LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING MAANDAG 14 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE BOTERPRIJS EN DE VEEHOUDERS. Een schrijven van de organisa ties aan Minister Ruys de Bee- renbrouck. De heffing van een accijns op spijsvet. Namens den Christelijken boeren- en tuindersbond in Nederland het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité en den Katholieken Nederlandschen boeren- en tuindersbond is aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een schrijven gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de catastrophale ont wikkeling van den boterprijs welke thans reeds is gedaald tot 95 cent per K.G. (Commissie-noteering Leeuwarden). „Wij behoeven Uwe Excellentie", aldus luidt het in het schrijven verder, niet te zeggen, dat hiermede de toestand voor onzen veehoudenden boerenstand on houdbaar is geworden. Daarenboven na dert onheilspellend het oogenblik, dat de export van onze kaas naar Duitsch- land zoo goed als geheel zal zijn lam gelegd, vooral tengevolge van de devie- zenregeling welke in dat land wordt toe gepast. De centrale landbouworganisaties voor noemd dringen er daarom bij uwe Ex cellentie met de meeste klem op aan wel te willen bevorderen, dat het door de landbouwcrisiscommissie bij uwe Ex cellentie ingediende voorstel inzake het heffen van een accijns op spijsvet met de bedoeling den melkprijs te steunen, zoo spoedig mogelijk tot stand kome. DE DOODELIJKE AANRIJDING AAN DE BURCHTSTRAAT TE SASSENHEIM De portier W. G. te 'e-Gravenhage, is bij vonnis van de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf wegens het veroorzaken van dood door schuld, van welk vonnis hij in hoo- ger beroep terecht stond. In den avond van 7 Juli 1931 's avonds te kwart voor negen bestuurde 'G. een luxe auto waarmee hij uit de richting Leiden door Sassenheim reed. Bij de klap-brug kwam uit de richting Haarlem een autobus, welke rechts van den weg reed. Evenals bij de behandeling voor de Rechtbank, verklaarde een aantal getui gen, dat G. met groote snelheid kwam aanrijden en dat de auto slingerende be wegingen maakte en daardoor in aanra king is gekomen met een autobus. Het gevolg is geweest dat zijn auto eerst te gen het huis van van V. opbotste en vervolgens tegen den muur van het hoek huis aan de Burchtstraat. Het bleek, dat een jong meisje onder de auto lag, terwijl een negenjarig zoon tje van de heer D. uit Sassenheim tus- schen de auto en de muur bekneld zat. Kort daarop is het knaapje overleden. De advocaat-generaal, Mr. Brants be toogde, dat de bewering van G., dat hij niet snel zou hebben gereden, door alle getuigen is tegengesproken. De Rechtbank heeft hem een gevoelige straf opgelegd, doch spr. kan geen aan leiding vinden eenige wijziging voor te stellen. Mr. J. P. A. van den Oever betwistte, dat G. ter plaatse sneller reed dan ge oorloofd was. Pleiter betoogde, dat de schuld van G. niet is komen vast te staan, weshalve hij concludeert tot vrij spraak subs, een mildere straf. Arrest 23 Maart a.s. ALKEMADE. Geboren: Gijsberta Maria d. van P. Loc en P. Hopman Jacob z. van H. de Jong en J. Hiddinga Mattheus Gerardus Maria z. van J. Daleman en M. M. M. Hillebrand Mattheus Gerardus z. van E. van Klink en M. van Zeijl. Ondertrouwd: Jacobus Nicolaas Verhaar en Anna Maria Vermeij. Overleden: Margrieta van Klink 94 j., wed. van Dirk Hoogenboom An- tonius Maria van der Meer 15 mnd„ z. van J. van der Meer en J. C. Bakker. HILLEGOM. Verlichting Meerstraat. De verlichting van de Meerstraat zal worden verbeterd door bijplaatsing van lantaarns en ver plaatsing van andere. Gunning. Door den Staat der Neder landen is het perceel bouwterrein nabij de Hi.legommerbrug verkocht aan den heer P. Strobbe alhier. Binnen afzienbareh tijd zal hier een auto-garage worden gebouwd. Ten