2 MAANDAG 14 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 9 R. K. Sportvereen. „St Bernardus". Het is gisteren het tweede elftal van St. Bernardus mogen gelukken om de zoo lang begeerde kampioenstitel te veroveren daar het zijn laatsten wedstrijd voor deze competitie tegen S. J. C. IV te Noordwijk met 13 won en bovendien de naburige kampioeneoncurrent Meerburg II een veer liet tegen Lisse IV. Het bestuur van St. Bernardus kan dan ook niet nalaten om langs dezen weg hun gelukwensohen aan te bieden, daar vooral het tweede elftal de spelers zijn van St. Bernardus, aan wien de andere elftallen eon voorbeeld kunnen nemen, vooral wat betreft de sportiviteit die er onder de spe lers heerscht. Het derde elftal dat op eigen terrein speelde tegen St. Bernardus IV, wist na een pittig gespeelden wedstrijd een over winning te behalen van 61. Do junioren welke op bezoek waren bij de naburige sportver. Meerburg, moesten zioh tevroden stellen met een nederlaag van 04. R. K. Athletiek- en Sportvereeniginy „Rood-Wit". Het eerste elftal kon het tegen de kam- pioensploeg Blauw Zwart III met bolwer ken. met een 61 nederlaag werden onze jongens huiswaarts gestuurd. Het tweede verloor eveneens en wel met 41 van Meerburg III. De junioren brachten er het beste af. In Sassenheim won het eerste met 40, waar door men weer een stap dichter bij de eerepLaats komt. Het tweede won met 20 van de klein ste Meerburgers, door deze overwinning is men in eigen home in dezo competitie on geslagen. Bravo Boys! R. K. Sportvereeniging A. V. V. Hot derde elftal speelde Zondag om 2.30 ur op eigen terrein tegen We-stlandia III. Als de scheidsrechter beginnen blaast, wordt er direct een vlug tempo ingezet, waarbij echter al spoedig blijkt, dat beide partijen aan. elkaar gewaagd zijn. Aan beide zijden worden mooie aanvallen op gezet, doch de beide verdedigingen zijn voor hun taak berekend en blijven meester van het terrein, zoodat de strijd hoofdza kelijk op het middenveld wordt afge speeld. Beide elftallen weten dan een doelpunt te maken, doch verder weet men het niet te brengen, zoodat het einde komt met een 11 gelijk spel, waarmede beide partijen tevreden konden zijn. Het tweede elftal speelde om 12.30 uur op Hoornpark tegen S. D. O. II. Hier was A. V V. gedurende den meesten tijd in de meerderheid, en zij wisten deze meerder heid dan ook in een 5-tal doelpunten uit te drukken, waartegen S. D. C. slechts 2 doelpunten stellen kon, zoodat A. V. V. een mooie 52 overwinning behaalde., R. K. V. V. Alph. Boys. Het is het eerste elftal niet mogen ge lukken de puntjes thuis te houden. Hoewel de verdediging der Boys goed was, faalde de voorhoede volkomen, uitgenomen O. Rijsdam, die op de rechtsbuitenplaats uit stekend voldeed. Zijn overigens zeer goede voorzitten wist de voorhoede ten eenemale niet te benutten. Dade.ijk na de aftrap komen de Boys in den aanval, waarbij voor de bezoekers reeds dadelijk gevaar ontstaat, doch hun verdediging werkt weg. Do Boys komen terug en de verdediging van S. M. C. wordt zoodanig in het nauw gedreven, dat zij slechts ten koste van een corner weet weg te werken. Deze wordt door den recht- buiten op keurige wijze in een doelpunt omgezet 10. Doch ook S. M. C. laat zioh daarna niet onbetuigd en haar midvoor weet spoedig den gelijkmaker in de netten te kogelen (i—t). Do bezoekers schijnen de smaak te pak ken hebben, want achtereenvolgens bren gen