SPORT LUCHTVAART HET HUIS nER VERSPIEDERS DINSDAG 22 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 VOETBAL BELGIE—NEDERLAND. De uitzending door Kootwijk. Blijkens ontvangen ambtelijke berichten is de uitzending zoowel in Oost- als in Wesb-Indië goed overgekomen. Het hoofd van den Radio-dienst te Paramaribo tele grafeerde o.a.: „Verloop voetbalwedstrijd van begin tot einde schitterend gevolgd, uitzending was woordelijk zonder missen op luidspreker te volgen. Besten dank voor aangenamen, feestvollen Zondag". Ook uit Oost-Indië werd bericht ont vangen dat de overkomst alleszins bevre digend was. Als merkwaardigheid kan nog worden vermeld, dat door één der Tndische zen ders een heruitzending plaats had, welke bier te lande kon worden ontvangen en woordelijk te volgen waa. In het algemeen kan gezegd worden, dat de uitzending buitengewoon geslaagd is en tot de meest succesvolle uitzendingen van het Rijksra- diostation te Kootwijk gerekend kan wor den. WAT DE PERS ZEGT. We laten hier enkele persstemmen vol gen over den succesvollen wedstrijd. De „Maasbode" schrijft: Het Nederland- sche elftal heeft een goeden wedstrijd ge speeld over het algemeen. Toch zijn meer dere spelers beneden den vorm gebleven, dien zij in internationale ontmoetingen meermalen demonstreerden. Dit was bijv. het geval met de uiterste vleugelspelers. Des te beter was daarentegen Lagendaal op dreef. De aanval beschikte weer over een ver dragend kanon, waarvan men na Amsterdam schreef dat het reeds verna geld was. Had de voorhoede in Lagendaal een schutter, in Adam zat de motor en stuwkracht. Wat heeft deze rappe H. V. V.'er een werk gepresteerd! Hij haalde de ballen als 't noodig was, van achteren op en vloog dan over 't veld weer vóór den aanval uit, bezielde zijn medespelers, trok hen mee in z'n voorwaartsohen drang en wist dan zoo fijntjes en afgemeten z'n voorzetten te geven of den bal met 'n lagen pass naar den middenvoor te schuiven. De middenlinie was goed maar bleef aanmer kelijk beneden vroegere topprestaties. In de achterhoede klopte de zaak aanvankelijk niet te best, maar allengs ging het van beter tot best. Bij de Belgen was aanvoerder Helle- ruans de beste speler. Bepaald zwak was dc invaller Herremans. Zijn falen werkte fnuikend op het spel van Nouwens, die te veel te doen kreeg. Door de afwezigheid van Hooydonckx was de homogeniteit in de roode verdediging zoek. Yan den Ber- ghe kon de vier doelpunten niet voorkomen De kanthalfs hebben verdienstelijk ge werkt zonder op den voorgrond te tre den. In de voorhoede waren Capelle en Bastin de besten. Van v. Reeok ging wei nig uit en de rechtervleugel VersypVoor hoof viel bepaald tegen. Ook de „Sportkroniek" is natuurlijk vol lof over de verrichtingen van onze ploeg, die haar overwinning vooral te danken heeft aan het tempo, waarin juist het gevaar van de aanvallen school. De Belgen hebben een normale, en geenszins aan pech toe te schrijven neder laag geleden, maar slecht was hun spel toch niet. Alleen: groote uitblinkers waren er niet, geen match-winners dus. Bepaald zwakke punten had hun elftal ook niet, maar 't overtuigende in hun spel ontbrak. Wii hebben weer den indruk gekregen, dat de overgang van 't „Roode-Duivels"- genre in 't meer zuiver-technische spel de resultaten onzer Zuiderburen niet ten goe de komt. Want, o 't is zoo moeilijk z'n spel enkel op techniek te baseeren. Aan de Centraal-Europeesche landen is 't toe vertrouwd, en zelfs die kunnen hun produc tiviteit ook lang niet altijd met hun spel in overeenstemming houden. Het „Vaderland" zegt, dat