STADSNIEUWS BINNENLAND Financiën en Economie HUIZE „ST.AGNES" MARKTBERICHTEN ZATERDAG 2 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste baroxneteret.: 765.9 te Isafjord. Laagste barometerst.: 735.7 te Shields. Verwachting tot den avond van 3 April: Matige tot krach tige Westelijke tot Zuidelijke wind Zwaar bewolkt tot betrokken. Buien met regen of natte sneeuw. Weinig ver andering in tempe ratuur. HAZERSWOUDE. Geboren: Maatje, d. M. Laban en A. H. Dorst. Sophia Hendrika, d. v. P. van den Berg en S M. Wortman. Leen- dert, z. v. H. van Gorkum en J. den Her tog. Theodorus Hendrikus, z. v. J. van der Haas en A. van Steijn. Elizabeth Maria Jozephina, d. v. S. Jansen en C. M. Valentijn. Maria Catharina, d. v. A. M. van der Meij en L. van der Haas. Cor- nelis, z. v. P. van Elswijk en J. Hogervorst. Geertruda Eusélia, d. v. H. Marcelis en C. van Rijt. Petrus Jozeph Maria, z. v. J. A. Ham en A. J M. Suijker. Overleden: C. J. Kerkvliet 82 j. weduwnaar van J. M van der Fluit. S. P. Harkes, 22 j., echtgenoote van J. J. Bos. N. Kwakernaak, 57 j., echtgenoote van G. van der Bijl. Ondertrouwd: C. de Boer, 57 j. en M. de Vogel 49 j. Z. Fókker, 32 j. en Ph H. Rademaker, 32 j. N. J. van der Hoeven, 25 j. en A. J. Wolvers. 24 j. KOUDEKERK. Telefoondraad afgeknapt. Bij het boomenrooien in den Hondsdijk alhier, viel Donderdagmiddag een gedeelte van een boom op de telefoondraden, tengevol ge waarvan het geheele net afknapte en hopeloos verward terecht kwam op de straat en huizen, terwijl alle aangeslotenen in het westelijk gedeelte hierdoor waren Geboren: Cornelia Hillegonda d. W. Th. Kraan en M. P. Schouten. LEIDSCH CRISIS-COMITE. De Woensdagcoliecte. De opbrengst van de crisis-collecten blijft zich in dalende lijn bewegen. Deze week was het resultaat ƒ814.15. Dat gaat zoo niet goed. Die teruggang moet gestuitl Dat kan, indien meerdere dames en heeren zich bij het Crisis-comité opgeven als collectant(e), want nu blijven meerdere wijken onbewerkt. Handelsregister K. v. K. ■Wijzigingen: 5974. Tegel-handel „Leiden", Leiden, Oude Vest 9, handel m tegels en aanverw. artikelen. E.: Mej. E. König, Leiden. Gevolm.: F. J. F. M. Proot, Leiden. 186. De Leidsche Sleepstoombootmaat- schappij, Leiden, etoomsleepdienst door Ne derland. Bovengenoemde N.V. is met in gang van 14 Maart 1932 in liquidatie getre den. Vereff.: H. Schmidt, Amsterdam, J. H. van Waveren, Leiden, H. Pel, Oegsfc- geest en A. M. van Waveren, Amsterdam. 3151. Boerderij en Vee handelmaat schappij „Oegstgeest", Oegstgeest, Emma- laan 10. Bovengenoemde N.V. is met in gang van 8 Februari 1932 in liquidatie ge treden. Vereff.: C. de Graaf, Oegstgeest. 2235. Electri&che Drukkerij voorheen Taconis, Leiden, Maredijk 17. Uittr. riD.: H. Hovingh, Leiden, d.d. 1 Apr. 1932. W ij z i g i n g: 652. Gebroeders Schouten, Leiden, Boommarkt 8, fruithandel. Door het overlijden van den vennoot: J. Schou ten is de vennootschap onder firma ontbon den en wordt het bedrijf voortgezet door den overblijvenden vennoot: N. Schouten, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. Soort v. bedr. thans: groothandel in fruit en zuidvruchten. Opheffing. 4535. Commanditaire Uit gevers vennootschap „Elck Wat Wils", Lei den, Weddesteeg 5a. Nieuwe inschrijving. 