einde het kale en leelijke stuk grond voor- loopig te maskeeren wordt rond het terrein een schutting geplaatst. Eervol ontslag. De heer W J. Gijse- laar heeft eervol ontslag gevraagd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Wegafsluiting. In verband met de verbreeding van Loosterweg I en Margrie tenlaan zal eerstgenoemde weg vanaf he den tot nadere aankondiging voor het door gaand verkeer zijn afgesloten. Loon bij de werkverschaffing. Het loon bij de werkverschaffing zal vanaf 17 dezer verlaagd worden van f 4 tot f 3.50 per dag. KATWIJK AAN DEN RIJN. In memoriam P. J. Aarts, In den gezegenden ouderdom van 79 jaren is alhier overleden de heer P. J. Aarts. De heer Aarts was tot voor enkele jaren muziekleeraar aan het St. Willi- brordus-College der Paters Jezuieten. Deze werkkring vervulde hij gedurende ruim 40 jaren. Tevens was hij gedurende ongeveer een zelfde tijdvak, tot Nov. 1926, Directeur van het R. K. Zangkoor Van de oprichting in 1911 tot 1 Juni 1930 was hij kassier der Coöp. Boerenleen bank. Evenals de andere genoemde functies, legde hij ook de laatstgenoem de om zijn hoogen leeftijd neer. De over ledene wae de laatste jaren ook be stuurslid van de Derde Orde van de H. Franciscus. Hij was een door allen zeer geacht ingezetene van Katwijk. De plechtige uitvaart zal plaats heb ben op Donderdag 17 Maart a.s. LEIDSCHENDAM. Kath. Jonge Middenstandsver. Op Donderdag 17 Maart a s. zal onze K. J M. V. aan leden en genoodieden een schitte rende avond bieden. De heer Albert Cup pers. letterkundig medewerker aan het Reisbureau Lindeman te 's-Gravenhage. zal in het Patronaatsgebouw a. d. Damlaan een lezing met lichtbeelden houden over. „Het Oberammergauer Passiespel". Aan vang des avonds half acht precies. ROELOFARENDSVEEN. Veilingsvergadering. In de St. Pancra- tiuszaal had de 13de jaarvergadering plaats van de R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Eendracht maakt Macht". De opkomst was PevreJiirend te noemen, 116 leden wa ren ter vergadering aanwezig. Te ruim half acht opende de voorzitter, de beer G. v. d. Meer Bzn.. na allen een woord van welkom te 'nebben toegeroepen, op He gebruikelijke wijze de vergadering en gaf hierna l et woord aa.i oen secretaris tot voorlezing van de notulen welke na lezing onveranoerri werden vastgesteld. Hierna bracht de directeur, de heer N Wagenaar, het jaarverslag uit over 1931. hetwelk een duidelijk beeld gaf van heteeen er in het afgeloopen jaar is genasseerd, en wat in het kort saamgevat hieron neerkwam, dat het iaar 1931 voor de veiling geen schitte rende resultaten heef oogeleverd. Ofschoon de prijzen der peulen, doperwten, capucij- ners en tuinboonen in doorsnee beduidend hooeer waren dan het vorig jaar, stonden de boonenpriizen weer iets lager, terwijl van de augurken wel kan gezecd worden, dat dit op een misooest is uitgeloonen eerstens omdat in het beein der camoagne, toen er nog eenige aanvoer van beteeke- nis was en de kwaliteit noc goed, geer» vraag was van uit Duitschland. en ten tweede toen er in Augustus eenige handel on Diiitsehland kwam. de aucurken zooda nig door de stippel werden a-ancetast, dat ze voor exnort niet meer geschikt waren en het binnen enkele dagen was afceloo- pen. De gerinee aanvoer van producten waa wel vooral de oorzaak, dat het omzetcij fer nog bleef beneden dat van vorig jaar, dit bedroeg n.l f 602.061.17. Ook stinte spreker nog drie belaneriike gebeurtenis sen aan. welke in den loop van het jaar "hadden plaats gehad, en wel: wijziging der statuten, de opening van het nieuwe veilinggebouw en het tot stand komen van het plaatselnk bloemen veilen. Met een woord van dank aan bestuur en Raad van Toezicht voor de ondervonden mede werking en den wenseb dat het jaar 1932 verlichting moge brengen in den economi- schen toestand en Gods zegen