HET HUIS DER VERSPIEDERS DINSDAG 12 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. ïj afstand werd van het gebeurde verwit tigd. Zij heeft de lijken in beslag genomen en naar Moordrecht vervoerd. De man laat een vrouw en nog twee kinderen achter. Het verongelukte meisje had hij een plei- zier willen doen door haar op het auto tochtje mee te nemen. De verslaggever van de „Tel." sprak nog een landbouwer die, terwijl hij op het land aan den arbeid was, het ongeluk had zien gebeuren en de eenige ooggetuige bleek te zijn. Hij vertelde, dat de vrachtauto met matige vaart van naar schatting '20 kilo meter den overweg naderde. De tuinder was blijkbaar in gesprek met zijn dochter tje verdiept, want rustig reed hij verder zonder den indruk te wekken dat hij zioh van het gevaar bewust was. Het feit dat het slachtoffer nooit den overweg passeerde, zal mede een rol heb ben gespeeld. Evenwel is het zicht op de spoorlijn slechts matig. Voor de treinen uit de richting Den Haag is het geheel vrij, doch het uitzicht op de treinen van den an deren kant, zooals gistermiddag gebeur de, wordt eerst belemmerd door een hof- Btede en daarop door geboomte. Vervol gens komt een kort open gedeelte en dade lijk daarop verrijst aan den linkerkant de wachtpost. Het was ongetwijfeld mogelijk geweest den trein te zien naderen, maar erg gunstig voor het verkeer is de situatie niet. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor over den kop geslagen. Berijder zwaar gewond. Gisterenmiddag te omstreeks vijf uur heeft op den Eemnesserweg te Laren (N.H.) een ernstig ongeval plaats gehad. De vrachtrijder 8. uit Eemnes, die met zijn motor in de richting Laren reed, kwam juist op het moment, dat hij zijn stuur met één hand vasthield, met zijn voorwiel m een kuil van den weg terecht. De motor sloeg verscheidene malen over den kop, waardoor de heer S. tegen den grond ge slingerd werd. Dr. Holtmann uit Laren, die toevallig passeerde, verleende de eerste hulp en constateerde een schedelbasis- fractuur. In zorgwekkenden toestand is het slacht offer naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. Door een auto aangereden. Aan de gevolgen overleden. Gistermorgen reed de 18-jarige H. met zijn vader door de Treebeekstraat te Hoensbroek naar Staatsmijn „Emma", toen uit de bocht een vrachtauto der Amstel- brouwerij gereden kwam. De 18-jarige H. werd door het voorspatbord gegrepen, bo gen den grond geslingerd en liep een zoo danige hoofdwonde op, dat hij vrij spoedig overleed. :>v TWEE MANNEN VERMIST. In een kano gaan varen. Sedert Woensdagavond worden te Nij megen vermist de 21-jarige P. en de arbei der W. Beiden waren gaan varen in een kano en zijn sindsdien niet meer gezien. Men vermoedt dat beide mannen verdron ken zijn. Verdronken. De 51-jarige tuinder J. de Kok, wonen de aan Den Hoorn nabij Delft is in den nacht van Zaterdag, vermoedelijk door de duisternis misleid, in de Vlaardingsche vaart geraakt en verdronken. Door gas bedwelmd. In het gezin van den heer Kooymans, een boekhandelaar uit de Sleephelling- straat te R'dam, heeft zich Zondagochtend een geval van gasbedwelmiag voorgedaan, dat, doordat het bijtijds nog bemerkt werd, gelukkig geen ernstige gevolgen heeft ge had. Het echtpaar K. slaapt met twee doch ters in een vertrek achter den winkel ge legen, dat tevens uitkomt op de keukeu. De jongens slapen boven. Zondagochtend te 6 uur werd mevr. K. wakker en onmiddellijk werd zij een ster ke gaslucht gewaar. Haar eerste werk was een raam open te werpen, waarna zij haar echtgenoot waarschuwde, die bij het ver nemen van de onheilspellende tijding zoo schrok, dat hij den eersten tijd niet in staat was hulp te verleenen. De twee meisjes lagen in een diepen slaap en dr. Schütte, die