SPORT DONDERDAG 31 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. MISLUKTE TREINAANSLAG IN FRANKRIJK. Gistermorgen is een poging gedaan om een treinramp te veroorzaken op de lijn van Parijs naar Soissons. De vier kabels, waarmede de signalen worden bediend, wa ren doorgesneden. De wandaad werd bij- tijde ontdekt, zoodat men kon voorkomen, dat er een of ander ongeluk plaats bad. Slechts moest het verkeer over deze lijn, gedurende een paar uur worden onderbro ken om de doorgesneden kabels te reparee- ren. Het hemd van den profeet Mohammed'B hemd, de onlangs terugge vonden kostbaarste reliquie van den Islam, zal binnenkort naar Londen worden ge bracht en daar ten toon gesteld. Het met den geheelen Koran beschreven kleeding- s-tuk van den profeet, dat zich in het bezit van de blanke —kroonprinses van Sera- wak bevindt (het onder Britsch protecto raat 6taande deel van het eiland Borneo) is voor f 5.000.000 verzekerd. Weer per duikboot naar de Noordpool. Sir Hubert Wilkins, die in September van het vorig jaar met succes een poging heeft gedaan, om dé Noordpool met den onderzeeër „Nautilus" te benaderen, deelt thans mede, dat hij binnenkort deze poging met een anderen onderzeeër wil herhalen. Biggetje uit de lucht komen vallen. De bewoners van het dorpje St. A vit, ge legen in het departement Lot-et-Garonne in Frankrijk, hebben dezer dagen de sensa tie van hun leven gehad. Terwijl zij kalm aan het praten waren over den nood der tijden, smakte plotseling vlak bij hen iets tegen den grond. Zij snelden er heen en moesten tot hun uiterste verbazing consta- fceeren, dat het een welgeschapen biggetje was, dat daar uit do lucht was komen val len. Om den hals droeg het dier een meta len plaatje, met inscriptie „Egypt". Heel in de verte vervolgde een vliegtuig statig zijn weg naar het Noord-Westen Blijkbaar had het biggetje toebehoord aan een Engelsch piloot, die het bij wijze van mascotte op zijn vluchten had meegenomen. De mascotte is inmiddels aan het spit ge braden en onder het genot van een stevig glas wijn door de St. Avit'ers verorberd, zoodat de ongelukkige vlieger naar een versche big zal moeten omzien. De Fransche zomertijd gaat 8 April in. Officieel wordt medegedeeld, dat de zomer tijd in Frankrijk zal ingaan in den nacht van 2 op 3 April a.s. Op 2 April dea avonds te 23 uur zullen alle klokken een uur voor uit worden gezet, zoodat van dit oogenblik af de Fransche West-Europeesche tijd weer gelijk is aan den Midden-Europeeschen. VOETBAL NEDERL. BONDSELFTAL— SPARTA (Praag) 3—5. De Hollanders verlieïen, na driemaal de leiding te hebben gehad. Na talrijke wijzigingen door verhindering of bedanken van eenige spelers telde het Bondselftal, dat gistermiddag op het Sparta terrein te Rotterdam, den strijd te gen Sparta (Praag) aanbond slechts vijf internationals, nl. Van Male, Weber, Van Heel, Wels en Mol. De internationals hebben allen zeer verdienstelijk werk gele verd, sommigen zelfs zeer goed bijv. Van Heel en Wels. Het Bondselftal werd met een aantal veelbelovende krachten gecompleteerd, waaronder zeer jonge. De Bloemendaal- speler De Bock bijv. lijkt ons nog zeer jong. Hij stond op de rechtsbinnenplaats naast Wels. Twee jonge, kleine vlugge spe lertjes vormden hiermede onzen rechter vleugel. Wels heeft weer eens een prachtige