SPORT LUCHTVAART VRIJDAG 8 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. U V* OVERVAL OP EEN WISSELLOOPER TE HELMOND. De Rechtbank te Roermond heeft de beide gebr. van L., uit Helmond, verdacht van in den avond van 29 Januari jl. te Helmond op den wissellooper van de Gel- dersche Óredietvereeniging gepleegden overval met roof, waarbij dezen een tasch inhoudende ruim 1200, werd ontnomen, veroordeeld ieder tot een jaar en «es maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eveneens gedetineerde koopman J, van B. uit Tilburg, die een bedrag van 885.van het geroofde in bewaring had genomen, doch zulks na zijn aanhouding aan de justitie had aangewezen, werd veroordeeld tot 5 maanden gevangenis straf, eveneens met aftrek van de voor loopige hechtenis. MISHANDELING MET D00DELIJK GEVOLG. Voor de Rechtbank te Roermond is be handeld de zaak tegen den 41-jarigen fa^ brieksarbeid J. van der L., uit Helmond, wien was ten laste gelegd, dat hij op 20 December 1931 te Helmond met het oog merk om Petrus van Doren opzettelijk van het leven te berooven, met een mes in het. linkeroog heeft geslagen, waardoor in do zachte hersenvliezen een acute ettering is ontstaan, tengevolge waarvan van Doren is overleden. Verdachte ontkende het hem ten laste gelegde. Het O. M., waargenomen door mr. dr. Rieter, eisohte tegen verdachte drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak 19 dezer. VERDUISTERING VAN 12.000 EN HELING. De Rotterdamsohe reohtbank heeft gie- teren een zaak behandeld tegen een der tigjarigen vertegenwoordiger, d:- op ver schillende tijdstippen van 20 Juni tot 28 November 1931, den beer E. Suermondt zou hebben opgelicht voor f 12.000. De verdachte zou den benadeelde hebben bewogen tot afgifte van f 100, door te ver tellen, dat hij chef kon worden in het café Gosy Corner aan den Badhuisweg. Hij had het geld noodig om zijn functie te kunnen aanvaarden. Na eenige dagen kwam ver dachte weer op het kantoor van den bena deelde. Toen bekende hij dat het geheele verhaal over Cosy Corner verzonnen was. Hij had handel willen drijven met het geld, maar hij was in handen gevallen van een oplichter. Er was niets meer over van het geld. Nu vertelde hij, dat hij bedrijfschef kon worden bij de H. E. M. A- te Breda. Daarvoor moest, in verband met het feit dat hij de kas te beheeren zou krijgen, een waarborgsom van f 4500 worden gestort. Voorts vertelde verdaohte dat hij graag 1' 3300 zou willen leenen om schulden te kunnen betalen. Dit bedrag, zoo bekende hij later, was niet geheel en al aan betaal de schulden besteed. Hij kwam nog f 3726 tekort. Ook dit geld werd hem verstrekt. Verdachte had den benadeelde verteld dat men van plan was bij hem in te breken gedurende de zomervacantie, maar hij zou het huis^ aaq den Mauritsweg wel bewaken, Verdachte, die volledig bekende, zei dat hij het adres van den benadeelde had ont vangen van een straatfotograaf. Na getuigenverhoor requireerde het O. M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, een gevangenisstraf van den tijd van een jaar, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. Verdachte's raadsman, mr. F. Eikelen boom, pleitte vrijspraak, subs, een straf ge lijk aan den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht en verdachte's onmiddellijke in vrijheidsstelling. De invrijheidsstelling werd door de reoht bank veweigerd. Tegen den straatfotograaf, die van den vorigen