UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK SPORT WOENSDAG 16 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KATWIJK. De werkloosheid. Stand der werkloos heid op 12 Maart 1932: 8 varensgezellen, 164 visscners, 1 autogene-lasscher, 28 kui pers, 8 binnenschippers, 3 scheepmakers, 1 expeditieknecht, 10 stokers, 1 machinist, 1 monteur, l ijzerwerker, 4 mandenmakers, 85 grondwerkers, 25 opperlieden, 3 stuca- doors, 17 metselaars, 29 timmerlieden, 5 schilders, 175 los arbeiders, 9 fabrarbei- ders, 3 bloemisten, 134 landarbeiders, tuinman, 1 kantoorbediendë, 2 chauffeurs, 1 straatmaker. Totaal: 720. Het aantal bij de werkverschaffing ge plaatste arbeiders bedraagt 51. Verder zijn voor delven aangewezen 16 personen. Het aantal hiervoor gedane aanvragen om per soneel is zeer verminderd in verband met de voor het delven vastgestelde termijn. De vorige week bedroeg het aantal plaat singen voor delven 30. (Verbeterde opgave). NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot wijziging der be grooting, dienst 1932. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelen de de inrichting en samenstelling van de commissie van plaatselijk schooltoezicnt op het lager onderwijs. 4. Benoeming van 5 leden der commissie van plaatselijk school toezicht op het lager onderwijs. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, tot heifing van opcenten op de gemeenie- fondsbeiasting. 6. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van de wonin gen, Heerenweg 212 en 214. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verorde ning tot afwijking van bepalingen der win kelsluitingswet. 8. Voorstel van B. en W. tot aanvulling en wijziging van de steun regeling voor uit ge tro kenen, dubbel uitge- trokkenen, reglementair nog niet rechtheb benden op de uitkeering uit de werkioo?.en- kas en ongeorganiseerde arbeiders, Re kening van Baten en Lasten voor den Schoolartsendienst Hillegom, Lisse. Sas- senheim, Noord wijk en Noordwijkarhout, dienstjaar 1931. 10. Vaststelling Kohier Rioolgeld 1932. Vaststelling Aanvulliagsko- hier ilioolgeld 1931. 11. Vaststelling Kohier Staatsbelasting 1931. Nieuwe bemalingsinrichting. Door Ge deputeerde Staten dezer provincie is aan het bestuur der Zwetterpolder vergunning verleend tot het oprichten van een door een 15 P.K. Kromhoutmotor gedreven be- toalingsinrichting op het perceel sectie C. No. 185, gelegen in den Zwetterpoider, al hier. SASSENHEIM. Jubileum. Op 15 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. P. du Croix in dienst trad ais gasiitter bij het te stichten gasbedrijf alhier. De benoeming geschiedde onder den toemaligen Burge meester Baron van Hieinstra. Aan den bouw van het Gasbedrijf was men druk oe- zigen in October d.a.v. kwam men er mede bereed, zoodat op den 2 Oct. 1907 het oe- drijf kon worden opengesteld. Dat aan gas een groote behoelte bestond bleek uit not feit, dat in het eerste jaar na de opricu- ting het jaarverbruik reeds ruim 105.000 M:i. bedroeg. Dat het verbruik m deze 25 jaar door vermeerdering van het inwonertal en toepassing van meerdere doeleinden, un- danks de electrificaiie in 1922, nog steeds grooter vlucht heeft genomen, blijkt uit het volgende, dat er op 1 Jan. 1932 1044 gasverbruikers waren met een totaal ver bruik van bijna 600.000 M3. Het bedrijf moest in vorenbedoeld tijdvak tweemaal worden voorzien van e enstationsmeter en regulateur met grootere capaciteit, terwijl bovendien het