UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 12 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 1 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste baromefcerst.: 772.9 te Valentia* Laagste barometerst.: 744.3 te Hóst. Verwaohting tot den avond van 13 April: Matige Noordelij ke tot Westelijke wind, veranderlijke bewolking, nog en kele regen of ha^ gel buien, later op klarend, kans op nachtvorst, weinig verandering in tem peratuur. Langzaam trekt de depressie in bet Noorden Oostwaarts, gevolgd door den rug van hooge drukking, die in beteekenis nog toeneemt terwijl aan IJsland tot verder Zuid-Westwaarts een nieuwe depressie na dert. Op IJsland werd het in het Oosten nog kouder, en de koude Noordelijke lucht stroom veroorzaakt, sneeuw- en hagel buien over de Britsche eilanden en in onze omgeving. Behalve in Ocst-Duitschland is de temperatuur overal onder normaal, het meest in West-Europa. Neerslag viel bijna overal, het meest in het Zuiden van ons land waar 14 mM. werd afgetapt. Wan neer de rug van hooge drukking zich ver der Oostwaarts verplaatst is eenige op klaring te wachten, maar kan daarbij in den nacht de temperatuur tot onder het vriespunt dalen. Over enkele dagen is weer stijging van temperatuur te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 6.2 gr. C. L/CHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 7.22 uur tot Woensdagmorgen 4.41 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 13 April voorm. 6.50 uur en nam. 7.15 uur. LISSE. Een jubileum. De eerw. zuster Jeroen (mej. Margaretha Maria van Schie uit Lisse) viert dezer da gen een tweetal jubilea. Gisteren herdacht zij den dag, waarop zij voor 25 jaar is ge profest en Donderdag viert zij haar 25-jarig verblijf in Oldenzaal. Moeder Jeroen werd geboren te Lisse. In 1904 klopte zij op 15 November aan de kloosterpoort te Heythuizen, die voor haar geopend werd. 30 Maart 1905 werd haar het kleed van Sint Franciscus overhandigd en twee jaar later op 11 April 1907 mocht zij de H. Geloften afleggen in de Congregatie der Zusters van Heythuizen. Spoedig werd zij, n.l. drie dagen na haar Professie, naar Oldenzaal geplaatst, 14 April 1907. Daar in het oude ziekenhuis begon zij haar arbeid voor de zieken, die zij 25 jaar lang heeft be oefend. In „De Oldenzaalsche" lezen we in een feestartikel o.m.: „Haar woord van troost, haar opbeuring, haar hartelijke glimlach, die zoo rustig en blij stemde, haar kinderlijke bezorgdheid voor de ouden, haar moederlijke zorg voor de kleinen, voor de familieleden der zieken, ja, heel haar meeleven met de patiënten en familie, gaf duidelijk te kennen, dat zij voor anderen leefde, niet voor zichzelf. Wie Moeder Jeroen zag, moest spreken over zijn zorgen, voelde zich bij een moeder en wist, dat hij begrepen werd. Dan was het, of er uit die oogen een blik kwam, die moed gaf; dan was elk woord vol steun; dan waren we gerust". TER AAR. St. Josephgezellen-vereoniging. De le den van de St. Josephgezellen-vereeniging worden eraan herinnerd dat Woensdag avond om 9 uur precies de verplichte bij eenkomst is. Een zwaluw maakt nog geen lente. Vandaag zijn in deze gemeente de eerste zwaluwen geconstateerd. Wij zullen nu maar hopen, dat het lenteweer ook niet al te lang meer op zich zal laten wachten. De eerste peulen. Maandag werden aan de Centrale Veiling de eerste peulen aangevoerd door den tuinier C. Lek. Zij brachten f 15.20 per zak van 10 kilo op; de kooper was G. Schreurs. LEIMUIDEN. Ondertrouwd: J. Meijer 28 j-, wo nende te Boskoop en D. B. Treur 22 j., wo nende te Leimuiden. Ge h u w d: A. van Breemen en M. Chr. Muijs. STOMPWIJK. Schelen gesloten wegens