MAANDAG 14 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 WEDSTRIJDEN IN ENGELAND. Arsenal en Newcastle United in de beker finale. De uitslagen van de Zaterdag gespoelde Bekerwedstrijden luiden: ArsenalManchester City 10 Chelsea—Newcastle United 12 ALPHEN—ZEIST 2—2. Een weinig aantrekkelijke wedstrijd, waarbij het feit dat voor beide partijen niets meer viel te winnen of verliezen, op het verloop van deze kamp hare invloed niet gemist zal hebben. Vooral de thuis club speelde op haar lauweren. De bezoe kers daarentegen vertoonden menigmaal een enthousiast spel en hadden zij over wat betere schutters beschikt, de overwin ning zou hen wellicht ten deel zijn ge vallen. x Voor den aanvang van den wedstrijd werd de kampioensploeg door den aanvoer der van Zeist op de gebruikelijke wijze ge huldigd, waarbij zich aansloot de Gymnas tiek vereeniging „Houvast", die door haar directeur het elftal complimenteerde met het behaalde kampioenschap, beiden on der aanbieding van bloemen. Direct daar na laat scheidsrechter Rijsdijk beginnen. Zeist verkiest in de eerste helft het voor deel van den wind, doch dit blijkt voor Alphen geen beletsel om het spel dadelijk in handen te nemen. Er zijn dan ook nau welijks 3 minuten verloopen of R. v. Kooijk geeft met een lair schot uit een voorzet van Goddijn, de Zeister keeper reeds het na kijken (1—0). Alphen blijft aanvallen. De Zeist-keeper blijkt voor geen klein ge ruchtje vervaard en rammelt eenige ge vaarlijke kanjers uit zijn heiligdom. Aan de andere zijde denken we Zeist te zien ge lijk maken, de paal brengt thans redding, waarna den bal over de outlijn verdwijnt. Als weer is afgetrapt, belhndt het leder bij J. Krumpelman. Deze plaatst naar Windhorst, die ineens keurig inschiet (20). De bezoekers beginnen nu wat be ter aan te pakken, doch verder dan een corner brengen zij het niet, terwijl keeper van Leeuwen eenige schoten op zijn doel weet te onderscheppen. Nadat Zeist nog een opgelegde kans door naast schieten om hals heeft gebracht, weten de bezoe kers toch even daarna uit een voorzet van links te doelpunten (21). Eenigen tijd blij ven de bezoekers het beste van het spel behouden en de hieruit volgende aanval len, levert hen weldra den gelijkmaker op (22). De aanvallen der thuisclub waren weliswaar talrijk, doch de Zeistkeeper liet> zich niet meer passeeren. Ook aan de an dere zijde blijven doelpunten uit, zoodat wanneer de scheidsrechter het einde blaast, dit onveranderd aanbreekt. Beide elftallen hadden een invaller. De scheids rechter was niet altijd even gelukkig in zijn beslissingen. Vriendschappelijke wedstrijden. Een goede oefenwedstrijd speelde giste ren L. F. C. tegen de sterke 2de klasser D. C. L. Voor rust een gelijk opgaande strijd 00. Na de hervatting maaken de bezoekers 3 doelpunten tegen L. F. C. één. A. S. C. I en Il-combinatieD.V.S. I uitslag 2—2. Wat de juiste verhouding weer geeft. KORFBAL NED. KORFBALBOND. Overzicht. In de Zuidelijke eerste klasse verloor Fluks haar aatsten wedstrijd van H. K. V., zoodat de Haagsehe club in ieder geval op de tweede plaats einligt. In de promotie-competitie der Zuid-Holl. 2e klasse wist Velox met 10 van Regen boog te winnen, zoodat de eerste klassers nog niet verloren zijn, al geeft de uitslag geen groot overwicht aan. In dezelfde competitie van Noord-Hol land won Blauw Wit met 62 van Een dracht, zoodat deze clubs thans mèt Hercu les elk twee punten hebben. Om het Oostelijk kampioenschap won D. O. 8. met 42 van Onder Ons. De uitslagen. Eerste klasse. Kampioenschap Oost. Onder OnsDOS 2—4. West Z.