buizennet met grootere dia meter en tenslotte zelfs een parallelleiding moest worden gelegd om de verbruikers van voldoende toevoer te voorzien. Het oude gebouw voldoet reeds lang niet meer aan matige eisohen. Thans is men als ge volg van de beperkte ruimte bezig met den bouw van een geheel nieuwe meterka mer, controle-kamer, werkplaats en maga zijn. In dit gebouw zal dan de derde fa- brieksmeter en regulateur vanaf de op richting worden geplaatst, terwijl de in stallatie wordt uitgebreid o-a. met een ca loriemeter en toestellen vooronderzoek van gas- en watermeters, waarmede de instal latie aan de eischen van den tijd zal be antwoorden. Het jubilé van het bedrijf zal dit jaar op zeer bescheiden wijze worden herdacht. De benoeming van den tegenwoordigen bedrijfsmeester, die op 15 April wordt her dacht, zal zeker aller belangstelling trek ken, daar hij voor onze inwoners een goede bekende is. Verkeersongeval. Gistermiddag te half twee werd de ongeveer 60-jarige P. K. uit Lisse, toen hij zich per fiets naar zijn werk begaf, ter hoogte van de Wasbeeklaan op de Hoofdstraat door een auto aangereden en over de straatgeshngerd. Hij bekwam hierdoor vrij ernstige verwondingen aan het hoofd en klaagde over pijn m de zijde. De ontboden geneesheer, dr. Hueber, was spoedig ter plaatse, die met behulp van een zuster van St. Bernardus een verbaad legde en den man per auto overbrachten na St. Bernard, alwaar hij ter verpleging werd opgenomen. Zijn fiets werd gedeel telijk beschadigd. Naar we vernemen treft den bestuurder geen schuld. De politie maakte van het gebeurde proces-verbaal. NAZIEN VAN I UITLOTINGEN 2071 RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is nog wel eenige animo in den bloemenhandel. Voor export is goede vraag, ook voor Duitsch- land die tot heden nog niet veel afnam. Voor 1ste soort tulpen werd per dozijn betaald: Tubbergen 2225 ct., Ibis 15— 29 ct., Cramoisie Brillant 1013 ct., Ge neraal de Wet 1923 ct~, Rijzende Zon 1822 ct., Pelikaan 2024 ct., Couronne d Or 2028 ct., Prosperity 1014 ct., Mr. v. d. Hoeff 2230 ct., Progession 1620 ct.. Azalea 1823 ct., Electra 2024 et.. Vuurbaak 24—28 ct.. Flamingo 1215 c>. Titiaan 21—26 ct.. Mac Kinley 10—13 ct.. Couleur de Cardinal 2530 ct.. Gele Prins 1924 ct., Theeroos 1822 ct., Rose Gris de lin 912 ct.. Peach Blossom 20 26 ct., Herman Schlegel 1215 ct., Witte Valk 1723 ct., La Reine 1218 ct.. Fred. Moore 1015 ct.. Prins van Oos tenrijk 1520 ct., Murillo 1419 ct., Prof. Rauwenhoff 1621 ct., Elisabeth 25—34 ct., Farncombe Sanders 1418 ct., Wil liam Copland 142o ct., Bartigon 2026 ct., Wliliam Pitt 1317 ct. Narcissen per 100: Ajax 3045 ct., Sion 5065 ct., Pcëticus Ornatus 4055 ct., Laurens Kcster 4565 ct., Victoria 6575 ot., Emperor 5060 ct., Sir Watkin 5060 ct., Golden Spur 3546 ct. TER-AAR. De 4000-ste is bekend. De 4000ste is een zoontje van de ouders J. Versluis-de Jeu, genaamd Wilhelmus Hendrikus, gebo ren 16 Februari. Wij feliciteeren de geluk kige ouders er mee, die reeds al kunnen bogen op een kroostrijk gezin, en de klei ne wenschen we een goede gezondheid. Mocht ons Gemeentebestuur er toe over gaan, zooals op andere plaatsen we] meer het geval is, een spaarbankboekje te geven met een kleine storting, dan juichen we dit warm toe. WASSENAAR. Ruzie. - Na een aanvankelijk door de politie gesuste ruzie tusschen de buren v. d. H. en B. aan den Rijksstraatweg had een vechtpartij plaats, waarbij B. een 19- jarige neet van