DONDERDAG 31 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 31 Maart 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut to De Bildt: Hoogste barometersfc.: 764.9 te Akureyri. Laagste barometerst.: 741.4 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 1 April: Meest matige Zui delijke tot Westelij ke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regenbuien. Kou der. De depressie blijft stationair op de Noordzee en vormt met een secundaire kern op de Noorsche Zee en één in de Golf van Bisoaye een langgerekt strook-* vormig gebied van lagen luchtdruk. Aan de Westzijde stijgt de luchtdruk en beweegt zich een strooming van koude polaire luoht naar het Zuiden, die heden ook merkbaar is in Schotland. Aan de Oost- zijde is het daarentegen nog zeer warm en worden in Midden-Duitsohland tempera turen ver boven normaal gevonden. In onze omgeving wordt het weer wat koeler. Daar de as voor het lage drukgebied zich lang zaam naar het Oosten beweegt, is het te voorzien, dat de koude strooming zich even eens Oostwaarts zal verleggen en de kust- lijn zal bereiken. Het weer zal dan zijn buiig karakter behouden met geleidelijk dalende temperatuur en langzaam menden wind. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 11.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 7.00 uur tot Vrijdagmorgen 5.08 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 1 April voorm. 12.uur en nam. 12.25 uur. R. K. Vereeniging van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden. Gisteravond vergaderde de afd. Leiden van de H. K. W. in de Jacoba-zaal van den Burcht. De opkomst was bevredigend. De waarnemend voorzitter, de heer H. Lomberfc, opende deze bijeenkomst met een kort welkom, waarna de notulen der dank werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat in de laatst gehouden bestuursvergadering is be sloten de bestuursfuncties te wijzigen, doordat de heer Keijzer bereid was ge vonden de functie van penningmeester te willen waarnemen, zoodat spr., na inwer king door den nieuwen functionaris als voorzitter zal fungeeren. Tevens maakte de voorzitter nogmaals de opmerking, dat nog niet alle vragen lijsten zijn ingekomen en verzocht om spoe dige toezending, dit in het belang der le den zelf. Op de vorige vergadering was reeds door spr. de aandacht gevestigd op de steunbonnetjes voor de Textiel-arbeiders in Twente, tot steun in hun gerechtvaar digden strijd. De vei'koop dezer bonnen bracht staande de vergadering 5 Met genoegen bracht de voorzitter de goed geslaagde feestavond in Concordia, in her innering, waarbij hij den wensch uit sprak, dat de Tooneelclub ook in de toe komst haar zeer gewaardeerde kunst zou blijven geven, temeer daar van hun wer ken een propagandistische werking voor onzen Bond uitgaat. Wederom deed het spr. genoegen de vergadering te kunnen mededeelen het toetreden van meerdere leden, welke spr. in zoover zij ter vergadering aanwezig wa ren, van harte geluk wenschte. Spr. ver trouwde, dat zij niet alleen in naam lid zouden zijn, doch dat zij vooral trouw ter vergadering zouden komen en in eigen kring bij niet georganiseerden propaganda den maken voor den Bond. Namens de controle-commissie bracht mej. Goddijn verslag uit. Deze kon de vergadering me dedeelen, dat de bescheiden van den pen ningmeester in correcte orde waren be vonden. Ingekomen was een schrijven van mej. Roskam, waarin deze mededeelde door om standigheden voor haar bestuurslidmaat schap te moeten bedanken. De voorzitter bracht dank aan mej. Roskam voor de goe de behartiging der belangen van de afd. in haar bestuursfunctie, welke zij vele ja ren vervulde. Na stemming werd met groote meerderheid