WAALS WF* GOEDKOOPERE 1 WOENSDAG-PRIJZEN REDUCTIE-BON ACADEMIENIEUWS RECHTZAKEN STADSNIEUWS AGENDA DINSDAG 12 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIl HAARLEMMERSTR. 130-136 UIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIimillllllllllllllllllllllll Inlevering van deze BON geeft U recht op een BROOD TROMMEL, gelakt in kleur naar keuze, gewone prijs 1.25, tegen den extra verminder- qq den prijs van U.Ö3 Prima Kapok uitstekend geschikt v. h. bijvullen van bedden,kuss. enz. n rn van 0.72 per pond, Woensdag U.üQ Heeren-Overhemden m. 1 boord, prima percal, moderne dessins, v. 1.60, 1 in Kaarten Stopzijde, in alle kleu ren, per kaart 0.05, per n nn 5 kaarten Woensdag. .U.uU Dameshandschoenen, imit. suede, slip on model, van 0.80 n rn per paar, Woensdag U.uU Dameskragen, kunstzijden crepe de chine vlot model, van 0 90, n na Woensdag U.l1* Ontbijtlakens m. waschechten gekleur- den rand, zeer goede kwaliteit n rn van 0.72Woensdag U.uU Jaeger Jongensbroekjes en Borst rokken m. korte mouwen n «jn leeft. 412 j Woensdag U.uU Waterstellen, 1 kan en 2 glazen op plateau, nieuw model n 095 van 1.40, Woensdag. U.U6 DE PLUIMVEEHOUDERIJ. Een wetsontwerp. Naar wij vernemen heeft het wetsont werp tot regeling van een garantie-uitkee- ring ten behoeve van de pluimveehouderij het Departement van Binnenlandsche Za ken en Landbouw verlaten. 100 millioen eieren uit de markt De partem elitaire redacteur van de „Msbd." meldt: Naar we vernemen bestaat het voorne men, om tot steun van den eierenprijs, in de eerstkomende maanden 100 millioen eieren uit de markt te nemen en in koelhui zen op te slaan. De Coöperatieve vereenigingen zullen bij verkoop in het najaar onder bepaalde voorwaarden een eventueel verlies door ■taatsgarantie gedekt vinden. De waarde der opgeslagen eieren zal dan ongeveer 3.500.000 bedragen. De eierenprijs zal dus ongeveer 3 1/2 cent moeten zijn. Wegens algemeene inkrimping van den kuikenopfok mag verwacht worden, dat het risico voor het Kijk gering zal zijn. De steun in dezen vorm werd, zooals men zich herinneren zal, in de Tweede Kamer onlangs bepleit door het Katholie ke Kamerlid baron van Voorst tot Voorst. DE FIRMA SCHEURLEER EN Z00NEN TE 's-GRAVENHAGE. Naar gemeld wordt, zal de N.V. Incasso- Bank de firma Scheurleer en Zoonez» VGravenhage overnemen. Hoe men soms bij het snoeien van weg- beplantingen tewerk gaat. Langs den Rijksstraatweg Doesburg Doetinohem, op den z.g. Dremptsohendijk, in de nabijheid van Doesburg, bevindt zich een beplanting van lindeboomen, welke daar ca. 16 jaren geleden aangelegd is en toebehoort aan de „Dremptsche, Oldenhaaf- sche, Hooglurensche en Olburgsche dij ken". Deze boomen, die een fünken groei vertoonden en mooi ontwikkelde kronen droegen, zooals dit met linden bijna altijd het geval is, zijn korten tijd geleden in den letterlijken zin des woords „onder het mes genomen" en op zoodanige wijze toe getakeld, dat de meeste stammen bijna tak- loos zijn. De boomen, die een omtrek van 4060 c.M. meten, hebben dooreen geno men niet meer dan een handvol takken be houden. Van de eens zoo mooie linden ie niet» meer overgebleven dan een naakte stam, een ontsiering van het landschap. Door on deskundige handen is hier voor jaren het natuurschoon bedorven. Op het gebied van boomenmishaJideling door verkeerden snoei staat men soms voor de grootste verrassingen. Het beeld dat de boomen langs den Dremptschendijk thans vertoonen, behoort echter wel tot een der ergste gevallen welke ooit werden waar genomen. LEIDEN: Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „Reao- tiesnelheden van l-chloor-21-4-dinieroben- zol en -naphthaline met aromatische ami- nen", de beer H. J. van Opstall, geboron te Enschede; idem, op proefschrift geti teld: „Ueber die Orientierung von Phi- lanthuis triangulum Fabr.", de heer N. Tinbergen, geboren te 's-Gravenhage. BRANDSTICHTING TE ZIJPE. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft he den arrest gewezen in de zaak tegen den boerenarbeider C. W. V., die in hooger be roep terecht had gestaan terzake van opzet telijke brandstichting. Óp 21 Mei van het vorige jaar zou V. te Zijpe (N.-H.) de schuur van den veehou der J. Z. in brand hebben gestoken, waar door deze schuur en de aangrenzende bo venwoning afbrandde. De Rechtbank te Allernaar had V. een jaar gevanggenisstraf opgelegd, met aftrek van vier maanden voorarrest en zijn ter be schikkingstelling van de regeering gelast. Met dit laatste had de advooaat-ceneraal zich, bij de behandeling voor het Hof, niet kunnen vereenigen op grond van het feit dat V. blijk had gegeven, zijn zaak krachtig te kunnen verdedigen. On formeele gronden had hij verder vernietiging van het vonnis der Rechtbank gevorderd en opnieuw recht doende V's veroordeeling tot een gevange nisstraf van twee jaar. In zijn arrest heeft het Hof het- vonnis der Rechtbank eveneens vernietigd, doch verd. tot één jaar gevangenisstraf met af trek van vier maanden voorarrest, veroor deeld. Zijn ter beschikkingstelling van de regee ring werd niet gelast. EEN RETRAITE. Zoo zijn dan de heerlijke dagen der re traite weer voorbijIk bedoel dfc retraite der leden van de St. Vincentius-vereeni- ging hier ter stede. In het midden der vo rige week werd zij plechtig gesljoten. Wederom had de Eerw. Overste van het gesticht in de Pelikaanstraat voor dat doel haar overheerlijke kapel beschikbaar gesteld, een kapel zóó intens helder en rein, zóó schoon, als wilde zij de godde lijke zuiverheid en schoonheid van Die daar woont symboliseeren. 't Is zoo goed eens een paar uur per dag uit den dagelijkschen sleur te worden getrokken. Voor een ieder is dat goed, maar vooral voor den Vincentiaan. Eens heel dicht te worden gebracht bij Jezus- Eucharisticus, bij den Bron van liefde, ge duld en nederigheid is zoo noodig voor eigen zielenheil en vooral om zóó gevoed en versterkt, de liefde over de storten in de barton van die zoo behoefte hebben aan liefde en medeleven de armen. Pater Vermeulen S.J. uit 't missiehuis te Spauwbeek had zich bereid verklaard, de leiding op zich te nemen. En welk een leiding 1 De hoorders, in immer gespannen aan dacht, gristen a.h.w. zijne woorden van de lippen weg, om ze te bewaren en op te bergen in hunne harten. Na eerst het doel der retraite te hebben geschetst, beschreef de gewijde spreker de nietigheid van den mensch tegenover de grootheid van zijn Schepper. De nietig heid van den mensch en zijn maaksel van af een toren, vanuit een vliegmachine en daartegenover voorbij millioenen werel den in den geest 't voorhang van 't firma ment openschuivend, de oneindige majes teit en grootheid van den SchepperEn datzelfde menschje uit Zijne handen gemaakt en geheel van Hem in alles af hankelijk, durft zioh verzetten tegen z'n God, durft in gruwelijken hoogmoed Hem toeroepen: „Ik ken U niet ik haat U Voor anderen Uwe geboden niet. voor mij 1" De oneindige Liefde tegenover de zon de. De Liefde, die vanuit den tabernakel maar altijd vraagt om 'n weinig weder liefde Die nooit ophoudt te vergeven en altijd door verzucht: „Komt allen tot mij, die bela-st zijt en beladen." En om nu de ontvangen liefde rond te strooien aan andereD mee te deelen en te trachten tot wederliefde op te wekken daarvoor nu heeft de Kerk, die in deze dagen vooral, gebukt gaat onder tallooze beslommeringen door vervolging en afval, leeken noodig, die Haar willen helpen. De Vincentiusvereeniging moet vormen een leekenapostolaat. Hare apostelen moe ten apostelen der liefde zijn. Dit kan alleen, als zij zichzelf voortdu rend laven aan den Bron der liefde als zij in de H. Eucharistie de kracht en wijs heid zoeken voor hun apostolaat. Met- den kreet op de lippen: „God wil het. Met Hem kan ik alles, zonder Hem nietszullen zij in alle nederigheid voort gaan anderen wel te doen en daardoor zich zelf te heiligen. Dit lijkt op 'n preek doch bedoelde te zijn een kort uittreksel van hetgeen we mochten beluisteren. VINCENTIAAN. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Morgen houdt de R. K. Athletiek- en Sportvereeniging Rtood-Wit een propagan- da-avond in een der zalen van Hotel „Den Burcht" ter gelegenheid van het twee jarig bestaan der Wandelsport Afd. „De Antilopen". Vanzelfsprekend is het, dat het bestuur met genoegen terugziet op hetgeen er in de afgeloopen twee jaren is gepresteerd en hulde moet gebracht aan de stoere werk krachten, die onvermoeid de Rood-Witters het wandelen aangenaam hebben gemaakt. Rood-Wit was de eerste Leidsche ver- eeniging, die een eigen wandelsport-afdee- ling had en die in haar korte bestaan tal rijke successen heeft weten te boeken. Den ken wij alleen maar aan de eerste zeven Rood-Witters, die het aandurfden naar Nij megen te gaan om daar aan de Vierdaag- sche afstandmarschen deel te nemen, door velen hoofdschuddend, met den wijsvinger tegen het voorhoofd, nagestaard. Buiten de bloeiende w°"delsport-afdee- ling biedt Rood-Wit nog meer. Rood-Wit bezit tevens een afdeeling Athletiek en Voetbal, welke afdeelingen ook beide zich moge verheugen in steeds grooteren vooruitgang. Op dezen avond zal de Geest. Adviseur, Kap. H. Bangert, een propaganda-rede hou den over het onderwerp: „Loopt zoo, dat gij den prijs behaalt", waarna de heer J. "Haitsma- uit Utrecht zijn verzameling plaat jes zal afdraaien over Sport en humor in sport. Wij doen tenslotte een beroep op de ouders om hun kinderen in R. K. verband de sport te laten beoefenen en daar wij overtuigd zijn, dat dit noodzakelijk is in onzen modernen tijd, zoo vertrouwen wij dan ook, dat velen aan de^e uitnoodiging gehoor zullen geven en dat deze avond een groot succes moge worden voor de R. K. Sport in Leiden in het algemeen en voor „Rood-Wit" in het bijzonder. P S. Junioren hebben op dezen avond geen toegang. x VEERTIGJARIG BESTAAN CONSERVENFABRIEK „DE VERWACHTING". Tevens veertigjarig jubileum. Heden bestaat de Conservenfabriek der N.V. „De Verwachting" v/h. E. J. Schoon dergang Speet, Middelste Gracht 4953, veertig jaar. De directie meende dit feit met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden, met te moeten herdenken en wilde slechts aan dacht schenken aan het veertigjarig jubi leum van den chef-magazijnmeester, den heer F. H. J. Karreman. Het personeel meende evenwel, dat toch een herdenking moest plaats hebben, zoo dat de directie tot een eenvoudige hulde toestemming gaf. Hedenmiddag te twaalf uur werd de heer Karreman met zijn echtgenoote per auto van zijn wonmg gehaald door den jongsteu der directeuren, den heer J. Schoonder- gang, en binnengeleid in de fabriek, waar van een hoekje aardig versierd was. Het eerst werd daarop het woord ge voerd door den directeur, den heer W. Droste, die deze dag voor den jubilaris een grooten dag noemde. Hij bracht hem har telijk dank voor zijn veertig jaren trousve plichtvervuiling. Wanneer hij, wiens plaats spr. thans innam, hier had tegenwoordig kunnen zijn, zou hij niet veel gezegd heb ben, maar een harteiijken handdruk heb ben gegeven, waarmede alles gezegd zou zijn. In den tegenwoordigen tijd, waarin de menschen zoo los van elkaar staan en zeg gen, dat zij hun plicht doen en bun arbeid geven voor hun loon, dan is zulk een jubi leum als hier gevierd wordt, een lichtpunt Daarvoor zegt spr. den heer Karreman hartelijk dank en hij laat de echtgenoote van den jubilaris is dien dank deelen. Als blijk van waardeering overhandigt spr. den jubilaris een enveloppe met inhoud. Hierna nam de jongste directeur, de heer J. Schoondergang het woord en zeode het een voorrecht te achten den jubilaris op dezen dag te mogen toespreken. In korte trekken trad