UIT DE PERS HET HUIS DER VERSPIEDERS V/OENSDAG 16 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DU ITSCHLAND. EEN BAKEN IN ZEE. Het H u i s g e z i n schrijft: Schier algemeen wordt voldaanheid be tuigd over den uitslag der presidentsver kiezing in Duitschland. Die voldaanheid kan slechts worden aanvaard indien men te voren vrees had gekosterd dat het nog erger zou zijn. Want het is erg, dat een man als Hin denburg. de vertegenwoordiger der geves tigde orde in het binnenland, van den vre de tegenover het buitenland, niet bij eerste stemming en met schitterende meerderheid is gekozen. De andere candidaten waren voorstan ders van een chauvinistische, extremisti sche politiek, cf verknocht aan Moskou, öf bezield met felle oorlogsinstincten. Welnu, deze candidaten hebben te za- men de meeruerheid zij het een kleine N der stemmen verworven. Zouden de beide uitersten, in hun ge- meenschappelijken afkeer van de vredes partij, één lijn trekken, dan lag Duitsch land open voor oorlog en revolutie. Men mag er op redenen, speculeeren in dien ge wilt, dat het zóó ver niet zal ko men, dat de beide uitersten elkaar niet zullen ontmoeten en bijgevolg bij de her stemming de candidaat van den binnen- en buitenlaiidschen vrede de overwinning zal behalen, daarmee is het resultaat der eerste stemming niet te niet gedaan. De toenemende macht van het commu nisme aan de eene zijde, de geweldige oac- plooiing van het in chauvinisme ontaarde nationalisme aan de andere zijde, blijven een gevaar voor het hemel van het rijk binnenlands en een gevaar voor de betrea-: kingen tot het buitenland, ma.w. een ge- v<»r voor de geheele volksgemeenschap. En de vrees is niet denkbee.dig, dat wanneer de grijze Hindenburg niet meer de vaandrager kan zijn van het gezonde beginsel, door zijn naam en verleden een aantrekkingskracht voor wie weet hoeve- len, straks geen tweede zal zijn te vinden, die zooveel millioenen stemmen op zijn oan- didatuur zal samentrekken, en dat dan 'iet noodlottige zal gebeuren, hetwelk thans nog is afgewend. Volgen wij hier te lande met groote be langstelling de gebeurtenissen ia Duitsch land, omdat zij van grooten invloed zijn voor de ontwikkeling van het Volken- bonds vraagstuk, bijzondere actualiteit heeft de verkiezing gezien in het licht van een politieken wensch, onlangs van liberaio zijde geuit. Mr. Kappeyne van de Coppello toch heeft betoogd, dat de Kroon geert invloed behoort te hebben op de vorming van de minis,.eries, dat het algemeen kiesrecat voor de Tweede Kamer als logische conse quentie meebrengt de verkiezing van de m.nisters ook aoor het kiezerskorps, en dat alleen practische moeilijkheden genoegen kunnen doen nemen met de verkiezing en kel van den minister-president door iict algemeen kiesrecht. in Duitschland is men, met een verkeerd beroep op de democratie, zoo onverstandig geweest, de veraiezing van den rijkspresi- dent tot het onderwerp eener volksstem ming te maken met al de gevaren die daar aan verbonden zijn. Stel u nu voor, dat in Nederland de mi nister-president moet worden aangewezen door de uitspraak van het algemeen kies recht, en ge stuit, zij het op verkleinde schaal, op al de dwaasheden en belache- lijicneden tevens, welke daarbij denkbaar zijn. Belachelijkheden in dezen vorm bijvoor beeld, dat een Wijnkoop, een Braat tegen- candidaten zouden zijn van ernstige staats lieden. We hebben eenige hoop, dat, zoo noodig, het voorbeeld van Duitschland voldoende zal zijn om de Liberale Staatspartij tot net inzicht te brengen, dat het denkbeeld van den heer Kappeyne zoo haastig mogelijk behoort te worden opgeborgen; niet dat wij het plannetje veel instemming voor spellen, maar