UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK AGENDA ZATERDAG 2 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 NOOROWIJKERHOUT. Tandarts. Tandarts W. A. Simonis uit Lis se, zal in deze gemeente, in de kli niek van het Wit Gele Kruis, Heerenweg 11, spreekuren houden, 's Maandags van 6.307.30. Dinsdags, Woensdags en Don derdags van 5.15G uur en Vrijdag van 23 uur n.m. Uitvoering K. J. M. V. Nader verne men we, dat voor de uitvoering van de K.J.M.V. in het café van de wed. J. L. Brama de witte programma's uisluitend geldig zijn op Maandag 4 April en de gele uitsluitend op Dinsdag 5 April. Beide avonden beloven ze?r gezellig te worden. Het ingestudeerde blijspel is zeer mooi en eenige heeren hebben zich beschikbaar ge steld die avonden muziek te geven. Muziek-uitvoering. De muziekvereeni- ging „St. Jeanne d'Arc", alhier zal 14 April een uitvoering geven in de groote zaal van de wed. Brama. Optreden van het bekende duo Joe en Nelly. Wit-Gele Kruis. Het R. K. Wit-Gele Kruis vergaderde gisteravond heel ras. Zij lieten de zaal zooals het was. En na afloop dronken ze maar een glas. Precies 8.10 uur opent de voorzitter de vergadering met den Chr. groet en heette alle 15 aanwezige (van de 600) leden har telijk welkpm. De secretaris las de notulen voor; deze werden onveranderd goedge keurd. Daarna verslag van den secretaris- pennigmeester zonder stoot of slag gear resteerd. Dan verkiezing van 3 bestuurs leden; alle bij acclamatie herkozen. De controle-commissie bracht verslag uit en had alle bescheiden in orde bevonden. Bij de rondvraag was er ontevredenheid omdat er geen convocatie-biljetten waren rondgestuurd. De voorzitter antwoordde dit gedaan te hebben uit bezuiniging, maar moest constateeren dat het verkeerde zui nigheid was en in strijd met het reglement. Hierna, klokslag 8.30 uur, sluit de voor zitter de vergadering met gebed. HILLEG0M. Ondertrouwd: L. Sehuuring en N. B. Bos. Geboren: z. van V. G. G. van der Velden en Wolvers. z. van J. P. Raap horst en van Leeuwen. d. van W. P. G. Rusman en van der Aar. d. van A. Pe- perkoorn en Schooneveld. d. van M. J. A. van Bourgondien en Nelis. d. van Th. J. L. Zwaneveld en Voskuyl. Overleden: C. van der Linden wed. van Nobel en 66 j. 0. van Rooden m. 65 j. R. Sehjlpaard m. 69 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Na de Paaschdagen is het vet weer van den ketel. De prijzen zijn naar beneden gegaan en komen dan gewoonlijk niet zoo spoedig weer op de zelfde hoogte. Uit de koude kassen komen thans al groote massa's tulpen de plaats innemen van waar'anders tinpen uit die kassen kwamen die nu voor dit seizoen leeg zijn. Van de koude grond komen thans al leen Narcissen. Met een paar dagen zonnig weer zal de aa'nvoer overweldigend zijn. We noteeren de volgende prijzen per dozijn voor 1ste soort tulpen: Couronne d"Or 16 20 et. Peach Blossom 1619 ct. Titiaan 18 23 ct. Grand due 1822 ct. Prins v. Oosten rijk 1115 ct. Pelikaan 1620 ct. Electra 1620 ct. Duchesse de Parma 1115 ct. Coul. de Cardinal 1826 ct. Vuurbaak 17 22 ct. Azalea 1823 ct. Fred. Moore 1114 ct. Gele Prins 13/17 ct. Rijzende Zon 24 30 ct. Ibis 1317 ct. Cram. Brillant 10—13 ct. Nurillo 1418 ct. Progession 1418 ct. La Reine 1115 ct. Mr. v. d. Hoeff 2431 ct. Theeroos 1518 ct. Red. Admiraal 16 20 ct. Bartigon 1418 ct. Island 1519 ct. Will. Cop.and 1115 ct. Elisabeth 1520 ct. Will. Pitt 1418 ct. Ktarncombe Sanders 13—16 ct. Narcissen per 100: L. Koster 3040 ct. Glory 5070 ct. Lucifer 2030 ct. Sir Wat kin 5075 ct. Ajax 2535 ct. Emperor 30 50 et. King Alfred 7085 ct. Poëticua Orna- tus 2035 ct. TER-AAR. De veilingen. Dg volgende week en in het vervolg zijn de Veilingsdagen vastge steld op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Aanvang 11 uur des voormiddags. Het Crisis-comité vraagtWanneer men graag geeft, dan blijft