zij den stand op 14 in hun voordeel. Even voor rust weet de midvoor der thuis club weer den achterstand te verkleinen. (£-4). Na rust heeft S. M. O. het beste van het spel in handen. Vinnig vallen de bezoekers aan, doch de verdediging der Boys blijkt safé en weet van geen wijken. Met verre schoten zuivert zij haar terrein om de voor hoede aan het werk te zetten, doch deze weet de kansen niet te benutten. Even voor einde weet S. M. C. nogmaals het net te vinden (25), waarmede einde komt met een verdiende overwinning der bezoekers. Het derde elftal won met 50 van S. M C. III, terwijl de Junioren het in Warmond tot een gelijk spel wisten te brengen tegen de dito van S. M. C. Teijlingen 11—0. V. V. I 7—0. Toijlingen II heeft haar laatste compe titiewedstrijd in een overwinning omgezet, wat wel zijn oorzaak vond in het feit dat O. V. V. met 8 man in het veld stond, zoodoende een zeer eenzijdige wedstrijd. Niet één moment is er gevaar voor het Teijlingendoel geweest, terwijl het O. V. V.-doel voortdurend in gevaar wa«. Door het slechte schieten en keurige keepen van den doelman, bleef de stand op 70. Scheidsrechter Heuzen had het heel ge makkelijk! De Jun. moesten weer verliezen van de Duiveitjes. Do tegenpartij was stukken beter. Teijlingen III zag ook kans om beide puntjes mee te nemen. Met 42 werd gewonnen. Athletiek. Wanneer het weer een beetje gunstiger is a.s. Zaterdag zal de athletiektraining voortgezet worden op het terrein Sporthof. Wij twijfelen er niet aan, dat vele een bezoek zullen brengen om deze mooie tak van sport eens te be zichtigen! Om 3 uur vangen de oefeningen aan! R. K. Sportvereeniging S. M. C. In een gemoedlijk gespeelden wedstrijd heeft S. M. C. I op Alph. Boys revanche genomen en wist met 52 te winnen. Het derde elftal leed opnieuw een nederlaag, waaraan zij dapper heeft meegeholpen door tweemaal in eigen doel te schieten en 2 penalty's te missen. Met 40 werd ver loren. Het eerste juniorenelftal wist tegen de sterke A. B.-junioren een gelijk spel te bewex-ken. Doelpunten werden er echter niet gemaakt.(00). Zooals we Zaterdag reeds schreven werd tegen Leiden III, dat aanvankelijk met ze ven spelers uitkwam, doch later eenige S. M. C.'ers leende, een genoeglijk partijtje gevoetbald. 20 werd den uitslag, welke echter geen verhouding weergeeft gezien de samenstelling der elftallen. KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. De eerste kampioenswedstrijden hebben geen verrassingen gebracht voor zoover 't de uitslagen betreft, want beide Westelijke clubs wisten te winnen. Desondanks was de wedstrijd in Amsterdam bepaald slecht te noemen doordat Ajax hard tegenviel. Dat Veendam er toch niet in slaagde ook maar één doelpunt te maken, pleit niet voor de kracht der Noorderlingen. In Enschede werd het een vinnige strijd met Feyenoord als beste van de twee, zoo dat de Rotterdamsche club op normale wijze met één punt verschil won. Voor de promotiecompetitie in Afd. I stelde E. D. O. hevig teleur door met niet minder dan 41 van Haarlem te verliezen. ED.O. schijnt last van zenuwen te hebben, terwijl de Roodbroeken hun kans waarna men. De stand is hier nu: Haarlem 2 1 1 85 3 H. V. V. 1 1 4—4 1 E. D. O. 1 1 1—4 0 0 In den promotiewedstrijd van D. H. O. bewees de Delftsche club op overduidelijke wijze zich de meerdere van H F.O., die met v. d. Meulen in het doel geen schijn van kans had. In de dorde klasse D. van