v. d. H. met een steekbei tel een wond in de zij toebracht. B. ge arresteerd, doch na verhoor en opgemaakt procesverbaal weer heengezonden. Wassenaar en Omstreken. In het Wa pen van Wassenaar hield bovengenoemde Tuinbouwvereeniging een drukbezoonte le denvergadering. Door den voorzittei, den heer A. G. van Tol, werden de in grooia getale opgekomen leden hartelijk we! kom geheeten, in het bijzonder den heer B. Donk, Rijkstuinbouwleeraar uit Lisse. Tot juryleden voor de heden uitgeschre ven prijsvraag 3 bloeiende Amaryllus in pot gekweekt en voor het puntenaielsel werden benoemd de heer P. Mid va me, D. de Gans en C. van Vulpen; voor de beoor deeling van de prijsvragen in den vorm van een opstel: „Hoe kan men het geheei© jaar bloemkool hebben uit eigen tuin" en „Hoe kweekt men het best Amaryllus van zaad tot bloeibare bol", de heeren D. A. de Rooy, C. van Drent en A. G. van Tol en voor de beoordeeling van de ingezouden tumteejieningen de heeren J. R. Laarman, J. van Duivenvoorde en M. Sjouke. Hierop werd het woord gegeven aan den heer Donk voor het houder zijner lezing over de cultuur van Amaryllus. Op dit ge bied is er thans heel wat moois, zoowel in vorm als kleur te aanschouwen, en wij ma ken op dit gebied een schitterend figuur met het buitenland, dat op stukken na hier mede niet kan wedijveren, vooral ook wat de groote der bloemen betreft. Dit als re sultaat van langdurige en zorgvolle arbeid als men nagaat dat de eerste bol uit het moederland werd ingevoerd omstreeks 1700, in 1869 wederom een elftal. De Ama ryllus behooren tot hetzelfde ras als de Clyvia, de Narcis en het Sneeuwklokje. Na de Pauze bracht de jury voor de prijs vraag Amaryllus en voor het puntenstelsel bij monde van den heer D. de Gans ver slag uit. Toegekend werd aan de inzending Ama ryllus ingezonden door den heer A. G. van Tol een tweeden prijs en voor het punten stelsel aan P. Kelderman voor Callabloe- men 8 p.; aan G. A. Henkes voor 2 kas- komkommers Improvee Telegraph 10 p.; aan P. Zegwaard voor Cyclame Weisze dame 9 p.; Cycl. Magnificum 10 p. met lof; Cycl. Rubrum 10 p.; 1 Adianthum Cu- nictum 9 p.; aan J. Sietenga voor Caladium Dodecku 10 p.; Cineraria Multiflora 8 p.; Cineraria Berliener markt 8 p.; id. Multi- flora rose 8 p.; 1 Nictularium 7 p.; Cymbi- dium Sanderoe 8 p.; 1 id. Eburium 8 p.; Rholenopsis 9 p.; Camelia Japonica 10 p.; Astilbe Japonica 8 p.; Camphylotrys Boezliana 10 p. Hierop zette de heer Donk zijn lezing voort door het geven van verschillende pro jecties van de Amarylluscultuur ter aan vulling van het door hem gesprokene, aan gevuld met de noodige toelichtingen. Na het beëindigen dezer zeer leerzame en interessante lezing werd hem dan ook door den voorzitter een welverdiende dank betuiging namens allen gebracht. Nadat ten slotte nog een viertal can.ii- daatleden werden opgegeven sloot de voor zitter onder dank aan de jury voor haar werk en do inzenders voor de vele mooie bloemen en planten deze zeer leerzame en geanimeerde vergadering. BOSKOOP. Gemeenteraad. Vrijdag 18 Maart a.s. zal de Raad dezer gemeente des avonds te 7 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen. Agenda: 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 27 Januari 1932. 3. Ingekomen stukben. 5. Voorstel tot gedeeltelijke demping en rioleering van een sloot tusschen de perceelen aan Voorkade, Dorpstraat en Nieuwstraat. 6. Voorstel om te besluiten tot de uit breiding van het pompstation der water leiding. 