Mej. v. Well in deze vacature gekozen, die onder dank deze functie aanvaardde. De voorzitter deelde hierop mede, dat het lid, de heer Sommeling, benoemd is tot gemeente-ontvanger te Oegstgeest, een promotie waarmede hij den betrokkene van harte geluk wenschte. Ingekomen was een schrijven van dè Bijz. Vrijwillige Land storm, waarin de leden welke dienstplich tig zijn geweest, worden aangespoord zich bij B. Y. Burgerwacht aan te sluiten. Inzake het request in 1929 gezonden aan B. en W. over de Winkelsluiting, was thans een geheel onbevredigend antwoord ont vangen en waar dit destijds in samenwer king met den Chr. en Algem. Bond was verzonden, zal ook thans weder met deze bonden contact worden gezocht, om dit onderwerp nogmaal onder de loupe te ne- Na de behandeling van de beschrijvings brief van de algemeene vergadering op 10 April te Utrecht, werden als afgevaar digden hiervoor gekozen de heer H. Lom- bert en mej. Goddijn. Van de gebruikelij ke rondvraag maakten nog enkelen ge bruik, waarna de voorzitter onder dank deze zeer geanimeerde vergadering sloot met den Chr. groet. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. INBRAAK IN DE PAROCHIE-KERK. De dieven verlieten de kerk door den hoofdingang. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door ongenoode gasten ingebroken in de R.-K. kerk alhier. De brutale dieven zijn door het klimmen op een verwarmings- inrichting en het uitsnijden van een ruit in het kerkgebouw gekomen. Met behulp van touwen zijn zij in de kerk afgedaald. Een gedeelte der offerbloken werd open gebroken, terwijl de andere geheel werden medegenomen. Ook hebben zij gepoogd om de sacristiedeuren open te breken. Dit is hun echter niet gelukt, daar de deuren aan de binnenzijde met veiligheidssloten zijn gesloten. De andere sloten werden ge heel vernield, waardoor de toegang tot de sacristie onmogelijk werd gemaakt, en eerst na behulp van vakkundige personen, de toegang mogelijk werd. De H.H. Missen konden door deze om standigheden niet op den vastgestelden tijd worden opgedragen. De brutale inbre kers hebben door de hoofdingang de kerk verlaten. Van de daders is tot heden geen spoor. Een uitgebreid onderzoek is inge steld. RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UDE. Tooneeluitvoering. Zondag a.s. zal ter gelegenheid van het Jaarfeest der St. Joseph's Gezellenvereeniging een tooneel uitvoering worden gegeven door de Too- neelvereeniging „St. Genesius". Gezien het succes der vorige opvoering zal zij nog maals ten tooneele brengen „Offerande"', tooneelspel in vier bedrijven door Jan Grosfeld. Deze avond is echter alleen toe gankelijk voor Donateurs, leden en genoo- digden. Om echter een ieder in de gele genheid te stellen dit stuk te zien spelen, zal Dinsdagavond de opvoering worden herhaald. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). St. Elisabeth-Vereeniging. Het comité der St. Elisabeth-Ver. maakt hiermede be kend, dat de trekking van de te houden lo terij za-1 plaats hebben op Vrijdag 1 April 's avonds 9 uur in de Gymnastiekzaal van het Patronaat. De zeereerw. heer Pastoor Meijer zal zoo vriendelijk zijn de trekking te verrichten. Belangstellenden hebben toe gang en kunnen bij event, winnen van prij zen tegen inlevering van hun loten, de prij zen direct mede nemen. Verder zijn de prijzen af te halen tegen afgifte van het lot bij mevrouw Bergers, Hooge Rijndijk- f 41. SPORT VOETBAL De leider van Sparta (Praag) plotseling overleden. Hedenmorgen vroeg is in Hotel Polen, te Amsterdam, waar hij logeerde, plotseling overleden de heer Sikl, de leider van de Voetbalclub Sparta uit Praag, welke, naar men weet, op het oogenblik een tournée maakt door