WOENSDAG 30 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Maart 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 764.1 te Weenen. Laagste barometerst.: 736.6 te Shields. Ver wachting tot den avond van 31 Maart: Krachtige tot ma- •l'"' - tige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar be wolkt tot betrokken later opklarend. Re genbuien. Iets kou der. De depressie in het Westen is aan alle zijden omringd door gebieden van hoogen druk en blijft stationnair. Terwijl het cen trum over de Noordzee en de Britsche eilanden ligt, vormen zich in het Zuid- Westen telkens nieuwe daalgebioden. die den luchtdruk m de golf van Biscaye laag houden en den wind beletten te ruimen, doch waardoor ook de zeer koude polaire luchtmassa's, die over IJsland naar het Zuid-Westen stoomen op den Oceaan blij ven en zich daar verliezen. Bij het cen trum en in de Zuid-Oostelijke sector van de depressie waait het krachtig en valt over een uitgebreid gebied regen, echter niet in groote hoeveelheden. Het statio naire karakter van de depressie zal oorzaak zijn, dat m het weer weinig verandering te wachten is en dat tijden van regen zul len afwisselen met perioden van opklarin gen, doch steeds met krachtigen wind. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 9.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.! Van Woensdagnamiddag 6.59 uur tot Donderdagmorgen 5.11 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk, aan Zee op Donderdag 31 Maart voorm. 10.35 uur en nam. 11.uur. STADSNIEUWS PROF. DR. H. M. VAN NES. Morgen zal prof. dr. H. M. van Nes, sinds IS September 1907 hoogleeraar aan de Leidscbe Universiteit in de dogmatiek, zendingsgeschiedenis, kerkrecht en ethiek, den 70-jarigen leeftijd bereiken en derhal ve a^n het eind van dezen academischen cursus als leeraar moeten aftreden. Prof. Hendrik Marius van Nes werd 31 Maart 186? te Goedereede geboren, be zocht de H. B. S. te Schiedam en slaagde in 1878 voor het eindexamen. Hij ging daarna als kweekeling der Vereeniging voor Inwendige Zending naar Doetinchem. Id 1880 deed hij te Utrecht toelatings-exa- men tot de Universiteit en studeerde daar na aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam in de theologie en de klassie ke letteren, waar hij meer in het bijzonder de colleges volgde van de hoogleeraren Gunning, Pierson en Ckantepie de la In 1885 verwierf hij de bekroning over de door de Universiteit uitgeschreven prijs vraag over de Daemonologie van Plutar- chus. Hij promoveerde in 1887 aan de Am- sterdamsehe Universiteit cum Laude tot doctor in de theologie op een proefschrift: Het N. T. in de Clementinen. Na voor wetenschappelijke doeleinden ongeveer een jaar in Engeland en Schot land te hebben vertoefd, deed hij 15 Juli 1888 zijn intrede als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Woudenberg. In De cember 1891 werd hij te Amsterdam oum Laude bevorderd tot doctor in de klassie ke letteren en een in het latijn gesteld proefschrift over Homerische vraagstuk ken. In 1891 werd hij beroepen tot predikant te Rotterdam, waar hij 31 Januari 1S92 zijn intrede deed. In 1900 volgde een be roep naar Den Haag, waar hij 17 October zijn intrede deed. Na 17 iaar als predikant te zijn werkzaam geweest, nam hij 1 Oct. 1905 afscheid van het predikambt wegens zijn benoeming tot rector van de toen pas opgerichte Nederlandsche Zendingsschool te Rotterdam. Tn September 1907 vertrok