MAANDAG 18 APRIL 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GYMNASTIEK SPORTVEREENIGING „JEANNE D'ARC." Viering van het 35-jarig bestaan. De bekende Leidsche Sportvereeniging Jeanne d'Arc voor katholieke dames en heeren. mocht gisteren het voor een sport vereeniging zeldzame feit herdenken, dat zij voor 35 jaren werd opgericht. Zondagmorgen werd begonnen met het gezamenlijk bijwonen der H. Mis, waaron der door alle leden ter H. Tafel werd genaderd. Na afloop hiervan vereenigden zich allen in Oud-Hortuszipht voor het feestelijk ontbijt. Met recht kon hier ge sproken worden van feestelijk, want alleen reeds de aanblik van de uitgebreide ver sierde tafels met al die vroolijke gezich ten verwekte een stemming, zooals men die graag in een vereeniging wenscht. Na gemeenschappelijk gebed werd aller eerst voor het inwendige van den mensoh gezorgd, daar er van alles volop voorhan den was, werd hiervan een flink gebruik gemaakt. Behalve allerlei vleesohwaren en fruit, kregen de meisjes-leden boven dien ook nog een kleine verrassing, m den vorm van een zakje bruidsuikers. Hier is alle lof op z'n plaats voor hen, die de tafel zoo keurig verzorgd hadden. Toen allen eenigszins verzadigd waren, nam de voorzitter, de heer A. Bergers het woord en schetste in korte woorden de levensloop van Jeanne d'Arc. Oorspron kelijk opgericht als onderafdeeling van den B. K. Volksbond werd ongeveer 20 jaar geleden besloten tot een zelfstandige ver eeniging. Wie op de hoogte is van de moei lijkheden, waarmede de RK. Sport in Lei den altijd te kampen heeft gehad, weet vat het zeggen wil, om een B. K. Sport vereeniging 35 jaar op de been te houden. Spreker had dan ook alle woorden van waardeering voor de opeenvolgende be stuursleden om de vele moeite en opof fering welke zij zich steeds getroost heb ben. Hij sprak den wensch uit dat de leden trouw achter hun bestuur zullen blijven Maan, en bracht dank aan de Sportcom- missie en Sportprogagandaclub, welke be wezen hebben dat er in moeilijke dagen, op ben te rekenen valt. Daarna nam de heer Tobé het woord, als voorzitter van de Sport commissie, en bracht hulde aan bestuur en leden. Hij wensch te hun geluk en sprak den wensch uit. dat Jeanne d'Arc, ondanks de moeilijk heden, fiei stand zal houden. Spr. wees de lecten er op, dat zij moesten zijn goede Katholieken, bij wien de Godsdienst in de eerste plaats komt. Hij spoorde hen aan, ve:trouwen t~ snellen in het bestuur en be loofde hun den volledigen steun van Sportccmniissie en Sportpropaganda-club. Hierna nam de heer G. Bergers, voor zitter der Sportpropagandaclub, het woord, sprak woorden van hulde en waardeering e mg tot leden „n bestuur. Tenslotte brachten de heeren Herreur, Pad enburg en Baal de wenschen over van de vereenigingen „Urlo", „Klim-op" en „Excelsior". Mej. Zoet. die sprak namens de meis- jesafdeeli.ig sprak woorden van dank aan jesafdeeling richt woorden van dank tot de meisjes. De voorzitter bracht dank aan allen voor het gesprokene, waaruit duidelijk,, aldus spr., de vastberadenheid sprak, om eensgezind de moeilijkheden het hoofd te bieden. Voordat de aanwezigen uitéén gingen werd door allen gezongen het lied „Boomsche Blijdschap", waarna gezamen lijk gebed. Hiermede was het fèestontbijt afgeloopen. Des middags om half twee recipieerde de ju-bil eerend e vereeniging in huize „Ma ria". waar o.a. afgevaardigden van de zusterverenigingen „U. B. L. O.", „Klim