UIT DE OMGEVING V KI JU AU 8 APRIL 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HOOGMADE. Ziekenhuisverpleging. Deze vereeni ging hield Donderdagavond haar jaarver gadering in Café Hillebrand. De voorzitter, de hoer C. W. Lie verse, opende de verga dering en heette allen welkom. De secre taris, de heer P. Zwetsloot Bzn., las de no tulen, die onveranderd onder dank werden goedgekeurd. Vervolgens werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek, dat de vereen, weer was vooruit gegaan. De voorzitter dankte den secretarie na mens de vereeniging voor zijn werkzaam heden. Hierna had rekening en verantwoording plaats door den penningmeester, den heer C. H. v. d. Berg, waar aller aandacht op was gevestigd. Saldo 193031 op de spaar bank 8.19, in kas 57.02, aan contributie, rente en buitengewone inkomsten 1729.55, aan uitgaven 1492.57 en op de spaarbank 245.29. Nog in kas 56.90, al zoo op 1 April een saldo van ƒ302.19. De penningmeester lichtte nader toe, dat als er geen extra contributie wae geheven en geen buitenge wone inkomsten waren geweest, wij voor een nadeelig saldo of tekort hadden ge staan. Door de kas-oommissie werd verslag uit gebracht, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden, waarvoor den penning meester hartelijk dank werd gezegd. Tot afgevaardigde naar de federatie-ver gadering werd gekozen de heer H. Bank. Verkiezing bestuursleden. Aftredend de heeren A. Colijn en H. Th. Elstgeest en een vacature. In de vacatures werden gekozen de heeren H. de Kleer en VV. v. d. Laan, die hun benoeming aanvaardden. Behandeling van de belangen der ver eeniging. Het bestuur stelde voor den laten penningmeester 20 vergoeding te geven, en de boete, 5.—, gratificatie te geven, wat werd goedgevonden. Voorstel om de contributie weer op 3 dit jaar te houden. Hierover werd veel ger praat. Het voorstel werd met meerderheid van stemmen aangenomen; de uitkeering bleef bepaald op 56 dagen. De voorzitter deelde mede, dat de bode het 'niet meer voor hetzelfde bedrag kou doen en 10 cent per lid verhooging wenscht. De vergadering ging hier niet mede ac- ooord. Aan het bestuur werd overgelaten om een bode te benoemen volgens regle ment. Tot kascommissie 193233 werden geko zen de heeren J. P. v. d. Voorn, S. d. Meer en N. Lieverse. Hierna werden verschillende vragen ge steld aangaande de lig-dagen in de Zie kenhuizen en de behandeling en de daar aan verbonden kosten. Van de rondvraag werd veel gebruik ge maakt. Voorgesteld werd op de Federatie- jaarverg. te bespreken om het liggeld ver minderd te krijgen, vooral wat kinderen betreft. De heer C. Baak Czn. stelde voor, zoo dra de agenda verscheen, deze te bespre ken en dan de afgevaardigde vrij mandaat te geven. Hierna sluiting. LISSE. Personalia. De heer J. A. Brinks, on derwijzer aan de O. L. School alhier, is benoem dtot onderwijzer aan de O. L. School te Texel. In de vacature van den heer Brinks is tot onderwijzer-kweekeling aan de O. L. School alhier, benoemd, de heer P. Piket uit Leiden. Geboren: Frederik, z. van W. van Ingen en M. Duijm. Gerardus, z. van "W. Nagtegaal en P. Tisseur. Johannes eHndricus, z. van H. Warmerdam en A. W, van den Barselaar. Johannes Petrus, z. van Th. J. Duivenvoorden en O. Diemei. Frederik Eberhard, z. van L. H. Muller en L. van der Zaal. Ondertrouwd: O. P. Turnhout 26 j. te Wassenaar en O. Randsdorp 23 j. te Lisse. Joannes Leonardue Laurentius Lisse. J. L. L. van der Beek 26 j. te 's-Gravenhage en O. J. Gaspers 28 j. te Lisse. Overleden: Theodorus Ruys 7 j. Johannes Leijten 48 j., echtgen. van J. M. Boogmans. Anna van der Peet 45 j., echt- gen. van J. P. Vink. Francina Wilhelmi- na Cuvelier 82 j., wed. van C. van der Vis. Gerarda Remmerswaal 67 j., echtgen. van Th. Smakman. Gevestigd: Th. A, 7. Doensen nit Gronsveld. L. van der Linden en gezin