hij naar Leiden, waar hij aan de Lsidsche Universiteit tot hoogleeraar was benoemd als opvolger van prof. Goossen Zijn intree rede was getiteld: „Supra-historisch". Wegens zijn groote verdiensten werd hij in 1907 door de Regeering bevorderd tot Commandeur in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. Tal van wetenschappelijke werken, als mede tal van wetenschappelijke artikelen in tijdschriften, zijn, zoowel op historisch en klassiek als op theologisch gebied van zijn hand verschenen. Naar wij vernemen wordt de tweede ploeg bereden dienstplichtigen der lichting 1932 van het 6e 'Rteg. Veldartillerie, alhier, voor eerste oefening onder de wapenen, 5 Juli a.s. in het genot van groot verlof ge steld. COMMISSIE GELDSCHIETERSWET. De heer P. A. v. Aggelen tot lid benoemd. Bij Kon. Besluit is ingesteld de commis sie van advies en bijstand, bedoeld in par. 5 der Geldschieterswet. Tot lid der commis sie is benoemd de heer P. A. van Aggelen, directeur van de Gemeentelijke Bank van Leening alhier. HET GOUDEN FLUITJE. Gisterenavond voerde het kinderkoor van het reeds bekende R. K. Operette- Zangkoor „Ruim Baan" de aardigo kin- doroperette „Het Gouden Fluitje" op in den Leidschen Schouwburg. De uitvoering werd gegeven ten bate van de St. Elisabeth-vereeniging en te oordeelen naar do belangstelling de zaal was zeer behoorlijk gevuld, voor het beroepstooneel om te watertanden! zal deze vereeniging een niet te versma den verzwaring van haar schatkist ge voelen. Het „Gouden Fluitje" i? een aardige kinderoperette; zij bevat van alles wat in de kinderfantasie kleurrijk is en mooi. Goed en kwaad komen als twee uitersten tegenover elkander, gesymboliseerd in de goede lichtende fee en de donkere heks met don zwarten toovenaar. Onder aan sporing van het goede element overwint de mensch het kwade, al is het niet ge makkelijk. Dat alles lijkt heel philosophisch en zwaarwichtig, maar in de operette is het klaar en duidelijk. De kleine Hugo, een braaf flink ke reltje, ontmoet in het bosch de goede fee en ontvangt van haar een toover- fluitje, waarmede hij iemand moet hel pen, die diep ongelukkig is. Die onge lukkige is de prinses van het elfenrijk en in het tweede bedrijf zien wij den koning en de koningin van het elfenrijk hun nood en verdriet klagen aan koning Zwartbaard, den koning der bruine ka bouters. Dat boschvolkje leeft overigens in goede harmonie met elkander, want ook de houthakkers zeggen hun hulp toe. Hugo zal de prinses redden. Alvo rens hij aan het reddingswerk kan be ginnen heeft hij twee beproevingen te doorstaan. Eerst wil de beks. met haar vleermuizen-trawanten hem het fluitje af handig maken en dan bezwijkt hij bijna uit zwakheid, omdat de koning der elfen hem het fluitje vraagt, terwijl de fee hem gezegd had. dat hij het aan niemand mocht afstaan. Na vele avonturen in het donkere bosch. waarbij de dappere jon gen zich vermomt als de zwarte knecht van den Zwarten Toovenaar (..zwart zijn zijn haren, zwart zijn zijn oogen" enz.) gelukt het hem, dank zij de toovermacht van het fluitje de prinses uit de macht van de heks te bevrijden. En het einde ie natuurlijk heel blij, zij leefden lang en gelukkig. De kinderen hebben zich uitstekend gehouden en zongen en acteerden onder leiding van mej. Irna Timmermans op een wijze, welke van veel toewijding en gestadig en geduldig repeteeren getuigt. Bij de oudere meisjes waren lieve stem metjes. De