UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 18 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE POGING TOT MOORD BIJ TUBBERGEN. De dader aangehouden. Zaterdagmorgen heeft dc politie van Delden den dader van de Donderdag j i. onder Tubbergen gepleegde aanranding op een 22-jarige juffrouw gearresteerd. Het is een ongehuwde 56-jarige koopman uit Almelo. Hij had zich sedert de aanrandmg verborgen gehouden. Zijn signalement komt overeen met dat wat gegeven was door de aangevallene. Zijn kleeren waren met bloed bevlekt, thrwijl het uit het kanaal opgevischte mes door den kostbaas van den dader herkend is als diens eigendom Publiek wilde den dader „lynchen". Do aangehoudene heeft bekend den over val te hebben gepleegd op de 22-jarige in woonster van Renkum onder Tubbergen. Hij werd door den burgemeester van Tubbergen, tegenover wien hij zijn beken tenis aflegde, geconfronteerd met het slachtoffer, dat hem onmiddellijk herken de. Toen hij naar de wonmg van het meisje werd gebracht wilde het publiek hem te lijf, met dc grootste moeite wist de politie gewelddadighedente voorkomen. Heden is dc man ter beschikking van de juistitie gesteld en naar het huis van be waring te Almelo overgebracht. AANSLAG TE AMSTERDAM. Man met een dolkmes gestoken. Gistermiddag te ongeveer drie uur meld de zich te Amsterdam een 41-jarige man aan het politieposthuis Centraal Station, waar hij do onstekende mededeeling deed dat. hij in het zich bij het posthuis bevin dende urinoir een persoon met een dolk mes overhoop had gestoken. Het mes, dat hij in de hand had en dat bebloed was, gaf hij aan tie politie over. Onmiddellijk ging laatstgenoemde op onderzoek uit. In het. urinoir werd niemand aangetroffen, doch evén later verscheen voor het posthuis een man, die mededeelde dat hij gestoken was. Hij werd naar binnen gebracht en daar bleek dat hij een diepe steekwonde in het. linker dee1 van de borsten een steekwonde in den arm had opgeloopen. Nadat een snelverband was aangelegd, is bet slacht offer dat 35 jaar oud en er zeer ernstig aan toe is, per auto van den G.G. en G.D. naar het ziekenhuis vervoerd. De dader werd naar het bureau War- moesstraat overgebracht, waar de Commis saris van Politie, de heer L. Hoogenboom, die onmiddellijk gewaarschuwd was, hem een verhoor afnam. De man heeft een iet wat zonderling verhaal gedaan. Hij deelde mede. dat hij den laatsten tijd meermalen oj) straat, wordt lastig gevallen door man nen. Hij had in dit verband reeds Vrijdag j.l. een dolkmes gekocht. Zaterdagavond zoo vertelde hij had hij reeds iemand met zijn mes bewerkt, hij was n.l. in de buurt \an dc Wcstcrmarkt door een man aange sproken en toon hij met dezen persoon een zijstraat inliep, heeft hij hem een messteek toegebracht, waarna hij hem toevoegde: „Ga i<' nauw maar bij de politie melden". Dit zou echter tot nu toe niet geschied zijn. Toen nu de arrestant gistermiddag het urinoir tot het Stationsplein inliep, bevond zich daar reeds een man. die hem eenige woorden toevoegde, welke hij niet ver stond. In de meening dat hij weer werd las tig gevallen, is hij in woede Ontstoken en heeft hij dezen persoon de twee steken in borst en arm toegebracht. De dader is na dit verhoor in den arres tantenlokaal ingesloten. Naar zijn verkla ringen zal een onderzoek worclen ingesteld. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- meent o vergadert Donderdagmiddag te half 3. Agenda. 