LUCHlVAART RECHTZAKEN UIT DE PERS UIT DE OMGEVING STOOMVAAR» WACHTEN DINSDAG 19 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 NEDERLAND—BELGIE. Wat anderen zeggen. Dc Nederland.sche pers is vrijwel una niem in haar beoordeelingen over den wedstrijd, die Zondag in het Stadion plaats bad. Allen roemen als om strijd Adam, An- deriessen, Van Heel en tenslotte krijgen ook vrijwel alle anderen een goede beurt. Over den sfeer van den wedstrijd, de leiding van den scheidsrechter en het op treden van den Belgischen grensrechter het volgende: Het „Handelsblad" schrijft: Het heeft er na de rust een oogenblik naar gelekon, dat wij nog eventjes goed op onzen kop zouden krijgen en wij weten zeker dat velen met ons er een hard hoofd in hebben gehad, toen de Belgen heel verdiend gelijk hadden gemaakt. Daar kwam bij, dat de scheidsrechter Ruoff de kluts vrijwel den geheelen wed strijd door kwijt is geweest. Op buitenspel was hij zeer zwak, maar vooral zijn be oordeeling van den vrijen schop liet naar onze meening heel veel te wenschen over. Daardoor ontstond een stemming, die men haast mag bestempelen met vijandig. De spelers van beide parteijn stonden bijwij len als kemphanen tegenover elkander en eenmaal moest Ruoff den Belgischen back Lavigne een waarschuwing geven wegens ongeoorloofd optreden. Hij had dezen Belg er heusch wel uit mogen zetten, want de wijze waarop deze speler tegen Lagendaal optrad was werkelijk beneedn critiek. Hij loerde er blijkbaar op om den gevaarlijken middenvoor buiten gevecht te stellen en „nam" voortdurend eerst den man alvorens den bal te spelen. Ten slotte lukte het hem inderdaad den stevigen Lagendaal zoo te raken dat die het veld moest verlaten en vervangen moest wotden door Volkers. Rest ons nog even te zeggen, dat Ruoff, de scheidsrechter behalve dat hij zich aan een groot aantal foutieve beslissingen te buiten ging, ook blijkbaar niet op zijn horloge kon kijken, hij liet ten minste wel een minuut of vier te kort spelen. Wat overigens zijn foutieve beslissin gen aangaat, die komen voor 'n groot doel op rekening van zijn vertrouwen op den Belgischen grensrechter, welk vertrouwen misplaatst was. De „N. R. Crt." schrijft: Het is niet onredc ,k m een nabeschou wing over dezen wedstrijd te beginnen met een bespreking van de arbitrage. Die heb ben wij bij de honderden interland-wed- srrijden, die wij in de 30 •jaren, dat wij ie volgen, hebben bijgewoond, nimmer zoo zien falen. De Zwitser Ruoff kent het beter, maar bij had blijkbaar een ongeboorden offday. Hij kende vrije schoppen toe, in ons voor deel en in ons nadeel, zonder dat er iets Aan te begrijpen was. Hij miste ook den kijk op het laten doorspelen bij een over treding, als dat het voordeel zou zijn ge weest voor de door die overtreding be nadeelde partij. En tenslotte faalde hij in het kijken op zijn chronometer, want hij liet eenige minuten te kort spelen. Zijn helper van Belgischen kant bracht er nog minder van terecht en hier was het niet alleen onbekwaamheid, maar partij digheid van de grofste soort- Deze heer heeft zijn land noch den Koninklijken Bel gischen Voetbalbond een goeden dienst bewezen. En het komt ons voor, dat het de plicht is van de Belgen den K. N. V. B. leedwezen te betuigen over de misdragin gen van dit heerschap. Onze Nederland- sche grensrechter bleef gelukkig volkomen correct en liet zich niet verleiden tof. re presaille-maatregelen. Juist, nu we ondanks deze leiding toch hebben gewonnen, konden we te