B I N.B. Dagelijks Gloria en Credo. De Se quens: Victimae. Prefatie van Paschen (in- I vullen: Vooral op dezen dag). Men lette ook op de veranderingen in den Canon (lijst der vaste gebeden) der H. Mis gedu rende geheel het octaaf. Kleur: Wit. Z/ TERDAG 26 MAART 19C2 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 9 AFDLELING LEIDEN R. K. DIOC VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven. vTagen en meUedeelingen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan. Kijnsburgerweg 20. Leiden; Zr. I van den Aheelen. Willem de Zwijger- laan 25. Uegsigeest; Mevr. Kehmers—Buer—Knottnerue, Warmonderweg 37. PAASCH-ZATERD AG 26 Maart 1932. De nacht is vo.orbij gegaan over het graf, waar het Lichaam van den God-mensoh rust. Maar zoo de dood al triompheert in die stille grot, zoo hij al in zijn banden ge vangen houdt, die het leven aan alle schep selen geeft, zijn zegen zal kort zijn. De H. Engelen aanbidden in eerbiedige stilte het levenlooze Lichaam van Deugeue wiens bloed vrede heeft gebracht tusschen hemel en aarde. Wij op onze beurt aanbidden eveneens dat Lichaam, zoo koud, van onze Heiland, voor onze zonden aan het kruis gestorven. Verwijlen wij in gedachten in Jeruzalem en bezoeken daar de Moeder van Smarten. Ook voor haar is de nacht voorbij gegaan en de verschrikkelijke gebeurtenissen van den aigeloopen dag hebben met opgehou den haar geest en hart af te matten. De Zoon van haar teederste zorgen is vertrapt geworden door meusohenvoeten; zij heeft Zijn bioeu e.en vloeien tot de laatste drup pel. Nu ligi hij in het graf als de laatste der stervelingen. Bij baar is Maria Mag- da.ena, geheel gebroken van smart. Ook de andere vrouwen wachten met haar hot aanbreien van den dag om naar het graf te gaan. Geheel verloren in hun smart wil len zij de bewijzen van hun liefde en hun reukwerken neerleggen in het graf. Johan nes de aangenomen zoon en lieveling van Jezus weent over de Zoon en de Moeder. Petrus in de vernedering van zijn berouw vreest met voor de oogen te treden van de Moeder der Barmhartigheid. Allen den ken en spreken over de heiligheid, de goed heid, de macht, de smarten en de dood van Jezus. Maar Zijn verrijzenis, die voorzegt was, komt met in hun herinnering. Alleen Maria leeft in voortdurende en zekere af wachting, omdat zij weet dat weldra het graf haar Zoon zal teruggeven aan het le ven. Het geloof aan de verrijzenis van don Verlosser, dat geloof zonder hetwelk onze godsdienst ijdel zou zijn, is om zoo te zeg gen, geconcentreerd in de ziel van Maria. De Moeder van Wijsheid bewaart dat kost bare bezit en de zelfde die eens in haar zuiveren schoot omvat hield, die hemel en araed niet kan omvatten, eveneens van daag door haar groot en standvastig geloof aan de woorden van haar Zoon omvat zij in zichzelf de heele H. Kerk. Zaterdag 1 uit verkoren dag die temidden van alle smar telijkheden ons komt verkondigen de groot heden van Maria! De H. Kerk bewaart er steeds de herinnering van; en het is daar om dat Zij, één speciale dag van de week willende toewijden aan haar Hemelkonin gin, Zij voor alle tijden de Zaterdag geko zen heeft. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Lezing. Op Donderdag 7 April, des avonds te 8.15 uur zal in de Kleine Stads- zaal onze aluitingsavond gehouden wor den. De Zeereerw. Pater de Greeve zal dan spreken over „De schatten van een Pha- rao". Het mag onnoodig heeten de leden aan te sporen, dezen zeer interessanteu avond bij te wonen. Demonstratie. Donderdag li April des avonds 8 uur, zal in de Kleine Stadszaal een filmavond gegeven worden door de N.V. J. A. Carp's Garenfabrieken. Een oon- vocaat hiervoor wordt ieder lid nog toege zonden. „Sancta Veronica". Het bestuur be veelt