centrale verwarming e'ïui.r;: sanitaire installaties UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Financiën en Economie WIJ GEVEN 2en PAASCHDAG LUCHTVAART ZATERDAG 26 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. IC BERNARD SCHULTE - Voorhout bi] Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 OEGSTGEEST OP VIER PLAATSEN INGEBROKEN Weinig vermist. In den afgeloopen nacht hebben ongenoode een bezoek gebracht bij de familie ck J.t V., O. en N., allen in de Assendel ftatraat. Door verbreking van ruiten aan achterzijde hebben zij zich toegang tol de huizen verschaft en daarbij eenige voorwerpen en geldswaar den meegenomen. Bij onderzoek is gebleken, dat de buit maar zeer gering is. ALKEMADE Werktoozen. Het aantal Ingeschreven werkloozen bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling bedraagt thans 107, ter wijl bovendien nog 12 arbeiders bij de werk verschaffing te werk zijn gesteld. Geboren: Petronella d. van W. Oomen en Gerarda van 't Hart Johanna Helena Josephina d. van T. Wesselman en J. van der Meer. Ondertrouwd: P. J. Weenink jm. 23 en J. C. L. van Aart, jd. 19 j. Getrouwd: J. N. Verhaar jm. 26 j. en A. M. Vermeij jd. 22 j. HILLEGOM Gedenk de R.K. armen. Door de pastoors der beide parochies is een opwekking gericht, om de armen der beide parochies met Paschen eens bizonder te gedenken. Op den eersten Paaschdag wordt daartoe in beide kerken onder alle H.H. Missen voor dit schoone doel gecollecteerd. Gaarne wekken we onze lezers op deze col lecten eens extra naar vermogen te willen ge denken: de nood der armen is zoo groot Laat het vreugdefeest van Paschen het Christusfeest bij uitnemendheid ook voor onze arme geloofsgenooten een innige blijheid brengen. Geboren: z. van M. G. Schramavan der Meij d. van A. M. de BoerBoot Ondertrouwd: H. J. v. d. Broek en H. M. Krausie J. van Houten en E. C. Mark G. R. Vermeij en W. A. Meijboom W. C. Houtzager en E. G. van Lierop. Getrouwd: H. A. van Koeveringe en G. van den Akker. RIJNSBURG Bloemenhandel. We noteerfcn de volgende prijzen voor tulpen per dozijn: Rose Gris-de-Iin 1012 et., Herman Schlege 1014 et., Prosperity 1216 ct.. Prins van Oostenrijk 1825 ct., Couronne d Or 2634 ct., Gramoisie Brillant 1015 ct., Titiaan 20 23 ct., Murillo 1822 ct., Flamingo 1317 ct. Fred Moore 1014 ct., Witte Valk 1316 ct Peach Blossom 3036 ct., Mr. van der Hoeff 3237 ct.. La Reine 1624 ct.„ Theeroos 25 28 ct., Ibis 2027 ct., Mac Kinley 1417 ct., Duchesse de Parma 1824 ct, Coulour de Cardinal 2733 ct., Vuurbaak 2430 ct., Red Admiraal 2734 ct., Azalea 1823 ct., Mr. Tubergen 2530 ct., Rose luisante 1620 ct Hobberaa 2024 ct., Farncombe Sanders 17 21 ct., Proff. Rauwenhoff 1822 ct, William Pitt 1418 ct., Elisabeth 2635 ct. Bartigon 2G26 ct., William Copland 1723 ct. Narcissen per 100: Sir Watkin 4055 ct. Golden Süur 4570 ct., Poëticus Ornatus 35 —60 ct., Sion 4060 ct., Glorie 4060 ct., Lucifer 4055 ct., Ajax 2540 ct., Laurens Koster 4565 ct., Emperor 55—80 ct ROELOFARENDSVEEN Ernstig ongeval. Gisteravond had de 10- jarige zoon van den heer C. v. Z. alhier, ter wijl hij per rijwiel op den opnebaren weg al hier reed, het ongeluk te vallen. Hij kwam met zijn keel op zijn stuur terecht, tengevolge waarvan een ernstige wond ontstond. Over brenging naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den was noodzakelijk. De toestand was aan vankelijk zeer ernstig, doch was hedenmorgen wat beter. De eerste aardbeien. Hedenmorgen wer den aan de veiling alhier de eerste aardbeien aangevoerd. .OORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 29 Maart, des namid dags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken, 2 herstemming over het voorstel van de hee- ren Dijkman en Duijnisveld, 3 voorstel inzake vergoeding van woninghuur aan een rijks- beldwachter, 4 id. inzake verordening rege lende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters dezer ge meente. 