Piill geneesten. huid CENTRALE VERWARMING H SANITAIRE INSTALLATIES ZATERDAG 16 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 UIT DE OMGEVING HILLEGOM Geboren: d. van E. B. M. Waasdorp Uphoff z. van A. OttenSchrier z. van P. A. Vermeijvan der Ham d. van S. J. Bak kerStassen z. van G. v. BeelenWijsman d. van G. Ma PorsAlgera d. van H. C. Zonneveldden Hollander z. van M. KulkKlinkhamer. On d e r t r o u w d: A. de Graaf en M. F. Hamerslag. Getrouwd: J. van Houten en, E. C Murk G. R. Vermeij en W. A. Meijboom L. Schuuring en N. M. Bas W. C. Houtzager en E. G. van Lierop. Overleden: G. Vastenouw dr. 7 d. C. Teeuwen m. 64 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Feestavond. In bet parochiehuis woon den gisteravond zeer velen de door de Meisjes congregatie te geven feestavond bij en die ve len zullen dankbaar gestemd geweest zijn in het bezit te zijn gesteld van een introductie. Want het was een pracht-avond. Pastoor Schiphorst zeide het reeds in z'n openings woord dat de leden der Congregatie nog wel iets anders ook kennen dan gewoon de regels der Congregaties opvolgen. En hiermede zul len allen het eens zijn geweest toen ze huis waarts logen. Het eerste stukje, een zangnummer, sloeg al direct in en een dankbaar applaus volgde. Maar het gloriepunt van den avond lag wel in het tweede nummer, het tooneelspel in drie bedrijven: „Tilly". We zullen er ons niet aan wagen een aparte bespreking der rollen te houden. Er zit te groot gevaar, dat de een te kort gedaan zou worden tegenover de andere. Want werkelijk, het spel was af. Het dave rend applaus na ieder bedrijf bewees, dat ook het auditorium die meening was toegedaan. Na een pauze met enkele attracties, kregen we nog het kluchtspel in één bedrijf „Kaviaar" Ook dit vond algemeene instemming en bracht de lachspieren danig in beweging. De „Engelenwacht", zooals de Pastoor het koortje in z'n slotwoord noemde, zong nog „Engelen wacht" waarna deze mooie feestavond weer tot het verleden behoorde. Pastoor Schip horst bracht woorden van dank aan allen die tot het welslagen van deze schitterenden avond hadden meegewerkt. Emmabloem. De verkoop der Emmabloem bracht alhier op de som van 32.50. LISSE Chef van politie. Gistermorgen 16 de nieuw benoemde chef van politie, de heer War- menhoven, door den burgemeester beëedigd en als zoodanig in functie getreden. Deze be- eediging geschiedde in tegenwoordigheid van het college van B. en W. en van de leden van het politiecorps dezer gemeente. Hierna volgde een nadere kennismaking tusschen de nieuw-benoemde chef met de hoofden van de verschillende takken van dienst en met zijn collega's uit de gemeenten Sassenheim en Hil- legom. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatselij ken correspondent der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering staan 348 werkzoe kende personen ingeschreven, t.w. 263 landar beiders, 26 timmerlieden, 11 metselaars, 5 schilders, 6 chauffeurs, 2 kantoorbedienden, 1 monteur-lasscher, 1 behanger en stoffeerder, 7 schippers, 2 fabrieksarbeiders, 1 machinist, 1 scheepstimmerman, 6 loodgieters, 1 smid, 1 machine-bankwerker, 2 opperlieden, 4 kisten makers. 2 monteurs centr. verw., 1 kruideniers bediende, 3 mach. houtbewerkers, 1 slagers knecht, 1 typograaf en 1 monteur. De werkloosheid in deze gemeente neemt slechts met kleine getallen af. Geboren: Catharina Adriana d. van P. J. van Diest en M. H. van Winsen Petronella Geertruida d. van W. Boot en S. A. Moole- naar Adrianus Arie z. van P. Kersbergen en Chr. W. de Regt Jacoba Wilhelmina d. van G. van der Zon en H. P. Heemskerk. Getrouwd: A. W. Vreeburg te Noordwij kerhout en J. M. van Nobelen J. J. van j Rijsel en M. G. de Kooker te Haarlemmer- Overleden: Doortje van der Werf 67 j. echtg. van C. Aangeenbrug Jacobus van der Laan 71 j. echtg. van D. Zuurendonk. Gevestigd: Th. Burger uit Hoorn J. A. Bouma