partij voetbal gespeeld. Hij had het tegen de grootere en zwaardere profs lang niet gemakkelijk doch hij heeft linkshalf en linksback der Tsjechen vele malen gemak kelijk kunnen passeeren, daarbij zooals gewoonlijk afgemeten voorzetten gevend aan het binnentrio. De Bock mist routine, dat was vanmid dag aan alles merkbaar. Hij had vrijwel alles tegen zich, een sterk profelftal, een zwaar veld, kleine tengere gestalte, een debuut dus, dat groote kans op mislukking bood. Dit i« het echter geenezins gewor den. Niet dat hij zich met één slag een plaats in het nationale elftal heeft ver overd, maar niettemin zal zijn spel bij ste'selmatige oefening en training in zwaardere wedstrijden hoog kunnen wor den opgevoerd. De aanleg is er, dat bleek overtuigend uit de manier waarop hij twee doelpunten uit voorzetten van Mulders voor zijn rekening nam. Ophorst was niet slecht. Van hem dreigde er menigmaal gevaar en vooral in de eerste helft zorgde hij voor een goed verband in de voorhoede. Mol, de internationaal blonk niet uit, zijn werk was af en toe nuttig, zijn snelheid is echter te gering om meer succes te hebben. Mulders kwam er na een zwak begin beter in. We memoreerden reeds zijn beide zeer fraaie voorzetten, waaruit De Bock kon scoren. Ook in de tweede helft heeft de Ajaxied enkele malen laten zien, dat hij als buitenspeler tooh wel gevaarlijk kan zijn. Ook hij mist oi. routine, door hem en anderen in dergelijke semi-interna- tionale wedstrijden te laten spelen kan zijn spel worden opgevoerd. In de middenlinie was Van Heel van zelfsprekend de beste. De Feijenoordspe- ler deed in niets voor de profs uit Praag onder, behalve zijn actisoh was ook zijn technisch werk voortreffelijk. v. d. Wildt was op het laatste oogenblik ingevallen voor B. Pauwe. De V. U. C.- speler was er in de eerste helft goed in, zijn aangeven aan de voorhoede was goed en ook verdedigend hielp hij dikwijls goed. Doch in de tweede helft bleek hij ver moeid te zijn, uithoudingsvermogen speelt vooral in een dergelijken wedstrijd op een zwaar veld een groote rol. Na de pauze was de Hagenaar zeer zwak. Van Maren deed nuttige dingen, doch moest in de tweede helft uitvallen. In de achterhoede was Weber de beste. Onze internationaal heeft een gave back- partij vertolkt, doch hij hoede zich voor te veel gebruik van zijn lichaamskracht. Achterberg van Excelsior begon matig, doch nadat hij zich aan de omstandighe den had aangepa-st en de eerste zenuwen waren verdwenen, heeft in het verdere verloop van den wedstrijd niet onverdien stelijk gespeeld. Zijn totale prestatie was zeker voldoende. Van Male heeft zijn doel op de hem bekende wijze verdedigd. Schuld aan een van de doelpunten had hij zeker niet. Nieuwe sterren zijn er niet ontdekt, doch het is voor de meeste spelers een nuttige oefenpartij geweest, waarbij zij veel hebben kunnen leeren. Van de Spartanen was inderdaad veel te leeren. In alle onderdeelen beheersoh- ten zij het spel, het kopwerk was fraai, het plaatsen zuiver en steeds langs den grond, de baltechniek liet niets te wensohen over, het positiespel was prachtig, doch twee factoren misten wij bij de Tsjechen. Al lereerst liet het schieten veel te wenschen over en in de tweede plaats ontbrak het hun aan geestdrift. Het enthousiasme waarmede de Hollanders