1. Ingekomen stukken; 2. Mededeelingen; 3. Vaststelling notulen; 4. Verslag: a. Van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, b. van de commissie tot wering van schoolverzuim, c. van de commissie be treffende arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering. d. van den Vleeschkeu- riugsdienst; 5. Goedkeuring rekening schoolartsendienst; 6. Crediet voor her stelling muziektent; 7. Crediet voor aan bouw van-een loods aan de werkplaats van het Gemeentelijk Electr. Bedrijf; 8. Cre diet voor inrichting wethouderskamer en kantoor gemeente-ontvanger; 9. Crediet voor gedeeltelijke rioleering van het Kerk hofpad; 10. Voorstel tot verhuring van het teeliand aan den Heerenweg; 11. Ingebruik- geving grond aan dc Ruijtcrstraat; 12. Wijziging besluit inzake samenstelling Or gaan voor Stcunverleening aan werkloo- zen; 13- Intrekking Raadsbesluit tot steun- verleenitig aan kleine kweekers; 14. Vierde wijziging van de verordening tot afsluiting van wegen voor het verkeer met motorrij tuigen; 1 Vaststelling verordeningen in zake lc Drankwet 193116. Voorstel tot be strating ran het verbreede gedeelte van den Nieuwe Zeeweg en aankoop van grond; 17. Aanwijzing deskundige voor opneming boeken en kas Gem. Ontvanger; IS. Vast stelling nieuwe behcersverordening voor de Gemeentebedrijven c.a.; 19. Vaststelling verordening belasting op -in..':c ijkheden; 20. Aangaan geldleening groot f 135.000. 21. Voorstel tot belegging van kasgelden 22. Herziening rek. courant overeenk. Bank v. Ned. Gemeenten23. Vaststelling kohier hondenbelasting; 2-1. Wijziging Gemeente- begrooting 1931 No. 10. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Belastingverhooging. De Raad dezer gemeente kwam, onder voorzitterschap van den burgemeester, in openbare vergadering bijen. Alle leden waren tegenwoordig. In behande.ing kwam een voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting 1932, wegens hoogere raming van de kosten voor bijzonder onderwijs met f 5000 en die van kosten wegens werkverschaffing met f 4*250, welk punt, vanwege het nauw ver band, werd behandeld tegelijkertijd met het punt: vaststellmg aantal opcenten te hef fen op de hoofdsom der gemeentefondsbe lasting. De wijze waarop B. en W. meenen in de kosten van deze hoogere raming te moeten voorzien, daar B. en W. slechts met volle toestemming van den Raad en na de-ze ge heel ten aanzien van de financiee.e gevol gen te hebben ingelicht, hun voorstel wen- schen aangenomen te zien. Naar aanleiding van de hierop volgende besprekingen werden door diverse leden vragen gesteld, die door B. en W. naar ge noegen werden beantwoord Nadat de raad zich met de voorgestelde wijziging van de begrooting accoord had verklaard, dat B en W. voor het aan tal opcenten, aanvankelijk op 50 geraamd, te verhoogen tot 60. Wethouder v. d. Vijver lichtte, namens B. en W., ook dit voorstel nader toe. Aan de hand van de laatst bekende ge gevens en rekening houdende met een ev^ntueele teruggang van de belasting opbrengst met 1/3, zouden 50 opcenten wel licht voldoende blijven maar daar de ge raamde opbrengst eenigszins moest worden verhoogd en om aan de veilige kant te blij ven ven met hun financieel beheer, meen den B. en W. te moeten voorstellen 60 op centen te heffen. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt hierna met alg. st. aange nomen. De voorzitter deelt mede, dat voor de rondvraag is ingekomen een schrijven van #den heer G. van Duyn, houdende verzoek een onderzoek te doen instellen in de ge meente naar krotwoningen, die niet meer te bewonen zijn, maar nochtans bewoond worden. Dit schrijven wordt in handen ge steld van B. en W. voor onderzoek en uit- brenging van advies. Dr. H. G. Jonker vraagt en verkrijgt toe stemming eenige vragen te stellen in ver band met de werkverschaffing. Dr. Jonker vraagt dan, tot hoe lang de werkverschaffing wordt voortgezet. Spr. heeft gezien dat men thans nog werkzaam is aan demping van de Kortevaart. De voorzitter antwoordt, dat het diep- spitten geëindigd is 13 April en dat het voornemen bestaat, het baggerwerk 20 April te eindigen. De heer G. van Duijn vraagt, wanneer er dan in het particulier bedrijf geen werk te krijgen is, waar de arbeitleis dan heen moeten en of het niet mogelijk is hen dan te doen profiteeren van een loondervings regeling, waarvan spr. eenige dingen voor leest. Weth. Schoneveld merkt op, dat van wat te wachten staat nog niets te zeggen is. Wellicht zal een dergelijke regeling niet noodig blijken. Bovendien moet "dan eerst gevraagd worden, of de raad de daarvoor noodige middelen wil aanwijzen. Weth. v. d. Vijver merkt op dat een door den heer van Duijn bedoelde regeling wel voor een gemeente als hier zai gelden. Dan zou alleen nog overblijven voortzetting van de werkverschaffing, die dit jaar ongeveer f 9500 zal kosten en reeds gedurende 6 maanden werkt. Men blijft voorziening gewenscht achten, maar na verdere bespreking wordt genoe gen genomen met het voorstel van den voorzitter, om voorloopig den loop van za ken af te wachten en met toezegging, dat zoo noodig B .en W. met nadere voorstel len bij den Raad zullen komen. Hierna sluiting. SASSENHEIM Gymnastiekvereen. „D.O.S." Woensdag avond a.s. hoopt de gymnastiekvereeniging D. O. S. alhier haar elfde openbare uitvoering te geven in de groole zaal van het K.S.A.- gebouw. Het zeer uitgebreide en veelbelovende programma zal worden uitgevoerd onder lei ding van den directeur, den heer Nivaart van Leiden en de directrice mej. Hoks. Bloemendag. Morgen wordt in deze ge meente een collecte gehouden met Emma- bloemjes ten bate voor de tuberculose-bestrij- ding. STOMPWIJK Geboren: Cornelia Alida Catootje d. v. C'. Demeijer en A. Th. Tetteroo Franciscus Theodorus z. van A. P. v. d. Sande en A. M. van Winden Araham z. van L. Timmers en M. Mackaij Nicolaas Adrianus Johan nes van N. A. Beukers en J. G. v. d. Krogt Ondertrouwd: G. J. J. Vurens en A. J. v. Rij'n. Overleden: C. F. E. Hagen 22 j. VEUR Geboren: Cornelia Catharina Maria d. van Th. J. Weerdenburg en M. B. van Bohe- men Antonius Johannes Cornelis z. van A. Blok en M. J. E. Kouwenhoven. Ondertrouwd: M. J. de Graaf en H. Wessel. Getrouwd: J. ten Hoopen en G. A, M. S. Hol. UITHOORN. Gemeenteraad. De Raad der gemeer.te Uithoorn zal Donderdag 21 April 1932 des namiddags 2 uur in openbare zitting bijeen komen. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jan z. van G. Eveleens en G. nos Geertruida d. van H. van Egmond en E. Moleman Antonius z. van A. Huijsmans en J. M. Noordhuijzen Willempje Petro- nella d. van P. van Meel en W. Korthals Annie d. van H. van der Velden en L. Maar- se Sophia Maria Huberta d. van P. A. Stokman en P. A, v. d. Zon Reinier z. van A. van den Bos en A. E. Vroomheid Sien- tje d. van S. Dolieslager en E. M. Jansen Hendrika Gerarda d. van M. M. Franken en G. Markus Lena Adriana d. van J. Schijff en J. H. Kinkel. Ondertrouwd: G. A. van Walstijn 25 j. en Th. E. Dijkman 21 j. G e t r o u wd N. M. van der Jagt 24 j. en M. M. Hekman 21 j. W. Eveleens 