en gezin uit Sassenheim J. J. v. Rijssel uit Haarlemmermeer L. G. M. van Grieken uit Oss S. van Heerd en gezin uit Haarlem N. W. Castien uit Bloemendaal E. J. Zonneveld uit Bloemendaal P. J. van den Burg uit Noordwijkerhout. Vertrokken: G. Schrijvers naar Sassen heim H. H. van Oosten naar Haarlem P .Blieck naar Aasmeer A. M. Hoogkamer naar Haarlemmermeer A. Hoogkamer naar Haarlemmermeer P. Vijzenaar naar Apel doorn W. C. Bruggraaf naar Rijssen C Dietz naar Warnsveld J. M. van Nobe len naar Noordwijkerhout J. W. van No belen en gezin naar Noordwijkerhout G. van Eek naar Tiel. OEGSTGEEST. Een nieuw motorjacht. Op de scheeps werf „Akerboom". Hooge Morschweg 66, Oegstgeest, staat thans voor de aflevering gereed de eerste „Rijnkruiser". Dit jacht wijkt, wat betreft model en indeeling geheel af van alle andere be staande kruisers. Echter een prachtig en doelmatig geheel. Genoemde werf zal het op prijs stellen, indien belangstellenden zich voor dit schip interesseeren en dit dezer dagen komen bezichtigen. Een tweede van hetzelfde type is thans in aanbouw. Zie advertentie in dit num- l mer. RIJNSBURG Bloemenhandel Er is nog flinke voorraad van koude-kasbloemen, doch de prijs bekoort niet. Bijna alles gaat weg lager dan de in koopprijs der bollen. Wel zijn de exploitatie kosten der koude-kasbloemen niet zoo hoog als die der warmekas producten, doch bij deze prijzen is de hoop dat tegen de bekende 1 Mei, de, betalingstermijn, nog wat kan wor den ingehaald, vrijwel vervlogen. We noteeren voor tulpen per dozijn: Grand due 2026 ct., Couleur de Cardinal 2127 ct., Couronne d'Or 2025 ct.. Murillo 814 ct., La Reine 7—10 ct., Duchesse de Parma 1015 ct., Prosperity 69 ct., Her man Schlegel 1015 ct., Theeroos 1013 ct., Titiaan 2023 ct., Rijzende Zon 2229 ct., Mr. v. d. Hoeff 2026 ct.. Azalea 1117 ct., Oostenrijk 913 ct., Ibis 1218 ct. Rose lui- sante 1116 ct., Flamingo 5—9 ct.. Vuurbaak 1014 ct., Schoonoord 912 ct., Cram. Bril- lant 611 ct., Hobbema 1419 ct., Fred. Moo re 912 ct., Gele Prins 811 ct., Bartigon 11 13 ct., Wil. Pitt 1014 ct., Eisabeth 1015 ct, Madame Krelage 1014 ct., Le Notre 10 16 ct., Sanders 912 ct. Will. Copland 9 13 ct. Pride of Haarlem 1218 ct., Narcissen per 100: Koster 1.502.10. King Alfred ƒ0.25—0.40, Sir Watkin ƒ0.35—0.60, Victo ria ƒ0.50—0.80, Ornatus ƒ0.15—0.25. VOORHOUT Een reuze ei. Deze week heeft een fefp- penhouder in deze gemeente een reuze ei ge gaard. Het gegaarde kippenei woog een half pond, was 15 cM. lang en 9 c.M. breed. Met recht mag dit als een reuze ei betiteld worden Volksbond. Gisteravond vergaderde de R.K. Volksbond, afdeeling Voorhout in het Parochiehuls, alhier. De voorz., de heer Angevaare, opende de vergadering met den chr. groet en heette de leden welkom, in het bijzonder den geeste. adviseur en den heer Angenent, spreker voor dezen avond. De secretaris, de heer Lucassen, las hierop de notulen der vorige vergadering, welke on veranderd werden gearresteerd. Mededeeling werd gedaan: 1. dat het batig saldo, ad 70, van den ge houden tooneelavond was afgedragen aan het werkloozencomité in deze gemeente en dat van dit comité een dankbetuigng hiervoor was ingekomen voor de onderafdeeling tooneel; 2. dat een schrijven was gericht aan het ge meentebestuur, tw. den Raad, om den minis ter te verzoeken de bouwvakarbeiders ook on der de crisismaatregelen te willen laten val len en dat hierop een afwijzend antwoord was gekomen. 