verdachte een bedrag van f 500, af komstig van de ten nadeele van den heer Suermondt genieegde oplichtingen, ten ge schenke zou hebben aangenomen, werd we gens heling een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar geëischt. Toen het O. M. verdachte's onmiddellijke gevangenneming vroeg, zei verdachte: „ik moet vandaag a an teekenen". Mr. A. M Mooy, raadsman van den ver dachte, bepleitte vrijspraak. De reohtbank weigerde de onmiddellijke gevangenneming. Uitspraken 21 April a.s. AUTO-ONGELUK VEROORZAAKT. Een jonge dame veroordeeld. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft te recht gestaan een 20-jarige inwoonster van Bloemendaal, wier auto 3 Nov. van het vo rig jaar bij de suikerfabriek te Halfweg in botsing is gekomen met een andere auto, waarin twee personen zaten, die zwaar werden gewond. De eisch luidde 14 dagen hechtenis; ze werd veroordeeld tot een maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, f 2000 boete subs. 14 dagen hechtenis en de ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Oplichting. F. van B. heeft zich aangemeld als werklooze bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, afd. Den Haag, waar van hij lid was. Hij wist echter steun te ontvangen op een valsch bewijs, dat hij door zijn patroon ontslagen zou zijn we gens slapte in het bedrijf. Als getuige werd gehoord de werkman D. K., die de kaart had ingevuld en on- derteckend als „aannemer". Verdachte bekende in de gister gehou den zitting van de Haagsohe Rechtbank. Eisch: 5 maanden gevangenisstraf. Tegen K., die aan deze knoeierij had medegewerkt en vervolgens terecht stond, serd geëischt 2 maanden gevangenisstraf. voetbal Werkloozen voetbal. De Commissie voor Ontspanning en Ontwikkeling bericht ons dat Maan dag 11 April een begin wordt gemaakt met voetbalwedstrijden voor vakgroe pen. De volgende elftallen nemen deol: W. B. A. 1 en 2, L. V. V. O. 1 en 2, Me taalbewerkers 1 en 2, W. R. A. 1 en Volks huis 1. Gespeeld wordt een heele competitie. Voor den winnaar is door den Leidschen Voetbalbond een prijs beschikbaar gesteld. Het programma voor volgende week luidt: Maandag 11 April A. S. C.-terrein ach ter Pomona: W. R. A. 1—W. B. A. 1, Schouten; Woensdag 13 April: D. V. S.- terrein. Maaldrift Volkshuis—W. B. A. 2 J. Hillebrand; Donderdag 14 April, A. S. O.-terrein achter Pomona: L. V..V. O. 1— Metaal Bow. 1, A. Hillebrand. De wedstrijden vangen te drie uur aan. Toegang vrij. cricket COMPETITIE EN CRISIS. Naar het „Hbld" verneemt, zal, in ver band met de kosten, verbonden aan de voor de oompetitie noodige reizen, het derde elftal van V. V. V. uit den N. C. B. worden teruggetrokken en voor de Zon dagcompetitie van den A. 0. B. worden aangemeld. Om dezelfde reden zullen Eindhoven en Haarlem II niet aan de Overgangscompe titie deelnemen. De oom petitieleider van den Neder- landschen Cricketbond vreest nog meer vermindering in verband met de tijdsom standigheden. lawntennis Nationale en Internationale wedstrijden te Noordwijk. Van de groote tennisoentra in ons land is Noordwijk wel de plaats, waar de grootste activiteit aangaande wedstrijden ontwikkeld wordt en hierop zal in het komende seizoen zeker geen uitzondering gemaakt worden. «Reeds staat voor elke maand een wedstrijd vast, in de varië teit waarin Noordwijk zooveel aantrek kelijkheid weet te leggen. Het hoogtepunt van het seizoen, zoo wel van het Noordwijksehe als