Firma G. LUCHTVAART ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS AGENDA ZATERDAG 16 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 1 1 Gevestigd sedert H MAAT WIJNKOOPERIJ 1833 WH LEIDEN 1 1 STEUN AAN DE PLUIMVEEHOUDERIJ. OPSLAG VAN EIEREN, ue varkensfokkers moeten nog wachten. Op de vragen van den heer van Rap- pard inzake het spoedig nemen van steun maatregelen ten behoeve van de varkens- fokkerij en pluimveehouderij heeft minis ter Ruys de Beerenbrouck medegedeeld, dat het hem nog niet mogelijk is mede i-e deelen, of spoedig maatregelen ten behoe ve van de varkensfokkerij kunnen worden tegemoet gezien, daar het onderzoek nog niet ten einde is gebracht. Op de vraag, of de'Minister bereid is te bevorderen, dat ter ondersteuning van de pluimveehouderij ©en kwantum van ten minste 100 millioen eieren met Regeerings- steun in de koelhuizen wordt opgeslagen, deelt de Minister mede, dat een daartoe strekkend voorstel van wet zijn departe ment reeds heeft verlaten. EEN NIEUWE VEEZIEKTE. DE VEEARTSENIJKUNDIGE DIENST NEEMT MAATREGELEN. Eenigen tijd geleden openbaarde zioh in de Rijnstreek, in de gemeente Bodegra ven, een ziekte onder het rundvee, die ge lukkig beperkt bleef tot drie boerderijen. Het verloop der ziekte was snel en doo- deiijk. De Bijksseruminrichting, het weten schappelijk instituut van den Veeartsenij- kundigen Dienst, stelde een onderzoek in en het gelukte de ziekte te onderkennen. Het bleek te zijn een zeldzaam voorko mende infectieziekte, genaamd de ziekte van Aujesky, voor zoover bekend voorko mende vooral in Brazilië. Het lijden valt niet onder de bepalingen der Veewet, evenwel trachtte de inspec teur van den Veeartsenijkundigen Dienst van het district, de heer De Vink, in sa menwerking met den practiseerenden die renarts, het gemeentebestuur en de vee houders uitbreiding der ziekte te voorko men. Sedert eenige weken deden zich geen nieuwe ziektegevallen voor, deze week ech ter wel. In verband hiermede stelde de directeur van den Veeartsenijkundigen Dienstt, prof. dr. Berger, vergezeld van den inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst, in al- gemeenen dienst, den heer 't Hooft en den inspecteur De Vink, een onderzoek tei plaatse m. Heden zal prof. dr. Berger met deze in specteurs, dr. Laurens, den directeur van de Rijksseruminrichting, dr. Fr enkel, den directeur van het Staatsveeartsenijkundig Onderzoekinstituut, en met den practisee- renden dierenarts A. Burggraaf te Bodegra ven, een bespreking houden, terwijl Maan dag een bespreking zal gehouden worden met het bestuur van de afdeehng Bode graven van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, waarbij ook de burgemees ter van Bodegraven zal worden uitgenoo- digcL Men heeft hoop de uitbreiding op groo- te scliaal der ziekte te voorkomen. Voor den uitvoer bestaat niet het min ste gevaar, daar de hier te lande gebrui kelijke quarantaine van het uit te voereu vee alle waarborgen biedt om tijdig even- tueele gevallen te onderkennen. DE NOOD IN LAND- EN TUINBOUW. De regeering wenscht geen invoering van het bijslagen-stelsel. In vervolg op zijn circulaire van 15 No vember jJ. heeft de Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw aan de colleges van Ged. Staten het volgend schrij ven gericht: Sinds het verzenden van mijn vorigan brief is in het algemeen de toestand in land- en tuinbouw niet verbeterd, en mede als gevolg daarvan komen nog meerma len verzoeken tot mij, om bijslagen te mo gen geven. Ik heb, daar de nood in land- en tuin bouw mij ten volle bekend is, nogmaals ernstig overwogen, of er voldoende aan leiding bestond op het ingenomen stand punt terug te komen. Na rijp beraad heb ik besloten, dit niet te doen. Al erken ik, dat toepassing van het hier besproken stelsel