zich in den strijd wierpen verwarmde, het als het ware auto matische technische spel der buitenlanders verkilde. Niettemin zijn we er van over tuigd, dat de Spartanen met heel wat meer dash kunnen spelen. Alleen, ze de den het vanmiddag niet. In de tweede helft, toen zij achterston den, legden zij er een schepje op en al spoedig was de achterstand verandert in een voorsprong, die voldoende was om te winnen. Dat deze Tsjecl i veel meer brio in hun spel kunnen leggen is ons het vo rige jaar tijdens het Antwerpsch tournooi duidelijk geworden en ook dit jaar op de beide Paaschdagen in de Scheldestad. Vooral in de ontmoeting tegen Wacker Weenen, een ouden tegenstander, werd met animo gevoetbald en toen waren de Spartanen tot groote dingen in staat. De prestaties trouwens van deze spelers in een interlandwedstrijd zouden heel wat be ter zijn. Dat zal het Nederlandsche elftal op 29 Mei te Amsterdam wel merken. Hinderlijk was het vele appelleeren van de Tsjechen, vooral Raymond Braine ging zich hieraan te buiten. Hij kreeg in de tweede helft terecht een waarschuwing van scheidsrechter Israels. Ook maken zij veelvuldig gebruik van trucjes, die ons geenszins konden bekoren. Deze zoo uit stekende spelers behoeven zich toch niet van minderwaardige methoden te bedienen Door hun spel zijn zij alleen al in staat te winnen. Bij Sparta waren alle spelers goed, alleen het keepen van Led vena kon ons geen vol doening schenken. Duidelijk was te zien, dat Raymond Braine de schutter bij de Tsjechen was, van zijn voet kwamen de meeste schoten, die gewoonlijk goed ge richt waren. Ongeveer 4000 toeschouwers woonden dezen oefenwedstrijd bij, welke gespeeld werd op een zwaar veld. Door den regen van den laatsten dag was de bovenlaag zacht en drassig geworden, terwijl de on derlaag van het veld nog hard was. Hier door was het veld moeilijk te bespelen, doch het dient gezegd te worden, dat vrij wel alle spelers zich uitstekend aan deze minder aangename omstandigheden heb ben aangepast. Vlak voor den aanvang der ontmoeting regende het nog, doch tijdens de eerste helft hield het op en zelfs kwam de zon af en toe door de wolken schijnen. Do elftallen waren als volgt samenge steld: Sparta: Doel: Led vena; achter: Burgr en Ctyroky; midden: Kostalek, Kada en Srbek; voor: Podrazil, Silny, R. Braine, Nejedly en Sokular. Bondselftal: Van Male (Feijenoord) doel; achter: Achterbergh (Excelsior) en Weber (A. D. O.); midden: Van Maren (A. D. O.), v. d. Wildt (V. U. C.) en Van Heel (Feijen oord); voor: Wels (TJnitas), de Bock (Bloe- mendaal), Ophorst (H. B. 8.), Mol (K. F. C.) en Mulders (Ajax). Na 23 minuten geeft Mulders een voor zet, deze wordt half gekeerd, Mol passeert een Tsjech en plaatst laag naar Ophorst, die prachtig inschiet (10). 8 minuten la ter kan Braine gelijk maken uit een voor zet van links (1—1). In de 34ste minuut is het Mulders, die afgemeten voor schiet en de Bock maakt met een kopbal er 21 van Twee minuten voor rust maakt Nejedly den gelijkmaker uit een scrimmage. Tien minu ten na de hervatting doelpunt de Bock op dezelfde wijze als in de eerste helft (32). Na een overwicht der Tsjechen is het aan voerder Silny, die den stand weer gelijk maakt. Silny geeft Sparta na 33 minuten de leiding en Podrazil maakt nog een vijfde punt. Met 53 komt het