Afd. I kon Alphen het op eigen terrein niot verder brengen dan een gciiik spel tegen Zeist, Utrecht verloor van Elinckwijk en Z. N. C won van Holland. Alphen 18 13 2 3 70—32 28 Utrecht 18 10 3 5 36—31 23 D. O. S. 18 9 4 5 52—25 22 U. V. V. 18 10 2 6 44—37 22 Amsvordo 17 5 6 6 30—36 16 Zeist 18 5 7 6 39—15 17 Elinckwijk 18 6 3 9 33—47 15 Holkind J7 5 5 '8 3441 14 Culemborg 18 4 4 10 35—43 12 Z. n. c. 18 3 3 12 25—50 9 In de derd klasse A van Afd. II loor U. V. S met 2—1 van Hillinen. De stand is: Scheveningen 18 14 4 66—23 32 Lugdunum 18 13 5 45—23 26 H;,1men 16 10 6 38—33 20 Alphia 17 6 4 7 41—43 16 L. F. C. 18 6 4 8 25—30 16 U. V. fi. 16 5 5 6 3833 15 r. y. o. 18 5 3 10 38—51 13 Bodegraven 18 5 3 10 41—57 13 A. S. C. 17 4 4 9 28—40 12 G. S. V. 18 4 3 11 25—51 11 De pi-omotiecmpotitie tusschen Hoek van Holland en Scheveningen eindigde in een gelijk spel (11). In het Zuiden is de strijd om de laatste plaats voorloopig nog niet beslist. B. B V. won van Willem II en bracht haar punten- aant-al op 13. gelijk aan dat van de Valk en Willem II (doch deze laatste club heeft nog één wedstrijd voor den boeg). De wed strijd BleyerheideN A.C. werd uitgesteld, maar blijft van groot belang, wijl N. A. C. door het winnen van haar protest tegen Eindhoven noz een kans op het kampioen schap heeft. Deze wedstrijd zal echter niet vóór 2clen Paaschdag gespeeld wor den,-wijl Kools a.s. Zondag niet voor N. A. O. beschikbaar is. Wint N. A. C. dan van Bleyerheide, dan is er een beslissingswed strijd om het kampioenschap noodig met P.S.V.; wint Bleyerheide echtei', dan zijn er beslissingswedstrijden om de laatste plaats noodig tusschen Bleverheide. B. V. V.. de Valk en misschien Willem II. Men zie slechts de cijfers: p. s. y. 18 12 4 54—32 26 N. A. C. 17 11 2 4 45—31 24 Eindhoven 17 12 4 6 46—31 24 M. V. V. 17 8 3 6 43—40 19 N. O. A. D. 17 6 5 6 41—42 17 L.O.N.G.A. 18 5 4 9 39—40 14 Willem II 17 6 1 10 43—38 13 b. v. y. 18 6 1 11 4858 13 De Valk 18 6 1 11 30—60 13 Bleyerheide -17 3 5 9 25—38 11 In het Noorden werd de eompetitie be ëindigd en daarmede viel teeelijk de beslis sing inzake de degradatie. Achilles stelde zich veilig door een gelijk spel tegen G. V. A. V. Zulks was ook wel noodig, want F. V. (J. zette er alles op om van Frisia te win nen en dat gelukte: met 76 kwam het einde. Dit mocht F. V. O. evenwel niet ba ten, want zij blijft een punt beneden Alci- des en Achilles De eindstand is: Veendam 18 16 1 1 61—19 33 Velocitas 18 16 2 100—20 32 G V. A. y. 18 6 7 5 55—52 19 Leeuwarden 18 7 5 6 45—41 19 Be Quick 18 0 4 8 52—49 16 Frisia 18 0 1 11 42—66 13 Friesland 18 6 1 11 31—71 13 Achilles 16 4 4 10 3645 12 Aleides 18 5 2 11 38—57 12 F. C. V. 16 3 5 ito 32—&S 11 De uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxVeendam 4—0; EnschedeFeyen oord 12. AFDEELING I. Promctiecompetitie 2e klasse. Haarlem E. Da O. 41. Tweede klasse A. Z.V.V.Bloemendaal 2-4W.F.O.—V. V.A. 2—2. Derde klasse D. Alphen-Zeist 2—2 UtrechtElinckwijk 12; Z.N.C.—Holland 41. AFDEELING II. Promotiecompetitie 2e klasse. D.H.C.