5975. Firma Scheerder, Alphen a. d. Rijn, Hazeveld 3, fabriceeren en verkoopen van verfwaren en lakken. Venn.: L. J. J. Scheerder, Al phen a. d. Rijn en J. M. J. Scheerder, Al phen a. d. Rijn. Nieuwe inschrijving: 5976. N.V. Hollandsche Bouwstoffenhandel in oprich ting, Leiden, Wasstraat 2, handel in bouw stoffen: hourdis, (terra-cotta), cheinotte, basalt, vuurklei, sanitair en tegels. E.: H. van Baak, Leiden. (H.V.). Proc.: M. Spoon, 's-Gravenhage. PATER FR. HENDRICHS, S. J. De vele vrienden en bekenden van pater Hendrichs die, zooals men weet, vandaag zijn 70sten verjaardag en zijn 50-jarig kloos terjubileum viert zal 't verheugen, dat zij ook Maandag a.s., van 121.30 uur in de pastorie der St. Petruskerk, gelegenheid heb ben den jubilaris van hun belangstelling en waardeering te doen blijken, daar de pater ook dan recipieert. A. R. K. A. Donderdagavond vergaderde de afdee- ling Leiden der A. R. K. A. in den Burcht. De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet. De notulen van de vorige vergadering werden gelegen en goedgekeurd, waarna de ingekomen stuk ken werden behandeld. Naar aanleiding van de gevoerde correspondentie met het Hoofdbestuur, omtrent de oprichting van de afdeeling LisseHillegom, ontspon zich een geanimeerde discussie, hoofdzakelijk over het aantal gemeenten, dat zich bij die afdeeling zal aansluiten. Dat de afdee ling Leiden, bij de oprichting van de af deeling Lisse—Hillegom eenige veeren zou moeten laten, wat betreft ledental en fi- nancieele draagkracht, was te voorzien. Doch bezien vanuit een universeel belan gen standpunt moet dit offer gebracht worden. De groei van de Arka als geheel is verkieselijker dan de instandhouding van een afdeeling op oude basis. En het is zonder twijfel, dat de uitgestrektheid van een afdeeling door bijvoeging van ver van het oentrum gelegen gemeenten schade doet aan het vereenigingsleven en de pro paganda, Een groep van leden uit Voor hout had schriftelijk den wensch geuit tot aansluiting bij LisseHillegom. Deze aan gelegenheid zal ter beslissing van het Hoofdbestuur worden voorgelegd. De ver gadering huldigde de opvatting dat zoo veel mogelijk aan dergelijke wenschen moet worden tegemoet gekomen. Zelfs waren en kele leden de meening toegedaan, dat klei ne afdeelingen de meest geschikte vereeni- ging3vorm is voor de Arka. Bij de bespreking van de propaganda werd uit de vergadering een stem verno men om niet alleen aandacht te schenken aan plaatsen beneden den Moerdijk, doch ook boven den Moerdijk, hoewel toegegeven werd dat het Zuiden nog een vruohtbaaj veld is voor de propaganda. De heeren Kriek en Horickx werden aangewezen als afgevaardigden naar het congres, als plaatsvervangend lid de heer Krom. Omtrent punt 6: „aansluiting bij het R. K. Werklieden-Verbond" ontstond een langdurige gedachtenwisseling. Door de af stemming met een kleine meerderheid van stemmen van het Hoofdbestuur, is de kwestie actueel gebleven, temeer daar door de voorstemmers op het a.s. congres de kwestie opnieuw ter sprake komt. Uit de besprekingen bleek wel, dat de meeste le den deze aangelegenheid nog onvoldoen de belicht achtten en werd de wensohelijk- heid uitgesproken een zoodanig voorstel van de aideeling te doen uitgaan, dat vóór de behandeling op het aa. congres deze zaak door het Hoofdbestuur vooraf worde besproken