in verschillende gevallen zal bijdra gen tot (tijdelijke) vermindering van het aantal werkloozen, daar staat tegenover, dat de bezwaren, welke ik in mijn brief van 15 November uiteenzette, thans nog zwaar der wegen. De regeering zou, liet zij toe, dat het bijslagstelsel in Land- en tuinbouw werd ingevoerd, moeten toestaan, dat ook andere bedrijfstakken soortgelijken steun ontvingen. Dat alsdan de eerste stappen werden gezet op een weg, waarvan het ein de niet te zien is, behoeft geen betoog. Ook financieel zou een algemeene toepassmg een ramp worden. Ik noodig uw college uit, het staudpunt der regeering nogmaals ter kennis te brengen van de gemeentebesturen in uw provincie en te willen medewerken, dat daar, waar bijslagen mochten worden gegeven, hiermede wordt opgehouden en dat, waar invoering van het stelsel wordt overwogen, aan deze plannen geen ver dere uitvoering wordt gegeven. UIT HET MIJNBEDRIJF. Bij de staatsmijnen is aan 250 man ontslag aangezegd. Gisteren is, naar het „Volk" meldt, bij de staatsmijnen, in verband met de afzet- moeilijlcheden, aan ongeveer 250 arbeiders, voornamelijk buitenlanders, ontslag aan gelegd. In verband met een vroeger door de di rectie van de staatsmijnen gedane toezeg ging is het zeker, dat de staatsmijnen de buitenlanders, die naar hun vaderland te rug willen, daarbij zooveel mogelijk behulp zaam zullen zijn. DE CONTINGENTEERING VAN VLEESCH. Nadere wijzigingen voorgesteld. Bij Tweede Nota van Wijziging heeft de minister van Arbeid, Handel en Nijver heid eenige veranderingen voorgesteld op het wetsontwerp tot regeling van den in voer van versch of gekoeld rund- en kalfs- vleesch. Het is wenschelijk gebleken om voor contingenteering de basisjaren te wijzigen en de jaren 1929, 1930 en 1931 als grond slag voor deze contingenteering aan te ne men. Hierdoor wordt, met handhaving van het vastgestelde percentage hetgeen mede om redenen van buitenlandsch be lang gewenscht voorkwam een meer juiste verdeeling van het contingent over de verschillende landen verkregen. Voor Denemarken bijv. zal het toegelaten con tingent vermeerderen, terwijl het voor eenige andere landen, die van het hun toe gewezen aandeel gedurende het afgeloopen kwartaal niet ten volle gebruik hebben gemaakt, zal verminderen. Hoeveel de totale hoeveelheid versch en bevoren vleesch, welke op grond van deze wijziging toegelaten wordt, iets grooter ie, is tooh de vermeerdering niet zoodanig, dat daarvan voor de vleeschmarkt nadeelige gevolgen te verwachten zijn. R. K. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. De Nederlandsche R. K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbediend-en „St. Franciscus van Assisië", hield te Utrecht een bondsvergadering onder voorzitter schap van den heer A. van Hamersveld. De vergadering werd o.m. ook bijgewoond door mr. dr. P. J. Witteman, rechtskundig adviseur, en Rector J. A. F. Bots, geeste lijk-adviseur van den bond. Na opening der vergadering met den Christelijken groet, sprak de voorzitter de openingsrede uit. Spreker deed daarin uit komen hoe de handels-, kantoor- en win kelbedienden onder de huidige economische verhoudingen zeer te lijden hebben; de werkloosheid neemt ernstig in omvang toe; salaris-verlagingen, ook vele ongemotiveer de, zijn aan de orde van den dag. De bonds voorzitter wees er op, hoe vooral het mis bruiken va.n vrouwelijke en jeugdige ar beidskrachten oorzaak is, dat momenteel veie oudere en gehuwde bedienden niet meer aan den slag kunnen komen, wijl de salarieering beneden 't peil van 'n mensoh- waardig bestaan gedrukt wordt. Op de ca. 6600 leden zijn er ruim 500 werkloos, w.o. 46 vrouwelijke, hetgeen al- bewijst, dat de goedkoopere arbeidskrach ten onder de vrouwelijke bedienden moe ten gezocht worden. Met