5. Idem inzake verzoek R.K. Kerk bestuur om gelden voor uitbreiding van de Jongensschool. 6. Idem inzake steunregeling 7. Besluit comptabiliteit. Voetbalwedstrijd. Voor den voetbalwed strijd, welke V.V.L. zal spelen tegen een elf tal uit de werkloozen op den 2den Paaschdag a-s., des namiddags te 2.30 uur, ten bate van het crisiscomité, zal een medaille worden be schikbaar gesteld door het crisiscomité. VOORHOUT Uitvoering voor het crisis-comité. De Too- neelvereeniging „Ons Genoegen'! zal ten bate van 't werkloozencomité een uitvoering geven Om deze uitvoering zoo goed mogelijk te doen slagen, heeft deze vereeniging dames aangezocht om programma's als toegangsbewij zen te verkoopen en wij hopen, dat zij ruim schoots voldaan mogen zijn over dezen ver koop. Wij vertrouwen op uw aller medewerking om deze avond te doen slagen. Van verschil lende kantei. is al medewerking verleend, ten eerste vrij van auteursrecht en gratis boekjes, zoo ook 't typen van programma's. Daarom hopen wij. dat als u dezer dagen een offertje gevraagd wordt, u degenen, die daarvoor komen, niet zult teleurstellen. TER AAR T.B.C.-vereeniging. In het gymnastiek lokaal te Aardam werd deze week de leden- jaavergadering gehouden van de ver. tot be strijding der tuberculose. De opkomst was niet bizonder groot: ruim 40 leden. De voorz., dr. Quartel, opent de vergade ring, heet de aanwezigen welkom, deelt voorts mede, dat het ledental met 40 vermeerderd is en nu gestegen tot 100. De secr.. de heer B. Hogenboom. leest de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden vast gesteld en goedgekeurd. De heer S. v. Zwieten bracht een financieel verslag uit, doch dit sloot met een nadeelig saldo van 91.72. Oorzaak is hierin gelegen, dat dit jaar nog geen contributie geind is. en toch heeft de vereen, groote uitgaven zich moeten getroosten door n.l. het aanvragen van de kon. goedkeuring, en verder nog eenige kosten met het vertoonen van de film „Achter de wolken schijnt de zonl'. Nu bracht de voorz. ter sprake een even- tueele samenwerking met het Wit-Gele Kruis inzake t.b.c.-bestrijding. Hierover werd ruim van gedachten gewisseld. Sommige uitten hun teleurstelling dat de gang van zaken lot op richting van zoo'n t.b.c.-vereeniging niet geloo- pen is, zooals oorspronkelijk verwacht werd. Op slot stelde het bestuur voor, mede te wer ken door het vormen van een neutrale com missie boven de twee vereenigingen. waarin dan namens elke vereen. 2 leden zouden moe ten zitting nemen, die tezamen een onpartij dige voorz. zouden moeten aanwijzen. Daar het Rijk in deze vorm subsideert, is dit nood zakelijk. Tot leden van die commissie werden gekozen de heeren P. Hoogervorst Kzn., en P. Kroon. Het bestuursvoorstel tot medewerking werd met algemeene stemmen aangenomen. Van de rondvraag werd nog door een paar leden gebruik gemaakt, waarna de voorz. tot sluiting overging Patronaatsuitvoering. Door het Patronaat zal Maandag 2den Paaschdag een feestavond gegeven worden voor leden, ouders, donateurs en genoodigden. Deze feestavond zal gevuld worden met het ten tooneele brengen van 3 tooneelstukken door de leden van het groot en klein Patronaat. Verder zal „Arti" dezen avond luisteren met eenige muzieknummers. Alles bij elkaar genomen, wacht ons dus een mooie avond, waarbij de gezelligheid niet zal ontbreken. De uitvoering is in het R.K. Ver. gebouw en vangt aan des avonds te 7 uur. BODEGRAVEN Ziekenhuisverpleging. Donderdagavond hield het onderling Fonds v. Ziekenhuisver pleging haar jaarvergadering in hotel van Haaften. Aanwezig waren 31 leden. Na opening door den voorz., den heer A. Verlooij, werden de notulen door den secr., den heer W. Hoogenboom, voorgelezen en goedgekeurd. Uit het 9e jaarverslag van den secr. bleek, dat het gezins-aantal met totaal 83 is vermin derd en