en toegelicht c.q. een commissie te benoemen tot het in studie nemen van deze aangelegenheid. Bij de rondvraag werd door een der le den nog een voorstel ingediend voor het a.s. congres om een enquête te houden waaruit de verhouding zou kunnen blijken in de bezetting van ambten door R. K. en andersdenkenden ambtenaren, daar de re den voor achterstelling, zoo ze al bestaan heeft, thans niet meer aanwezig is. De voorzitter sloot daarna de vergade ring met den christelijken groet. Toename aanvoer op de Leidsche Kaasmarkt. In het eerste kwartaal van 1932 werden ter kaasmarkt alhier aangevoerd 725 wa gens, tegen 619 in het eerste kwartaal van 1931. Een niet onbeteekenende toename alzoo. Waarschuwing tegen het Arbeidsleger der Heilsbrigade. De Commissaris van Politie der Afdee ling B. te 's-Gravenhage, waarschuwt op nieuw tegen het Arbeidsleger der Heilsbri gade, waarvan de commandant, genaamd G. Eichhorn, wederom circulaires rond zendt om geldelijken steun aan zijn inrich ting, thans gevestigd Zorgvlietstraat No. 286 te 's-Gravenhage en voorheen De Rie- merstraat 174 aldaar en welke inrichting niet den minsten steun verdient. De commissie tot het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid ver langen tot het geven van middelbaar on derwijs in de wis- en natuurkundige we tenschappen zal voor 1932 zitting houden te VGravenhage, met uitzondering van de examens voor de akte K4, welke zullen worden afgenomen te Amsterdam, Utrecht, Groningen en Leiden. Aan die commissie is tevens opgedragen het examineeren van hen, die in 1932 de akte van bekwaamheid wenschen te ver krijgen tot het geven van lager onderwijs in de wiskunde. In deze commissie zijn o.m. benoemd tot leden dr. W. van der Wounde, dr. J. Dros te, dr. F. A. H. Sohreinemakers, dr. W. H. Keesom, hoogleeraren en dr. J. H. Oort, lector aan de Universiteit alhier, benevens de heer G. A. Janssen, leeraar aan de Chr. H. B. S. alhier. In de subcommissie K4 alhier zijn be noemd: tot lid en ondervoorzitter: dr. B. G. Escher en tot leden: dr. H. Boschsma en dr. L. M. Baas Becking, allen hoog leeraren alhier. Ter aanvulling op de gisteren geplaatste waarschuwing tegen zekeren Mulder, ver nemen wij nader, dat bedoelde persoon den laatsten tijd woont te Haarlem, Frankeu- 1 straat 15. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen betreffende een kist planten en een bos rozenstruiken, die onbeheerd op den openbaren weg zijn aangetroffen. De 60-jarige los werkman G. L. is in staat van dronkenschap op een in de Stille Rijn liggende schuit gevallen, waardoor hij een wond boven het linkeroog bekwam. Door den dokter van den E. H. D. werd hij ter plaatse verbonden, waarna de man naar zijn woning werd vervoerd. BIOSCOPEN. Trianon. De roep, die „Kameradschaft" is voor afgegaan, had reeds den eersten avond zeer velen naar Trianon gebracht om deze groote Vredesfilm te gaan hooren en zien. Na de uitgebreide besprekingen, die wij reeds aan deze film wijdden, kunnen wij nu met een enkele vermelding volstaan. In een indrukwekkende stilte heeft het publiek den eersten avond dit schouwspel van ver broedering gevolgd. Voor de pauze ging een aardige Duitsche oprette-film „Der Tanz Husar". een huwe- lijkscomedie, die door vlot spel, aardige muziek en vroolijke scènes zeer in den