MAANDAG 18 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 R.-K. S. V. „D. 0. S Te ongeveer half 4 stelt D. O. S. I zich tegen de Leiden-combinatie op. D. O. S. j heeft twee invallers voor Bosman en de j Koning. Het begin is een beetje onzeker, I doch al spoedig komt D. O. S. geholpen j door den wind flink opzetten, de Leide- naars weren zich geducht en ze bedreigen zelfs het D. O. S.-doel, dooh de achterhoe de is in vorm en met verre trappen wordt de voorhoede aan het werk gezet, die zoo- j waar den Leiden-keeper weet te passee- ren (10). Kort daarna belandt een vlie- I gend schot van rechts in de uiterste hoek I (20). De Leiden-achterhoede wordt meer actief en al worden er vele ballen corner gewerkt, voor de rust komt er geen veran dering meer. Na de rust nu Leiden voor den wind J speelt wegen beide partijen tamelijk te gen elkaar op, wat ze dan ook beide met één doelpunt weten uit te drukken. Wel komt tot 2 maal toe C. Bosman vlak voor hot Leiden-doel, doch onbegrijpelijk schiet hij naast en over, zoodat het einde komt met 31 voor D. O. S. De Leidenaars ga ven kranig partij en hun komt hiervoor zeker een woord van lof toe. D. O. S. 2 speelde tegen het kers-versche D.O.S. 3 en won met 41. Toch schuilen er zeer goed krachten in deze aanwinst, wat zeker veel voor de toekomst belooft. R.-K. A. en S. V. „Rood Wit". 1 V o e t b al. In een genoeglijk gespeelden wedstrijd tegen onze jongens het onder spit delven tegen Meerburg II (24). Het tweede wachtte te vergeefsch op Leiden III. In Zoeterwoude brachten onze junioren het er beter af en wisten de kampioenen in eigen home te slaan (12). Bravo R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude :H.R.). Wat we in ons verslag van Zaterdag voorspe.den, n.l. dat Meerburg 2 wel de baas zou blijven over K. W. D. I, is be- I waarheid geworden. I Hoewe, B W. D. toch zeker een der sterksten uit de vijfde klasse is, speelde het sterk gehandicapt elftal van Meerburg 2 voornamelijk vóór de rust, toch zeker een klasse hooger. Speciaal het techmscne ge deelte en het positie kiezen was zwak. Wil R. W. D. in de toekomst hooger op, dan dient zij deze beide voorname onderdeelen op veel hooger pen te brengen. De wed strijd werd m de beste verstandhouding ge speeld en eindigde m een verdiende over winning voor Meerburg 2. Van Meerburg 3 is nog geen bericht bin nengekomen zoodat we hiervan geen ver slag kunnen geven. In de proefwedstrijd voor de junioren speelden onze beide vertegenwoordigers een goede partij, speciaal H. Tijssen was goed op dreef. Het bestuur brengt den leden onder de aandacht, dat er wederom enkele zilveren club-insignes verkrijgbaar zijn. De uitvoe ring is iets eenvoudiger, zoodat ze kunnen worden aangebeden voor ei" zeer voordee- ligen prijs van f 0.25 per stuk. Zondag a s. 24 April: Activitas I—Meer burg I. Evena.s eenige weken geleden, be staat er thans voor de supporters weer ge legenheid het elftal t,e vergezellen. De kos ten zijn wederom dezelfde. Met het oog op de regeling gelieve men zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij den heer J. Dorlandt, Rijnegouwerstraat, Zoeterwoude en aan het Secretariaat. R. K. S. V. „St. Bernardus". Eindelijk is dan gisteren na een rusttijd van enkele weken een begin gemaakt door het eerste elftal met de te spelen degrada tiewedstrijden. Het ging vol moed op be zoek te Warmond, waar het ten strijde moesten tiekken tegen „St. Matthias" L. Deze eerste ontmoeting is voor het eerste elftal op een fiasco uitgeloopen, daar zij een sterke tegenstander ontmoetten, welke