-H. HKVFluks 61. Oostelijk le klase A. Hellas't Overschotje 23. Promotie en degradatie. EendrachtBlauw Wit 26; Reget Velox 01; NoviomagumVade 23. H. K. V.Fluks 6—1. Scheidsrechter v. Dijk laat om 2 uur be ginnen. H. K. V. is volledig. Fluks heeft in vallers voor v. Weesel en mej. v. d. Steen. De eerste 20 min. geeft H. K. V. een zeer snel tempo aan, dat Fluks niet bijhoudt In die periode blijkt de Haagsehe club ook bijzonder op schot, want na elkaar maken Nell, v. Baaien, Franssen (2) punten van verre (40). Dan komt Fluks erin en de strijd gaat verder gelijk. H. K. V. kan het tempo evenmin volhouden. Ressenaar zet een strafworp in een doelpunt om (41). Ker86en maakt van verre 51. Na de rust is het spelpeil zeer gedaald. Beide ploegen-doen weinig moeite meer ora doelpunten te fabriceeren, terwijl H. K. V. nu haar schot volkomen ziet falen. Alleen Nell voegt nog een punt aan het totaal toe. 61. De wedstrijd eindigt als een nacht kaars. HOCKEY ATHLETIEK VELDLOOPDAG „GRAAF WILLEM 11". Gisteren heeft te Wassenaar een veld loopdag plaats gehad, georganiseerd door de Haagsehe Athletiek Vereeniging „Graaf Willem II". De uitslagen luiden als volgt: 10 K.M. Kampioenschap van Nederland: 1. Jan Zegers Jr. (AAO) 36 min 22.1 sec.; 2. J. Kemp (DOS) 37 min. 54.3 sec.; 3. Groeneweg (P.P.); 4. Bakker (AVAC); 5. Toorenenburg (AVAC); 6. Ploeg (AAAO); 7. J. Lodewijks (AVAC). Clubkampioen: 1. AVAC 16 punten; 2. AAC 20 punten; 3. DOS 24 punten. Klasse B 5 KM.: 1. A. Vijverberg (Graaf Willem II) 21 min. 9 2'5 sec.; 2. G. Loman (Graaf Willem II); 3. J. de Vries (SLTO). Klasse C 3 1/2 KM.: Koene (Graaf Wil lem II) 16 min. 33 sec.; 2 Ege s (GAC) 16 min. 39.5 sec.; 3. Le Lage (AVAC) 16 min. 47.8 sec.; 4. Walbeek; 5. Franken (AVAC); 6. Schinkel (AVAC). RUGBY NEDERLAND—BELGIë 6—6. Op het middenterrein van de Sintelbaan aan het Stadionplein te Amsterdam, waar over dank zij de bemoeiingen van de A.A.C. en de medewerking van den A.B. L.O. de beschikking was verkregen, werd gistermiddag voor het eerst in de hoofd stad een internationale rugby-wedstrijd ge speeld en wel tusschen Nederland en Bel gië. De publieke belangstelling was dank zij het gunstige weer en de groote propaganda die voor dezen wedstrijd was gemaakt, vrij groot te noemen. Te drie uur betreden beide vijftientallen het veld en werd een aanvang gemaakt Voor de rust ha-dden de Nederlanders het gunstige, daar zij wind en zon medehadden. Tijdens het begin van den wedstrijd was het spel niet bijzonder aantrekkelijk te noemen, daar hetr leder tengevolge van den wind vrij dikwijls out was, zoodat het spel herhaaldelijk onderbroken moest worden. Het eerste succes was voor de Hollanders. De Laive (Delft) krijgt de bal in handen en geeft keurig over aan den threequarter Addicks (Delft) die een try weet te maken (30)« Uit „five yard scrums" zijn nu aan beide zijden verscheidene kansen te behalen. Zij worden echter niet benut. Als er e>en half uur gespeeld is, weet de Belg, Ubbellobde een t©gentry te maken en is de stand gelijk (3-^3). Met dezen stand gaat de rust in. Na de hervatting zijn de Belgen in de meerderheid en is het Zinner die reeds vrij snel door een try den stand op 36 te brengen weet. De Hollanders laten het hierbij echter niet en het is de threequarter Pabbruwe die den gelijkmakenden try weet te maken (66). Hiermede komt het