CENTRALE VERWARMING u WET OLIEBRANDER SANITAIRE INSTALLATIES KERKNIEUWS LUCHTVAART UIT DE OMGEVING ZATERDAG 2 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. K BERNARD SCHULTE Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT PATER P. ALBERS SJ. t Een bekend kerk-historicus heengegaan. Met pater Albers is een bekend histo ricus heengegaan, speciaal op het gebied der Kerkgeschiedenis. Als surveillant te Katwijk kwam pater Albers er toe zich op deze studie toe te leggen. Van nature had hij aanleg en ambitie ▼oor geschiedenis en gaf daarin lee op eenige klassen met zoo'n aanstekelijke geestdrift, dat de Kruistochten, in de les behandeld, op de cour op zeer aanschou welijke en handtastelijke wijze werden ge reconstrueerd. Op zijn vorming als geleerde heeft de groote Ludwig Pastor grooten invloed ge had tijdens de studie-jaren van pater Al bers te Innsbruck. Na zijn speciaal-studie werd hij be noemd tot hoogleeraar in de Kerkgeschie denis aan het theologisch college der Je- xuieten te Maastricht. Herhaaldelijk maak te hij langdurige studiereizen door Europa. Van zijn hand verscheen vooreerst de „Geschiedenis van het Herstel der Hiërar chie'', het eerste werk op dat gebied ver volgens een boek over de geschiedenis der Sociëteit, van Jezus van 1814 tot 1011. In twee doelen beschreef hij het leven van den Nederl. Jezuieten-generaal, pater Roothaan, welk werk vertaald werd in 't. Fransch, Duitsoh en Engelsch. Een groote bekendheid heeft zijn Hand boek der Kerkgeschiedenis. Dit werk werd eveneens vertaald in 't Latijn, Fransoh, Italiaansch, Engelsch en zelfs in het Ja- pansch. Pater Albers is de historicus, die rich aan zijn bronnen hield, die de bronnen liet spreken. Dit werd vooral ook gewaar deerd door wijlen prof. Blok, die de hoog ste bewondering had voor het werk van \>a- ter Albers en dankbaar getuigde, dat onze vaderlandsohe historie aan hem de groot ste verplichtingen had. De Regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Officier in de orde van Oranje Nassau. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Drie dochters uit een gezin bewusteloos. Te Niebert heeft zich een geval van ko lendampvergiftiging voorgedaan. Bij den landbouwer Ausma werd men dee morgens vroeg wakker door het vallen van een voor werp in de kamer waar de drie dochters sliepen. Toen men ging zien, vond men de jongste dochter, die bewusteloos van 'het bed was gevallen, terwijl ook de beide andere dochters bewusteloos waren. Dr. Hartog bracht de meipjes weer bij het be wustzijn. Het bleek dat de schuif van de kachel was dichtgevallen, waardoor de ko lendamp was ontstaan. Doodelijke val. De 80-jarige visscherman J. de Blauw te Lemmer viel gistermiddag in een vischvlet en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij binnen een half uur aan de gevolgen over leed. Kind in een teil met kokend water gevallen. Het vier-jarig kindje O. de Bock is Dins dag te Schiedam in een teil met kokend water gevallen, die een buurvrouw in de nabijheid der woning had neergezet. Hot kind is aan de gevolgen der bekomen ver wondingen overleden. Het lijkje is in beslag genomen. Tegen de buurvrouw zal een vervolging worden ingesteld wegens het veroorzaken vap dood door schuld. Hand afgesneden. In de meubelfabriek van de firma Van Erven Co., te Oirschot had gistermor gen de 25-jarige W. K. het ongeluk met zijn rechterhand bekneld te raken tus- schen een der schaaf machines. De hand ■werd tot aan de pols afgesneden. In zeer ernstigen toestand werd de jongeman naar het Ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Steiger bezweken. Aan de Nederlandsche Scheepsbonw Mij. te Amsterdam is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een steiger waarop twee werklieden, resp. 49 en 52 jaar oud, bezig waren aan den binnenkant van een schip hun Werkzaamheden te verrichten, be zweek plotseling. Door dezen steigerbreuk vielen beide werklieden in het ruim van het schip. Zij werden naar