7. Voorstel met betrekking tot de hef fing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting en op die der vermogensbelasting. 8. Aanbieding van concer'-i» sluiten, strekkende tot wijziging der gemeente- begrootingen voor den dienst 1931—1932. 9. Voorstel om te besluiten tot toe kenning van voorschotten aan de bestu ren van scho'en voor bijzonder gewoon lager onderwijs op de vergoeding, be doeld in artikel 101 der lager onderwijs wet 1920. voor het jaar 1932. 10. Voorstel cm te besluiter tot toe kenning van voorschotten aan de bestu ren van scholen voor bijzonder uitzeb'eid lager onderwüs. op de vergoeding, be doeld in artikel 101 der lazer onderwijs wet 1920, voor het jaar 1932. 11. Aanbieding om toekenning van de gemeentelijke verzoeding, bedoeld in art. 101 der lager onderwijswet 1920 over het dienstjaar 1931. 12. Voorstel om aan den heer J. E Evers, op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als lid der commissie tot we ring van schoolverzuim en aanbieding van een aanbeveling voor de benoeming van een lid ter voorziening in deze va cature. 13. Voorstel met betrekking tot de steunregeling voor werkloozen. 14. Praeadvies op het voorstel van den heer L. 't Hart met betrekking tot de inning van de gelden, verschuldigd voor electriciteit e.d. 15. Rondvraag. Verzoek om huurtoeslag aan onder steunden afgewezen. B. en W. alhier deelen den Raad mede, dat de minister van. binnenlandsche zaken en landbouw het door hun college gedaan verzoek om den huurtoeslag aan de ondersetunden te mogen uitkeeren, zoodanig, dat daarbij de maxima van de artikelen 8 en 19 der steunregeling niet gelden, niet heeft in gewilligd op dezen grond, dat de prikkel tot het zoeken van werk geheel of na genoeg geheel zou worden weggenomen. Gevonden. Een portemonnaie inh. eenige oenten 1 rol riamkoord een snooimes. Inlichtingen politiebureau 's Zaterdags tusschen 23 uur. Verloren. Een koffertje (bruin le der) inh. ëenige kleedjes. Bij vinding wordt door de politie aangifte verzocht. Geboren: Willy Josephina Maria d. van J. J. Rosbergen en M. J. Isarin Helena Jozepha Cresoentia d. van A. J. Kleijn en P. J. de Jong Hermanus Johannes z. van C. A. Straver en W. E den Beer. Getrouwd: M. W. Jongsma 26 j en A. Oosthoek 25 j. P. Nieuwits 22 j. en O. M. Byland 21 j. Overleden: L. Splinter, echtg. v. W. Kranenburg, 72 j. Willem Viveen 4 mnd. Gevestigd: A. P. van Nes, koop man, Valkenburgerlaan 5 H. van Dom melen, winkelier, Voor kade 52 J. H Steeneken, fabrikant, Nieuwstraat 3S J. P. Verkade, los werkman, Puttekade 357 C. van der Wolf, boomkweekers- kneoht, Zwarteweg 21. Vertrokken: T. L. van Es naar Veur P. Glas naar Scheemda H M. Braters naar Waddinxveen N Zaal naar Hilversum J. C. v. d. Erf naar Alphen a. d. Rijn. BODEGRAVEN. Vereeniging van Kaashandelaren. De leden-vergadering dezer vereeniging heeft besloten, een groote partij sluitzegels in steendruk te doen vervaardigen, om meer bekendheid te geven aan Bodegraven, als oentrum van den handel in volvette boerenkaas. Enkele firma's werden als lid aangeno men, waardoor ruim zestig firma's zijn toe getreden als lid, allen handelaren in vol vette boerenkaas. Besloten werd om in samenwerking met de afcl van de Holl. Maatschappij van Landbouw, pogingen aan te wenden om het aanvangsuur .der wekelijksche kaasmarkt te Bodegraven, op negen uur geste'd te krijgen, opdat de kaasboeren, alvorens met hun kaaswagen ter markt te gaan, meer tijd hebben