3. een verslag van de bespreking van de gehouden gewestelijke vergadering, inzake de Enycliek-meeting, welke te Voorschoten zal plaats hebben op den Tweeden Pinksterdag. Bij punt 2 merkte de voorz. op, dat geen een der raadsleden iets over het verzoek van den Volksbond heeft gezegd en dat hij zich zulks niet kon indenken, temeer, daar de ge meenteraad bestaat hoofdzakelijk uit Katho lieken, waarbij verschillende arbeidersafge vaardigden. De heer van der Voet zette dienaangaande zijn meening uiteen en haalde de gronden van deze weigering aan uit het hierop uitgebrachte prae-advies door B. en W. De heer Angenent weerlegde deze gronden en uitte zijn verwondering over het beknopte en nietszeggende antwoord van het college van B en W Na eenige discussie werd hierna overgegaan tot de installatie van een 22-tal leden. De heer Angenent, hield hierop een reden met als onderwerp: „De taak van den Be stuursraad. Spreker zette dit onderwerp op zakelijke en klare wijze uiteen en schetste de geschiedenis, de bevoegdheid van den be stuursraad, de vorming van dien raad en de werking duidelijk en bevattelijk. Bij de rondvraag vroeg de heer van der Voet naar het aanbod van den bakker gedaan aan het werkloozencomité, om tegen den hal ve» prijs brood te leveren. Hierover ontspon zich een levendige dis cussie tusschen den voorz. en den heer Van der Voet, welke discussie soms te scherp was en persoonlijk werd. Besloten werd, dat vanwege de afdeeling Voorhout, van den R.K. Volksbond, gevraagd zal worden aan den betrokken bakker om zijn aanbod schriftelijk te doen en dat dit dan, wanneer dit inderdaad aannemelijk is zal wor den gebracht in de vergadering van de werk- loozencommissie, gesteund door den Volks bond. Hierop sloot de voorz. de vergadering met den chr. groet WASSENAAR Een ommelet voor de honden. De wielrijder R. uit den Haag, kwam op den Deijl in aan rijding met een carrier van de Coop, de Vol harding, tengevolge van welke aanrijding een 75-tal eieren, die op de carrier lagen, tot struif werden. Over de regeling der schade kon men het niet eens worden, totdat een juist passeerende automobolist de kwestie op nobele wijze oploste door aan den bediende van de Volharding de eieren te betalen. Garage Sondaan zorgde voor opruiming van de omelet. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door de tram overreden en gedood. Gistermiddag is op do Conrad.kade te 's-Gravenhage een ernstig ongeluk ge beurd. De 26-jarige A. J. A. P. bevond zich op de trambaan, juist toen een wagen van lijn 11 met groote snelheid kwam aanrij den. De man kon niet meer wegkomen en werd door den wagen gegrepen en overre den. Deerlijk verminkt werd hij onder de tram uitgehaald. De dood was reeds inge treden. De G.G.D. vervoerde het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Auto te pletter gereden tegen boom. Bestuurder zwaar gewond. Gistermiddag reed de 24-jarige A. Fhor- mann uit Maastricht met een gesloten be stelwagen naar Arcen. Even voor Areen sprong een band van een der voorwielen, hetgeen tengevolge had. dat dit wiel af brak. De wagen schuurde langs de boomen en werd ten slotte tegen een zwaren eik totaal versplinterd. De bestuurder vond men hevig bloedend met een gat in het hoofd en een gebroken been. Een arts constateerde zware inwen dige kneuzingen. Hij heeft het bewuste- looze slachtoffer met zijn auto naar het R.-K. ziekenhuis te Venlo vervoerd. De toestand van den heer Fohrman is zorg- \#ekkend. VRAABT 1 NIEUWSTE MET DLIEBRANDER BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 REMMER VAN EEN TREIN GEVALLEN Overreden en gedood. Gisternacht is op het sbationeemplace ment te Nuth een ongeluk gebeurd, waar bij de ruim 45-jarige remmer Krahó uit Heerlein het leven heeft gelaten. Krahé was van Heerlen vertrokken en moest als remmer dienst doen op een goederentrein, die naar Nuth en 8u«teren zou vertrekken. Omstreeks half tweo vertrok deze trein. Toen deze in Susteren was aangekomen werd Krahé vermist. Dadelijk werden de verschillende tusschenstations opgebeld en de lijn afgezocht. Tegen half vier gister morgen vond men den remmer, die over reden en gedood bleek, even buiten het emplacement Nuth. Bij het vertrek van den trein moet de ongelukkige er onder zijn geraakt. K. was gehuwd. Bruggen in de Peel ingestort Men meldt uit Venlo aan