spr. vervolgens terug in de historie en haalde enkele aar dige herinneringen uit den ouden tijd op, toen hij als klein kind de hulp van Karre man wist in te roepen en hoe deze altijd bereidvaardig was om hulp te verleenen. Spr. gewaagt daarna van de prettige sa menwerking tusschen zijn vader en den ju bilaris, voortspruitende uit de vakkennis van Karreman als blikslager. Later kwam Karreman in de expeditie en ook daar toonde hij zich een uitstekende kracht. Spr. eindigde met den wensch, dat de jubilaris nog vele jaren zijn krachten aan de zaak moge geven en feliciteert de fami lie met zulk een man en vader. Namens het personeel trad vervolgens de heer Chr. ObcLam naar voren, om de directeuren te feliciteeren met het veertig jarig bestaan der N.V., door wijlen den heer Schoondergang, nu uitgegroeid tot een firma met wereldbekendiheid. Spr. hoopt, dat de zaak onder leiding van haar direc teuren moge blij\en groeien en bloeien, op dat zij ook het gouden feest en in beter omstandigheden dan thans zullen mogen herdenken. Daarvoor wil het personeel gaarne zijn beste krachten geven. Als aandenken aan dit feest bood spr. vervolgens namens het personeel een zilve ren inktstel met daarop bevestigde brief weger aan. Mevr. Droste, mevr. Schoondergang en mevr. de wed. Schoondergang werden daar op met «fraaie bloemenmanden verrast. Hierna wenschte spr. de heer Karreman geluk met zijn jubileum en uitte den wensoh, dat hij nog vele jaren met dezelfde vriendschap en eensgezindheid met het overig personeel moge samenwerken. Als aandenken bood spr. den jubilaris een en veloppe met inhoud. Verder mocht de jubilaris nog een gou den horlogeketting en een taart van de fa milie in ontvangst nemen. Voor al die blijken van belangstelling dankte de jubilaris met enkele woorden, waarop de heer W. Droste het personeel dankzegde voor de gebrachte hulde en werd een stille hulde gebracht aan de na gedachtenis van den oprichter, wijlen den heer Schoondergang. Hierna bleef men nog geruimen tijd aan een gezelligen tafel bijeen, waarmede de herdenking werd besloten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 5222 Coöp. Groen ten-, Fruit-, en Bloemenveilingsvereeni- ging, „Leiden en Omstreken" G. A. Leiden Zoeterwoudsche weg 2. Uittr. Lid Raad v. Toezicht: J. A. van der Zeeuw, Leiden; N. lid Raad van Toezicht J. C. v. d. Meer Hoogmade (gem. Woubrugge). 43.07. Firma van Duyn en Vink, Noord- wijk, Emma straat 2, timmer- en metselbe drijf in den ruimsten zin. De bepalingen der vennootschap ten aanzien van derden zijn gewijzigd. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een heerenrijwiel, dat onbe heerd werd gevonden in de omgeving van de Pieterskerkkoorsteeg. Door J. P. wordt een groen geverfde wagen vermist. R.-K. Bond van Transportarbeiders „St Bonifacius". Zondag j.l. waren de R.-K. Transportar beiders feestelijk bijeen tot viering van het 14-jarig bestaan, van hun afd. in het St.- Antonius-Patronaat. Circa kwart over achten opende de voorzitter, de heer van Leeuwen de feestvergadering met den chr. groet en een woord van welkom tot de le den en hun huisgenooten. Mede werden welkom geheeten het hoofdbestuurslid, de heer Jansen en diens echtgenoote en de vertegenwoordiger van het bestuur van den R.-K. Volksbond, afd. Leiden. Met enkele welgekozen woorden wees de voorz. op den groei van de afdeeling, vroeg aan de leden propagandist te blijven voor de afdeeling en aan de vrouwen vroeg hij de medewerking door de mannen aan te spo ren, dat zij de vergaderingen trouw bezoe ken. Daarna verkreeg het woord de heer Jansen, tot het spreken van een propagan distisch woordje. De heer Jansen bracht «en woord van dank aan het afd.-best.uur voor de ijver en liefde, waarmede zij deze afdeeling zoo in groei hebben doen toenemen. Van de leden vroeg spreker vertrouwen te blijven schen ken in de R.