einde Bij de Hollanders waren het vooral de threequarters. alle leden van de Dclftsche Studenten Rugby Club, wier spel bijzonder opviel. Het tackelen van Kuiper was bijzon der goed. De Belgen hadden betere „forwards" die een zeer goed samenspel te zien gaven. WIELRENNEN POGINGEN TOT RECORDVERBETE RING. Naar wij vernemen zal de bekende Eind- hovensche wilerenner J. van Hout, lid van de Wielerclub „Het Zuiden" te Eindhoven, in den loop van April of Mei trachten het Nederlandsche uurrecord en tevens het wereld-uurrecord, dat op naam staat van den Zwitserschen renner Oscar Egg met 44 247 K.M. te verbteeren. Bovendien zal hij probeeren om het 50 K.M. record, dat op naam staat van den Ita.iaan Binda met 1 uur S min. 33 3/5 sec te breken. SCHIETEN 0nd.-0ff. Schietvereeniging „Generaal Snijders". De stand der wedstrijden van bovenge noemde vereeniging over de eerste helft van Maart is als volgt: Wisselbekerwedstrijd A. J. van Thiel 8 X 10 pnt. Personeele wedstrijd: ,J. Wagenaar 172 pnt. Geluksbaan: J. Worst 833 pnt. SCHERMEN KON. NED. AMATEUR SCHERMB0ND. Jaarvergadering. Zaterdag heeft in café De Krodn te Gnavenhage onder presidium van den heer van Rossum de 24e jaarvergadering plaats gehad van den K. N. A. S. B. Uit hot jaarverslag van den secretaris, den heer van Steyn, bleek, dat het aantal aangesloten vereenigingen stabiel was ge bleven. Wat de competitie betreft bleek uit het jaarverslag dat deze ook dit jaar weer lang niet volgens wensch was verloopen. Een nieuwe regeling was voor 1932 in uitzient Het jaarverslag van den penningmeester, don heer A. Th. Timmer, werd goedge keurd evenals dat van den secretaris. De aftredende bestuursleden de heeren J. Kraan en A. Th. Timmer werden bij en kele oandidaatstelling bij acclamatie her kozen, terwijl de ontstane vaoatures door bedanken van de heeren van Duim en La- bouchère werden aangevuld met de be- stuurscandidaten de heeren mr. B. J. Be sier en mr. W. B. Dullemond. In principe werd besloten de competitie wedstrijden te handhaven, terwijl aan het bestuur en de technische oommissie de uit werking werd overgelaten, waarbij er den nadruk op werd gelegd dat met de in de A. V. tot uiting gekomen wenschen reke ning dient gehouden te worden. Van de bestuurstafel werden mededee- lingen gedaan in verband met de Olympi sche Spelen te Los Angeles. Er zal slechts een beperkt aantal athle- ten aan de spelen kunnen deelnemen. De K. N. A. S. B. heeft op de vraag van het N. O. C. geantwoord, dat het z.i. niet gerechtvaardigd is, gezien de hoog© kosten aan de uitzending verbonden, schermers als persoonlijke leden uit te zenden. Voor het dames floret schermen maakt de K. N. A. S. B. een uitzondering voor mej. de Boer. Het lijkt den K. N. A. S. B. evenwel volkomen gerechtigd een Nederlandsche equipe van vier schermers uit te zenden, aangezien hiervan bevredigende resultaten kunnen worden'verwacht. Eenige discussie volgde hierop over de samenstelling. In verband met de viering van het 25- jarig bestaan van den K. N. A. S. B. in 1933, waarbij op de vorige vergadering in principe was besloten de Europeescbe kampioenschappen te orgamseeren, deelde de voorzitter mede, dat hij in Febr. LI. op het congres van de F. I. E. verzocht had vqor deze toegestane kampioenschappen een reserve te mogen maken, aangezien het z.i. onmogelijk was de daarvoor benoo- digde financiën bijeen te brengen. Do K. N. S. A. B. heeft tot 1 Januari 1933 uitstel gekregen om zijn standpunt in deze te be palen. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. WATERPOLO NEDERLAND—BELGIE. „Sportwereld" weet mede te deelen, dat de landen-wedstrijd Nederland—België is uitgesteld tot na de Olympische Spelen en gehouden zal worden op 26 September in het „prachtige moderne" Sportfondsen bad te Amsterdam. ZEILEN ZAANLANDSCHE ZEILVEREENIGING. Gouden jubileum. Gedurende de a.a. Pinksterdagen her denkt de Zaanlandsche Zeil vereeniging haar 60-jarig bestaan. Terecht meende het bestuur, dat, on danks de huidige omstandigheden, dit feit niet ongemerkt voorbij mocht worden ge gaan, en werd besloten dit feest op waar dig, doch niet te grootsche wijze te her denken. Als data werden 14, 15, 16 en 17 Mei vast gesteld. Wat de voorbereidingen betreft, kun nen wij reeds meedeelen, dat uitgebreide maatregelen worden getroffen om alle gas ten zoo goed mogelijk onderdak te ver schaffen, terwijl aan het restaurant (de Akerslootsche paling heeft een reputatie!), en de dansgelegenheid des avonds alle zorg wordt besteed. De eigenlijke feesten zullen bestaan uit de groote Nationale Zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer, 14, 15 en 16 Mei a.s. ter wijl de Dinsdag (3e Pinksterdag) geheel aan de kanosport gewijd zal zijn, welke wa terfeest te Zaandam op de Voorzaan en het IJ plaats vindt. Deze feestdag wordt besloten met een wimpeltocht. Zooals reeds gezegd is het oentrum der feestelijkheden op het Alkmaarder Meer, zeker één der mooiste gelegenheden voor het beoefenen der watersport en als wed- strijd-water bijzonder geschikt, daar er „geen gelukjes" in zitten. Zonder hinder voor de in de wedstrijd zijnde vaartuigen, kunnen de race» overal van dichtbij gevolgd worden, terwijl er ruimschoots gelegenheid is om aan te schieten. Gezien het groote sportive succes van het 40-jarig jubileum der Z. Z. V., dat bij de meeste zeilers nog als een uniek feest in het geheugen ligt, en de belangstelling die er thans reeds voor de komende feesten heerscht, twijfelen wij niet of ook deze zeilersréunie zal weer ten volle slagen. Voor watersportbeoefenaars ie het dus zaak hun Pinksterdag voor het Alkmaar- der Meer te reserveeren. ZWEMMEN NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. Jaarlijksche Algemeene Vergadering. Gisterenmiddag vond in „Krasnapolff- ky" te Amsterdam de jaarlijksche alge meene vergadering van den Nederland- schen Zwembond plaats. De opkomst voor deze vergadering was zeer groot. In zijn openingsrede heette de voorzit ter van den N. Z. B., de heer C. F. Kel- lenbach allereerst den aanwezigen har telijk welkom. Vervolgens werden in het kort de diverse jaarverslagen, die reeds van te voren in druk waren versohenen, behandeld, zoodat de droge opsomming hiervan tijdens de vergadering niet be hoefde te geschieden. De heer Kellen- bach bracht de diverse leden van de verschillende commissies dank voor het door hen verrichte werk. Zeer tot zijn vreugde kon spr. consta- teeren dat de Nederlandsche Zwembond steeds in bloei toeneemt en dat momen teel 130 vereenigingen zijn aangesloten met 14.443 leden. Voorts memoreerde spr., dat dank zij het krachtige werk van de propaganda-commissie in het afgeloo- pen jaar 20 nieuwe zwemscholen in ons land geopend zijn. Ook werden nog gememoreerd de pres taties van onze zwemsters op de Euro- peesche kampioenschappen te Parijs. Spr. bracht tevens nog dank aan de vereeni gingen „Het IJ", A. Z. 1870. Z. I. A. N.. H. Z. en P. O. en