einde. DE REORGANISATIE DER R. K. I. De oprichting van de Interdiocesane We lezen in de „Sport Illustratie": De 24ste April belooft een belangrke datum te worden voor de katholieke vet- balbeweging in ons land. Immers, na een strijd van jaren enna het werk van een tweetal studiecommisies zal de Federatie afstand gaan doen an dat technisch werk, dat door de lei<ng van interdiocesane competities haar iner- fcijd werd toevertrouwd. Dan zal deze taak worden overgenoien door een nieuwen bond, die de zesdesal zijn als lid van de Federatie van RK. Voetbalbonden en wiens speciale taaknet zal zijn die interdiocesane competities te verzorgen. De voorbereidende werkzaamheden oor de (Veiling van den bond zijn beëin-gd. Aan Me vereenigingen, die thans ii de zoogenaamde R. K. F.-competities uko men, die feitelijk zijn de oompetitiesvan de Technische Sectie, zijn conceptstu ten en een concept-huishoudelijk regieent toegezonden. De statuten, die voorgelegd wden, zijn reeds door het hoogwaardig episo>aat goedgekeurd. De vereenigingen hebben 14 dagenjele- genheid bij het secretariaat amendnen- ten in te zenden, die wijziging van m of ander artikel inhouden. Deze amendementen kunnen dan qg tij dig worden gepubliceerd en zoo zulle alle vereenigingen zich ook nog een ordeel kunnen vormen over deze wijnginge. Dat is in ieder geval reeds beter dan da men zich ter vergadering, onvoldoende oor be reid, daarover moet uitspreken Latei blijkt wel eens, dat men dan voor net veiraohte verrassingen komt te staan. I De meeste belangstelling v£ de vereeni gingen zal waarschijnlijk uitdan near dat gedeelte van het huishoudefc reglement, dat den organisatorisohen oiouw van de Interdiocesane regelt. I In de artikelen 1 tot en kt 60 wordt dit huishoudelijk gedeelte vigelegd in de verdere artikelen, samengev in een spe ciaal hoofdstuk, Spelers en pdstrijden ge- heeten, wórden de competie-aangelegen- heden geregeld. Men zal begrijpen, dat dpoofdstuk on geveer gelijkluidend is aan poofdstuk van het Federatiereglement, <j denzelfden naam draagt. Hierin zijn vwerkt de be slissingen van de laatste Naderingen der Technische Sectie, waardr een gemak kelijker overzicht verkregfwordt. Vertrouwen wij, dat o eerste verga^- dering van de interdioces# zich door za kelijke en vruchtbare brekingen zal kenmerken. Een goed beg is het halve werk. Met de oprichting van (Interdiocesane is de reorganisatie der Jeratie echter nog niet voltooid. Het iskend, dat door het Federatiereglement izigingen dient te ondergaan, die in hetpport der reor ganisatiecommissie wert' aangegeven. En het Technisch Bestd dat de beide wijzigingen zou voorbeden, heeft aan het technisch deel zoovjte doen gehad, dat de feitelijke hoofdza die van de Fe deratie zelf, blijkbaar dien achtergrond is geraakt. Wij herinneren eraailat het rapport der reorganisatiecommi omtrent de wijzigingen voor het hpudelijk regle ment der Federatie heugende aangaf: Het huishoudelijk r<ment van de Federatie (artikelen 1 |en met 63 en 125 tot en met 237). zou d£angevuld en ge wijzigd moeten worden De Federatie moet lalgemeen leidend lichaam blijven en dam zouden in het huishoudelijk reglemejnoeten worden opgenomen de artikele tot en met 3 der statuten, terwijl nog 'alingen waren op te nemen omtrent: 1. het verleenen v^oestemming te mogen spelen tf buitenlandsche vereenigingen en boifj 2. het onderhouden relaties met bui tenlandsche en native organisaties; 3. de spelregels, d?oor alle bonden verplichtend voorgolven moeten zijn; 4. de missie wedstrA; 5. het officieel org; 6. Artikel 25 van huishoudelijk regle ment dient zoo gewld te worden, dat de goedkeuring der ,eratie noodig is bij het aangaan van «eenkomsten als in dat artikel bedoeld. 