van het Nederlandsche ligt natuurlijk, aldus de „Msb.", in de internationale kampioen schappen welke, zooals wij reeds kort ge meld hebben, van 3—10 Juli gehouden worden. Er is goede kans, dat er spelers van de verschillende buitenlandseh ploe gen, welke dit jaar Europa bezoeken, aan de wedstrijden zullen deelnemen. Deze zoeken immers wedstrijden, opdat de bon den die hen uitzenden een tegemoetko ming in de zware reis- en verblijfkosten ontvangen uit het aandeel in de recettes. Dit jaar komen Japanners, Britsch-In- diërs, Australiërs en Zuid-Afrikaansche dames naar Europa. Met verschillende „zaakgelastigden" van deze bonden is de Noordwijksehe Sportvereeniging reeds in correspondentie. Vóór dit internationale tournooi hebben er twee andere wedstrijden plaats. In de tweede helft van Mei houdt de Interna tionale Club haar onderlinge wedstrijden en begin Juni organiseert de Leidsohe Studenten L. T. O. haar open tournooi. In de tweede helft van Juli worden eerst de jeugdwedstrijden gehouden, die altijd zoo in trek zijn en dan 6taat op het programma: I. O. van Nederland te gen Cambridge op 29, 30 en 31 Juli. Aan gezien dan echter ook de nationale kam pioenschappen gehouden worden, zullen die data wel wat verschoven moeten wor den. In Augustus wordt het jaarlijksche bad gasten tournooi gehouden en of dan nog de wedstrijd I. C. van Nederland tegen I. O. vau Engeland volgt, hangt van ver schillende omstandigheden af, o.a. van de aanspraken van andere clubs op dien wedstrijd. gymnastiek Uitvoering „Nieuw Brunbilde". Een massa aantal - toeschouwers woonde gisteravond in de Stadsgehoorzaal de goed geslaagde uitvoering van de Dames- Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Nieuw Brunbilde" bij. Slechts zelden zagen we de rijen van belangstellenden zoo dioht bezet als gisteravond, hetgeen roor de presidente, mevr. v. DorstenHoo- gendoorn, in haar openingswoord aanlei ding was om haar vreugde hierover uit te spreken. In het bijzonder heette zij daar na welkom den ct'aouder, mr. Romijn, den heer Rosier, afgevaardigde van den L. A. K. en den Bond v. L. 0„ van zus terverenigingen en andere. De bescherm vrouwe mevr. van de Sando Bakhuyzen Gericke en de burgemeester waren we- geus uitstedigheid verhinderd tegenwoor dig te zijn. De presidente memoreerde vervolgens, dat het afgeloopen jaar best genoemd mocht orden. De samenwerking tussehen bestuur en leiders was uitstekend, het ledental nam toe, de groep werkende le den breidde zich dermate uit, dat mej. de Bruin moest worden benoemd als leidster naast den heer Koopmans. Verv_I_ ns liet de presidente de resul taten van het afgeloopen jaar in het kort de revue passeeren, waarvan vooral mag vermeld worden het winnen van de Z. H. A. B.-wisselbeker. Dank werd vervolgens gebracht aan de vereeniging A. S. C. voor bet besohikbaar stellen van haar terrein voor training. Tenslotte werd hulde gebracht aan den heer Koopmans als leider en Han Zierik- zee al6 pianist, waarvoor beiden bloem stukken in ontvangst mochten nemen. De presidente besloot met de mededee- ling, dat het ballet aan het einde van het programma was ingestudeerd onder lei ding van mevr. van Ingen Sohenau. Hierna werd met afwerking begonnen van het uit vijftien nummers bestaande programma. Ondanks er voor elk nummer als het ware een massa-deelnaine was, werd alles toch vlot en precies op tijd afgewerkt. Maar, die groote deelname, zij moge