we alle reden hebben om over het spel van de Neder- landsche ploeg uiterst tevreden te zijn. Er was geen sprake van eenige lauwheid in bet spel en het was vooral treffend hoe iedere speler zieh beijverde om het tempo vol te houden, dat tegen de Belgisohe ploeg van zoo groote beteekenis bleek. Als geheel heeft de Oranjeploeg ongetwijfeld voldaan, al zouden we niet gaarne willen verklaren, dat er geen verbeteringen in zouden zijn aan te brengen. Ondanks het succes van den aanval bijv. achten wij Mol niet sterk genoeg voor een plaats in het Nederlandsch elftal. Hij heeft weliswaar geen kwade dingen gedaan, en eens was zelfs een doelpunt aan zijn goede aangeven te danken, maar over het geheel genomen miste hij de balcontrole en den kijk op het spel, om dezen aanval in zijn geheel nog meer tot zijn recht te doen komen. Van Nellen bijv. ontving van hem hoegenaamd geen steun en de enkele malen, dat hij hem aan het werk poogde te zetten, kreeg de Delftenaar zoo slecht afgewerkte ballen te verwerken, dat het geenszins te verwon deren was, dat ook onze linksbuiten niet zijn normale spel kon ontwikkelen. Dat was jammer, want daardoor viel onze lin kervleugel min of meer uit den toon, verge leken met den rechtervleugel. Daar vorm den Wels en Adam een prachtig sluitend geheel, al dienen we eerlijkheidshalve hier aan toe te voegen, dat enkele malen ook dit tweetal wel eens blijken gaf elkander met ten volle aan te vullen. Het is een feit, aldus het „Handelsblad" dat wij deze overwinning in hoofdzaak te danken hebben aan een zeker systeem, dat tegen deze Belgen is toegepast. Een sys teem, dat te meer deugdelijk moest zijn, aangezien de Belgen den steun misten van hun besten verdediger den aanvoerder Hooydonckx. Dat dit 'n geweldige handicap is geweest voor de Belgen, laat zich ge makkelijk begrijpen. Niet alleen dat het verband in de verdediging daardoor zoek was, maar de Belgen misten den moree- len steun, die steeds zoo bij uitstek van dezen eminenten aanvoerder uifging. Hooydonckx was in vele opzichten een phe- nomenale speler. Maar de Belgen mogen toch niet de ge- fceele nederlaag aan dat ontbreken van dezen achterspeler wijten. Zij zullen ook moeten erkennen dat het Nederlandsch elftal een goeden wedstrijd gespeeld heeft en dat wij in Lagendaal een schutter heb ben, die werkelijk iets bijzonders mag wor den genoemd. Almetal kunnen wij over den wedstrijd hoogst tevreden zijn Er zijn nog steeds zwakke plekken die worden door deze overwinning nog niet ongedaan gemaakt maar deze 41 op vreemd terrein be vochten, brengt het vertrouwen terug in ons voetbalkamp; onze oranjemannen kun nen tot nog heel wat! Dat hebben zij be wezen te Kopenhagen en te Parijs, dat leek weer ingezakt te zijn bij dien extra wedstrijd op 14 Februari, dien wij hadden kunnen winnen en dien wij toch tenslotte verloren. Er is saamhoorigheid, er is enthousiasme er is ook spelqualiteit. Lotsy c.s. kunnen tevreden zijn. De Belgische bladen „le Soiri', „la Der- uière Heure", „Nation Beige", „Sportwe reld", „Schelde" e. d. zijn alle van meening, dat de Nederlandsche overwinning meer dan verdiend is. Enkele bladen zijn zeer vleiend in hun uitingen. Men noemt natuurlijk Lagendaal vooral den man van den w'edstrijd en men meent, dat nooit een Hollandsehe ploeg zoo sloot. Men legt de minder goede prestaties der Belgen uit als gevolg van het uitvallen van Hooydonckx. „Les Sports" noemt het een schitteren de overwinning. De Belgen waren heel niet op een goeden dag en troffen tegen standers, die voortreffelijk samenspel pro duceerden, met buitengewoon