5POR"L„ e SPEL /Baandag Bijvoegsel MAANDAG 14 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. VOETBAL R K. NEDERLAND— R. K. DU1TSCHLAND. DATUM NADER BEPAALD OP 5 JUNI In verband met den wedstrijd Neder landTsjecho-Slowakije, is de wedstrijd R. K. NederlandR. K. Duitschland, die oorspronkelijk was vastgesteld op 29 Mei. nader bepaald op Zondag 5 Juni. De wedstrijd wordt gespeeld op het Vitesse- terrein te Arnhem. Reeds nu blijkt er in alle deelen van het land groote belang stelling naar deze ontmoeting te bestaan. „Mndmrg." R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. Er is gisteren heel weinig van het eer ste klasse programma terecht gekomen. Limburg lag voor een groot deel onder de sneeuw, zoodat er in de eerste klasse A heelemaal niet werd gespeeld, terwijl in B. één terrein werd afgekeurd. De eenige wedstrijd in de eerste klasse D ging niet door, omdat P. V. C. in een Zaterdagavond gehouden vergadering be sloot niet meer in R. K. verband uit te komen, vanwege de aan verschillende spe lers opgelegde straffen. In de eerste klasse E kwam slechts één wedstrijd tot een goed einde. S. J. C. won nl. in Gouda met 32 van Donk. De wedstrijd Graaf WillemLeonidas werd bij een 31 stand voor de Hagenaars gestaakt, wijl de keeper van Leonidas het ongeluk had een been te breken. In de tweede klasse O hadden de kam- pio ens Candida ten een goeden dag, want zoowel Wilhelmus als Lenig en Snel wis ten te winnen. De strijd is hier nog niet ten einde, zooals blijkt uit den stand: gesp.gew gel. verl. v.t. pnt. Wilhelmus 16 9 4 3734 22 L. en Snel 15 8 4 3 40—34 20 P. F. C. 16 9 1 6 44—34 19 Excelsior 16 9 1 6 37—33 19 Teijlingen 16 7 4 5 41—31 18 Lisse 15 7 2 6 26—29 16 Leiden 16 4 3 9 29—38 11 Gr. Floris 15 5 10 27—39 10 BI. Zwart 16 3 1 12 2147 7 De uitslagen. Eerste klasse B. WilbelminaR. K. T. V. V. 62; Ven- loVenlosche Boys 14; MuloGennep 40; Geel ZwartKolping 43. Eerste klasse E. D. O. N. K.—S. J. C. 2—3; Graaf Wil lem IILeonidas 31 (gest.). Tweede klasse O. Graaf Floris V—Lenig en Snel 1—3; LeidenWilhelmus 01. D. 0. N. K. I—S. J. C. I 2-3. De laatste uitwedstrijd hebben onze jongens nog in een overwinnig weten om te zetten en al ging dit tegen de zwakste uit de afdeeling, het gepresteerde is toch niet sleoht te noemen, daar S. J. C. met een 4-tal invaller naar Gouda trok, waar zij te spelen had tegen het volledige en for- sche Donk en te kampen tegen de -zeer eenzijdige beslissingen van scheidsrechter Janssen. De toss wordt door Donk gewonnen, waarna S. J. C. aftrapt. Donk wordt over rompeld, zoodat Ruigrok in minder dan geen tijd onhoudbaar weet te doelpunten. (01). Het spel gaat hierna gelijk op en neer en na een kwartier weet Kasbergen den gélijkmaker te deponeeren (11). Donk begint nu tamelijk forsch te spelen, waar tegen de scheidsrechter slechts onvoldoen de optrad. In deze periode weet Mimpen met een schitterend schot de leiding te veroveren (21). Eenige minuten voor rust weet Ruigrok, als hij den bal vanaf het middenveld voor het doel weet te brengen, in het uiterste hoekje voor den keeper onhoudbaar in te schieten. (22). Na rust is S. J. C. steeds sterker en het stugge verdedigen van Donk's achter hoede voorkomt successen. Na een kwartier noteerden wij reeds de winnende goal als Ruigrok voor open doel komt, doch een duw in den rug zorgt dat zijn neus met de klei kennis maakt. Alzoo geen goal en ook geen vrije schop. Als het einde reeds in het zicht is, weet Vos een goede voor zet te benutten door een keurig doelpunt te maken (23)., waarmede het einde aan brak. Een drietal ^prdiende elfmeters chop- pen had de overwinning heel wat dikker kunnen maken, doch, allons, beide puntjes zijn binnen en volgenden Zondag ver wachten wij in den laatsten wedstrijd op eigen veld nog een tweetal opvolgers. Het derde speelde thuis en wist met 21 de meerdere te blijven van Leiden, terwijl het vierde in Groenendijk een nederlaag van 31 vAn St. Bernardus II kreeg