—H.FC. 6—0. Promotiecompetitie 3e klasse. H. v. HollandScheveningen 11. Derde klasse A. U.V.S.Hilïinen 12. V i o r d e klasse A. B.T.C.D.V.V. 7—2; Zwart Blauw—R. C.L. 36. AFDEELING IV. Eerste klasBe. Willem II—B.V.V. 4—5; NOAD—De Valk 3—1 AFDEELING V. Eerste klasse. AchillesG.V.A.V. 33; Be QuickAlci- des 8—0; F.V.C.Frisia 76. Promotiecompetitie 2e klasse. NoordsterSneek 14. ENSCHEDE FEIJEN00RD 1—2. Rust ging in met gelijken stand. De verwachting in het Oostelijk district en in Enschedé in het bijzonder, dat de kampioensclub van afdecling III door het zeer slechte spel in de laatste competitie wedstrijden er bitter weinig van terecht zou brengen en de kampioenscompetitie zou beginnen met een zwaren nederlaag tegen Feijenoord. is niet in vervulling ge gaan. Wel werd de eerste wedstrijd ver loren, maar met het kleinst mogelijke ver schil, en bovendien kan niet worden ont kend, dat Enschedé wat het spel betreft zeer zeker 1 van de beide punten had ver diend. Door dezen wedstrijd heeft En schedé zich voor haar publiek, dat in groote getale was opgekomen, volkomen gerehabiliteerd. De Sportclub was in het veld geenszins de mindere van Feijenoord, ja in den regel was zij zelfs een tikje ster ker dan de 'RVitterdammers, die stieten op een tegenstand, dien zij vermoedelijk niet hadden verwacht. Enschedé begon zeer overrompelend en wanneer zij een paar goede schutters had bezeten,- zouden zij in het eerste kwartier van den wedstrijd een voorsprong hebben kunnen nemen. Enschedé ontwikkelde zoo'n enthousiasme, dat Feijenoord den geheelen wedstrijd door slechts een enkele maal haar gewone spel kon ontplooien. Het meest op merkelijke was wel, dat van Heel door het speltype van Enschedé zoo van zijn stuk werd gebracht, dat hij de minst goede middenspeler van Feijenoord was. De Enschedesche oenterhalf Veldkamp Sr. beheerschte door zijn zeer forsch maar nimmer unfair spel het geheele middenveld, en mede door zijnu itstekende baltechniek was hij 'n groote steunende kracht voor de Enschedesche voorhoede. De laatste was weer het zwakste deel van de ploeg. De voorhoede welke beter samenspeelde dan in de laatste wedstrijden, miste het goede schot en door te weinig doortastendheid kon geen succes worden geboekt. Boven dien werd de gevaarlijkste man Nagels voortdurend bewaakt Het zeer snelle geestdriftige spel. dat de Ensohedó-ers den geheelen wedstrijd vertoonden, brak de kracht van de Feijenoordmiddenlinie in de eerRte helft geheel, deze bepaalde «ich voornamelijk tot verdedigen, en de voor hoede was vrijwel op zich zelf aangewezen. Het beste deel van de Feijenoordploeg was de verdediging, waarin de keeper van Male schitterde. De middenlinie kwam er eerst in de tweede helft beter in, maar zij be reikte nimmer haar gewonen vorm. De voorhoede, hoewel beduidend beter dan die van Enschedé, moest het geregeld afleg gen tegen d edefensie der Sportclub; het was voor de Rotterdammers een geluk, dat Barend recht goed op dreef was en deze speler was het, die mede profiteerde van de fouten van den Enschedeschen keeper en daardoor de overwinning voor zijn ver- eeniging wist te behalen. Bij Enschedé waren de backs uitstekend, terwijl de enorm hardwerkende en forseh spelende middenlinie voortdurend de voor hoede opstuwde, doch deze was over het al gemeen niet erg gevaarlijk. AJAX—VEENDAM 4—0. Geen kampioensspel. Zwakke voorhoede van Ajax. Enthousiaste en stugge Veendammers. De eerste kampioenswedstrijd te Amster dam is wat het spel betrof, een groote teleurstelling geworden. We kregen geen oogenblik het idee, dat hier kampioenen aan het voetballen waren. Ongetwijfeld, Ajax speelde een klasse beter dan de Veen- dammers, maar aan den anderen kant werd er vooral in de voorhoede zoo lustig ge knoeid, dat de Amsterdammers met niet