S. V. „Rillegersberg"^ voor het organiseeren van internationale wedstrijden. Op de financiën van den N. Z. B. ko mend, moest spr. tot zijn leedwezen con st aleeren, dat het afgeloopen jaar een nadeelig sartdo opgeleverd had van 2900. Tenslotte bracht spr. nog de kwestie van uitzending naar Los Angeles ter sprake. Hij deelde hieromtrent mede, dat op deze vergadering niets definitief ge zegd kon worden en dat deze aangele genheid besproken zal worden op de 18 Maart a.s. te houden vergadering van het N. O. O. Nadat nog aan diverse personen hulde was gebracht, verklaarde de heer Kcl- lenbach de vergadering voor geopend. De notulen van de buitengewone alge meen© vergadering van 30 November 1931, te den Haag gehouden, werden goedgekeurd. Over de jaarverslagen vonden eenige kleine discussies, o.a. over het officieel orgaan „De Zwemkroniek", plaats. Hier van werd door het bestuur nota geno men, waarna de verslagen werden goed gekeurd. De begrooting werd eveneens, na en kele opmerkingen, goedgekeurd. De penningmeesteresse Mevr. Triebels- Koens werd décharge verleend en dank gebracht voor het door haar gevoerde beleid. Met algemeene stemmen werd de heer G. Langelaar Jr. herbeneemd tot kas- controleur. Een voorstel van de Technische Oom missie om in het wedstrijds- en kam- pioenrregloment toe te voegen, dat aan vereenigingen toestemming wordt ver leend tot het houden^ van internationale wedstrijden, na storting van een bedrae van f 10.en idem voor nationale wed strijden, na storting van een bderag van 7.50en voor een dual- of trial-meet na storting van 2.50 (dit laatste niet gel dende, wanneer er geen publiek wordt toegelaten), wordt na eenige discussie DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Intern, wedstrijden. Zaterdag speelde te Dublin Ierland te gen Engeland; Engeland won met 30. Te Gla-sgow speelde het Schotsche da mes-elftal tegen het Engelsche dito; de Engelschen wonnen met 5—0. 279. En om het stadion nu heel mooi te maken, kweek ten de kabouters allerlei soort bloemen In het kweeken van bloemen waren ze groote meesters, net als de bol- lenkvveekers van de Haarlemsche bloemenvelden. De eene had liefhebberij voor rozen, de andere voor tulpen, de derde voor vergeet-mij-nietjes, een vierde voor rese da's, de vijfde voor fuchsia's. Het zou prachtig worden. 2S0. Zooals al verteld, werd een baan aangelegd voor wedstrijden. Hier waren timmerlieden bezig, die schaaf den, zaagden, hamerden dat het een aard had. En omdat de fontein al spoot deden zij zich te goed aan de limo nade, die in allerlei kleuren en smaken uit de fontein kwam. aangenomen met 130 tegen 111 stemmen. Een aantal voorstellen van den kring Utrecht tot wijziging van het wedstrijd en kampioensreglement, werden op ad vies van het Bondsbestuur alle verwor pen. Over het voorstel van de Polo-com- miesie, waarin wordt voorgesteld het competitie-reglement zoodanig te wijzigen dat vanaf het seizoen 1033—1934 de eer ste klasse zal bestaan uit 12 vereenigin gen, werd lang en breed gediscussieerd. Tenslotte werd door den voorzitter van den N. Z. B., den heer Kellenbach, voor gesteld het betreffende voorstel aan te houden tot de najaarsvergadering, welk voorstel met 127 stemmen voor, 96 tegen en 18 blanco, werd aangenomen. Als plaats van samenkomst voor do volgende A. V. werd Utrecht gekozen. Van de rondvraag werd nog door eenige pereenen gebruik gemaakt. De heer Van Wessel (Naarden) ver zocht o.a. het aanwerven van