te slikken. R. K. S. V. „LEIDEN". Pompe c.s. zijn niet in staat gebleken ook maar één puntje op de Voorburgsche gasten te veroveren. De Ropd-Zwarten besloten aldus deze competitie met een alleszins eervollen ne derlaag. De reserves konden het tegen S. J. C. III eveneens niet bolwerken en hcewel S. J. C. den geheelen wedstrijd de leiding had, was het toch nog noodzakelijk, dat twee Noordwijkers naar de kleedkamer werden verwezen. Rood-Zwarten volgende keer beter! Het derde elftal oefende een partijtje in Warmond, en liet overigens heel attent de punten daar. De oud-Leiden-spelers beantwoordden aan onze verwachtingen en gaven den scheidsrechters geen schijn van kans. Zoo had deze Zondag toch nog eeuig re sultaat, een mocie medaille gewonnen door de oud-Leiden-spelers voor de Leiden-me- daillekast. LEIDEN—WILHELMUS 0—1. In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd is het Wilhelmus gisteren ge lukt met den oneven goal de Leidenaars op eigen terrein te slaan. Maar dat is het eigenlijke woord niet, want de Leidsche roodzwarten voelden zich allerminst de minderen in het veld, waren dat ook geenszins en een gelijk spel had ongetwij feld beter de verhouding weergegeven. De beslissing van dezen wedstrijd viel, achteraf beschouwd, reeds in de eerste mi nuut door een overrompelenden aanval der gasten, met een fel schot besloten. Nadien wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op, en door dat eene doelpunt zat er de span ning geweldig in. Wilhelmus toch wilde dien voorsprong tot eiken prijs behouden, om haar kampioenskans niet in gevaar te brengen. Daartegenover stelden de Lei denaars den vasten wil, om van de Voor burgsche club niet te verliezen. Dat is ten slotte niet gelukt, voornamelijk het ge volg van het falen der voorhoede, die de aangeboden of geschapen kansen niet wist te benutten. Weliswaar stond zij daarbij voor de niet gemakkelijke taak dc hechte Wilhelmus-verdediging te verschalken, maar de „gemakkelijke" kansen (gemakke- VOETBAL-VARIA. Wij wijzen er belangstellenden nu reeds op, dat er morgenavond in onze courant eenige belangrijke mededeelingen van het Districtsbestuur van den D. H. V. B. zullen gedaan worden. Naar de „Crt." meldt zouden P. van Reenen en Jurriaaans overschrijving heb ben aangevraagd van Ajax naar A. F. C., de Amsterdamsche 2e klasser. Naar de „Vooruit" bericht zou het niet zeker zijn, dat v. d. Meulen a.s. Zondag het Nederlandsche doel zal ver dedigen in den wedstrijd BelgiëNeder land, wijl hij nog steeds hinder onder vindt van een opgeloopen blessure. lijk dan, zooals de toeschouwer ze ziet) waren toch nog wel zoo talrijk, dat ze best twee doelpunten hadden kunnen bren gen, Zoover ia het echter niet gekomen, maar de Leidenaars hebben de overwinning allerminst cadeau gegeven. Intusschen le verde de eerste helft heel wat mooier spel dan dé tweede, terwijl er na de rust bovendien nog wel eens onnoodig forsch werd gespeeld. Leiden had Campfens weer onder de lat, terwijl F. Goddijn de linkshalfplaats bezetten, en de roodzwarten begonnen met zon en wind in den rug, maar de gasten waren onmiddellijk in den aanval. De eerste werd afgeslagen, maar de bal kwam voor de voeten van den rechtsbin nen van Wilhelmus, die een vliegend schot van 15 K.M. afstand tusschen verschillen de spelers door loste, dat Campfens ver raste (01). Dit onverwacht doelpunt ver oorzaakte dadelijk een geweldige actie, die goede aanvallen aan beide zijden ten gevolge had, met zoo nu en dan flinke schoten, maar de keepers wisten telkens meester te blijven. Uit een goeden kans dachten we W. Goddijn na een half uur, te zien doelpun ten, doch de bal ging naast. Leiden was daarna het meeste in den aanval, doch tegen het verstrijken van de eerste helft kwam Wilhelmus weer meer opzetten, maar Campfens redde tot tweemaal toe zeer verdienstelijk. Een vijftal minuten was de tweede helft oud, toen het Wilhe'mus-doel op fortuin lijke wijze aan doorboring ontsnapte. Wil helmus liet zich echter niet onbetuigd, doch palen en offside kwamen dc rood zwarten. enkele, malen te hulp, terwijl Campfens menig hard schot onschadelijk maakte. W. Goddijn kreeg even voor het einde nogmaal een kans, toen hij een doorbraak wist te forceeren, maar weer ging de bal juist naast. Onder groote span ning kwam ten slotte onveranderd het einde. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Derde klasse G. Teijlingen IIO. V. V. I 70; Aph. Boys I-B. M. O. I 2—5; A. S. C. I— Blauw wart II 21S. J. C. IIILei den II 21. Vierde klasse H. S. J. C. IVSt. Bernardus II 13. Vierde klasse K. S. D. C. II—A. V. V. II 2-5. Vijfde klasse G. Alph. Boys III—S. M. C. III 5-0; Blauw Zwart IIIR. W. D. 61; O. V. V. IITeijlingen III 24; St. Bernar dus IVSt. Bernardus III 16. Vijfde klasse J. A.-V. V. IllWestlandia III 11. Juniorencompetitie District Leiden, Afdeeling A. D. O. S. I—O. V. V. I &-0; Teijlin gen IR. W. D. I 04. Afdeeling B. Meerburg IV. V. B. I 40; S. M. C. IAlph. Boys I 00. Afdeeling O. R. W. D. II—Meerburg II 2-0. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). De beslissing in de 4e klasse H. is dus gevallen. Meerburg II, dat met twee in vallers speelde, moest beide punten in Lisse achterlaten, daar Lisse IV een ver diende 42 overwinning wist te behalen. Intusschen wist St. Bernardus II te win nen van S. J. 0. IV en zal de uitslag be treffende het Kampioenschap wel ten gun ste van onze sportvrienden aan den Groe nendijk uitvallen. Door de overwinning van Lisse IV zul len onze jongens nog hun uitersten best moeten doen om op de tweede plaats te eindigen, hetgeen dan nog een gunstig re sultaat genoemd kon worden. Het is echter te betreuren, dat de ne derlaag van gisteren, voor een gedeelte moet worden geweten aan de slechte lei ding. Merkbaar was het dat enkele foutie- v beslissingen in het begin, van den wed strijd fnuikend op het verdere spelverloop hebben gewerkt. De vriendschappelijke wedstrijd Meer burg IIIR. W. D. II werd door de onzen met 41 gewonnen. Van een krachtmeting kan men hier niet spreken, daar R. W. D. met veel te weinig spelers opkwam, zoodat het elftal moest worden aangevuld met een zestal Meerburgers. Overigens is het een genoegelijk partijtje geworden, dat wat training betreft, zeer zeker zijn nut heeft gehad. Het grootste succes behaalde gisteren ons eerste junioren-elftal. We zouden bijna kunnen zeggende traditiegetrouw behaalde het een fraaie en verdiende 41 overwin ning op het eerste juniorenelftal van St. Bernardus. Door deze overwinning kunnen de junioren niet meer op fle laatste plaats komen. Over de eindspurt kunnen we dus meer dan tevreden zijn. Hoewel allen hard gewerkt hebben kon het tweede juniorenelftal gisteren een ne derlaag niet ontloopen. Met 20 moesten zij in R. W .D. (Jun.) II hun meerderen erkennen. Wij maken den leden bekend, dat bij den heer Bergers een twintigtal zilveren club insignes verkrijgbaar zijn a 0.50 per stuk. Men wachte dus niet te lang, wie het eerst komt, het eerst maalt. Volgende week oefenwedstrijd: Teijlin gen I (2e klasse R. K. F.)Meerburg I om half drie op Sporthof te Sassenheim. Men houde dus dien dag vrij. Het Bestuur roept met het oog op de verdere vclubavonden, eenige musici op (Pianist aanwezig) om op die avond het muzikale gedeelte te verzorgen. Aanmelden aan het secretariaat. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. D. O. S. I leverde prachtig werk, door de reserves van D. H. L. met een 32 ne derlaag huiswaarts te zenden. Reeds di rect bij het begin pakt D. O. S. flink aan, en al spoedig weet C. Bosman den D. H. L.-keeper te passeeren (10). Steeds weer zet D. O. S. aanval na aanval op, en als dan Hoogeboom snel doorloopt vergroot Lij met een mooi schot den voorsprong. (20). D. H. L. probeert het dan ook eens en hun rechtsbuiten geeft prachtvoorzet- ten, doch het achtertrio zuivert met verre trappen hun gebied. D. H. L. zet dan de buitenspelval open, waar de D. O. S.