on ons aller werkzaamheden mogen rusten, sloot spre ker zijn duideliik en uitgebreid verslag, waarvoor hii van den voorzitter een woord van dank mocht ontvangen. Het financieel verslag kon. na enkele toelichting, alge meen de geodkeuring van de vergadering wegdragen. Uit het rapport van den accountant bleek, dat de geheele boekhouding en ad ministratie in orde was bevonden dit rap port gaf tevens, in afwhking van vorige ja ren een uitgebreid overzicht van den stand van zaken en waardoor men een meer dui deliik beeld kreeg van den financieelen toe stand der vereenicing. Ook uit het jaar verslag van den Raad van Toezicht mocht bliiken, dat de geheele boekhouding en ad ministratie getuigde van een correct be heer. De aftredende bestuursleden de hee- ren S. van Ruiten Dzn., Hub Hoogenboom en C. van Haestre^t. zoomede de aftreden de leden van den Raad van Toezicht, wer den alle weer bij acclamatie herkozen en namen hun herbenoeming weer aan. Door den voorzitter werd hierna nog medegedeeld, dat het veilingspercentage voor 1932 weer is vastgesteld op 7 pet. Voorts drong de directeur er bij de le den nog eens met klem op aan, om toch vooral de producten tijdig aan de veiling te brengen, opd^t de veiling toch op tüd kan beginnen dit is vooral in de aard- beientijd van zoo groot gewicht, met het oog op het vêrtrek der vliegmachines. Te vens richtte spreker nog een vriendelijk verzoek tot de aanwezig zijnde bloemen- trekkers. onverschillig of zij hier hun bloe men veilen of elders, om toch al hun bloe men aan een veiling te leveren ~n niet uit de hand te verkoopen: dit laatste is ze ker in het nadeel van de veiling, want wan neer een koopman niet rechtstreeks van den trekker kan koopen. moet van zelf zijn toevlucht nemen tot de veiling. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze ge sloten. N00RDWIJKERH0UT. Voetbalwedstrijd ten bate van het Crisis-comité. Zondagmiddag ongeveer kwart over driecn werd Noordwijkerhout opgewekt door 't spelen van vrooJijke marschen door het muziekcorps, aanwezig op 't voetbal terrein van St. Bavo-gesticht. En weldra veranderde vele, ja houderden, wandelaars van richting en zetten koers naar 't ter- rem vanwaar de vroolijke toonen klonken. Want daar zou de voetbalmatch worden ge speeld tusschen V.V. St. Bavo en de R. K. V. V. Noordwijkerhout ten bate van 't> Plaatselijk Crisis-comité, 't Was intusschen half vier geworden en men kon reeds con- sbateeren, dat er ruim 400 betalende bezoe kers de controle waren gepasseerd, om hun belangstelling te toonen, en getuige te zijn, van de 22 sympathieke spelers die 't initia tief hadden genomen hun uiterste krachten te geven voor dit bovenstaande lieidadig- heids-doel. Onder de aanwezigen merkten we op Eerw. broeder Vader Overste (St. Bavo}, dr. Kerstens (St. Bavo), den heer Pijnenburg (gem.-secretaris) en den heer J, Pennings, lid van 't PI. C.-C. Terwijl de muziek nog eenige nummers te hooien had gegeven, kwamen de spelers in 't veld. St. Bavo wuit den toss en kiest wint en zon in den rug. Hierna reikte t jongste lid van R. K. Noordwijkerhout, Gerrit v. Dam onder toepasselijke woorden van aanvoerder A. Caspers een prachtige bouquet bloemen over aan den voorzit ter van V. V. bt. Bavo, den heer Jansen. Dan stellen de eütallen zich op als volgt: V. V. St. Bavo: Doel: H. Wetterhahn, Achter: J. Broot en B. Marueth. Midden: Th. Broers, C. in der Rie-uen en W. Esser. Voor: M. Klomp, P. v. d. Stel, Theo Jansen, J. Peeiers, L. Persoon. R. K. V. V. Noordwijkerhout: Doel: E. Vink. Achter: A. v. d. Berg en J. Warmer- hoven. Miaden: P. v. d. Berg, Th. Wariner- hoven en N. Duivenvoorde. Voor: P. v. d. Togi, J. Se^seucr. D. v. d. Ploeg, J. Heems kerk en A. Caspers. Dan klinkt t signaal en dr. Kerstens (St. Bavo) tra-pt den bal van de witte stip. De eeiste aan\al is