op" en „Excelsior", hun gelukwenschen kwamen brengen. Ook verschillende telegrafische geluk wenschen kwamen hier in o. a. van de D. H. A. K. en de D. H. G. B. Des avonds werd de feestdag besloten met een gymnastiekuitvoering, waarbij vrij veel publiek aanwezig was. Namens de D. H. A. K. was aanwezig de heer Th. Bergers. De voorz., de heer A. Bergers, sprak allereerst het openingswoord, waarin hij welkom heette de secr. en penningm. van den D. H. G. B. de heeren Olthof en van de Weetering, de leden der Sportcommis- sie en der Sportpropagandaclub wien hij dank bracht voor de trouwe samenwerking en voor alles wat zij voor de sportvereni gingen hadden gedaan. Voorts verwelkomde spr. de vertegen woordigers van Klimop, U. R. L. O., Ex celsior en de Bataven, voor welke vereeni gingen spr. eveneens een woord van waar deering had. Hierna gaf spr. het woord aan den heer Tobé. den voorzitter der Sportcommissie, die allereerst Jeanne d'Arc gelukwenschte met haar 35-jarig bestaan. Ondanks crisis en malaise, aldus spr., zou een feest hier op zijn plaats zijn, als er momenteel geen strubbelingen waren in de sport. 35 jaren lang heeft Jeanne d'Arc ge werkt om de R. K jeugd te houden in B. K. verband, om het godsdienstig en zede lijke standpunt te handhaven, waarvoor spreker het bestuur hulde brengt. Uitsluitend omdat men een andere or ganisatievorm wenscht, aldus spr., tot het bestuur, kunt gij gaan. Maar gij moogt niet gaan, aldus spr, gij zult blijven wer ken voor de R. K. Jeugd. Spr. richtte scherpe woorden tot de pers, die de verdediging van Jeanne d'Arc niet wenschte op te nemen, omdat zij on derworpen is aan haar broodheeren. Wiens brood men eet, wiens woord men spreekt, aldus spr. Spr. belooft, dat de Sportcommissie al les zal blijven doen voor de vereenigingen en daarbij stevig toezien op godsdienstig ombied. Nadat vervolgens het olu-blied gezongen was, werd met het programma een aan vang gemaakt, waarbij in depauzes en soms tijdens de nummers eenige leden van „Aufgeoa-st" Am muzikale medewerking verleenden. Als ~ij een algemeene beschouwing over do uitvoering van het programma willen geven, dan moeten wij zeggen, dat de leden van „Jeanne d'Arc" op sportgebied zeer goede vorderingen hebben gemaakt. Onder leiding van de heeren G. W. de Jong (hoofdleider) en J. van Oerle (leider) zijn de prestaties zeer opgevoerd, wat bij verschillende nummers overduidelijk bleek. Wij noemen hiervoor o.a. de nummers brug voor de tweede groep heeren en jongens, hoogbrug, wat zeer goede pres taties te zien gaf, de vrije oefeningen der dames en na de pauze de vrije oefeningen der heeren-keurploeg. Deze nummers bewezen afdoende de sterke vooruitgang van Jeanne d'Arc. Der heer G. W. de Jong, dien wij dezen avond voor het eerst zagen leiden, mogen wij eer woord van lof niet onthouden. De eerste vrije oefeningen der jongens gingen wat onregelmatig, wat o. i. aan eenigen Bühnefieber moet worden geweten Na een kikkerdans voor de meisjes, die werd uitgevoerd bij de zang van een al leraardigst kikkerliedje, kwam het mrai mer brug, waarover wij reeds ie's zeiden. Dit nummer werd uitgevoerd telken.' door twee leden op elk der beido toe®te' !en, en, daar de oefeningen prachtig tegelijk en op de maat der muziek werden uitge voerd, slaagde dit nummer, behoudens een enkele fout bij deze of gene, volkomen. De -vrije oefeningen der meisjes, waren heel wat beter dan die de jongens te