vrijer er over schrijven. Kwaadwilligen zouden ons anders hebben kunnen verdenken van het zoeken naar doekjes voor het bloeden. Over het Ned. spel zegt het blad: Er is volstrekt geen reden om uitbundig te juichen, maar gelukkig evenmin oin te leurgesteld te zijn. De ploeg heeft, als geheel genomen, goed gespeeld. Niet bril jant, niet met uitblinker dezen en uitblin ker dien, maar het spel was over het alge meen- gaaf en doordacht, zonder groote fouten en hiaten. Lagendaal was vanochtend onwel, hij voelde zich onpleizierig en het heeft maar weinig gescheeld of hij zou niet hebben ge speeld. Toen de tweede helft 27 minuten oud was kreeg de Rotterdammer letsel aan zijn oog en hij verliet het veld. Lagendaal had veel te lijden gehad van zijn bewaking, die nogal rauw genoemd mag worden. Af en toe zaten drie Belgen hem met ellebogen in de maagstreek te bewerken, wat dan meestal aan 's heeren Ruoff's oog -ntsnapte. Lagendaal had niet zijn vorm te pak ten van Antwerpen; toen lukte alles, nu was de fortuin hem niet. gunstig. Dat kan gezegd worden van meer spe lers uit onze voorhoede, het zat ons van- mi .'dag heolemaal niet mee. Gaan wij na hoeveel keeren het Bel gische doel in gevaar L geweest en hoe- - eel het onze, dan zuilen de cijfers 10 1 dc juiste verhoud; weergeven. Adam was met Van Heel de beste spe ler van het veld. De „Telegraaf" eindigt aldus: Ten slotte mag niet verzwegen worden, dat er vrij „hard" werd gespeeld, zonder dat de strijd ontaardde. Het feit, dat de rivaliteit, na het Antwerpsche resultaat verscherpt is, zal daar wel niet vreemd aan zijn geweest. Gelukkig nam dit „harde" spelen geen onaangename afme tingen aan doch de volgende maal hopen wij toch minder botsingen te oonstateeren. Scheidsrechter Ruoff heeft ons maar ma tig kunnen bekoren; hij drong zich teveel op den voorgrond. Telkens en telkens on derbrak hij het spel door onnoodig fluiten, terwijl hij bovendien afging op de beslis singen van den Belgischen grensrechter, die naar hij zelf bevonden had he meltergende aanwijzingen durfde te geven, waarmede hij de Belgische scheidsrechters- wereld geen jjienst heeft bewezen. De „Sportkroniek" zegt het volgende: De rechtspraak liet ditmaal nogal te wenschen over. Den Zwitser Ruolf hebben wij als een zeer goed scheidsrechter leeren kennen, maar ditmaal bleek hij 'n „veel- fluiter'. die zoowel floot voor denkbeeldi ge overtredingen als in gevallen dat de overtredende partij bevoordeeld werd. Waarom hij voorts den tijd niet verlengde met dc 3 minuten, met welke hij Lagen- daal's blessure de tijd onderbroken werd, ie ons een raadsel. Maar dat alles zou er nog mee door kunnen, ware het niet, dat 't grens, echteren van den Belgischen lines man alle "renzen van behoorlijkheid verre overschreden had. Hij was twaalfde man voor de Belgische ploeg en 't stak wel heel erg ongunstig af bij het onpartijdige vlag gen van den Hollandsche grensrechter, den heer We ij. De arbit rage in haar geheel was stellig niet voordeelig voor Holland! „De Maasbode" oordeelt anders en schrijft: Tenslotte de arbiter, de Zwitser Ruoff, dien men in dit seizoen als den meest- „en vogue" zijnden Europeeschen referee be schouwen kan. Hongaren, Tsjechen, Duit- sohers, Italianen allen vragen om Ruoff on steeds wordt hij goed beoordeeld. De Zwitser heeft ook nu goed geleid. Al spoe dig werd hem duidelijk, dat de wedstrijd heel moeilijk zou worden. Inderdaad, het was door de nerveuse revanche-sfeer een heel moeilijke wedstrijd om te