TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 22 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Maart 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 776.5 te Kopenhagen Laagste barometerst.: 757.6 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 23 Maart: Zwakke tot mati ge Oostelijke tot Zuidelijke wind, lioht tot half bewolkt, droog weer, iets zachter overdag. Het hooge drukgebied uit Scandinavië verplaatste zich naar het Skagorak en breidt zich vooral Oostwaarts uit. De depressie bij IJsland begint af te ne men; zij heeft op de Britsche eilanden vrij veel regen gebracht en de temperatuur verder doen stijgen. In het hooge drukge bied is de lucht in Scandinavië grooten- <ieel8 bedekt onder invloed van de afne mende depressie in het hooge Noorden, zoodat de vorst daar afnam en in Noord- Zweden ze'fs dooi inviel. Ten Zuiden van het centrum is de lucht opgeklaard, zoodat in geheel Duitschland weer lichte vorst voorkwam, terwijl over dag eohter hoogere temperaturen kunnen worden verwacht. Ook in Frankrijk is de temperatuur gestegen en de algemeene toestand doet wel eenige verdere stijging overdag verwachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 8.2 gr. C. LfCHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag ,45 uur tot Woensdagmorgen 5.30 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 23 Maart voorm. 3.15 uur en nam. 3.40 uur. men bij de officieele openluchtspelen en ook daarvoor nationale kampioenschappen in te stellen. Sprekende cijfers. Zeer snel nam de beoefenig bij de turn sters en turners daarna toe. Het spel ver breidde zich spoedig over geheel Duitsch land en thans vinden wekelijks honderden wedstrijden platas, waar duizenden manne lijke en vrouwelijkes gymnasten aan deel nemen. De Tumkreis Brandenburg staat nog steeds aan de spits. Eenige cijfers spreken misschien beter. In 1929 speelden reeds 2322 turnersploegen, 2281 aspiranten- ploegen, 265 turnstersploegen 8694 ver plichte benevens 12777 vriendschappelijke wedstrijden. Een jaar later, in 1930 luidden deze cijfers als volgt: Er waren in Duitsch land 7749 turnershand balploegen, 4590 as- pirantenploegen en 554 turnstershandbal- ploegen. Zij speelden in totaal 57768 compe titiewedstrijden en behalve deeze nog 82526 vriendschappelijke wedstrijden. In 1931 wa- ren bij de landelijke kampioenschappen 20.000 toeschouwers aanwezig 1 Het initiatief van den heer Graafland. Reeds lang waren in ons land spelregels ▼oor handbal verschenen, samene-esteld door en op initiatief van den heer M. F. Graafland. Rijksinspcteur v. d. Lichame lijke Oefening. Deze regels werden opge nomen in het z.g. „Roode Boek", uitgege ven door den Nederlandschen Bond voor Openluchtspelen. Van geregelde beoefening was toentertijd echter geen sprake. In 1926 werd door den Turnkring Gro ningen van het K.N.G.V. besloten het bandbalspel toe te voe?en aan de compe tities van de spe'en vuistbal. slineerbal en grensbal. De pogingen hadden direct een groot succes, aan de halve comnetities werd met een voldoende aantal ploegen deelge nomen Er werd een snelreglement samen gesteld, waarbij het Duitsche als leiddraad diende, terwijl comnetitieregels werden opgeste'd De comnetities namen in om vang toe en in 1931 speelden 3 turnsters. 9 turners en 9 juniorenelftallen in compe titieverband tegen elkaar. Een eerste en een tweede klasse werd ingesteld, de wed- strrden voor de eerste klasse vonden plaats in de wintermaanden, die voor de andere klassen in de zomermaanden. Het K.N G.V. reglementeerde het hand balspel in 1988 na de Bondstechnische ver gadering in 1927 te Utrecht gehouden. Deze spe'revels worden thans bij vrijwel alle handbalspelende vereenieincen in ons land gebruikt en voorts bij vele Instituten voor de lichamelijke Opvoeding. Behalve in Groningen en Drenthe wordt het snel nu geregeld beoefend in de Zaanstreek, in Haarlem, in Utrecht, in Zuid-Holland