thans 4764 bedraagt, verdeeld over 1117 gezinnen. Hiervan zijn 799 gezinnen in klasse A, 249 in klasse B en 69 in klasse C. Dit jaarverslag werd eveneens goedgekeurd. Volgens het jaarverslag van den penning meester bedroeg 't totaal inkomsten ƒ8112.05, de uitgaven 7779.92. Het vereenigingsjaar 1931 eindigde met een voordeelig saldo van ƒ332.13. Het totaalbedrag van de fondskas bed.oeg ƒ5226.22. Var. de heeren A. Beijen, Jac. Groenendijk, en K. Steijn was een schrijven ingekomen dat de boeken van den penningmeester waren na gezien en voor accoord geteekend .De commis sie stelt voor den penningmeester daarvoor te déchargeeren. De vergoeding v. d. werkzaamheden voor den administrateur, secretaris en penningmees ter werd z. h. st. weder vastgesteld als het vorige jaar. In de commissie v. h. nazien der boeken over 1932, werden gekozen de heeren J. Th. v. Ghroel Grothe. D. Hoornstra en A. de Vos Voor de commissie van arbitrage werden we der benoemd de heeren E. A. Bogaart en J. Suringar. Bij de rondvraag bracht de heer E A. Bogaart ter sprake om naast het Onder ling Fonds ook een fonds te stichten voor ooeratie. Na langdurige bespreking werd be sloten een commmissie te benoemen. Hier voor werden benoemd de heeren E. A. Bo- gaars, K. Steijn en J. Suringar uit de leden en de heer W. Hoogendoorn en G. A. v. Kruiit uit hel Bestuur. Deze comm. za' zoo spoedig moge'ijk informeeren hij div. Mii'en, welke premie daarvoor betaald moet worden. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE KAS VAN HET CRISIS-OOMITE IS HOPELOOS LEEG. Help toch een handje! Bezuiniging ia het mode-woord geworden in onzen tijd. Het was daarom misschien beter te spreken niet van bezuiniging, maar van beperking. Want het Crisis-comité 'ie steeds op de meest zuinige wijze werkzaam geweest. Maar de nood is groot in onze ge meente; grooter dan menigeen wel ver moedt. Honderden arbeiders zijn reeds maanden lang werkloos en moeten leven met hun gezin van 10.tot 15.per week steun. In verschillende bedrijven wordt slechts enkele dagen per week gewerkt en weer anderen werken om de andere week of ook twee weken van de drie. Het pl. crisis-comité heeft door twee coLectes en versohillende giften de be schikking gehad over pl.m. 7000.Deze som ia nog wel niet geneel verbruikt, maar waar reeds 700 gezinnen zijn geholpen, zal men kunnen begrijpen dat de kas bijna uit geput is. Waar ook de „vaste" inkomst/en, dat zijn de bedragen der personeelen van diverse firma s steeds minder worden, ziet het connte zich helaas genoodzaakt de uit gaven sterk te gaan beperken. Het comité heeft dan ook moeten besluiten dat voor- loopig als regel geen hulp meer kan wor den verleend, aan hen die reeds 1 of meer dere keeren zijn geholpen. Dat slechts in zeer bijzondere gevallen hulp verleend zal kunnen worden aan hen, die hetzij in een bedrijf of aan de gemeentelijke we.kvor- schafting een boogei inkomen als de steuo uit werkloozenkas of gemeentelijke steuu- verleenning hebben. Voorloopig kan dus alleen overwo gen worden om hulp te verleenen aan hen, die nog niet geholpen zijn en reeds geruimen tijd werkloos zijn en niet bg de werkverschaffing zijn geplaatst. Natuur lijk vallen hier onder ook zg, die een eigen bedrijf hebben, en daaruit geen hooger in komen genieten als een werklooze uit de werkloozenkas. Want ook met tientallen gezinnen van boeren, tuinders en winke liers is het hopeloos gesteld. De nood is hoog in honderden gezinnen, in onze ge meente. Het comité weet het maar al ie goed. Echter zijn er ook nog tal van gezin nen in onze gemeente, waar de inkomens niet zijn gedaald, die integendeel protitee- ren van lage prgzen in den handel. En op deze Laatsten doet het comité vooral een zeer ernstig beroep. Nog enkele weken eu de kas van het pl. crisis-comité is hopeloos leeg. Het houden van nogmaals een collecte durit het comité voorloopig niet aan. Maar zij, die in deze hun roeping willen verstaan, kunnen ten allen tijde terecht bij or penningmeesler, den heer H. Oudenes, Giro-no. 80837. Personalia. Geslaagd voor het exa men bouwkundige onze plaatsgenoot U. Janmaat. Gevonden voorwerpen. 