leiden. Strengheid was geboden, maar soms leek hij wel wat overdreven streng, doch de stemming in het veld (die vanaf de tribu nes onvoldoende waar te nemen valt) motiveerde ditmaal wellicht die strak ge houden leiding. En dan, als de wedstrijd zoo zeker geleid wordt, vergeeft men gaar ne een paar foutjes, een onjuiste offside en een andere vergissing, vooral als men be denkt, dat een werkelijk partijdige Belgi sche grensrechter zijn taak onnoodig moei lijker maakte. Op 't spelgehalte was uit den aard der zaak de wind ook van invloed en ook die omstandigheid in aanmerking nemende mogen we over het vertoonde spel niet ontevreden zijn. Integendeel De Belgische pers is van meening, dat Nederland de overwinning verdiende, om dat er geen zwakke plek was in het elftal. Bij de Belgen zijn Claessens, Hellemans en Crymmonprez niet bevallen. De achter hoede der Belgen heeft wonderen verricht Bij de Nederlanders zeggen de bladen vormde de middenlinie het beste deel van de ploeg met Anderiessen als uitblin ker. De scheidsrechter kon niet allen critici bekoren. „Le Soir" schrijft, dat Voorhoof en Ver- syp heel zwak waren en beiden vervangen dienen te worden. HOCKEY NEDERLAND—BELGIE STUDENTEN. Naar wij vernemen zijn de Belgische en Nederlandsche hockeyploegen der studen ten, die Woensdag 20 Apj-il a.s. in het Sta dion te Amsterdam tegen elkaar uitkomen, als volgt samengesteld: Nederlandsche studenten: Doel: Huszar (Leidon). Achter: van Schaardenberg (Leiden) en Leegstra (Delft). Midden: Groenendijk (Leiden), ter Haar (Leiden) en Holte (Wageningen). Voor: Maas (Delft), EvertB (Utrecht)), Kist (Leiden), Bok (Leiden) en Pot (Delftl. Belgische studenten: Doel: Witmeur. AchterPaquet en van Damme. Midden: Moreau, Delvaulx en Geelhand. Voor: Baza-roff, Boterdael, Neirynk, van Zuylen en Crick. DAMMEN Bodevabekerwedstrijden der Damclub Leiden. Gisteren werd de 4de ronde gespeeld om den Bodevabeker. De uitslag is als volgt: P. v. d. StelJ. C. de Graaf 20 A. Belt—W. Vis 0-2 P. Ligt voetN. Wassenaar 02 M. OptendreesA. G. de Jeu 11 J. LavenC. Gastelaars afgebr. G. v. ZwietenSr.Teunissen idem J. H. v. d. WijngaardJ. Hollem idem Afgebroken partijen van den 3de ronde is als volgt: A. G. dc JeuP. v. d. Stel 12 G. v. Zwieten Sr.M. Optendrees 11 J. B. v. d. WijngaardTeunissen 02 S. v. d. Reek—J. H. v. d. Wijngaard 2—0 C. GastelaarsN. Wassenaar 20 DE ZEPPELIN WEER OP REIS. Het luchtschip Graf Zeppelin is gister nacht om 18 minuten over twaalf van Frie- drichskafen gestart voor zijn derden tocht naar Amerika onder leiding van dr. Ecke- ner. VLIEGTUIGONGELUK IN ITALIë. Bij een proefvlucht boven de vlieghaven Orbetellog (Italië) is een watervliegtuig over den kop geslagen. Van de vijf inzitten den kwamen er drie om het leven, terwijl de beide anderen zwaar werden gewond. DE BRANDSTICHTING TE UITHOORN Gisteren is voor de Amsterdamsclie Rechtbank het getuigenverhoor voortgezet in de zaak tegen den postbode B. de K, die zich te verantwoorden heeft wegens brandstichting of uitlokking tot brand stichting in een café te De Kwakel, ge meente Uithoorn, dat hem toebehoorde. Het werd bewoond door een zekeren Vrome en zijn gezin. In den nacht van 5 op 6 Juni 1930 brandde dit café geheel af. Verdachte had zich ook te verantwoor den wegens uitlokking tot brandstichting in Juli 1928, toen eeu brandje uitbrak tn een schuurtje, onder één dak gelegen met bovengenoemd caié. Deze brand was ech ter dadelijk gebluscht. In de derde plaats was hem ten laste ge