enz. De Deut§ehe Hochschule fur Leibesu- buncen uit Berlijn demonstreerde te Am sterdam tijdens de Olympische Spelen een wedstrijd handbal, terwijl hetzelfde insti tuut ons het meesterlijke faire en sportie ve spel liet zien tijdens het I.T.O.S A., het vorig jaar te Amsterdam gehouden. Inter nationaal contact is er reeds gelegd. De stad Groningen speelde het vorig jaar een handbalwedstrijd tegen Bremen, dit jaar ndt in September a.s. te Bremen de ra- turnwedstrijd plaats. Een landenwedstrijd NederlandDuitschland behoort reeds niet meer tot de onmogelijkheden eu zou een groote propagandistische waarde hebben- Het karakter van het spel. De heer H. Drenth te Groningen, lid van de Spelcommissie van het Koninklijk Ne- derlandsch Gymnastiek Verbond was zoo welwillend ons eenige gegevens voor dit artikel te verstrekken, alsmede on6 iets te vertellen omtrent het karakter van het spel. Handbal vertoont veel overeenkomst met voetbal De grootste overeenkomst met voetbal ligt misschien wel in het feit. dat het handbalspel het zelfde spannende wed- striidkarakter draagt als voetbal Ook bij handbal zijn twee doelen aanwezig, speelt iedere ploeg met 11 spelers, is er een bui- tensnelregel, is techniek en tactiek vaak overheersc-hend, is snel tempa vereischte, samenspel en ploegverband noodzakelijk, goed schieten zij het dan met de hand vanzelfsprekend. Nog veel meer factoren zouden hier op te noemen zijn, doch we moeten ons bij deze aanduidingen bepalen. De vele cri- tiek© momenten voor de doelen brengt den toeschouwer voordturend in spanning, als kijkspel ecenaart het handbal hoogstwaar schijnlijk elk ander spel. De omstandig heid, dat de technische vaardigheden alleen bestaan uit natuurlijke bewegingsvormen, zooals loopen. werpen, vangen enz. maakt het spel geschikt voor beide geslachten, voor jong en oud. Ook de eenvoud der spelregels draagt hiertoe bij. Het speelter rein heeft de afmetingen van een gewoon voetbalveld. De buitenspelregel is in zoo verre vereenvoudigd, dat od 16,5 Meter van het doel een buitenspellijn is getrok ken. Gewezen dient voorts nog te worden op het bestaan van een doelcirkel met een straal van elf meter rond het doel. Het terrein binnen dezen cirkel mag alleen door den keeper worden bestreden. Doelpunten moeten dus altijd van betrekkelijk grooten afstand worden gemaakt. Iedere speler mag den bal slechts drie seconden vasthouden, moet daarna hebben gespeeld naar een an deren speler of den bal op den grond heb ben geworpen, waarna dezelfde soeler hem weer mag bemachtigen. Met den bal in de hand mogen drie passen worden gedaan. Deze eenvoudige regels zijn ruimschoots voldoende voor het volgen van een wed strijd, de verder regels en de scheidsrech terlijke beslissingen komen overigens over een met voetbal. KRACHTSPORT Haagschs kampioenschappen. Op 24 Maart en 7 April 1932 zullen de kampioenschappen van Den Haag ver werkt worden in worstelen en gewichthef fen, waaraan door de Leidsche Krachtsprot- vereeniging met de volgende leden zal worden deelgenomen. B. Molenaar, extra vedergew., A. Bink, vedergew., W. van Duuren. Ch. J. v. d. Reijden. beiden lichtgew., N. Kop en H. Jaeel, midden B. gew. Tevens zal het lid W. Ossevoort als tijd- waarnemer dezer wedstrijden fungeeren. De wedstrijden worden gehouden in café- rest. ..Mille Colonnes", Boekhorststraat 24, Den Haag, en vangen aan des avonds om 8 uur. Mos. Er zijn zeker weinig planten, wel ke den bodem meer sluiten voor de inwer king van lucht en warmte dan het mos. Waar dit gewas zich heeft gevestigd, daar voert het gewoonlijk onbeperkte heerschap pij. Gras en onkruiden zelfs moeten er voor onderdoen. De gevolgen van die op permacht blijven niet uit."Onderzoekt men de aarde onder die moslaag, dan vindt men daaraan zure eigenschappen. Hoe kan het ook anders l De totale afwezigheid van lucht en dus ook van zuurstof houdt immers alle scheikundige werking tegen. Verrotting