ten zeerste de liefdadigheidsuitvoe ring, welke gegeven wordt door mejuffrouw Jo Kortmann ten bate voor onze onderaf- deeiing „Öancta Veronica" aan. MISSIE-NAAIVEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVERIUS". Weer is een vruchtbaar jaar voor onze vereeniging verstreken. Ons zesde jaar. Wij zijn dankbaar aan God dat Hij onze vereeniging blijft zegenen en zooveel goeds en nuttigs voor de Missies laat uitwerken. Ook dit jaar mag deze dag niet onopge merkt voorbijgaan. Op Zondag 10 April zullen alle leden vereenigd Zijn in de kapel van het tit. Eli- sabeui-gasthuis, Hooigracht, alwaar onze Geest. Adviseur, Rector R. J. J. Beynon, te 9 uur een plechtige H. Mis van dank baarheid zal opdragen, waaronder alge- meene H. Communie. De dames van het Zangkoor der Congre gatie van de Hartebrug hebben gaarne hunne medewerking toegezegd de H. Mis met de liturgische zangen te begeleiden en door den Geest. Adviseur zal een toespraak worden gehouden. Uitnoodiging aan onze leden, donateur» en donatrices enz. deze plechtige H. Mis te komen bijwonen en gezamenlijk Gods Zegen te vragen op ons Missiewerk. „SANCTA VERONICA". De eerstvolgende zitting zal gehouden worden Donderdag 7 April, Pieterskerkkoor- steeg 15. Onze trouwe medehelpsters komen natuurlijk allen. Bent u nog nooit geweest, komt dan eens een kijkje nemen. U bent van harte welkom. Voorziet u tevens tijdig van kaarten voor de Cabaret-avond, die 15 April aa. gegeven zal worden ten bate van „Sancta Veronica". PAASCH-ZATERDAG. Paasch-Zaterdag, ook wel Stille Zater dag genoemd, werd in de eerste christen- eeuwen met Goeden Vrijdag door strenge vasten geheiligd. Dien dag onthielden de ohristenen zich gewoonlijk van alle voed sel. Er werd ook op Paasch-Zateo-dag geen H. Mis gelezen, Christus rustte in het graf, hoe zou er dan een Offer kunnen worden gevierd, waarin Hij glorievol verrezen was. In den namiddag om 3 uur begon men met de vuurwijding, waarop de andere plechtig heden volgden tot middernacht en eerst d&n op het uur der Verrijzenis las men de H. Mis. Vóór men naar de plechtigheid van de vuurwijding ging, doofde men thuis eerst alle licht en vuur om het later met het door de H. Kerk nieuwgewijde H. vuur weder aan te steken. Hiermede beduidde men dat ook in hun huizen alle zondeleven een ein de moest nemen en met het nieuwe licht en vuur ook een nieuw leven in het huisgezin moest worden gebracht. Ook werden in de zen nacht de doopleerlingen gedoopt. Dit doet ons beter het Lumen Christi" begrij pen, dat daarop zinspeelt. Door het over- groote aantal catechumenen (omdat men alleen Paasch- en Pinkster-Zaterdag doop te) besloot men ook andere tijden van het jaar te nemen. Sinds de Xle eeuw is men de handelin gen gaan vervroegen, omdat het getal doo- pelingen niet zoo groot meer was en er practische moeilijkheden bij de naohtplech- tigiheden ontstonden. Wij vieren daarom nu reeds op Zaterdag de Paasch-Mis en is 's middags 12 uur de vasten afgeloopen, ten teeken dat het Paaschfeest begon nen CABARET-AVOND. 15 April zal er een cabaret-avond ge bonden worden in de Stadsschouwburg. 't Belooft een alleraardigste avond te worden. We mogen er echter nog niets van verklappen, des te grooter is de verras sing. De prijzen zijn zoo billijk mogelijk gesteld, zoodat een ieder ervan kan profi teered We laten het volledig programma volgen opdat we allen vast kennis maken met den inhoud. De opbrengst is voor de Stille Armen Iedereen weet zoo langzamerhand wel, hoeveel leed er in stilte wordt geleden. En, om nu de sympathieke onderafdeeling van den Vrouwenbond Sancta Veronica in de gelegenheid te stellen, haar edel werk te kunnen voortzetten, zal de geheele op brengst, deze vereeniging worden ter