men aan het geven totdat men op het -laatst uitgeput is, en dan.... hoe graag het crisis-comité ook de nood die nog heerscht bij vele ge zinnen lenigt, zij kan niet meer, de kas is leeg. Daarom doet het Crisis-Comité nogmaals een beroep op Uw milddadigheid. Mochten er zijn die giften wenschen te stor ten fn gelden of natura, met open armen worden zij ontvangen bij den Penningmees ter M. Hölscher, of bij de andere comité leden Het plaatselijk comité heeft reeds aan ongeveer 70 gezinnen steun verleend ten bedrage van f 350. Verder zijn er aan velke gezinnen giften in natura verstrekt o.m. dekens, kousen, koffie en 10 ton eier kolen. De kolen zijn door de plaatselijke 'brandstoffenhandelaars Cees Hoogervorst, C. van Vliet en Gebr. Lek gratis thuis be zorgd, waarvoor hun zeker een woord van dank toekomt. Het kwantum Zwavelz. Am moniak is ook al reeds aangekomen en ver deeld. Voorts heeft het Comité tijd noch moeite en kosten ontzien om alle pogingen in het werk te stellen bijdragen te ontvan gen van het Nationaal Crisis-Comité, wat altijd niet zonder resultaat ia geweest. Overtuigd zijn we van de activiteit van ons plaatselijk comité, laten zij dan onze sympathie toonen door het geven van gif ten, eenieder naar vermogen. Dan helpen we de taak van hen niet weinig verlichten. OEGSTGEEST Afscheid Cem.-Opzichter v. d. Voel. In verband met het verleende eervol ontslag als gemeenteopzichter hebben B. en W. en den secretaris gistermorgen officieel afscheid ge nomen van den heer v. d. Voet. Door den scheidenden gemeenteopzichter en zijn familie ontvangen, heeft de burgemeester hem toegesproken en gehuldigd om zijn vele verdiensten en trouwe plichtsbetrachting de gemeente bewezen. Voor de vele adviezen B. en W. verstrekt bij de groote veranderingen in de gemeente, zijn wij u zeer dankbaar, aldus de burgemeester. Als blijk van waardeering overhandigde spr. den heer v. d. Voet een prachtige zilveren si garenkist met inscriptie. Hij sprak den wensch uit, dat God hem nog menig jaar van welver diende rust moge schenken. De heer v. d. Voet dankte daarop het col lege voor dit in zoo genoeglijken toon opgezet te afscheid en voor de medewerking van B. en W. bij de uitoefening van zijn bijna 40- jarige ambtsvervulling. Des middags hebben alle ambtenaren, voor zoover mogelijk, afscheid genomen van den heer v. d. Voet. De heer Reitsma sprak daarbij namens alle ambtenaren. Hij vestigde de aandacht op het ambtenaren-reglement, waarin is vastgelegd, dat bij het bereiken van den 65-jarigen leef tijd ontslag moet worden gevraagd. In zekeren zin is u als een der eersten uit ons corps hier van het slachtoffer geworden, hoewel uw krachten nog steeds daartoe beschikbaar zijn. Spr. zag dan terug op den afgelegden weg en de vele en groote veranderingen in de ont wikkeling van de gemeente. Ons dorps is van plattelandsdorp herschapen in een villadorp, dat tot ver in het buitenland bekend is. In zeker opzicht is die ontwikkeling door u geleid. Alle verandering hing af van uwe adviezen en daardoor is onze gemeente geworden zoo als zij thans is. Achtereenvolgens besprak de heer Reitsma de verschillende takken van dienst als: de wegenbouw, gemeentereiniging, vuilverbran ding, brandweer en de werkverschaffing. Persoonlijk dankte spr. hem voor de aan gename samenwerking en besloot met de aan- oieding van een keurige tooktafel. Mevrouw v. d. Voet, die haar echtgenoot steeds in alles terzijde stond, werd als bewijs van waardeering twee wandborden (Delfts aardewerk) aangeboden. De heer v. d. Voet dankte allen voor de aangename samenwerking en trouwe hulp hem verleend, inzonderheid zijn opvolger, den heer Rietveld en den heer B. van Abswoude voor zijn trouwe plichtsbetrachting, en zeide met groot genoegen, bij het aanschouwen van de mooie geschenken, terug te zien op gemeente werken. In den