uit Haarlemmermeer. Vertrokken: M. G. Melder naar Utrecht. A. C. Bus naar Haarlem. H. J. Verdegaal naar Leiden. H. P. van Drunen naar Oegstgeest. H. P. Zwet sloot en gezin naar Sassenheim. OEGSTGEEST. Een nieuwe „markt". Men is voorne mens hier tweemalen per week een markt te gaan houden ten bate van het plaatse lijke crisis-fonds. Op deze markt zullen verkocht worden kleine voorwerpen als: ornamenten, vazen, snuisterijen, handwerken, boeken, platen, postzegels, legplaten enz. wat men aan de marktcommissie zal willen afstaan. Een ieder heeft zulke artikelen waar weinig prijs meer op gesteld wordt en die .toch voor anderen wel weer waarde kunnen hebben. Nu met de schoonmaak de kasten leeg gehaald worden, zal er heel wat voor den dag komen dat men gemakkelijk, ja, dik wijls graag, zal willen weg doen. Wie wat te missen heeft, wordt vriende lijk verzocht hiervan te doen blijken door het zenden van een naamkaartje aan den heer Goonen, Emmalaan 61, of den heer van do Velde, Koninginnelaan 9. Als het plan doorgaat, wat afhangt' van voldoende belangstelling, zullen de voor werpen eerstdaags aigohaald wordr N00RDWIJK. In een villa ingebroken. Door middel van verbreking van een ruit hebben onbe voegden zich toegang verschaft tot een onbewoonde villa en zijn verschillende van de in de villa aanwezige voorwerpen oa. theelepeltjes, een klokje, een jachtbuks en j een bedsprei ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Gevonden voorwerpen. Een fietstasch met inhoud, een armband-horloge, een go- haakt zakje met inhoud, een bril, een krui- i wagen, een radiospoel, een paraplui. Inlichtingen uitsluitend Woensdag- en Zaterdagmiddag tusschen 12 en 1 uur ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. N00RDWIJKERH0UT. Voetbal. N.V.O. zal Zondag a.s. des namiddags 2.15 uur een wedstrijd op haar eigen terrein epelen tegen de club van het St. Bavo-Gesticht. De harmonie van het St. Bavo-Gesticht zal een en ander met muziek opluisteren. Geboren: Petronella Clasina, d. van Cora. N. Koomen en J. Knoppert. Maria Joeephina, d. van H. G. Spieernburg-van Noort. Petrus Jacobus, z. van P. C. van K es teren-van Oeffelen. Maria Cornelia Hermina, d. van A. Langeveld-van der Meer. Wilhelmus Nicolaas Theodorus Joseph, z. van W. A. F. van der Zalm-War merdam. Gudula Maria Petronella, d. van Joh. W. Ruigrok-van Emmerik. Adrianus Johannes, z. van O. W. van Schooten-van den Burg. Agatha Petro nella Alida, d. van J. Zebhof-van Altena. Petronella Maria, d. van K. van den Berg- van den Burg. Maria Agatha, d. van Adr. J. Balk-van Noort. Sophia Maria, d. van Q. van der Slot-van Kampen. Heu- drika Geertruida, d. van W. Th. van den Berg-van der Ploeg. Helena Cornelia Maria, d. van M. A. Meiland-Romijn. Petrus Nicolaas, z. van N. P. Duivenvoor- den-Duijvenvoorde. Adrianus Hendrikus, z. van N. Kors-de Klerk. Gerardus Jo hannes, z. van J. van der Slot-Vrolijk. Lena Maria, d. van N. van Gijlswijk-de Win ter. Wilhelmina Josepha, d. van J. C. van Schie-Duijndam. Cornelis Jacob, z. van H. J. Parlevliet-Lindhout. Johanna Wilhelmina, d. van W. van der Niet-Haas- noot. •*- Gerarda, d. van O. Hüultere-Broe- kema. Louise Catharina, d. van W. van der Slot-Brama. Petronella Cornelia, a. van P. J. Duivenvoorden-van den Berg. Pieternella Wilhelmina, d. van H. Wesse- ling-Cramer. Ondertrouwd: W. H. Turnhout 34 j. en Petr. J. van den Burg 33 j. C. J. van den Berg 26 j. en H. M. Duivenvoor den 28 j. RIJNSBURG Tuinbouw. Het raakt op veilinggebied op bet einde. Dat is vooral aan den aanvoer te bemerken. Het voornaamste product is thans de breekpeen, die trouwens zeer goede prijzen opbrengt, van ƒ0.951.20 per kist van 20 k.g. Ook voor uien is nog goede vraag met j beste prijzen van 11.8012.30 per 100 Kg., doch de aanvoer van dit product is gering, j Een heel enkele tuinier is 't die