ijlings gewaar schuwd werd, constateerde, dat zij door gas bewelmd waren. Met behulp van een zuurstof-apparaat wist hij hen echter al spoedig bij te brengen, waarna hij zijn zor gen aan den heer Kooijmans kon besteden. Bij onderzoek bleek, dat de gasslang van een comfoor in de keuken was losgeschoten, waardoor het gas gelegenheid had gekre gen in de kamer te stroomen. BRANDEN. Brand in een pharmacsuti- sche fabriek te Amsterdam. Uit het gebouw op de hoek van de Ni- colaas Berohemstraat en Albert Cuyp- straat, te Amsterdam, waarin is geves tigd de Commanditaire Vennootschap „Hijmpa", handel drijvenden in verband- stoffen en pharmaceutisohe artikelen, zag men tegen half zeven gisteravond uit het gelijkstraatsche gedeelte rook komen. De brandweer werd onmiddellijk ge waarschuwd. Zij kwam voor een gesloten gebouw, waarvan de inhoud zeer gevaar lijk was. Toen de deur aan den kant van de Albert Cuypstraat ^forceerd was bleek het niet mogelijk door den verstik- kenden rook die naar buiten sloeg, naar binnen te dringen. Met gasmaskers, ook al om gewapend te zijn tegen eventueele gevaarlijke dampen, die zich zouden kun nen ontwikkelen, werd het gebouw binnen gedrongen. Ook aan den kant van de Ni- colaas Berc'hemstraat werd de deur open gebroken en zoodoende werd het vuur in gesloten. Inmiddels was met het oog op eventueele uitbreiding in deze gevaarlijke omgeving door de brandweer versterking gevraagd. Het vuur werd echter door het krachtig optreden van de brandweer met twee stralen spoedig gedoofd. Vermoedelijk is de brand ontstaan door dat vuur uit een brandende kachel is ge vallen in emballage en houtwol, die in de onmiddellijke nabijheid lagen. De schade beperkt zioh in hoofdzaak tot deze emballage. Het gebouw was om zes uur door het personeel gesloten en verlaten. Café uitgebrand. Gisterenmiddag om drie uur is te Weer- selo afgebrand het café „Eerlo". Ook Ue achter het café gelegen stallen werden een prooi der vlammen. De motorspuit van 01- denzaal verleende met een tweetal stralen assistentie. Het grootste gedeelte van den inboedel, alsmede het vee, kon worden ge red. Waarschijnlijk is hij ontstaan in de stookgelegenheid. De schade wordt door verzekering gedekt. VERNIELZUCHTIG MENSCH TE 's-GRAVENZANDE. Een drietal woningen door brand verwoest. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een complex woningen 3036 aan den Monsterschen weg te 's-Gravenzande het toon eel geweest van een misdadige vernie ling. Te ongeveer half twee constateerde de surveilleerend nachtwaker die door de in geslagen ruiten van de woning van de we duwe N. B. rook naar buiten kwam. De weduwe B. was 5 weken afwezig. De nachtwaker ging het brandend huis binnen en constateerde dat een ongewone bezoe- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 13 April Huizen 1875 M. Uitsl. N.C-R.V.-uitzcnding. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gnamofoonpl. 10.00 N.C.R V.-dameskoor. 10.30 Ziekendienst. H. Hermann (viool), en en en en 11.CO12.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium) en mej. D. Mijnhout (so praan). 12.152.00 Concert. S. Hermans (tenor), H. Hermann (viool), P. v. d. Hurk (fluit), J. Honissen (piano en harmonium). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert „Hendriks Trio". (Viool, cello, piano). 5.00 Kindèruur. 6.00 Voor de landbouwers. 7.00 Causerie over Schutz en Praeto- rius. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert door de H.O.V. o.lr. v. M. Adam. Oa,. La Gioconda, Ponchielli en 2e Symphonie A-raoll, Saint-Saëns. 9.00 Causerie door den zendeling W. L. Steinhart. 9.30 Vervolg concert. O ju Vasantasena, Halversen en fant. „Lakmé" Delibes. Ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum 298 M. VAR A-uitzending. 