namiddag hebben de gezamenlijke brandmeesters afscheid genomen. De heer W. F. de Rooy heeft den schei denden brandmeester daarbij in treffende woorden toegesproken, herinnerende aan de onverstoorde harmonie en zijn altijd gemoede lijk optreden. Welk gevaar er ook dreigde, is er, dank zij uw vele goede eigenschappen, nooit een ernstig ongeluk voorgekomen. Als aandenken overhandigde hij een prachtige zil veren sigarenaansteker om er in de komende dagen en mogelijke jaren van rust „den brand in te steken". De heer v. d. Voet dankte ook voor deze huldiging. WASSENAAR N. de Bruyn t Vrijdag is alhier in den ouderdom van 79 jaar overleden de heer N. de Bruyn. De heer de Bruyn, die nog slechts enkele jaren rustte, was ongeveer 30 jaar gemeenteopzichter. Hij bewoog zich veel op maatschappelijk en cha ritatief terrein en was vele jaren lid en voor zitter van de St. Vincentiusvereeniging en van het R.K. Kerkbestuur. De begrafenis zal Maan dag plaats vinden op het R.K. kerkhof alhier. Autobusdiensten. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben af wijzend beschikt op een aanvrage van J. G. S. Alkemade te Noordwijk om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst Valkenburg (Z.H.) over „Haagsche Schouw" en „de Vink" naar Leiden (station) en van Valkenburg (Z.H.) over Katwijk a. d. Rijn naar Katwijk aan Zee. NOORDWIJK Volksbond. Vrijdagavond vergaderde de afd. Noordwijk van den R.K. Volksbond in het Juveraatsgebouw onder voorzitterschap van den heer A. C. Meijer. De opkomst was slechts matig. Na opening met een kort welkom, wefrden de de voorz. mede, dat na bespreking in den de notulen vastgesteld. Als mededeeling deel- Besturenraad een adres aan B. en W. is ver zonden om bij de regeering aan te dringen de uitkeeringsduur voor bouwvakarbeiders te verlengen. Ingekomen was een schrijven van den blinden bondsbroeder C. Wassenaar, die een beroep op het bestuur deed, hem zoo mo gelijk de middelen te willen verschaffen om weder een bedevaart te kunnen doen naar Maria's Genadeoord te Lourdes, om als het hem zalig moge zijn, door Maria's voorspraak het gezicht weder terug te verkrijgen. Van de vorige collecte voor dit doel is nog een flink bedrag aanwezig. Met applaus werd besloten onzen beproefden bondsbroeder weder in staat, te stellen dezen zomer naar Lourdes te kunnen gaan. Het keurig gestyleerde 20e jaarverslag van den secretaris gaf een overzichtelijke kijk op het afgeloopen vereenigingsjaar. Op een voudige doch doeltreffende wijze is het 20- jarig bestaan gevierd, daar de gehouden feest- vergaderingen in het teeken stonden van pro paganda voor de Coöperatie en Herwonnen Levenskracht. Aan het congres te Utrecht heb ben 115 leden deelgenomen, 300 kinderen van leden zijn op het Kerstfeest aangenaam bezig gehouden. Dank werd in dit verslag gebracht aan het R.K. Crisiscomité voor het vele goede, verricht voor de werkloozen,. door hen in het Juvenaat te huisvesten en hun diverse versna peringen te yerstrekken, hetwelk ten zeerste door den Volksbond op prijs wordt gesteld. Verder hadden de navolgende onderafdee- lingen „St. Hyacinthus", Centrale Volksbank, Herwonnen Levenskracht, Weduwe-fonds, St. Joannes de Deo, Coop. D.S.S., Hulp in Nood, Bouwvakarbeiders St. Joseph en Concordia een verslag ingezonden. Geen verslag werd uitgebracht door St. Paulus, Retraitefonds en St. Barbara. In het algemeen dankt de voorz. voor de utigebrachte verslagen. Het verheug de spr., inzake de Centrale Volksbank, dat het sparen op school zoo'n succes is gewor den. Spr. zou wenschen, dat, waar dit alleen op de Jongensschool geschiedt, dit ook op de Meisjesschool zou worden ingevoerd. Een bij zonder woord van dank bracht spr. nog aan den secretaris voor de door hem verrichtte werkzaamheden. Het financieel jaarverslag van den penningmeester gaf eer bedrag aan in- kemsten