rien hadden gegeven. Het nummer hoogbrug, gaf prachtige standen te zien, zoodat elk der executan ten telkens een luid applaus verwierf. Ook de vrije oefeningen der dames ver liepen keurig en vlot en werden met ap plaus beloond. Na de pauze huldigde de voorzitter, de heer A. Bergers, de leidster der dames mej Zoet, met bloemen, die met eenige harte'ijke woorden, die hulde overbracht op mej. Meershoek, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Ook we, den door haar woorden van dank gericht tot de leide.s de heeren de Jong en van Oerle welken heeren een fruitmand werd aangeboden. Aan de ringen werd na de pauze zeer g>ed werk te zien gegeven, wat meer moot worden gewaardeerd, door de vee'e groote^e -nevenwichtigheid van dit mate iaal. Ook de leider, de heer de Jong, gaf aan dit toestel een mooie demonstratie. Prachtig waren de vrije oefeningen dei vijf heeren van de keurploeg. die prachtig gelijk en in mooien stand een groot aan ial oefeningen lieten zien. Hierna volgden nog knots- en stok- oefeningen resp. voor dames en adsp. jon gens. waarna, het liep toen :eeds naar middernachtelijk uur, de rest van het programma moest worden ingekort. Na eenige vrije oefeningen werd dit fraaie programma en daarmee de avond met een keurigen stand besloten WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toerverean, „Swift''. Gistermorgen hebben de „Swift -leden alle kou-de trctseerende een mooien wed strijd gereden Het programma had aangegeven een wedstrijd over 25 K.M. met om de 2.5 K M. een k": :-ment, waarvoo. e. twaalftal renne's aan de start verschenen. In deze rit reden de A zoowel de B-k as- sers gezamelijk, alleen werden beide afdee- lingen apart genoteerd voor de prijzen. In de afdeeiing A-klasse waren weer een paar oude bekende opgekomen n.l. G v. Pa rijs en J P. Riethoven. Het was bun duide- aan te zien dat zij weer een poosje rust hadden gehad, maar dat zal er gauw ge noeg af zijn wanneer zij weer eens goed in- training gaan. evenals J. Verschoor die, doordat hij al geruimen ti'd in dienst is. ge- hanclieaot is. J. FJethoven was in deze de favoriet, hij wist n.l van de 10 klassementen acht keer als le de streep te passeeren en twee keer als 2e, steeds in zwaren strijd met Ruiter. Deze werd tweemaal le zeven maal tweede en eenmaal 3e. Het puntenaantal in dezen wedstrijd behaald, luidt van de A- klasse J. Riethoven 48; C. de Ruiter 41; Th. de Roode 19; W. Kanbier 19; J. Ver schoor 10; W. Severijnen 8; E. de B anken 2; G. v. Parijs en J P. Riethoven 0 Bij de B-klassers was het een strijd in ioofdzaak tusscben R. Riethoven en C. ''aats, eerstgenoemde wist een puntenaan tal te krijgen van 44, terwijl C. Paats er 37 ;n de wacht sleepte. P. Hoogendijk had noeten opgeven. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in •et clublokaal N Beestenmarkt DAMMEN OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Vos ten derde male winnaar. Gisteren werd in het Parkhotel te Am- ste"dnm de laatste ronde gespeeld van de ••odstriiden om het ^ersornlh'k kampioen skan van Nederland dammen. De eindstand is: Vos 11, Raman 10, Ris en Van Darie'en 7, Rtiè' enburg, Duke] en De Graav 6, en de Hoogh 2 punten. Door dit resultaat beeft Vos dus met 11 unten het kampioenschap van Nederland behaald. Dit is naast de vele malen, dat hij al" tweede eindig'e de derde maal dat de heer Vos den kampioenstitel verwerft. R. K. Ath.ver. „De Bataven". Gisteren is dan de laatste marsch gewan- de'd van de serie waudeiingen die dooi de R. K. Ath.ver. Rood Wit georganiseerd varen ter ge.egenneid van het twee-jar g bestaan \an haar onderafdeeling „De Au tilopen'Dat „de Bataven" deze serie wan delingen op prijs hebben gesteld bewijst iet groote aantal dee.: eniers. Niet minder d 8 onzer jongens mochten de medaille, wei- ke aaa de.