kan niet plaats vinden, of zeer onvolko men. Daardoor worden de gewenschte plan ten voedingsstoffen niet gevormd en de ge wassen vinden het noodige niet. Alleen het mos weet zich in die ongunstige omstan digheden te ontwikkelen. Dat er van «lo opbrengst zeer weinig komt, spreekt haast van zelf. Daarom moet er verandering aan gebracht worden. Die verandering verkrijgt men met de eg. Met dit werktuig ver scheurt men de moslaag en rukt de mos plantjes uit. De kettingegge verdient in deze de voorkeur. Is het land bovendien nog vochtig, dan zorge men tevens voor drooglegging, hetgeen toch, zelfs voor hoo gere gronden, ook om andere redenen aan beveling verdient. Tengevolge van het eg gen kan de lucht binnentreden, en dit reeds brgt verbetering aan, doch de zure eigenschappen vermag ze niet weg te ne men. Daarvoor in kalk noodig. Deze ver bindt zich met het humaszuur en maakt de voedingsstoffen vrij; terwijl ze tevens be vorderlijk is voor de verrotting van het los gerukte mos. Bemest men nu nog met kainiet en Thomasslakkenmeel, dan ziet men weldra een geheelen ommekeer. Het mos is verdwenen, klaver en grassen ne men zijn plaats in. Daardoor wordt de op brengst, de oogstmassa, vergroot, de kwa liteit er van verbeterd, en dit laatste te meer, naarmate men er eenige goede gras soorten heeft gezaaid. Is het eggen voor moslanden bepaald noodzakelijk, ook op andere weilanden werkt het gunstig. Het is een bewerking welke gewoonlijk nog ▼eel te weinig wordt toegepast. De Cactus. Van enkele soorten dezer plant vindt men soms reuzenexemplaren voor het raam van don kleinen man, wel een bewijs, dat voor groei en bloei dezer j planten niet een warme kas of oranjerie j noodig ia. Wij zagen eens bij een barbier in een klein plaatsje een cactus, die al ge- durende drie geslachten van vader op zoon j was overgegaan en stellig 80 k 90 jaar oud was. De plant droeg honderden bloemen I en had een verbazende vlucht. Van de plantenfamilie der oacteae be staan meer dan 1000 soorten. Alle bezitten j vleezige bladeren, die èf cilindervormig, óf bolvormig, óf kantig zijn. De meeste le veren groote, fraai gekleurde bloemen, die evenwel spoedig uitgebloeid zijn. Hoewel de verschillende soorten in de natuur 3*1- der verschillende groeivoorwaarden ver- keeren, kan men ze tooh bij potcultuur a.l'o op dezelfde wijze behandelen, 's Winters moeten ze niet begoten worden, terwijl de temperatuur in de ruimte, waarin men ze bewaart, niet beneden 10 graden Celsius mag dalen. Tegen het voorjaar moet de cactus steeds verpot worden. De meeste verlangen een goed doorlatende grond in behoorlijk gedraineerde potten. Wat het voedsel betreft, stellen ze ge ringe eischen. Het draineeren der potten doet men door over de openingen in den bodera gebogen stukjes (scherfjes) van een stukgeslagen bloempot te leggen met de bolle zijden naar boven. Als men den cactus verpot, moet alle aarde verwijderd worden; men vervangt ze door een mengsel van graszodenaardo, mestaarde, kalkpuin, steentjes en grove steenkolenasch (sintel»). Dit mengsel moet vaat in den pot gedrukt worden, anders valt de pot om. Van November tot aan Februari mag men in 't geheel niet gieten, tenzij de planten in een ruimte staan, waar de temperatuur steeds eenige graden boven 10 gr. C. is. Men goet dan een enkelen keer. Van af Februari tot den zomer giet men éénmaal per week, doch des zomers om den anderen dag, zoo noodig eiken dag. Ook de bladeren moeten in den zomer nu en dan met een klein gietertje van stof ge reinigd worden. Cacteae worden door lee- ken het beste vermenigvuldigd door stek ken. Men snijdt deze bij een geleding af met een zeer scherp mes. Men laat de snij- vlakte in de zon opdrogen, en plaatst dan de stekken in een grondmengsel met veel scherp zand. Men giet nu en dan en plaatst de potten met stekken op een warme plaats. Ze krijgen dan spoedig wortels. Het zaaien en enten van cacteae moet