het Binnengast huis vervoerd en daar opgenomen. Kind door hond gered. Donderdagmiddag geraakte het 3-jarig zoontje van den bloemist H. W. in het Oosteinde te Nieuwer-Amstel in een diepe sloot, welke naast de ouderlijke woning is gelegen. Het kind zou zeker verdronken zijn als niet de hond, welke op het erf aan den ketting lag een klagelijk gehuil had aangeheven, waarop een knecht kwam kijken. Het gevaar ziende waarin het kind verkeerde slechts de handjes staken nog boven water uit ging hij te water en wist het kind, dat reeds bewusteloos was, op het droge te brengen. Toepassing der kunstmatige ademhaling had na een kwar tier succes. Een schot hagel in het gezicht gekregen. Op het erf van den veehouder Kors te Reeuwijk heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, meldt de „Vooruit". De 17-jange knecht, G. de B., die het 12-jarige zoontje van den veehouder J. R. met zijn geweer zou laten schieten, kreeg een schot hagel in het gezicht. Den ongelukkige werd een oog uitgesohoten en hij werd aan het voor hoofd gewond. Bij het overreiken van het geweer moet dit zijn afgegaan, naar men aanneemt. Dr. Batelaan verbond het slachtoffer en liet hem naar de Wijkverple ging te Gouda vervoeren. Men vreest voor zijn leven. Wielrijder aangereden. Gistermiddag is te Wageningen de 24- jarige loodgietersknecht J. van Nieuwcn- huizen toen hij per rijwiel de Wilhelmina- straat uitkwam, teneinde den Rijksweg over te steken, aangereden door een auto, bestuurd door den heer Hudes uit AacheD, die uit de richting Arnhem kwam. N. werd eenige meters meegesleurd en sloeg ver volgens met zijn hoofd tegen den straat weg. Per brancard werd hij naar „Zieken zorg" vervoerd; zijn toestand is hoogst ernstig. Door den bliksem getroffen. In de omgeving van Venray heeft Don derdagmiddag een zwaar onweer gewoed. Nabij Vorst werden drie arbeiders op het veld getroffen. De 28-jarige Laenen was op slag dood, een andere werd aan een arm gewond en de derde kwam met den schrik vrij. EEN SMOKKELAARSBEGRAFENIS. Demonstratie van smokkelkameraden. Donderdag is te Straelen (D.) de smok kelaar J. Hüsman uit Mörs, die j.l. Zondag met een smokkelauto de grens wilde pas- seeren en toen door de douanebeambten werd- neergeschoten, begraven. De veront waardiging over deze handelwijze van de douane was zeer groot onder de collega's- smokkelaars en op de begrafenis kwam dit tot uiting. Een stoet van ongeveer 150 smokkelaars vergezelde het slachtoffer naar zijn Laatste rustplaats. Na afloop van de begrafenisplechtigheid trokken de talrijke smokkelaars in groote lastauto's naar de plaats, waar het slacht offer neergeschoten was en demonstreerden daar voor de barakken, waarin de hulp douane is ondergebracht. Een muziekooros had zich bij de demonstranten aangesloten en onder het spelen van „Ich hatt' 'nen Kameraden" defileerden zij voor de wonin gen. „Hjbld.' DE VALSCHE MUNTERS TE ROTTERDAM. Ook valsche goudentientjes en kwartjes en dubbeltjes. Nog steeds komen op het hoofdbureau van politie te R'dam valsche rijksdaalders binnen en wel in hoofdzaak van de ban ken, waaruit mag worden geconcludeerd, dat de munten door de valsche munters zoo goed zijn nagemaakt, dat het publiés deze munten gemakkelijk in ontvangst kon De rijksdaalders hebben alle een te groot randschrift, dat met slagletter3 is aangebracht. Deze letters zijn in beslag genomen bij den hoofdverdachte, die in de Millinckstraat woont. Enkele van de zes aangehoudenen heb ben reeds een bekentenis afgelegd; de hoofddader blijft ontkennen. Ten aanzien van dezen verdachte ia nog gebleken, dat hij een werkplaats had onder den vloer van zijn buren, een doofstomme man en een doofstomme vrouw. Er is een gat gemaakt in de fundeering, dat weer met losse stee- nen werd opgevuld, wanneer het werk klaar wa3. Voorts is gebleken, dat er door het com plot ook gouden tientjes zijn vervaardigd. Reeds zijn er eenige gouden tientjes in be slag genomen. Bij een van de verdachten