vele aanwezige kinderen (kleine en volwassen ..kinderen") hebben genoten. Tn den heer Tholen bezit de tooneelclub een uitstekenden grimeur, zooals gisteravond weer bleek. De cos- tuums waren geleverd door het magazijn „Erato". Mej. v. Deene, die den avond inleidde, had inderdaad gelijk, toen zij de ver wachting uitsprak, dat de vereeniging in de persoon van mej. Timmermans einde lijk een eminente leidster zou hebben ge vonden, nadat het zangkoor na het be- danken aan mej. v. d. Vijver anderhalf jaar lang niet meer was opgetreden. Mej. v. Deene herinnerde aan de over leden regisseuse van ..Runr Baan" mej. Swart, door wier overlijden het zang koor een gevoelig verlies had geleden. Voor de pauze werd mej. Timmermans met bloemen gehuldigd. De uitvoering werd o.a. bijgewoond door pastoor Beukers, kapelaan Bangert van de St. Petrusparochie en door pater Mulder. Gouden doctoraat. Heden is het vijftig jaar geleden, dat prof. dr. J. F. van Bemmelen, oud-hoog leeraar te Groningen, thans woonachtig te 's-Gravenhage aan de universiteit al hier, waar thans zijn zoon hoogleeraar ie, promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde. Bij deze gelegenheid mocht de jubilaris tal van telegrafische en schriftelijke geluk- wenschen ontvangen, o.m. van den Senaat van curatoren van de Universiteit te Leiden ningsche Studentencorps, van het college van curtoren van de Universiteit te Leiden en van het personeel van het laboratorium te Groningen, alsmede verschillende fraaie 1 bloemstukken. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 571 Naam- looze Vennootschap „Cemsto-Chemische en Mechanische Stofbestrijdings Onderne- j ming", (f.). Leiden, Papenstraat 7b; hoofd- 1 zetel Amsterdam, Zwanenburgerstraat 37, schoonmaakbedrijf,, glazenwasscherij. Beh. fil.: G. Smit, Aerdenhout (B. P.). Wijzigingen: 4356 „Ons Belang" G. A., Sassenheim, Flons Schoutenstraat 17, handel in landbouwbenoodigdheden. Uittr. Lid Comm. v. Toez.: R. H. Boer- horst, Sassenheim, d.d. 18 Febr. 1932. N. Lid Comm. v. Toez.: S. Verdegaal, Sas senheim. 1537. J. van Dijk, Leiden, Gerrit Dou- straat 29, koloniale waren. Overl. E.: J. van Dijk, Leiden, d.d. 22 Maart 1932. Wijz. handelsn. in: M. van Dijk. 3338. Meubelmagazijn „De Posthoorn", Leiden, Haarlemmerstraat 167b en 269. Oph. fil.: Leiden. Pelikaanstraat 6. 5254. A. G. Verboog, Leiden, Kloksteeg 12, handel in oudheden, restaureeren van oude meubelen. Overl. E.: A. G. Verboog, Leiden d.d. 22 Maart 1932. Paaschfeest in het Rijksasyl voor Psychopathen. Men schrijft ons: Zaterdagnamiddag liep 't als een vuurtje door de inrichting: jon gens 't is voor elkaar. Velen begrepen dat er bedoeld werd de Filmavond welke door de R. K. Reclasseeringsvereeniging aan de patiënten was toegezegd. Aan den avond ging echter eerst eene ^ndere meer noodzakelijke plechtigheid vooraf. Maandagochtend was er in de kapel een gezongen H. Mis welke door Kapelaan Hessing werd opgedragen en waaronder een aantal patiënten hun Paaschplicht ver vulden. 't Is altijd iets ontroerends zoo n H. Communiedag in inrichtingen ale het het Asyl. 