-enen uitgereikt we.dy.it die de ge.ieete serie mede0eioupen hadden, uit gereikt. terwijl een 15-tal een diploma oh. ving. Voorwaar een keurige prestatie va.i „de Bataven'- en toch hadden wij nog met een grooter groep uit moeten komen, want „Bataven dat kon. Van de 50 leden zjn er nu pl.m. de helft uitgekomen op een lo zer wandelingen. "mg-eus. jullie moeten begrijpen welk een nut er in deze wandelingen zit. Daar om zaï morgen. Dinsdagavond, een trai- ningsmais-ch worden gehouden over 10 K.M, als voorbe:eiding van de 40 K.M m rsc" van de L.W.S. Ver. en van de -10 K.M marsch van de Politie. Kom ellen op ->m deze marschen vooi te bereiden. In ied»r geval kaai geen enkele „Bataaf" deelno men, die niet flink getraind heeft. De,.e traimnginaischen worden gecontroleerd. Vertrek om half acht vanaf Pieterske hol. gym.lokaal. Hedenavond mdoortraining m het gym locaal Pieterskerkhof. Betaling van inschrijfgeld voor den wed strijd Oranje Zwart a.s. Zondag in Am sterdam en voor de deelnemers 40 K.M.- marsch L.W.S.V. sluit hedenavond. Dege ne die niet hedenavond betaalt, kan niet uitkomen. Suppo.ners die a.s. ZoncLag mede willen naar Ams.erdum moeten zich ook heden avond opgeven. De kosten zijn zoo laag mogelijk; hoe meer deelnemers hoe minder kosten. Volgende week Woensdagavond club avond. Zorgt dat deze avond vrij ia. WANDELSPORT Leidsche Wandelsport Vereeniging. 18 leden der L. W. S. V. namen gisteren onder leiding van den heer v. Kampen deel aan de 50 K.M. marsch der Hilversumsche Wandelsportvereeniging „Op Stap", en volbrachten deze in den besten welstand. De namen der deelnemers zijn: de da mes: mej. A. Dubbelaar, mej. L. Dubbe laar, mej. Freke, mej. v. Kampen en de heeren W. Broeksema, Beekman Sr., Beekman Jr., Bergers, v. Kampen, v. Rooij de Groot. Pont, Roman, v. d. Waals, Hart kamp, Heemskerk. S. v. Weezei Jr„ en I.insohoten, die allen de uitgeloofde me daille ontvingen. Ook de vereeniging kreeg een prijs daar or van de L. W. S. V. niemand wa« uit gevallen. De 61-jarige W. Broeksema was toen hij in Leiden arriveerde nog in goede conditie. De organisatie was bij de H. W. S. V. ,.Op Stap" zeer goed in orde Het weer was weliswaar druilerig, doch de mooie omgeving, waar geloopen is, ver goedde zeer veel, waardoor de afstand als het ware in het niet viel. Nog dient te worden vermeld, dat er luim 1000 deelnemers waren. Dit moet bij de L. W. S. V. op 14 Mei a.s. ook zoo zijn, geeft u dus op voor deze marsch. De sluitingsdatum is 23 ApriL SCHIETEN Willem Teil. De uitslag van den gehouden voorjaars wedstrijd der Leidsche Schietvereeninging Willem Teil luidt als volgt: Personec'e baan. Max. 50 punten. H. Brouwer Sr. 44, K. Wesdorp 43, W. De- ro-gee 42. L. de Witt 42, S. v. d. Burg 41 Th. G. Barthen 41, W. Werkhoven 40, W. Alphenaar 38, P. v. d. Steen 37, H. Quos- derf 37. P Beurze 36 punten W. Verboom J. van Zijl!, A. van Brussel, H. Scheeren. J. C. Gavkema, H Brouwer Jr. Vrije baan. max. 90 mmten: le afd. Th. G. Ba then 89, L. de Wit 86. W. Alphenaar 85, W. Derogee 84, A. v. Zeijll 83 en S. v. d. Burg 