mis schien onvermijdelijk zijn, ia toch voor sommigen een belemmering om zich ge heel in dit of dat nummer te geven. Een groot voordeel was, dat de oefeningen niet lang gerekt werden en dus zeker niet het stempel der langdradigheid kre gen. En waartoe zouden we bij zulk een uit voering, die in het algemeen den toets der oritiek glansrijk kon doorstaan, een ori- tisohen maatstaf voor elk nummer aanleg gen? Er was reden tot voldoening bij elk nummer, of het dan vrije oefeningen be trof 'of brug- en paardoefeningen of ryth- mische dansen, enz. Leider Koopmans bewees weer zijn plaats waard te zijn en naast hem heeft „Nieuw Brunhilde" in mej. de Bruin een uitstekend leidster ge vonden, hetgeen haar eerste optreden met de kleintjes afdoende bewees. Tot slot ging dus het ballet, door een achttal dames uitgevoerd op Weber's „Auf- forderung zum Tanz". 't Werd een succes nummer, dat een goed einde vormde van een goedgeslaagde uitvoering. turnen KUNSTTURNWEDSTRIJD DU ITSCHLAND—HOLLAND. Voor de tweede maal zullen de Krein R'heinland van de Deutsche Tumerschaft en Holland elkaar in een kunstturnwed- strijd ontmoeten. De eerste ontmoeting had plaats op 8 Maart 1931 te Rotterdam. Deze tweede wedstrijd zal plaats vinden in de grosse Stadthalle te Miilheim Ruhr op Zondag 10 April as., 's middags te 2,30 uur. Het hou den van deze wedstrijden is van Hol- landsch initiatief uitgegaan, evenals de wedstrijden HollandBelgië. In 1930 nl. heeft het K. N. G. V. zioh tot de D. T. gewend met de uitnoodiging tot het hou den van een wedstrijd Holland tegen een der Kreise van de D. T. De D. T. w©es de Kreis Rheinland aan. Deze Kreis telt ruim 50.000 actieve gymnasten en is dus numeriek verscheidene malen sterker dan het K. N. G. V. De eerste wedstrijd eindigde met een duidelijke meerderheid der Duitschers. Het programma bevatte vrije oefeningen, paard, rek en brug. Op nadrukkelijk ver zoek der R'heinland turners liet het K. N. G. V. de voorgestelde ringenzwaai-oefe- ningen en het tremplinpaardspringen ver vallen, dat wij nog steeds als een handi cap onzer afdeeling beschouwen. Of we daarin gelijk hebben zal nu moeten blij ken, daar thans te Mül'heim een volledig programma zal worden verwerkt, dus vrije oefeningen, paard, rek, brug, tromplin- paardsprong en ringen (naar keuze der turners zwaai- of krachtsoefening). We kunnen niet anders dan aannemen, dat onze jongens het er ditmaal beter zul len afbrengen, al lijkt ons een overwin ning onzerzijds nog niet mogelijk. Verleden jaar hebben zij al zeer ongelukkig ge werkt, vooral op paard en brug. Na de uitstekende wedstrijden van het laatste half jaar (turnkampioensohappen, Amster damRest van Holland en HollandBel gië) mag veilig worden aangenomen, dat zij zoo goed als vrij zullen blijven van de herhaalde mislukkingen, waarmee z\j ver leden jaar hadden af te rekenen. De Duitsche ploeg telt enkele nieuwe leden, terwijl de Nederlandsche door de vervanging van Jacobs en Brauoh resp. door Haufe en Van Kerckhof en Brand door van Genderen, ontegenzeggelijk ster ker is dan verleden jaar. De beide ploegen zijn als volgt samen gesteld Duitschland: Bradfasz, Nigge, Reinbot, Sohmitz, Goos (n), Depp (n), Ellert, Rei- nartz, Fleckhaus, Sandrock, Holland: Agsteribbe, Zwaaf, v. Kerck hof (n.\ v. d. Vinden, v. Genderen (n), Ca- ranca, Ens, Haufe (n.), Melkman en Van Dam. Leider is de heer A. Metz te Leiden. Door Holland zijn als Jury gesteld de heeren J. H. F. Sommer en A. de Jong. Als vertegenwoordiger van het K. N. G. V.