-K. Arbeidersbeweging, welke in de afgeloopen jaren zooveel voor de lotsverbetering deed en nog voor allen op de bres staat. Blijft ook vertrouwen schen ken in het hoofdbestuur van uw vakbond, welke dagelijks op het pawl is om met de heeren werkgevers te praten, om zoo Loonsverlagingen, opzegging van arbeids contracten en ontslag is aan de orde van den dag, en het moet helaas bekend wor den dat vele werkgevers het als een mode gril beschouwen loonsverlaging in te voe ren. Indien het hoofdbestuur in het een of ander bedrijf adviseert helaas de loons verlaging te aanvaarden, dan doen wij dit als wij overtuigd zijn, dat het niet anders kan. en dan laten wij onze menschen niet noodeloos een strijd aanbinden, welke op een fiasco uitoopt. In zulke oogenblikken is uw steun noo dig, mannen blijft in critieke oogenblik ken achter uw leiders staan, en blijft wer ken aan den uitbouw van uw vakbond. (Applaus). Inmiddels was de weleerw. heer kape laan Bangert ter vergadering gekomen en werd hij welkom geheeten door den voorzitter. Aan de aanwezigen deelde de voorzit ter mede, dat ka.pelaan Bangert nog als geest. adv. geïnstalleerd moest worden. Deze opdracht gaf hij dien avond graag over aan het hoofdbestuurslid, den beer Jansen. Deze zeide, dat het niet de eerste keer was, dat hij een nieuw benoemd geest, adv. met enkele woorden binnenleidde. Hij deed dit graag. Wij Roomsche mannen, aldus spr., zien in u nog niet het zwarte gevaar, of den pottenkijker. De Bisschop van Haarlem heeft u aangewezen als onzen geestelijken leidsman en als zoodanig res pecteeren wij u. Spr. riep zijneerw. een welkom toe in het midden van deze man nen en uitte den wensch, dat de goede God geve, dat hij nog zeer vele jaren de geestelijke leidsman mag dezen van deze afdeeling. Kapelaan Bangert dankte hartelijk voor de hem toegesproken woorden, en hoopte voor de afdeeling niet alleen een herder inaar ook een leidsman te wezen. Spr. zei- de veel voor de afd. te willen doen, en hij vroeg aller vertrouwen en hulp opdat er gezegd kunne worden, dat deze aid. ia één kudde, één herder. Met een „lang zal hij leven." was ook deze plechtigheid afgeloopen. De verzorging van het feestelijk gedeel te van den avond was toevertrouwd aan de heeren v. Velzen en Paardekooper. Wat deze heeren voor het voetlicht ge bracht hebben is af, de zaal daverde van het lachen. Tijdens de pauze werd gecollecteerd voor de R.-K. werkloozen, de opbrengst was ruim 14.Dit bedrag werd door de afd. aangevuld tot twintig gulden. Het was reeds over elven toen de voor zitter de feestvergadering sloot op gebrui kelijke wijze, de leden nog aansporende de Huisvlijttentoonstelling te bezoeken in het Bondsgebouw. De R.-K. Transportarbeiders kunnen met voldoening op dezen genoeglijken feestavond terugzien. De muzikale verzorging van dien avond beruste bij het „The Always Ready Jasz", welke den geheelen avond zorgde voor een prettige stemming. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden ver toevende vreemdelingen, waarbij is be paald, dat een ieder, die een vreemde ling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreem delingendienst Zonneveldstraat alhier, geopend van 912 uur, 24 uur en van 79 uur). Deze kennisgeving is eveneens verplichtend, indien de vreemdeling reeds eerder te Leiden heeft vertoefd. Door aangifte aan het Bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's, enz. LEIDEN. Woensdag. R. K. Propaganda Club „Dr. Scbaepman", jaarvergadering „Den Burcht", 8.15 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Eij reis door Noorwegen. Hotel Centraal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 April a.s. waarge nomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. VAN M'N BOEKENTAFEL Gids voor Bergen en Bergen aan Zee. Van het bureau voor vreemdelingenver keer ontvingen wij een gids met bijkomen de werkjes voor Bergen en Bergen