om op de boerderij persoonlijk beter hun vee kunnen verzorgen enz. Voor al dé boeren die biina hun geheele perso neel afschaffen, omdat de toestand hun daartoe dwingt, zullen van een aanvangs uur op 9 uur profiteeren. De vereeniging zal zich doen vertegen woordigen door het Bestuur op de receptie van het gemeentebestuur, ter herdenking van het vijftig jarig bestaan der kaasmarkt te Bodegraven op 9°. Maart a s. (3—4 1 2 uur). Ook zul'en de leden dien dag de vlag uithangen, in verband met het jubileum der kaasmarkt. Op verzoek van de plaatstelijke land- waaggeld in de pakhuizen worden terug gebracht op 25 ct. per 100 K G. Hoewel dit besluit den leden totaal vele honderden guldens zal kosten, werd het met algemee- ne stemmen genomen, om den landbouw te gemoet te komen in de buitengewoon be narde tijden, welke deze thans doormaakt. Breedvoerig werd gesproken over de de viezen verordeningen in Duitsohland, waar bij velen in Bodegraven groote belangen hebben. In samenwerking met de afd. Holl.. Maatschappij van Landbouw zal bij sommi ge Kamerleden en andere invloedrijke per sonen de medewerking ingeroepen worden, om steun van de Regeering. wat betreft de betalingswijze in Duitschland. De vergadering was druk bezocht en had een vlot verloop. WOERDEN. Veilingvereeniging „Woerden en Om streken'. De Veilingvereeniging „Woer den en Omstreken-' hield Dinsaagavond in Hotel Ruys haar jaarvergadering. De be langstelling der leden was niet overweldi gend groot, toen de voorzitter, de heer J. Goes, de aanwezigen verwe.komde. In zijn openingswoord herinnert spr. aan het afge- loopen jaar. De vereeniging had reeds ver schillende stroppen gehad in 1930, aldus spr, hoewel we met vernieuwden moed weer aan het werk gegaan zijn. In 1931 zijn weinig gevallen van wanbetaling voorge komen wat in deze tijden in t bijzonder gunsiig genoemd mag worden. Wat de om zet betreit, deze is m het afgeloopen jaar zeer verminderd en heel wat .ager dan het vorig jaar is geschat. Spr. wijst hier op de crisisverschijnselen, maar zegt tegelijkertijd niet den moed te verliezen. Steeds moet maar gezorgd worden vooi de aanvoer van een goede kwaliteit producten. Hiermede m verband wijst de voorzitter op de inder tijd aangeschafte spuit voor het bespuiten der vruchtboomen. De leider dezer spuit- brigade is een extra-kenner en deskundige. Het mag een gunstig teeken worden ge- neomd dat een groot aantal leden hun vruchtboomen laten bespuiten, zoodat zelfs wegens de ve.e aanvragen, sommigen niet konden worden geholpen. Ook de verpak king van het fruit mag niet worden ver waarloosd. Men moet er op rekenen, dat producten, waaraan geen zorg is besteed wat kwaliteit en verpakking betreft, zeer weinig zullen opbrengen. Gelukkig zal spr. ook gunstige cijfers kunnen noemen. Deze betreffen echter de eierveiling, welke op een zeer groote om zet over 1931 mag terugzien. Tenslotte wensoht spr. a.len zoowel in hun bedrijven als in hun particuliere aan gelegenheden Gods beste zegen toe, die on misbaar is om allen over de moeilijke tijden heen te he.pen. Na de notulen is aan de orde het jaar verslag van den secretaris-penningmeester. Hieraan ontleenen we het volgende: De prijzen der producten, hoewel hoog in het voorjaar, daalden ontzettend in het vo.le seizoen. Een veel mindere aanvoer I Geen beste kwaliteit! Veilinginkomsten groenten en fruit: f 2267. Veilinginkomsten eierveiling f 2985, boven de beraming uit gaande van f 2500. Ook de