veel genoegen op dezen wedstrijd zullen terugzien. Tegen het op primitieve wijze spolende Veendam kon Ajax haar gewo ne spel niet ontplooien. Zoo kon het gebeu ren, dat ondanks een groot overwicht in het veld, Ajax gedurende het grootste ge deelte van de ontmoeting slechts met 10 voorstond en eerst eenigen tijd voor het einde driemaal kort achterelkaar gescoord werd. In de voorhoede van Ajax werd v. Reenen geducht gemist. Vogel als invaller is zijn schaduw niet. Niettegenstaande dat kreeg het binnentrio onnoemelijk veel kansen, maar op de meest onmogelijke wij ze werden al die kansen verknoeid. Boven dien stonden de Veendambacks. trouw ter zijde gestaan door de middenlinie, stug en harnekkig te verdedigen en Knigge en Scholt wisten talrijke aanvallen door ste vig ingrijpen te onderbreken. In het doel stond Roosies met veel bravour te keepen en hij had vanmiddag zeker geen gemak kelijke taak: Hij heeft een betrouwbaren indruk achter gelaten, al zou zijn wegwer ken wel wat sneller kunnen geschieden. Do middenlinie van Veendam, bestaan de uit Snijders, Woltjes sr. en Veeman stond do achterhoede in haar verdedigende taak goed tei-zijde. Hierdoor kwam wel is waar van het voeden der voorhoede niets terecht, doch het drietal heeft inderdaad meegeholpen om de score geruimen tijd zoo laag mogelijk te houden. De voorhoede voldeed o. i. geenszins. Behoorlijke aan vallen kon het vijftal niet opzetten, het sa menspel leek soms naar niets, schieten werd niet gedaan, overigens hebben zij doai-toe weinig gelegenheid gehad. het geheel was zoo onsamenhangend, dat een twoede klassevoorhoede uit het Westen verre te prefereeren valt boven deze kam pioensvoorhoede. De eenige die er nog wat van terecht bracht was linksbinnen Wol tjes jr. De rechtsbinnen Boomsma was al zeer zwak. Bleven de individueele presta ties in doorsnee dus ver beneden die van do Amsterdammers, ook in het algemeen hebben de Noordelingen noc heel veel te leeren. Hun spel is te primitief, te door zichtig, de tegenstander zag onmiddellijk waar hij met succes kon ingrijpen. Het plaatsen geschiedde slordig, het koppen was heel slecht verzorgd. Ook hun tempo is te langzaam, terwijl de baltechniek van do mees re spelers onvoldoende genoemd mag worden. Te hopen valt intussohen, dat Veendam in deze kampioenscompetitie veel zal leex-en. Ajax scheen met dit primitieve spel niet overweg te kunnen. En daarom stel de Ajax' voorhoede er ook maar een pri mitieve speelwijze tegenover, hetgeen een groote fout mag worden genoemd. Vooral bet binnentrio bezondigde zich hie'* stei'k aan, terwijl Vogel daar het zwakke punt was. Anders was het gesteld met de ach terhoede en de voorhoede. Van Kol en Diepenbeek wisten met de doorzichtig op gezette aanvallen der geel-zwarten best raad en met verre trappen verhuisde het leder steed-s weer naar de Veendamhelft. De middenlïnie, bestaande uit Van Diiyek Anderiessen jr en Stfijbosch beheerschte gedurende vrijwel den geheelen wedstrijd het spel. Vooal onze internationale spil was er heel goed in. Ditmaal behoefde hij zich minder te bekommeren om het verde digen, zoodat. hij al zijn aandacht kon be steden aan het voeden der vooi'hoede. Met uitstekend kopwerk, lange passes naar de vleugel8 en energiek spel speelde hij een prachtige partij voetbal en het was voor hem zeer teleurstellend, dat het aanvals- quintot zoo weinig van de kansen wist te profiteeren. In de