en uitgaven van 2188.27 aan met een batieg saldo van 175.07. Ook dezen func tionaris werd dank gebracht. De voorz. bracht alsnog naar voren, dat waar het afgeloopen jaar een batig saldo aangeeft, men hierop niet teveel moet bouwen, daar in den afgeloopen winter voor de feestavonden en voor het Cri siscomité groote uitgaven zijn geschied, zoodat zuinigheid geboden is. In de controle-commissie werden benoemd de heeren Alb. Steenvoorden, C. v. d. Hulst en L. v. Houten. De aftredende bestuursleden A. C. Meijer, P. Droog en W. Schelvis werden bij enkele candidaatstelling met algemeene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van den heer C. Diels werd gekozen de heer W. Augustinus. Na schriftelijke stemming werd als voorz. herkozen de heer A. C. Meijer. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake of St. Barbara nog een onderafdeeling was van den Volksbond. Na breedvoerige discussies zal het bestuur deze kwestie nader onderzoeken. Nog werd ter sprake gebracht de noodzake lijkheid, te komen tot verlaging der huishuren. In deze werd besloten, dat de Volksbond een adres aan het Gemeentebestuur, de twee plaatselijke woningbouwvereen. en meerdere particuliere huiseigenaren zal richten, waarin zal worden aangedrongen op huurverlaging. Nog enkele meer interne kwesties werden ter sorake gebracht, waardoor deze rondvraag zeer leerzaam en nuttig was, waarna de voorz. onder dank voor de aangenaam gevoerde dis cussies deze vergadering met den chr. groet sloot. De Hanze. In het Juvenaat vergaderde De Hanze onder leiding van den heer V. Ph. Braun. Met den chr. groet en een welkomst woordje, speciaal tot den heer Knibbe, secre taris van de Kamer van Koophandel te Lei den, die kwam spreken over het onderwerp: „Doel en werken der Kamers van Koophandel. De notulen werden door den heer J. Th. van Bourgondien gelezen en daarna ongewijzigd vastgesteld. Direct hierna was het woord aan dr. Knibbe ter uiteenzetting van bovengenoemd onderwerp. Spreker b'gon met een historisch overzicht van het vereenigingsleven en hoe dit zich in den loop der tijden ontwikkeld heeft en laat zien, dat het krachtige vereenigings leven nog van zeer jongen datum is. Bij Kon. Besluit van 8 October 1815 werden de Ka mers van Koophandel ingesteld, Nederland is verdeeld in 36 districten en dus zijn er even veel Kamers var Kooohandel. Vervolgens werd aangegeven hoe de Kamers zijn ingesteld, wie zich in het Handelsregister moeten laten in schrijven en tenslotte de taak die de Kamers te vervullen hebben. Ze zijn verplicht de Overheid te dienen met inlichtingen en ad viezen, doch kunnen die ook geheel uit eigen beweging geven. Aan het einde dezer lezing werden vragen gesteld, waaruit bij de ant woorden bleek, dat door de Kamer v. Koop handel een groot aantal zaken wordt onder zocht en behartigd, zooals verbetering van wegen, bruggen, betere verbinding tusschen Leiden en Noordwijk, telefoonkwesties enz. die nog met een zeer groote rij zou zijn aan te vullen. Allemaal zeer actief werk van de Kamer van Koophandel. Wenscht men te we ten hoe een zaak in elkaar zit, van iemand waarmede men zaken doet, men kan op de secretarie van de Kamer inlichtingen krijgen over het maatschappelijk kapitaal, deelgenoo- ten in de zaak enz. In het Handelsregister moeten zij worden ingeschreven, die in den ruimsten zin handeldrijven. Niet ingeschreven behoeft te worden iemand, die eigen produc ten verkoopt, b.v. een bloembollenkweeker, die zijn bollen, die hij zelf geteelt heeft, verkoopt. Koopt hij echter een partij bollen die hij weer met winst van de hand doet, dan komt hij in aanmerking voor het Handelsregister. De heer Braun vraagt, of er in deze tijden nog iets wordt gedaan door de K. v, K. om de kweekers en bloemisten te helpen. De heer Knibbe bevestigde dat er adviezen zijn gege ven door de