brio. Er dient te worden gezegd, dat het den Belgen niet altijd meeliep, de voornaamste factor der overwinning was de snelheid van uitvoe ring bij de Nederlandei's, die overigens met groote gemakkelijkheid manoeuvreer den en meer enthousiasme in hun spel leg den dan de Belgen. „De Sportwereld" schrijft: Al de facto ren, die een team tot een zege voeren kun nen, waren ditmaal aan de zijde der Hol landers. Het winnende team was een voor treffelijke combinatie. Van Male deed geen slecht debuut in het oranje team, al was hij ook onzeker op den bal, doch-hij trok zich flink uit den slag. Hij had meer vertrouwen dan Odijk. Bij de aohterspelers noemt het blad Van Run beter dan Weber, bij de halfs was Van Heel de beste, de ge- heele middenlinie was beter dan de Belgi sche, terwijl de voorhoede het beste deel van het oranje-team was met Lagendaal de held en Adam de ster. WANDELSPORT Leidsche Wandelsport-Vereeniging. De Zaterdag gehouden propaganda- tooht der L. W. S. V. is zeer goed verloo- pen. Ondanks het druilerige weer waren een 25-tal deelnemers aanwezig voor dezen eersten oefentocht, welke ging over Hooge- woerd, Breestraat, Noordeinde, Vink, links af door Voorschoten, Papelaan tot den Deijl, rechtsaf naar Haagsche Schouw, Vink, Breestraat, Hoogewoerd 20 km. Deze werden afgelegd in ongeveer 3 uur, zcodat het tempo niet hooger dan 6 a 7 kilometer is geweest. Het bestuur hoopt, dat de volgende maal meerdere deelnemers aan. den start zullen verschijnen, die dan een afstand van 25 km. zullen loopen, als tweede trainings- tocht voor de a.s. 40 km. marsoh der L. W. S. V. GYMNASTIEK DE NEDERLAND—BELGIE WEDSTRIJD. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 23 Maart Huizen, 298 M. Uitsluitend N. O. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 N. C. R. V.-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumspel M. F. Jur- jaanz en zang door mej. A. Geest (sopraan) 12.152.00 Concert. Mevr. G. van Raven- zwaayMöllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 2.30 Ghr. Lectuur. 3.00 Concert „Haagsch Trio". H. v. Cal- steren (viool) B. Oskam (cello), A. Roden huis (piano). 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Uurtje voor de landbouwere. 7.00 Causerie over het muziekleven in de refoi-.iatieperiode. 7.45 Ned. Ghr. Persbureau* 8.00 Chr. Gem. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" o. L v. A. Vranken. 0.a. Psalm 7. en Ps. 138, J. Pz. Sweelinck. 8.40 Inleiding tot de Matthaus Passion van H. Schiitz. 9.00 MatthausPassica van Heinrioh Schütz, V. v. Bers (tenor), W. Hessink (ba riton), F. V. Bal (bas), J. Kort (orgel), Zangvereen. „Soli Deo Gloria". Leiding: A. Vranken. 10.30 Vaz Dia-s. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 187b M Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofjonplatem 9.00 Trio W. Drukker. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijen. M. m. van Trio Drukker, Minny Erfmann (voordracht) en V. A. R. A.-tooneel o. 1. v. V van Cappellen. 12.002.00 met. Solisten-Kwintet, en Gramofoonplaten. 2.15 T>. J. Kc s: Onze Keuken. 3.00 Leo Fuld (zang) en Johan Jong (piano). 3.30 Voor de Kinderen. 5.30 Concert V. A. R. A.-septet o. 1. v. Is. Eyl. 6.00 ^-.derwüsfonds Binnenvaart. 6.30 Henri Polak: Het beginselprogram der S. D. A. P. (VIII). 6.50 Muziek van dezen tijd. Trio „Filo- musi", Berthe Eeroen (zang) en Marcel v. Gooi (piano). O. a. Impromptu pour Trio, M. Poot. 8.00 „De dolende soldaat", drama in 3 be drijven van Mar tien Beversluis. Muziek van Han van Dalen (Groot Volkstooneel-, Vara-tooneel, Vara-orkest). 