hand gesteld. Ge kunt een genotvollen avond hebben en tevens een prettig gevoel hulp ge bracht te hebben bij stil gedragen leed Kaarten kunnen gehaald worden bij Mevr. Pollmann. N. Rijn 1; Mej. Catijn, Lage Morschweg 19. Loge en baignoire 1.35. Parterre I 1.10, idem II 0.85, alle bovenrangen 0.50. Cabaret-avond ten bate van „Sancta Veronica", ter ondersteuning van stille armen door „het internationaal cabaret gezelschap" „'t Mannkrot ensemble", on der leiding van J. Kortmann. Conferencier Ot-hé Quinper, oude en nieuwe liedjes en chansons, voor solo en koorzang. Ballet. Begeleiding Jo Wesseling. Costumes uit eigen atelier. Grime: W. Tholen. Ie deel: Inleiding door Othé Quinper. Tableau de la Troupe. Openingskoor, H. Purcell. Engelsch danspaar: Mr. Voice and his wife. Marionetten dansje, Cl. Ward door The Children's Corner. Twee Chan sons. Fanfare Ie trompette. Henrion, door mademoiselle Rosemarin; Le Royal Tam bour, Arnaud door „La demoiselles élue". Hollandsche Liedjes door Hollandsche* Zangers. Dans van de Voorjaarsbloemen. Cath. van Rennes. Fabeltje door „The Children's Corner". Nationaal Hymne. Pauze. 2e deel: Beeldengroep uit een Vlaamsch Kerkje. „De Herderkens", L. de Voght. Op treden van de Japansohe Zangeres „San Yuki". Spinliedje door Leonore. Signorita Violetta in haar succesnummer Caro mio ben, Th. Giordani. Entre-acte door the Children's Corner. Hollandsche Liedjes. Drie Javaansche volkswijzen in beeld ge bracht. Djika Bigini, Nina Bobo, Ajoen- Ajoen, Fable de la Fontaine „Perret'e". Zonsondergang in Bloemenland. Oud-Hol- landsch Drinklied. Algemeen© Rondedans. IMTERPAROCHIEELE HF» NOVENE VOOR DE ZALIGVERKLARING VAN ADOLF K0LPING. Voor eenige maanden werd door het Ge- neraal-Secretariaat te Keulen uitgegeven een novene voor de Zaligverklaring van Adoif Kolping samengesteld door Pater Krebs, postulator in het Zaligverklarings proces. Naar wij vernemen verschijnt nu binnen kort bij het Centraalbureau een vertaling uit het Duitsch ten behoeve van de Hol landsche Gezellen. DAMCLUB „DE TWEE SLEUTELS" De competitie-stand van de eerste groep (voorloopig acht personen) bijgewerkt tot 21 Maart j.L is als volgt: Gesp.gew.gel.verl.pnt. gem. A. Uphoff 10 7 2 1 16 1.60 B. Goddijn 7 5 1 1 11 1.57 H. Dingjan 7 3 1 3 7 1.— W. Peetei-s 9 3 2 4 8 0.89 J. Ouwerkerk 9 2 3 4 7 0.78 H. Blom 5 1 1 3 3 0.60 H. Uphoff 6 1 1 4 3 0.50 P. Schouten 3 1 2 1 0.33 De stand van de tweede groep is: Th. Lovink 9 8 1 17 1.89 W. Lovink 9 7 2 16 1.77 F. de Keuning 8 7 1 14 1.75 T. Sneeboer 12 9 1 2 19 1.58 W. Develing 9 5 2 2 12 1.33 A. Vreeburg 8 3 2 3 8 1.— J. de Mooy 4 2 2 4 1.— B. Vuurpij 8 3 1 4 7 0.88 J. v. Schie 6 2 1 3 5 0.83 P. Hendriks 8 3 5 6 0.75 A. Weber 4 1 3 2 0.50 S. B reed e veld 8 1 1 6 3 0 38 A. Calin 11 1 2 8 4 0.36 Th. Kriek 7 1 6 2 0.29 H. Selier 4 4 0 L. Dirkse 1 1 0 Na hst beëindigen van d« competities zullen de 4 eersten van de 2e groep over gaan naar het le tiental. De twee laatsten van de le groep gaan dan naar de tweede groep terug. A.s. Maandag (2e Paaschdag) is er geen bijeenkomst van de club. Betere opkomst is gewenscht. HET BESTUUR. „ZEGEPRAAL". Het telkenjare in de vastentijd weerkee- rende lijdensdrama is aan onzen geest voorbijgetrokken. Wij zijn als 't ware wakker geschud uit een soort gevoelloosheid, omdat in gewone omstandigheden het liefde-mysterie zoo weinig indruk nalaat. Van jongsaf aan hebben we geleerd, dat I Christus voor ons geleden heeft en gestor- 1 ven is aan 't huis. Met dit geweldige feit zijn wij te veel vertrouwd geraakt. In de afgeloopen weken is het weer in al zijn wreede werkelijkheid voor ons afgeschil- derd was, intense haat van de Pharizeën I vermocht, om het oodsche volk tegen den I Meester op te stoken