aan de vaklui overgelaten worden. Conserveeren van Vleesch. Een Franech tijdschrift geeft het vlgende middel aan, dat in sommige streken van Frankrijk wordt toegepast, om het vleesch te bewa ren in de warme zomerdagen op afgelegen boerenplaatsen of kleine dorpen. Het mid- j del is: in groote schalen of Keulsche pot- ten, die in den kelder of in de provisie kamer staan, en vol zijn met gestremde melk (of ontroomde melk, die spoedig dik wordt) het vleesch te leggen. Om hot vleesoh onder het vocht te houden, wat be paald noodzakelijk is, legt men er sohoone steenen op. Op die wijze kan men het vleesch meer dan acht dagen goed houden, zonder dat er een bijsmaak aan komt. Wil men 't vleesch gebruiken, dan wordt net goed afgewasschen en goed afgedroogd. De gestremde melk kan dan nog voor de varkens gebruikt worden. Bloemen in de kamer lang frisch houden. 't Is altijd spijtig als we fraaie bouquetten of bloemen in onze huiskamers hebben, dat deze, vooral 's winters, zoo spoedig hun schoonheid verliezen. Het stof, onvermijde lijk in de vertrekken, en de warmte, doen spoediger dan anders de bloemen verflen sen. Le Gaulois geeft een middel aan oin de frischheid te bewaren gedurende ©eni gen tijd. Daartoe moeten de versche bloe men 's avonds gedekt worden met een fij nen neteldoekschen doek, goed bevoahtigd met boorwater. Na den doek uitgewrongen te hebben, steekt men de punten in de vaas, om 't uitdruipen te voorkomen. Op deze wijze wordt de warmte der vertrek ken minder gevoelig voor de bloemen, en door de lichte vochtigheid van den doek zijn de bloemen 's ochtends frisch en weer opgekwikt. Op# te merken is evenwel dat witte bloeemn in 't algemeen langer duren dan de andere. Gedachten. Waar de vrouw wèl huis houdt, daar wast spek aan den balk. Die zijn land bebouwt, wordt van brood verza digd; maar wie lediggang najaagt, wordt zat van armoede. Op een vlak land noemt men een kleinen heuvel al ©en groe ten berg. Wie om één haar den boterpot veracht, is ©en dwaas. In de salade dos leven» zijn onze zorgen de azijn ,en onze opgewektheid de olie. Bij ©en dringende zaak dient een kort beraad. Br. Pauselijke onderscheiding. Bij Kon. besluit is aan M. P. Brennink- meijer, koopman te Rotterdam, verlof ver leend tot het aannemen van het vreemde eereteöken: Ridder der orde van den Hei ligen Gregorius den Groote van den Heili gen Stoel. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Casino: Voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN ZWENDEL MET DUITSCHE OBLIGATIES. Een arrestatie. Naar wij vernemen, is de procuratiehou der J. C. F. H. H., vroeger werkzaam bij de firma Roozen Co. te Amsterdam, op last van de justitie gearresteerd. Deze ar restatie houdt verband met de geruchtma kende zwendel met Duitsche obligaties, de z.g. Aufwertung. Door deze zwendel zijn verschillende Duitsche steden, w.o. Keu len, benadeeld. Vroeger is in verband met dezelfde zaak reeds de notari» M. gearres teerd, die echter later tegen borgstelling op vrije voeten werd gesteld. Bij de behandeling van deze zaak voor de Amsterdamsche Rechtbank zal H., die in het Huis van Bewaring is ingesloten, 1 verdedigd worden door mr. F. Pauwels. JAPAN EN CHINA. Japan bereid tot verdere wapenstilstands onderhandelingen. SHANGHAI, 22 Maart (V.D.). De Japan- sche gezant Sjigemitsu heeft gisteravond nieuwe instructies van zijn regeering uit Tokio gekregen, waarop hij terstond een nieuwe bespreking met de neutra.e en Chi- neesche vertegenwoordigers aanvroeg. De Chineesche en Japansche vertegenwoordi gers kwamen tenslotte overeen, dat Woens dag de formeele onderhandelingen over de nog bestaande strijdpunten geopend zullen worden. Sjigemitsu deelde mede dat zijn regeering de volgdende drie punten als grondslag voor de te houden besprekingen aanvaardt: 1. De Chineesche troepen blijven in hun huidige ste.lingen. 