legd, dat hij, tot tweemaal toe, in 1929 en 1930 dc vrouw, van den caféhouder heeft trachten over te halen brand in het café te stichten. Ze was echter niet op dit voor stel ingegaan. Wel had de vrouw van zijn compagnon op advies van verdachte brand gesticht in haar woning, opdat van de ver- zeiteringsperuiingen een nieuwe bollen schuur zou kunnen worden gebouwd. Ook deze brand was spoedig gebluscht: de vrouw en naar echtgenoot werden eenigeu tijd geleden ter zaae van brandstichting door de rechtbana. veroordeeld. Gisteren is de behanoenng van de zaak tegen den postbode, die Woensdag l.L is begonnen, voortgezet: dertig getuigen zijn opgeroepen waarvan vijftien a decnarge. De getuigen legden ecuter voor net niee- rendeei zeer onzeaere verklaringen ai; de brand was het onderwerp van gesprek ge weest op een avond, dat er 'nugal wat sterke drank was gebruikt. Men acntte het waarschijnlijk, dat de branden dour vei- daclite of cioor een helper waren gesticht. Te 12 uur werd de zitting gescnurst, na dat alle getuigen a charge waren gehoord. Na de pauze is een aanvang gemaakt met het verhoor van de getuigen a dechar ge. Een van hen verklaarde, dat hij luid- keeis nad geroepen: „ik heb den brand geslicht''. Ge president: „Waarom heb je dat ge roepen?" Getuige: „Ik had even goed kunnen zeg gen, dat ik het kind van Lmubeigh hen meegenomen, ik heb t alleen gezegd om den gemeenteveldwachter werk te bezor gen, dien ik op alle mogelijke wijze dw<ns wou zitten". Deze veidwacnter had inder tijd, toen getuige zien wegens poging tot dieistal te verantwoorden heeft gehad, vol gens getuige naer eede verklaringen afge legd, die een veroordeelend vonnis ten ge volge hadden. Getuige ontkent echter pertinent den brand te hebben gesticht: dien avond was hij in Aalsmeer geweest. Hij kwain per fiets terug, in gezeiscliap van een achttienjari- gien jongen en ontmoette verdachte in de vuurlinie bij de Kwakel. Getuige zei toen tot veidachte: „Wat ben je weer laat bij de hand!' V erdachte de K., die zeer zenuwachtig was, had hierop geantwoord: „Er is iets aan de hand, brand of zoo iets, gaan jullie maar terug, ik zaï 't goed met je •maken Getuige zegt ecntei nooit eenig geld van de K. te hebben onivaligen: „Het is tv el mogelijk, dat ik eens om geld heb gevraagd., maar dan is dat buiten mijn weten ge beurd Verdachte echter beweert, getuige meer malen geld te hebben gegeven: getuige had hem o.a. op de keuris geld afgeperst. Maai hij had hem niets gegeven om brand te tic h ten D getuige verklaarde, blij te zijn, dat Lij niet alleen was toen hij op dien avond naar huis terugkeerde. De president: O ja v .cL S. was bij u'\ Getuige: „Ik ben wel met 18 karaats, maar 'k zal toch gfen jongen van 18 jaar meenemen om oranc te sticnten. Misscnien wel om te stelen, maar niet om 4 lappen met petroleum aan te steken' De vrouw van verdachte deelde mede, dat zij e~ haar man op den avond van de Kwakelsche kermis den vorigen getuige tegenkwamen. Deze vroeg 10 van ver dachte, die echter weigerde dit geld te ge ven. Toen getuige begon te dreigen, had haar man hem toegevoegd: „Je doet maar, wat je met laten kunt De zuster van verdachte deelde mee, dat, toen zij verdachte in den nacht van den brand was gaan waarschuwen, deze reeds te bed lag. Hij schrok toen ze kwam, om dat hij vreesde, dat zijn moeder, die bij zijn zuster inwoonde, ongesteld was geworden. Uit het verdere getuigenverhoor blijkt, dat verdachte den bewusten avond in de huiskamer naar bed. is