10.00 vjm. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Amsterd. Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Amsterd. Solisten kwintet o.l.v. L. Cohen; Minny Erfmann (voordracht) en gramo foonpl. 11.45 Ds. P. Keuning: Onze drankstrijd. 12 001.45 VAR-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze Keuken. 3.00 Voor de kinderen. Zang door kinder koor; Rodio-tooneelpianostukjes en vraaghalfuurtje. 5.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en gramofoonpl. 6.40 G. J. Zwertbroek: Het beginselpro gram der S. D. A. P. (XIV). 7.00 Joodüch uurtje m.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en Obercantor H. L. Bernstein (zang). 8.00 Vanuit het Concertgebouw, Amster dam: Oratorium „Jadus Maccabaus", Han del. Mjn.v. „De Stem des Volks", Utr. Sted. Orkest, T. v. d. Sluys (sopraan), Cora de Langev. Rijn (alt), M. Gobets (tenor), H. Koning (bas), J. Nieland (orgel). Lei ding: Antoon Krelage. In de pauze: „Wak ker en Tropenduit". 10.45 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert KL MacLean. ker alles had overhoop gehaald. Direct werd aan misdrijf gedacht. On middellijk maakte de nachtwaker alarm en wekte de omwonenden, terwijl ook de bur gemeester, de chef van politie en de brand weer gewaarschuwd werden. De motorspuit verscheen spoedig ter plaatse en bestreed met enkele stralen het vuur, dat door den storm aangewakkerd werd. De vuurhaard van den brand bevond zich op den zolder in een partij takkebos- sen. De beide woningen gelegen naaat het huis van de weduwe B., bewoond door een ouden man en een juffrouw, brandden tot den grond toe af. Sterke vermoedens waren gerezen tegen de ongeveer 14 weken geleden uit de ge vangenis ontslagen recidivist I. S., 30 jaar wonende te 's-Gravenzande. Deze bevond GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. AUTO ONDER MOORDRECHT DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Vader met zijn dochtertje gedood. Bij het passeeren van den onbewaakten overweg bij de halte Znidplaspolder aan de spoorlijn Goudaden Haag werd de vrachtauto van den tuinder P. van Vuu- ren uit Capelle aan den IJssel door trein no. 167, die te 14.51 uur uit den Haag was vertrokken, gegrepen. De auto, waarin behalve de ongeveer veertigjarige tuinder ook dien® vijfjarig dochtertje was gezeten, werd een vijftig tal meters door de locomotief meegesleurd en daarna langs de spoorbaan geslingerd. Totaal versplinterd bleef de wagen aan den berm liggen. De beide inzittenden bleken op slag te zijn gedood. De lijken werden onder toezicht van de gemeentepolitie van Moordrecht, in welker gebied deze overweg gelegen is, naar het kerkhof aldaar ver voerd. De locomotief was door de botsing aan de voorzijde beschadigd, de Lampen waren vernield. De trein kwam met ongeveer 20 minuten vertraging te Gouda aan. Op dezen onbewaakten overweg hebben reeds meermalen doodelijke ongelukken plaats gehad. Enkele maanden geleden nog werd er een vrachtauto uit Rotterdam door een trein gegrepen, waarbij de bestuurder eveneens werd gedood. Het uitzicht wordt ter plaatse belemmerd door een Langs de ■poorbaan staand huisje. De „Tel." meldt nog, dat van Vuuren een lading rozenstruiken op zijn wagen had, welke hij te Boskoop met een klein winstje kon verkoopen. Het voertuig moest het eerst het spoor passeeren, waarop de treinen van Den Haag naar Gouda rijden. Juist toen de wa gen aohter den wachtpost een dubbele woning van wegwerkers vandaan de lijn opreed kwam de sneltrein aan. Midden op den overweg vloog de trein, die ter plaat se een snelheid van 90 kilometer heeft, op- den vrachtauto. De gevolgen van de bot sing welke met een haide klap plaats vond, waren zeer ernstig. De auto werd door de locomotief een zware jumbo