's Avonds te acht uur verzamelden do pa tiënten zich in het Turnlokaal, waar de films vertoond werden. De leiding was opgedragen aan de N.V. Filmafdeeling van het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie te Leiden. Deze naam is oen programma op zich zelf. Ik behoef derhalve niet te vertellen dat alles tot in de puntjes af was. Het hoofdnummer was voor de toeschouwers van ontroerende schoonheid: „Het wonder van Lourdes". Voor velen was 't een openbaring, waaruit duidelijk bleek God's Almacht en God» liefde voor hen, die hunne toevlucht nemon tot Maria. De jonge Belgische kunstenaar Willy Klüchert gaf als begeleiding op het* orgel een verfijnde, goedaanpassende be geleiding. Eemge praehtmomenten waren voor ons, Katholieken, de Panis Angelicas toen het witte doek het wonder vertoonde, waarbij de vrouw, na de zegen van het H. Sacrament des Altaars te hebben ontvan gen, als genezen opstond; en dan ook het Largo van Handel tijdens de processie. Als men nu weet, dat Klüchert nimmer te vo ren de film had gezien, dan begrijpt men voor welke moeilijke taak hij stond en dat zijne persoonlijke voldoening als kunste naar des te grooter was. Na het hoofdnummer werden ook eoni- ge kluchten gegeven, die de lachspieren ge weldig in beweging brachten. Bij het einde van den avond werden er aan de secretaresse der vereeniging, mejuf frouw Stumpel, namens de patiënten, uit erkentelijkheid en dankbaarheid voor ha ren arbeid, bloemen aangeboden. Ten slotte sprak de hoofdverpleger, de heer Poelstra, woorden van dank tot het bestuur der R. K. Reclasseeringsvereeni- ging en in het bijzonder tot de eminente secretaresse en betrok verder bij zijn dank woord, ook de vertegenwoordiger der K.S. A., de beer Pelsert en eveneens de heer Klüchert. In zijne improvisatie verklaarde de heer Poelstra, in verband met de Lour- desfilm, die allen zeer getroffen had, dat, welke verschillen er ook mogen bestaan, de geloovige Protestanten zoowel als de Katholieken, allen als Heer en Meester denzelfden Waren God erkennen. De patiënten gingen hoogstvoldaan te bed. Voor velen had de dag stof ter over weging geleverd en er waren er ©enigen die onder elkander nog even de woorden van Pater Fennel O.P. uit zijn retraitetoe spraken ophaalden: Vallen is geen kunst. opstaan wel! Gymnastiekvereniging „Jeane d'Arc" voor R. K. Dames en Heeren. (Het onderstaand bericht is ons ter plaat sing aangeboden door bovengenoemde ver eeniging, die tot voor kort nog in katho liek-organisatorisch verband was. Zij kan zich nu niet meer noemen een R. K. Ver- eeiiiging, doch noemt zich Ver. van R. K. Wij hopen spoedig onze lezers over deze kwestie in ons blad in te lichten. Terwijl wij nog op een goede oplossing van het hangende geschil blijven vertrouwen, geven wij aan het ons gedane verzoek tot plaat sing van het onderstaande gevolg):, „Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging herinnert de leden er aan, met het oog op de a.s. lustrumvioring, trouw de les sen te bezoeken, wat noodig is om dit feest in de puntjes te doen slagen; de lessen van de meisjes en jongens aspiranten gaan deze week gewoon door, dus er is deze keer geen vaeantie. Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan de zaal gedurende de lessen en bij den heer P. Meershoek, Vliet 32. Aan hetzelfde adres zijn voor de leden nog loten verkrijgbaar, die wij spoedig ver kocht willen zien". Een vereeniging voor de Provincies Noord-Brabant en Limburg. Maandag, 2den Paasohdag, had een bij eenkomst plaats in het Concertgebouw „Concordia", Steenstraat alhier, van per sonen afkomstig uit het Zuiden des lands Na ampele besprekingen was men het er spoedig over eens, om, in navolging van andere dergelijke vereenigingen, te ko men tot stichting van een