3 plaatjes m étui, 2 pariemonnaies met in houd, een bruine dainespartemounaie, een a-cteta-sch met inhoud, een schroeven- draaaer, drie loten. HAZERSWOUDE (Groenendijk). „St. Deus Dedit". Donderdagavond werd ten huize van den heer J. Verhaar een gecom bineerde ledenvergadering gehouden van den landarbeidersbond „St., Deus Dedit zoowel van de afdeeling Groenendijk als Rijndijk. Nadat door den voorz. van den Rijndijk, den heer J. van Kampen, de verg. met gebed en een woord van welkom was geopend, werd te vens het doel van deze bijeenkomst uiteenge zet. Tol verdere uitwijding werd het woord gegeven aan den beer Dekker, lid van He hoofdbestuur. Deze deelde mede de voorstel len en bepalingen welke in het collectief con tract 19321933 door den L. T. B. worden voorgesteld. Deze bepalingen zijn een minimum loon van 19, plus de bestaande kindertoe slagfonds. Voor dit fonds zal worden bijge dragen door de leden van den L. T. B. twee en een half procent van het loon. Evenzoo blijven de bestaande elementen verder gehand haafd. Hoewel dit contract-loon voor de ar beiders een veriaging beteekend van 5 per week. adviseerde, gezien de economische toe stand in het veehoudersbedrijf, bet hoofdbe stuur deze voorstellen te aanvaarden, temeer daar bij niet-aanvaarding van dit aanbod, het zoo nuttig bestaande kindertoeslagfonds zeker zou verdwijnen. Nadat men van gedachter had gewisseld, werd met algemeene stemmen besloten het aanbod te aanvaarden, waarna deze bijeen komst na een woord van opwekking van den geestelijk adviseur door den voorz. werd ge sloten. Vrachtauto te water. Nabij de boerderij van den heer van Dam geraakte een vracht auto, geladen met cementringen, te water, doordat eenigszins te verd werd uitgehaald voor een tegemoetrijdende collega. Maar een achteraankomende wagen, waarvan de bestuur der misschien in de waan verkeerde, dat voor hem werd uitgehaald, en die de andere niet in het gezicht had, raakte den vrachtwagen, die al reeds van den straatweg was geraakt, van achteren, met gevolg, dat deze omkantelde en met inhoud en inzittenden in de vrij diepe sloot terecht kwam. Door het kordaat ontre den van den spoorwegarbeider J. v. O., is het te denken dat de inzittenden zoo sooedig uit hun benarde Dositie werden bevrijd. De auto werd later door een kraanwagen gelicht. De cementringen moesten eveneens met een hijsch kraan worden opgevischt. KOUDEKERK Slagader doorgesneden. De 14-jarige scholier O. H. alhier, is Woensdag in de U.L. O -school te Leiden, bij het openen van een tochtdeur met zijn hand door de ruil gegle den, waardoor hem de polsslagader werd doorgesneden. Na voorloooig verbonden te door een dok ter van den E. H. D. werd hij voor verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. In de sloot gereden. De 12-jarige scho lier D. VI. had het ongeluk met zijn fiets te slippen, tengevolge waardoor hij in een langs den weg gelegen moddersloot terecht kwam. Door een juist passeerende automobilist werd de jongen uit zijn benarde positie bevrijd. Gevallen. Onze vroeger plaatsgenoot, de slager P. R., thans wonende onder de ge meente Alphen, had het ongeluk met zijn fiets zoodanig te vallen, dat hij een pols brak en zich onder geneeskundige behandeling bij dr. VI. alhier, moest stellen. Z0ETERW0UDE. Priesterjubileum. Voor de viering van het 40-jarig priesterfeest van den boogeerw. heer J. C. F. Jansen, deken en pastoor van Zoeterwo-udo, ia een feestcomité gevormd onder voorzitterschap van kapelaan H. Brans. Voorts hebben in dit comité zitting de heeren Kerkmeesters, de vertegenwoor digers van de vijf standsorganisaties, de L. T. B., Hanze, Volksbond, Vrouwenbond en St. Joseph-Gezellen-Vereeniging. het hoofd der Jongensschool, een der Onder wijzeressen van de Meisjesschool, de direc teur van het Zangkoor en twee leden ran de Patronaatscommissie. Het feestgeschenk zal op verlangen van den Jubilaris bestaan uit een tweetal groo te klokken voor de parochiekerk van St. Jans Onthoofding. 