K, v, K. De heer Braun vraagt ook of b.v. een middenstander, die in moei lijkheden verkeerd en met een klein bedrag er weer bovenop geholpen kan worden, bij de K. v. K. kan aankloppen. De spreker, dr. Knib be, weet dat er een commmissie van bijstand bestaat in de afd. Noordwijk van De Hanze. Wanneer nu deze commissie niet bij machte is een zaak te regelen, wendt u dan eens tot de K. v. K. Toezeggingen kan spreker niet doen, maar hij kan het dan in bespreking brengen, De voorz. bracht aan het einde hartelijk dank aan den spreker voor zijn duidelijke uiteenzettingen. Hierna werd door den secre taris het 18e jaarverslag gelezen, waarin het gepresteerde van het afgeloopen werd geme moreerd. De penningmeester had een ontvangst geboekt van 548.92 en uitgegeven 477.89, zoodat er een batig saldo was van ƒ71.03 De heeren H. Buyze, H. C. Hoogeveen en C. Smit zullen deze rekening ten huize van den pen ningmeester gaan nazien. Hierna werd nog gesproken over collectief adverteeren. De le den zullen bezocht worden aan huis, om van het Hanze-tarief te kunnen profiteeren. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN Drie vingers platgekneld. De arbeider O. uit Bodegraven, werkzaam bij de fiima van Dijk, had gisteren bij het laden van rioolbuizen het ongeluk met zijn rechter hand tusschen een ketting en een schijf be- knld te geraken, waardoor een drietal vingers bijna geheel werden platgekneld. O. werd per auto naar zijn woonplaats vervoerd, waar hi) zich onder heelkundige behandeling heeft ge steld. De groenteveiling. Met ingang der vol gende week zullen de groentenveilingen we der driemaal per week worden gehouden en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Gevonden voorwerpen. Een kralen beurs een portemonnaie met inhoud een schroevendraaier. NIEUWVEEN Onderling Hulpbetoon. Woensdagavond te acht uur had in café Schreuder een buiten gewone ledenvergadering plaats, van de ver- eeniging ter bestrijding van kosten voor zie- kenhuisverpleging „Onderling Hulpbetoon". Wegens ongesteldheid van den voorzitter, den heer P. Spreij, voert de heer C. de Grool de voorzittershamer. Hij heet de ruim 40 aan wezigen welkom en deelt mede dat op verzoek van een 15-tal leden deze vergadering is uit geschreven. Na voorlezing der notulen door den heer C. Campfens, secretaris, welke goedgekeurd worden, komt de voorz, nog eens op de uit schrijving van deze vergadering terug. Het gaat over niet langer uitkeering aan patiënt B H., daar deze reeds over de 70 ligdagen, die de vereeniging gratis tot 2.50 per dag uitkeert, heen is. De voorz. vraagt of een der onderteekenaars van het' verzoek de vergadering wil toelich ten. Van dezen blijkt er slechts één aanwezig te zijn, die niet eens goed weet, waaraan hij zijn handteekening heeft gehecht. De heer Bruyne Sr. noemt.het kinderachtig dat de onderteekenaars niet present zijn. De voorz. acht het noodig dan maar aan de rond vraag te beginnen. De heer D. Joha vindt, dat de opgekomen leden eigenlijk voor „mat" zitten, nu degenen, die een vergadering wenschten, zelf niet ko- men. Alle aanwezigen zijn het hierover eens. Reeds droomen wij ons na een kwartier ver gaderen op straat, als de eerste onderteeke naar, de heer P. Heemskerk, plots ten too- neele verschijnt. Deze geeft de noodige ver klaringen, waaruit blijkt, dat over dit geval de leden niet kunnen beslissen, maar volgens art. 9 van het reglement, slechts het bestuur. Het bestuur ziet wel in, dat de betrokkene onmogelijk zelf de verpleging kan betalen. De vereeniging echter kan zeer moeilijk nog meer dan 70 ligdagen vergoeden, daar de kas jaar lijks, ondanks de contributie van ruim 1500 leden, tot den bodem geleegd wordt. Het be doelde lid, of zij die zich zijn lot aangetrok ken hebben, kunnen zich echter wel. tot het bestuur wenden, zoo zij zich al tot andere lichamen, ofschoon