10.30 Vaz Dias. 10.4512.00 Gramofoonplaten. Da ven try, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconoer Quentin MacLaan. 1.05 Gramofoonplaten 1.502.35 Pianorecital door Erik Bre- werton. 2.45 Voor de scholen. 3.50 Sted. Orkest van Bournemouth o. L v. Norman Demuth en Sir Dn Godfrey. M. m. v. Johan Hoek (cello). Oa. Concert in D voor viool, Dohnanyi en de 5de Sympho nic, Tschaikowsky. 5.05 Orgelconcert Reg. New. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Haydnliederen door J. Armstrong en Joan Coxon. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Gordon Harker in „Missing", een vertelling van W. de la Mare en „The Hunting of the Snark". Regie: E. J. King Bull. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 BBC-orkest o. 1. v. Percy Pitt m. m. v. Huberman (viool). 0.a. Viool-concert E- moll, Mendelssohn en Kaisermarsch, Wag ner. 11.2012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. Radio-Paris. 1 7 2 5 M. 8.05, 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 „La tragique histoire de Johann Faust", hoorspel van Marc Denis naar Goe the, Klingemann, Marlowe en het Faust- buch. Kalundborg. 115} M. ll.20iil.20 Concert uit Hotel Angleterr*. 3.104.20 Concert uit Rest. „Wivel". 7.2010.20 Vergadering van de Radio- Luisteraars in Denemarken. L a n g e n b e r g. 473 M. 6.257.20 Concert uit Hamburg. 11.20—1.20 Concert uit Hotel Angleterr®. 12.201.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 4.205.20 Concert o. 1. v. Wolf. 7.209.30 De beide Werag-orkesten spe len dansen en marchen o. 1. v. Kühn en Eysoldt. Hierna tot 11.20 Avondconoert o. 1. v. Wolf. R o m e. 4 4 1 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.05 Uitzending van een opera. 508 meter: Brussel. 508 M en 338 M. 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Sonatenconcert (viool en piano). 5.50 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Hoorspel „Gorilla ou les deux ren dezvous" van G. de Nerval. 9.0510.20 Concert in de Memlinc-zaal, Antwerpen. 338 meter: 12.35—2.05 .„De Barbier van Sevilla", Rossini (Gramofoonplaten). 5.20 Dansmuziek uit Hotel Atlanta. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o. 1. v. Meulemans. Oa. Fan- taisie over Vlaamsche melodieën, De Boeck. 9.05 Goethe-herdenking. „Egmont" van Bernay naar Goethe, m. m. v. Omroep orkest. Z e e 8 e n. 1635 M. 7.20 Operetteconcert uit Weenen. Josef Holzer en zijn orkest. 9.20 Berichten. 9.35 Uit Weimar: Goethe-Herdenkmgs- ooncert door orkest en koor. 9.5011.50 Concert door werklooze musici. Passagiersvliegtuig verbrand. Een ernstig vliegtuigongeluk wordt uit het Westen der Vereenigde Staten gemeld. Een verkeersvliegtuig is tijdens een dikken mist tegen den draad van een hoogspan ningsleiding gevlogen, waardoor het in brand geraakte en neerstortte. Vier der inzittenden zijn in de vlammen omgekomen. Een vijfde slaagde er in uit het brandende vliegtuig te springen, doch werd bij het neerkomen op den grond zoo ernstig gewond, dat ook hij kort daarop overleed. De beide ploegen samengesteld. Op Maandag 28 Maart (Tweeden Paa-schdag) vindt te 's-Gravenhage in het. gebouw voor Kunsten en Wetenschappen de landen-turnwedstrijd HollandBelgië plaats, welke georganiseerd is door den Turnkring 's-Gravenhage en Omstreken van het Koninklijk Nederlandsch Gymnas tiek Verbond. Naar wij vernemen, zijn de beide ploe gen als volgt samengesteld: Nederland: M. Agsteribbe, Amsterdam; B. Kerckhof, Breda W. Zwaaf, Amsterdam J. van Genderen, Vlaardingen; W. Haufe, Heerlen; J. Caranca, Amsterdam; J. v. d. Vinden, Amsterdam; G. Ene, Noord-Schar- woude; E. Melkman, Bergen