smaak viel. Het programma in z'n geheel is voor vol wassenen. City. De laatste tijd geeft bovengenoemde theater-directie reprises van films, die hier ter stede reeds vertoond zijn. Deze week kan men de destijds zoo veel opzienbaren de geluidsfilm „Die letzte Kompagnie" van Kurt Bernhardt gaan zien. Conrad Veidt, als kapitein Burke met zijn dertien ten doode gewijde grenadiers, geven op meesterlijke wijze een reconstruc tie van het klassieke voorbeeld van zelfop offering dat eens Leonidas en zijn handje vol soldaten gaf. Zonder iets overweldigends te zijn, leeft in deze film iets van de waarachtige filmi sche schoonheid, juist voldoende om haar aan de vergetelheid te ontrukken. Het voorprogramma geeft hier en daar reden tot voorbehoud voor volwassenen. Luxor. De reden, waarom wij deze week het programma niet kunnen aanvaarden ligt voornamelijk in het gegeven der hoofdfilm: „Waar de Wolga stroomt", weer een van die Russische films, waarin een vrouw slachtoffer wordt der Liefde. En dit boet zij door verbanning naar Siberië mede doordat haar belager m de jury het schul dig over haar uitspreekt. Wel poogt hij la ter het onrecht te herstellen, voor zooveel zulks natuurlijk mogelijk is, doch daarin slaagt hij niet. Casino. Als eerste hoofdfilm vermeldt Casino s programma deze week „Een huwelijk op proef' een film, die een zeer lichtzinnige opvatting huldigt van het huwelijk. Trou wen en scheiden en weer trouwen is er aan de orde van den dag, waarbij nog komt, dat alles wat edel kan zijn tusschen man en vrouw zoo nu en dan bespottelijk wordt voorgesteld. Het spreekt van zelf, dat we deze film als ontoelaatbaar moeten bestempelen. NEDERLANDS.CHE jubileumreis NAAR PADUA. Bezoek aan Luzern, Lugano, Milaan, Venetië, Assisi, Rome en Genua. Onlangs werd via de Pers aan ons Ne derlandsche volk een Jubileumreis in Juni aangekondigd ter gelegenheid *an het 7e Eeuwfeest van St. Antonius' zalig afster ven. De vervroegde datum van vertrek geeft een ongezocht aanloopje het pieuze doel dezer onderneming een weinig nader uit een te zetten. Het vermoeden lag voor de hand, dat de Vorstelijke entree m Padua van den Pauselijken Legaat zou plaats heb ben op of omstreeks den sterfdag (13 Juni) van St. Antonius. Latere berichten evenwel melden de feestelijke intocht van Zijne Eminentie op 28 Mei, zoodat de Neder- Landsche deelnemers vroeger starten, dan oorspronkelijk in de bedoeling lag, en wel op 24 Mei a.s. Het ligt natuurlijk niet op mijn weg re clamediensten te verrichten. Ik ben geen reisbureau, doch alleen maar door mijn Provinciaal, den HoogEerwaarde Pater fr. Honoratus Caminada O.F.M. belast met de geestelijke leiding. Toah meen ik uit piëteit jegens den ju- bileerende Heilige, Katholiek Nederland te mogen herinneren aan een eereschuld, zoodat een opwekking mijnerzijds tot een massa-deelname niet misplaatst zal wezen. Immers, St. Antonius, volgens Paus Leo XIII de Heilige der gansche wereld, is om zijn intense en unherseele vereering onder alle standen geheel in het bijzonder de lie velingsheilige van ons vaderland. Ons volk vergeef mij de iet-wat on parlementaire uitdrukking loopt met An tonius weg; het dienstmeisje, dat haar broche kwijt is evengoed als de hooge- school-student, die voor zijn examen zit; de industrieel, wiens faillissement