mazelen. We gens de hier heerschende kinderziekte de mazelen, werd de vacantie, welke vorige week Dinsdag eindigde, verlengd tot Maan dag. Daar echter nog vele kinderen absent waren, zullen de katholieke scholen ook deze week gesloten blijven. Jubileum. Morgen 13 April is onze koster de heer Th. J. Kuypers 12 1/2 jaar als zoodanig in dienst van do St. Lauren- tius-parochie. ALPHEN AAN DEN RIJN. Filmvertooning. De bekende Witte Filmvereeniging heeft gisteravond in de St. Josephzaal weer een filmvertooning ge geven. Als hoofdnummer van het program ma werd te zien gegeven een komische Amerikaansche sensatiefilm met name „De schrik van New-York", welke door de aan wezigen met gespannen aandacht werd ge volgd. Ais toespijs werden op het doek ge bracht eenige kluchten o.a. „Een huis op hol", welke hoogst vroolijke momenten te weeg brachten. Het trio Koren zorgden met eenige keurig uitgevoerde muzieknummers voor de noodige afwisseling. Beschoeiing stukgevaren. Door 'n mo torboot, die in reparatie aan de scheeps werf der firma boot lag, werd gister de Rijn beschoeiing van den heer N. v. d. B. aan de Hoofdstraat stuk gevaren. De fir ma deed toezegging de schade te zullen vergoeden. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Hazerswoude zal Donderdag a.s. des voor middags te 10 uur in vergadering bijeen komen. De onderworpen ter behandeling zijn: 1. Beëediging van den heer W. Lom- merse. la. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging van het besluit tot over dracht van den Gemeeneweg en de afschaf fing van den tol op dien weg. 3. Stemming over het voorstel om het besluit tot wij ziging der verordening regetende de bij dragen welke ambtenaren verschuldigd zijn in verband met pensioensaanspraken zon der voorafgaand advies van de organisa ties, door te zenden aan de Ged. Staten. 4. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe rekening-courant overeenkomst met do Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 5. Benoeming van twee leden in de Commis sie van plaatselijk toezicht op het lager on derwijs. 6. Voorstel tot herziening van de huur van het voormalig tolhuis. 7. Voorstel tot wijziging van de instructie voor den klokluider. 8. Voorstel tot wijziging van de instructie voor den opzichter der Algo- meene Begraafplaats. 9. Voorstel inzake de verpleging van besmettelijke zieken. Brand. Hedenmorgen te half 9 ont stond brand bij den arbeider A. v. Luik op het dorp. Door het spoedig optreden der brandweer was men het vuur na een half uur meester. De schade is vrij aanzienlijk. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 10.30 uur. Agenda: 1. OpeniDg. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en Mededeelingon. 4. Onderzoek geloofsbrieven van den heer A. Roest. 5. llekening-oourant overeen komst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 6. Vaststelling pensioensgrond slagen. 7. Rondvraag. Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen. De verhooging der vermake lijkheidsbelasting aangehou den. lOo. Voorstel: a. tot vaststelling van: lo. de verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der Vermo gensbelasting te Leiden; 2o. de verordening, regelende de invor dering van die opcenten; 3o. de verordening, regelende de invorde ring van de opcenten op de hoofdsom der Grondbelasting; 4o. de verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 Mei 1931 (Gem.