op Zoom; P. van Dam. Den Haag. Leider de heer A. Metz te Leiden. Juryleden de heeren J. H. A. G. Sohmitt te Amsterdam en E. de Wilde, te Utrecht. België: G. Wilmot, Gent; J. Clays, Dein- ze; K. van Dael, Antwerpen; G. Deck, Antwerpen; Ch. Decombe, Antwerpen; G. Gijsbrechts, BerchemF. Meeuwsen, Ant werpen; A. de Fer, Ostende; Fr. Gibens, Berchem en R. Reynaarts, Antwerpen. Ju ryleden voor België: II. Bodaerts, Ostende en H. Verbert. Antwerpen. Leider van den wedstrijd is de heer J. H. F. Sommer te Dordrecht, technisch bondsbestuurslid van het K. N. G. V. FEUILLETON. Uit het Engelsch WARWICK DEEPING. Vertaald door EL de Bree. 58) Ze probeerde haar vader zijn houding tegenover de Rothan te sugeereeren. Als de Chevalier de Rothan hier komt, vader, bewijs hem dan boe onmoge lijk deze heele affaire is. Jasper en mr. Winter zullen hem ongemoeid uit het land laten weggaan. Ze zullen hun mond hou denterwille van ons. Durell keek bedrukt. Sinds de verande ring in hem had plaats gehad vertrouwde hij de. Rothan nog minder dan Nance deed. Geen wonder hij kende hem Het is niet gemakkelijk om met dezen man te redeneeren Maar het zou toch voor hem ook de beste oplossing zijn. Wie gelooft nu werke lijk dat de Frmschen zullen landen? Ik geloofde het een week geleden nog, kind. Maar nu toch niet meer In ieder geval schijnt de Rothan het nóg te gelooven, anders zat hij al een hee- len tijd aan den anderen kant van het wa ter. lederen dag kwam Jeremy Winter aan. Hij was kortaf, maar heel beleefd tegen Anthony Durell De toestand op Rus Heath beviel hem heelemaal niet. De oude Squire was buiten zichzelf over de lange afwezigheid van Jas per. Jeremy had hem wat op de mouw ge speld, had gezegd dat Jasper door zijn mi litaire plichten was weggeroepen. Het hee le huishouden moest misleid worden en Jack Bumpstead voortdurend gewaar schuwd om toch vooral zijn mond te hou den. Maar Jeremy had toch niet de waarheid heelemaal voor zich alleen kunnen houden. Hij was gedwongen Dominee Goffin in het vertrouwen te nemen en op advies van dezen grimmigen ouden heer had hij den kring van hen die in het geheim waren uitgebreid Een aantal van Jaspers vrienden werd op de hoogte gebracht. Ze kwamen in het diepste geheim bij den dominee bij elkaar en hielden krijgsraad. De zaak, hoe ernstig ook, was eigenliik te absurd om los te loopen: een edelman uit Sussex in zijn eigen graafschap opgelicht en als gijzelaar vastgehouden door een Fransche spion Jeremy had Nance alles meegedeeld, wat er te vertellen was: De Rothans huis wordt bewaakt, nacht en da.g. In een bosch op een halve mijl van het. huis wordt op het oogenblik houtskool gebrand en een paar van onze mannen bevinden zich bij de houtskoolbran ders. Als we de Rothan en zijn schelmen maar te pakken konden krijgen, maar ze zijn te sluw. Ze gaan altiid afzonderlijk uit en die Gaston blijft steeds thuis. Er kwam een grimmigen lach om zijn mond. Een nachtelijke aanval zou het eenige zijn maar ik schrik nog a'ltijd te rug voor het risico De schurk riidt rond alsof hij in Frankrijk is Hij voert iets in het schild en wil dat wij dat weten. Maar wat? Dat is de kwestie. Maar kan er nu absoluut niets gedaan worden Ik heb een idee. Over een paar dagen zal ik je er meer van vertellen. Jeremy had niet overdreven toen hij zei, dat de Rothan door het land reed als of hij niets te vreezen had. Hij was brutaal genoeg om zelfs op sommige landhuizen in de buurt beozeken af te leggen. En Je remy zelf ontmoette hem in Hastings, ter wijl hij door de High Street ree-d, met