voor de partij, uit welke boe zem het opkwam, is het eervoller het zeif af te maken, dan het onder den algemee- nen tegenstand der overige partijen te zien bezwijken. Ciorgel ook op straat! f t notuuilijk droog met 23. <5 en Met». GEMENGDE BERICHTEN LIJK IN ZEE GEVONDEN. Van den machinist van Stanfries IV? Gistermiddag te ongeveer half drie heb ben .twoe visschers uit Hindeloopen onge veer een half uur buitengaats op zee drij vende gevonden een lijk, dat, naar de kleeJing te oordeelen, zou zijn van den machinist van de Stanfries I, welk vracht schip onlangs op de Zuiderzee is ver gaan Om half vijf is het lijk te Hindeloo pen binnengebracht. METSELAAR MET KNUPPEL DOODGESLAGEN. De verdachte gearresteerd. Nadat enkele jongelui hun avond had den doorgebracht in een café te Didam, begaven zij zich, naar de „Tel." meldt, na sluitingstijd naar een in die omgeving met dén naam van „Heilig Huisje" betitelde inrichting, waar sterke drank getapt wordt zonder vergunning. Daar ontstond ruzie, waarbij een 24-jarige grondwerker met een knuppel den 46-jarigen metselaar J. H Driessen zoodanig heeft bewerkt, dat het slachtoffer gisteravond aan de gevol gen is overleden. De dader is voor den of ficier van justitie te Arnhem geleid en al daar in het Huis van Bewaring ingeslo ten. VERDUISTERING VAN 20.000. Naar het „Vad." verneemt, is J. Z. uit Appe.scha ter beschikking van de justitie te Leeuwarden gesteld, verdacht van ver duistering van ongeveer f 20,000. De aan gehoudene, die eertijds voor eigen reke ning een graanmalerij en fouragehandel dreef, werd, nad'at hij failliet was verklaard vertegenwoordiger van een Friesohe en een Groningsche firma. Gebleken is nu, dat hij van de menschen aan wie door zijn tusschenkomst was gele verd. gelden invorderde, daarvoor eigen handig geschreven kwitanties afgaf, doch de gelden niet aan zijn firma's afdroeg. De afnemers kregen nu on angs van die firma's nota's, omdat hun posten in de hoeken openstonden. Op deze nota's stonden bo vendien soms goederen, welke m het ge heel niet waren geleverd, terwijl ook nota's gepresenteerd werden aan menschen, die nimmer iets betrokken hadden. De vorige week hielden de gedupeerde firma's te Ap- pe scht een zitting om de zaak zoo moge lijk uit te zoeken. Daar was het heel druk. Men gelooft, dat er ongevéer 200 afnemers in de kwestie betrokken zijn. OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisternacht hebben de agent van politie Van der Hofek en de rijksve.dwachter Van Os in de Coöp. Zuivelfabriek „Gelderland" te Loenen op de Veluwe drie mannen op heeterdaad betrapt bij een poging tot dief stal. Ze waren reeds in de fabriek gekomen. Het gelukte beide politiemannen twee der inbrekers te arresteeren. De derde nam de vlucht met achterlating van zijn rijwiel. De directeur der fabriek had in zijn kan toor een aantal signalen doen aanbrengen, die, zoodra ze maar even worden aange raakt, een schel in zijn woning doen over gaan. Onmiddellijk kon hij hierdoor den gemeentevellwachter waarsohuwen die den agent van politie te hulp riep. Beiden be gaven zich naar de fabriek. De inbrekers lieten zich eerst, nadat eenige waarschu wingsschoten waren gelost, arresteeren. De brandkast of kluis te forceeren inbrekers hebben geen tijd gehad de brand kast of kluis te forceeren Alle laden en kasten zijn overhoop gehaald. VERKEERSLESSEN VAN DEN A. N. W. B. 9de Les. Hou als fietser zooveel mogelijk rechts! De grondregel van het verkeer is: „Hou rechts 1" Dat werd al in de eerste les geleerd en dé menschen hebben dat van de mieren afgekeken, die in een mierennest, ook rechts houden. Blijf dus zooveel mogelijk aan den rechterkant van den weg. Wie