- blad No. 15), op de heffing vaJi eene belas ting op tooneei vertooningen en andere ver makelijkheden; b. in zake de intrekking van de verorde ning van 28 October 1873, regelende de in vordering der opcenten op de hoofdsom van 's Rijks directe belastingen binnen de ge meente Leiden (Gem.blad No. 2). Do voorzit t e r deelt mede, dat het voorstel a. sub 4 (vermakelijkheidsbelas ting), zal worden aangehouden tot een vol gende vergaderinghetgeen z.h.s. wordt goedgevonden. Andere belasting kwesties. De heer Bosman constateert, dat deze voorstellen het begin moeten zijn van an dere nadere voorstellen, want het tekort wordt door de geraamde opbrengst dezer belastingverhoogingen geenszins gedekt. De gemeente zal zuiniger moeten wor den. Wanneer nadere voorstellen in die richting gedaan worden, zal spr. er nader op ingaan. De heer Knuttel vindt het geen ver heffende gedachte, dat nu reeds zóó kort na de begrooting een belastingverhooging moet plaats vinden. De raming van deze belastingverhooging is weer buitengewoon naief. De verhoo ging der hondenbelasting bijv. zal volgens spr. niet meer dan 1000 opbrengen. Men kan dergelijke belastingen niet willekeu rig verhoogen zonder hun grondslagen te ondermijnen. Een hoogere hondenbelasting zou het houden van een hond tot een luxe maken, alleen door meergegoeden te beta len. Beter zou men een progressieve hon denbelasting kunnen invoeren. Spr. gelooft niet, dat de belastingpolitiek ook in tech nisch opzicht bij B. en W. in goede han den is. De heer Verwe y zal ook kort zijn, temeer daar het uitstel van de vermake- lijkheidsbelastingsverhooging alle bekoring aan de debatten heeft ontnomen. Spr.'s fractie zal stemmen voor de verhooging der opcenten op de vermogensbelasting, evenals voor de andere voorgestelde be lastingverhoogingen, uitgezonderd de ver hooging der hondenbelasting. Deze belas ting acht spr. onsympathiek en met der gelijke kleine middelen moet men niet werken. Wat do vermakelijkheidsbelasting betreft, wijst spr. er op, dat Leiden niet te klagen heeft over de opbrengst van deze belasting. Bij een verhooging zal de op brengst z.i. belangrijk achteruitgaan, voor al ook gezien het dreigement van de bios copen. Wij mogen ook niet blind zijn voor de belangen van het personeel in dienst dezer bioscopen. De heer de Reede spreekt zijn te leurstelling uit over het aanhouden van de vermakelijkheidsbelastingverhooging. Spr. ziet daarin een zwakheid van de zijde van B. en W. Dat de ramingen van B. en W. bij de begrooting zou ver mis geweest zijn betwist spr. Men heeft rekening ge houden met mee- en tegenvallers. Spr. gelooft verder ook niet, dat de zeer bescheiden verhooging der vermakelijk heidsbelasting eenige invloed zou hebben op het bioscoopbezoek. Dat kan do raad thans evengoed behandelen als een volgen de keer. Omtrent de andere belastingvoor stellen heeft spr. geen bezwaar. Wethouder G o s 1 i n g a erkent, dat B. en W. binnenkort den financieelen toe stand van de gemeente nader zullen be schouwen en wel in verband met de uit voering van het Kortingswetje. De kapi- taalpositie is wel niet zorgwekkend, maar toch zorg eischend. Terecht merkte de heer Bosman op, dat deze voorstellen slechts een begin zijn. Ook spr. staat op het stand punt, dat eerder gezocht moet worden naar bezuiniging dan naar belastingverhooging. Deze belastingverhoogingen acht spr. ver antwoord, daar het hier betreft een iets zwaarder druk op menschen, die het nog wel betalen kunnen. De heer Knuttel is wel onbillijk inzake zijn entiek op B. en W. De begrooting is den raad in Augustus van het vorig jaar aangeboden. Spr. heeft er bij de begroo- tingsdebatten ook op gewezen, dat de be grooting verscheidene zwakke plekken ver toonde. Verheffend zijn deze belasting voorstellen niet, maar de heele financieele positie is niet verheffend. Het uitstel van het voorstel inzake de vermakelijkheidsbelasting is het