nog niet aangesloten vereenigingen tritsluitend over te laten aan de betreffende com missie, terwijl de heer Biet de polo-oom missie verzocht er in den vervolge zorg voor te dragen, dat een geval, zooals zich in den beslissingswedstrijd om het kampioensohap van Nederland heeft voorgedaan, dat de spelers anderhalf uur in het water hebben moeten liggen voor de beslirsing viel, niet meer zal voorkomen. Van de verschillende betoo-gen werd door het bestuur goede nota genomen. Het resultaat van de verkiezing van het bestuur was, dat het huidige be stuur, bestaande uit de heeren C. E. Kellenbach (voorzitter), A. W. Sabel Tz. (lste secretaris), Mevr. J. Triebels-Koens (nenningmeesteresse) en de heeren G. Blitz, J. W. van Doorn, J. J. Oster, L. O. Pabon en D. J. Teens tra, leden, her kozen werd. Ook de Technische Commissie, bestaan de uit mej. G. Klapwijk en de heeren A. S. Sirks (voorzitter), J. W. van Doorn (secretaris), D. J. Teenstra en W. de Hekker werd herkozen. De aftredende leden van de Oommis sie van Beroep, de heeren mr. dr. J. M. M. Hamers, Dr. W. E. Merens on H. J. Visser werden herkozen, terwijl .als plaats vervangende leden benoemd werden de heeren mr. Koring, mr. Smit en mr. Claessens. Ook de aftredende leden van de protest- en arbffrage-commissie wer den herkozen terwijl deze commissie werd aangevuld met den heer J. van Wijk als plaatsvervangend lid. Do polo-commissie werd a-ls volgt sa mengesteld: J. de Vries (secretaris) en mevr. S. W. de Dood-Koenen en de hee ren J. C. den Boer, J. de Vries Azn.. A. J. Braam en C. Minnes Jr., als leden, zoodat ook deze commissie in haar ge heel werd herkozen. Vermeld zij nog, dat de Rijksinspec teur voor de Lichamelijke Opvoeding, do beer Graafland door zijn afwezigheid blijk gaf van de waardeering voor het werk van den N. Z. B. Met een kort woord werd te ongeveer vijf uur de vergadering, die een zeer vlot verloop had, door den heer Kellen bach gesloten. BILJARTEN LEIDSOHE BILJARTBOND. De extra-competitie. De uitslag van den wedstrijd de Kroon 2 P. v. Cleef 1 voor de extra-competitie L.B.B. luidt: B. Tegelaar (P. v. Cl.) 380 35 45 10.35 C. v. d. Niet (do Kroon) 56 34 13 1.64 L. A. v. Iterson O. J. Kroon 32 40 .3 0.S0 81 40 9 2.02 A. L. v. Iterson 73 28 9 2.60 C. v. Rijs 75 28 13 2.63 G. Tegelaar 89 49 6 1.81 O. de Haas 51 48 5 1.06 de Kroon 1 punt. P. v. Cleef 1 punt. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. I A.D.O. I voor de extra-comp. L.B.B. luidt: R. A. A. Bijleveld (A.D.O.) 313 55 23 5.69 M. Zwaan (T.O.G.) 120 55 10 2.18 78 33 9 2.05 117 38 10 3.07 38 14 2.84 37 14 2.22 A. Rijsdam J. Bouman O. Rand e raat J. Hendriks N.N. 72 38 8 T.89 J. Wansink 53 38 5 1.39 T.O.G. 2 punten. A.D.O. 0 punten. Nederlaag-wedstrijden P. v. Cleef. De ui te lag van den wedstrijd Hollandia 2P. v. Cleof 2 luidt: B. v. Boelen (Holl.) 125 27 16 4.62 H. de Roo U9D9aHa H. de Roo (P. v. CL) 41 26 5 1.69 J. Remmerswaal 125 30 20 4.16 L. A. v. Iterson 40 29 8 1.38 KI. de Mol 125 45 12 2.77 J. de Roo 84 44 7 1.00 v. d. Zee 125 63 19 1.93 Th. de Roo 116 62 12 1.87 Hollandia 500 oar. P. v. Cleef 284 cox. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. 2 P. v. Cleef 3 luidt: O. Buis (T.O.G. H. Kort (P. v. CL) J. Mulder G. Tegelaar 100 44 9 2.27 82 43 9 1.90 55 42 5 1.30 100 42 12 2.33 G. Mieremet J. Koster J. v. d. Burg 100 61 14 1.03 N.N. 64 60 5 1.06 T.O.G. 355 car. P. v. Oleef 334 car.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7