ons land. De club heeft door het overlijden van den heer Sikl een buitengewoon zwaar verlies geleden. De overledene die den leeftijd van 56 jaar bereikte, was reeds twintig jaar leider van Sparta en heeft zeer veel voor de club gedaan. In Antwer pen was zijn gezondheidstoestand reeds minder goed, en ook gisteren, toen hij den wedstrijd in Rotterdam bijwoonde, voelde hij zich onwel. Het stoffelijk overschot van den heer Sikl is naar het Binnengasthuis overgebracht en zal Zaterdag naar Praag worden vervoerd. De vastgestelde wedstrijden van Sparta zullen gewoon LAND- EN TUINBOUW De Tulpenbloemenhandel. In de afgeloopen week zijn weer eenige flinke partijen tulpen naar Amerika ver zonden, daar de eerste proefnemingen hior- mede gunstig uitgevallen zijn. Dit nieuwe afzetgebied blijkt wel van beteekenis te zijn en op dagen, dat voor Amerika ge kocht wordt, loopen de prijzen aan de West- landsche Bloemenveilingen op. De aanvoer van tulpen ie daar n.l. enorm groot, en aan de Centrale Westlandsche Bloemenveiling te Honselersdijk b.v. werd de vorige week op één dag een aanvoer van bijna 50.000 dozijn tulpen bereikt. HET DRAMA OP DEN TOREN VAN DE MAJELLAKERK. Het Hof veroordeelt opnieuw tot levenslang. Het Gerechtshof te Amsterdam wees heden arrest in de zaak togen den leidek kerspatroon M., die in hooger beroep te recht stond, verdacht van den moord op zijn compagnon Arkenbout, gepleegd op den toren van de Majellakerk to Amster dam, op 29 Maart 1929. Door den dood van A. kreeg M. 50.000 van de verzekering uitbetaald; hij had nl. voor dat bedrag een z.g. compagnons verzekering gesloten. De Rechtbank had hem wegens moord conform den eisch van het O. M. tot le venslange gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep eischte de Procureur- Generaal eveneens levenslange gevange nisstraf, bij welken eisch hij ook bij voort gezet onderzoek, door het Hof bevolen, persisteerde. Het Hof, arrest wijzende, vernietigde op formeele gronden het vonnis van de Recht bank en veroordeelde verdachte, opnieuw rechtdoende, tot levenslange gevangenis straf wegens moord op zijn compagnon Ar kenbout. De president deelde den veroordeelde mede na het voorlezen van het arrest, dat hij acht dagen tijd heeft om van het vonnis in cassatie te komen, waarop M. antwoord de: „Ik heb het gehoord, maar het is een misverstand en ik hoop, dat het spoedig zal worden opgehelderd. Zoo waar als ik hier sta, mijn geweten is zuiver. Als ik voor God's rechtsstoel verschijn zal het blijken, dat U zich vergirt hebt, maar ver gissen is menschelijk. Ik ben onschuldig". M. werd hierop door de veldwachters weggeleid. Verdachte zal van hot vonnis in cassatie gaan. HAAGSCHE RECHTBANK. De beroeving te Hazerswoude. De verdachten B. W., G. J. v. H. en J. W. H. die terecht hebben gestaan we gens berooving van een Belgischen schip per uit Gent, gepleegd onder de- gemeente Hazerswoude en deswege door de Haagsche rechtbank zijn veroordeeld, W. tot 9 maanden en de beide anderen ieder tot 6 maanden gevangenisstraf, hebben te gen dit vonnis hooger beroep aangetee- kend. Verdachte W., die bij de behandeling voor de rechtbank geen raadsman had, zal thans worden bijgestaan door rar. Schaap, terwijl als raadsman van de beide andere verdachten, evenals in eerste in stantie, zal optreden mr. L. Weijl uit Lei den. HET D00DELIJK ONGEVAL OP DEN BOULEVARD TE SCHEVENINGEN. De auto-bestuurster staat terecht. De Haagsche Rechbank behandelde he den de zaak tegen de 38-jarige candidaat- notaris mej. A. M. van W, te Amsterdam, die als auto-bestuurster op Zondagmiddag 11 October j.l. op den strandboulevard te Scheveningen, tegenover het Wiener café in volle vaart tegen het