hun de puntjes afhandig maakte. Met een nederlaag van 20 moesten zij huiswaarts keeren. Eerste elftallers, een volgende keer beter! Het tweede elftal dat te 2.30 bezoek kreeg van „Blauw Zwart" 3 uit Wassenaar, voor het spelen van de eerste promotie wedstrijd, werd teleurgesteld daar Blauw-Zwart' slechte met 7 man opkwam, en tevens de aangewezen scheidsrechter op zich liet wachten, zoodat deze spelers on verrichter zake huiswaarts moesten keeren. R. K. Sportvereeniging V. V. L. De V. V. L. II senioren speelden Zon dag haar eersten wedstrijd thuis tegen liet 3e elftal van Blauw-Zwart, welke wed strijd eindigde in een 31 overwinning voor V. V. L. Het eerste senioren elftal trok met 10 man, waarbij nog 3 invallers waren, naar K. R. V. C. Het ie toch wel een beetje het toppunt om maar heel gewoon een bood schap te sturen van HollandBelgië gaat voor, vooral nu er nog zoo'n prachtige zil veren bal op staat. Met 34 moesten ze het onderspit del ven. De junioren konden het ook niet verder brengen dan een 21 nederlaag tegen A. V. V. R. K. S. V. S.M.C. (Warmond). Op een goed bespeelbaar veld speelde S.M.C. III gisteren haar laatste competi tie-wedstrijd tegen zeven en een halve ver tegenwoordiger van Meerburg III welke match eindigde in een 3O-overwinning van het S.M.C.-tiental. Hierna volgde S.M.C. I—St. Bernardus I. Door absentisme van scheidsrechter Schrama. werd deze wedstrijd te kwart voor drie aangevangen onder leiding van een der aanwezige grensrechters, n.l. den heer J. v. d. Geer, terwijl den heer Hoo- genduin als plaatsvervangend grensrech ter optrad. St. B. trapt af, dooh brengt het niet verder dan de middenlinie en de bal wordt op de St. B. helft gedeponeerd waar na, na eenig heen en weer trappen, de bal bij den S.M.C.-midvoor belandt, die geen oogenblik aarzalt het leder in het net te plaatsen. Terstond na den aftrap gaat St. B. er van door en menige aanval krijgt de S.M.C.-verdediging thans te verwerken. Alles wordt naar behooren afgewerkt, waardoor doelpunten uitblijven. Na een half uur volgt een voorzet van de S.M.C.- linksbuiten waardoor een der St. B. backs gelegenheid krijgt om den bal in eigen doel te trappen. Een gelijk opgaaud spel volgt nu, waarbij vele kansen aan weerszijden om hals worden gebracht. Na de thee blijkt vooral de S.M.C.-middenlinie er zin in te hebben. De eene aanval na de andere wordt afgeslagen, waarbij in 't bijzonder de kant- halfs hun beste beentje voorzetten. De mid- lialf speelde door een blessure op halve kracht en moest 10 minuten voor tijd het veld verlaten. Hoe er echter ook gewerkt werd, tot doelpunten kwam het echter niet meer, zelfs een penalty werd door St. B. ver naast geschoten..Alzoo kwam het einde met 20 in het voordeel van S.M.C., waar door 2 kostbare punten binnen zijn. De S.M.C.'ers zullen in het vervolg uit een an der vaatje moeten tappen om verder suc ces te boeken, want zeker had er beter ge speeld kunnen worden. Scheidsrechter J v. d. Geer, goed gesteund door de grens rechters G. Bakker en Hoogenduin, leidde deze wedstrijd in goede banen. Het Junioren-elftal stelde teleur door met een 30-nederlaag huiswaarts te kee ren. LAWNTENNIS Hol'and—België 2—3. Zaterdagmiddag werd te Scheveningen op de M.E.T S.