van de best j uienprijzen profiteert. Roode kool in eerste i kwaliteit komt niet meer voor, wat z.g. 1ste soort is gaat voor 3.906.10 per 100. Idem is het met gele kool, die van 2.103.20 op brengt. Boerenkool gaat iets vlugger voor ƒ0.90—1.30 per 100. STOMPWIJK Jeugd-spaarbank. Zondag 1.1. had uit de Hoogmis de eerste zitting plaats van het bestuur der Jeugdspaarbank. Een 12-tal boekjes werden uitgegeven. Het bestuur rekent op de medewerking der ouders hun kinderen het nut van het sparen in te pren ten. Daar de minimum-inlage 10 ct. be draagt, is de jeugdspaarbank de meest aangewezen gelegenheid voor de jeugd. Alle inlichtingen geeft het bestuur des Zondags na de Hoogmis tot 1 uur in het Patronaatezaaltje. St Joseph-Gezellen. A.s. Zondag zal de atichtingsvergadering van de afd. Stompwijk der St. Joseph-Gezellen worden gehouden in „Het Blessepaard". De Cen- traal-Praeses, Rector van Galen zal de Stichtingsrede houden. De Gezellen zullen den avond met tooneelspel opluisteren, ter wijl het Fanfarecorps „Juliana" zijn me dewerking heeft toegezegd. R. K. S. V. S.N.A. Nadat dezen win ter gymnastiak-avonden voor de junioren waren georganiseerd, besloot het bestuur der R. K. Sportver. S.N.A. ook dergelijke avonden voor de oudere leden van S.N.A. te doen plaats hebben. Deze week dan had de eerste samenkomst plaats. Aanwezig waren de weleerw. heer Kap. Verkleij en eenige bestuursleden. Een 14-tal - heeren gaven zich aan de Gymnastiekafd. op. De leiding berust bij den heer Goddijn uit Leiden. Prop. Club „St Paulus". Gisteren avond hield de R. K. Prop. Club zijn laat- eben oursus-avond. Kap. Verkleij gaf een lezing met lichtbeelden over het ontstaan en de oplossing der Romeinsche kwestie. Na deze lezing werden nog eenige films vertoond. Hierna dankte Kap Verkleij de leden voor de talrijke opkomst en de be langstelling gedurende de afgeloopen cur sus-avonden. De voorz. sloot deze bijeenkomt met een hartelijk woord van dank aan den Geest. Adviseur voor de zeer leerrijke lezingen, welke Kap. Verkleij voor de leden der Prop. Club gehouden heeft. Gesloopt. Onder leiding van den gem.- opzichter werd huis, stal en hooiberg van den heer M. aan den Meerweg door de gem.-werklieden gesloopt. Alles verkeerde reede in zeer bouwvallige staat en was al ©enigen tijd ontruimd. TER AAR Boerenleenbank Langeraar. In het R.K. Vereenigingsgebouw werd Dinsdagavond de 4e algembeene leden-jaarvergadering gehouden van de boerenleenbaak „Langeraar". De voorz., de heer Joh. Rekelhof, opent de vergadering met den chr. groet, heet alle aanwezigen van harte welkom, bizonder den heer Verbeten, hoofd-inspecteur bij de Cen trale Bank te Eindhoven. Wegens ziekte van den secretaris, den heer Post, worden de notulen van de derde alge- meene vergadering gelezen door den heer M. van Tol Jaczn., lid van den Raad van Toe zicht, en onveranderd goedgekeurd en vastge steld. As secretaris voor deze vergadering wordt benoemd de heer M. van Tol, Jaczn., en als stemopnemers de heeren C. J. van Zaal en A. Hijdra. Bij het volgende punt van de agenda doet de voorz. mededeelingen, dat voor de veiling- gelden, welke van „niet"-leden op onz^ bank worden gestort, 1/4 pet. provisie berekend zal worden, zulks in verband met de kosten, weil- ke dit met zich brengt. Hierna geeft de kassier, de heer C. Hooger- vorst Jaczn. de rekening en balans weer over het afgeloopen boekjaar 1931, waaruit wij het volgende vernemen: ontvangsten spaargelden 15717.36, terug ontvangen voorschotten 9018.ontvangsten in loopende rekening: A. van leden 72396.31, B. van de Centrale Bank 24695.09, C. afschrijving op' roerende goederen 27.75. Afboeking winst vorig jaar 164.43, van de veilingen 11615.49, postgiro ƒ23534.23. Ontvangsten van interesten bij voorschotten ƒ2476.10. Provisie en kosten 4.75. Ontvangsten van interesten