trottoir opreed en tegen een bank botste, waarop drie dames en een kind zaten. De sohok was zoo hevig, dat de bank werd medegenomen en de daarop zittenden over het trottoir werden geslingerd. Het gevolg is geweest, dat. een zekere Mevrouw van der Z. uit Rotterdam op slag werd gedood en de andere dame, mevr. F. uit Overschie, zoo zwaar gewond werd, dat zij na 2 dagen hevig lijden, in het Zieken huis is overleden. De derde dame, mevr. P. H. uit Den Haag, bleek een heupfractuur te hebben bekomen en moest geruimen tijd in het Ziekenhuis worden verpleegd, terwijl het kind met den schrik vrij kwam. Door het O.M. waren elf getuigen gedag vaard, onder wie de deskundigen Dr. 'R'ochat en Dr. Bbbinge, terwijl van de zijde van den verdediger, Mr. J. Elshout uit Rot terdam, 2 getuigen, onder wie de deskun dige Dr. A. Zoetelief Norman, uit Ooster beek, waren opgeroepen. Volgens de verklaringen van de beide ge neeskundigen, die de slachtoffers hebben onderzocht, heeft Mevr. van der Z. zeer zware verwondingen aan lever en borstka-s bekomen, waarbij bijna alle ribben waren gebroken, terwijl Mevr. Fr. is overleden tengevolge van theroubose, welke naar het oordeel van deze deskundigen, indirect is ontstaan door grof mechanisch geweld. Bij Mevr. H. werd een bekkenfractuur, een gebroken elleboog en een gebroken sleutelbeen geconstateerd. Het is zeer te verwonderen, dat. dit slachtoffer het leven er niet bij ingeschoten is. Volgen? de verklaringen van ooggetui gen reed de auto met volle vaart het trot toir op, waar op dat oogenblik een zeer groot aantal menschen dicht opeen liep. Ware het niet, dat de auto tegen de bank was gebotst, dan zou naar de meening van deze getuigen het aantal slachtoffers veel grooter zijn geweest. De agent van politie v. d. V., heeft op korten afstand het ongeluk waargenomen, doch hij kon niet zien wie de auto bestuur de. De handelsagent M. uit Rotterdam, die zich bevond in een defecte wagen, welke lange het trottoir stond, en het ongeluk van nabij zag aankomen, gaf een omstan dige verklaring van het ongeval. Aanvan kelijk stend de auto bijna stil achter de auto van getuige; daarop werd vol gas ge geven en schoot de wagen voorbij. Getuige heeft waargenomen dat een andere hand naar het stuur greep. Mevr. A. P. H., het hierboven genoemde slachtoffer, verklaarde omstreeks drie uur op de bank tegenover het Wiener café te hebben plaats genomen met een nichtje, waar ook twee andere dames gezeten wa ren. Get. heeft plotseling een schok gevoeld en is toen gevallen, waarna zij het bewust zijn verloor. Gedurende tien weken is ge tuige in het ziekenhuis verpleegd, terwijl zij nog eenige maanden na dien haar be roepsbezigheden niet heeft kunnen uitoefe- De auto-handelaar E. H. F. Passier uit Leiden, die naast verdachte aan het stuur gezeten was, verklaarde, dat Mej. van W. dien dag bij hem een auto heeft besteld om te rijden, zooals zij voorheen meermalen deed. Mej. v. W, die in het bezit van een rijbewijs wa-s, stuurde zelf, terwijl getuige naast haar plaats nam. Zoo reden zij naar Scheveningen. Get. verklaarde dat verdachte achter de stilstaande auto bleef staan, doch daarna op zijn advies wilde passeeren. Daar zulks links bezwaarlijk was poogde zij den wagen rechts te passeeren. Daarbij raakte de wa gen het trottoir. Getuige voelde een schok en zag dat de auto in volle vaart vooruit schoot. Hij greep daarop naar het stuur, doch de wagen maakte oen zwenking en reed het trottoir op. Hoe dat precies ge beurde weet getuige niet. Zoover getuige zich herinnert stond de auto op de eerste versnelling. LAATSTE BERICHTEN HOTEL TE DIEVERBRUG AFGEBRAND. Hedennacht omstreeks half een is door tot nu toe onopgehelderde