-banen een aanvang gemaakt met de ontmoeting tusschen de Holland- sche tennisp.oeg en de Belgische Davis- cupploeg. Voor ons land kwamen uit v. Eek en Koopman, voor België de Borman en de jeudige van Zuylen. De uitslagen zijn: v. Eek verliest van de Borman 79, 62, 3—6, 4—6. Koopman wint van v. Zuylen 62, 62, 3—6, 8—6. Gisteren hadden het dubbels-pel en de resteerende enkelspelen plaats. v. Eek verloor toen van v. Zuylen met 68, 64, 64, 64, waardoor de stand 21 voor België was en Koopman dus moest winnen van de Borman, om de kans op een overwinning voor Holland te behou den. Hij deed dit echter niet en de Borman won met 79, 63, 6—2, 97. Het dubbelspel tenslotte was voor de Hollanders. Zij wonnen met 64, 6--7, 63, 63, waardoor de eindstand 32 voor de Belgen werd. KORFBAL Fluks—Westerkwartier 2—2. linie sloten zich met hun spel geheel bij van Ilcel aan en maakten deze linie dezen mid dag op haar best. Van Run en Weber met van Male als dritto im Bunde mogen op een zeer goe den wedstrijd terugzien, vooral omdat de zege er de bekroning van werd. De Belgen speelden beter dan op 20 Maart, maar wij kunnen ons niet ontvein zen, dat de revanche-gedachte bij enkele spelers teveel overheerschte en dat zij dit demonst.roerden in hard spel, waartoe toch gcenerlei aanleiding was. Te betreuren is ook, dat de Belgen steeds den verongelijk te uithangen en bij een minste overtreding of vermeende overtreding appelleeren, waar voor de scheidsrechter een maar al te ge willig oor verleende. Bijzondere dingen hebben ook de Belgen niet laten zien. In de voorhoede lukte het iels beter door de opnajne van Grimmon- prez, doch schutters waren er ook thans niet. Bastin was nog weer de meest gevaar lijke man. In de middenlinie deed HeJlemans veel beter werk dan in Antwerpen, terwijl de kanthalfs een veel actiever deel aan den strijd namen. De beide backs speelden een pootig spel en ontzagen niemand. Hun succes schuilde dan ook meer in hun kracht dan in hun spelcapaciteiten. De keeper heeft zeer goed gespeeld en kan aan de twee doelpunten niet veel doen. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Nederland 47 22 9 16 105—86 63 België 47 16 9 22 86—105 41 KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Het programma van gisteren was al heel klein, maar nog werden daarvan wedstrij den afgevoerd, met als voornaamste EDO Haarlem. Voor de derdte klasse promotiecompetitie speelde Alphen thuis tegen Watergraafs meer en won, zooals te verwachten was, zoodat alle hoop op promotie voor de Rijn- bewoners nog niet weg is. De stand is: Zandvoort 2 2 63 4 Alphen 2 1 1 54 2 Watergraafsmeer 2 2 610 0 In het Zuiden begon de promotiecompe- titie met twee wedstrijden. De Valk kon het op Helmond-terrein niet verder bren gen dan een gelijk spel, terwijl Juliana op eigen veld met 53 geslagen werd door Middelburg. De uitslagen. Landenwedstrijd. NederlandBelgië 21. AFDEELING L Promotiecompetitie 3e klasse. AlpKenWatergraafsmeer 53. AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2e klasso. Helmondde Valk 22; JulianaMid delburg 35. ROTTERDAM—ANTWERPEN 1—5. Onder zeer slechte omstandigheden van weer en veld werden Zaterdag te Rotter dam de wedstrijd RotterdamAntwerpen gespeeld voor minder publiek, dan dat v-e bij deze wedstrijden gewend zijn. Er ontwikkelde zich direct een snel tempo, het spel werd kort gehouden. De Belgische linkervleugel drong het eerste tot ver in het Rotterdamsche gebied door. v. d. Eijnde forceerde een hoekschop waar uit. de Winter fraai op doel kopt. Vallende hield Odijk den bal. Rotterdam liet. daarna een paar zeer goede aanvallen zien, waarin het spel van. Kalker een groote rol speelde. Uit een voorzet van Nolet kreeg v. d. Vaart kans op een schot. De Belgen concentreeren zich bij hun aanvallen op links, v. d. Eijn de is nl. een zeer snelle man, die Schut eenige malen door zijn sneLheid verrast. Doch