vereeniging, waarvan lid kunnen zijn personen die uit Noord-Brabant of Limburg afkomstig zijn. Een voorloopig bestuur werd gevormd, bestaande uit de heeren: M. v. d. Ven, Hoogewoerd 120, voorzitter; H. v. Noort, v. Hoogendorpstraat 3, secretaris, en L. Dooyenburg, Uiterstegracht 5a, penning meester. Voorts zal getracht worden alle Bra banders en Limburgers te beworken om lid van de vereeniging te worden, hetgeen gezien de gemoedelijkheid en gehècht- heid, welke in de Zuidelijke gewesten heerscht, niet moeilijk zal vallen. Personen welke zich als lid wenschen op te geven kunnen zich aan bovenstaan de adressen vervoegen. Het voorloopig bestuur vertrouwt op aller medewerking, waarna, wederom een vergadering zal worden belegd. Er zijn perspectieven te over welke een vereeni ging van personen uit de provincies Bra bant en Limburg wettigen. Bij de fa. Dioben is een paard geschut, dat onbeheerd op den openbaren weg is Aan de firma I. Zandvoort's slagerijen, Oude Vost, is bij onderhandsche aanbeste ding opgedragen het leveren van volvet kalfsvleesch en varkensvleesch aan het- Academisch Ziekenhuis alhier, terwijl aan de firma S. W. Marsman, Havenplein, do levering van rundvleesch werd gegund. Gisteravond te kwart over negen werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de Witte Rozenstraat. Niet min der dan vier personen hadden een vlam uit een raam zien slaan. Bij onderzoek bleek de brand nergens te vinden, wes halve brandweer en politie en een vrij talrijk publiek, maar weer onverrichter zake aftrok. Bij de politie zijn op het oogenblik niet minder dan achttien rijwielen te bevra gen, waarvan de eigenaars onbekend zijn. LAATSTE BERICHTEN GROOTE BRAND TE EINDHOVEN. Reclameloods van Philips geheel uitgebrand. Hedennacht brak door onbekende oor zaak brand uit in de 75 Meter lange recla meloods der N.V. Philips' fabrieken te Eindhoven. Hoewel de Philip»' brandweer onmid dellijk ter plaatse was en water kon geven, brandde de reclameloods met de geheele inhoud drukwerken, spuitinstallatie en mar chines uit. De brandweer kon de omliggen de gebouwen, oa. de timmerwerkplaats, die reeds vlam vatte, behouden. Exenals de nabijgelegen benzinetank en de kolenberg plaats. Hedenochtend om half tien woedde de brand nog voort en werd het terrein be waakt. Ook de brandweer uit Eindhoven was aanwezig. Verzekering dekt de scha de. Het reclamebedrijf van Philips is door deze brand ©enigen tjjd gehandicapt. TELEGRAMMEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK DOOR INSTORTING VAN EEN SPOORBRUG. Drie personen gedood. MONTREAL 30 Maart. (V.D.) In de na bijheid van Vancouver is tengevolge van de groote overstroomingen in deze streek een onderspoelde spoorwegbrug ingestort toen een trein er over reed. De locomotief en vier wagons stortten in de diepte. Drie personen werden gedood. GROOTE FABRIEKSBRAND TE NANTES. PARIJS, 30 Mrt. (V. D.). Gisteren brak te Nantes brand uit in een motoren- fabriek. Het vuur vond rijkelijk voedsel in een reservoir van ruwe olie. Ondanks het krachtig ingrijpen van de brandweer, breidde de brand zich spoedig over het geheele fabriekscomplex uit en tastte ook nog twee belendende fabrieken aan. Do drie fabrieksgebouwen brandden tot op de muren uit. Do schade bedraagt verschei dene millioenen francs. SLACHTOFFER VAN EEN LAWINE. BAZEL, 30 Mrt. (V. D.). Bij een be stijging van de Rocca Bella in het Enga- din, die drie toeristen