het „Vad.": De betonnen muur bij de brug over de Molenbeek in den weg VenrayWanssum is gisteren als gevolg van den hoogen wa terstand en mede in verband met de nor- malisatiewerken, waardoor een belangrijke waterafvoer plaats vindt, bezweken en, nadat de grond onder den muur was onder mijnd, gedeeltelijk ingestort, waardoor het gewelf der oude brug scheurde en deze thans in een gevaarlijken toestand ver- De bouwvallige brug is met balken ge stut. Ook onder Meerlo is een brug over dezelfde beek ingestort. Ondervonden de landerijen der omlig gende bewoners in verband met de nor* malisatiewerken der Peelbeken sedert den laatsten tijd reeds veel last van overtollig water, thans worden de bewoners in be langrijke mate gedupeerd doordat de weg naar hun woonplaats ten gevolge van in stortingen ia afgesneden. Pakhuisbrand te Middel burg. Gisteravond werd brand ontdekt in een pakhuis aan de Korte Geere te Middel burg. In het pakhuis lag om. vlas opgesla gen. Toen de brandweer ter plaatse kwam met twee autobrandspuiten en een motor spuit sloegen de vlammen aan alle kan ten uit het huis, dat gebouwd is tusschen tal van andere perceelen. De brandweer tastte het vuur met verschillende stralen aan en na ongeveer drie kwartier kon uit breiding voorkomen worden. Twee hofsteden te Geffen afgebrand. Gistermiddag brak door onbekende oor zaak een brand uit in de hofstede van den landbouwer v. G. te Geffen (bij O-se). Het vuur greep, aangewakkerd door den feilen wind snel om zich heen. Met groote moeite slaagde men er in het vee in veiligheid te stellen. Van het huisraad kon niets gered worden. Door overwaaiende vonken geraak te ook het naastgelegen huis, bewoond door de wed. v. R. in brand. Uit de schuur kon men nog eenig vee redden, het meubilair ging in de vlammenzee verloren. Verder kwamen ook een geit en een aantal kip pen in de vlammen om. Beide woningen bra<ndden geheel uit. De woning van v. G. was laag verzekerd. „Tel." Omgetrapte stallantaarn veroorzaakt brand te Tieke. Doordat een koe een stallantaarn omver- trapte ontstond te de Tieke (Fr.) brand 'n de veestallen van den veehouder Zand berg. Een groot gedeelte van het vee wist men nog in veiligheid te brengen, doch twee varkens, een kalf en een groot aan tal stuks pluimvee kwamen in de vlam men om. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Café te Bedum uitgebrand. In den afgeloopen nacht omstreeks ha!l één, is brand uitgebroken in het café van den heer E. Moorslag, gelegen midden in DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 335. De anto's staan gereed en nauwelijks heeft de ko ning de bel geluid of er wordt vol ga6 gegeven en do auto's suisden weg. Dat was geen slakkengangetje. 336. Er werd zeer gevaarlijk over de bochten gereden. Nog kon men niet zeggen welke auto het zou winnen. En de prinses, die zeer gevoelig «vas, zeide: „Ik houd mijn hart vast, van angst". Het was een wedstrijd over honderd K.M., een groote afstand voor slakken, als ze dien te voet moeten afleggen, maar niet zooveel als je in een auto rijdt. de gemeente Bedum bij Groningen. De brand werd ontdekt door ©en kostganger, die nog niet naar bed waa. De man waur- schuwde den eigenaar, diens vrouw en hun beider dochtertje, die allen boven het café slapen. Alle drie kondon worden gered. De stralen water, dooh kon niet verhinderen, dat het geheel© café uitbrandde. De ge- heele inboedel werd een prooi der vlam men. Omtrent dc oorzaak is nog niet* be kend. Café te Beunlngen afgebrand. Onder Beuningen is het café Halfweg, gelegen tusschen Beuningen en Wyohen, afgebrand. De bewoner, de hoer G„ wa* afwezig. Zijn vrouw en een café-bezoeker stonden machteloos tegenover de vlammenzee. Toen de brandweer verscheen, was van het ge bouw reeds niet veel meer dan een puin hoop. Het huis, toebehoorende aan den hoer M. te Beuningen, waa verzekerd, de inboe del van G. eveneens, doch