voor R. K. N. W. H. maar loopt op niets uit of stuit op de hechte veruediging van St. Bavo. Dan vol gen er eenige aanvallen van St. Bavo, -lie zeer gevaariijx zijn, maar hun rechtsbuiten M. Klomp is voortdurend afside. Al dade lijk kunnen we zien, dat 't terrein ontzet tend moeilijk te bespeien is, daar er vele hoog ges^eei.de ballen ais een zoutzak ui 't mulle zand neerplolren. Telkenmalen wor den de beide aeepers aan den tand gevoeld, maar weten hun doel nog steeds schoon te houden. Uit een vrije 9chop krijgt de mid- voor van St. Bavo Jansen de bal toege speeld en met een schitterend schot geeft hij z'n club de leiding: 10 voor St. Bavo. Van weerszijden nog eenige aanvallen en het signaal slinkt voor theedrinken. Nu is het de muziek, waar aller oogen op zijn gericht en werkelijk kan men zien, dat die sombere gezichten zijn 1 veranderd en m een opgeruimde stemming zijn overgegaan. De thee schijnt alle spelers goed gedaan te hebben, want met veel geestdrift wordt weer begonnen. En de eerste aanval is voor R. K. N. W. H., welke tot een corner wordt gewerkt. De corner wordt goed genomen en op schitterende wijze ingekopt 11. Dadelijk na aftrap gaat St. Bavo ten aanval en uit een mooie voorzet van Klomp wordt onhoudbaar ingeschoten. Na de thee is er nog geen 4 minuten gespeeld. Weer heelt St. Bavo de leiding 21, om ze met meer af te staan.' R. K. N. W. H. is daar door met ontmoedigd en zitten er geweldig op, maar hun samenspel laat veel te wen- schen over. Met veel enthousiasme, vooral van de zijde van 't publiek, werd de wed strijd steeds mooier en wij kregen dan ook een prachtige aanval van St. Bavo. De mid- voor Jansen, die op keurige wijze met zijn vleugelspelers, combineerend en schitterend open spel te zien gal, waar een zeker doel punt uit voort was gekomen als de rechts buiten maar weer met offside had geloo- pen. Ook R. K. N. VV. H. zette alle zeilen bij, maar 3t doel staat te veel links of de schutters schieten te veel rechts. Wij krij gen dan te zien, dat de geheele voorhoede van St. Bavo met de backs van R. K. N. W. H. in 't zand liggen te bijten en zelfs kee per Vink ook is uit geloopen, maar de bal gaat rustig langs 't doel achter. Nauwelijks is de doelschop genomen, of St. Bavo komt weer op zetten en de linksbuiten schiet plotseling no. 3 in de touwen. Vervolgens nog wat heen en weer ge- trap en zoo komt 't einde van dezen zeer vriendschappelijk gespeelden wedstrijd met een verdiende overwinning voor St. Bavo. De leiding van dezen wedstrijd was in goe de handen. Aan betaalde entrée's was ont vangen ruim f 102. Hulde aan de Directie van St. Bavo en de 22 spelers, en ook aan ailen, die belang loos hebben medegewerkt ten bate van dit schoone doel. Zij kunnen op een goed ge slaagde wedstrijd terug ziem SASSENHEIM. Lighal St. Bernardus. De lighal ach ter Huize St. Bernardus alhier is door de Inspectie van de Volksgezondheid ge plaatst op de lijst van goedgekeurde inrich tingen voor de verpleging van tubelculuse- lijders. VEUR. Geboren: Leonardus Gerardus, z. van J. P. v. Vliet en E. J. v. d. Krogt. Mar tin us Jozef, z. van Th. H. Raaphorst en E. C. J. v. Nieuwkerk Petrus Gerardus Jozef, z van P. J. Weerdenburg en J. P. Koot. Gerarda Helena Johanna, d. van Th. C. M. l'ettero en C. A. Hooijnians. Petroneda Gerarda Maria, d. van L. A. J. Boers en E. J. v. d. Meer. Ondertrouwd: J. B. Jansen en T. Brouwer. WASSENAAR. Begrafenis dr. A. Duetz. Onder buitengewone belangstelling had Zaterdagmiddag alhier de uitvaartdienst plaats van wijlen den geneesheer Abraham Duetz. Wegens de koude weersgesteldheid werd zij gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Tegen het voor de plechtigheid vastgestel de uur gingen talloos vele ingezetenen van eiken godsdienst en van eiken rang of stand ter kerke, om een laatste hulde te