gegaan, eerder dan de andere huisgenooten, zooals hij gewoon lijk placht te doen. Hij sliep in een bed stee met zijn vrouw, de kinderen sliepen boven op zolder. Hieruit zou dus blijken, dat verdachte des nachts to kwart voor twaalf thuis is geweest, en dus onmogelijk den eersten getuige a décharge ten B. in de vuurlinie kan hebben ontmoet. v. d. S., die ten B. vergezelde, legt de zelfde verklaring af als ten B. Hij ontkent ook, ooit tot do caféhoudster te hebben gezegd: „Kijk me maar niet zoo kwaad aan, ik heb den brand niet aangestoken'", terwijl de caféhoudster ten stelligste vol hield, dat dit wel het geval is geweest. De schilder, wien verdachte 100 zou hebben toegezegd, aio hij den brand zou stichten, ontkent ten stelligste, dat dit het geval is geweest. „Ik heb nergens mee te maken gehad". De verdediger ziet, na overleg met den verdachte, af van het verhoor van vijf ge tuigen a décharge. Hierna is de verdere behandeling van de zaak geschorst tot heden. DR. J. TH. DE VISSER. Baron A. van Wijnbergen wijdt in de Maasbode een artikel aan dr. de Vis- ser. Wij ontleenen er het volgende aan: „Wanneer ik nu een greep doe uit het rijk, veelzijdig leven van den pas ontslapen staatsman, dan bepaal ik mij tot de zeven jaren van zijn Ministerschap, gedurende welke ik vrijwel in voortdurend persoonlijk contact met hem was en waarin het me ge geven werd hem ten vo.le te leeren ken nen en waardeeren, als een strikt-eerlijken nauwgezett^n, plichtsgetrouwen staatsman, als een hartelijken, trouwen virend. De tenuitvoerlegging van het Grondwets artikel betreffende het Lager-Onderwijs werd hem toevertrouwd. Hij heeft die zeer moeilijke, zeer delicate taak volbracht, naar ik meen te mogen zeggen, tot al.er tevre denheid, ook tot die van ons katholieken. Men onthoude het wel. Zoo was het, om een enkel voorbeeld te noemen, heusch niet gemakkelijk voor dr. Do Visser om in zijn ontwerp niet over te nemen de voorgestel de bepaling, waarbij de religieuzen, wat sa- larieering betreft, in nadeelige uitzonde ringspositie zouden worden gebracht. Toch week ten eenenma.e de aarzeling, toen het hem duidelijk gemaakt was. dat de recht vaardigheid het niet gedoogde. Bij de inwerkingtreding der Wet vielen vele benoemingen te deen. 't Valt niet licht daarbij zelfs den schijn van partijdigheid te ontgaan. Aan dr. De Visser is het gelakt. Hetzelfde mag gezegd omtrent de verdere uitvoering der Wet. Sympathiek was de wijze, waarop hij wil de deelnemen aan de opening van het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoe ding, en van den beginne af heeft hij met terdaad getoond te beseffen, van hoe groot be.ang dat Instituut zou blijken te wezen, niet slechts voor 't Katholiek Onderwijs, maar ook voor de Regeering zelve bij de vervulling van haar taak op onderwijsge bied. Begrijpelijk, maar daarom niet min der te waardeeren, was daarom het verlee- nen slechts enkele jaren na de opening van een Koninklijke Onderscheiding aan den Directeur van het Bureau, waarin diens groote verdiensten van de zijde van den Staat zoo openlijk, zoo ondubbe-zinnig er kenning vonden". IVAR KREUGER. Allengs heeft men het beeld van Ivar Kreuger ten voeten uit leeren kennen, con stateert de Volkskrant en het blad vervo.gd o.m.: „De luciferskoning, het financieele genie, Zwedens nationale held, is van al zijn glo rie ontluisterd. Hij is een faisaris-in-het-groot gebleken: een vervalscher van balansen, een verval- scher van o-b"ligaties, een vervalsaher van