82 punten Idem, 2e afd.: H. Quosdorf 82, P. A. v. d. Steen 79. P. Beurze 77, K. Wesdorp 77, W. Ve-boom 75, A. v. Brussel 73. H. Sohee- ren 73 en H. Brouwer jr. 73 pun'en. Kamnieen, max. 100 paraten: L. de Witt 85 punten. Rozenpdijs: Tr. G Barthen 28 rezen CRICKET NEDERLAND^ CFF CRICKETBOND De jaarvergadering, Zaterdagmiddag vnnd in Krasnapnlskv" e Amsterdam, de jaarliiks^he algemeene vergadering plants van den Ned. Cricket bond. Deze vergadering, die m den beginne trepreridonH we-d door den waarnemend voorzitter, den heer Davidson en later door den nieuwbe^-emden voorzitter Jh; Mr. C. Feith. had ren aangenaam en vlot verloop. In zijn openingswoord heet e de waar nemend voorz?tfc de aanwezigen hartelijk v.p'hom. in het bijzn-"der de eere-leden df 1 ee-en Plrvthe en M Feifch. Hef jaarverslag van den secretaris evenals d-t van den penningmeester, wer den eveneens goedgekeurd. Van de kas- commlssie een schrijven binnengeko men dat de boeken gecontroleerd en ir orde bevonden wa^en en verd den pen ningm eestc décharge verleend. Door den secretaris werd nog ge-memo reerd dat eenige oude bekende vereenigin ren in den cricket-wereld bench.t wis bin nen cekomen. dat zij weder in de compe titie van den N. C. B. zullen uitkomen <..a. van L. C. C. uit Leiden en C. V. H uit Haarlem. Voorts werden een aantal wijzigingen in het huishoudelijk reglement en in de wodstrijdbepalingen zonder op of aanmer kingen goedgekeurd Hierna werd over gegaan tot het uitreiken van de kamoinens medail'es van het afgeloopen seizoen. Hierna was aan de orde een van de be langrijkste punten van de vergadering en wel de verkiezing van hef bestuur. Door een der aanwezigen werd voorge steld bij acclamatie het eere-lid Jhr. Mr. C. Feith als voorzitter te ben-oemen, het DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT.!E. T?1 337. Eindelijk luidde de bel voor de laatste ronde. Nog kon men niet zeggen welke auto het zou winnen, zoo dicht waren ze bij elkaar gebleven. Maar bij den laat- sten bocht nam de beroemde autobestuurder, Zilverslik een ontzettende spurt en met een half wiel verschil, voor zijn tegenstander, Gladjanus, ging hij als eerste over de eindstreep, donderend toegejuicht door den koning, de prinses, en gansch het hof. 338. Nu kwam er een wedloop met hindernissen, waarbij de deelnemers een lampje in hun poot moesten vasthou den. Een naasje hield de paardebloem stevig in zijn pootjes, terwijl de verkeersagent en de professor als lo den van de jury optraden en toezagen, dat alles eerlijk in zijn werk ging. geen onder grooten bijval van de aanwe zige afgevaardigde geschiedde. De heer Feith aanvaardde zijn benoe ming en presideerde hierna de verdere vergadering. f Met eenige korte woorden herdacht hij nogmaal het overlijden van den vorigen voorzitter, Dr. Issbrücker en bracht dank voor hetgeen do waarnemend voorzitter, de heer Davidson nadien voor den Bond gedaan had. Daar de overige bestuursleden, met uit zondering van den heer Wolf son zich al len herkiesbaar stelden, werd besloten, deze bij acclamatie her te benoemen. Door den voorzitter werd den heer Wolfson dank gebracht voor hetgeen hij gedurende meer dan tien jaren voor den Bond had gedaan. Een ingediend voorstel, de opengekomen plaats niet meer te bezetten, werd aange nomen. Nadat de kas-oommissie herkozen was, kwam aan de orde de nvededeelingen van het bestuur omtrent de indeeling van de eerste klasse en