HET HUIS DER VERSPIEDERS UONDERDAG 31 MAART 1932 DE PERS GECENIRALISEERDE LEENINGEN. De (A. i.) Rotterdammer schrijft: Het orgaan voor R. K. gemeenteraads leden begiet in zijn laatste nummer een artikelenreeks over „Samenvoegen of sa menwerken v Het eerstt artikel opent met de stoute stelling, dat ecnige maanden geleden de gemeenten grootste moeite hadden om geld te l^nen, terwijl het nu als het ware een run is om toch maar in het 'bezit van een\gemeentelijke obligatie te komen, zoodraXer een gemeente-gel dl ee- ning op de mó-kt komt. Dit lijkt ons Ws te mooi voorgesteld. Zoó zonnig is hV nog niet. Wij meenen, dat er nog heel %t'gemeenten zijn (zelfs zulke, die er gocj voorstaan) welke te vergeefs trachten t^n leening te piaatsen. Dat is dwaas v^ de geldbeleggers, wij geven het toe, maa het is zoo. Men was nu eenmaal zoo do* het maandschrift wijst er op om ^et geld aan de ge meenten te weigerehen het renteloos bij de Girodienst te stolen. Op 31 Dec. 1930 was het_ saldotegoedYuim 119 millioen en een jaar later bijW 157 millioen. Dat geld stond daal^ renteloos en toen heeft de Regeering let maar gebruikt omgemeenten aai kasgeld te hel pen „Zoodat we het zondi$]inge geval zien dat het geld 't welk me, niet tegen een goede rente aan de „spili^ke" gemeenten wilde of durfde leenen, lings een omweg toch bij de gemeenten Wecht kwam; doch niet de belegger maai, het Rijk ging met de rente strijken!" Erg is dat niet: zoo kom het aan heel het volk ten goede; maar le geldgevers zullen toch welhaast inzien» dat zij het zelf evengoed aan de gemoeten kunnen leenen. En renteloos behóyft het niet. Doch, wat dan, zoo vraag; het tijd schrift „Practische Gemeentepolitiek"? En daarop wilden we even wijzen,yWat dan? Moet elke gemeente alzonderlijk leeningen gaan sluiten? W>rdt het langzamerhand niet tijd, qjns aan wat meer centralisatie op di\ gebied te denken? Of moet maar steeds weer elke kleine of middelgrote ge meente leeningen of leeninkjei gaan sluiten, met alle rompslomp d',araan verbonden1 Er ,zijn wel eens pogingen g\daan om tot meer centralisatie te k«men, maar o.i. gingen die pogingen niet ver genoeg. Wij zouden hier totAra dicale wijzigingen van de lecniige- politielc willen geraken. Welke weg de redactie op wil, zal n een volgend artikel wel blijken. Wij acl. ten het denkbeeld belangrijk genoeg on er nu reeds aandacht voor te vragpn. Zelf hebben we ook al eens de vraag gesteld, of er hier geen taak ligt voor het Bestuur der Vereemging van hTèdër- landsche gemeenten. Met het samenvoegen van gemeenten springen we liefst niet al te roekeloos om; maar dat er veel meer samenwer king zou kunnen zijn, staat vast. Nu reeds gebeurt het, dat de eene gemeente tijdelijk kasgeld leent aan een andere gemeente; waarom zou het niet mogelijk zijn een vorm te vinden inzake geldlee- ningen, waarbij heel wat op onkosten en administratie-arbeid bespaard zou kunnen worden Het denkbeeld vinde veel belangstelling in breede kringen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Aan de gevolgen overleden. De lijnwerker H. de Man uit Angeren, die Dinsdag door een tramtrein van de Betuwscbe stoomtrammij. werd overreden, is in het Ludwina-ziekenhuis te Bemmel overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. JONGEMAN OVERREDEN. Gisteravond heeft te Doetinohem met den trein die om ongeveer zes uur uit Doe- tinchem in de richting Terborg vertrekt een ongeval plaats gehad, waarbij de 16- jarige fabrieksarbeider Ten Braak ernstig gewond werd. Ten Braak reed, zooals