7. Verder zal ook; een bepaling móe ten worden gemaakt in alle punten, waarbij het algeme^lang onzer R. K. voetbalbeweging in*r geheel of onder deelen betrokken if Federatie dient te beslissen. De regeling van-? punten dient naar de meening der ei1*8®*0 handen der Federatie te blijvr Gewijzigd zoudmoe^en 'worden de artikelen 6 en 28, Hiermede, aldA08^ J0 reorganisa- liecommissie ditJI rapport, is slechts zeer glotefl groote lijnen de richting aangf61^ welke gewerkt moet worden, puishoudelijk reglement zal artikelsgew nagegaan moeten wor den. Wij vernemet'ussckeni dat het Tech nisch Bestuur deel zijner opdracht, voor zoover br het ontwerpen van een gewijzigd hui4eliik reglement voor de Federatie," het Federatie-bestuur heeft teruggen> fD <*at het dagelijksch bestuur der Jratie binnenkort ht>t Fe deratiebes tudn ooncept-huishoxidelijk reglement z^rleggen. Is het niew0ns°ht, dat het Federa tiebestuur zjog vo°r 24 April aa. over het conceptpreekt? Of zou hester zii11! <I*t ook de afge vaardigden d0 Interdiocesane reeds voor het Ff^hostuur zijn aangewe zen, als depgostelde wijzigingen van het Foderagtement aan de orde ko men! DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCH DISTRICT. De Junioren-Competitie. Uitslagen van 2den Paaschdag: Afdeeling A. R. W. D. I-O. V. V. I 80. Afdeeling B. Alphensche Boya IS. N. A. I 5—0, (w. m o.). Afdeeling O. V. V. L. II—R. W. D. n 0-1. Programma voor Zondag, 3 April:' Aideeling A Lisse IR. W. D. I (2.30 uur) H. v. Velen Teijlingen I—D. O. 8. I A Waaier; S. J. 0. IO. V. V. I Guseenhoven. Afdeeling B. Lisse II—S. M. O. I A Knecht. Afdeeling O. S. M. C. IIMeerburg II S. Belt; V. V. L. IIA. S. C. I C. v. d. Zijden. Waar geen aanvangsuur vermeld staat, aanvang der wedstrijden 1 uur. Boeten: Opgelegd aan S. N. A. een boete van 2.50, wegens niet opkomen m den wedstrijd Alphensche Boys IS. N, A. I op aden Paaschdag (art. 13). De aandacht van vereenigingssecretaris- sen wordt gevestigd op de artikelen 13 en 14 van het reglement voor de junioren- competitie in het District Leiden van den D. H. V. B. Vooral nu, nu de tijd aanbreekt, waar in men seriewedstrijden, nederlaagwedstrij den e. d. organiseeren gaat, wordt nadruk kelijk op genoemde artikelen gewezen, waaraan door ondergeteekende streng de hand zal worden gehouden. Dit is beslist noodzakelijk, omdat anders de oompetities onmogelijk tijdig beëindigd zullen kunnen worden. Een vereeniging, die met één of meer dere elftallen deelneemt aan de junioren- oompetitie moet ook de logische conse quenties daarvan willen aanvaarden. Een daarvan is, dat een competitiewedstrijd voor junioren gaat vóór een seniorenwed strijd buiten competitieverband (artikel 14). Hieronder volgen de competities tanden bijgewerkt tot en met 2den Paaschdag. Aïd e e1in g A. gesp gew ge 1. ve r. v.t. pnt. R. W. D. I 11 10 1 43—8 21 Lisse I 8 5 2 1 29—5 12 S. J. C. I 9 