gevaarlijk wordt de situatie voor Rotterdam voorloopig niet. Beide par tijen wegen goed tegen elkaar op. Als de Belgische linkervleugel met handig sa menspel Schut en Bras te handig af zijn, schiet Steijnen uit den voorzet ineens, doch iets te hoog. Als v. d. Vaart een mooie through pass aan Kramer geeft plaatst die door naar Nolet, een scherpe voorzet volgt, de doelman kan echter uit loopend den bal onderscheppen. Wel komt hij te vallen, maar er is geen Rotterdam mer bij om er van te profiteeren. Als Schut eri Bras bij het wegkoppen van voorzet ten uit het Rotterdamscho doelgebied hoekschoppen veroorzaken is het Rotter- damsche doel in groot gevaar. De rechts- midden van Antwerpen lost een schitte rend hard schot, dat Odijk net over de lat tipt. Even voor de rust, als v. Dijke een voorzet van rechts niet goed kan on derscheppen slaat Schut, volkomen on- noodig, in het doelgebied den bal met de hand weg. v. d. Eijnde schiet onhoudbaar in (0—1). Tot de rust zijn de gasten dan sterker. Odijk moet tot tweemaal toe moeilijke schoten stoppen hetgeen hij zeer goed doet De Rotterdammers beginnen de tweede met.veel geestdrift Al spoedig con goede aanval van rechts, een tikje van Voormalen naar v. d. Vaart, een flink schot, van Berghem stopte, viel, de bal kwam bij Nolet die goed insohoot doch reeds had de doelman zich hersteld en stopte op de doellijn liggende den bal. Na die eerste minuten kwamen de Ant werpenaren krachtig opzetten, v. d. Eijnde snelde eenige keeren met het leder vlak aan zijn voet naar binnen dooh Odijk weerde zich geducht een prachtig schot van v. d. Eijnde ketste van de lat in het veld, waar dezelfde speler den bal op ving en via een Rotterdammer in het net deed belanden (05). Rotterdam antwoordt met een paar aan vallen. Na achttien minuten breken de Belgen weer gevaarlijk door, v. Dijke kan in het doelgebied nog juist den bal berei ken. hij trapt tegen Winter aan en de bal .stuit in het leegc doel (03). Een paar minuten later als Rotterdam tweemaal achtereen een hoekschop te ne men krijgt maakt Rotterdam een tegen- punt. Van der Tuin schiet via een Bel gisch been in (13). Direct daarna zijn de Belgen weer in den aanval en moet Odijk hard werken. Na een vlugge doorbraak maakt Kramer een mooie opening, maar zijn schot faalt een tweede aanval kan Odijk nog net red- dqn, maar dan passeert van der Eijnde prachtig, loopt naar binnen als Odijk uit loopt en knalt den bal in het net. (1—4). Vijf minuten voor het einde scoort Winter het laatste punt. (15). Met dezen grooten nederlaag komt het einde. Ging het in het Rotterdamsche elf tal in de eerste helft nog, daarna was Antwerpen veel sterker. Wat technische kwaliteiten en do snelheid betreft, waren de gasten superieur. Bij Rotterdam speelde Van Dijke een puike eerste helft, vielen ook v. d. Vaart en v. d. Tuin op. Bij de Belgen was de verdediging puik en speelde de voorhoede uitstekend samen, met v. d. Eijnde als de beste. AMSTERDAM—ANTWERPEN 2—1. Als voorproefje voor den Nederland België-wcdstrijd is Zaterdagmiddag de ste- denontmoeting tusschen Amsterdam en Antwerpen op het Ajaxveld uitstekend geslaagd. Aan beide kanten werd met het noodige enthousiasme gosteden en het veldspel was meermalen zeer aantrekke lijk. Direct dient gezegd te worden, dat Amsterdam verdiend gewonnen heeft. Van eenige meerderheid in het veld was welis waar geen sprake doch de Amsterdammers wisten zich meer kansen te soheppen dan de Belgen en het mag zeker een wonder heeten, dat in de eerste helft Amsterdam slechts twee maal wist te scoren, daar