oorzaak brand ontstaan in het bekende dorpshotel te Die- verbrug gelegen aan de kruising van den Rijksweg AssenMeppel en den straatweg Die verDwmgelo. Op het oogenblik dat de brand uitbrak^ kwam de eigenaar van het hotel, de heer Blok, juist thuis. Hij snelde het brandende gebouw in en slaagde er in zijn vrouw en drie kinderen te redden. Bij zijn verdere pogingen om nog enkele voorwerpen in vei ligheid te brengen werd de heer Blok door den rook bedwelmd en raakte hij bewuste loos. Men wist hem echter spoedig uit het huis te halen, waarna hij weer bij kennis kwam. Gasten bevonden zich niet in hot hotel. De brandweer uit Diever en Dwingelo waren spoedig ter plaatse doch konden weinig tegen de vuurzee uitrichten. Het gebouw, dat uit de 18de eeuw dateert en in den ouden tijd ais posthuis werd ge bruikt, is tot den grond toe afgebrand. Een in de nabijheid van het huis staande schuur kon worden behouden. In het hotel was tevens gevestigd het plaatselijke kantoor van de Nederlandsche Tramwegmaatsohap- pen, dat door het vuur geheel is verwoest. Ook eenige geld ging verloren. Het blusschingswerk was om vijf uur he denmorgen afgeloopen. De schade bedraagt ongeveer 8000.en wordt door verzeke ring gedekt. BRAND IN EEN SCHOENENMAGAZIJN TE ENSCHEDE Vannacht omstreeks drie uur werd brand ontdekt in het schoenenmagazijn der firma Reijgers in de Haverstraat te Enschede. De bran'd welke m de keiiken is ontstaan, breidde zich uit naar de bovenverdieping. Deze is, evenals de achterzijde van het pand, geheel uitgebrand. Do winkel be kwam veel waterschade. De brandweer heeft het vuur met vijf stralen op twee mo torspuiten gebluscht. Do aangerichte scha de is aanzienlijk. Een groote partij schoe nen is door de waterschade waardeloos ge worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Het Ned. Tooneel ontbonden. Naar wij vernemen is in do heden ge houden algemeene ledenvergadering van de Kon. Ver. Het Nederlandsoh Tooneel niet algemeene stemmen besloten tot ont binding der vereeniging. Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN D00DELIJK ONGELUK BIJ GEILENKIRCHEN. GEILEN KIR CHEN 31 Maart. (V.D.) Tusschen Randeratb en Lindern is in den afgeloopen nacht een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto uit Linnich reed met een snelheid van meer dan 60 K.M. tegen een boom en werd geheel vernield. De eigenaar werd levensgevaarlijk gewond, en twee in zittenden werden gedood, terwijl de vierde inzittende lichte verwondingen opliepen. NOG GEEN NIEUWS VAN BABY LINDBERGH. NORFOLK 31 Maart. (V.D.) De aanwij zingen van den geestelijke Peacock omtrent de ontvoering van baby Lindbergh hebben tot nog toe geen enkel positief resultaat opgeleverd. Het onderzoek is echter nog niet geheel afgeloopen. Roofoverval op een ambtenaar. BRESLAU 31 Maart. (V.D.) Gisteravond werd een ambtenaar van een crisisbureau te Breslau, die een groot bedrag aan geld bij zich had, om als crisisteun uit te rei ken, door de inzittenden van een voorbij rijdende auto overvallen. Op een afgelegen plaats dwong men den ambtenaar onder bedreiging met een revolver zijn actentascü met 2400 Mark achter te laten. De politie I stelt een onderzoek in. LEIDEN. Geboren: Catharina Adriana Alida, d. van W. Z. de Jong en A. O. A. Huisman. Aletta JPhilomena Leonarda Maria, cL van J. M. J. Griindemann en C. M. G. Timp. Willem, z. van M. J. Helfensteiju en S. S. Teske. Elisabeth Cornelia Ger- trud, d. van W. do Groot en A. Becker. Hendricus Ludgardus Jacobus, z. van H. van Zandwijk en H. M. Goddijn. Hermi ne Juliana Agnes, d. van E. van der Veen en A. Sipos. Ondertrouwd: H. Th. Wijsman jm. 29 j. en N. M. van de Meeberg jd. 23 j. H. Th. Juffermans