153 Zalig Paaschfeest, Vrienden. Mogen de genaden en zegeningen van den vorrezen Zaligmaker u op het hoogfeest rijkelijk toe vloeien. Moge de gedaohtenis aan Jezus' Lijden en glorievolle Opstanding voor den een een bevestiging zijn in een deugdzaam leven, voor den ander een aanmoediging tot inkeer, voor ons allen een herinnering aan onze eindbestemming: de verrijzenis des vleesches, hei eeuwige leven, want, zoo als allen sterven door hun gemeenschap met Adam, zoo zullen ook allen door hun gemeenschap met Christus herleven". Neen, Vrienden, Paschen is niet alleen een gelegenheid om er op z n paaschbest uit te zien, om fijn paaschbrood te eten, om veel kippeneieren te eten om om elkaar ohocolade-eieren cadeau te doen. De kin deren moeten weten dat dit feest nog iets anders beteekent dan de dag waarop zij om een netje suiker eitjes mogen vragen of zeuren. En de „groote kinderen" moeten beseffen dat er op deze dag en de vooraf gaande dagen nog over iets anders te denken valt dan over het verschrikkelijk probleem: wat men op die dag zal aan trekken: winier- of voorjaarskleeding. Paschen, de gloriedag volgend op de Goede Vrijdag, waarop wij gedenken dat de Godmensch, de afgemartelde Heiland, stierf voor de zielen, tot onze zaligheid, tot zaligheid van alle menschen. „Ik heb ook nog andere schapen, die niet van deze schaapstal zijn. Ook hen moet ik leiden." Ja, Paschen zegt ons nog wat meer dan feestmaal houden, dan een rueuw toiletje zoo flatteerend mogelijk aan te trekken, zoodat zij of zij of zij er jaloersch vam wordt. Paschen spreekt van Goddelrjke zielenredding, Paschen spreekt van konink lijke overwinning over hellemacht. Paschen spreekt over Missiewerk. Paschen vestigt uw aandacht op uw eigen ziel, maar ook op de zielen van millioenen anderen. Pa schen is de glorievolle balansdag van den Goddelijken Wonderwerker-Martelaar, waarop voor alle eeuwigheid werden vast gelegd de oneindige verdiensten, waarmee vrijgekocht werden onze zielen, maar ook die van millioenen andere menschen moe ten gered worden met'onze medewerking. FATHER LEFEBER St. Bonifacius-Missiehuis. Hoorn,, postrek. 120937. Wie de zielen van anderen helpt reddon, redt zijn eigen ziel. KREUGER TOLL A. B. Commissie van deskundigen acht de positie der maatschappij niet te houden. De uit zes deskundigen bestaande oom- missie, weike tot taak neeft, de situatie der Kreuger Toll A. B. Ie onderzoeken, ueett gisteravond, in overeenstemming met net bestuur der Kreuger Toll A. B., haar eerste verslag uitgebracht, waarin het vol gende wordt medegedeeld: Reeds uit den omvang van de onderne mingen, welke onderzoent moeten worden en uit de moeilijkheid om deze te overzien, volgt, dat een detiaitieve staat van de ac tiva en passiva van Kreuger Toll eerst na tijdroovende onderzoekingen kan wor den opgesteld. Daarbg komt nog, dat ie boekhouding den gang van de transaction welke voor de maatschappij of voor de van haar afhankelijke maatschappijen zijn afge sloten, niet volledig weergeeft. Het voorloopig overzicht schijnt echter aan te toonen, dat de positie van de maat schappij niet te houden is en dat bij een afwikkeling door afstooting de activa tegen de thans te bedingen prgzen niet met ze kerheid voldoende zouden zijn om alle ver plichtingen der maatschappij na te komeu. Met het oog op de positie van de credi teuren wordt bovendien de vraag geste'd. hoe de liquidatie zou kunnen plaats heb ben zonder een onmiddellijke realisatie van de maatschappij, welke onder