in loopende rekening 707.77. Provisie en kosten in loo pende rekening 90.13, buitengewone ontvang sten 82.97. De uitgaven zijn grooter dan de ontvangsten op 31 Dec. van het vorig jaar ƒ234.14. Terug betaald spaargelden 16690.55. Versirekte voorschotten 6993.Uitgaven in loopende rekening: A. aan leden 73776.73, B. aan de Centrale Bank 23654.98, C. wegens aankoop van een aandeel 100,—, D. aan diverse tuin ders uitbetaalde veilinggelden 115742.96, E. post-giro 23396.90, interest spaargelden 567.65, interest in loopende rek. 2513.13, provisie en kosten in loopende rekening 149.46. Salaris kassier 400.overboeking winst vorig jaar naar reserve 164.43, buiten gewone uitgaven 341.86, kas per 31 Dec 316.86, De voorz. dankt den kassier voor zijn accu rate boekhouding en verslag. Het jaarverslag van den secretaris moest helaas wegens ziekte van deze, achterwege blijven. Nu houdt de hoofdinspecteur, de heer Ver beten, een inderdaad boeiende lezing, Spr, gaf eerst in groote lijnen aan het nut van een boe renleenbank en verder de verantwoordelijk heid die op de leden rust, en wel in het bij zonder op het Bestuur en den Raad van Toe- richt. De verstandhouding onderling tusschen bestuur en leden moet hecht en sterk zijn, en steeds blijven aangroeien. Vervolgens zette spr. met duidelijke woor den uiteen, met voorbeelden aangehaald, welke zekerheid iedere spaarder heeft bij het be leggen van zijn spaargelden zij de Boerenleen bank. Het reserve-kapitaal van de Centrale Bank te Eindhoven bedraagt ruim 6 millioen, waarbij nog gevoegd een grond-kapitaal van 5 millioen. Dus, zegt spr., om het maar een voudig uit te drukken, zou de Centrale Bank een verlies kunnen lijden van 11 millioen gul den. Dan nog zou iedere spaarder zijn spaar gelden tot de laatste penning terugbetaald krijgen. Laat dit, zoo zegt spr., voor onze ka tholieke vereenigingen en instellingen en ka tholieke tuinders en boeren een aansporing zijn om hun gelden te beleggen bij deze Ka tholieke Boerenleenbank, opdat ook weder- keerig de Boerenleenbank in staat gesteld wordt hulpbehoevende tuinders en boeren in hun bedrijf terzijde te staan. Weest propagan disten in eigen omgeving en helpt de eensge zindheid bevorderen. Ons devies moet zijn: „Eén voor allen, allen voor één". Al zijn de tijden somber en zwaar, laten wij met God voor oogen de toekomst tegemoet gaan. Laten wij zegen afsmeken van Hem, voor onze gezin nen en arbeid. Na de wapenspreuk aangehaald te hebben van „Tuinders en Boeren steeds hoo- ger" besloot spr. zijn lezing, die met de mees te aandacht der leden gevolgd werd, en waar dan ook een spontaan applaus op volgde. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. Rekelhof en C. van Zaal, werden beiden met algemeene stemmen herkozen, laatstge noemde als lid van den Raad van Toezicht. Beiden dankten de vergadering voor het vertrouwen in hen gesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer A. Slof, of er ook aan de Vrouwenakker zitting kan wor den gehouden door den kassier. De voorz. zegt, dat reeds al meerdere malen hierover ge sproken is in het bestuur, maar aangezien het salaris van den kassier nog zoo gering is, kun nen wij er nog niet toe besluiten. De heer C. v. Zaal zou de veilinggelden liever rechtstreeks gestort zien van de vei ling, doch dit kan niet, antwoordt de voorz. De heer H. Markman vindt het bezwaarlijk dat van het veilinggeld provisie moet worden betaald. Kan de veiling dit niet doen. Hierover zal gesproken worden met het bestuur van de Centrale veiling. Na verder nog enkele huishoudelijke pun tjes besproken te hebben, brengt de voorz. nogmaals dank aan den_heer Verbeten voor zijn opwekkende woorden, dankt het bestuur en den Raad van Toezicht voor hun ijver, wel ke zij ten allen tijde geheel belangeloos too- nen voor de Bank, dankt ook den kassier voor zijn uitstekend financieel beheer. Brand. Gistermiddag brak tot nu onbe kende oorzaak brand uit in het bovenhuis be woond door H .V. Daar de inwonenden het spoedig vernamen, werd met alle haast de brandweer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen. Doordat de brand nog maar in een beginstadium was, had de spuit het vuur spoedig in zijn macht. Enkele huis houdelijke voorwerpen werden verbrand, en een ander gedeelte van de inboedel had nogal eenige waterschade bekomen. Ondertrouwd: Antonius Kennis 38 j. en Maria Cornelia Levarth 30 j. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN De raad dezer gemeente was tegen half drie uur bijeengeroepen. Door een gehouden voor vergadering was het echter eerst tegen drieën, voor de openbare zitting begon, 't Schijnt, dat de Woerdensche Raad nog steeds niet kan begrijpen, dat er menschen zijn die wél aan hun tijd gebonden zijn, en die het derhalve op prijs stellen, dat een raadsvergadering op den aangegeven tijd begint. Aanwezig waren alle leden. Op de gemaakté notulen werd door den heer van Doorn e«n aanmerking gemaakt en wel betreffende de bewering van den heer Snel, als zou de waterleiding-installatie, gele verd door de M. A. B. E. G. niet goed func- tioneeren; de heer van Doorn merkt op, dat op den datum der vorige raadsvergadering deze betreffende installatie nog niet in wer king was getreden, maar dat later gebleken is, dat zij ruimschoots aan de verplichtingen voldoet. De heer Snel erkent gaarna zijn toenmalige dwaling, welke hij dan ook terug wil nemen, daar ook hem later gebleken is, dat de instal latie uitstekend werkt Spr. vindt het echter niet mogelijk de notulen hiervoor te wijzigen, daar door hem de betreffende opmerkingen destijds zoo gemaakt zijn. Ingekomen stukken, a. Een verzoek van de fa. gebrs. Lunen burg en de Zeeuw tot verlaging der keurloonen voor varkens, werd aangehouden tot 'n vol gende vergadering. b. Verschillende berichten van Ged. Staten betreffende goedkeuringen van in vórige ver gaderingen genomen besluiten, o.a. verkoop grond, verhuren terrein voor standplaats pof fertjeskraam enz. c. Een dankbetuiging van de vereeniging „Koninginnedag" voor de genoten subsidie voor de kinderspelen bij den verjaardag van H.M. de Koningin gehouden. d. Bericht van de heeren W. v. Doorn, W. G. Haye en Mr. A. F. v. d. Bosch, dat zij hun benoeming als lid van de commissie van toe zicht op het M. O. aannemen. Afschrijvingspercentages. In verband met de nieuwe bedrijfsverordeningen moeten de afschrijvingspercentages opnieuw worden vast gesteld. Een conceptbesluit, aangeboden door B. en W. wordt als zoodanig door den Raad aangenomen. Begrootingswijziging 1932 no. 2. De post voor werkverschaffing, welke op 10.000 gul den gebracht zou worden, zal eerst nader onder de oogen gezien worden, daar volgens de heer Rooseboom deze post alles in aan merking genomen ,zeer waarschijnlijk te hoog zou worden, Bedrijfsverordeningen. Nieuwe bedrijfsveror deningen voor de bedrijven gas, water en elec- trisch, grondbedrijf en woningbedrijf zijn vast gesteld. Wat betreft de bedrijven gas, water en elec- trisch, is o.a. toegevoegd, dat de administra teur aan de bevoegde personen ten allen tijde inzage van kas, boeken en bescheiden zal moeten geven, terwijl verder B. en W. min stens eenmaal in elk kwartaal kas en boeken van de bedrijven op zullen nemen, welke op name zij ook aan een lid van hun college of aan een Jaartoe aangewezen deskundige kun nen opdragen. De heer de With vraagt waarom men juist nu er toe overgaat het financieele beheer der bedrijven apart te houden, waarop de voorz. hem antwoordt, dat dit op herhaaldelijk aan dringen van Ged. Staten geschiedt. Ook de heer de Kruif spreekt zich uit voor financieele verantwoordelijkheid. De heeren van Doorn en Snel verzoeken of