de meeste arbeider®, die om zes uur uit de verschillende fabrieken kexmen en de spoor lijn Doetinchem-Tèrborg moeten pa-ssee- ren, doen, niet over den rijksstraatweg naar zijn woonstede, doch over den niet afgesloten overweg, die ongeveer 300 me ter ten Oosten van den rijksstraatweg ligt. Hij wilde den overweg passeeren juist voor den goederentrein. Midden op den overweg werd hij echter, naar de „Tel." bericht, door de locomotief gegrepen en van zijn rijwiel geslingerd. De fiets werd ongeveer 150 meter meegesleurd, alvorens de trein tot stilstand kwam. De jongeman, die bij kennis was, is in vrij ernstigen toestand op zijn verzoek naar de ouderlijke woning ge bracht. Dit is reed® het derde ongeval dat in korten tijd op dezen overweg plaats vond. Het treinpersoneel treft geen schuld. De politie stelt een onderzoek in. GEWEER UIT ELKAAR GESPRONGEN. Jager ernstig gewond. In de jachtbaan van den heer Kröller te Apeldoorn was de jager K. Z. met an deren ter konijnenjacht. Z.. gebruikte daar bij een girendelgeweer, en laadde dit met patronen gevuld met wit kruit, wat een te sterke explosie geeft voor dit soort ge weren. Z. was dan ook meermalen door zijn collega's gewaarschuwd, terwijl zij hem wezen op het gevaar, waaraan hij zich blootstelde. Bij het lossen van een schot is het geweer uit elkaar gevlogen en Z. ernstig aan het hoofd gewond. Ook werd zijn neus half weggeslagen, terwijl hij waarschijnlijk een oog zal moeten missen. AUTO TE WATER. De inzittenden gered. Door het bij het passeeren in aanraking komen met een vooroprijdenden auto, is Woensdagmiddag een gesloten auto voorbij de z.g. „Roode Paal" te Nieuwer Amstel te water gereden. De beide inzittende per sonen een dame en heer uit Amsterdam wisten zich met zeer groote moeite uit den auto, welke geheel onder water gegaan was te redden. Door eenige personen, die het ongeluk hadden zien gebeuren, werden zij met behulp van stokken op het droge ge trokken. De auto werd later gelicht. SMOKKELAAR AANGESCHOTEN. Aan het been gewond. In de omgeving van Wesenaar was in v-den nacht van Dinsdag op- -gisteren - een - smokkelaar, die 50 K.G.' rogge bij zich had, de grens gepasseerd. De man werd al spoe- iig door een douane-beambte aangeroepen, taar trachtte te ontkomen. Toen hij na brhaalde waarschuwing met bleef staan, hjtte de beambte een schot, dat den smok- kéaar in zijn been trof. Hij werd naar het ziéenhuis te ELten overgebracht, terwijl de smokkelwaar in beslag genomen werd.( EEN BRUTALE INKLIMMER. Eei dienstmeisje bewusteloos geslagen. Me\ Paschen ia te Terneuzen een bru tale nbraak gepleegd. Toen de dienstbode van he café „Admiraal de Ruyter" zich na sluitingtijd naar boven begaf, trof zij daar een onhkende man aan, die zich langs een lantaarnpaal toegang tot deze verdieping verschaft had. Hij sloeg het meisje neer, dat bewuteloos bleef liggen. Hij heeft een zakje, mhjudende twaalf gouden tientje®, een goudei broche en een gouden medail lon gestolq en is langs den lantaarnpaal weer uit ht hui® verdwenen. Hoewel het op dit uur u de Dijkstraat tamelijk druk is, kon hij ugezien ontsnappen. De eige naar had zi>h inmiddels ook haar boven begeven en zo de sporen van den inbraak ontdekt. „Hbld." FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 65) Dien avond zat Nance in heb donker voor het raam met een mantel over haar schouders geslagen. Zij had de Rothan in de gang hooren voorbijgaan, stilstaan voor haar deur en daarna hooren doorloopen naar zijn kamer. Toen de duisternis inviel