een rijknecht achter zich aan. Hij boog voor Jeremy en nam zwierig zijn hoed af. Ik wenseh u goeden dag, sir. Ik kan u verzekeren, dat onze wederzijdsehe vriend zich in goeden welstand bevindt. Loop naar den duivel met je brutali teit. zei Jeremy. En de Rothan lachte hem in zijn gezicht uit. Er verstreken eenige dagen voor de Chevalier weer op Stonehanger verscheen Hij verlangde er naar om Nance te zien, minder om haar vader te waarschuwen, want Durell was 'n „quantité négligeable" gewonden, nu de crisis voor de deur stond. De Rothan was er de man niet naar tijd te verspillen aan iets, wat niet langer van eenig belang was. Hij had verschillende mo- geli'kheden overwogen, maar hij zou nog ondervinden, dat Nance zelf zich tegen hem teweer zou stellen. Hij trof Durell alleen aan onder een van de taxis-boomen op het terras. Hij had zit ten lezen en was in slaan gevallen met het boek open op zijn knieën. Hij werd met schrik wakker, toen de Rothan hem aan makte. liet het boek vallen en keek den Franschman aan met een glurendon, ach- terdochtigen blik. Ik wist heelemaal niet, dat u hier was, sir. Ik heb niet langer dan hoogstens vijf- minuten geslapen. Hij was verbouwereerd en kleurde en de Rothan was een vlugge opmerker. Hij zag rustelooze vijandschap in het gedrag van den ander. Durell was een beetje bang. De Rot-ban ging zitten op de terrasmuur en bestudeerde Durell met cynische en ge amuseerde oogen. Zoo, ze hebben je dus aan 't schrikken gemaakt, is 't niet? Arme vriendarme kameraad Durell bewoog zich rusteloos heen en weer op zijn stoel. Hij had deze ontmoeting verwacht en zich daarop geprepareerd, maar de Rothan's manier van optreden maakte hem een beetje hulpelocs. Ik ben besloten verder van deze on derneming af te zien.... Hebben ze je een touw onder de neus gehouden Helaas, wij hebben niet meer he bloed der martelaren in onze aderen Die kleine lawaaischopper met zijn zwarte kin is hier geweest met zijn brutalen mond en zijn pistolen. Hij probeerde mij ook met zijn bombast te intimideeren, maar ik trapte de adder op zijn kop. Durell trok geirriteerd met zijn gezicht. Ik heb mij geen schrik laten aanjagen, maar ik zie sommige dingen anders dan ik vroeger deed. Het conventioneele geweten, wat? Ik kan uw methoden niet bewonde ren. Inderdaad Dat overweldigt me. Hij bekeek Durell met een geamuseerde, tevreden glimlach. Dus u weet dat ik mr. Jasper Ben- ham heb sedwongen mijn gast te zijn? En kunt u niet apprecieeren, welk staaltje brutaliteit dat was. Een kleine man ver schijnt en doet een aanval op u en inplaats van mij loyaal toegedaan te blijven, steekt u de handen op en geeft u over. Ik weigerde uw methode te acceptee ren. Alleen om een verbazingwekkende nieuwe genegenheid voor deze blaag van een Sussex Squire DondersIk wou dat u den moed van uw dochter had en niet het hart van een schaap. Durell's ooeen begonnen te schitteren in zijn bleek gelaat Het is om Nance dat ik besloten ben u en uw geslepenheid te Talen schieten. U verplettert mij! Wat weet uw dochter hiervan? Alles Och kom Ik heb haar alles verteld. En veracht ze u niet nu u zich een laf aard toontdie er tusschen uitknijpt nu het gaat spannen? De Rothan's beleediging wekte een nor- sche verontwaardiging bij Durell op. Sir, denkt u dat mijn dochter uw op vatting van een meer bewondert dan ik? Haar sympathie behoort aan den jongen man, over wien u mij allerlei leugens hebt verteld. Zoo, staan de zaken zoo? Ik zei het u. Ik heb uw verlof niet noodig om de waarheid te zeggen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14