voortaan stukken van belangrijken omvang eenigen tijd ter inzage kunnen liggen of bij de raadsleden kunnen circuleeren, aangezien het z.i. niet mogelijk is dergelijke stukken als nu de bedrijfsverordeningen in zoo korten tijd door te werken. De voorz. ze«t toe hiermee in den vervolge rekening te houden. Beschoeiing Emmakade. Besloten werd deze in beton te laten uitvoreen. De heer v. d. Bosch spreekt zijn verbazing erover uit, dat een gedeelte der beschoeiing van ongeveer 10 M. niet vernieuwd wordt, waarop de heer Zon antwoordt, dat dit gedeelte nog in goede conditie verkeert, aangezien dit nog niet lang geleden vernieuwd is. Ambtenarenreglement. De heer Kals- beek stelt voor dit punt naar het eind van de agenda te verschuiven, waartoe wordt besloten. Verlaging pachtsommen. Nadat eerst door B. en W. werd voorgesteld de pachtsommen van wed .J. Hogendoorn, J. B. Uytewaal en F. Pijper met 30 pet. te verminderen, wordt na enkele opmerkingen van de heeren Snel, Sonnevelt en de With deze vermindering vastgesteld op 40 pet. Verbetering Oudelandscheweg. Naar aan leiding van verschillende klachten stellen B. en W. voor bovengenoemde weg te verbeteren tot het perceel van den heer Munninghof, door het paardenpad uit te breken en een geheel nieuwe oppervlaktebedekking aan te brengen. Mede in verband hiermede leest de voorz. een schrijven voor van andere Oudel.weg-be- woners buiten dit gedeelte wonende, die ook verbetering van het verdere deel van den weg verzoeken. De heer Snel wijst op den slechten toestand van den geheelen Oudel. weg tot het einde der huizen en vindt dit laatste verzoek ook geheel en al billijk. De heer van Doorn herinnert aan een over eenkomst waarbij de Oudel.weg en de v. d. Valk Bouwmanlaan aan de provincie zouden zijn overgedaan, zoodat het z.i. in 't geheel niet op den weg der gemeente ligt tot derge lijke belangrijke uitgaven over te gaan Na enkele discussies waarbij de diverse leden het oneens zijn over de vraag of de provincie al of niet verplicht is dezen weg te onderhouden, werd besloten de betreffende stukken na te zien, terwijl verder besloten werd voorloopig alleen voor het gewone on derhoud van den weg te zorgen en geen extra onkosten te maken. Voorschotten Bijzondere Scholen. Deze zul len vastgesteld worden op 80 pet. der voor schotten, welke in 1928 per leerling werden i uitgekeerd. De Thermochemische Fabriek. Voorstel raadslid van Doorn tot intrekking van het raadsbesluit inxake de N. Thermoche mische Fabriek. De heer de Kruif voelt veel voor het voorstel van B. en W. dit voorstel van van Doorn niet te steunen, aangezien het voor de werloozen zeer zeker van belang zou zijn. indien een deel ervan op de op te rich ten fabriek werk zou kunnen vinden. Wel vindt de heer de Kruif het wenschelijk met de desbetreffende personen te onderhan delen, daar door de veranderde tijdsomstan digheden de onkosten van 27.000 gulden zeer zeker aanmerkelijk verlaagd zullen kunnen worden. Hierop licht de heer van Doorn zijn voor stel toe. De verschillende punten, welke volgens B. en W. voor de oprichting van een dergelijke fabriek genoemd kunnen worden, neemt spr. onder de loupe en dan blijft er van al die vele factoren al bitter weinig positiefs over. Spr. wijst er dan op, hoe bezwaarlijk het is onder de huidige omstandigheden een zoo groot bedrag te geven voor een fabriek, welke volgens zijn meening onmogelijk met eenig gunstig resultaat zal kunnen werken. De heer Smit steunt in alle opzichten het voorstel van B. en W., daar het ook z.i. zeer belangrijk voor Woerden is, als op eenige wijze de industrie uitgebreid zal kunnen worden. Ook de heer Koolhoven noemt het een ge luk dat Woerden in de gelegenheid gesteld wordt een dergelijke industrie rijk te worden, welke de werkloosheid zeer zeker zal kunnen helpen opheffen. De heer