brengen aan hem, die zijn geheele leven in dienst had geste'd van de lijdende menschheid en om zijn bereidvaardigheid en onbaatzuchtigheid bij allen in hoog aan zien stond. In kort tijd was het ruime kerkgebouw tot in alle hoeken gevuld. Onder de aanwezigen merkten wij op de burgemeester, de heer J. M. Wiegman, wethouder G. P. G. van Leeuwen, de oud burgemeester jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravensande. jhr. dr W. A. Beelaerts van Blokland, voorzitter van het kerkbestuur, enkele leden van den gemeenteraad en bijna alle geneesheeren ter plaatse. Met den stoet kwam nog mede dr. Bergsma al hier, die den overledene tijdens zijn ziekte had behandeld en dr. B. Koster. Nadat het stoffelijk overschot was opge baard. ve'zccht ds J. Lansman, die den dienst leidde, te zingen Psalm 73 vers 13. Daarna las de predikant een gedeelte uit Korinthe. Vervolgens wijdde bij een enkel woord aan de nagedachtenis van dokter Duetz. Hij meende de vraag, of de aanwe zigen den doode moesten gaan verheerlij ken. ontkennend te moeten beantwoorden, omdat, als dit zou geschieden niet zon worden gehandeld in den geest van den overledene Hij toch was wars van ver heerlijking Dit is nog tot uiting gekomen voor enkele weken, toen hij zijn 40-jarig jubileum herdacht, en het hem veel moeite gekost heeft om thuis te blijven. Hij was een zeer bescheiden man. bescheiden in zijn p-oe.tijk. bescheiden in zijn leven, een voudig in de belijding van zijn geloof Wij allen hier aanwezig zullen met hem missen een trouw burger, een besten dokter, een man die meeleefde. Wij behouden aan hem de meest aangename herinnering. Moge zijn ziel bij Goed zijn vrede hebben. Vervolgens verkreeg de burgemeester 't woord. ZE.A wees er op. dat wii kort gele den stonden bij den baar van den predi kant en nu staan wij bij den baar van den geneesheer, die zich met heel zijn persoon met al zijn krachten met zijn geheele ziel geceven heeft aan zijn patiënten. Dat kun nen getuigen allen, die hem daselijks door weer en wind per fiets zagen opgaan, om patiënten te bezoeken. Zijn heencaan is voor velen eon slag. Moge hij nog lang in dankbaarheid voortleven. Vervolcens zegt spreker, dat de eemeente in hem verliest een ambtenaar, die haar gedurende 40 ja ren trouw had gediend. Het is daarom dat hij van dezen plaats een woord van innig gemeenden dank en erkentelijkheid wil spreken. Met ingang van 1 April a.s. was door hem ontslag gevraag als gemeente-ge neesheer. On de meest eervolle wijze is dit onthlag verleend. In de gemeente maakte men zich on om hem over enkele wijken te huldicen. Het heeft niet zoo mogen zijn. God heeft hem opgeroenen. Aan mevrouw Duetz wenschte hij kracht oe. om het door God opgelegde kruis te dragen. De oud-burgemeester, jhr. Storm van 's-Gravenlande wilde dank brengen aan den man. dien hij 20 jaren had eekend als een eenvoudig man die zijn plicht deed. en die niet verlangde geëerd te worden. Voor de verleende medewerking bracht hij hem dank. Namens de Wassenaarsche doktoren bracht vervolgens dr. Bergsma een enkelen groet. Hij noemde den overledene den beste en eenvoudigste onder hen, die 40 jaren op onbaatzuchtige wijze had gearbeid in het belang der menschheid Dit is niet ver- geefsch geweest, want de jongeren heeft hij tot inkeer gebracht De oudste broeder wilde ten slotte uiting geven aan wat er op dit oogenblik leeft in de harten der familie. Groote droefheid is er, omdat zij hem moeten missen, hem, wien nooit iets te veel was, wiens huis steeds open stond, en aan wien enkelen veel zijn verplicht. Een hoog karakter, liefde en teerheid beheerschte zijn optreden in huis, in den familiekring en daarbuiten. Dientengevolge was zijn leven niet gemak kelijk. Hij was zeer gevoelig, en verlangde vertrouwen, ..maar zelfs wanneer dit niet werd geschonken