groot genoegen mag de vooruitgang van het ledental worden geconstateerd. Gememoreerd werden voorts de oprichting der nieuwe afdeelingen Sneek, Heerlen, Weert, Oss en Roermond, en de algemeene acties, welke zijn gevoerd. Spreker verzekert, dat het bondsbestuur diligent blijft inzake de invoering van 't Werktijdenbesluit voor de kantoren en de wettelijke regeling der vacanties. Het beleid van het bondsbestuur en de jaarverslagen van den secretaris over 1929 1930 werden goedgekeurd, evenals het jaarverslag van den penningmeester. Na een uitvoerige discussie werd tot ge salarieerd bestuurder gekozen de heer A. de Graaff te 's-Gravenhage. Aan de Spaansche regeering werd inza ke 't verbannen der Jesuieten een protest telegram gezonden. Overeenstemming in bakkersconflict te Rotterdam. Zooals reeds gemeld, is onder leiding van den rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn„ een conferentie gehouden met afgevaar digden van werkgevers en werknemers uit het bakkersbedrijf te Rotterdam. Het is gebleken, dat partijen het er over eens zijn, dat tengevolge van de ongebreidelde concurrentie de broodprijzen in Rotter dam gedaald zijn beneden de productie kosten. Hoezeer ook eeij lage broodprijs voor breede lagen der bevolking van groo- te beteekenis is, mag men toch niet van een bedrijf eischen, dat het blijvend ver koopt beneden den kostprijs. Partijen heb ben ten slotte overeenstemming bereikt op de volgende basis, welke werd geformu leerd door den rijksbemiddelaar. Zonder thans te kunnen vaststellen, voor dat nog een accountantsonderzoek is ge houden, hoe hoog de broodprijs moet zijn om een loonend bedrijf te waarborgen, zijn partijen thans tooh reeds van oordeel, dat een algemeene verhooging van drie cent per 800 gram op zijn minst noodzakelijk is. Deze verhooging zal geleidelijk moeten worden toegepast en wel: 1 cent per 800 gram op 2 Mei, 1 oent op 30 Mei en 1 cent op 28 Juni a.s. Op die zelfde data zal de crisisaftrek van de loonen telkens met een derde worden verminderd, zoodat de ge- heele crisisaftrek vervallen zal zijn op 27 Augustus. BIJ LANDING OP EEN MOEDERSCHIP VERONGELUKT. Een Fransch marinevliegtuig is gisteren bij de landing op het moederschip veron gelukt. Het kwam bij de landing tegen een mast van het schip terecht en geraakt p daardoor te water. De bestuurder en nog een der inzitten den zijn verdronken. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren B. Slingenberg (Haarlem), A. C. Gaas tra (Workum), C. J. Enschedé (Leiden) en D. E. P. Scholte (Den Haag); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de hee ren B. Dupuis (Rotterdam) en H. van Traa (Rotterdam). oandidaats-examen Chineesch en Ja- Japansck de heer W. R. B. Acker Jr. ape thekers-assistent examen: mej. E. C. Cosman (Leiden). LASTER-PRAAT. Eenige leden der S. D. A. P. achten zich geroepen, om naar aanleiding van de cri sis-positie, waarin zich Lemvog bevindt, over de interne aangelegenheden dezer maatschappij en over al erlei wat met deze zaak niets heeft te maken, maar raak te praten en telasteren. Zoo schreef de heer De Cler in zijn partij blad „Vooruit" de insinuatie, dat de ge meenteraad 80.000 gld. heeft weggesmeten voor grond achter de Oegstgeesterlaan, „toen het gold een Roomsch-Katholiek be- lang". Wij hebben opgemerkt, dat wij van deze insinuatie niets, letter.ijk niets begrepen. En hierop reageerde „Vooruit" aldus: Het blad (bedoeld is de (Leidsche Crt.) begrijpt hiervan niets, maar dan ook letterlijk niets. We zullen het blijkbaar zoo domme blad uit den droom helpen, al had het deze wijsheid toch ook op kunnen doen bij zijn eigen hoofd-redacteur, de r.k. lijstaanvoerder in den Gemeenteraad, den heer Wilmer, ot den wethouder Tepe of den r.k. wethouder van Oegst- geest. den heer