tweede helft moest Anderiessen het veld verlaten wegens een knieblessure. In de voorhoede waren Mul ders en Volkers nog de beste, de eerste niet het minst door zijn stevig doorzetten en goed voorzetten. LUGDUfslUM I—R.C.H. 1 (HAARLEM). Om den „Roodenburgbeker". R. C. H. kwam met slechts 3 invallers, te-wijl Lugdunum voor deze ontmoeting een andere opstelling probeerde. Het was een pretige en enthousiaste wedstrijd, met goede spelmoenten. De groen-witten wa ren in het begin uiterst gevaarlijk, de soms felle schoten werden echter uiterst solide door keeper Kos gehoudon. R. C. H. komt eenigen tijd in den aanval en speciaal de jeugdige Bloemink (een junior van 16 jaar) doet- zeer fraaie dingen. De jeugdige voorhoedespeler als midvoor maakte bijna een doelpunt, doch werd op unfaire wijze in den rug aangevallen. Het is echter een kort uitstel, wanneer Smit den bal goed krijgt aancegeven. maakt hij het eerste doelpunt (0—1). Vlak hierop glipt de kleine midvoor door de Lugd.-verdediging, maar zijn keurige kopbal gaat juist naast. Plot seling ontstaat er voor Lud. een goede kans als de linksachter mistrapt, maar grandioos missen alle groen-witte voor- waartsen. Na de thee blijft R. C. H. het te mooi doen, het gevolg hiervan is een fanatiek doorzetten van de Lugd.-voorhoede en zoo waar slaagde de Roo er in onder groot enthousiasme velijk te maken. R. C. H. wij zigt zijn opstelling en u is er maar één elf tal aan 't woord. Wel weten van der Berg en zijn backs lang stand te houden, maar vooi het geraffineerde spel van Verkerk en Smit moet van der Berg eindelijk zwich- HET PROTEST N. A. C.—EINDHOVEN. De Protest-commissie van de K. N. V. B. die Zaterdagavond te Breda vergader de, heeft in afwijking van het advies van het bondsbestuur toch hedenavond haar uitspraak bekend gemaakt. Het protest van N. A. C. is toegewezen, zoodat N. A. C. met 10 den wedstrijd te gen Eindhoven gewonnen heeft. Indien N. A. C. den wedstrijd van Bleijerheide wint, wordt een beslissende wedstrijd tegen P. S. V. om het Zuidelijk kampioenschap noodzakelijk. ten (12). Het restant van den wedstrijd speelt R. C. H. om \e laten zien, wat voet bal is, en Lugd. al vechtende om gelijk te maken. In den stand zelf komt geen veran dering meer, en als het einde daar is heeft R. C. H. verdiend den „Roodenburg"-be- ker bij monde van den voorzitter der feest commissie in ontvangst te nemen. U. V. S.HILLINEN 1—2. De paarden die de haver verdienen krij gen ze niet, zoo was het gesteld met U. V. S. Gedurende het grootste gedeelte in deze ontmoeting waren de Sportparkbewonera ontegenzeggelijk de sterkste, maar een groote dosis pech was hun deel. Enkele voorhoedespelers wilden het soms te ele gant doen, en bedierven daardoor menige kans. De gasten waren vooral in het be gin niet onverdienstelijk in hun aanval, en reeds de le minuut, werd een knallend schot naar keeper Kramp gezonden, dat door hem vallend tot corner werd ver werkt, en verder geen resultaat bracht. Geleidelijk kwamen de U. V. S.'ers in het offensief, waardoor Hillinen geruimen tijd een verdedigende houding moest aanne men. De eerste suprise komt van den bui tenman Boom, om juist over de lat te ver dwijnen. Ongeveer vijftien minuten wordt afwisselend spel vertoond, waarin de links- binne van Hill, de meest actieve speler bleek te zijn. Sporadisch moet keeper Kramp optreden. Na vele bezoeken aan de Hill.