opgenomen en dwars voor de machine meegevoerd. Door de aanrij ding werd de cabine van den vrachtwagen versplinterd, een deur en eenig houtwerk kwamen aan de andere zijde van de spoor baan terecht en met deze brokstukken wer den ook de twee inzittenden weggeslin gerd. Zij vlogen eveneens over hét andere spoor heen en vielen aan de glooiing van de baan neer. Onmiddellijk schoten eenige der weinige bewoners ter plaatse toe om hulp te ver leenen. Toen zij de beide slaohtoffers be reikten bleken deze reeds te zijn overle den. De man en het kind moeten door den slag terstond zijn gedood. Ernstig verminkt waren de lijken echter niet. De machinist remde onmiddellijk, dooh door de grootc vaart kwam de trein eerst 350 meter verder tot stilstand-. De brok stukken hingen nog steeds aan de locomo tief, waarbij ze ook over het spoor voor de treinen van Gouda naar Den Haag reik ten. Dit bracht nieuw gevaar mee, want inmiddels was om 3.10 uur uit Gouda een trein naar Den Haag vertrokken. Met een roode vlag slaagde het personeel van trein 167 er in trein 246 op het nipper tje tot stilstand te brengen. Yan den auto is weinig heel gebleven. De cabine is, zooals gezegd, geheel verdwe nen, het chassis is, hoewel deerlijk verbo gen, intact gebleven, terwijl de opstanden vernield weiden. De lading rozenstriuken lag her en der verspreid.- De politie te Moordrecht op een uur FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 75) De Rothan's brutale humor had hem niet verlaten. Hij stond tegenover grim mige wapens en grimmige mannen. Schiet maar, kleine kerelmijn eigen pistool is leeg. Terwijl hij sprak gooide hij het leege pistool in het gras. Jeremy's oogen glin sterden kwaadaardig. Ik schiet niet op vrouwen en onge wapende mannen. Zelfs een schurk moet een kans hebben om voor zijn leven te vechten. U hebt een degen. De Rotkan boog: Ik ben tot uw dienstals u tenminste niet bang bent. Schei uit; die bluf imponeert mij niet. Met die mooipraterij van u is het nu uit. Ondertusschen had Jasper Naoce weer opgeholpen. Hij stond daar met zijn arm om haar heen en keek haar aan. Haar oogen glansden in het maanlicht, zachte donkere oogen vol mysterie. Lieveling, wat heb je geleden En jij Ik zou het nog eens willen onder gaan voor dit. Zij hield haar adem in. O neen, neon. Je bent zoo dicht bij den dood geweest. En ik heb een gevoel alsof alles nog niet voorbij is. Zij keek naar de drie .donkere figuren van Jeremy, Stott en de Rothan. Jasper begreep haar. Hij hield zijn arm vaster om haar heen en bracht haar een eind verder op het strand. Blijf hier, Nance. Wees niet bang 1 Neen. Ik moet bij Jeremy zijn. Zij keek hem een beetje bezorgd aan en zag 't onveranderlijk besluit in zijn oogen Jasper, beloof me Wat, lieveling? Dat je niet onvoorzichtig zult zijn. Dat beloof ik. Ik heb het Jeremy al beloofd, ofschoon ik mezelf wel voor laf aard zou kunnen uitschelden. Jijeen lafaard! En de Rothan? Die krijgt nu met Jeremy te doen. Hij kon beter tegenover den duivel staan. Zij hoorden mannen aankomen en Stey- ning en de jonge Parslee doken op in het maanlicht; zij hadden hun helpers achter gelaten om op de Rothan's dienaren te passen. Jasper riep hen aan toen zij na derbij kwamen. Alles is hier in orde. Jack Parslee, beste kerel, wil jij bij miss Nance blijven, terwijl ik naar Jeremy ga'? De jonge man nam zijn hoed af en boog- voor Nance. Jasper en Steyning spoedden zich naar de plaats, waar Winter en chi rurgijn' Stott tegenover de Rothan stonden. Het was een grimmige groep, onver murwbaar en zonder genade. Jeremy sprak tegen Stott op een koele en zakelijke toon alsof hij een dinerpartijtje arran geerde. De Rothan was de eenigo onrus tige figuur. Hij zwiepte zijn degen zenuw achtig heen en weer, bewoog