-bestuur zal de heer J. Hop de reis meemaken. Het gezelschap vertrekt Zaterdag a.s. te 16.04 uur uit Utrecht en keert in den loop van Maandag terug. De tour staat onder leiding van den heer Sommor. boksen Camera verslaat Donald McCorkingdale. Primo Oarnera heeft in den match in Albert Hall te Londen MacCorkindale (Zuid-Amerika) verslagen op punten na 10 ronden. wandelsport Loidsche Wandelsport Vereeniging. De L. W. S. V. houdt morgen haar 3d en trainingstooht over ongeveer 30 km. voor den 40 km.-marseh op 14 Mei a.s. De heer W. Broeksema zal aJs leider fungeeren. Zondag 10 April wordt een trainings- tocht gehouden voor training in Hilver sum van de Hilv. Wandelsp. Vereeniging „Op Stap' over een afstand van 40 km. Zaterdag vertrek te half drie en Zon dag te 9 uur vanaf de Bolwerkstraat, Hoo- gewoerd. Ieder die wil kan zonder eenige ver plichting aan deze trainingstooht en deel- zwemmen WEDSTRIJDEN VAN HET IJ. J. H. de Haas van Zian verbetert een Nederlandsch record. Voor den driekamp, die de Zwem ver eeniging Het IJ gisterenavond in het Sportfondsenbad te Amsterdam gehouden Leeft tussehen de damesafdeelingen van de H. D. Z., de A. D. Z. en 't IJ, aange vuld met eenige andere nummers, be stond vrij groote belangstelling. De Haag sohe zwemmer J. H. de Haas (Zian) deed een poging om het Nederlandsoh record, op de 100 M. rugslag, dat op zijn eigen naam staat sedert 1930 met 1 min. 16.8 sec. te verbetoren. Hij is daarin geslaagd, zij het met sleohts gering verschil. Hij zwom den af stand in 1 min. 16.4 sec., dus 0.4 sec. onder het bestaande record. Het andere belangrijke nummer was de polowedstrijd Y I—Zian I. In een vlotge speelde partij, die met rust 31 in het voordeel van het IJ stond, eindigde deze spannende kamp in een overwinning met 6i voor 't IJ. „Vad." DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. tJ21. Maar daqr gebeurde een ongeluk. In de bocht ging een tandem onderste boven. De kabouters maakten een buiteling en men vreesde een ongeluk. Een der dames op de eeretribune kreeg het op de zenuwen. Gelukkig had den de renners zich niet bezeerd en spoedig zaten ze weer op hun karretje. 322. Door het ongeval waren ze eenige ronden achter ge raakt, maar onder het oorvordoovend gejuich van het pu bliek werd met groote snelheid gereden en weldra had den ze den achterstand ingehaald. „Haal op, haal op, geef hem van katoen" werd geroepen, toen men zag, dat d© renners trachtten hun tegenstanders in te loopen. wielren: DE PARIJSCHE ZESDAAGSCHE. E. jC aan St< oio; v.h Koni Gisteravond te 7 uur was de stand vaa de Zesdaagsche te Parijs na 66 uur de vol. gende: 1. BlanchonnetGuimbretièr® ftg punten; 2. BattesiniBresciani 86 punten 3. WambstBroccardo 49 punten; Óp één ronde: 4. PeixDayen 98 punten; 5, Thierbach—Siegel 74 punten; 6. Merviel— JftflT ïoucaux 41 punten. Op twee ronden: Van KempenPijnenburg 151 punten; 8, l]eflg CharlierDeneef 112 punten; 9. Ohoury-.. Fabre 82 punten; 10. BullaBoucheron 71 punten; 11. DebruyckereDecorte 14 pun- ten. Op drie ronden: 12. Pelissier—Leducq Bc^j 86 punten; 13. Linari—De Paco 69 punten 14. Lemoine—Mouten. Op vier ronden: 15. OoupryPecqeux, Het aantal afgelegde K.M. bedroeg 1537. ling Wit ügg SCHAKEN op' Om het Kampioenschap van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Over dezen wedstrijd kunnen we