aan Zee. De uitgebreide gids ziet er met eenige bijgevoegde kaartjes en plattegronden zeer verzorgd uit. Men vindt er mooie be schrijvingen van al de mooie plekjes uit dit wondermooie land, van bosschen en dui nen en zee. En het treft vooral, dat voor de illustratie gebruik is gemaakt niet van bestaande foto's, maar van de werken van kunstschilders, die in Bergen woonden of nog wonen, hoofdzakelijk van Veldheer en Graadt van Roggen, die zoovele mooie plek jes op het doek hebben vastgelegd. Bijgevoegd zijn een boekje met heel mooie foto's van Bergen en omgeving en een lijst van alle hotels en pension». Voor inlichtingen wende men zich tot de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Bergen. LE1DSCH CRISIS-COMITé. Subc. Ontwikkeling en Ontspanning. Het Crisis-comité is door N.V. Stoom- tabakfabneken Th. Niemeyer te Groningen in staat gesteld voor de Werkloozen en hunne gezinnen een vertooning te geven van de mooie en leerzame folkloristische film De Zuiderzee. De heer D. J. van der Ven te Oosterbeek heeft ons reeds meerdere waardevolle cul- tureele films geschonken. Zijn Zuiderzee film behoort wel tot de allerbesten. Binnen weinige jaren zal de Zuiderzee als zoodanig zijn verdwenen en met haar veel moois en bezienswaardigs van de eilan den daarin en meerdere dorpjes aan haar kust. Dit bizondere nu van het volksleven van op en om de Zuiderzee heeft de heer van der Ven willen vastleggen in deze film. Als eerste beeld zien wij de kaart van onze toekomstige twaalfde provincie, waar door Neerlands grondgebied met 200.000 H A. zal worden uitgebreid. Dan gaat hij vanuit Enkhuizen op haring vangst en laat ons zoo genieten van de mooie silhouetten langs de Zuiderzee-kus- ten. Van de vlot levende en gulgevende Volendammers vertelt hij ons en van de kindervreugde en volkskunst op Marken. Van een winter in het havenplaatsje Spa kenburg en van de Sinterklaasviering op het eiland Texel en in Volendam krijgen wo aardige kiekjes te zien en we eindigen met een bezoek aan Urk in Pinkstermooi. Het is een resultaat van jarenlange voor bereiding, dat is vastgesteld in deze eerste Zuiderzee-film, maar een mooi en rH1--' s ook ontroerend beeld wordt in de zes af deelingen gegeven van veel belangrijks, dat de Zuiderzeebevolking in haar bizondere leven nog heeft bewaard en dat nu staat te verdwijnen. Door Prof. Dr. 'Röntgen is op deze film muziek gecomponeerd, die een echt natio naal karakter draagt en geheel gebouwd is op oude Nederlandsche volksliederen, zang en danswijzen, terwijl tevens vele Valerius- liederen hierin zijn verwerkt. Mevr. Elise van der Ven van Bersel zal deze muziek ten gehoore brengen. Deze film wordt Vrijdag 15 April a.s. voor alle werkloozen en hun gezinnen ver toond in de Stadsgehoorzaal. Toegang wordt verleend op stempelkaart. Aanvang te acht uur precies. Postkantoor Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de tweede helft der maa.nd Maart 1932. Brieven binnenland: Arbeids beurs, Leiden W. Balde, Delft Be lastingkantoor, Leiden Courant N. v. d. Dag, Amsterdam Glhnfabrieken, Deventer H. N. Klooster, Den Haag Mevr. Kuyper, Haarlem Leidsche Cou rant, Leiden Meel-Centrale, Den Haag P. Th. v. d. Meer, Rotterdam Minister van Onderwijs, K. en W., Den Haag Pres. der Arr. Rechtbank, Den Haag. Briefkaarten binnenland: v. d. Heuvel, Amersfoort J. Hoope, Rot terdam T. Kruyt, Den Haag M. v. d. Kruk, Scheveningen Mej. A. Star, Kat wijk aan Zee Mej. A. de Vet, Den Haag J. v. d. Weijden, Den Haag M. Hö- fermann, Den Haag M. Gugen, Heer len. Briefkaarten buitenland: M. Heirmann, Anvers Larliy Brussel A. Page Bochem Klub der Notdeut- schen winterhelft, Almastr. 11 Duitsch- land. Brieven binnenland: J. G. Blommers, Brussel N. Danml Soera- ba ja G. Dray, Glasgow Flakerly, Hollywood J. Neulen, Köln. 1 briefkaart zonder adrv»-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2