ondanks het feit dat zij gewaarschuwd waren ondernamen, werden twee hunner door een lawine be dolven. Terwijl de een zich onder de sneeuwmassa uit kon werken, bleef de an der onder de sneeuwmassa bedolven en kon hij pas later to voorschijn worden go- bracht. Hij bleek toen reeds te zijn over leden. DE ITALIAANSCHE SOCIALISTISCHE LEIDER TURATI OVERLEDEN. PARIJS 30 Maart. (V.D.) ln den afge- loopen nacht is de voormalige leider der socialistische beweging m Italië, Filippo Turati op 76-jarigen leeftijd in verbanning te Parijs overleden. Turati was een der stichters der socia listische beweging in Italië en leidde van 1895 tot 1926 de socialistische politiek in het Italiaansche Parlement. In 1926 dwong het fascistische regime hem Italië te ver laten en begaf hij zich naar Parijs. In Ita lië was hij jarenlang hoofdredacteur van het socialistische dagblad „Avanti". Te Pa rijs nam hij ijverig deel aan de anti-fascisti sche beweging der Italiaansche emigranten en schreef hij voor tal van links-georiën teerde en socialistische bladen. Ook in de internationale socialistische beweging behoorde Turati tot de leidende figuren. JAPAN EN DE VOLKENBOND. MOSKOU, 30 Maart (V.D.). De Russi sche pers meldt uit Tokio, dat de Japan- sche minister van binnenlandsche zaken Josjisawa zich op het standpunt van den minister van oorlog heeft gesteld inzake het uittreden van Japan uit den Volken bond, aangezien de Volkenbondspolitick niet in overeenstemming is met de Ja-pan- sche belangen. Te Moskou verwacht men, dat Japan reeds in de eerstvolgende zitting van den Volkenbond niet meer vertegenwoordigd zal zijn. Nog geen overeenstemming te Sjanghai. TOKIO. 30 Maart (V.D.). Van officieele Japansche zijde wordt thans toegegeven, dat te Sjanghai tot nog toe geen overeen stemming is bereikt. Men hoopt, dat de on derhandelingen morgen beëindigd zullen zijn. Een geheimzinnige geschiedenis. SOFIA, 30 Maart. (V. D.) De Bulgaar- sche bladen publiceeren verklaringen van een in Zuid-Slavië wonenden Bulgaar, Petroff geheeten, die aan de redacties I der bladen te Sofia zou hebben medege- 1 deeld, dat hij van politioneel© zijde in BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Anna, dochter van J. O. Tromp en A. 0. Loos Marie Catherine Sophie, dochter van G. A. de Jager en C. G. Ga la va zi Maria, dochter van B. de Zwijger, en A. van der Weijdcn Kees, zoon van M. L. van den Hoek cn M. J. Baart Willy Johanna, dochter van W. van Deventer en J. Bodiju Gerrit, zoon van G. Wielder« en E. M. Bcij Gerrit, zoon van A. van Polanen en A. Vlasveld Hendrica, dochter van O. Scheurwater en G. Visser Hans, zoon van J. J. de Jong en A. G. Broers Johannes, zoon van J. C. van Britsiun en J. Gordijn - Jo hannes Joseph, zoou van J. J. J. van Gie- zen en P. M. 0. van Fesstim Geurt Fran- ciscus Mattheus, zoon van G. F. M. Schim mel en A. M. Ernst Maria Eugenie, d. van C. van Weerlee en E. M. Schouten Carel Ulrich zoon van C. J. van der KLaauw en A. M. Bruins Cornelis, zoon van K. Schrijver en M. P.Versé Pieter Johan nes, zoon van A. Re ijken en F. van don Burg Abraham, zoon van D. Huijgens en C. de Ridder Tonny, zoon van K. Kool en M. A. van Zuijlen Aagtje Maria, dochter van G. Eveleens en H. K. Hofman Anneke, dochter van E. Griffioen en N. Hoogervorst Pieter, zoon van G. Hou- weling en Thi Dekker Frederik, zoon van J. Pelt en G. K. Been Johannes Elisabeth, dochter van J. Ph. de Ridder en