de overgangsklasse. Voor het jaar 1932 zal de le klasse be staan uit 10 elftallen welke elkaar zullen ontmoeten. De drie laagst geplaatste ver- •enitringen zullen na afloop van de com petitie overgaan naar de overgangsklasse die voor dit jaar nog evenals tot nu het- toekomst zal de eerste klasse uit 7 elftal- 'en blijven bestaan welke elkaar in een dubbele competitie zullen ontmoeten. De avergangsklasse zal in twee afdeeüngen gesplitst worden waaruit een kampioen zal voortspruiten. Automatisch zullen aan het eind van de competitie de kampioen van de overgangsklasse en de laatste op de ranglijst van de eerste klasse met elkaar uitwisselen. De vergadering ging hiermede acooord. Bij de rondvraag werd door den heer J. C. Grootmeijer nog ge sproken over het arbitervraagstuk en werd door hem een voorstel dienaangaand ge daan. Het bestuur nam hiervan goede "ota en zal hieromtrent nader bes-lissen. Met een kort woord werd hierop de vergadering door den heer Feith gesloten. BILJARTEN LEIDSCHE BTLJA'PTBOND. De extra na-competitie. De uitslag van den wedstrijd de Kroon I comp. L.B.B. A.D.O I voor de extra luidt: R. A. A Bij'eveld A.D.O. 322 30 42 8.25 J. Lucie de Kr. 118 38 14 3.10 A. Rijsdam 79 23 16 3.04 Duivenvoorden 92 23 12 4.00 C. Runderaat 72 35 12 2.05 N N. res. 89 35 12 2.54 N.N res. 65 38 6 1.71 NT. Zniclerduin 87 38 11 2.28 De Kroon 2 punten, A.D.O 0 punten. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. I D.O.S. I voor de extra cimp L.B.B. luidt: A Verstraaten D.O.S. 173 38 35 4.55 M Zwaan T.O.G. 121 38 18 3.15 N.N. 99 2-1 23 4.12 J. Bouman 117 24 24 4.87 Offer.berg J. Hendriks 134 34 17 3.94 79 33 9 2.39 128 46 13 2.78 93 45 20 2 06 P. Horree 100 42 9 2.38 J. Wassink 53 42 8 1.26 T O.G. 2 punten, D O.S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. I ^.D.O, I voor de extra comp. L.B.B. luidt: A. Speyer S.D.O. 273 27 48 10.11 Verstraat D 0.8. 213 27 45 7.88 I. Mazurel 166 35 40 4.74 N.N. 112 34 11 3.29 C. Schouten A J. Offenberg W. Penseel 97 35 12 2.77 P. Horree 123 35 12 3.51 D.O.S. 1 punt, S.D O. 1 punt. Nederlaagwedstrijder). De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleef I -Hollandia luidt J. C. v. d. Berg Hol!. 123 12 26 10.25 B. Tegelaar P v. Cl. 200 12 89 16.66 P. M. v d. Bergen 153 36 45 4.25 G. M. Tegelaar 200 36 36 5.55 W. Haasnoot 46 22 10 2.09 W. F K. 150 22 29 6.81 M v. d. Zee 125 34 13 3.67 A. L. Herson 97 33 55 2.93 P v. Cleef 647 car., Hollandia 447 car. De uitslag der wedstrijd Poort v. Cleef 3 D.O.S. luidt: N.N. D.O.S 100 39 13 2.56 H. Koet P. v. Cl 79 38 14 2.07 W. Swaak 100 42 10 2.38 G. Tegelaar Sr. 86 41 10 2.00 H. Nasveld 100 47 17 2.13 J. Koster 44 46 7 0.95 N.N. 100 42 12 2.38 G. Hunderemark 65 41 7 1.58 D.O.S. 400 car. P. v. Cl. 274 car. OLYMPISCHE SPELEN Het Ruitertournooi onbelangwekkend? Op een te Parijs gehouden congres werd geconstateerd, dat tot nu toe slechts te rekenen valt op deelneming aan het Olym pisch Ruitertournooi van de zijde van Frankrijk, Nederland, Polen en Zweden. Intusschen zijn er beriohten uit Zweden gekomen, dat in verband met de Kreuger- affaire de deelneming van Zweden geens zins vaststaat. In verband met een en ander is het ruitertournooi dus geenszins belangwekkend te noemen. Men heeft de Amerikaansche regeering om financieel© ondersteuning gevraagd ten einde Euro- peesche equipes naar Los Angelos te zen den.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7