een ander wil inhalen, moet hem links voorbij gaan. De langzaamste rijder wordt op een weg natuurlijk het meest door anderen inge- haa.d en een auto, die snel rijdt, zal dus meer menschen moeten inhalen dan oen fietser. Daarom moet een fietser, die op den rijweg fietst, zooveel mogelijk rechts houden. Op het plaatjp geeft een stippellijn het midden van den weg aan en nu blijkt het duidelijk, dat de fietsers op de rechtsche teekening verkeerd rijlen. Ze mogen niet zoo op het midden van den weg komen, want nu versperren zij den weg voor de auto die hen achterop rijdt. De man met de handkar doet het goed; die blijft* zoo dicht moge-ijk bij het trottoir aan zijn recherhand. Op het plaatje links rijden de fietsers veilig rechts van den weg, dicht langs het voetpad, zoodat de auto hen goed voorbij kan rijden. En bovendien rijden ze behoor lijk achter elkaar, hetgeen op een drukken weg veiliger is dan naast elkaar. Maar al vaak ziet men op een rijweg een rijtje fiet sers naast e.kaar over de volle breedte van den weg. Dat is natuurlijk verkeerd, want de auto's kunnen dan niet ongehin derd voorbij rijden. Op een breed fietspad mogen fietsers wel twee aan twee naast elkaar rijden, als ze maar zorgen, dat er voldoende ruimte overblijft voor een anderen fietser om te passeeren. Als het fietspad smal is, blijf dan 6teeds achter elkaar rijden. HOE DE SPOORTIJD WORDT VASTGESTELD. In „Sp. en Tr.wegen" lezen wij hoe het tijdsein der Spoorwegen tot stand wordt gebracht: Het Tijdsein wordt op een der admini stratiegebouwen te Utrecht te 912 uur draad.oos van Parijs ontvangen en te 10 uur, doorgeseind op tien lijnen. Met een daarvoor bestaand toestel worden al deze lijnen aaneengeschakeld zoodat het vol doende is het Tijdsein op één toestel te seinen, op de overige gaat het dan automa tisch over. Daarvoor aangewezen stations geven op andere lijnen het sein met de hand door Hiervoor bestaat ©en regeling, waarin a.le stations, posten enz. die het Tijdsein hetzij telefonisch, hetzij telegra fisch doorgeven, zijn opgenomen. Dit Tijdsein op de spoorlijnen wordt als volgt gegeven: Drie minuten voor 10 zwijgen allet tele graaflijnen, waarop het tijdsein zal worden gegeven. Te 9.59 wordt in ka m en ononder broken tempo een reeks punten gegeven tot 9.59 en 50 seconden, daarna volgt een rust van 10 seconden, en vervolgens komt einde lijk het Tijdsein bestaande uit 5 even groote strepen. Bij het verschijnen van de eerste streep is het dus 10 uur Amsterdamsche Tijd. Naar dezen tijd worden op alle sta tions de klokken gelijk gezet Men ziet er is nog heel wat arbeid noodig om te zor gen dat alle spoorklokken in het land één UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 17 Maart. H u i z e n, 298 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.152.00 Concert KRO-orfcest o. L v. J. Gerritsen. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jegd. 5.45 Harmoniumconcert Tom Brandes. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0010.15 Samenkomst v. h. Leger des Heils le Groningen o. 1. v. Komm. Bouwo Vlas. M. m. v. Muziekcorpsen, Zangbriga des en Kapt. G. B. Bakker (zang). Ensign G. Claeijs (orgel). 10.15—11.25 Russisch Zang-Ensemble „Bojar" o. 1. v. A. Wronsky. 10.3010.40 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Murgeuwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. Bep Tjomsma (piano), Sis sy Kalker (zang) en Egb. Veen (begel.) 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 AV Rü-Klein-orkest o. 1. v. N. Treep. en Grajnoloonplaten. 2.00 Pauze. 2.30 Vervolg Klein-orkest. 3.0U Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Piano-recital door Geza Frid. - 5.306.30 A V RO-Kamer-orkest o. L J. Heijkens. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Draaiorgeimuziek. 7.30 Engel8ohe les, tred Fry. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouw-orkest, Ilona Durigo (alt), Mannenkoor „Apollo" o. L v. Fred. Roeske. Dirigent: Dr. W. Mengel be g. Goethe-herdenKing. ü.a. Faust-Ouverture, Wagner en fragm. uit „Damnation de Faust", Berlioz. 10.30 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 „Billy en Bully brengen een nachtelijke serenade", gramofoonplaten- radio-tooneeltje van Emelvamo en Jake. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelconcert Reg. Foort. 1.20 Shepherdês Bush Paviljoen orkest. 2.05 Lezing. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.25 BBC-Dameskoor o. 1. v. Lewis. 4.55 Grosvenor House-orkest o. 1. v. J. Meeos. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 K. Taylor speelt Mendelssohn's Pia nomuziek. tijd aanwijzen. Maar men zal ook wel het groote belang van gelijken tijd inzien. Denk maar eens aan het halen van aansluitin gen en dergelijke. Roofoverval op een oude vrouw. Maandagavond drong een man in de woning van de 82-jarige weduwe M., te Heerlerheide, die hij onder bedreiging te gen het leven dwong geld af te geven. De indringer ging er met een buit van 20.— vandoor. De politie is den laffen dader op hét spoor. Weduwe te Oss mishandeld. Maandagmiddag vervoegde een weduwe, eigenaresse van een grossierderij in suiker- 7.10 Duitsche causerie. 7.40 en 7.50 Lezing. 8.20 „St. Patrick's Day", m. m. v. Sara AUgood (balladen en gedichten). Os. „Spring", spel van T. C. Murray. M. m. v. Belfast Radio-orkest o. 1. v. P. White way. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Vaudeville m. m. v. Greta Keller (Duitsche liedjes), Jeanne de Casalis. 10.50 Vastendienst. 11.1512.20 BBC-Dansorkest o. 1. v. Hen ry Hall. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Romantische avond o. 1. v. M. Duard en m. m.v. artisten van de „Odeon". Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Palace-Hotel. 3.104.20 Concert uit Rest. Wivex. 7.309.35 Radio-Symphonie-orkest o. L v. Fritz Busch. M. m. v. Albert Spalding (viool). Oa. Ouv. „Jagerbraut", Weber; Vioolconcert D-dur, op. 77, Brahms en 3do Leonore-Ouvertnre, Beethoven. 9.5011.50 Dansmuziek uit Rest. „Ritz". Brussel 509 en 339 M. 508 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek uit Hotel Atlanta, Brus sel. 6.50 Gramofoonplaten. 7.50 Concert uit Motala. Oa. Symphonie singulière, Fr. Berwald. 9.20 Concert in de Memlinc-zaal te Ant werpen. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Tannhauser, Wagner (GramofoonpJ.) 6.50 Vervolg Tannhauser". 8.20 Viool-recital door H. Wageman9. Werken van Porpora. 8.50 Spaansche muziek door H. Wage- mans (viool). C-a. Malaguena, Sarasate en Spaansche dans uit „La vie brêve", De Falla. 9.20 Radio-tooneel. 9.5010.20 Dansmuziek (GramofoonpL) Langenberg, 473 M. 6.257.20 Concert uit Hamburg. 11.2012.10 Concert uit Breslau. 12.201.50 Concert o. 1. v. Wolf. 4.505.20 Concert. C. Rost (zang), Susy Mayweg en Fr. Frenz (twee piano's). Egb. Grape (begeleiding). 7.20 H. Guermanova (alt) zingt liedereu van Moussorgsky. Begel.: Grape. 7.50 Concert uit Zweden m. m. v. 2 orkes ten, -2 koren en solisten. Leiding: Vaclav Talich. 9.4011.20 Avondconcert o. 1. v. Wolf. Rome, 441 M. 8.05 Symphonieooncert o. 1. v. Rito Sel- vaggi. Oa. 1ste Symphonie in C-dur, Beet hoven; Kol Nidrei, Bruch en „Don Juan", Strauss. Ze-esen, 1635 M. 6.50 Dansmuziek door Dajos Bola en zijn orkest. 7.50 Concert uit Motala. 9.05 Actueele oauserie. 