is een broche met een valsch gouden tien tje gevonden. Reeds geruimen tijd zijn de valsche munten uitgegeven. In den tijd van de huurstakingen, in September van het vorige jaar, had de hoofdverdachte, zoo als uit het onderzoek ia gebleken, een pot vol valsche dubbeltjes en valsche kwartjes onder zijn berusting. De matrijzen voor de valsche munten zijn zeer goed gemaakt. Nog steeds komen er vooral van de tram aanzienlijke aan tallen valsche dubbeltjes en kwartjes bij de politie binnen. Het is niet uitgesloten, dat er nog eeni ge menschen in verband met deze valsche munterij zullen worden aangehouden. INBRAAK IN DE KERK TE OSS. De sleutel van het tabernakel verdwenen. Gisternacht om 2 uur is een poging ge daan om in te breken in de pastorie van de kerk van het H. Hart te Oss. De kape laan, de weleerw. heer L. Ousters, die het onraad bespeurde, wekte pastoor T. Bloem, waarna zij te zamen een onderzoek instel den in kerk en pastorie. Van de inbrekers werd geen spoor meer gevonden en zoover kon worden nagegaan werd niets vermist, dan de sleutel van het tabernakel, welke in de huiskamer van den pastoor bewaard werd. Daar het tabernakel niet geopend kon i worden was het gistermorgen niet moge lijk op den eersten Vrijdag het Allerhei ligste uit te stellen en kon de H. Commu nie eerst na de H. Mis worden uitgereikt. De politie stelt een onderzoek in, ech ter tot nu toe zonder resultaat. Inbraak met diefstal. Bij een winkelier, zekeren N., in de Houtstraat te Nijmegen, zijn dieven bin nengedrongen. Uit een kantoortje op de bovenverdieping is een ijzeren geldkistje met ruim 800 ontvreemd. ƒ2875 VERMIST. De vervoerder vastgehouden. De vrachtrijder V„ die zich met 2875 welke toebehooren aan de eierveilingver- eeniging te Beek en Donk, naar Helmond had begeven, bemerkte bij aankomst al daar dat het geld uit zijn tasch- was ver dwenen. De politie werd direct van dit feit in kennis gesteld. Het onderzoek bleef tot gisteravond zonder resultaat. V. wordt nog door de politie vastgehouden terwijl huiszoeking bij hem is gedaan. Kwartjesvinders. Gisteravond reisde een agent van poli tie van Hilversum naar Amsterdam in een derde klasse coupé. In Bussum stapten eenige personen binnen, die al spoedig een spel kaarten voor den dag haalden en hun medepassagiers poogden te verleiden tot een bekend hazardspel. De agent zag dit eenigen tijd aan en maakte zich toen be kend, waarop de heeren een zoo dreigen de houding aannamen, dat de politieman gedwongen was hen met behulp van een revolver in bedwang te houden. Aangeko men op het station te Amsterdam spron gen plotseling twee der kwartjesvinders uit het niet aan de perronzijde gelegen portier en poogden zoodoende te ontkomen. Zij werden echter personeel van het sta tion gegrepen. andere twee werden door den agent eveneens met behulp van personeel overgebracht naar het politie bureau van het Centraal station, vanwaar de drie gearresteerden eenigen tijd later werden overgebracht naar het bureau War moesstraat, waar bleek, dat men te doen had met goede bekenden van de politie. De vierde kwartjesvinder, die op het sta tion wist te ontkomen, wordt nog door de politie gezocht. Goede vangst. In een huis aan de Monnikensteeg te Arnhem werd dezer dagen ingebroken. Een aantal zilveren voorwerpen werden vermist. De Arnhemsche politie heeft thans een drietal personen gearresteerd, die be halve dezen in braak nog een aantal vroe gere inbraken op hun kerfstok hadden. Het drietal is ter beschikking van de Justi tie gesteld. Gisterenavond hebben een tweetal re chercheurs twee personen op heeterdaad betrapt, die poogden in te breken in een winkel aan de Öteenstraat. Ook dit twee tal is achter slot en grendel gezet. Relletjes fe Eindhoven. Donderdagmiddag had in het oentrura van Eindhoven, in de Hooghuisstraat, een communistische openlucht vergadering plaats, waar een spreker van af een wagen het woord richtte tot een toegestroomde menigte. De politie en