uitgaven waren lager dan de raming. Trots alle tegenval lers staat de vereeniging financieel er niët s.echt voor. De vorige veilingmeester had geen ambi tie meer hiervoor en kreeg op zijn verzoek eervol ontslag. Het personeel komt een woord toe van dank voor hun ijverige plichtsbetrachting. Voor dit met applaus begroete uitvoerige verslag brengt de voorzitter den secretaris hartelijken dank. De eerste boekhoudster geeft hierna een statistiek overzicht der verschillende cij fers van aanvoer en prijzen. Het aantal aangevoerde eieren in 1931 be droeg o.a. 1.279.714. tegen een gemiddelde prijs van ruim 4 ets. Aan de boekhoudster, Mej. v. d. Broek, en den emballagemeester, W. v. d. Bosch, wordt een bijzonder woord van dank ge bracht voor hun buitengewone activiteit. Hierna heeft de uitlofcing plaats van twee obligaties. Uitgeloot worden de num mers 9 en 22 over 1928 en 157 over 1929. Bij stemming worden de aftredenden, de heeren G. Sonnevelt en W. Romijn Jzn., herkozen *ls bestuurslid met bijna alge- meene stemmen. Door de financieele commissie wordt bij monde van den heer Vianen verslag uitge bracht over de boeken der penningmeester, die in volmaakte orde waren bevonden Tot leden der controle-commissie voor 1932 worden benoemd de heeren Vianen en Ben schop. De begrooting voor 1932 laat zien, dat de inkomsten van fruit en groenten geraamd zijn op f 50.COO tegen een veilingsperoen- v'an 6%, zoodat hiervan f 3000 wordt ge trokken. Bij dit cijfer wordt door eenige siprekers de opmerking gemaakt, dat op 'n crisisjaar in 't fuit gerekend moet worden en deze getallen dus te hoog zijn Men moet zich, volgens hen, wachten, een strop te ha^en. De begrooting is sluitend gemaakt op een bedrag van f 5280. Uit de vergadering wordt ook aange drongen* op vermindering van kistenhuur, terwijl tevens door een enkele spreker wordt aangedrongen op verlaging van het percent veilingkosten. Bij stemming wordt de begrooting met op 2 na algemeene stemmen aangenomen. Uit voorzichtigheidsoverwegingen wordt voor dit jaar geen nieuwe veilingmeester aangesteld en zal de voorzitter deze functie zoolang waarnemen. De opmerking wordt gemaakt, dat de loonen als vergoeding van wat door het be stuur en personeel wordt gedaan zeer laag is. Lof wordt gebracht voor deze wijze van werken. Bij de rondvraag wordt gesproken over de minimumprijzen. Deze kunnen nu nog niet worden vastgesteld. Op voorstel van den heer Romijn wordt besloten, indien de toestand gunstig is, wederom restitutie te verleenen Maar hier wordt niet op gere kend Ook wordt nog gevraagd om paal en perk te stellen aan het veilen van hen, die op een andere veiling soms hebben ingesUi- gen en de lading dan weer hiel uitveilen. De voorzitter stelt voor in deze aan het be stuur over te laten hoe te handelen, welk voorstel door de vergadering wordt goedge keurd. Door den secretaris wordt nog medege deeld dat de algemeene vergadering van het centraal bureau op 7 April wordt ge houden te Utrecht, waar alle leden op te genwoordig mogen zijn. Hierna werd de vergadering gesloten. VOETBAL R. K. FEDERATIE. Tournool S. J. C. op 2den Paaschdag. Het bestuur van de R. K. S. V. „S. J. C." is naar wij vernemen, voornemens ook dit jaar weder een Voetbal-toumooi te orga- niseeren op 2den Paaschdag. Voor dit tournooi zullen worden uitge- noodigd de R. K. Voetbalvereenigingen Leonidas uit Rotterdam, Wilskracht uit Amsterdam en H. M. S. uit Zuilen bij Utrecht. Deze poging