handteekeningen. Kreuger heeft in zijn persoon en zijn ge dragingen het kapitalisme in zijn gevaar lijksten, bedankelijksten en meest geweten- loozen vorm getypeerd. Elk stap dien deze ondernemer-en-finan- cïer zette kos-tte menschen het leven; ieder van zijn berekeningen wag een doodsteek voor een bedrijf, een menschengroep Kreuger deed het in het groet, anderen doen het in het k.ein. Het ergerlijke is, dat deze menschen, zoo lang zij 6ucces hebben, worden gevierd en verheerlijkt, bewierookt en vergood. In werkelijkheid berokkenen zij aan de maatschappij meer schade dan haar ver klaarde en openlijke vijanden. Zonder het revolverschot te Parijs van den man, dien men vooral niet met den vul- gairen zelfmoordenaar op één lijn mag stel len, wien men een anderen norm moet aan leggen dan aan mensehen zonder groote verantwoordelijkheid, zou het bedriegelijk en misdadig spel nog langer zijn voortge zet''. N00RDWIJK. Vermakelijkheidsbelasting. Naar wij vernemen stellen B. en W. aan den raad voor de belasting op- tooneelvertooningen en vermakelijkheden tot geen hooger be drag te heffen dan 10 pet. van de entrèe's. Schoolverzuim. Blijkens het verslag over 1931 van de commissie tot wering van schoolverzuim werden over het jaar 1931 van den inspecteur van het Lager Onderwijs 271 opgaven van schoolverzuim ontvangen. 252 personen werden door de commissie opgeroepen, terwijl naar de meening der commissie 84 verzuimen als geoorloofd konden worden aangemerkt. Het verzuim-cijfer is gedurende de zo mermaanden in onze gemeente altijd vrij hoog als gevolg van het ballenrapen op de tennisbanen. De Noordboulevard. Bij den raad is ingekomen een adres van het Palacehotel en andere zaken aan den Noord-Boulevard waarbij wordt verzocht het trottoir aan de zeezijde te leggen en de autoparken op te schuiven van de Zeeweg in de richting van de hotels De werkloosheid. Het aantal werkloo- zen bedraagt op het oogenblik nog 423, waarvan er 106 zijn tewerk gesteld bij de gemeentelijke werkverschaffing. Een ver ontrustend verschijnsel is wel, dat het aantal werkloozen in verband met het voorjaar nog zoo weinig vermindert. St. Joseph-Gezellen. Het jaarlijksche herdenkingsfeest van de Beschermheilige St. Joseph is ook deze keer weder op waardige wijze door de Gezellen herdacht. Gistermorgen te 7 uur kwamen alien in de H. Mis en traden aïlgn ter H. Tafel, waar na een gemeenschappelijk ontbijt in het Juvenaat plaats had. Na het Lof kwamen al'.en weer bijeen in het Juvenaat tot een meer vroolijke viering, waarbij vele ouders tegenwoordig waren. De vice-pracses, kap. Heemskerk, opende deze bijeenkomst met den Kolpingsgroet en vond, dat dezen feestavond diende zoowel om de vroolijke harten te luchten als wel ter eere van on zen groolen beschermheilige. Deze avond zou spr. willen noemen iets echt Noord- wijksch, want, waar het Flora-park met zijn bloemen thans zijn beste beentje voor zet. zullen ook de Gezellen met hun man doline-, gymnastiek- en tooneelclub hun beste beentje voorzetten en spr. twijfelt niet aan het succes jZ-E. verwelkomde in het biizonder kap. Meiinders, den Raad van Besluur, den heer Polman, directeur van de mandolineclub en de vele ouders, terwijl spr. mededeelde dat de Déken ver hinderd was evenzoo de leider van de gym- nas^eN de heer v. Oerle. Onder begeleiding van de Mandoline club werd thans op spontane wijze het Koloingslied gezongen, waarna de Gym— nasriekvereeniging ..Waskracht" voor het voetjicht kwam en een serie goed uitge