5 2 2 26—11 12 D. O. S. I 10 4 3 3 26—14 11 O. V. V. I 10 3 1 6 12—43 7 Leiden I 10 1 1 8 8—31 3 Teijlingen I 10 1 6—38 2 Afd eelin g B. V. V. L. I 11 8 2 1 18—8 18 Alph. Boys I 11 7 3 1 19—4 17 S. N. A. I 11 5 1 5 17—18 11 S. M. C. I 11 3 3 5 11—14 9 Meerburg I 11 4 1 6 12—18 9 V. V. B. II 12 3 1 8 9—16 7 Lisse II 7 1 1 5 4—12 3 A f deelin g C. A. S. C. I 7 6 1 36—6 13 R. W. D. II 8 6 1 1 15—7 13 V. V. L. II 6 2 4 9—11 4 Meerburg II S. M. C. n 6 2 4 7—20 4 7 7 0—23 Uit deze ranglijsten blijkt dat in afdee ling A de Leidsche R. W. D. het kam pioenschap reeds behaald hebben, aange zien geen der andere elftallen het punten- aantal der Leidenaars meer behalen kan. Onze gelukwenschen aan de kampioenen! Voor de onderste plaats komen nog twee elftallen in aanmerking, t. w. Leiden I en Teijlingen I, van welke de kansen, om de fatale plaats te ont-loopen, voor Leiden het gunstigst zijn. In afd. B. is de strijd inzake het kam pioenschap nog niet beslist. Beide preten denten V. V. L. I en Alphensche Boys I moeten nog den uit-wedstrijd tegen Lisse II spelen. Deze wedstrijden zijn van het grootste belang. De kansen der Voorsoho- tenaren zijn iets gunstiger, maar dat Al phensche Boys tenslotte toch nog met de begeerde titel zal gaan strijken, is best mogelijk. Lisse II staat hier momenteel wel on deraan, maar dit elftal moet nog 5 thuis wedstrijden spelen, waaruit misschien wel 5 punten gehaald kunnen worden om boven V. V. B. te komen, welk elftal dus maar moet afwachten, wat Lisse II doet. In deze afdeeling heersoht dus nog span ning in overvloed! In afd. 0. moet A. S. 0. den laatsten wedstrijd tegen V. V. L. II in Voorschoten winnen of gelijk spelen, om zich kampioen te kunnen noemen! De resultaten, door de A. S. C.'ers behaald, wettigen intu»- schen het vermoeden, dat ook deze wed strijd wel tot een goed einde gebracht zal worden. Mocht A. S. 0. verliezen, dan is een beslissingswedstrijd tusschen dit elftal en R. W. D. II noodzakelijk. Zoover zul len de Zoeterwouders het echter wel niet laten komen. De laatste plaats wordt definitief inge nomen door S. M. C. II uit Warmond. Dit elftal moge bedenken, dat alle begin moei lijk is. Daarom S. M. C.'ers, flink volhou den, maar dan zult ge ook wel eens betere resultaten gaan behalen! De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. ATHLETIEK R. K. Atbletiekvereftn. „De Bataven". Gisteravond hielden de Bataven huu tweeden clubavond. Hoewel er een buiten gewone stemming heersohte onder de 25 aanwezigen is de opzet van dezen avond niet ten volle geslaagd. Door een organi- satorischen fout waren een twintigtal Ba taven afwezig, hetgeen zeer te betreuren viel, daar de adviseur nu niet het nut van zijn inleiding inzag, wijl deze inleiding bedoeld was voor alle Bataven. Op den derden clubavond, 29 A^ril, zijn allen natuurlijk zonder uitzondering pre sent. A.s. Maandag zijn de Bataven op de indoortrainingvooral de wandelaar» worden verzocht aanwezig te zijn, daar er besprekingen worden gevoerd betreffende de a.s. wedstrijden. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds aanmelden aan het secretariaat, Koore vaars t raat 13 en 's avonds aan het gymo. lokaal, Pieterskerkhof. PAARDENSPORT PAARDENSPORTVEREENIGING H0UTRUST. De Jaarvergadering. In een der zalen van Café-rest. „Het Gouden Hoofd" te Den Haag, hield de Paardensportvereeniging Houtrust gister middag, onder presidium van den heer Bultman, haar jaarlijksche algemeene ver gadering. Uit het jaarverslag van de penning- meesteres, mej. E. C. Kuys, bleek, dat de 5 oourses over 1931een verlies gelaten hebben van 840, hetwelk uit contributies etc. werd gedekt. Het kassaldo bedraagt 326, het effectenbezit bedraagt 6000; het ledental 43. Tot 8tarter voor 1932 werd benoemd de heer De Meyer, tot handicapper de heer Oly, tot keurmeester majoor de Wij». De bestuursleden de heeren Bultman en Schrijver waren aan de beurt van aftre den, en werden beiden herkozen. De contributie voor 1932 werd met alge meene stemmen van 15 verlaagd op 10 per jaar. Een voorstel van den heer Elkhuyzen om de entrée-prijzen voor -1e courses te ver lagen tot 1.50, in plaats van 2.50, werd ondervangen door een voorstel van het bestuur, om een proef voor 2 of 3 oour ses te nemen met een tusschenrang, en de entree-prijzen te bepalen op 2.50, 1. en 0.50. Dit voorstel werd z. h. s. aan genomen. Als oourse-data voor 1932 werden vast gesteld 15 Mei (1ste Pinksterdag); 19 Juni 31 Juli en 4 Sept., er voorts een Zaterdag- avond-course op den Zaterdag vóór het kampioenschap van Duindigt. Voorstellen voor het houden van een heerrijders- en van een dames-course wer den verwezen naar de commissie voor de da ve rij en; deze oommissie zal ook de mo gelijkheid van het houden van een jacht- rit in overweging nemen. Op voorstel van den heer v. d. Elshout werd besloten een jaarlijksche bijdrage te verleenen aan de Pikeursvereeniging. De heer L. A. F. Prins deelde vervol gens nog mede, dat het programma voor 15 Mei er vermoedelijk als volgt zal uit zien: 1. Toekomstprijs voor 3-jarigen; 2. Draverij A; Z. Draverij B; 4. Heerrijders- course; 5. Jachtrit (problematiek). Voorts zal vermoedelijk de handicap gewijzigd worden, zoodanig, dat de gelimiteerde af standen in plaats van 700800 meter zul len worden: 750800 meter. „Vad." SCHAKEN DE MATCH EUWE—FL0HR. De vierde partij remise. Gisteravond werd in het Nationaal Schaakgebouw te VGravenihage de vierde partij gespeeld van den tweekamp dr. EuweFlohr. Het werd een aangenomen damegambiet, waarin wit de beste kansen had. Vermoedelijk heeft hij niet steeds de sterkste voortzetting gekozen en nadat hij bij den 30sten zet een remiseaanbod van Flohr had afgeslagen, zag Euwe zich wei nig zetten later zelf genoodzaakt remise te nemen door voortdurend schaak. BILJARTEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De te New York voortgezette wedstrij den om het wereldkampioenschap hadden het volgend verloop: pnt. brt. h.s. gem. Corty Souesa Foerster Berghern Poensgen Van Belle Dommering Ferraz 400 395 55 19.05 74 18.81 400 15 114 26.60 208 15 51 13.73 400 25 59 16.— 206 25 60 8.34 400 28 59 15.38 259 25 61 10.32 LEIDSCHE BILJARTBOND. De extra Competitie. De uitslag van den wedstrijd Poort van Geef ID. O. S. II voor de extra comp. L. B. B. luidt: H. Rietbergen (D.O.6.) 109 31 20 A51 B. Tegelaar (P.v.G.) 284 30 102 9.46 J. Cbrispijii 76 23 16 3.30 L. A. v. Iterson 109 23 29 4.73 O. P. Fasel 102 44 16 2.31 A. L. van Itereon 91 43 8 2.11 N.N. 96 36 11 2.66 G. Tegelaar 57 35 11 1.62 D. O. S. 2 en PP. v. Geef 0 punten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6