had zij een eiken kist voor de deur kunhen schuiven, zoodat niemand naar binnen kon dringen zonder haar te wekken als zij sliep. Het huis was als uitgestorven en de zo mernacht was geluidloos, vol met flikkeren de sterren. Af en toe hoorde zij het zachte plassen van water, als kikvorschen in de groote regenput sprongen onder haar Het was reeds voorbij middernacht, toen Nance een lichtflikkering zag in de bos- schen op de heuvels aan de overkant. Het vertoonde zich driemaal en verdween dan. Nance had een tondeldoos meegenomen en een kandelaar stond op de kleine tafel bij haar elleboog. Het kostte haar eenige moeite het licht aan te steken maar het gelukte haar ten slotte en ze bewoog de kandelaar driemaal heen en weer voor het raam. Daarna bies zij het licht uit en bleef zitten waciten. Een kwartier liter hoorde zij een zwak ke plons in het wifcer onder haar kamer. Zij leunde uit het raan en tuurde ia de duis ternis om niets aiders te zien dan vage omtrekken en de (nzekere schijn van het water. Daarna zag,zij iets dicht bij den muur bewegen. Zij boorde een fluisterende stem in de duisternii. Nance. Zij boog zich uit heb raam, hield haar handen gebogen naast haar mond, als om haar stem op te sluiten en fluisterde toen naar beneden. Wie is daar? Jeremy. Zij huiverde van opwading. O, wat ben ik blij. Niet te vroeg, kind. Waar is Jasper? Weet je iets? Zij houden hem in bleien opgesloten op een van de zolders. Boeien Schurken Ik ben in mijn kamer opgesloten en vader in de zijne, Er schijnt een man te slapen op denzelfden zolder als Jasper. Jeremy zweeg even. Sluwe boeven Ssh I Nanc«, kun je een touw of zooiets neerlaten of een paar aan elkaar gebonden lakens? Komt u naar binnen? Neen, deze keer niet. Luister. Weet je wat opium is Ja. Laat dan een tothv neer. Hier is een pakje opiumpoeder. Nance ging naar haar bed, haalde de la kens er af, bond ze tezamen en liet ze bui ten het raam zakken. Het onderste eind kwam in het water te hangen. DE LEIDSCHE COURANT KERKGEBOUW TE ZUID- BEIJERLAND DOOR HET VUUR VERWOEST. BRAND OVERGESLAGEN OP DRIE WOONHUIZEN. Meer dan een ton schade. Uit Zuid Beyerland wordt ons gemeld: Gistermiddag te ongeveer 1 uur bemerkten voorbijgangers dat rookwolken sloegen uit den toren van de Ned. Herv. Kerk. In een oogwenk stond het geheele kerkgebouw ra lichterlaaie, terwijl de brand, aangewak kerd door een krachtigen Z.-W. wind, spoe dig oversloeg naar de aan de overzijde van de straat gelegen huizen. De vrijwillige brandweer van Zuid Beyer land, welke onder leiding van opperbrand- meester P. Boer met de handspuit spoedig ter plaatse was, stoud machteloos tegenover den vuurzee. Eerst tegen twee uur kon de brand, dank zij de medewerking van de uit Nieuw Beyerland ontboden brandweer, welke met de motorbrandspuit verscheen, krachtiger worden bestreden. De toren was inmiddels evenwel reeds bezweken. Met veel geraas stortte te ongeveer twee uur het 30 M. hooge bouwwerk, dateeren- de uit het jaar 1679, ra. De werkzaamheden der brandweer moesten in hoofdzaak beperkt blijven tot het voorkomen van een verdere uitbreiding van den brand. Met de beperkte middelen kon dan ook niet worden tegengegaan, dat de kerk en de constorie een prooi der vlam men zijn geworden. De drie tegenover de kerk gelegen hui zen, eigendom van den heer F. H. Botten berg, zijn geheel uitgebrand. De bewoners, ojn. de manufactuner £L Por, hadden hun huisraad nog tijdig in veiligheid kunnen brengen. De achter de kerk gelegen pasto rie, bewoond door ds. A. van