het aantal kansen legio was. Merkwaardig was wel het feit, dat beide partijen tegen wind in spelend beter speelden, dan met den straffen wind in den rug. Amsterdam had vóór goed spel te ontplooien, waarbij de voorhoede talrijke kansen kreeg. Vooral de linkervleugel, samengesteld uit de bei de tweede klassers Roeg en Slot, was zeer govaarlijk en het was aan het uitste kend spel van den Belgischen back Simons te danken, dat van die vleugel niet meer doelpunten kwamen. Een kopbal van Roeg belandde tegen den Lat en een hard schot van Gerritse ketste eveneens in het veld terug. Gedurende den geheelen wedstrijd heeft de Boer van Blauw-Wit vrijwel geen enkelen bal goed kunnen plaatsen. Zijn afnemen en vrijmaken was meermalen uitstekend, maar in het plaatsen schoot hij herhaaldelijk tekort. Eerst vijf minuten voor rust wist Dorenbos het leder goed vrij te maken en met een laag hard schot te scoren. (1—0). Drie minuten later plaatste Dorenbos scherp naar voren, Slot liep energiek door en was juist even eerder bij het leder dan keeper Somers. Hij behoefde het leder maar aan te haken en Amsterdam leidde met 20. Do tweede helft begon met een offen sief van Antwerpen, dooh daarna ging het spel weer gelijk op. Roeg bleef door zijn snelle rushes gevaarlijk, jammer is het, dat hij zijn aanvallen niet beter afwerkt, zijn spel zou er een klasse bij winnen. Ger ritse kreeg al heel weinig te doen. Een kwartier voor het einde kon de Keyzer uit een voorzet van de Vries gemakkelijk sco ren (21). Hoewel Antwerpen in den resteerenden tijd sterker was, gelukte het niet om den gelijkmaker tot stand te brengen, zoodat Amsterdam dezen snellen wedstrijd won met 21. ALPHEN—WATERGRAAFSMEER. 5-3. In een spannenden strijd wist Alphen de beide puntjes thuis te houden, met 53 werd van Watergraafsmeer gewonnen. De overwinning werd intusschen door de be zoekers niet cadeau gegeven, want gedu rende geruiiuen tijd waren we er lang niet zeker van, wie met de winst zou gaan strij ken. Beide partijen wogen meestal tegen elkaar op, al valt niet te ontkennen, dat Alphen geleidelijk de beste papieren in handen kreeg. Onder zeer groote belang stelling van de zijde van het publiek stel len de eltfallen onder leiding van arbiter Bos zich precies te twee uur op. Alphen verkiest het eerst het voordeel van den wind. Direct na den aftrap oefent de thuis club eenig overwicht uit en nauwelijks is een minuut verstreken, of H. van Kooyk weet reeds uit een voorzet van links fraai te doelpunten (10). De bezoekers blijken hierdoor geenszins ontmoedigd, want da delijk vallen zij vinnig aan en als een der Alphen-backs het leder verkeerd beoor deelt, maakt een toeloopend bezoeker van de gelegenheid gebruik den gelijkmaker te scoren (11). Snel verplaatst zioh nu het spel en aan weerszijden ontstaat gevaar, do aanvallen der thuisclub zijn het meest talrijk, zoodat de verdediging der gasten alles moet bijzetten om doelpunten te voorkomen. Een nieuwe aanval van Alphen wordt den bezoekers noodlottig. Wanneer een hunner backs het leder binnen het be kende gebied met zijn handen heeft be werkt, wordt de penalty door H. v. Kooyk onhoudbaar in een doelpunt omgezet (21). Weer ontstaat op het doel der be zoekers een corner, deze levert niets op. De thuisclub blijft voortdurende in den aan val, maar heel Watergraafsmeer verde digt zich met hand en tand, zoodat on danks hard werken der thuisclub de rust ongewijzigd ingaat, In de tweede helft verplaatsen de bezoe kers het spel aanvankelijk enkele malen op de helft der thuisclub. Alphen neemt