marechaussee som meerden den spreker er een eind aan te maken en de vergadering te doen ophou den. Toen hij aan dit bevel niet voldeed, werd hij gearresteerd. De politie heeft hier bij de menigte met den gummistok en de blanke sabel uit elkaar gedreven. Hierbij is een persoon bloedend achter het oor ge wond. Na de charge keerde de rust terug. EEN KOUDE MAART. Record aantal dagen met vorst. Blijkens het voorloopig overzicht, mede gedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt was in de maand Maart gemiddeld over de vijf hoofdstations de ochtendtem- peratuur 2% graad beneden normaal. Zij was in de eerste decade 2graad; in de tweede 3% en in de derde 1 graad beneden normaal. Slechts op vijf dagen was de tem peratuur boven normaal, namelijk op den Sen en de laatste vier dagen der maand. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 12en en 30en graad boven normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was 1 graad, het gemiddelde minimum 2% graad beneden normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriespunt was te De Bilt met 23 dagen 11 boven normaal. Het bedroeg bijna het dub bele van het normale aantal en is het hoog ste, dat sedert 1897, het begin der waarne mingsreeks te De Bilt, is voorgekomen; een gelijk aantal werd in Maart 1929 waar genomen. De neerslag was over het gekeele land beneden normaal, het tekort bedroeg in het Noorden en Noord-Westen ongeveer 50 pet. overigens ongeveer 40 pet. Te De Bilt werden 162 uren zonneschijn waargenomen tegen 114 normaal. BEIERSCH VLIEGER MET PASSAGIER OMGEKOMEN Met toestel tegen huis van zijn vader gebotst. Het sportvliegtuig B.F.W.D. 1668 van de Beiersche vliegerclub is gistermiddag circa 2 uur bij Rosenheim neergestort. De beide inzit tenden, de schrijver en kunstvlieger Huber en de ingenieur Oswald, zijn hierbij om het leven gekomen. Het ongeval had plaats op het oogenblik, dat Huber een bocht beschreef boven het land goed van zijn vader en dezen toewuifde. Op circa 200 meter hoogte zakte het vliegtuig plotseling door, kwam tegen een boom terecht en werd vervolgens verpletterd tegen den muur van Huber's villa. Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig de heer van Reisen, welke in het buitenland vertoefd. De voorz. opende de vergadering met gebed, Twee jubilea. Alvorens met de agenda aan te vangen me moreert de voorz. op de allereerste plaats 't feit, dat wethoüder van der Laan op 2 Maart j.l. 12% jaar wethouder dezer gemeente was. Als voorz. van den Raad en als hoofd van de gemeente, betuig ik u namens den Raad en namens de burgerij van Voorhout in deze ver gadering dank voor al hetgeen u in het belang dezer gemeente hebt gedaan. In deze periode hebt u 4 wethouders naast u gehad, terwijl de Raad u steeds op deze plaats handhaafde, waaruit wij de conclusie mogen trekken, dat hij u deze plaats waardig keurt en dat u zijn vertrouwen heeft. Weth, van der Laan, ik hoop, dat u nog langen tijd onder den zegen van God moge werken in het belang der ge meente Voorhout. Op de tweede plaats herdacht op dien da tum de heer Van der Voet zijn 12%-jarig jubileum als raadslid. Ook de heer van der Voet wordt door den voorz. gefeliciteerd met dit feit en herdacht het werkzaam aandeel van den jubilaris in den Raad gedurende deze pe riode. Moge het ook den heer v. d. Voet gege ven zijn nog langen tijd in het belang van de gemeente te werken onder Gods zegen. De heer van der Laan dankt op de eerste plaats den voorz. voor het gesprokene en brengt dan aan alle personen die blijken van belangstelling hebben gegeven op den dag van de herdenking. Spr. is hiervoor erkentelijk geweest, ofschoon hij had verwacht dat dit feit ongemerkt voorbij zou zijn gegaan en waar mede hij zich geheel had vereenigd. Spreker brengt dank aan den Raad voor de mede werking, welke hij steeds van dit college heeft ondervonden en hoopt, dat hij ook vdor de toekomst deze medewerking steeds te onder vinden. Spr. dringt aan op