Griethuysen, kon, evenals het archief, behouden blijven. De zilveren voorwerpen welke bij den eere- dienst worden gebruikt, konden worden gered. Het Kerkgenootschap lijdt een schade van meer dan honderdduizend gulden, wel ke door verzekering wordt gedekt. De to ren was eigendom van de gemeente Zuid- Beyerland. De puinhoopen van de kerk zijn omgehaald. Ook de particuliere huizen heb ben ongeveer tienduizend gulden schade geleden. Oimrtent de oorzaak van den brand is niets bekend, doch kortsluiting wordt niet uitgesloten geacht. Felle brand te Den Haag. "Gisteimiddag ie te Den Haag: een félle uitslaande brand ontstaan in het perceel Balis traat 2 b, een bovenhuis, bewoond door de familie D. De brand ontstond op de zolderébage, waar het dienstbödekamer- tje is. Hoewel men omtrent de oorzaak nog niets met zekerheid kan zeggen, wordt het zeer waarschijnlijk geacht, dat deze is te zoeken in het omvallen van een petroleum kachel. De brand nam dadelijk een grooten omvang, en de zolderétage brandde geheel uit. Uit het dakvenster sloegen de vlam men eenige meters naar buiten, waardoor de brand zich zeer ernstig deed aanzien. De brandweer werd onmiddellijk gewaar schuwd en was spoedig ter plaatse, en bluschte in korten tijd de vuurzee. Zoowel binnen het huis als van de buitenzijde werd met verscheidene stralen water gegeven, waardoor het vuur zienderoogen vermin derde. Na ongeveer een half uur was het gevaar voor uitbreiding van den brand ge weken en kon de brandweer zich beper ken tot het nablusschen en het omverhalen van smeulende stukken hout. Van de zol derétage is niet veel overgebleven; de ove rige verdiepingen hebben aanzienlijke wa terschade bekomen. De 20-jarige D., die op de zolderétage aanwezig was, is licht gewond. Hij bekwam enkele brandwonden. - Ruk naar een kant Zij moest het verschillende keeren doen voordat Jeremy het natte eind te pakken kon krijgen met behulp van een stok. Hij maakte het pakje op een droge plaats aan het Laken vast. In orde Nance. Denk je dab je dit poeder in de wijn kunt krijgenin de Rothan's wijn? Ik zal het probeeren. Zal het hem dooden Neen, daarvoor is de dosis niet vol doende. Als wij hem bedwelmd kunnen krij gen zullen wij het met de andere wel klaarspelen. Probeer het morgenavond. We zullen in het bosch op de loer liggen. Als je slaagt, sein het dan met je kandeaar. Nance had de lakens naar boven ge haald en hield het pakje in de hand. Is er geen andere manier, inr. Jeremy? Wij moeten dit probeeren, Ben je bang Jaen neen. Neen.... terwille van Jasper niet. Goed. Vanavond geen resico mear. En, Nance 1 Ja. Als er iets ernstigs mocht gebeuren, roep, schreeuw, er is altijd iemand op ge hoorafstand. Wij zullen dan naar binnen dringen en de rest wagen. Begrepen? Ja, Goeden nacht, kind. Goeden nacht. mr. Jeremy. Goeden nacht. XXXV. Dominee Goffin kwam naar Rush Heath House galoppeeren. Zijn gezicht straalde, zijn paard glom van zweet. Goffin gloeide UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 1 April. Huizen, 298 M. Algemeen Programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonpl. 12.15 Concert. H. Hermann (viool), T. G. v. d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano) 2.002.30 Wenken omtrent Baby-verzor ging. 3.00 Concert. Mej. A. Hermes (alt), B. Misset (bas-bariton), G. Bcths (viool) en P. Halsema (piano). 5.00 Postzegel-halfuurtje. 