29 j. en J. Haak 24 j. G. Sturing 31 j. en R. Sta- winoga 22 j. J. J. de Lange 31 j. en S. W. van den Berg 19 j. Overleden: Margaretha 1 j. d. van J. Prikkel en H. Magchielse Antje Topsvoort 67 j. geh. met J. H. Rodenburg Jenneke van Andel 81 j. wed. van M. Verkuil Mat- thijs Ravestein 72 j. ongehuwd. Gevestigd: P. H. Vlaanderen en gezin van Amsterdam Dirk Tim en gezin van Amsterdam Ch. H. van Vugt en gezin van Amsterdam Joh. H. Mes en gezin van Am sterdam K. H. van Randeraat en gezin van Amsterdam L. de Vries en gezin van Hil- legom G. Japinga en gezin van Amsterdam C. H, A. Wolffgramm en gezin van Am sterdam J. W. ten Barge en gezin van Ub- bergen H. L. van Wijck en gezin van Am sterdam H. Blok en gezin van Aalsme.er N. Scheltes en gezin van Amsterdam J. P. Tolen en gezin van Amsterdam G. C. Klaa- sen en gezn van Amsterdam J. W. Marcus, echtg. L. A. J. te Boekhorst van Amsterdam J. de Peteur van Haarlem A. Hoogka mer van Lisse T. Bol van Nijmegen A. van Dongen van Breda J. de Milde van Valburg W. L. Spelt van Uithoorn A. van de Spreng van Haarlem C. W. Visser van Bloemendaal D. Witte van Amsterdam Vertrokken: H; Oostrom naar Hille- gom J. C. van Walstijn naar Amsterdam. H. J. v. d Weele en gezin naar Alohen a. d. Rijn L. van der Luit, naar Alkemade K. Kijk in de Vegt naar Leiderdorp H. L. Bisschop en gezin naar Heemstede Wed. A. M. R Goossenv. d. Velde naar Amers- .foort W. Slob naar Heemstede C. Hoekstra naar Haarlemmerliede G. Buite laar en gezin naar Voorschoten W. Dekker en gezin naar Haarlem G. J. Albers en gezin naar Waddingxveen J. Rusman en gezin naar Hillegom A. Kriekaat en gezin naar Amsterdam A. Harlendorp naar Vel- sen P. C. Offringa naar 's Gravenhage H. A. C. Groepenhoff naar Amsterdam P. M. van Himberg naar 's Gravenhage. W0UBRUGGE. Gevestigd: J. G. Baxmeier, van Am sterdam; M. Postma. van Alphen a. d. Rijn; H. Jansen, van Alphen a. d. Rijn; Wed. van der Doorn en gezin, van Nieuwkoop; J. Evers, van Rijnzaterwoude; E. C. Oost- dam, van Zoeterzouwe; H. Vermaat en ge zin, van Papendrecht. Vertrokken:, M. Thiesing, naar Arnhem; J E. van Griethuizen, naar Zwammerdam N. Dongelmans. naar Karae- rik; A. Hendriks en gezin, naar Koude kerk; J. Verkade, naar Alphen a. d. Rijn; A. Langhout en gezin, naar Alphen a. d. Rijn; J. de Boer en gezin, naar Alphen a. d. Rijn; H. Vermaat en gezin, naar Texel; H. Slagter en gezin, naar 's-Gravenhage; A. ten Brink, naar Avenhorn; R. Kempe naar'en gezin, naar Leersum; M E. Pan- nekoek en gezin, naar Leiden. ALPHEN.AAN DEN RIJN De heer Engelsman Raadslid af. Naar wij vernemen is bij Kon. Besluit goed gekeurd het besluit van Ged. Staten van Z.H., om den heer J. N. Engelsman, wegens hande ling in strijd met de gemeentewet, van zijn raadslidmaatschap vervallen te verklaren. De heer Engelsman zal dus niet meer in den Raad terugkeeren. Als zijn opvolger wijst de lijst der S. D. A. P. aan de heer P. J, Koe- 't Is kermis in de St. Josephzaal! Ten bate van het R.K. crisis-comité wordt in de St. Josephzaal een drie-daagsche Fancy Fair gehouden, waarvan Zondagmiddag 5 uur onder groote belangstelling, door den hooq- eerw. deken de opening plaats vond. Dagen achtereen werd door het comité aan de tot standkoming dezer Fancy Fair gearbeid, dap per bijgestaan door eenige werkloozen, die met vaardige hand van hun vakkennis blijk gaven om de zaal voor de bezoekers een zoo'n ge zellig mogelijk en feestelijk aanzien te geven. Het mag gezegd: daarin is men volkomen ge slaagd! Over