even wel het leder spoedig over. De aanvallen DE WEDSTRIJD NEDERLAND— IERLAND. Men vraagt ons te willen berichten wanr kaarten voor den wedstrijd Nederland Ierland verkrijgbaar zijn. We moeten mededeelen dat dc termijn voor aanvragen reeds op 15 April geslo ten is. welke de thuisclub nu onderneemt, blijken lang niet zonder gevaar. Aan de andere zijde is het dan Hesseling, die een ge vaarlijk schot keurig weggewerkt. Dan komt Alphen weer in het offensief en als Bin- nenkamp de bal wordt toegespeeld, brengt hij den stand onhoudbaar op 31. Voor de thuisclub blijft het intusschen nog steeds oppassen daar de bezoekers zich nog geenszins gewonnen geven. Her haaldelijk vallen zij vinnig aan en bij een dezer aanvallen weten zij zelfs den achter stand te verkleinen (32). Alphen neemt weldra revanche. Haar midvoor, die voort durend wordt bewaakt, weet niettemin zijn tegenstanders te ontsnappen en keurig voor Alphen den voorsprong te vergrooten Als de bezoekers aan de overzijde door over te schieten, een kans om te scoren hebben gemist, doet Alphen het beter, wanneer R. v. Kooyk goed plaatst naar Binnenkamp en deze andermaal doelpunt (52). Een paar minuten voor het einde heeft Water graafsmeer door haar rechtsbuiten nog maals het genoegen den achterstand te verkleinen, waarna de scheidsrechter, die correct leidde, inrukken blaast. Tsjecho S'owakiie door Zwitserland geslagen. 25 000 toeschouwers woonden gisteren den lanlenwedstrijd ZwitserlandTsjecho- Slowakije te Zurich bij. die {evens gold voor het tournooi om den Mitropacup. De Zwitsers speelden in grootschen vorm en reeds met de rust leidden zij met 30. Het einde kwam met 51 voor Zwitserland. Na 16 minuten was het Abegglen III, die een voorzet van Jaeck benutte. Abegg len II maakte even later een tweede doel punt. In de 27ste minuut werd aan Zwit serland een strafschop toegewezen, doch deze kon niet in een doelpunt worden om gezet. Drie minuten voor de rust was het wederom Abegglen III, die scoorde. Ook in de tweede helft waren de Zwit sers sterker. Drie minuten na de hervat ting scoorde Abegglen II voor de vierde maal en eerst toen kon Tsjecho-Slowakije tegenscoren. 10 minuten voor het einde wist Zwitserland den eindstand te bren gen op 51. Vooral de voorhoede van Zwitserland heeft in prachtieen vorm gespeeld. Jaeck was de ster van het veld. LEIDSOHE VOETBALBOND. Het L. V. B.-elftal voor de Vierbonden wedstrijden. Het L. V. B.-elftal voor de Vier Bonden wedstrijden is als volgt samengesteld J. Pluimgraaff G. Pluimgraaff T. Herreur H. Starr G. v. d. Plas P. Ju (aanv.) J. Nieuwcnburg W. v. Weerlee N.N. S. den Os J. v. d. Born Reserve: A. Bey, A. Dool, G. Zwanen burg, W. Koolloos, A. J. Nagtegeller. Zondag 24 April a.s. L. V. B.H. V. B. Terrein A. S. C. Aanvang 1 uur. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. OM DE LEIDSCHE COURANT-BEKER. V. E. P. II—Teylingen II 4—0, Als scheidsrechter Heuzen even half drie beginnen blaast, telt V. E. P. 5, Teyl. 2 invallers. Direct ontwikkelt zich een vlug en gelijk opgaand spel. Na een 20 min. spe- lens maakt een der Teyl.-backs hands in 't beruchte gebied, wat den arbiter niet ont gaat, doch de strafschop wordt door den Tej'l.