5.30 Halfuurtje voor amateur-fotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7.45 Causerie over Reizen in Duitsch- land. 8.00 Concert door de HOV o. 1. v. F. Schuurman. Haydn-Programma, 0.a. Sym phonic d-dur Nr. 104* 9.00 W. vaa Rijswijk: Smaragd, saffier en robijn, 9.3010.30 Vervolg concert. 0.a. Ochsen- menuet en Symphonie concertante, ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht door Minny Erfmann. 10.30 VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl. 11.00 Vrouwenkwartiertje. 11.15 Vervolg VARA-septet en Gramo foonpl. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 AVRO-Kamer-orkest o. L v. L. Schmidt. 2.00 J. H. Kruyff Jr.: Wenken voor kam peerders. 2.30 AVRO-Klein-Orkesb o. L v. N. Treep en Gramofoonpl. 4.00 Piano-recital Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkesb o. 1. v. H. de Groot en Gramofoonpl. 6.45 L. H. Mansholt: Beginselprogram der S. D. A. P. 7.00 VAR A-orkest (Vervolg). 7.15 „Inneming van de«n Briel", hoorspel van Huib Wouters. VARA-tooneel o. L v. W. van Cappellen. 7.45 VAR A-orkest (Vervolg). 8.00 Religieuze voordracht. 8.30 Concert. A'damsch Vocaal kwartet (Sopraan, alt, tenor,., bas en piano). Haydn- cyclus. O.a. Stabat Mater. 9.00' Beginselverklaring v. h. Vrijz. Pro testantisme. 9.30 Vervolg concert. 0.a. Die Harmonie in der Ehe, J. Haydn. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dia®. 10.15 Herman Rutters spréékt over Jo seph Haydn. 10.45 Gramofoonpl. 11,0012.00 Gramofoonplaten (VARA). Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten, 11.05 Lezing. 12.20 E. Starkey en zijn orkest. 1.05 Orgelconcert H. Dawson. 1.502.50 Gramofoonpl. 4.20 Moschetto's orkest, 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Fr. Merrick speelt Haydn's Piano sonates. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen" 8.20 Operette-concert. Revue-koor, Thea ter-orkest en solisten o. 1. v. Woodgate. Oa. operettes van Sullivan en Jones. 9.20 Berichten en lezing. van opwinding en hij was in een bijzonder goed humeur. Volle bekers van blijdschap en ook nog van sterker dranken, waren door het keelgat gegaan van menig lid van den Sussex landadel, dien morgen. Het poeder op zijn jas en vest toonden duidelijk dat mr. Goffin snuif genomen had in een koortsachtige opwinding. Voor het huis hield hij de teugels in, wuifde met zijn hoed en schreeuwde: Hallo daar, SquireJeremy.... drie hoera's voor Old England! Squire Kit sliep, maar Jeremy kwam naar buiten vlegen als een vroolijke jon gen uit school. Hallo, halo, is er nieuws? Villeneuve te pakken genomen en op zijn ziel gehad. Hoera, sir, hoera, geen ver vloekte vloot in het Kanaal Bij George, Goffin Het nieuws was juist in Rije aangeko men. Ik was vroeg in Hastings, maar, groo te God, in Hastings hoor je niets anders als oude-wijven-praatOalder trof Ville neuve op de hoogte van Ferrol. Hij had vijftien schepen tegen de Franschman twin tig, maar hij trok er op los en timmerde er op. Geen groote overwinning, sir, maar hij heeft Villeneuve uit Brest gehouden en uit het Kanaal. Jeremy knipte met zijn vingers. Goed zooHoera voor Old England Villeneuve trok zich terug in Ferrol, maar hij is daar, sir en niet ter hoogte van Boulogne, dat is het voornaamste. Som migen schelden op Calder, dat hij het beter had moeten doen. Maar voor den duivel, hij heeft het binnendringen van den Franschman verhinderd. De kans op een aanval op de Straits is voor hem nu verke- LfitKUt BLAD PAG. 9 9.55 „So any Husband", hoorspel van Anne Parlane. 10.35 Victor 01 of sextet. Oa. Suite „Le roi s'amuse", Délibes en Menuet, Booche- rini. 11.2012.20 Savoy Hotel Orphean®. Kadi o-P a r i 1725 M. S.05, 12.50 Gramofoonpl. 