en op te hitsen, die 1 datzelfde volk toch zoovee! ontelbare wel daden bewezen had. Welk een scherpe te- j genstelling met Palmzondag. Levendig kunnen we ons voorstellen die joelende, juichende menigte, met hun Oostersch warm temperament in een spontane huldi- l ging. Al die mannen, vrouwen en kinderen in bonte veelkleurige mengeling van klee- derdrachten Zoo groot is bet enthousias- me, dat ze do straten met hun hoofddoeken en mantels bedekken. I Palmen worden van de boomen gerukt en de lucht davert van de hosanna's, terwlij Christus Jerusalem binnenrijdt. Rustig, I waardig zit Hij daar en ziet over die woe- j lende massa heen. Immers Hij weet nu in Zijn goddelijke almacht de gisting en wrok in de harten van de leiders, die het volk wel zullen verblinden. Zoolang konkelen en stoken ze reeds, j Verp'laatsen we ons nn naar Golgotha. Waar is bij die schriftgeleerden nu hun ge- j huichelde vroomheid gebleven 1 Heel den I langen lijdensweg hebben ze den Meester getart, ook nu nog, terwijl Hij onder de hevigste folteringen aan Zijn doornagelde ledematen te sterven hangt. Onbeschrijflijk groot en als een geweldige niet te torsen last moeten de zonden geweest zijn, dat Christus zulke bovenmenschelijke pijnen I heeft willen verduren. Ook onze zonden hebben er toe bijgedragen, Zijn smarten feller en ondragelijker te helpen maken. Maar wat gebeurt plots, op klaarlichten dag wordt het volkomen duister. Geen ge heimzinnig Oostersche nacht, maar zwarte dikke duisternis. Het geschreeuw en ru moer is, als bij tooverslag verstomd. Zelfs wordt er niet eens meer gemompeld, neen een angstaanjagende benauwende stilte drukt loodzwaar op ieders gemoed. Schuw trekken ze, hun kleeren vaster om zich heen als zochten ze dekking voor hun angst. Het wordt nu ook kil en verslagen uckuivelb en sluipt men in groepjes stad waarts, want hier is het voor hun zielen te benauwd. De leiders ran het volk waanden zich overwinnaars. Ze hadden Christus de schandelijke kruisdood doen sterven. In hun verstokte boosheid zagen ze de voor spelling der schriften niet. De gansche opzet is één groot© misluk king geworden. De kruisdood werd inplaats van een ne derlaag, een schitterende triomfeering, een heerlijke overwinning. A. KOLTRO. ZALIG PASCHEN. Wij zien niet en gelooven toch! „Ons Paaschlam, Jezus Christus, is ge slacht, laat ons dan feest houden". Feest is het, want Christus, die gestorven was, stond uit den dood op, Alleluja Geen Ju daskus laat Hem in de handen der vijan den. Geen Pilatus-onrechtvaardigheid voor komt, dat Zijn Koningschap in vollen luis ter schittert. Geen kruis, geen dood en geen sluitsteen houden Hem in het graf. Wij, dio eenmaal met Christus hopen te sterven, zullen met Hem verheerlijkt wor den in glorie. Maria Magdalena, Maria, de Moeder van Jacobus en Salome waren met kostbaar reukwerk op weg naar het graf van den Meester. Wie zal ons den steen afwentelen'?, het verdriet en de liefde vervullen hen geheel. Vol verbazing staan zij stil, het graf was geopend; zij vertrou wen hun o.ogen niet, steunend tegen den rotswand gaan zij langzaam naar binnen, maar zij schrikken opnieuw, want een jon geling zegt: „Vrees niet, wees niet bang; dien gij zoekt is hier nietwat zoekt gij den Levende ondor de dooden? Hij is ver rezen Magdalena blijft achter en is zielsbe droefd. „Vrouw! waarom weent gij?" en denkend dat het de tuinman is, die haar aanspreekt, zegt zij vrijmoedig: „Omdat men mijn Heer heeft weggenomen en ik weet niet waarmen Hem gelegd heeft. Als gij Hem hebt weggedragen, zeg het mij en ik zal Hem wegnemen." Jezus zegt has.r: „Maria Nu begreep zij en kon niet meer ant woorden als: „Goede Meester!" Zoo bidt de boete ook bij ons: „Goede Meester Nu triumfeert