Ten huize van O. alhier, werd bij een huiszoeking aan getroffen een ongeveer 1 1/2 jaar geleden ten nadeele van R. uit Den Haag uit een auto ontvreemde actetasch met gereed- schappen. Men beweerde de tusoh van een I onbekende te hebben gekocht. Gevonden voorworpen. bos bezem- steelen, knipmes, klein sleuteltje, dames- handschoenen. veilighei ^pcld met steen tje (vermoedelijk goud), 2 kinderhand- schoenen. 2 heerenhandschoenen, binnenbal van voetbal, huissleutel. Vrijdagavond te 7.15 uur kwam de raad dezer gemeente in openb. vergadering bijeen. Voorz. burgem. W. Keijzer. Afwezig de heer de Groot, wegens ziekte en de heer Ten Hoo- pen, wegens groote drukte. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goed gekeurd. Ingekomen zijn: kennisgeving betreffende herbenoeming van den heer W. Keijzer tot burgemeester van Stompwijk. Goedkeuring plaatselijke belasting heffing besmettelijke ziekten, enz. enz. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van bewoners der Delftsche Kade betreffende plantsoentje, enz.; een ver zoek van den heer Coljee. alsmede een ver zoek van de afd. Volksonderwijs worden ge zonden naar B. en W. om prae-advies. De beer Vink wenscht namens de leden den voorzitter geluk met zijn herbenoeming tot burgemeester en hoopt, dat het hem gege ven mag worden nog veel goeds voor de ge meente te kunnen doen. De voorz, dankt voor de hartelijke woorden tot hem bericht en hoopt de volgende 6 jaren met vollen ijver voor de gemeente te kunnen werken. De heer De Langen vraagt, of er geen ver zoek is ingekomen van den R.K. Volksbond en de heer Bloemheuvel van de Oudercom missie der O .L. School. De voorz. licht beide heeren nader in en zegt, dat met spoed aan beide zaken zal gewerkt worden. Aan de „joden" overgeleverd. Voorstel verleening machtiging tot aangaan rekening-courant-overeenkomst met N.V. Bank van Ned Gemeenten. De heer Vink meent, dat men hier aan de joden is overgeleverd, doch door de omstan digheden kan men niet anders doen. Hij vraagt eenige nadere inlichtingen inzake ge wone en buitengewone uitgaven, enz. Z.i. tast de Raad in het duister, of er nu werkelijk geen leening te sluiten is en of er geen enkele mogelijkheid is om aan geld te komen. Is er niet een obligatieleening te sluiten. Hij vraagt of B. en. W er zich niet te veel bij neerleggen en te gemakkelijk zijn. De voorz. zegt. dat B. en W. niet stil zit ten om aan geld te komen en hiervoor alles doen en gedaan hebben, doch er is niets te krijgen en er is zelfs geen obligatieleening te sluiten: het is absoluut en absoluut onmoge lijk. Het voorstel wordt hierna z. h. st. aan genomen. De verantwoordelijkheid van hei Armbestuur. Bii de voordracht benoeming 2 leden voor het Burgerlijk Armbestuur, merkt de heer Wil'emse on. d^t het bestuur zich niet langer verantwoorde'iik acht. Hij acht het daarom wensche'ük. dat er meer leden van den Raad in bet Armbestuur zitting hebben. Hij wil onder de aa«d--ht van B en W brengen, om met zijn wensch rnoveel mogelijk rekening te houden, daar de Ra»d meer voeling dient te hr>i«4en met het Armbestuur. De heer Vink is het in hoofdzaak met den heer Willemse eens en zet zijn meening nader uiteen. De voorz. licht een en ander duidelijk toe en zegt, dat in de volgende vergadering hier omtrent nadere besprekingen enz. aan de orde zullen komen. Tot leden van het Armbestuur worden daar na met algemeene stemmen gekozen de heeren van Leeuwen en van Eijk. Punt 5: rekening Burgerlijk Armbestuur, dienst 1930, wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. Het voorstel tot aanvullings-subsidie Burger lijk Armbestuur wordt z. h. st. goedgekeurd, evenals