-keeper op schitterende wijze ge keerd. Kort daarop maakt Woerden uit een keurige voorzet van hun rechtsbuiten het eerste doelpunt. Even voor rust ver groot V.E.P. haar voorsprong en rust gaat in met 20 voor V. E. P. Na de rust is V. E. P. steeds in de meer derheid en weet dit nog in 2 doelpunten uit te drukken, zoodat het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd komt met 40 in 't voordeel van V. E. P. Het eerste elftal der Alph. Boys stierf een vroegtijdigen Beker-dood. Met 32 moest het in S. J. C. II haar meerdere er kennen. Deze overwinning gaf niet de juiste ver houding weer. Het spel der Boys was be ter, doch door sleoht inzicht van den scheidsrechter op buitenspel scoorde S. J. C. tweemaal en behaalde mede hierdoor de overwinning. R.-K. S. V. „LEIDEN". Het is in de „Leiden"-combinatie niet gelukt in de Veen een overwinning te be vechten, mede doordat er nog eenige op het appèl ontbraken en de wedstrijd niet op dat plan stond, dat we gaarne wensch- ten. 31 was de uitslag in het voordeel van D. O. S. De leden worden herinnerd aan den clubavond van a.s Woensdag en aan de sluiting der opgave voor de reis naar Arnhem op dien avond. Men zie voor een en ander het nader bericht van morgenavond. Wie heeft nog niet alle steunbonnen verkocht? Woensdagavond afrekenen 1 R.K.S.V. A.S.C. Zoeterwoude (dorp). V oetba 1. Beide e-ftallen hebben gis teren een vriendschappelijken wedstrijd ge speeld. Om half één speelde de junioren tegen R. W. D.-junioren uit Leiden. Voor den aanvang werd door den R W. D.-aan- voerder namens zijn vereeniging een bou quet bloemen aangeboden voor het behaal de kampioenschap van A. S. C. De A S. G.« j aanvoerder dankte namens zijn vereeniging I voor deze bijzondere aardige attentie. De j wedstrijd die hierop volgde droeg een zeer prettig karakter en werd door R. W D. ge- I wonnen met 21. Daarna speelde het eerste elftal een re- turnmatch tegen de Kolping Boys. Voor dezen wedstrijd wae door A. S. C. een me daille beschikbaar gesteld. De eerste helft I van den strijd ging gelijk op. Geen van beide partijen wist te doelpunten. Na de rust bleek het uithoudingsvermogen der A. S. C.-ers grooter te zijn dan bij de Kol- pings Boys. Onze jongens waren toen ster ker en wisten twee doelpunten te maken en alzoo de mooie medaille thuis te hou den. A t h 1 e t i e k. Athleten die op den a.s. Sportdag mee willen dingen in de bekende Schenkelloop. worden hedenavond om kwart over acht verwacht in de gymnas- j tiekzaal Hiermede worden natuurlijk alleen A. S. I C.-leden bedoeld. Een wedstrijd, die niet op al te hoog peil stond, maar tooh goede momenten had. De wind sprak echter ook een woord je mee. Jammer, dat het vak Ressenaar Horree in den aanval zoo rammelde. Hierdoor waren de gasten na de eerste wisseling absoluut de meerderen. Beide partijen kwamen met invallers. Fluks begint met wind mee. De aanval krijgt veel te doen en werkt vlot. Spoedig maakt De Wolf achter de paal tegen wind in het eerste doelpunt. Daarna blijft on danks good aanvalsspel succes uit. Wes terkwartier krijgt niet zooveel te doen en valt dan wat onbesuisd aan. 5t Loopt al naar de rust, wanneer door een fout in de Leidsche verdediging Eggink onder de paal zuiver kan inschieten en den stand op gelijken voet brengt. Wisselen brengt Fluks in het nadeel. De aanval vlot niet, terwijl die der gasten er beter op is ge worden. Dat Westerkwartier nu in de meerderheid is, komt na de thee spoedig tot uiting. Pas is er weer begonnen of Van Dordt geeft aan de gasten de leiding (12). De Leidsche verdediging is wat slap, de aanval komt bijna niet tot schie ten, maar toch weet Westerkwartier zijn meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Langzamerhand leeft het Leid sche spel weer wat op, en 6 minuten voor het eind maakt mej. Meijer gelijk (22). In dezen stand komt dan geen vera»d* ".eg meer.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6