nog het volgende mededeelen: In de le groep verloor F. de Bruijn aan E. v. d. Valk en aan G. Bosscha. De partij S. P. Ouwerkerk—G. Bosscha eindigde in remise. De Bruijn stond bij het afbreken in de partij tegen v. d. Valk reeds op verlies, v. d. Valk speelde het slot onberispelijk af en gaf zijn tegenstander geen kans meer. Tegen G. Bosscha stond hij geruimen tijd beter, bij het afbreken waren aan weerszijden behalve de koningen, nog slechts de koninginnen en 5 pionnen op het bord. Bosscha bood remise aan. Do Bruijn weigerde dit en probeerde de winst te forceeren met het gevolg, dat hij..., I verloor. In de partij OuwerkerkG. Bos-soha stond Ouwerkerk langen tijd het beste. Wanneer hij bij het afbreken van den bes ten zet had opgegeven zou hij waarschijn- lijk de partij hebben gewonnen. Nu hij een anderen, minder goeden zet had gedaan, verkreeg Bosscha gemakke lijk gelijk spel en Ouwerkerk moest met remise genoegen nemen. Daar nu in deze groep Rassers reeds 4 uit 4 en G. Bosscha 4.5 uit 5 partijen had verkregen en de overige deelnemers het puntenaantal van 4 niet meer konden be reiken, zijn de nog resteerende partijen remise gegeven. De eindstand in de beide grepen is nu de volgende: le groep: G. Bosscha 5 punten, Ra-ssers 8 punten, Pels 1.5 punt; De Bruijn 3 pun ten; Hooyer 0.5 punt, Ouwerkerk 3.5 punt v. <L Valk 2.5 punt. 2e groep: Admiraal 2.5 punt, v. d. Hoe ven 1 punt, van Eijbergen 4 punten, Bloem 2 punten, W. H. Bosscha 5.5 punt, Zanen w 1.5 punt, Snieder 4.5 punt. In de overwinnigsgroep zijn derhalve geplaatst: G. Bosscha, P. L. J. Rassers, W. F. Snieder en W. H. Bosscha. Waar schijnlijk zullen de deelnemers een dub bele ronde spelen (elk 6 partijen). RECORDVLUCHT L0NDEN- R0TTERDAM. In 75 minuten. Een vliegtuig van de K. L. M. is gisteren van Londen naar 'Rotterdam gevlogen in den recordtijd van 75 minuten over een af stand van ca. 370 K.M. De vlucht is dus volbracht met een gemiddelde snelheid van 294 K.M. per uur. »Tel." DE „MENSCHELIJKE KOGEL" MET ZIJN TOESTEL NEERGESTORT. De vlieger ernstig gewond. Uit Worcester (Massachusetts) wordt ge meld; De Amerikaanache vlieger Frank Hawks, die vanwege de snelheid, waarmede hij zijn tochten volbrengt den bijnaam „mensche- lijke kogel'' heeft gekregen, is met zijn vliegtuig neergestort, waarbij hij ernstig is gewond. Men zal zich herinneren, dat Hawks ook talrijke malen in Europa heeft gevlogen en zich daarbij deed kennen als een echte re cordvreter. Het bravourstukje dat wel den meeste indruk maakte, was zijn vlucht van Londen naar Rome en terug op ééu dag. 's Ochtends vroeg ontbeet hij te Londen om 5 1/2 uur later te Rome aan de koffietafel te zitten. Denzelfden dag was hij nog terug te Londen, en had hij op den terugtocht iets meer geluk gehad, dan zou hij in de Engelsche hoofdstad hebben kunnen dinee-; ren. Nu moest hij zich bepalen tot het souper. Ook ons land heeft hij met een bezoek vereerd. Bij zijn aankomst werd hij met een bouquet lelies gehuldigd, hetgeen hem de opmerking ontlokte, of dit misschien zijn begrafenis was. Kort geleden heeft een Amerikaansche filmmaatschappij zijn snelle evoluties op het celluloid vastgelegd. DE „ZEPP" GELAND. De „Graf Zeppelin" is gistermiddag 3.30 uur, plaatselijke tijd, boven Recive, de hoofdstad van den staat Pernambuco, aan gekomen. Het luchtschip is om 5.14 uur (pi. tijd) vlot geland.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14