-keeper, komt ten slotte het lang ver wachte. Wanneer Beekman gunstig voor zet, loopen H. Laman en Boom toe, en de laatste is de gelukkige die zijn- club de lei ding mag geven (10). Op korten af stand krijgt H. Laman nog een goede kanis, die slecht door hem wordt afgewerkt. De vreugde der eerste overwinning is echter vergankelijk voor de blauwwitten. Bij een doelworsteling hebben de gasten succes, en de gelijkmaker vliegt in de Leidsche tou- wen (11). In de tweede helft forceert U. V. S. een corner. Tot tweemaal toe schiet Boom op slechts eenige meters afstand naast. Het U. V. S.-backstel dringt soms gevaarlijk naar voren, waardoor een enkele maal eeni ge voorhoedespelers door de verdediging heen glippen, zoodat de toestand voor kee per Kramp hachelijk wordt. C. Laman schiet over en naast. Spil van Deursen pro beert het op asftand maar het lukt niet. Daarna ontwringen de Hillegommers een corner tegen U. V. S. die voor de blauw- witen noodlottig wordt. Uii de daardoor ontstane doelworsteling wordt een doel punt geboren (12). Prijzenswaardig wordt door U. V. S. gespeeld, voortdurend rollen de aanvallen aar de Hill.-veste, de keeper is echter onvermurwbaar In de laatste tien minuten worden alle pogingen in 't werk gesteld om den gelijkmaker te scoren. On danks alles geon succes. Het lijft een on veranderde stand, en de gasten verdwijnen heuglijk met de overwinning. De scheidsrechter leidde goed. N. Z. H.-TRAM-BOYS. Opening nieuw voetbalterrein. Zaterdagmiddag ongeveer 3 uur werd officieel het nieuwe terrein geopend van de N. Z. H. T. Boys. Het terrein is gelegen aan de Kanaalweg, en ziet er met een keu rig kleedhuisje comfortabel uit. Bij afwe zigheid van de Directie sprak de heer Kruit, technisch opzichter, eenige woorden, waarbij hij memoreerde dat voetbalsport zeer zeker nuttig kan zijn. Prettig was het voor het personeel met volle teugen to kunnen genieten van deze lichamelijke op voeding. Immers in een sportlichaam heerscht een gezonde geest. Hij verzocht vervolgens mej. van der Huis het lint door te knippen, waarna aan genoemde juffrouw bloemen werden aangeboden. De voorzitter dankte den heer Kruit voor do hartelijke woorden, en bracht n-og even in herinnering, dat vooral den heer Biesiob vele grootsche dingen heeft gedaan, en daarvoor dankte hij hem nogmaals. Daarna had er een wedstrijd plaats tus schen de N. Z. H. T. Boys en een elftal van den R. T. M. Er werd met een stevig tempo aange vangen, waarbij de N. Z. H. T. B.-ers het meest in den aanval waren; na 7 minuten spelen wist de midvoor, den heer A. Ruijg- rok, het eerste doelpunt voor zijn vereeni- ging te maken (10). Na 17 minuten her haalde hij het zelfde (20). Hierna komen de R. T. M.-ers sterk opzetten, om na 26 minuten spelen een tegenpunt te maken. (21). Deze stand bleef tot den rust ge handhaafd. Na de rust werd na 2 minuten spelen door den zelfden speler dor N. Z. H. T. B. weer gescoord (31). Na 17 minuten wordt door Ruijgrok een 4e doelpunt ge maakt. Dat kon echter Burggraaf (N. Z. H. T. B.-er) die naast hem liep niet verdragen en deze maakte er 51 van. Toen maakten de R. T. M.ers nog een doelpunt in eigen doel (61), direkt daarop gevolgd door de N. Z. H. T. B.-ers (7—1). De eindstand was 74 voor de N. Z. H. T. B.-ers. Het muziekcorps, bestaande uit het per soneel der N. Z. H. T., begeleidde dezen wedstrijd, met eenige vroolijke wijsjes.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6