gevolg van een onderhoud, dat spr. Zaterdag met ver tegenwoordigers van den Ned. Bioscoop bond heeft gehad en waarin argumenten naar voren zijn gebracht, welke spr. niet heeft kunnen onderzoeken. Ook inzake het voorstel-Verwey heeft spr. pas hedenmid dag een rapport ontvangen, dat hij nog met heeft kunnen verwerken. De hondenbelasting is onsympathiek ge noemd, doch het voorstel tot opvoering van deze belasting komt later aan de orde. De heer Knuttel wijst erop, dat B. en W. reeds lang gelegenheid hadden ge had om met nota's van wijziging der begroo ting te komen. Thans is de begrooting hee- lemaal fictief. De wethouder verschuilt zich achter een onderhoud met de bios- coopmensohen, maar wat de wethouder Za terdag gehoord heeft, had hij allang kun nen weten uit de ervaringen in Groningen. Wethouder G o s 1 i n g a wijst erop, dat de heer Knuttel vergeet, dat tijdens de begrootingsdebatten het Kortingswetje aanhangig was. Wij hebben afgewacht, of dat wetje al of niet zou worden aangeno men. Verder wijst spr. erop, dat de toe standen in Leiden niet gelijk zijn aan die van Groningen. Daarna wordt overgegaan tot afzonder lijke behandeling der verordeningen. Zonder hoofdelijke stemming worden de verschillende verordeningen goedgekeurd. Morgen zal de Conservenfabriek v/h E. J. Schoondergang en Speet veertig jaar bestaan. Den 13den April hoopt de heer W. Smit, machinist bij M. P. Splinter's Steenfabrie ken aan den Zijlweg, zijn gouden jubileum in dienstbetrekking te herdenken. Van de 36 personen, werkzaam in het gemeentelijk radio-distrubtie-bedrijf, zijn er 12 ontslagen, daar de werkzaamheden minder worden, en het aantal nieuwe aan sluitingen afneemt. Bij de politie is een fiets gedeponeerd, welke onbeheerd ie aangetroffen op den hoek van het Noordeinde. De alhier tot arts gepromoveerde semi-arts C. Ouwehand is bestemd tot officier van ge zondheid 2e kl. bij het leger in Nederlandsch- Indië. Gehouden verkooping in het Notarishuis al hier op Vrijdag, j.l. ten overstaan van: 1. J. A. van Hamel, notaris alhier: heeren huis, Morschsingel 10, kooper A. H. Visser c.s. voor 10.000, Schelpenkade 8, P. Starkenburg qq. voor 4052. Uiterstegracht 109, J. Stoute voor 575. 2. M. H. M. A. Coebergh, notaris alhier, bouwterrein, Rijnsburgerweg, niet ge gund. 3. H. M. Markusse, notaris alhier. De werkplaats Lage Rijndijk, E. Starkenburg qq. voor 3600. Tuinland met garage, Delftsche Jaagpad, E. Starkenburg qq. voor 1300, L. Rijndijk 120, niet gegund. LAATSTE BERICHTEN HET VLIEGVELD IN ZUID-LIMBURG. Naar wij vernemen, zal het vliegveld, dat in Zuid-Limburg zal worden aange legd, komen op het plateau van de Blom berg tusschen de gemeenten Beek en TJle- straten. Het vliegveld zal zich uitstrekken langs de linkerzijde van den straatweg Sit- tardMaastricht. BRAND IN FABRIEKSGEBOUWEN TE HELMOND. Hedennacht ongeveer 1 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in een gedeelte der voormalige Welwit- draadnagelfabriek op den Kanaaldijk te Helmond, die dienst deed als garage voor autobussen van de firma Kupers uit Ven- ray en ran de autobusdienst Eindhoven- Helmond. Het gedeelte der fabriek waarin de brand was uitgebroken, brandde af. Drie autobussen werden vernield. Toen de brand door enkele omwonenden werd ontdekt, had het vuur zich reeds over de geheele ruimte verspreid. De vlammen sloegen hier en daar reeds door het dak naar buiten en bedreigden de aangrenzen de stroohulzenfabriek van de N.V. Dutch Straw works Cy. aan de rechterzijde. Aan de linkerzijde had het vuur reeds het dak der fabriek van de firma Evert en v. d. Weijden aangetast. De stroofabriek kreeg eenige waterschade. Bij de