zijn hoofd rusteioos alsof zijn das hem te nauw zat. Zijn mond was droogzijn oogen stonden donker in 'n somber en bloedeloos gezicht. Hij keek Jasper aan met een plotselinge kwaadaardige sluwheid. Mr. Benham, u hebt dikwijls een grooten mond tegen mij opgezet. Wij had den een kleine ronde in Darvel's Wood. Ik ben bereid het nu weer op te nemen. Jeremy hief zijn hoofd omhoog. Hij gaf zijn degen aan Stott over en trok zijn jas uit. Die praatjes zullon u niet helpen, sir. I k ben je man. Zelfs in het verzwakkende maanlicht konden zij de Rothan's smalende blik zien. Mr. Benham is ongetwijfeld zenuw achtig. Jasper stond terzijde met bleek en strak gezicht. Maar Jeremy had de Rothan's sluwheid doorzien en het was niet zijn be doeling, dat de Franschman Jasper tot een gevecht zou drijven. Het is nu voldoende. Trek je jas uit. Hij nam Stott den degen uit de hand en sprong naar de Rothan. Uitvluchten en woordenpraal zouden hem nu niet meer helpen. De Rothan keek Jeremy in de oogen, wierp zijn jas op zij en trok zijn degen. Kom maar op, kleine brutale kerel I Hun degens kruisten, 't. gevecht begon. De Rothan was een van die lang-armige, schitterende schermers, hartstochtelijk en bekwaam, dje menig zwakkere tegenpartij in verwarring had gebracht door zijn vu righeid. Hij begon snoevend, om spoedig bij de eerste stooten te bemerken met welk een grimmige schermmeester hij te doen had. Deze kleine man met zijn harde trekken stond stevig als oen rots. Hij pa reerde de Rothan's woeste en moorddadige slagen met een onverstoorbaar vertrou wen. De toeschouwers schenen zich niet bezorgd te maken om Jeremy. Stott nam een snuifje met kalme voldoening. Ge»en enkel geluid verstoorde de stilte, behalve het gekletter van de degens en het ge schuifel van de voeten van de beide man- De Rothan werd plotseling voorzichtig en op zijn voorhoofd kwamen groeven van inspanning. Jeremy's oogen keken angst wekkend kalm. De man bezat een boven- menschelijse koelbloedigheid. Tssfc.een voor U... Neen.. treffer voor U Met een vlugge stoot trof Jeremy de Rothan's voorhoofd en een rood merk kwam tussohen zijn werkbrauwen. De wil de verwaandheid van den man solieen woedend tot uitbarsting te komen. Hij sprong terug, veegde het bloed weg en viel toen naar Jerenij uit met een hartstochte lijk verlangen om te dooden. Deze woeden de en hartstochtelijke stooten waren zijn laatste. De klingen flikkerden in het maan licht en Jeremy's degen trof vol. Achter den stoot lag het volle gewicht van zijn lichaam. Do Rothan hief zijn armen op, scheen in tweeën te breken en viel voor over op zijn gezicht. Een oogenblik was er stilte. Niemand bewoog zich, niemand sprak. Jeremy trok zwijgend een bosje gras uit den grond en veegde kalm zijn degen af. Wat is je uil spraak, Stott? De chirurgijn en Steyning keerden do Rothan om. Zijn oogleden trokken nog.... toen was het voorbij. Hij was dood. Recht door het hart, sir. De inzet waarom hij speelde 1 Jasper, mijn jongen, geef mij een hand. Zij stonden met hun vieren bij elkaar en spraken op fluisterende toon. Daarna liep Steyning langs het strand 1.05 Gramofoonpl. I.502.35 Concert. H. Tomblin (cello), J. N. Wilkinson (bas-bariton). 3.50 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey en Adr. Boult. Eda Kersey (viool). 0.a. Vioolconcert, Brahms en 5de Symphonie (Aus der neuen Welt), Dvorak. 5.05 Orgelconcert R. New. 5.35 Kinderuur. C.20 Berichten. 6.50 Havdn s Klaviertrio's door het West Regional Trio. 7.10 en 7.50 Lezingen. 8.35 Vanuit de Queen's Hall: BBC-Sym- phonie-orkest o.l.v. Henry Wood. M.m.v. Prokofief (piano). 0$. Ouv. „Oberon", We ber. Ie Symphonie in As, Elgar en 3do Pianoconcert in C., Op. 26, Prokokief. 10.45 Berichten. 