Riibenkamp. Want wat deze gronden achter de Oegstgeester laan betreft, de Gemeenteraad heeft zich onbewust tot dezen durer aan koop in een geheime zitting van den 33aad laten binden. Het r.k. belang was dit, dat op die gronden een r.k. H.B.S. en een r.k. klooster gebouwd moesten worden. Zou die grond niet aan de gemeente befiooren, dan zouden de r.k. exploitanten van dit „tonnen- zaakje'' ze.f voor aanleg van den weg moeten- zorgen, doch nu komen H.B.S. en klooster aan een doorgetrokken weg van Rijnsburgerwëg naar Mare- dïjk. Dat is >de weg, tot welks aanleg de Gemeenteraad dezer dagen besloten heeft als werkverschaffing. Nu be grijpt men meteen, waarom B. en W. van Leiden er zoo tegen waren ergens anders die verbinding tusschen Rijn6- burgerweg en Maredijk te maken, waarom niet de Oegstgeesterlaan is doorgetrokken of een weg in het. Vee- markfcplan opgenomen. Het moest juist deze weg zijn, door deze gronden, waarop r k. H.B.S. en de r.k. kapel ge bouwd zullen worden. Misschien is het de r.k. Leidsohe Courant nu duide.ijker? En misschien wil het blad dit ook eens even aan zijn lezers in extenso bekend maken....? Wij waren eerst niet van plan aan het verzoek van „Vooruit" te voldoen. Doch, nu we bemerkten, dat het lasterpraatje, het welk daarin gelanceerd is. zich verder ver spreidt. nemen wij dit fraais van de „Voor uit" wèl over, om er het volgende bij aan te teekenen: De beschouwing is van a tot z laster- lijk; de plaats waar de R.K. H B.S. komt te staan, staat in geen enkel verband met bedoelde grondaankoop. De R.K. H.B.S. heeft van den grondaan koop geen cent voordeel, wat zonne klaar is voor ieder, die van de feiten iets afweet Zal deze laster-praatjes-maker nu zijn beschuldiging intrekken. De heer Dubbeldam (oud-Raadslid der S. D. A. P.) kan blijkbaar de zaak niet aan zijn partijgenooten De Cler, Kort en Schül- ler, overlaten, bemoeit er zich ook meer, en schrijft (in het L. D.) van gisteren: Hoe is het mogelijk geweeet, dat de soc-dem. raadsfractie, die tooh niet geacht kan worden met Roomsche be langen onder een deken te liggen in zake den grond achter de Oegstgeest- terlaan, zich liet lijmen en welk lijmen volgens den heer de Cler, de gemeente f 80.000 kostte. Men ziet, hoe de laster grage propagan disten vindt! Ten nadeele van een agent van poTittie is gisteren een dienstrijwie! ont\Teemd, dat hij in de Moriaansteeg had geplaatst toen hij in een der huizen aldaar moest wezen. Hedennacht zijn twee schapen van den stalhouder Dloopende in een weiland tiw- rchen Maredijk en Kagerstraat, zoodanig gebeten, dat zij vermoedelijk zullen moeten worden afgemaakt. COMPROMIS L00NK0RTING? Naar „Vooruit" meldt, hebben in het Georganiseerd Overleg, waar de salariskor ting voor het gemeentepersoneel is behan deld, de confessioneele bonden en de neu trale ambtenaren-bond het voorstel ge daan. om in ieder geval de eerste 700 gld. van elke verlaging vrij te stellen en de ver dere korting progressief te doen zijn. Wethouder Tepe zou deze voorstellen, waarmede de meerderüeid der raadsleden en organisaties zich kon vereenigen, bij B. en W. verdedigen. LITTERIS SACRUM. In den tooneelwedstrijd, uitgeschreven ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Utrechtsche Rederijkerskamer „Molière", heeft de Kon. Vereen. Litteris Sacrum alhier den derden prijs gewonnen met „Nora" (een verguld zilveren medaille, beschikbaar gesteld door den Senaat der U. S. C., benevens een som van 150. Vervolgens werd aan deze vereeniging een eere-prijs toegekend voor de beste uit spraak (groote bronzen medaille van Z. K. H. Prins Hendrik). Mevr. C. Hageman-Verbagen verwierf den 2en prijs voor de beste speelster en mej. W. Wessels kreeg een prijs voor best gespeelde bijroL PERCEELEN NIET VOOR DE GEMEENTE1 In de