firma Evert en v. d. Weyden heeft het vuur vrij aan zienlijke schade veroorzaakt. Een gedeel te van het dak is weggebrand. Door het verlies van olie en vet, welke voor de fa bricage van draadnagels noodig zijn, zal waarschijnlijk eenige stagnatie ontstaan. Het verbrande afbrieksgobouw behoort aan den heer v. Well en was in huur bij de firma Kupers uit Venray. Van de tram gesprongen en overreden. Een bewoner van den Haarlemmermeer ging hedenmorgen met de sneltram van Haarlem naar Amsterdam. Hen moest op Sloterdijk zijn, maar deze tram stopt daar niet. Ondanks waarschuwingen van passa giers en conducteur om niet van den wa gen te springen, deed hij het toch. Hij viel en de volgende wagen ging over hem heen. Zwaar gewond aan het hoofd en met inwen dige kneuzingen werd hij naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd. Een origineele sollicitatie. „Als dit niet lukt, lukt niets", was de aanhef van een solhcitatiebiljet, dat heden per K.L.M.-vliegtuig in tienduizenden exemplaren boven Rotterdam en Den Haag werd urtgeworpen door een werkzoekend scheikundige. Moge de originaliteit van dezen sollici tant beloond worden 1 Inbraak te Bergen (N.-H.). Door de politie te Heiloo werd gister morgen in het bosch een partij lijf- en bed dengoederen gevonden, verborgen ondor struikgewas. Tegen den middag kon de politie een tweetal personen, J. T. uit Dea Haag en C. B., uit Kamerik (Utr.) arres teeren, toen zij kwamen om het goed weg te halen. De politie te Heiloo stelde zich in verbinding met de politie te Bergen (N.-H.) daar vermoed werd, dat de gesto len goederen uit een villa te Borgen waren ontvreemd. Bij nader onderzoek door de politie te Bergen bleek dit juist te zijn. In gebroken was namelijk in de onbewoondo, gemeubileerde villa van de familie Mars- meijer aan de Van Borselenlaan en m huur aan mr. Heijting te Amsterdam in welke villa verdachte T. reeds vroeger had ingebroken, voor welk feit hij nog een voorwaardelijke straf te goed had. De bei de verdachten, oude bekenden van de po litie, zijn ter beschikking van den burge meester te Bergen gesteld. ERNSTIG MIJNONGEVAL BIJ ESSEN. Vier mijnwerkers gedood. ESSEN, 12 April. (YJD.). Op de mijn „Matthias Stinnes" I en II is door het in storten van een gedeelte van een pijler een gedeelte van een schacht in het Noord- Westen der mijn omlaag gekomen. Een voorman en drie mijnwerkers werden on der het vallend gesteente bedolven en ge dood. De drie mijnwerkers konden later op den dag geborgen worden. Luchttaxi's boven het Comomeer. ROME, 12 April (V.D.). In Como op het Campo Garibaldi zullen dit jaar 3 water vliegtuigen ter beschikking staan, om toe risten naar iedere gewenschte plaats aan het Comomeer te brengen. De dienst strekt zich tevens uit tot alle communicatie- vluchten met plaatsen buiten de merenzóne en met de watervlieghaven van Milaan. De vliegtuigen zul.en slechts bij gunstige weersgesteldheid opstijgen en tot 30 Octo ber. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Anny Maria Petronella, dochter van J. de Vos en J. J. R. van Dijk Jozef Hendrik, zoon van L. Kui pers en M. H. de Bolster Johannes Pie- tor, zoon van J. J. Vermond en G. Sierat Pieter, zoon van J. van Leeuwen en J. van Klaveren Geertruida, dochter van J. Siera en E. Bonte Annie, doohter v. A. Togelaar en Chr. S. van den Borg Johanna Erna, dochter van J. Ra.mak en S. J. Behrens. Ondertrouwd: W. P. Demmenie jm. 23 jaar en A. E. H. Stem jd 24 jaar. Getrouwd: A. J. Cupido jm en J. M. Muske jd. Overleden: J. P. Bouman dr. 6 m. J. Buis—Rol, vr. 49 jaar M. A. J. Baremans dr. 16 maanden M. C. J. van Beelen zn„ 13 maanden A. J. de Jong zn. 4 maanden. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. LEIDEN, 11 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 1.405.80, savoye- kool 1.005.90, pieterselie 3.104.80, Prei 1.803.40, radijs 1.508,70, krop salade 1.805.10, selderie 1.402.40, rabarber 715, per 100 kg.: kroten gek. 58, witloof 1721, boerenkool 46 postelein 3514, spinazie 711, uien 1213, wortelen 58, spruiten I 10 18, spruiten II 58. 12 April. Vette Varkens. Aanvoer 558 totaal, 503 zwaar 2223 cent, 53 licht 20 21, zouters 2016 cent per kg. levend ge wicht in centen. Handel zeer matig. ROTTERDAM, 12 April. Vee. Tor veo- markt aangevoerd: 216 paarden, 1554 ma gere runderen, 450 vette kalveren, 1 var ken, 4 overloopers, 4 veulens, 875 vetto runderen, 1911 nuchtere kalveren, 49 sclia- pen of lammeren, 77 biggen en 8 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 16— 20, 27—29, 34—35 cent, ossen 16—20, 25— 27.5 en 3133 cent, stieren 1517.5, 20— 22.5 en 2527.5 cent, vetto kalveren 25— 32.5, 37.5—12.5 en 47.5—52.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 150 270, stieren 90325, werkpaarden 150 270, slachtpaardcn 100170, hitten 60120, kalfkoeien 140235, piuken 5011, vaarzen 120170, biggen 2.50 5.biggen per week 0.40^.80, nuch tere fokkalveren 914, nuch re slaclit- kalveren 2.504.50. Overzie' I Do aan voer van vette koeien en ossen op do vetto markt was niet zoo ruim als vorige weck Dinsdag. De handel was williger en do prijzen bleven gelijk aan die van gisteren. Een prima spoelingkoo ging tot drie cent boven notecring. Do aanvoer van stieren was matig. De handel slechL De prijzen van vorige week waren nauwelijks tc hand haven. Vette kalveren weer ruim ter markt. Zeer slechte handel. De prijzen van gisteren konden nauwelijks bedongen worden. Men verwacht zelfs bij afloop van de markt een lagere uoteering. Een puik best kalf werd nog tot 5 oent boven no teering verkocht. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien groot. De handel was iets beter, dooli dit kwam in de prijzen niet tot uiting. Jong vee met tamelijken aanvoer, flauwe han del. De prijzen waren niet te handhaven. Nuchtere fok- en slachtkalvoren waren aangevoerd. Do handel was zeer slecht, met lagere noteering. De aanvoer van werk- en slachtpaarden, hitten en veulens was flink, met zeer kalmen handel en sta tionaire prijzen. Biggen met tamelijke aan voer, stillen handel en weinig verandering in do prijzen. Bclxapon en lammeren met weinig aanvoer, handel en prijzen als gis teren. BODEGRAVEN, 12 April. Kaas. Aange voerd 146 partijen Goudsche kaas, waaron der 143 met rijksmerk. totaal 6092 stuks, wegende 54828 kg. Prijs met Rijksmerk lo soort 2022, 2o soort 1719. Handel flauw. PURMEREND, 12 April. Kaas. 2 klei ne boerenkaas mot rijksmerk 22. Handel stug. Boter. Aanvoer 1971 kg. boter. Goe- boter 0.951.10 en weiboter 0.800.95 per kg. Vee. Aanvoer 638 runderen: 270 vette 6470 cent per kg., 173 geldekoeien 110 180, 175 melkkoeien 1-50270, 20 stie ren 4654 cent per kg., 23 paarden 70 140, 46 vette kalveren 0.901.10 per kg., handel stug; 834 nuchtere kalveren: slacht- kalveren 416 en fokkalveren 1016 per stuk, handol matig; vette varkens 537 aangevoerd: slachterijvarkens 2223 cent, zouterijvarkens 1920 cent per kg.; handel vlug; 117 magero varkens 3—6 per stuk, en 464 schapen 1422 per stuk liandel stug; 10 bokken 36 per stuk, handel matie. Z0ETERW0UDE, 11 April. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 9055 eieren. Prijzen: kippeneieren 2.302.70, eendeneieren 2.102.40 per 100 stuks, boter 55 cent, en kaas 30 cent per stuk; kippen 0.80 1.20 en konijnen 1.70 per stuk.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3