een bezoek aan deze Fancy Fair zal zich ongetwijfeld niemand behoeven te bekla gen, want de vele attracties in de zaal aan wezig bieden afwisseling om er een avond met genoegen door te brengen. We noemen hier slechts enkele: grabbelton, vroolijke keuken, fleSSchen hengelen, rad van avontuur, en tal van andere. Bovendien heeft deze Fan cy Fair een zeer goed doel, zooals de deken als eere-voorz., terecht in zijn openingswoord opmerkte: het brengen van hulp van hen die lijden in dezen nood der tijden. Spr. deed dan ook een ernstig beroep op allen die daartoe in slaat zijn, om van hetgeen zij kunnen missen aan anderen meer behoeftigen mede te dee- len. Spr. besloot met den wensch, dat deze Fancy Fair moge slagen en de uitkomst zal bevredigen. De Fancy Fair, die vrij toegankelijk is, wordt heden en morgenavond van 6 tot 11 u. opengesteld. Een geluidsinstallatie, geplaatst door de fa. Ponsioen, luistert deze avonden op. Aanbesteding. Door B. en W. werd Za terdagmorgen 11 uur in het secretariegebouw in het openbaar aanbesteed volgens bestek no. 6, dienst 1932, het bestraten van de Gas- laan, het maken van een gefundeerde klinker bestrating op een gedeelte van den Buitenweg en het uitvoeren van verschillende verstratirfgs werken (o.a. de levering van 280.000 straat klinkers en 20.000 M2. straatwerk). Ingeleverd waren 25 biljetten. De geldige inschrijvingen waren als volgt: Fa. Kiliam te Gorkum 24.880, J. Dienaar Zn. te IJmuiden ƒ21.800, Huberts, Nijmegen ƒ23.500, K. Wolfs Zn., Amsterdam 25.765: Aann. Mij. God schalk te Eindhoven 24.443, Aann. Mij. J. H. Doeselaar en v. d. Broek te Eindhoven J 23.400, C. v. d. Berg en W. de Vlieger, Heer- jansdam en Rotterdam ƒ24.848, Fa. G .Ges man en C. Zoetemeijer, Alphen, ƒ24.390, Fa. Gesman, Oudenes en Turkenburg Alphen a. d. Rijn 23.979, H. Velt en P. Snoek te Lei den 23.983, J. Post, Amsterdam f 27.601, J v. Erp Co., Amsterdam 27.800, G. Pleit, Assendelft 26.740. A. Westerveld. Am sterdam 27.250, L. P. Vergeer en Stuifzand te Leiden f 26.666, P. J. v. d. Aa te Amster dam f 27.300, W. Aaf jes te Assendelft 25.300 G. Bartels te Zwolle ƒ22.460. J. G. de Bruijn te De Bilt f 25.400, S. A. Sanders te Rijswijk c.s. 24583, C. Streefkerk te Tienhoven 27.652, W. F. Lijnen c.s. Rotterdam 26.176, Fa. Hoogendoorn en de Grauw, Alphen a. d. Rijn 22.515. De gunning werd aangehouden en zal nader worden bekend gemaakt. BÖSKOOP Onteigend. De heer A. Verwoerdt is naar wij vernemen met de provincie in overeen stemming gekomen omtrent de prijs van zijn perceel aan de Dorpstraat. In verband met het verkeer Burgem. Colijnstr.Koninginne weg moet dit perceel verdwijnen, hetwelk nu binnen afzienbaren tijd zal geschieden. St. Caecilia. De harmonievereeniging St. Caecilia" heeft in het R.K. Verenigingsge bouw, onder leiding van den heer Markx uit Alphen, een goed geslaagde uitvoering gege ven. Het met zorg samengesteld programma werd keurig uitgevoerd. De gezelligheid werd dien avond zeer verhoogd door het optreden van enkele humoristen. Gunning. De bouw van een nieuwe Rem. kerk is deze gemeente is opgedragen aan den heer J. H. Mohr, aannemer alhier. Het ont werp is van den heer KI. v. Nes C.Bzn.. ar chitect alhier. Geboren: Berthus Gerard z. van D. Boer en T. Heij Adriana Maria d. van A. C. Ie Clercq en A. Groenestein. Getrouwd: C. Ravenhorst 28 j. en W. G. v. Dam 23 j. C. T. J. de Ridder 26 j. en J. M. Boer 26 j. Overleden: Neeltje van Dam, echtg. v. D. Boere 47 j. LEIDERDORP Eierenveiling. Zaterdagavond