voerde vrije en orde-oefeningen gaf, be sloten met een'Ve goede standen. De brug- cefeningen verliepen eveneens vlot. doch het be^te vonden wij wel de Rekstok- oefeningen. waarbij de gymnasten menige mooie toer uitvoerden, waarbij zij veel applaus mochten inoocsten. Gezien het nog jeugdige bestaan dezer afdeeliug mo ven wii in naaste toekonist weder een kraohtie ..Waskracht" begroeten. Als laatste van het programma trad uoor on de Tooueelvereeniring Utile Dulc-i, welke ten aans^houwe braoht het bliïsoel in 3 bedriiven ..Samson en Moot". Do wüze van spelen was ook hier heel goed. T>Mer met uitzooderine van het laatste bedrijf, hadden wii voor dezen avond liever een méér komisch stukje gezien, wat echter niet wegneemt dat deze avond in zijn ge heel als goed geslaagd mac genoemd wor den. Met het zingen ..Aan U o Koning der Eeuwen" en een slotwoord van den vice- praeses weal deze avond besloten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (uitr.) pass. 16 April Perim. POEL AU Laut (thuisr.) arr. 18 April te* Londen. POELAU TELLO (uitr.) arr. 17 April te Londen. KON. H0LL. LL0YD. ÏÉLANDRIA (thuisr.) 18 April voorm. 9 uur van Southampton; 19 April te Am sterdam verwacht. MONTFEPLAND arr. 17 April van Am sterdam te Hamburg. WATERLAND arr. 16 April van Am sterdam te Buenos Aires. ZEELANDIA (uitr.) vertr. 18 April nam. 2 uur van Lissabon. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK 18 April van Amsterdam te Bremen; vertr. nam. 5 uur naar Ham burg. MELÏSKERK (uitr.) vertr. 17 April van Aden naar Mombassa. NIEUWKERK (thuisr.) arr. 18 April te East Londpn. NIJKERK (uitr.) pass. 15 April Dakar. SPRINGFONTEIN (thuisr.) arr. 17 April te Genua. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Vancouver naar Rotter dam. arr. 14 Aoril te Los Angeles. STATENDAM arr. 16 April van Rotter dam te New York. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. DJAMBI (uitr.) arr. 16 Mei te Adelaide. HOLLAND BRITSCH-INDIë LIJN HOOGKERK arr. IS Mei van Rotter dam te Bremen. STREEFKERK (thuisr.) arr. 18 April te Vizagapatam. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. MEERKERK (thuisT.) vertr. 17 April van Port Said. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN (uitr.) pass. 17 April te Finis'erre. DEMPO (thuisr.) vertr. 17 April van Sabang GAROET arr. 17 April van Rotterdam -te Tiilatjap. KEDOE (uitr.) pass. 18 April Ouessant. KERTOSOXO (thuisr.) vertr. 18 April van Port Said. KOTA INTEN arr. 17 April van Bata via 1. v. Londen te Rotterdam. KOTA PINANG arr. 17 April van Bre men te Rot'erdam. KOTA TJANDI (uitr.) pass. 16 April te Perim. KOTA TJANDI (uitr.) gass. 17 April Kaan Guardafui. SIANTAR arr. 17 April van Rotterdam te Macassar. STBAJAK (uitr.) arr. 18 April te Belawan SLAMAT arr. 18 April van Batavia to Rotterdam. SOEKABOEMI (uitr.) arr. 18 April te Belawan. TAPANOELI (uitr.) vertr. IS April van Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE arr. 17 April van Buenos Aires te Rotterdam. ALUDRA arr. 17 April van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. LAERTES. Amsterdam naar Batavia, pass. 17 Aoril Perim. MENELAUS arr. 16 April van Japan, 1. v. Rotterdam te Hamburg. STENTOR, Batavia naar Amsterdam, pass. 17 April Perim. EMZETC0 LIJN. JONGE ELISABETH. Rotterdam naar Oran, pass. 16 April Ouessant. JONGE JACOBUS. Rotterdam naar Cannes, pass. 17 April Ouessant. JONGE JOHANNA, Emden naar Al giers, pass. 16 April Ouessant.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10