10.50 Causerie. II.0512.20 Sydney Kyte's Band. „Radio Paris*. 1725 M. 7.05 en 11.50 GramofoonpL 8.05 Radio-tooneel. 9.20 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wovex". 2.50—4.50 Ofroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.209.35 Bijeenkomst der Zuid-J u tl an ders. 9.5010.20 Kamermuziek. O.a. Klavier- trio C-moll, Op. 101, Brahms. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg. 473 M. 6.257.20 en 10.4011.20 Gramofoonpl. 112012.10 Concert uit Munchen o.lv. E. Klosz. 7.50 Concert der Ge6ell6ohaJt für neuo Musik te Keulen. M.m.v. solisten, (zang en piano). O.a. werken van Krenek en Mous- sorgsky. 9.4011.20 Dansmuziek door Marek We ber en zijn orkest. Rome, 441 M. 7.25 Gramofoonpl. 8.05 Aansluiting met de Koninklijke Opera. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.351.05 GramofoonpL 4.20 en 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Vroolijk uurtje. 8.209.20 Concert in „Vieille Alsace" te Brussel. 338 ML: 11.35—1.05 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek uit Hotel Atlanta. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Viool en piano-recital door Emiel Lauwers en Leo v. d. Broeck. O.a. Tzygano M. Ravel. 8.209.20 Concert vanuit de Memline- zaal, Antwerpen. Z e e 8 e n, 1635 M. 7.20 Populair concert uit Hamburg o.Lv. Adolf Seeker. 8.05 Wilhelm Busoh-herdenking. Spreker Johann Frerking. 8.55 „Nadja", opera in 4 acten van R. Lauckner. Muziek van Ed. Ki'inneke. Oa. 9.50 Berichten en hierna tot 1.50 Dansmu ziek door Marek Weber en zijn orkest. rich onder de toeschouwers. Hij werd door de politie aangehouden en in bewaring ge steld. Zondag is hij naar de mareohaussée- kazerne in Loosduinen overgebracht, doch hij blijft ontkennen iets met den braiid te maken te hebben. Poging tot inbraak schijnt het motief tot deze daad geweest te zijn. Goederen van waarde zijn niet ontvreemd. De woningen alsmede de inboedel van den ouden man waren verzekerd. De inboedel van de juf frouw echter niet. Zondagmorgen bleok, dat van de woning van den burgemeester nu reeds voor de tweede maal in korten tijd en van de woning van den heer V. aan den Monsterschen weg grooto vensterruiten waren stukgegooid door middel van een bierflesch. De politie ia va,n meoning dat de aangehoudene hiervan ook niet onkun dig zal zijn. Ze stelt derhalve in deze rich ting een nader onderzoek in. „Msb." met zijn mannen. Hij ging Parslee en Nance met een knik voorbij, maar hij sprak niet tegen hem. Er lagen stukken wrakhout langs het strand. Steyning gaf twee van zijn mannen opdracht om de stukken op te rapen en hem langs het strand te volgen. Dicht bij de plaats waar de Rothan lag, begonnen zij er een ondiep graf mee te graven op het strand boven de hoog-waterlijn. Toen het graf klaar was, tilden zij de Rothan er in, bedekten hem met steenen en merk ten dc plaats met een stuk wrakhout. Er was een oogenblik stilte. De mannen treuzelden, zeiden niets en keken naar Vinter en Jasper Benham. Chirurgijn Stoot was de eerste die sprak. Wg,t moet er met de drie kerels daar ginder gebeuren Arme bliksemsDe gevangenis van Lewes of de haven van Ryet Wat is je be slissing, Jasper 1 Laat hen los. Goed dat had ik ook gedacht. Zij verlieten de plaats waar de Rothan begraven was en Jasper ontdekte, dat hij met Nance alleen was. Hot maanlicht scheen over het water; de golven sloegen op het strand. De man en bet meisje ston den dicht bij elkaar, alsof zij verlangden dicht bij elkaar te zijn na alles wat ge beurd was. Het is voorbij, Nance. Zij huiverde eventjes. Hoe eenzaam moet hetdaar zijn Lieveling, wij kunnen ons over den afloop niet beklagen. Zij sloeg haar armen om zijn hals en haar bruine oogen stonden vol tranen. EINDE

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9