Zon pleit hierop sterk voor 't ver- leenen van steun aan deze fabriek, daar zij z.i. zoowel direct als indirect haar nut zal af werpen. De heer Sonnevelt kan zich beter op het standpunt van den heer van Doorn stellen. Spr. meent dat men niet zoomaar een bedrag van 27.000 op het spel mag zetten, daar de gemeente er zelf een leening voor zal moeten aangaan tegen minstens 5 a 5% pet. Verder trekt spr. het ook zeer in twijfel of deze fa briek zonder verlies zal kunnen werken. Bij stemming wordt 't voorstel-v. Doorn verwor pen met 74 stemmen.. Toeslag pensioen wed. Fluyt. Besloten werd 50 pet. toeslag op pensioen te geven, mede aangezien het pensioen van haar echtge noot destijds naar een zeer lagen grondslag berekend was. Subsidie „Kinabu". Door den Raad werd afwijzend beschikt op het verzoek van boven genoemde instelling om subsidie te verleenen voor de uitzending of uitbesteding van kin deren. Verlaging electriciteitstarieven. Voorgesteld wordt: de tarieven voor licht te brengen van 25 op 23 ct. De tarieven v. avondverbruik te brengen v. 25 op 23. De ta- tarieven v. vastrecht te brengen van 7 op 5 en het breedtarief te brengen van 10 op 6 ct. Verder zal het industrie- en verwarmings tarief voor gas verlaagd worden in dezen zin dat het bedrag per M3. bij een jaarverbruik hooger dan 6000 M3. van 5^ op 5 cent en bij een qaarverbruik van meer dan 10.00 0M3. van 5 op 4 cent gebracht worden. De heer Snel is van meening dat de tarieven nog meer verlaagd moeten worden. Gezien de groote winsten, welke er de laatste jaren be haald zijn in deze bedrijven is het duidelijk, dat de gemeente het gas en de electriciteit veel goedkooper kan leveren. Daar verder bovengenoemde bedrijven er zijn om de inwoners zoo goedkoop mogelijk te bedienen en niet om hooge winsten te maken, is het z.i. niet meer dan billijk dat er met een kleinere winst wordt gewerkt en de tarieven ten gunste van de verbruikers ge wijzigd worden. Verder merkt de heer Snel op, dat ook de meterhuur te hoog is, vooral voor de kleine verbruikers. Gaarne zou spr. zien dat ook deze opmerking eens onder de oogen gezien werd. De voorgestelde verlaagde tarieven worden aldus aangenomen, terwijl verder de meter- huur nader behandeld zal worden. Verkoop grond Steenkuilen en v. <L Valk Boumanlaan. Besloten werd over te gaan tot het verkoopen van grond aan: C. Burggraaf op de Steenkuilen 480 M2. tegen 2.57 de M. M. F. v. d. Heyden aan de 2e Honthorststraat tegen een prijs van 2.50 per M2. Joh. Radix op de Steenkuilen 680 M2. tegen 2.50 de M2. en aan J. Griffioen aan de v. d. Valk Bouwmanlaan naast het perceel van den heer van Dolderen tegen 2.75 M2. Straatnamen. Besloten werd tot het aan nemen van de volgende straatnamen: De weg langs de Wetering „Kromwijkerkade". De weg aan den rechterkant van de Steenkuilen en parallel er aan „Weteringstraat". De rechterzijstraat van de Burgem. Schaly- straat „Rozenstraat" en tenslotte die tegen over de 2e Honthorststraat de „Dahliastraat'. Tenslotte deelt de vorz. nog mede, dat de heer v. d. Togt ontslag heeft gevraagd als agent van de arbeidsbemiddeling, zulks met ingang van 1 Mei a.s. De voorz. stelt voor in zijn plaats de heer de Boer te benoemen met een salaris van 100 per jaar. Door verschillende raadsleden wordt op de verdiensten van den heer v. d. Togt gewezen. Daarom betreuren zij het dat de heer v. d. Togt nooit eenige vergoeding heeft gekregen en stellen daarom voor alsnog te vragen of hij zich weer gehandhaafd wenscht te zien tegen een salaris van 100 per jaar. Daartoe werd besloten, terwijl bij eventueel bedanken B. en W. gemachtigd zijn den heer de Boer dit agentschap aan te bieden tegen genoemd salaris. Nadat nog enkele vragen gesteld en beant woord waren was hiermee deze vergadering ten einde.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6