zeer laag. De brand is ontstaan door het in brand vlie gen van een petroleumtoestel. Twee boerderijen te Vlijmen afgebrand. Gistermiddag heeft te Vlijmen een groo te brand gewoed, waardoor twee boerde rijen in de asch werden gelegd. De hofste- dn werden bewoond door de wed. Van Dun en De Faam. De brand waa ontstaan in een groote schuur van M. van Kuyk. Door den feilen wind sloeg het vuur over naar de boerderij van de weduwe Van Dun. De geheele boerderij met inboedel, alsmede alle landbouwwerktuigen gingen in vlam men op. Binnen enkele oogenblikken sloe gen de vlammen ook over naar de bijstaan de boerderij van De Faam. Ook hier viel niets meer te redden, zoodat de geheele boerderij met een groote schuur, benevens den geheelen inventaris uitbrandde. Alles was grootendeels verzekerd. De oorzaak van den bramd is onbekend. OPLICHTING OP GROOTE SCHAAL. Scheepsbouwmaatschappij de dupe. Geraffineerde methode. Uit de gevangenis te Amsterdam is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over gebracht de Noord-Afrikaan Abbas Ali, die daar zal terecht staan wegens oplich ting van verschillende scheepsbouwmaat schappijen. Bovendien is zijn uitlevering door België verzocht. Do man heeft het vorige jaar in ver schillende havensteden van Europa, in het bijzonder Duinkerken, op zeer geraffineer de wijze oplichtingen gepleegd. Speoiaal zocht hij de schepen uit, die de haven maar kort aan deden. Hij deed zich dan voor als eigenaar van een kantoor, die verschillende scheepsbenoodigdheden kon leveren. Wanneer hij een besteling kreeg, werd deze prompt uitgevoerd en werd de kapitein een nota ter accoordteekening voorgelegd. Deze nota was evenwel met verkleurbare inkt geschreven, zoodat de man, nadat het schip vertrokken was, een blanco nota voorzien van een handteeke- ning van den kapitein in zijn bezit had. Hij vulde dan de nota met veel hoogere posten in, inde het bedrag bij den agent van de Maatschappij bij het hoofdkantoor en kreeg zoodoende groote bedragen in handen. Eerst wanneer de kapitein na een reis van maanden terugkwam, werd dan het bedrog ontdekt. Maar de man was dan gevlogen. Ook is het voorgekomen dat de kapitein zijn schriftelijke offerte beantwoordde met een briefje dat hij van zijn aanbieding reen gebruik kon maken. Op deze wijze ':reeg de man dan ook handteekeningen, die hij namaakte om valsche nota's te kun nen indienen. In November van het vorige aar kwam hij te Rotterdam, waar hij o.a. de firma Ruys en Co. heeft opgelicht. Hij is daarna naar Amsterdam vertrokken, vaar hij wegens oplichting volgens weer an lere methoden werd gepakt en in de ge vangenis gezet. Onlangs kwam uit dat do n Amsterdam in de gevangenis zittende man dezelfde moest zijn als de opliohter van de scheepsbouwmaatschappijen, zoodat lij' thans naar Rotterdam is overgebracht n afwachting van zijn berechting aldaar. „Hbld." Inbraak in een juwelierzwinkel. Do politie te Bocholt (Westf.) is er Don- Ierdag in geslaagd een ingezetene van \altcn aan te houden, die in het bezit was van gouden ringen en horloges, welke ver noedel ijk afkomstig zijn van een inbraak, ?en maand geleden te Steenwijk gepleegd. Gistermorgon heeft dc aangehoudene •ntusRchcn kans gezien uit zijn cel te Bocholt te ontsnappen. Hij is- nog niet weer opgespoord. De schatgravers van Zaandam. Nadat madame Bylvia door B. en W. vergunning was verleend om opnieuw op de oude begraafplaats te Zaandam naar een verborgen schat te graven, mits tegen het storten van een cautie, heeft men niets meer van de sch&tgraafster gehoord. Thans zijn te Zaandam twee JJuitschora gearriveerd, majoor Henny en zijn broer ir. Honny, beiden uit Berlijn. Zij hebben met instrumenten opmetingen verricht en wenschen thans naar den schat te gaan zoeken. Een borgstelling van 500 hebben zij op het gemeentehuis gestort.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15