was de eierenveiling in vergadering bijeen, in 't lo kaal van den heer Ramaker. De voorzitter, burgemeester K. Brug, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. De voorz. memoreerde in zijn openingswoord, dat de veilingvereeniging nu een definitieve vorm heeft aangenomen. Spr. had voor de vereen, een naam bedacht, welke hij aan de vergade ring voorlegde en deze was: „Door eendracht sterk", welke .naam de goedkeuring kon weg dragen. Daarna verzocht de voorz. den secr. de notulen voor te dezen van de oprichtings vergadering, welke werden goedgekeurd en vastgesteld. Vervolgens ging men over tot het vaststellen van het reglement. Het voorloopig bestuur werd tot definitief bestuur, en uitge breid met 2 leden, n.l. de heeren A. Rijns burger en A. P. Heijkoop. Er zijn nog besprekingen gehouden over de wijze van boekhouding en afrekening. Bij de rondvraag informeerde de heer Ra maker, of er ook vergoeding kan gegeven wor den voor 't ophalen van eieren. Na eenig heen en weer praten werd besloten voorloopig een gulden te betalen en de leden en niet-leden bij wie de eieren afgehaald moeten worden, één procent voor te rekenen. De voorz. spoorden nog een paar heeren aan, om als propagan dist voor de vereeniging op te treden. Zelf zou hij daartoe ook zijn medewerking ver- leenen, Hierna sluiting. KOUDEKERK Tegen een brug gestooten en in den Rijn getuimeld. Terwijl Zaterdagmorgen om streeks 9 uur de melkmotorboot van „de Sier- kan" onder de Koudekerksche brug doorvoer, had de daarop varende 21-jarige knecht v. d. Steeg uit Alphen a. d. Rijn .ondanks waar schuwing van den schipper om te bukken, het ongeluk, met zijn achterhoofd tegen de brug te stooten, tengevolge waardoor hij van de motorboot in den Rijn viel en in de diepte verdween. De onmiddellijk toegeschoten brug- knecht G. v. *0. mocht het gelukken met de bij de brug aanwezige reddingshaak de dren keling onder water op te halen en met behulp van den heer C. Schakenbos op het droge te brengen. Na bij de brugknecht van droge kleeren te zijn voorzien, werd hij vervolgens naar zijn woning vervoerd. NIEUWKOOP Groene Kruis. Op Woensdag a.s., des avonds 8 uur wordt de jaarvergadering ge houden van de afd. „NieuwkoopNoorden" van het Groene Kruis en wel te Noorden in ^het café van A. Kuijff In deze vergadering zal tevens voorzien wor den in de vacatures in het bestuur, onstaan door het vertrek uit de gemeente van de hee ren A. van Dalen, secretaris, en B. M. Doms- dorf, penningmeester. Periodiek treden voorts nog af de heeren P. C. Vroonhof, J. Tersteeg en W. van Wijngaarden. Gevonden voorwerpen. Ter gemeente secretarie zijn inlichtingen te bekomen om trent het vinden van een R.K. gebedenboekje, I een breiwerk en een handwarmer. ZEVENHOVEN BRUTALg INBRAAK IN DE PASTORIE. Het lijkenhuisje leverde klimmateriaal! In den nacht van 14 op 15 April j.l. is een poging gedaan om in te breken in de R.K. pas torie. De dief of dieven zijn als volgt tewerk gegaan. Ze zijn op de serre geklommen, maar hadden geen ladder. Ze zijn eerst naar het barenhuisje gegaan, wat nogal vlak bij het kerkhof staat. Daar namen ze mee een raam van de be kisting voor de graven en twee touwen. Dat raam plaatsten zij tegen de serre en de tou wen gooiden ze om 't overstek. Ook hadden zij een vaarboom mee gènomen, bij den metse laar uit de schuit gehaald en zoo zijn ze op de serre geklommen. Het raam van de tweede verdieping, dat boven de serre uitkomt, zat vast. Een raam naast de