8.20 Haydn-concert. M. m. v. koor en or kest o. 1. v. Eugène Bigot. O-a. Oxford- Symphonie en „Die Jabreszeiten". Kalundborg 1153 M. 2.504.20 Concert uit Rest. „Wivex". 7.209.20 Vanuit het Odd Fellow Huis:| Radio-Symphonie-orkest o. 1. v. Egisto Tan go m. m. v. koor en solisten. „Requiem" van Verdi. 9.4011.50 Moderne Dansniuziok vanuit Rest. „Ritz". Langenberg 473 M. 6.25—7.20, 10.40—11.20 GramofoonpL 12.201.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 4.205.20 Concert uit Frankfurt. 7.35 Variété voor orkest. M. m, v. orkest van werklooze musici uit Dortmund o. L v. P. van Kempen. Hierna tot 10.20 Con cert o. 1. v. Wolf. 10.2011.20 Concert uit Café Schwert- hof. Brussel 508 en 339 M. 508 M.12.352.05 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Meulemans. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. Kumps. Oa Fanfc. „Mignon", Thomas; Les Erynnies, ballet, Massenet. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonpl 5.20 Concert o. 1. v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. Fr. André. O.a. Fanfc. „Hansel und Gretel", Humperdinok; Coin d'Rnfants, Debussy. R o m o 441 M. 7.10 Gramofoonpl. 8.05 Operette „II paese dei campanelli" van Lombardo en Ranzato. Orkestleiding S Alberto Paoletti. Ze es en 1635 M. 7.35 Opera „Rodel in da" van G. F. Han del. 8.20 „Das Bleiche Sterben", hoorspel van Gr ég or Jarcho. 9.50 Berichten. 10.05 Ged. uitzending v. d. „Sehlesier- Kundgebung". Hierna Vroolijk uurtje. (Tooneel en zang). N.B. Wij maken onze lezere attent op de driemaandelijksche golflengte-wisseling van Hilversum en Huizen, aanvangende 1 April. Huizen zendt vanaf dien datum op 1875 M„ Hilversum op 298 M. DE PAUS WE*ER VOOR DE RADIO-MICROFOON. Naar de Engelsohe bladen melden, zal Z.H. de Paus aanstaanden Zondag des na middags om tien minuten vóór half zee voor den Vaticaanschen zender een rede houden over de heldhaftige deugden van de dienares Gods Alice Leclerc, de Fran- sohe kloosterzuster, wier zaligverklarings proces werd ingeleid. De rede van den H. Vader zal ongeveer twintig minuten duren en uitgezonden worden door het Vatioaansohe station (H« V. G.) op een golflengte van 19.84 meter. Via Dublin en New York zal de toe spraak naar de Iersche, Amerikaansche en gedeeltelijk naar de Canadeesche zenders worden gerelayeerd. Een Engelsohe vertab'ng van de rede des Pa/usen zal eveneens worden uitge zonden. ken. En ik wed, dat Nelson niet ver meer is van de Spaansche kust. Goffin stond te puffen, zweebend cn uit geput. Een dronk, Jeremy, mijn man, mijn preekstoel voor een dTonk. Dit is voor Old England Hé Jack, Sue, Marjoric, hierjul lie allemaalloop, schenk de bruine kruiken vol. De Fransohen hebben een tik op den neus gehad en blijven liggen om er eens over na te denken Laat het bruine bier vlooien en wees vroolijk Jeremy bracht het nieuwsen een kan bier naar Squire Ohristoper. Villeneuve is buiten het kanaal geslo ten, sir. Bliksems, Jerry nieuwsdat is nieuws. Laat alle hoelmeesters naar do weerlicht loopen. Geef mij iets te drinken, mande ka-n is voldoende. Op je gezond heidWij zullen spoedig Jasper weer thuis hebben, wat? Reken daar maar op, Kit; de jongen zal nu gauw weer thuis zijn. Hij ging gauw weer naar beneden om zich bij Goffin te voegener was een grim mige trek om zijn mond. Dat is goed nieuws voor 't land, Gof fin, maar daar ginder zal het wel gevaar beteeken en, vrees ik en Kit hier vraagt naar den jongen (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9