de vaststelling vergoeding ex. art. 101 L. O. Wet 1920 over 1928, besturen bij zondere lagere scholen. Een vraag is ingekomen van den heer Vink, of de gemeente valt buiten het Kortingswetje, of er hierbij rekening wordt gehouden met het aantal inwoners enz. De voorz. zegt, dat zeker wordt rekening gehouden met het aan tal inwoners. De heer Vink licht zijn vraag nader toe en geeft enkele manieren aan. hoe men z.i. buiten het kortingswetje vallen kan. Hij vraagt, of B. en W. alles goed overwegen en met voorstellen zullen komen. De heer Willemse kan niet geheel accoord gaan met het betoog van den heer Vink; hij zou eerst eens willen weten, hoeveel het Kor- tiprfswetje de gemeente zou kosten. De voorz. zegt, dat B. en W. met alles, wat door de heeren naar voren is gebracht, reke ning hebben gehouden en dat B. en W. alles reeds besproken hebben. De Raad zal de vol gende vergadering de noodige inlichtingen kriigen en zeer zeker tevreden zijn. De heer Bloemheuvel heeft een vraag inge diend naar aanleiding van het ontslag aan den tijdelijken oozichter-teekenaar. Hij vraagt, of er geen werk meer voor dezen is en zoo ja, of dit niet aan hem kan worden opgedragen. De voorz. licht een en ander duidelijk toe en zegt, dat er geen termen meer aanwezig zijn hem langer in dienst te houden. De heer Bloemheuvel meent, dat men, nu hij toch ten laste der gemeente komt. hem beter produc tief werk kan doen verrichten. De voorz. zegt, dat het onmogeRik is, daar er geen werk meer is en B. en W. op alles moeten bezuinigen. Hij heeft altijd goed vol daan en als B. en W. hem in dienst hadden kunnen houden, zouden zij dit wel gedaan hebben. Er volgen hierover nog enkele besorekingen, waarna de heer Bloemheuvel met B. en W. volkomen accoord gaat, zoodat het ontslag gehandhaafd blijft. De heer Willemse vraagt, of het niet moge lijk is in afwachting van de reconstructie van den Broekweg, alvast over te gaan tot dem ping van de twee slooten aan den Broekweg, wat z.i. een gemeentebelang is en toch zoo veel niet kan kosten: hij verwacht hieromtrent in de volgende vergadering een voorstel van B en W. en eventueel een kosten-berekening. De voorz. zegt toe deze zaak te zullen on derzoeken en zal in een volgende vergadering op deze vraag gaarde van antwoord dienen. Hierna gaat de Raad in geheime zitting tot behandeling van bezwaarschriften tegen aanslag schoolgelden, dienst 1931—1932. UIT DE RIJNSTREEK ALPH^N AAN DEN RUN. „Kunst na Arbeid". Gisteravond gaf het Mannenkoor „Kunst na Arbeid" gedu rende dit seizoen zijn 2e uitvoering. Zooais men zich zal herinneren gaf bovengenoemd koor in December j.l. reeds een Kerstuit voering doch thans zijn gewone jaarlijksche uitvoering waarmede tevens de wintercam- pagne wat de zanguitvoeringen betreft ze ker wel afgesloten zal zijn. Niettegenstaan de de betrekkelijk reeds vergevorderde tijd bestond ook voor deze uitvoering een bui tengewone belangstelling. De Nutszaal was geheel bezet toen de voorzitter, de heer P. Stellingwerf, den avond met een kort woord opende. Medewerking voor deze uitvoering werd verleend door het jeugd- dameskoor „Hosanna" van Boskoop. Ook dezxm avond heeft „Kunst na Arbeid" weer goede zang ten gehoore gebracht. Wij wil len o.a. slechts noemen Lentekus van Bern. Diamant, alsmede het Zonnelied uitgevoerd door koor en tenorsolo van Fr. Coenen, waarbij vooral de tenor de heer Hesseling zijn partij gced'vertolkte. Bijzondere bijval verwierf evenwel na de pauze het Zaansck liedeke van J. van Beek, dat zelfs na het aanhoudend en daverend applaus werd herhaald. Ook de door het dameskoor „Ho sanna" van Boskoop uitgevoerde nummers werden goed en