vruchteloos, gewend heb ben. Dit punt afgehandeld zijnde, hebben de hee ren Van Ankeren en Spr. in 't Veld nog iets voor de rondvraag. De eerste vraagt of door tusschenkomst van „Onderling Hulnbetoon" geen wijkverpleging kan komen in Nieuwveen. De eere-voorzitter, i dr. B. Nout, vermoedt, dat dit, gezien vroe gere pogingen, wel tot de vrome wenschen zal blijven behooren. I De heer Spr. in 't Veld informeert of de gelden die jaarlijks voor onderscheiden ver- eenigingen tot bestrijding van tuberculose in gezameld worden en aan die hoofdbesturen worden toegezonden, niet in de plaatselijke kas voor t.b.c.-bestrijding kunnen gestort wor den, daar men dan veel eerder kans heeft, dat patiënten uitgezonden worden. Dr. Nout zegt, dat dit onderwerp in deze vergadering niet thuis hoort. Hij raadt den vrager aan zich in zijn geval te wenden tot de plaatselijke t.b.c.-vereeniging, om de uit zending van zijn kind te bewerken, j Hierna volgt tegen negen uur sluiting. BODEGRAVEN Schietvereeniging „Willem Teil". De Schietvereeniging „Willem Teil" hield Don derdagavond een ledenvergadering in café H. Vink. De voorzitter, de heer H. Göbei, memo reerde, na allen welkom te hebben geheeten, het 30-jarig bestaan der vereeniging en de daarbij gehouden nationale schietwedstrijd. I De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag ontleenen wij, dat het I ledental met 14 is vermeerderd, waarvan de I heer M. Vink reeds 27 jaar, de heer H. Schoo 21 en de heer C. Zaal 17 jaar lid der vereeni ging zijn. De oud-voorz., de heer C. Peekens, heeft de vereeniging verlaten. De burgemeester heeft het beschermheerschap op zich genomen, j Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat het jaar sluit met een batig saldo van 111.94. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Schoo herkozen. In plaats van den heer C. Peekens, die heeft bedankt, werd gekozen de heer H. Jennee. Uit het financieel verslag van den laatst gehouden wedstrijd blijkt, dat dit een voordeelig saldo van 36.65 heeft opgele verd. De boeken, nagezien door de heeren de Vet en Kraai, werden acoord bevonden. Besloten werd een K.S.O.-geweer aan te schaffen op rentelooze aandeelen. Staande de vergadering werd voor 75 geteekend. De voorz. sluit daarna onder dankzegging de vergadering. Competitie-wedstrijd Haarlem. Behaald werden in de competitiewedstrijden Haarlem door leden van Willem Teil de volgende pun ten: over het jaar 19301931: le klas H. Go- bel 391, 2e klas E. v. Waveren 382, 3e klas, D. Bergshoef 390. Over 19311932: le klas J. J. Hoogendoorn 390, 2e klas J. v. Dam 379, 3e klas E. v. Wensveen 389, 4e klas T. Domburg 388. Willem Teil behaalde in de le klas plaats no. 9 met 1917 p., 2e no. 4 1892 p., 3e kam pioen 1923 p. en in de 4de no. 4 met 1877 p. HAZERSWOUDE—GROENENDIJK Sportvereeniging „St. Bernardus". De maandelijksche gedsdienstige conferentie voor de leden der Sportvereeniging „St. Bernardus" zal gehouden worden op a.s. Donderdag, des avonds te 7.30 in de R.K. school. Daar dit de laatste conferentie is welke gegeven wordt in dit seizoen, rekent de geestelijk adviseur op een groote opkomst der leden. Dus, jongens, komt allen zonder uitzondering op a.s. Don- derdagavond. Gemeentelijke Aankondigingen Uitloting geldleeningen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 24 Maart 1932 gehouden uitloting van obligatiën zijn uitgeloot: a. van de 3% geldleening van 1896, groot f 1.069.000.—, de nummers: 101, 134,-146, 310, 361, 367, 391, 413, 451, 481, 615, 770, 786, 865, 978 en 996 elk a f 1000.—. b. van de 3 1/2% geldleening van 1904, groot f 500.000.—, de nummers: 70, 84, 214, 273, 280, 423, 447, 467, 492 en 497 elk a 1000.— c. van de 3 1/2% geldleening van 1906, groot f 890.000.de nummers: 7, 76, 140, 171, 240, 255, 261, 358, 408, 429, 452, 509, 570, 621, 623, 683, 776, 818, 833, 836 en 856, elk f 1000.en de nummers 864A, 864B, 872A en 872B, elk k f 500. d. van de 4% geldleening van 1911, groot f 2.000.000.