-men- schen maar al te gemakkelijk inloopen. Hierdoor gaan zeer vele goed opgezette aanvallen verloren. Toch kan D. H. L. het hiermee niet bolwerken, want als D. O. S. plotseling doorbreekt is C. Bosman den D. H. L.-doelman, die uitloopt, te vlug af, en in den uitersten hoek verdwijnt no. drie. Vinnig valt D. H. L. aan, doch al is hun linksbuiten nog zoo vlug, voor de rust weten ze het niet tot doelpunten te bren gen. D. H. L. krijgt dan zon en wind in den rug, wat hun werkelijk ten goede komt. Direct zitten ze voor het D. O. S.-doel, doch voorloopig beheerscht het aohtertrio de situatie. Terwijl aan den anderen kant het D. H. L.-doel ternauwernood aan doorboring ontkomt, als bij een goed ge nomen hoekschop de bal eenigen tijd voor bet doel blijft zweven, doch tenslotte we ten ze weg te werken. D. H. L. weet dan een corner te forceeren, deze goed geno men wordt tusschen diverse spelers door ingeschoten (31). Dit geeft D. H. L. moed en het D. O. S.-doel doorleeft critieke momenten. Een penalty wordt ver naast geschoten. D. O. S. valt dan weer fanatiek aan. Bosman lost een keihard schot wat de D. H. L.-doelman corner stopt. Deze prachtig genomen kan echter gezien het stugge verdedigen van D. H. L. niet worden benut. Dan een vlugge D. H. L. uitval waarmee ze succes hebben (32). D. O. S. gaat thans meer verdedigen, al zijn hun aanvallen niet van gevaar ont bloot, en ternauwernood ontkomt het D. H. L.-doel aan doorboring. De spanning blijft erin doch D. H. L. kan den golijkma- ker niet maken, zoodat D. O. S. hiermede den 3den wedstrijd om den Bissohopsbeker heeft gewonnen. D. O. S. II speelde een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen de Leidsche Kolping Boys en won met 40. De gebroeders van Es en C. van Ruiten zorgden voor de doel punten. De junioren wonnen op hun slofjes van de O. V. V.-junioren. ruststand 50, door toedoen van J. van Hameren, terwijl Hoo geboom en Volwater na de rust den stand op 90 brachten. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Het is het eerste elftal gelukt in een goed gespeelden wedstrijd een overwinning te behalen op BI. Zwart II uit Wassenaar. Door deze overwinning is A. S. C. een paar plaatsen op de ranglijst gestegen, en is te vens de club behouden voor de derde klas- Over den wedstrijd het volgende: Blauw Zwart wint den toss, zoodat A. S. 0. aftrapt. Direct worden aan beide zij den vinnige aanvallen opgezet. Hoewel de BI. Zw.-voorhoede over goede schutters beschikt, kunnen zij de richting niet goed vinden, en zoeken steeds het doel op de verkeerde plaats. Bij A. S. O. was het voorhoedespel gevaarlijker, wat den mid- voor liet zien t-oen hij een goede pass van den linksbuiten op keurige wijze benutte. (10). A. S. C. hield daarna het beste deel van het spel in handen. Bij een corner, die door den linksbuiten goed voor doel geplaatst werd, schoot de rechtsbuiten no. 2 in de BI. Zw.-fcouwen. Hierna is het rust. Na rust speelde A. S. C. tegen zon en winck in. Blauw Zwart trok hiervan goed partij en was steeds in den aanval. Na een kwartier, toen de rechtsback onverwacht op den keeper terugspeelde, kwam de bal in eigen doel terecht. (21). Hierdoor aangemoedigd ondernam Blauw Zwart aan val op aanval. De A. S. C.-verdediging hie'd echter goed stand. Nadat de linkervleugel van A. S. C. nog een opgelegde kans om de 8 co re te verhoogen miste, kwam met on veranderden stand het einde. VOOR HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. Zondag hadden de eerste ontmoetingen plaats voor het Ned. kampioenschap. Te Enschedé speelde Enschedé tegen de Westelijke kampioen Feyenoord, welke in het voordeel der Rotterdammers eindigde. Een aanval op het Enschedésche doel DE NOORD-HOLLANDSCHE JACHTVEREENIGJNG hield Zaterdag een slip jacht met de meuthe, waarvoor het parcours was uitgezocht door mr. Ch. J. F. Karstens. Een goedbewaakte spooroverweg

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5