raadszitting va<n Maandag j.l. werd den raad spoedeischend een aanbod voorgelegd vaji de L.E.M.V.O.G. tot den aankoop vaji twee huizen n.l. Nieuwe Rijn 73 voor den prijs van 6000, en Nachtegaal laan 10 voor den prijs van 5500. Dit aan bod bleef slechts geldig tot Dinsdag 12 April. Ondanks het advies van B. en W., die tot aankoop adviseerden, stelde de raad de behandeling van deze zaak na een vrij onverkwikkelijk debat uit tot de volgende vergadering, vooral op grond van de over weging dat de raadsleden op zoo'n korten termijn zich geen voldoende oordeel konden vormen. Thans vernemen wij, dat bedoelde per- ceelen zijn aangekocht door den heer H. Walenkamp, alhier. DE VON SIERELD-TENT0ONSTELLING De officieele opening van de groote Ja- pansche bloemententoonstelling ter gele genheid van de von Sieboldherdenking zal geschieden door den burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen op Woensdag 4 Mei a.s. des nam. te 2 uur in de Stadsge hoorzaal. Tevoren vereenigen zich commis sieleden en genoodigden aan een lunch, terwijl na afloop om half vier in den Hor tus het Von Siebold-monument zal worden onthuld. Te kwart over hier houdt prof. dr. J. Rahder in het groot-auditorium der Uni-V versiteit een lezing over het leven en wer ken van Von Siebold. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 432. „De Stad Maas tricht", Leiden, Haarlemmerstr. 133-35, han del in glas, porcelein, aardewerk en luxe artikelen. Wijz. handelsn. in: J. van der Stok. Procuratie verleend aan: J. H. J. van der Stok, Leiden. 860. M. Boekwijt, Leiden, Vischmarkt 8, apotheek. Overl. E.: M. Boekwijt, d.d. 12 April 1932. 3058. J. Klein, Leiden, Morschweg 55b, café (tapperij). Uittr. Gevolm.: A. van Ber- kel, Leiden. Wijz. handelsn.: Café „Morsch weg". Nieuwe inschrijving: 5996. Café „Morschweg", Leiden, Morschweg 55b. J. Klein, Leiden. LIEFDADIGHEIDSAVOND IN DEN SCHOUWBURG. Ten bate van „Sancta Veronica". In den Schouwburg werd gisteravond een zeer druk bezochte cabaret-avond gegeven ten bate van „Sancta Veronica". De avond zou verzorgd worden door niet minder dan een internationaal gezel schap, het Mankrot-Ensemble, terwijl een buitenlandscbe beroemdheid, monsieur Othé Quinpèr, als conférencier was geën gageerd. Het geheel stond onder leiding van mej. Jo Korfcmann, om eens een omroep-uit- drukking te gebruiken. Bij nadere kennismaking bleek het ge zelschap niet zoo internationaal te zijn, als het programma deed vermoeden, wat echter aan het aangename en onderhou dende van de kennismaking niet de min ste afbreuk deed Integendeel 1 Zonder al te zeer in détails te treden, kunnen wij met genoegen verklaren, dat de leden van dat ensemble een zeer goe den indruk hebben gemaakt op het talrijke publiek. De beschaafde en boeiende wijze waarop de bezoekers gedurende eenige uren werden beziggehouden, zonder dat de belangstelling ook maar een oogenblik vorminderde, is wel een bewijs, dat men hier met een dilettantisme te doen had, dat op hoog peil stond. De conferencier Theo Perq.. pardon Othé Quinpèr had wel een beetje gelijk, toen hij zijn gezel schap in zijn inleidend woord hoogelijk prees. Van de vele, soms verrasend goede nummers willen wij er slechts enkele noe men. Alleraardigst was het marionetten dansje, dat het hart der aanwezige ma- Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van: a. W. M. van Wingerden om ver gunning tot het oprichten van een rookerij, zouterij en inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Lage Rijndijk nos. 22- 24; b. F C. van der Stoel om vergunning tot het oprichten van een zuivelinrichting in het perceel De Genestetstraat no. 124; Th. van den Oord, om vergunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij in het perceel Groenesteeg no. 10. sectie- 1, no. 2506; d. W. van Rooyen om vergunning tot het oprichten van een werkplaats voor het bewerken en rooken van vleeschwaren op het perceel Aloë- laan no. 2, is verdaagd. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, uitsluitend ten aanzien van den door de afd. Leiden en Omstr. van de Nederlandsche Verg. tot Bescherming van Dieren op 19, 20, 21 en 22 April a.s. in den foyer der Stadsgehoorzaal te houden bazar, ontheffing hebben verleend van het sluitings uur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Voorzitter. tfAN STRIJEN, Secretaris Leiden, 15 April 1932. Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus en de Hoogere Burger school voor Meisjes. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat aan bovengenoemde inrichtingen van onderwijs tot en met 31 Mei a s. gele genheid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen, voor het Gymnasium des Dinsdag en Vrijdags van 2—3 uur nam. en voor de beide H. B. Scholen des Dinsdags van 11—12 uur voorm. en Vrijdags van 23 uur nam, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 April 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Maandag. KJ.M.V. „St Peter Kanis". Buitengewone vergadering Deba tingclub, Eigen Huis, 8 1/2 uur. Woensdag. K.J.M.V. „St. Peiter Kanis". Lezing. Den Burcht, 8 1/2 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: v. Bockel Jasperse, de Graaff en Rasser. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 April a.s. waarge nomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. ma's stormenderhand overoverde. Made moiselle Rosemarin zong een Fransch lied je „Fanfare de trompette" een liedje van een ondeugende trompetter, die niet wist welk meisje hij zou nemen, „l'une ou l'autre, la blonde ou la brunnette" maar die ten slotte niets kreeg. De voordracht en dictie was werkelijk uitmuntend. Noemen wij voor de pauze nog het plot seling verschijnen van een vuuroode dui vel, die eerst ontsteltenis teweeg bracht, maar even later de aanwezigen onbedaar lijk liet lachen door een geestig liedje van den duivel die zijn zin niet kreeg. Het laat ste nummer voor de pauze was een hulde gebracht aan de vaderlandsche driekleur, welke hulde staande werd aanhoord. Ver melden wij hierbij terloops, dat iemand tij dens dit nummer blijk ga-f meer vader landslievend dan wellevend te zijn....! Van hetgeen na de pauze ten tooneele gevoerd werd, vermelden wij allereerst het piëteitsvolle groepje „De herderkens". Een kleurige reconstructie van het wonder volle gebeuren te Bethlehem. De Japan- sche zangeres „San Yuki" zweefde hierna voor het voetlicht en zong den aanwezigen toe. dat zij niet va-n een nijdige man hield, maar bij voorkeur van iemand met stralende oogen, hetgeen voor de goede smaak van het Japansche meisje pleit. Een charmante jongedame zong op even char mante wijze het bekende liedje „Het waaiertje" van Anna van WijsMouton. Signorita Violetta zong daarna van de lief ste waarnaar het hart verlangende is, n.l. „Caro mio ben" van Giordani, welke „dolce canzonetta" niet onverdienstelijk werd ge zongen. Het hoogtepunt van den avond vormde ongetwijfeld het Javaansche inter mezzo, waarin eenige Javaansche volkslied jes uitgebeeld en gezongeen werden. De ensceneering was hier uitstekend. Het einde kwam met een vroolijke Oud- Hollandsche rondeadns uit de bruiloft van „Kloris en Boosje". Toen bet aplaus ein delijk bedaard was bracht mevr. Pollmann namens het bestuur van Sancta Veronica mej. Jo Kortmann haar hartelijken dank voor de zeer vele moeite, die de voorbe reiding van een zoo uitstekend geslaagden avond vereischt. Mej. KortmanD werd een bloemrijk cadeau overhandigd, terwijl de pianiste, mej. Wesseling eveneens bloemen werden aangeboden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2