9.20 Berichten en hierna Dansmuziek uit Café Berlin. Vervolgens concert door Symphonie-orkest o. I. v. Efrem Kurtz. werken, zich ten huize van een winkelier in de Heistraat te Oss, ten einde een ach terstallige vordering te innen. Zij had hem reeds herhaaldelijk om betaling gemaand on toen dan ook thans weer de vrouw van den winkelier weigerde te betalen, dreig de zij, den werkgever, waarbij de winke lier in dienstbetrekking is, van deze schuld in kennis te zullen stellen. De winkelier die dit gesprek in een naburige kamer had afgeluisterd, ontstak hierover in woede en bracht de vrouw onverhoeds met een staaf ijzer een aantal slagen toe, terwijl hij baar tevens tegen het lichaam schopte. Het slachtoffer, hevig ontdaan, deed aangifte van het voorgevallene aan de ma- rachaussee en moest zich daarna onder behandeling van een geneesheer stellen. De dader werd aangehouden. „Tel." FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 53) Niets bijzonders, Pierre, maar ik zou je meester even wat willen vragen. Zeg hem dat er een heer is die zich bijzondei voor oude huizen interesseert. De man keek Jeremy met onmiskenbare minachtig aan en ging naar het huis terug. De Rothan wachtte hem op in de hall. Wel Francois? Een liefhebber van oude huizen, mon sieur. Zoo'n taaie, duffe boekenwurm? Zeg hem maar dat het huis niet te zien is. Francois ging terug naar Jeremy. Mon sieur, mijn meeste/ de Chevalier de Ro than la^t n zeggen dat uw nieuwsgierig heid hem zeer onaangenaam is. Jeremy keek omhoog om de twinkeling van zijn glimlach te verbergen. Ga terug en zeg tegen je meester dat ik zestig mijlen heb gereden speciaal om d i t huis te zien. Als hij me een paar minu ten toestaat zal ik hem eea explicatie ge ven. De Chevalier zelf vernederde zich thans om in hoogst eigen persoon te verschijnen. Hij kwam langzaam het pad door het wei land af. Statige afgemetenheid was de houding die de rol van het oogenblik ver- eischte. Een Fransch aristocraat was wel zoo goed het woord te richten tot een of anderen anitquiteitenhandelaar of snuffe laar naar curiositeiten die zich in de wo ning van een balling poogde in te drin gen Sir, ik wensch u goeden dag, zei Je remy op minzaam-nederigen toon. De Ro than scheen hem niet herkend te hebben. Wie zou ook een schermmeester van St. James' verwachten te zien opduiken in een eenzamen uithoek van Sussex Sir, ik neem de vrijheid mij hier te bevinden, klonk het weer met Burgerlijke onderdanigheid. Ik ben een van die nieuwsgierige personen die zich voor alles intcresseeren. De Rothan keek hem aan met laatdun kende beleefdheid. Dat is een heel aar dige bezigheid voor u maar soms een beetje lastig.. voor anderen. Het is zeker teveel gevergd als ik u verzoek mij uw huis te laten zien? Mijn huis is geen museum, sir! Maar er is mij gezegd dat hier iets unieks te zien is. Iets wat de heele streek interesseert.. Werkelijk? Dat heb ik nooit geweten. Dat verbaast me bijzonder. Het moet een jonge edelman zijn, die in het Darvel Bosch werd gestoken. Ik ben overtuigd, dat u mij in deze zaak ter wille zult zijn. Het was alsof de Rothan's figuur langer werd. Zijn neusvleugels verwijdden zich en er kwamen flikkering in zijn oogen. Ik moet tot mijn spijt zeggen, sir, dat ik u niet begrijp. En ik houd allerminst van onbeschaamdheden. Ik evenmin, monsieur de Rothan. Ik i wensch met mr. Benham te dineeren. Het zal heel vriendelijk van u zijn als u den jongen man te voorschijn wilt tooveren en hem aan mijn verdere hoede toevertrou wen. U praat nonsens U weet dat dit niet zoo is. Ze keken elkaar recht en uitdagend in het gezicht en maten eikaars kracht en de mate van eikaars innerlijke goed-verboi- gen toorn. Er was plotseling een snelle tinteling in Jeremy's oogen. Hij stond met de han den op de rug. Hij