Hij en blijft de Heer- scher in Zijn Kerk, in Zijn liefde en in Zijn genade. Hij getuigt van zichzelf: Ik ben verrezen en ben nog met Ualle dagen ben ik bij u tot aan het einde der tijden". Hij groet ook ons als Zijn Apostelen: „Vrede zij UIk ben het. weest niet bang." Wij mogen altijd zeggen-: „We hebben den Heer gezien." Al schouwen wij niet op de wondeteekenen in handen en voeten, al leggen wij de hand niet in Zijn zijde zooals Thomas wenschte: wij zijn overgelukkig niet te zien en toch te gelooven. Hij is bij ons in Zijn verheerlijkt lichaam wezenlijk en waarachtigals de spijze, waar door wij niet omkomen op den langen le vensweg door de wergld als ons levens brood en har^ebïoed tot instandhouding van ons genadeleven, ook in ons zal Zijn graf heerlijk zijn. Hij is zóó overalHij is voor duizenden in onze kathedralen, zoo goed als voor weinigen in de kleinste huiskapel. Hij wordt opgedragen in de open lucht voor een veel koppige menigte en op het draagbaar altaar voor maar weinicen. Hij wordt omgedragen in groote schittering van onze kleurige processies, omgedragen ook, door niemand opgemerkt, 's morgens vroeg op de borst van den Priester. Hij is bij ons voor jong en oud, voor rijk en arm, voor Patroon en Gezel. Hij is het tot V'ien onze Praeses iederen morgen gaan om Hem te brengen onze hulde en onze nood Hij is het van Wien de Prae ses dagelijks naar ons bomt met Zijn ze gen. Zijn hulp. Zijn sterkte. Openen wij dan onze ziel en ontsluiten wij ons hart om Hem op te nemen, mede te dragen en te bewaren ah in een heerlijk graf. dat ook in ons glorievol zijn zal. Hij ontmoet ons en zegt on3 „wees gegroet", beantwoordt dat met het „Mijn Heer en Mijn God" van don ongeloovigen^ Thomas. Hij brengt ons steeds Zijn vrede van den Paaschdag en voegt er bij: „Vrees niet; Ik ben het", Weest niet bang; Uw Verlosser leeft! Hij is nog bij ons als het onderpand voor het komende leven. Wij zijn dankbaar voor Zijn Lijden, dankbaar ook voor Zijn Verrij zenis en Zijn blijven bij onsons gebed is reeds verhoord, vóórdat wij vragen: „Heer! blijf bij ons, want het wordt avond. Dan groeit uit de raaschgedachte een door liefde bezield verlangen op, straks verwe zenlijkt in edelmoedige daden, om de arme verdwaasden terug te voeren op den weg van het tijdelijk en eeuwig geluk. Op dan, Kolpingsbroeders, vult mede de rijen; zij dit Paaschfeest, de redding van velen. ASS. SENIOR. „TREEDT BINNEN", EN GENIET. Reeds meer dan eens hebben wij er op gewezen, dat de retraite het beste middel is tot verbetering en verdieping van ons godsdienstig leven. Met des te meer aan drang kunnen wij nu de gezellen aanraden en aanprijzen deelnemers te worden van onze retraiten. Ziet, we moeten de zaken zuiver stel len eu n:et aarzelen ons af te vragen hoe we hebben te doen. B.v.. Ju den voorbijen Vastentijd is ons het groote liefde-offer van Christus voor oogen gesteld en hebben wij toch aange voeld het ontzettende lijden, dat 19 eeuwen terug geleden is in en om Jeruzalem, een lijóen, dat bekroond werd op de Calvarie- hoogte waar de Groote Duider doodgemar- te' stierf. En wij herinneren ons, hoe en kele jaren terug een Protestante in een Katholieke kerk kwam en bij het zien der twaalfde statie (de kruisdood) in ontzet ting uitriep: „Wat moet die mensch gele den hebben Het is voor ons zoo gewoon geworden, als kinderen hoorden we 't al, we namen het aan, meer niet. Maar nu we grooter ge- wo.der zijn moet het toch scherper tot ons doordringen en tot ons spreken. Staande KALENDER DER WEEK PASCHEN. ZONDAG 27 Maart. Hoogfeest van Pa- schen of de Verrijzenis van Onzen Heer Jesus Christus. Mis: Resurrexi. Uit de Misliturgie straalt ons tegen de Paaschvreugde, de blijde jubel over Chris