beschaafd gezongen, zoo dat ook de verschillende liederen en in het bijzonder wel de Avond-cantate van C. v. Rennes bij het publiek veel bijval ver wierven. Ook het bekende wiegeliedje en Prins Lente van H. v. Tusschenbroek be hoorden ook thans weer tot de meest po pulairste. Het geheel werd tenslotte be sloten met het door het Mannenkoor uit stekend gezongen nummer Halleluja aus „der Messias" van den componist Handel. Aan het eind van den avond was de voor zitter dan ook zeker aller tolk toen hij w welgekozen bewoordingen zoowel genoemd dameskoor, de leden van. „Kunst na Ar beid" en in het bijzonder den bekwamen directeur, de heer J. v. Beek, en den pianist de heer W. de Jong van Gouda dank braent. Baldadigheid? Door het Hoofd der school Julianastraat werd bij de politie kennis gegeven, dat een ruit zijner wo ning werd stukgeworpen. i Aanrijding. De wielrijder R., komen de uit zijn betrekking te Leiden, werd in wijk Hoorn aangereden door oen perso- I nenauto afkomstig uit Utrecht. Het rij- I wiel van R., dat onder de auto terecht kwam, werd geheel vernield. R., die voor op de auto viel, botste met zijn hoofd en handen tegen de voerruit, die grooten- deels werd verbrijzeld, terwijl hij ver schiller de bloedende verwondingen opliep Dokter H. verleende hem heelkundige hulp. De oorzaak van het onrreluk moet worden geweten aan het feit, dat R., die achter een vrachtauto reed, zich wilde verwijderen en toen door eerstgenoemde auto werd gegTenen. De post. Lijst van onbestelbare brie ven over de le helft van April. Brieven binnenland: R. H. v. d. Burg, Amsterdam Raad van Arbeid, Leiden. Brieven buitenland: W. Fouton, Meche- len. NOORDEN. Volksbond. De R. K. Volksbond heeft dezer dagen een ledenvergadering gehou den. De 2e voorzitter opende de vergade ring met gebed en een woord van welkom aan de leden. Ook gaf spr. kennis, dat de voorzitter, de heer P. de Jong, van zijn ernstige ziekte ongeveer beter is, doch de vergadering nog niet kon bijwonen. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. Medegedeeld werd', dat het bestuur eenige punten van het regle ment had herzien, welke nu met de leien werden besproken. De wijzigingen werden door allen goedgevonden en vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van het gemeente-bestuur, dat voor de bouwvak arbeiders getracht zal worden om bij de regeering een betere regeling te treffen, en da-t bij de werkverschaffing met de ge organiseerde tewerkgestelden rekening zal worden gehouden en deze eenige voor sprong met de werkdagen zullen hebben. Toen dit bewuste stuk was voorgelezen, kwamen er klachten, dat zij juist alleen maar drie dagen mochten werken. Er zal met den Burgemeester over gesproken worden cn de uitslag van het onderhoud na/der aan de georganiseerden worden be kend gemaakt. Vervolgens werd de Jeugd besproken. Er is Vrijdag vergadering geweest van de „Jeugdraad", Na de rondvraag sluiting der vergadering. De collecte van „Hulp in Nood" bracht op 0.70. NIEUWKOOP. Hanze. Voor de leden van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" trad als spreker op de heer De Wolf, lid van het Centraai Hanzebureau, waarbij hij een uit eenzetting gaf van de Winkelsluitingswet, I welke op 1 Mei in werking treedt. Een uit voerige discussie ontstond over de vraag of men al dan niet zou requestreeren bij den Gemeenteraad voor het vaststellen van afwijkingen als bedoeld bij art. 9 der wet. Men kwam echter tot het besluit, dit niet te doen en af te wachten wat de practijk oplevert, temeer omdat de Kroon tot heden slechts zeer schaars daarop goedkeuring verleent.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6