liet de een hand in den achterzak van zijn jas glijden en greep naar de kolf van een pistool. Hij begon heel langzaam en nadrukkelijk te praten en keek de Rothan van onder gefrontste wenkbrauwen aan. Kijk eens. waarde Franschman. laten we elkaar goed begrijpen. Ik heb twee man achter de haag zitten, dus noch u noch uw bedienden kunnen grapjes met mij uitha len. Vandaar dat ik u vraag, wat kan mij verhinderen u een kogel door 't lijf te ja gen? Jeremy trok het pistool te voorschijn en hield het op zijn heup, de tromp naar bo ven op de Rothan gericht. Beste man, het lijkt wel of u hier een tooneelstukje opvoert! De Rothan had zelfbeheersching, tegen woordigheid van geest en stalen zenuwen. Hij keek even vluchtig naar het pistool en zag daarna Jeremy recht in de oogen. On verschrokkenheid scheen in gelijke mate het deel van de beide mannen. Wel Chevalier, wat hebt u te zeg gen? Het spreekt van zelf, sir, dat als u be geert den dood van mr. Benham op uw ge weten te hebben.... Dank u. Dat is wat ik weten wilde Wensch u zelf niet te vroeg geluk. Ik wil u wel vertellen dat mr. Benham in mijn buis is. levend en wel. behalve een steek- van een degen in zijn rechterarm. Jeremy knikte.. U hebt hem in een hinderlaag gelokt. En hem bedrogen in een zaak van eer. Dat staat u heel leelijk, Chevalier 1 Mijn waarde heer, ik heb hem ver schalkt. Als u dat bedriegen wilt noemen. Er was een oogenblik stilte die aan een korte pauze bij een bokspartij deed denken. Jeremy was woedend maar hij verloor toch zijn gewone wellevendheid niet. Luister, Chevalier. Met die spionna- ge-historie van u is het eens en vooral ge daan. Wat ik te doen heb is een van mijn mannen te waarschuwen, hem in galop uit te sturen om een patrouille roodrokken te halen en u zoolang met den loop van mijn pistool in bedwang te houden. Uitstekend, siruitstekend. Maar ik neem aan dat u eenig repect koestert voor het leven van mr. Jasper Benham. Jeremy was zich bewust dat de schurk de waarheid sprak. Zonder twijfel. Goed. Doe dan waar u pleizier in hebt. Maar ik waarschuw u dat ik een be diende in huis heb. dien ik vertrouwen kan Die heeft zijn orders. Het is een ellendig ding gedwongen te worden een jongen man het levenslicht uit te blazen. Ik hoop, sir, dat u ons niet tot zoo iets zult dwingen. U bent niet zonder onverschrokken heid. Chevalier; dat moet ik toegeven. Ik ben een man van avontuur, »ir. Ik speel mijn spel en ik speel hoog. Maar in dit geval zonder veel risico. Mr. Benham is mijn gijzelaar. Ik wensch niet gestoord te worden bij mijn verdere ondernemingen. Over een week of drie zal de Fransche ca valerie hier in de lanen uw roodrokken neersabelen. Jeremy dacht na. Ik begrijp uw be doeling, sir. U moet het aldus beschouwen. Ik speel mijn spelik schuif mijn stukken. Daar komt opeens mr. Ben ham en die smijt mijn stukken door elkaar en wil het schaakbord omgooien. Ik krijg hem te pakken en maak hem onschadelijk en om mij voor ongewenschte inmenging van zijn vrienden te vrijwaren moet ik een geladen pistool op zijn hoofd gericht houden. U zietik houd hem om zoo te zeggen als een schild voor mij uit. Schie op mij, steek op mijen het lichaam van mr. Benham ontvangt het schot of den stoot. Wat u dus te beslissen hebt is of u uw vriend wilt op offeren U zult voor den duivel toch niet wil len beweren dat u den jongen zoudt dur ven doodschieten Waarde heer, als het ernst wordt ben ik zelf de duivelMijn dienaar houdt u in het oog, ook op dit oogenblik. Als n dit pistool op mij zoudt afschieten, zou hij hetzelfde doen op mr Jasper Benham. U ziet hoe de zaken staan. De beslissing is aan u. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9