eenheid en saam- hoorigheid tusschen den Raad en B. en W. om zoodoende het belang der gemeente gemeen schappelijk voor te staan. Tenslotte brengt spreker dank aan die personen, welke in ver band staan met of door de gemeente, waarvan hij eveneens belangstelling heeft ondervonden. De heer van der Voet betuigde zijn dank voor de woorden tot hem gericht en hoopte steeds het belang der gemeente te kunnen dienen. Hierop werden de notulen der vorige ver gadering ongewijzigd gearresteerd. Verschillende goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van den R.K. Volksbond, om de werkloozen bouwvakarbeiders ook onder de crisis-werkloozen te rangschikken en daar toe een verzoek te doen aan den minister, werd op voorstel van B. en W. afwijzend be schikt In stemming werd gebracht het voorstel van B en W. tot invoering van het bonnenstelsel bij de steunverleening aan werkloozen. (De vorige vergadering staakte hierover de stem men). Vóór het voorstel stemden de heeren Van der Laan, Van der Hulst, Van der Geer, Ves- ter en Nijssen. Tegen stemden de heeren Wit- teman, de Groot, Van der Voet, Jansze en Spierenburg. Alzoo 5 stemmen vóór en 5 stem men tegen, zoodat het voorstel wordt geacht te zijn verworpen. Salarisverlaging gemeentepersoneel. Aan de orde kwam de salaris-verlaging van het gemeente-personeel. De heer Spierenburg stelde voor dit punt van de agenda af te voeren, omdat wegens afwezigheid van den heer Van Reisen diens stem een beslissende stem zou worden. De voorz. zegt persoonlijk er niet voor te zijn en is van meening, dat ook B. en W. niet voor het voorstel van den heer Spierenburg zullen zijn om dit punt te verdagen tot een volgende vergadering, omdat zulks een pre cedent zou kunnen scheppen voor eventueele andere stemmingen, als andere leden niet aan wezig zijn. De heer Vester is tegen het voorstel, omdat hij ook spoedig naar het buitenland moet en de raadsvergadering dan ook graag eventueel verdaagd zou zien. Weth. van der Laan zou er wel iets voor gevoelen wanneer het betrof een initiatief voorstel, doch wenscht thans in dit geval even min uitstel. De heer van der Voet gevoelt veel voor de meening van den heer Spierenburg en vooral met het oog op het feit, dat deze vergadering is uitgeschreven na het vertrek van den heer Van Reisen. De voorz. zegt, dat deze vergadering is uit geschreven in verband met de begrooting, welke van Ged. Staten is terugontvangen en welek wederom spoedig ter goedkeuring moet welke wederom spoedig ter goedkeuring moet ker ten sterkste af, omdat dan het prestige van den Raad weg is, hetgeen hij argumen teerde. Na eenige discussie wordt het voorstel van den heer Spierenburg in stemming gebracht en verworpen met 7 tegen 3 stemmen, die van de heeren Nijssen, Jansze en Spieren burg. Hierna kwam «n behandeling het voorstel van den heer Van der Voet, welk voorstel in de vorige vergadering eveneens is behandeld, doch waarover de stemming staakte. Sinds de nieuwe wijziging van de gemeentewet kan hier over worden gediscussieerd. De heer van der Voet lichtte zijn voorstel in een uitvoerige beschouwing over de rede nen, waartoe hij dit voorstel had gedaan, toe. Hij besprak hier de totstandkoming van zijn voorstel en de behandeling van dit voorstel in de gehouden fractie-vergadering. Het stand punt van de wethouders in die vergadering en thans is geheel anders hetgeen spr. onbegrij pelijk vond. Spreker verklaarde evenwel uit drukkelijk, dat wanneer Ged. Staten het niet goedkeurde, dat van de salarissen van burg., weth., secretaris en ontvanger 5 pcL zou wor den gekort, dit ook niet van het overige per soneel zal worden gekort. Voorts verklaarde hij, dat, wanneer de gronden, waarop hij zijn voorstel heeft gedaan, vervallen zouden zijn, hij een der eersten zal wezen om de salaris sen wederom op het oude peil terug te bren gen. Wethouder van der Laan zette het stand punt van de wethouders uiteen en betoogde, dat 't niet onbegrijpelijk, doch