op til is, zoowel als de loteling, die thuis zoo moeilijk kan worden gemist; de schipper als het spookt op het water en het bagijn- tje, dat nog een solieden „Kruiwagen'* zoekt naar den hemel. Duizenden, inteilectueelen en doodgewo ne burgermenschen, dwepen met Antonius; en even zoo velen loopen rond met een haxt vol dank voor ontvangen gunsten. Wat dunkt ui Zou ons Nederlandsche volk, dat tot op den dag van heden een onverwoestbaar vertrouwen heeft op St. Antonius, niet de eere-plicht hebben in Lange-breede rijen als feestgangers mee te trekken naar Pa dua bij het 7e Eeuwfeest van den popu- lairen en verheven Jubilaris. De internationale hulde op zijn Graf zou, dunkt mij, incompleet zijn, als Neder land niet massaal vertegenwoordigd was; het wereldconcert bij de eeuwfeestviering zou zwak klinken indien de Nederlandscne partij niet zou worden uitgevoerd door ons puikje uit alle kringen. Al is de ovatie aan Sint Antonius het voornaamste programma-nummer dezer Ju bileum-reis en Pad-ua het glanspunt, toch zullen de Zwitsersche meren, bergland schappen en vergezichten niet gedachten- loos voorbij gestoomd worden. Ook zullen de liefhebbers, die ruimer bij kas zitten en over meer vrijen tijd beschikken Rome, As sisi, Florence en Genua te bewonderen krijgen. Dit staat vast: Franciscaansch Italië krijgt een flinke beurt. Eveneens zeker is, dat do reis onder geestelijke leiding der paters minderbroe ders niet in somberen, maar in soberen trant is opgezet, met uitsluiting van luxe. Toch zal het noodige comfort niet ontbre ken. D-trein wagens zullen het gezelschap heen en weer brengen. Restauratie-rijtui gen worden aangehaakt. Dokter en ver pleegsters waken over het veege lijf. Nachtreizen zijn uitgesloten. Waarschijnlijk wilt u ook nog een en ander over prijzen, condities enz. van mij vernemen, maar dan zou ik aan het recla me-maken slaan. Voor inlichtingen verwijs ik u uitsluitend naar het Reisbureau Ro- tala Neerlandica, Waalsdorperweg 30 te 's-Gravenhage, tel. 774552 en naar de ad vertentie in dit nummer. In mijn bedoeling lag het alleen, mijn landgenooten te wijzen op hun eeretaak met een sterke macht aanwezig te zijn bij de wereldhulde aan den H. Antonius van Padua m zijn Jubeljaar. fr. CHR. ROOR-DA, O.F.M., Weste Wagenstraat 55, Botterdam. Naar wij vernemen is ook Pater mr. E. van der Helm O.F.M., de Rector van het Missiecollege te Katwijk, aangewezen, om de pelgrimstocht der Nederlandsche Ka tholieken naar het graf van de groote Wonderdoener, de H. Antonius van Padua, te begeleiden. KATHOLIEKE KINDER-UITZENDING. Nog onvoldoende groei van het aantal afdeelingen. Z. H. Exc. Mgr. Aengenent schrijft in „St. Bavo": Wij vestigen de aandacht der parochiale en dekenale Jeugdraden in Ons Bisdom er op, dab het tot hun baak behoort, het ini tiatief te nemen tot het oprichten van af deelingen der Katholieke Kinderuitzending in het Bisdom Haarlem. Ofschoon hie>r en daar afdeelingen werden opgericht, groeit het aantal toch niet, zooals verwacht mocht worden. Gaarne zouden Wij zien, dat het aantal afdeelingen aanmerkelijk vermeerderd werd. En Wij doen daarom een beroep op de genoemde Jeugdraden om de wensche- lijkheid van nieuwe afdeelingen te overwe- gen. Inlichtingen kan men bekomen bij het Bureau der Diocesane Katholieke Kin- deruilzendmg