S. Voorbij. Overleden: M. A. van Goor—Wigt man, wede. 74 jaar J. J. Eilders, m. 60 jaar A. M .Kuilart, ongeh. vr. 79 jaar F. J. van Dorp, z. 6 maanden. Getrouwd: V. C. M. Leesberg wedn. en J. H. Munting jd. Zuid-Slavië opdracht zou hebben gekre gen, den Bulgaarschen professor Gio- schoff, den leider der Wost-Bulgaarsche minderheden, te vermoorden. Petroff deelt verder mede, dat hij overeenkom stig de verkregen aanwijzingen te Sofia eerst een bezoek heeft gebracht aan het Zuid-Slavische consulaat. Daar is hij naar den Zuid-Slavischen militairen attaché verwezen. Hij heeft in totaal 2000 lewa ontvangen en aanwijzingen gekregen voor den terugkeer naar Zuid-Slavië na het volbrengen van de daad. Ook is hem een revolver ter hand gesteld. Air belooning zou hem 200.000 dinar in uitzicht zijn gesteld. In officieele kringen heeft men omtrent de verklaringen van Petroff nog gzen enkele mededeeling gedaan. Een „Medicijnvrouw" vermoord. LONDEN 30 Maart. (V.D.) In Kenya zijn 60 inboorlingen van de Wakamba-stain ter dood veroordeeld wegens het vermoorden van een „medicijnvrouw" die zij voor een toovenaros hielden. Do rechtbank te Kam pala in Britscb-Oost-Afrika heeft het gra tieverzoek afgewezen. Do veroordeelden beweren, dat do vermoorde de vrouw van oen der beklaagden ernstig ziek had ge maakt. Toen do toovenares op den eisch van een groep jeugdige leden van de 6tam ex niet in slaagde de vrouw van de ziekte te bevrijden, werd zij door hen met stok ken doodgeslagen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 30 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 368 vette kalveren: le kwal. 5460 cent, 2e kwal. 4052 cent en 3e kwal. 2438 cent per kg. levend gewicht; 93 nuchtero kalveren 1.504.per stuk. 700 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 3132 cent, zware 2930 en vette 2729 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kal veren met groote aanvoer, handel slecht, lage prijzen. Varkens met flinke aanvoer stugge handel, prijzen lager. WOERDEN, 30 Maart. Kaas. Aange voerd 63 partijen. Met rijksmerk le kwal. 2224, 2o kwal. 1921. Handel traag. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn &8.'J3 Londen 9.25 New York 2.47"'8 Parijs 9.751/4 Brussel 34,63l/2 Zwitserland 48.03»/2 Milaan 12.90 Madrid 18.75 Oslo 49.25 Kopenhagen 50.75 Stockholm 49.75 Weenen 35.25 Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 11/4 pcu BEURSOVERZICHT De beurstendenz bleef ook heden luste loos. Bij zeer beperkte omzetten, waren de koersvariaties zeer gering. Er blijfr groote onzekerheid bestaan aangaande de gevol gen van de moeilijkheden bij Krougcr en Tol, al komt men langzamerhand tot de overtuiging, dat van deze maatschappij niet veel te redden zal zijn. De gevolgen in het buitenland zullen erger zijn dan voor het Nederlandsche publiek rechtstreeks, hoewel de terugslag op onze beurs zal wor den gevoeld. De ondernemingslust is du* gering. Aku's liepen enkele punten terug, doch de overige soorten waren weinig ver anderd. Van de Petroloumwaardcn ging iets om in Kon. Olies, die zich op de prij zen van gisteren handhaafden. Do Ameri- kaansche oliesoorten bleven op peil. Ta bakken flauwer en enkele punten lager, Rubbers en Suikers konden zich handhaven op de vrije noteeringen. Alg. Exploraties goed prijshondend. Amerikanen verdeeld. Koperwaarden waren flauw. Obligatie- markt weinig veranderd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3