jm. 25 j. en O. H. Bak ker jd. 24 j. Gehuwd: H. F. J. Immers jm. en A. I. M. Bergers jd. M. van Winkel jm. en H. H. Rozier jd. M. J. Dieben jm. en O. M. de Vroede jd. J. Vogelenzang jm. en J. Filippo jd. H. J. Doove jm. en A. Miere- met jd. H. J. de Heiden jm. en M. van Diemen jd. G. den Hoed jm. en J. Mo lenaar jd. A. O. Kuijl jm. en S. Siere jd. J. G. Leget jm. en J. J. Daalmeijor jd. D. Teske jm. en M. J. Berkhout jd. A. Winters jm. en G. J. Siebert jd. Overleden: J. Beers m. 32 j. Casino: City: Luxor: BIOSCOPEN. Volwassenen. Volwassenen. Volwassenen. Trianon: Volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 1.805.40, sa- voyekool 1.904.80, pieterselie 2.90 4.40, prei 2.003.50, radijs 1.S04.50, kropsalade 0.907.60, selderie 1.40 2.50, knolselderie 8.509.00, rabarber 710; per 100 kg.: kroten 23.10, kroten gek. 68, witloof 2826, boe renkool 48, postelein 3640, spinazie 813, uien 1214, wortelen 58, spruiten I 1021, spruiten II 411. GOUDA, 31 Maart. Vee. Aangevoerd: in totaal 2084 stuks, waarvan 326 slachtvar- kens, vette 1212 cent, Londensohe 910 cent Zouters 1011 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 495 magere varkens 8—14, 772 biggen 25, 11 runderen 150210, 472 nuchtere kalveren 2.50 4.50, 6 bokken en geiten 14 per stuk. Handel alle soorten stug. Kaas. Aanvoer 215 partijen, lc kwal. met rijksmerk 2224, 2e kwal. met rijks- merk 1921. Handel matig. Boter. Aanvoer 2048 ponden. Goebo ter 4550 cent en weiboter 4045 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 109750 partijen, kip peneieren 2.002.50 en eendeneieren 1.752.25 per 100 stuks. Handel matig. LOOSDUINEN, 30 Maart. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 350 aanvoerders verkocht, om in de week van 410 April dagelijks te leveren 86.000 liter melk. Hoogste prijs 4.60 en laagste prijs 2.00 per 100 litor. VOORSCHOTEN, 30 Maart. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 2.803.40, eendeneieren 2.803.30 en ganzeneieren 811 per 100 stuks; eenden 0.75 p. st. BOSKOOP, 30 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 3051 cent, Hadley 5070 cent, Clau dius Pc met 0.Columbia 4050 cent, Butterfly 4065 cent, Mac Keiler 60 cent, Wilh. Kordes 3050 cent, Rosalandia 30 52 cent, Kilham 5080 cent, Orange per fection 50 cent, Kersbeagen 1.001.40, Paul Grampel 0.901.50, Aug. Nadek 30 50 oent, PolyantharBzen 4070 cent, Di versen: Lathyrus 2027 cent, Tulpen 17 19 cent. Clematis in soort 5070 cent, Ce- ra sus Hisakura 0.901.50, Seringen 70 100 cent, Narcissen 10 cent, Dentzia 10 cent, Azalea mollis 50130 cent. Eieren 30 cent per 10 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.91 Londen 9.401 /g New York 2.4713/lö Parijs 9.74 Brussel 3450 Zwitserland 48.— Milaan 12.87i/0 Madrid 18.70 Oslo 49.75 Kopenhagen 51.75 Stockholm 50.75 Weenen 35.25 Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT De beurs was heden veel beter gosleund dan de laatste dagen het geval is geweest. In verband met gunstige berichten waren Suikers vast; H. V. A.'s liepen 4 pot. op. In Kon. Olies ging iets om, zij waren vast gestemd, waaraan eenige vraag voor Franscho rekening niet vreemd was. De Amerikaansche Oliesoorten bleven op peil. Unilevers openden vast, doch konden zich niet ten volle handhaven. Aku's op poil. Acooustieken zetten flauw in, maar her stelden zich. Philips weinig veranderd. Rubbers waren slechts weinig gewijzigd, doch Tabakken konden zich eenigszins her stellen van de verliezen der vorige dagen. &:heepv. trokken iets aan, terwijl van de Mijnwaarden Alg. Exploraties iets verbe terdon. Amerikanen verdeeld, terwijl de Obligatiemarkt prijshoudend was.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3