2. De Japansche troepen worden syste matisch uit de straten van het Hongkioe- district naar de internationale nederzetting en de daaraan grenzende straten terugge trokken. 3. Een gemengde Japansch-Chineesche Commissie zal aan de vertegenwoordigers der neutrale mogendheden worden toege voegd en controle oefenen op de uitvoering van deze maatregelen. EEN GOEDE INZET VAN DE LENTE. Cyclonen en sneeuwstormen in Amerika. NEW YORK, 22 Maart (V.D.). De lente heeft gisteren in de Vereen. Staten inge zet met hevige cyc.onen en sneeuwstormen, die in vele staten talrijke ongelukken heb ben veroorzaakt, groote materieele schade hebben aangericht en waarbij vele perso nen om het leven zijn gekomen. Vooral in Alabama hebben cyclonen, die gepaard gingen met hevige slagregens vele steden geteisterd Te Northport bijv. zijn alleen reeds 24 dooden en een honderdtal gewon den te betreuren. Tot overmaat van ramp geraakte een deel der ingestorte huizen in brand. Het geheele dorp is verwoest. To Columbiana werden 15 personen gedood en 75 gewond. Hier zijn 100 gebouwen inge stort. Te Callera werden 10 personen gedood. De aangerichte schade wordt in Alabama op 100.000 do.lars geschot. Tenslotte viel in de Noordelijke staten een groote hoeveel heid sneeuw, vooral in Chicago. Philadel phia, Pittsburg, Cleveland en New York. CHILI STAAKT DE BETALING VAN ALLE BUITENLANDSCHE SCHULDEN. Wetsvoorstel reeds in werking. SANTIAGO DE GHILE, 22 Maart (V.D.) Hoewel een desbetreffend wetsvoorstel pas in den loop van de week in behandeling zal komen en zeer waarschijnlijk zal worden goedgekeurd, heeft de Chileensche regee ring reeds thans besloten de betaling van alle buibenlandsche schu.den te staken. DE JUNKER-FABRIEKEN IN MOEILIJKHEDEN. Betalingen gestaakt BERLIJN, 22 Maart (V.D.). Door de Jun- ker-fabrieken wordt medegedeeld, dat al.e Junker-ondernemingen zich genoodzaakt hebben gezien, hun crediteuren ervan in kennis te stellen, dat prof. Junker zich in het belang van de voortzetting zijner werk zaamheden en ter bescherming van de be langen zijner crediteuren verplicht heeft gezien, alle betalingen te staken en sur séance van beta.ing aan te vragen. Dit zou echter voornamelijk verband houden met een tekort aan liquide middelen, aangezien de balans aantoont, dat de gezamenlijke ondernemingen over voldoende activa be schikken, waarbij zelfs geen rekening is ge houden met de ka pi taal waarde van de re sultaten van het technische onderzoekings werk. Ook de stand van orders en omzet is ■.iet al te ongunstig, zelfs iets beter dan ver leden jaar. Door sterke vermindering der onkosten kan de positie van het bedrijf nog belangrijk verbeterd worden en men is voornemens, alles in het werk te stellen, om de fabrieken aan den gang en meer dan 3000 man aan het werk te kunnen houden. AANSLAG 0° F.EN SPOOPWF^PP'IG. LONDEN, 22 Maart (YD.). Stakende ar beiders hebben te Dobbyn in Queensland ©en spoorwegbrug en een met ijzererts gela den goederentrein in de lucht laten vlie gen. De gezondheidstoestand van Poincaré. PATvUS, 2i Maart (VJ).). Hedenmorgen deed het gerucht de ronde, dat Poincaré zou zijn overleden. Deze geruchten worden eqhter door de politie-prefectuur te Bar le Due met stelligheid tegengesproken. In verband hiermede wordt vernomen, dat er wel een verslechtering in den toestand van den oud-iresident der republiek zou zijn ingetreden. Nadere berichten ontbreken echter. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Dirk Albert z. van H. A. Pe ter en A. Choufoer Walter z. van H. W. van den Bos en C. den Breejen Baatiaan z. van C. van Tienhoven en P. C van der Kist Catharirïk Magdalena d. van W. Ie Maitre en A. H. Arnoldus Magdalena Catharine d. van G. van Loon en S. Willemse Johan Mattheus Gabriel z. van A. Schouten en M. C. Nijnens Jacoba d. van A. G. van Leeuwen en G. Onderwater Willy Gezina d. van P. G Klumpers en J. G. van Veen Esther d. v F. Overdijk en M. J. Koree Cornells Bernardus z .van J. J. van der Wiel en C. J. Langezaal Johannes Gerardus Jozef r. v F. M. van den Berg en Th. M. van de Nouweland. Overleden: M. J. van der Ham i. 17 j. M. J. Montanus m. 38 j. N. de Groot m. 69 j. M. Labohmvan Diest wed. 72 j. R. Buseraan m. 58 j. LEIDEN, 21 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 1.004.80, sa- voyekool 1.405.groenekool 1.00 2.00, pieterselie 1.804.00, prei 2.7(^- 4.90, radijs 2.104.00, kropsalade 3.50 7.80, selderie 1.403.10, rabarber 713, Per 100 kg.: kroten gek. 68, witloof 1822, boerenkool 48, spinazie li— 23, uien 14.1016.wortelen f é^8, spruiten I 7—13, idem II 46. Melkveiling. Aanvoer 114300 liter. Hoogste prijs 4.60, laagste 3.40 per 100 liter. 22 Maart. Vette Varkens. Totale aan voer 530 stuks, waarvan 458 zwaar 2628 cent en 72 lioht 2224 cent per kg. levend gewicht; zoutors 2223 cent. Handel vlug met flinke aanvoer. BODEGRAVEN, 22 Maart. Kaas. Aan gevoerd 104 partijen Goudsche kaas, waar order 102 met rijksmerk, totaal 3987 stuks, wegende 35.883 kg. prijs met rijksmerk le soort 2326, 2e soort 1921. Handel flauw. ROTTERDAM, 22 Maart. Vee. Aange voerd werden: 198 paarden, 3 veulens, 2 ezels, 1168 magere runderen, 1040 vette runderen, 462 vetto kalveren, 1891 nuchtere kalveren, 192 schapen of lammeren, 75 big gen. 10 bokken of geiten, 1 overlooper. Prij zen per half kg.: koeien 1921, 2832 en 3538 centossen 1821, 27.631 en 33 3C ©ent; stieren 1820 cent, 22.624 en 27.530 oent, vette kalveren 27.532.5, 42.547.5 en 52.557.5 cent. Prijzen per Rfuk van mager vee: melkkoeien 150260 stieren 70360, werkpaarden 160290, slaohtpaarden 100185, bitten 70115, nuchtere fokkalveren 1218, nuchtere slachtkalvexen 35, kalfkoeien 160 255, pinken 90140, vaarzen 140170, biggen per week 0.40—0.75. Overzicht: Op de vette markt was de aanvoer van ossen en koeien zeer ruim. De handel was vrij redelijk en de prijzen bleven vrijwel gelijk aan die van gisteren, een prima spoeling koe werd nog tot 2 cent en een prima l>aascho8 tot 3.5 cent hooger genoteerd. Stieren met redelijken aanvoer. Hier was tamelijke handel en de prijzen waren iets stijver dan vorige week. De aanvoer van vette kalveren was buitengewoon groot. BOSKOOP, 21 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Orleans Pool 0.60—1.00. Edith Ca veil 30—60 cent, Orange perfection 0.801.30, Kilham 40 60 cent, Polyantharozen gemengd 0.80 J.50. Diversen: Asparagus 19—20 cent, Tul pen 24 cent, Cerasus Hisakura I 2.50 3.90, Seringen Mane Lagrey 0.901.40, Cerasus Hisakura II f 1.50—2.30, idem ro sea 1.502.00, Azalea indiva 6080 cent er stuk, Azalea mollis 48 cent per tak; Narcissen 9—10 cent. HAZERSW0UDE, 21 Maart. Eierenvei- l'ng. Prijzen: 17576 kippeneieren 2.80 3.35 en 375 eendeneieren 2.202.25 per 100 stuks; kippen 1.15 per stuk. WISSELNOTERRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.02i/2 Londen 9.06 New York 2 485/8 Parijs 9.76 Brussel 34 65 Zwitserland 47 95 Milaan 12.90 Madrid 18.75 Oslo 48.50 Kopenhagen 60.— Stockholm 49.25 Weenen 35.25 Praag 7.36 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT De Amsterdamsche effectenbeurs had heden een zeer rustig verloop, doch de tendenz was gedrukt, voornamelijk als ge volg van do flauwe houding van Kon. Olie die tot beneden 130 inzakten, voordat zich een licht herstel kon baan breken. Ook de Amerikaansche soorten waren lager geno teerd. Unilevers aangeboden, zoodat het fonds een verlies van enkele pets. meest incasseeren. Philips eveneens beneden het peil van gisteren. Aku's en Accoustieken moesten zich een opoffering getroosten. Suikers waren hedenmorgen vast op gun stige berichten van de Parijsche conferen tie, doch in de middaguren weer lager. Rubbers konden zich handhaven op onge veer de vorige prijzen. Tabakken onregel matig doch niet veel veranderd. Scheepv. en Mijnw. geheel verwaarloosd. Amerika nen onregelmatig. Obligatiemarkb prijs houdend doch zeer stil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3