zal, gezien het schitterende verloop in 't vorig jaar, zeker veel ingang vinden bij de sportliefhebbers. BELG IENEDERLAND. Uitzending naar Indië. Het verslag door den heer H. Hollan der van den voetbalwedstrijd België—Ne derland a.s. Zondag 20 Maart in Antwer pen te spelen, zal ook via Kootwijk-radio naar Nederlandsch-Indië worden uitgezon den en daar te lande door locale zenders opieuw worden omgeroepen. SCHERMEN INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. In de studenten sociëteit „Phoenix" te Delft namen gisteren de Interacademiale Schermwedstrijden een aanvang met de personeele wedstrijden op floret en degen. De finale van de gisteren gehouden flo retwedstrijden had een spannend verloop, v. Rossein en Stöpler namen ieder met 3 winstpartijen de leiding. Nadat de partjj v. Rossum StÖDler door eerstgenoemde ge wonnen was. kwam de Leidenaar er goed voor te staan. Hij verloor echter zijn laat- ste partij tegen Schock, zoodat hij om de eerste plaats met Stöpler moest over- Bchermen. Stöpler behaalde een welverdiende zege. De uitslagen luiden als volgt: 1. W. F. Stöpler (Utr.) met 5 gew. partijen, 10 ontv. en 21 gegeven treffers2. A. v. Rossem (Leiden); 3. H. C. Schoch (Utr); 4. Beer (Leiden); Eschauzier (Leiden); 6. H. Boeke (Utr.)7. Boon (D,lft). Hierna volgde de degnwedstrijd. In de finale namen v. d. Werff, Winter en v. Ol den ieder met 3 winstpartijen de leiding. Daarna werd Winter door v. Olden geklopt welke laatste na zijn overwinning op v. d. Werff de leiding genomen had. Om als no. 1 uit den strijd te voorschijn te komen moest hij z(jn laatste partij tegen Beunke winnen, wat hem echter niet gelukte. Om de le plaats moest nu overge- schermd worden door de Utrechtsche stu denten Winter, Schoch en van Olden. Ten slotte won van Schoch? De uitslagen luiden als volgt: 1. H. C. Schoch (Utr. bet 5 gew. partijen. 6 ontv. en 12 geg. treffersna barrage met 2. E. C. Winter (Utr.). 3. E. v. Olden (Utr.); 4. v d Werff (Delft); 5. H. E. Beunke (Utr.); 6. Boland (Utr.); 7. J. de Beaufort (Utr.) en 8. Valeton (Delft). Van de daags te voren gehouden gym nastiek- wedstri-'den luidt de uitslag: 1. Odin (Delft) met 344 1/2 punt,. 2. Utrecht met 337 pnt. Personeele prijzen vielen ten deel aan: 1. de Jong (Delft) met 80- 2. W F. Stöpler (Utrecht) met 11, en 3. Bilijam (Delft) met 76 1/2 punt „TeL" ATHLETIEK Veldloop Oranje Zwart De R -K. Sportvereeniging Oranje Zwart te Amsterdam organiseert haar jaarlijk- sche veldloopen op Zondag 24 April a.s. Het programma is als volgt samengesteld: 3.5 K.M. DHAK-Ieden cracks; 3.5 KM. DHAK-leden nieuwelingen; 3.5 K.B. niet- DHAK-leden. doch die wel aangesloten zijn bij een R-K. Sportvereeniging. Voorts staan nog de volgende nummers op het proggramma: 1500 M. DHAK-juniores van 16 tot 17 jaar; 1500 Meter niet-DHAK leden, doch leden eener R.-K. Sportvereeniging. 1000 Meter DHAK-juniores van 1418 jaar en 1000 Meter niet-DHAK-juniores voor leden eener R -K. Sportvereeniging. Inschrijvincen voor 14 April bij den heer J. Rouhard, Siriusstraat 12, Amsterdam (N.) ROEIEN De a.s. Oxford—Cambridge Boatrace. De Universiteitsroeiwedstrijd Oxford- Cambridge zal Zaterdagmorgen verroeid worden over een baan. welke ongeveer 400 yards korter is dan de gebruikelijke. De startplaats is bepaald recht tegen over het clubhuis van de London Rowing Club, terwijl de finish, zooals gewoonlijk, te Mortlake is vastgesteld.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10