de huidigo omstandigheden niet gewensoht is. De toe stand, waarin de maat-schappij verkeert moet natuurlijk voor bet grootste deel aan de aanzienlijke depreciatie der vermogens waarden worden toegeschreven. tegen inlevering dezer annonce BIJ 6 FOTOKAARTEN OF 6 CABINETFOTO's een Salonvergrooting TER WAARDE VAN f.8— CADEAU SLEGTENHORST's Fotowerken (Fa. M. BONGENAAR) Alléén gevestigili NIEUWE RIJN 46 B) (Let op het juiste nummer). VLIEGTUIGBOTSING IN FRANKRIJK. Nabij Istres (Zuid-Frankrijk) zijn twee vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen, waarbij de twee bestuurders om het leven zijn gekomen. NAAR NEW-YORK IN 12 UUR? Relaas over een geheimzinnig vliegtuig. Het schijnt, dat men in Duitschland ern stig van plan is een poging te wagen om de vele fantastische voorspellingen over vliegtuigen, die enorm snel zullen voortja gen door de stratosfeer, ten deele werke lijkheid te doen worden. Volgens de „Daily Herald" tenminste is kapitein Karl Hamm uit Amerika vertrok ken om zich naar de Junkerfabrieken in Duitschland te begeven, teneinde daar de laatste voorbereidingen te treffen voor een Oceaanvlucht van Berlijn naar New York, welke slechts twaalf uren zou duren. Bij deze vluoht zal hij gebruik maken van het nieuwe geheime Junkers-vliegtuig, waarmee de Duitsche mechanici bijna twee jaar lang proeven hebben genomen, en dat theoretisch tenminste, op een hoogte van ongeveer tienduizend meter in de sub- stratosfeer dus een snelheid kan ont wikkelen van ruim 480 tot 640 K.M. per uur. In dit vliegtuig zit de piloot in een her metisch geeloten kajuit, daar hij anders on mogelijk in het leven zou kunnen blijven, tengevolge van het ontbreken van zuur stof. Zijn kleeding en instrumenten worden electrisch verwarmd. Tot nog toe zijn met bet toestel nog sleohts voorloopige proeven genomen, wel ke echter, voorzoover men te weten is kun nen komen, daar de Junkerfa-brieken uiterst spaarzaam zijn met inlichtingen, bij zonder bevredigend zijn geweest. KUNST-OOGEN vervaardigen wij natuurgetrouw voor onze patiënten. F. A. MULLER Söhne, Wies- baden,inden Haag lioteldu Pas sage 31, van 6 tot 8 April 1932 óTOOMV AARTBER1CH1 tl* STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (uitr.) vertr. 25 Maart 's middags 12 uur van Genua. POELAU TELLA arr. 25 Maart van Ba tavia te Amsierdam. TANIMBAR (thuisr.) vertr. 25 Maart van Genua. KON. HOLL LL0YD. SALLAND arr. 25 Maart van Hamburg te Amsterdam. KON. NED. ST.B. MIJ. BACCHUS vertr. 25 Maart van Am sterdam naar Malaga. CERES vertr. 24 Maart van Salonica naar Piraeus. COLOMBIA arr. 24 Maart van Amster dam te Hamburg. CRYNSSEN vertr. 25 Maart van Am sterdam naar West-Indië. GANYMEDES vertr. 24 Maart van Var na naar Con6tantinopel. JUNO vertr. 25 Maart van Amsterdam Daar West-lndië. MEROPE vertr. 24 Maart van Messma naar Palermo. ORION arr. 25 Maart van West-Indië L v. Londen te Amsterdam. ORION (thuisr.) /ertr. 24 Maart van Londen naar Amsterdam. ORPHEUS, AmsterdamKopenhagen pass. 25 Maart Holtenau. SATURNUS vertr. 24 Maart van Tanger naar Malta. TRITON vertr. 24 Maart van Setubal n. Lissabon. VULCANUS arr. 24 Maart van San Fe- lui te Barcelona. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK vertr. 24 Maart van Rotter dam naar Hamburg. RIETFONTEIN arr. 25 Maart van Bre men te Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. ROTTERDAM arr. 25 Maart van Venetië te Messina. VEENDAM vertr. 25 Maart van New- York naar Bermuda. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN (thuisr.) vertr. 25 Maart v. Port Said. KOTA PTNANG (thuisr.) arr. 25 Maart te Marseille. KOTA TJANDI arr. 24 Maart van Ham burg te Bremen. TAPANOELI vertr. 24 Maart van Bre men naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUIO AMERIKA LIJN. LAYONE (thuisr.) vertr. 24 Maart van Rio Janeiro.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10