integendeel heel verklaarbaar was. Voor de fractievergadering was nog geen overleg gepleegd met de orga nisaties. Dit overleg is de oorzaak van hun gewijzigde zienswijzeè Hierover werd voorts nog druk gediscussi eerd door de heeren van der Voet, Spieren burg, de wethouders en den voorzitter. Het voorstel van den heer Van der Voet werd in stemming gebracht. Tegen stemden de heeren van der Laan, van der Hulst, van der Geer, Witteman en Vester. Voor stemden de heeren Nijssen, de Groot, van der Voet, Jansze en Spierenburg, zoodat de stemming wederom staakte en geacht werd het voorstel te zijn verworpen. In behandeling kwam het voorstel van B. en W. om gedurende 2 jaren 5 pet. pensioensbij drage meer te verhalen, welk voorstel in over eenstemming met de organisaties is tot stand gekomen. De heer Spierenburg wenschte de bepaling gedurende 2 jaren te schrappen en stelde zulka. voor. welk voorstel werd ondersteund. Dit voorstel werd na gehouden discussie in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren van der Laan. van der Hulst, van der Geer en Vester. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten aan de scholen de navolgende exploitatie-vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet over 1929 toe te kennen en de af rekening hiervan te doen nlaats hebben. R.K. Jongensschool 1.850.40, R.K. Meisjes school f 1.958.34, Chr. School 1.017 72 en R.K. Lagere school verbonden aan de B. N. S. ƒ601.38. Na gehouden bespreking werd zonder hoof delijke stemming een nieuw reglement van orde voor de raadsvergaderingen vastgesteld. Zonder bespreking en zonder hoofdelijke stemming werden de pensioensgrondslagen van de heeren W. van Elk en A. P. H. de Rekker vastgesteld in verhand met de door hen genoten periodieke verhoogingen, alsmede die van den heer A. Eggen. Steunregeling werkloozen. Hierop volgde de bespreking en bepaling van de steunregelingen voor de werkloozen, welke regelingen terugontvangen waren tot nadere bij- en aanvullingen. Hierover werd niet van gedachte gewisseld, terwij! de voor gestelde wijzigingen werden aangebracht. Betreffende enkele posten van de begrooting 1932, welke van Ged. Staten van Zuid-Holland was terugontvangen met een nota van aan merkingen, werd nog gediscussieerd, doch bracht geen wijzigingen in de voorstellen, dien aangaande, zoodat aan de bezwaren van Ged. Staten tegemoet zal worden gekomen. De gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1931 werd gewijzigd, over welke wijziging na dere toelichting werd gevraagd door den heer Van der Voet. Zonder hoofdelijke stemming werd zij evenwel vastgesteld. Aangezien niemand der leden iets voor de rondvraag had, sloot de voorz. de vergadering en ging men over tot Comité-Generaal ter be handeling van enkele reclames schoolgeld. De publieke tribune was geheel bezet. WARMOND. Benzine-lnstallatie. Door Burgemees ter en Wethouders is aan W. Houweling al hier vergunning verleend om op zijn terrein nabij de Leede een ondergrondsche ben zine opslagplaats aan te brengen met een bovengrondscihe aftapinrichting. Het be treft hier bet terrein van de nieuwe jacht haven HUurverlaging. Door de afdeeling Warmond van den Ned. R. K. Volksbond is aan alle huiseigenaren in deze gemeente een circulaire toegezonden, waarin met den meesten aandrang wordt verzocht over te gaan tot huurverlaging, daar de tegen woordig geldende huurprij-zen niet meer kunnen worden opgebracht. Verwezen wordt hierbij naar de groote loonsverlaging ende alom heerschende werkloosheid. De circulaire die nog tal van andere argumen ten, aanhaalt-, die deze verlaging wettigen en rechtvaardigen, zal zeer zeker zijn uit werking niet missen. KATWIJK. Onveilig duin. Dinsdag tot en met Vrijdag zal het duinterrein achter de Rijks schietbanen onveilig zijn wegens het schie ten met scherp van v.m. 9 uur tot nam. 3 uur. Het terrein is weer veilig als de roode vlaggen zijn ingehaald.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10