serre op dezelfde verdieping konden zij openkrijgen en stond 's morgens nog open. De bewoners hebben niets gehoord, 's Morgens bij 't ontwaken zagen zij wat er gebeurd was. Er werd niets ver mist. Of de dieven zijn gestoord blijft een open vraag. In de logeerkamer, waar ze in geweest zijn of niet, was niets van zijn plaats. De kamerdeur zat op slot. De politie werd dadelijk gewaarschuwd en heeft een en ander onderzocht, maar geen handdrukken of geweldpleging kunnen vinden Naar de dader of daders zal wel onderzocht worden. ZWAMMERDAM Crisis-comité. De collecte langs de hui zen ten bate van het plaatselijk crisis-comité heeft opgebracht de som van 280. Geboren: Grietje d. van J. Oskam en T. Hogendoorn Jacob z. van J. Zaal en J. Plak. Ondertrouwd: H. Schouten jm. 27 j. te NieuwkooD en A. Oosterom jd. 23 j. Overleden: Klaasje van der Hoeven 81 j echtg. van J.v an der Smit. ZOETERWOUDE Geboren. Martinus Johannes Jozef z. van J. van der Drift en G. A. Kuijpers Le- poldus Bernardus z. van J. Janssens en J. W. M. Haakman Antonia Cornelia Maria d. van P .C. Paardekooper en A. H. Mentink Jacoba Martina d. van D. C. de Wit en M. Rijnsburger. Ondertrouwd: C. J. Hooijmans 28 j. van Voorschoten en A. C. van Teijlingen 23 j. Getrouwd: B. P. Boers en M. Clarijs Overleden: Batje Boer 67 j. wed. van B, C. Rombouts Dirk van Buuren 80 j. wed van M. Nijssen Hendrik Graaf van Bijland 68 j. echtgen. van J. C. Wisboom. STQOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (tlvuisr.) pass. 15 April te Perim. KON. NED. STB. MIJ. ACHILLES an-. 15 April van Torrevieja te Carthaeepa. AJAX, Rotterdam—Tanger, pass. 15 April Dungeness. AURORA vertr. 15 April van Vigo naar Lissabon. COSTA RICA (thuisr.) 16 April te Ha vre; vertrekt nam. 5 uur naar Amsterdam a-waar 17 April nam. ca. 2 uur verwacht. EUTERPE vertr. 16 April van Bilbao naar Santander. FAUNA vertr. 15 April van Malaga n. Carthagena. IRENE (uitr.) pass. 15 April Dungeness ORION vertr. April van Catania naar Patras. ORPHEUS arr. 16 April van Amster dam te Kopenhagen. SALLAND (uitr.) pass. 15 April Oues- sant. SATURNUS vertr. 16 April van Bour- gas naar Varna. ZEELANDIA (uitr.) pass. 15 April te Ouessant. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DAMSTERDIJK, Rolt. n. d. Pacifick., arr. 15 April te Willemstad. MAASDAM, Rott. naar New Orleans arr. 15 April te Vera Cruz. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALIS-SE (tlruisr.) vertr. 15 April van. Port Said. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. R EGG ES T R OO M (thuisr.) vertr. 11 April van Takoradi naar Freetown. HOLLANDBRITSCH-INDIë LIJN STREEFKERK vertr. 16 April van Cal cutta naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KÖTA AGOENG (thuisr.) pass. 15 April Point de Galle. KOTA INTEN (thuisr.) arr. 16 April te Londen; vertrek 16 April nam. 6 uur naar Rotterdam. SLAMAT (thuisr.) pass. 15 April Finis- terre; 17 April 's midd. 12 uur te Cowes en IS April voorn. 7 uur te Rotterdam ver wacht. SOEKABOEMI- (uitr.) vertr. 15 April van Padang. TOSAR1 arr. 16 April van Rotterdam te Brake. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE (thuisr.) pass. 15 April te Ouessant. ALWAKI (thuisr.) vertr. 14 April van Montevideo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CALCHAS vertr.'15 April van Tientsin naar Rotterdam. MEMNON JapanAmsterdam, arr. 15 April te Belawan. THESEUS, Ja va-Amsterdam pass. 15 April Gibraltar.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10