te Amsterdam, Prinsen gracht 752. Het conflict in het Bakkersbedrijf. De afdeeling Rotterdam van den Bak- kersgezellenbond heeft Donderdagavond een druk bezochte vergadering gehouden over de afsluiting van het nieuwe contract en de- moeilijkheden, speciaal in het Rot- terdamsoh bakkersbedrijf, ontstaan door den ongezonden concurrentiestrijd van de bakkerspatroons. De bespreking op deze vergadering liep over de vraag, of behalve in een contrac- tueele verlaging van 1 ook nog berust zou worden in een tijdelijke verlaging voor drie maanden, onder de voorwaarde, dat deze periode voor de saneering van het be drijf zou worden gebruikt. Met groote meerderheid van stemmen werd besloten, de voorstellen in dezen geest af te wijzen. KON. NED. FABRIEK VAN WOLLEN DEKENS v/h. J. C. ZAALBERG EN ZN. De voorstellen ongewijzigd goedgekeurd. Onder presidium van den heer J. van Hall als vertegenwoordiger van de N.V. Amsterdamsch Trustee's Kantoor, word gistermorgen „In den Vergulden Turk" een vergadering gehouden van 6 pet. late hypoth. obfcigatiehouders van opgemelde N.V. Gelijk gemeld kon in een vorige vergade ring over de voorstellen betreffende de wij ziging ia de bepaling omtrent de aflossing geen bindend besluit worden genomen aan gezien het vereischte twee derde deel 'der obligaties niet vertegenwoordigd was. Thans was aanwezig een obligatiekapi taal van 172.000, vertegenwoordigend 171 stemmen. Zonder hoofdelijke stemming werd thans met algémeene stemmen besloten, dat, aangezien in het verleden is gebleken, dat de verplichte jaarlijksche aflossing ten beloope van 25.000'noin. op de obligatie- leening een te zware belasting van de liqui diteit der vennootschap beteekent, de eerstvolgende periodieke aflossing per 1 Febr. 1933 zal komen te \ervallen en dat voor de daarop volgende jaren bepaald zal worden, dat jaarlijks minstens 15.000 ge bruikt zal worden hetzij voor inkoop van obligatiën bij openbare inschrijving, hetzij voor uitloting a pari (de premie k 10 pet. bij aflossing zou komen te vervallen) zulks ter beoordeeling van den raad van com missarissen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G'eboren: Elisabeth, d. van A. Swa- gers en J. P. van Rossum. Jacques, z. van J. van Leeuwen en C. M. Maree. Catha rina, d. van A. Feijnenbuik en E. van der Vos. Tine, d. van J. Ruijter cn M. C. Freeke. Cornelis, z. van C. Hoogendoorn en A. van Oostrom. Evertjo Maria, d. van O. Hoogendoorn en A. van Oostrom. Heintje, d. van G. Molenaar en E. Dulle- meijer. Johannes Gerard, z. van W. Ver ver en A. E. Martijn. Elisabeth Hendrika Maartje, d. van H. de Vogel en E. Bol. NicoLaas, z. van M. van Berkel en JEL M. de Marie. Ondertrouwd: A. H. van Eisen jm. 26 j. en A. M. O. Tielemans jd. 26 j. J. J. Binnekamp jm. 23 j. en J. C. van Weer- lee jd. 25 j. Trianon: City: Casino: Luxor: BIOSCOPEN. Voor volwassenen. Voor volwessenen. Afgekeurd. Afgekeurd. VOORHOUT (Z.