tus' opstanding ten leven. „Ik ben verrezen en bij u, Alleluja" juicht Christus in den Introïtus. Het heerlijk betuigd feit van Christus' verrijzenis doet ook ons het Alle luja wellen naar de keel, want door Chris tus' verrijzenis op den dood is voor ons de toegang tot het eeuwig geluk ontsloten. (Gebed). Ja, waarlijk, dit is de dag, dien de Heer heeft gemaakt. Hoe goed, hoe barmhartig is toch onze Heer Christus, Die ons Paaschlam wil zijn. Alleluja! (Graduale en Alleluja-vers). In het Epistel vermaant ons de Apostel, dat wij ons moeten reinigen van den ouden zuurdecsem, d.i. van onze zonden en onvolmaaktheden, willen wij deel hebben aan de zegepraal van Chris tus' verrijzenis, welke ons in het H. Evan gelie door een Engel verkondigd wordt. Offertorium en Communio zijn uitingen van den Paaschjubel, welke voor ons een maal zal zijn een eeuwige, als wij, verloste broeders en zusters van den verrezen Christus eensgezind zijn in de liefde Gods. Heer, stort in ons allen dien Geest van liefde. (Paaschcommunio). MAANDAG 28 Maart. Tweede Paasch dag. Dag van devotie. Mis: Introduxit. De Heer heeft ons door Zijne overwin ning op den dood uit het land der balling schap (de zonde) binnengevoerd in het land der vrijheid (der genade). Dat (uit dank baarheid) de Wet des Heeren altijd in onze mond zij (Introitus). De overige deelen der Misgebeden overtuigen ons nog meer van het feit der verrijzenis. DINSDAG 29 Maart. Derde Paaschdag. Mis: Aqua. WOENSDAG 30 Maart. 4e dag v. h. Paaschoctaaf. Mis: Venite. 2e gebed voor Kerk of Paus. DONDERDAG 31 Maart. 5e dag v. h. I Paaschoctaaf. Mis: Victricem. 2e gebed voor Kerk of Paus. VRIJDAG 1 April. 6e dag v. h. Paasch octaaf. Mis: Eduxit 2e gebed voor Kerk of Paus. N.B. Wegens den eersten Vrijdag is ge- oorloofd een H. Mis ter eere v. h. H. Hart. Maar als Misformulier moet worden geno men de Mis van dezen dag:Eduxit. Geen 2e gebed.- i ZATERDAG 2 April. 7e dag v. h. Paasch- j octaaf: Mis: Eduxit 2e gebed v. <L H. I Franciscus van Paula, Belijder. De H. Franciscus werd te Paula in C&- labrië uit arme ouders geboren. Op vijftien- jarigen leeftijd werd hij kluizenaar en ver bleef in een grot nabij Reggio. Na verloop van tijd verzamelden zioh anderen om hein heen. Franciscus vereenigde alle in een Orde naar den regel van den H. Franciscus I van Assisië, waaraan hij nog strengere voorschriften toevoegde. Aan de Orde gaf 1 Franciscus den naam van Minimen, d.w.z. de Minsten. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alle» als in bovenstaande kalender h. Bisdom, behalve: ZATERDAG. 2e gebed v. d. Z. Leopol- dus van Gaichis, Belijder; 3e v. d. H. Fran ciscus van Paula. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. BROEDERS-CONSREGATIE 0.LVR0UW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding ranaf 12 jaar voor jongem dia neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij bet Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. onder het kruis kunnen we niets anders zeggen dan: Wat moet die mensch geleden hebben. We moeten de zaken zuiver stellen, niet waar l God deed voor ons alles, doen wij dan wat vcor het leven onzer ziel, doen we dan iets voor Hem Paascnfeest. feest der Verrezen Al macht, fees! ook voor de menschen, die Christus' volgelingen willen zijn. Staan ook wjj op uit cle sleur van ons leven en geven we aan onzen Meester de belofte, dat we zullen komen in de stilte van de retraite, heel dicht bij Hem, om te leeren hoe te leven, te strijden en te sterven. Laat dat uw iaarcliga*e zijn! I Ziet de verrezen Heiland bij u staan. Gaat met Hem naar de stilte van een re traite. Hoort Zijn verzoek: „Treedt bin- neu" en geniet. SEVERUS.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6