—, de nummers: 59, 72, 120, 126, 202, 239, 249, 308, 383, 505, 554, 590, 647, 667, 677, 687, 730, 778, 847, 898, 911, 992, 996, 1015, 1021, 1033, 1123, 1197, 1240, 1245, 1256, 1290, 1293, 1332, 1351, 1397, 1580, 1696, 1751, 1762, 1775, 1812, '1822, 1839, 1875, 1890, 1911, 1959, 1981 en 1993, elk a f 1000.—; e. van de 4 1/2% geldleening van 1914, groot f 2.200.000.de nummers: 25, 58, 68. 124, 178, 188, 329, 361. 381, 410, 481, 461, 562, 612, 809, 833, 834, 835, 871, 926, 981, 1006, 1125, 1203, 1291, 1351, 1410, 1437, 1486, 1516, 1567, 1614, 1681, 1712, 1715, 1724, 1729, 1745, 1791, 1857, 1899, 1938, 1965, 1976, 2021, 2050, 2058, 2065, 2077, 2095, 2110, 2121. 2197, 2199, elk a f 1000 f. van de 4 1/2% geldleening van 1917, groot f 800.000.de nummers: 20, 25, 47, 81, 103, 107, 124, 173, 203, 251, 272, 314, 32S, 358, 436, 450, 436, 450, 471, 484, 489 en 610, elk k f 1000.—. Deze obligatiën worden 1 Juli 1932, met de tot dien datum verloopen rente, afgelost en houden met dien dag op rente te dragen. Grondbelasting. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de opgave der uit komsten van de meting en de .schatting, bedoeld in artikel 15 der wet op de grond belasting, gedurende dertig dagen ter Ge meente-Secretarie (Rapenburg 12) voor be langhebbenden ter inzage is nedergele-gd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 1 April 1932. Afsluiting passage langs de Middelstegracht Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met het vernieuwen van de„Mid- delstegrachtbrug en het uitvoeren van an dere werken aan de Middelstegracht, de passage langs het gedeelte van de Mid delstegracht (Westzijde en Oostzijde), ge legen tusschen den Ouden Rijn en de Groenesteeg, tijdelijk zal zijn afgesloten voor onbevoegden, d.w.z. voor personen, die daar niet noodzakelijk moeten zijn. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat Th. H. J. Haas, te Leiden, een verzoek heeft ingediend, ter bekoming van verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholisohen drank in het klein, in het perceel Lage Rijndijk No. 64, alhier. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat: a. J. J. Doedens te Leiden, een verzoek heeft ingediehd ter bekoming van vergun ning voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel Steenstraat no. 27, alhier; b. W. Pieterse, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof B. voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik in het perceel Zuidsingel no. 34, alhier. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van A. Leeuwin um vergunning tot het oprichten van een meubel-werkplaats in het perceel Sion- steeg No. 2, gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven kennis aan het pu bliek, dat genoemd verzoek met de bijla gen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 16en April 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. A. VAN DE SANIDE BAKHUYZEN, Burgemeestér. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Maart 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Zondag Feestavond 121/2-jarig bestaan R. K. Werkmeesterbond. „Concor dia", 8 uur. Dinsdag „The Staff" Engelsche folkloris tische dansen ten bate van het Leidsch Crisis-Comité. Stadsge hoorzaal, 8 uur. Dinsdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Feestavond, Foyer, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Janssens, Nieuwzwaag, Poortman en Veldhuyzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 29 Mrt. tot en met Zondag 3 April a.s. waar genomen door de apotheken G. H. Blanken Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. van Drie sum, Mare 76, telefoon 406.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2