-H.) 2686 Pension Ie, 2e en 3e klas DAMES EN HEEREN m- PROSPECTUS OP AANVRAGE -VI Directie: Zusters Franciscanessen van Veghel Het ligt echter niet in de bedoeling, dat de uiteindelijke datum van aflossing dpr leening zijnde 1 Februari 1946, door deze verandering van aflossing uitgesteld zal worden. Voor de ƒ75.000 nieuw gestort kapitaal zullen gewone aandeelen worden uitge reikt in het onder den nieuwen toestand tot 150.000 gereduceerd gewoon kapitaal. Na goedkeuring van deze cn enkele an dere voorstellen van ondergeschikt belang, werd namens de geldgevers een verklaring afgelegd zulks naar aanleiding van een in enkele financieele bladen verspreid ge rucht dat het onjuist is dat de gestorte 75.000 direct of indirect afkomstig is van een der afnemers der N.V. De heer Zaalberg verklaarde daarop uit naam van de vennootschap dat zij nimmer gelden van afnemers als aandeelenkapitaal of deposito ter beschikking heeft gehad. De heer Van Hall wenschte vervolgens directie en commissarissen geluk met den gang van zaken en sprak de hoop uit, dab de N.V. thans een tijdperk van herstelden bloei moge tegemoet gaan. De heer Zaalberg gaf daarop de verze kering dat allen, die thans in de N.V. werk zaam zijn, alles zullen doen om de oude roem van het bedrijf te handhaven. LEIDEN, 2 April Eierenveiling. Aanvoer 25744 stuks. Kipeieren 23, eendeieren 1.90 tot 2.50. Handel matig. 2 April. Turf. Lange turf 78. 2 April. Boter. Prima fabrieksboter (controle) 1.05, id. boerenboter 0.901, Aanvoer 7/8, 26/16 vaten, wegende 1720 K.G. Handel goed. 1 April. Groentenveiling Per 100 st. Roode kool 1.205.80, Savoye kool 1.40 4.90 Pieterselie 2.40—3, Prei 1.803.50, Radijs 1.804, Kropsalade 2.407.90, Sel derie 1.40—2.80, Rabarber ƒ7.00—14. Per 100 Kilo: Kroten 12, id. gek. 58, Wit loof 2026, Boerenkool 58, Postelein 3844, Spinazie 68, Uien 1213, Wortelen 68, Spruiten I 1522, Sprui ten II 5—12. NOOTDORP, 1 April. Eieren Aanvoer 11990 stuks. Kipeieren 2.303.05, eendeieren 2.202.55 .ganzeneieren 910, krieleieren 1.75 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 1 April. Bloemen B artigon 1317, Copland 1114, .Herm. Schlegel 15, La Reine Max 20, Duchesse de Parma 23, Prins v. Oostenr, 1516, Cram. Brillant 11, U.S.A. 12, Elisabeth 16—22, Will. Pitt 1518, Murillo 1416, Couleur Cardinal 1924, Beauti d'Or 15, Witte Valk 10, Rose Grisdelin 11, Mad. Krelage 16—18, Le Notre 1617, La Fiancee 15, Rose Luisante 15, Vic- toire d'Oliveira 19, La Reine 1112 ct. Nar cissen: Emperor 24, Bic. Empress 2, Bic. Victoria 48, King Alfred 4, Queen of the Nort 2, Sulpher Phoenix 6, Red Beacon 34, Glory of Leiden 2, Laurens Koster 5, Bic. Horsfieldi 3, Ornatus 13 ct. Alles per dozijn. ALKMAAR, 1 April. Kaas. Aanvoer 50 stapels kaas, zijnde 88.0000 K.G. Fabriekskaas kleine ƒ22.50. Fabriekskaas commissie 21. Boerenkaas kleine 21. Boerenkaas commis sie 23. Handel goed. LEEUWARDEN, 1 April. Kaas. Sleutel kaas 823, Nagelkaas ƒ14, Goudakaas 16—39, Edammerkaas 934. Aanvoer 22463 K.G. 1 April. Boter. Mijnboter 96 ct. per K.G, Veilingboter 8783 ct. per K.G. Aanvoer 0/3, 22/6, 0/2 k2 vaten. Commissie 95 ct BOSKOOP, 1 Aprl. Bloemenveiling. Rozen per bos avn 10 stuks: olden Ophe- la 4052, Had ley 5071, Columbia 3550, Butterfly 4557, MacKeller 6080, Wilh. Kordes 4052, Rosalandia' 5062, Paul Grampel 110, Kersbergen 100, Ele Paulsen 801.20, Kilham 3552, Aug. Noack 3545 Diversen: Lathyrus 21, Tulpen 19, Clema tis in srt. 2070, Cerasus Hisakura I 100 1.60. Seringen 801.10e Dentzia 8( Hisa kura II 6090, Anemonen 1922, Calla 801.10, Azalea mollis 5090, Gerbcra 1001.40, Narcissen 57. Eieren per 10 stuks 31 ct.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3