was hij zonder wrok. Naast droefheid is er evenwel ook reden tot dankbaarheid, op dit graf, op deze baar valt eeuwigheidslicht. Hij had een groot vertrouwen in God, een vast geloof en liefde Laten wij daarom niet treuren als zij die geen hoop moer hebben. Ik weet aat de slag zwaar is, maar ik weet cok dat Gods liefde groot is. De banden die God heeli" gelegd blijven onverkracht en in eeuwigheid. Spreker bracht ten slotte dank aan den burgemeester, den oud-bur gemeester, de kerkvoogdij voor het af staan van het kerkgebouw, ds. Langman, de wethouders, dr. Bergsma, de collega's en allen die van hun belangstelling hadden doen blijken. Daarna sprak ds. Langman een dankwooro en werd gezongen Gezang 30 vers Na het eindigen der plechtigheid werd het stoffelijk overschot de kerk uitgedra gen en ter iaatste rustplaats geleid. Bij het graf kwamen velen nog een laatsten groet brengen. Dr. H. Koppeschaar. f In den ouderdom van 65 jaren is alhier overleden de heer Herman Koppeschaar, arte Op verschillende plaatsen in den ian- de heeft dr Koppeschaar de practijk uit geoefend. Tijdens den oorlog in Albanië trad hij op als hoofd van den Ambulance dienst van het Roode Kruis, Later is hij als •scheepsarts opgetreden, terwijl hij ook enkele malen de geneeskundige dienst verzorgde op Spitsbergen. Dr. Koppeschaar werd wegens zijn diensten vereerd met ver schillende ridderorden. De crematie heeft plaats Dinsdag a.s te Velsen. TER-AAR. Gemeenteraad. Dinsdag, morgen, komt de Gemeenteraad in openbare zitting bij een ten Gemeentehuize des voormiddags 9.30 uur. Agenda. 1. Ingekomen stukken; 2. Vaststelling al- gemeene regelen ter bepaling der gemeen telijke bijdrage in of vergoeding van kosten bedoeld in art. 13 der Lager Onderwijswet 1920; 3. Besluit aanvaarding schenking van grond voor den aanleg van een weg Papen veer - Veihngsgebouw; 4. Aanvaarding Rijks voorwaarden ter verkrijging van sub sidie in de kosten van werkverschaffing; 5. Wijziging steunregeling werk.'oozen; 6. Vaststelling gemeenschappelijke regeling betreffende het beheer der Electriciteits- bedrijven der 4 Gemeenten; 7. Aanwijzing boekhoudkundige Electriciteitsbedrijf8. Voorstel B. en W. tot machtiging om de kasopname bij den Gemeente-Ontvanger aan een deskundige op te dragen; 9. Wijzi ging van het 'Raadsbesluit tot het verlee- nen van bijdragen in de kosten van aanleg der Waterleiding; 10. Voorstel van B. en W. tot aansluiting van de Schilk aan het Electrisch net; 11. Suppletoir-kohier Hon denbelasting 1931; 12. Comptabiliteit. WARMOND. Benzine-installatie. Door de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te den Haag is aan B. en W. alhier vergunning verzocht tot het aanbrengen van een benzine-installatie met ondergrondsch re servoir en aftapinrichting op de jachtha ven van den heer W. Houweling alhier. Warmundadwarsstraat. Bij de he den gehouden openbare verkooping van de geheele Warmundadwarsstraat, be staande uit 12 woningen is deze geheele straat ingezet voor de somma van 30554.—. Werkloozen. Volgens mededeeling van het Correspondentschap der arbeids bemiddeling bedroeg het aantal inge schreven werkloozen dezer gemeente over de afgeloopen week 76. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) pa-ss. 11 Maart Gibraltar. POEL AU TELLO (thuisr.) arr. 12 Maart te Suez. KON. H0LL. LLOYD. FLANDRIA (uitr:) vertr. 11 Maart van Bah ia. SALLAND arr. 12 Maart van Zuid Ame rika te Amsterdam. WATERLAND vertr. 12 Maart van Am sterdam naar Hamburg. KON. PAKETVAART MIJ. N. ZEELAND arr. 11 Maart van Singa pore te Adelaide. TASMAN vertr. 11 Maart van Beira n. Zanzibar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN vertr. 11 Maart van Dar-es-Salaam naar Beira. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BILDERDTJK arr. 12 Maart van New York te Rotterdam. BINNENDIJK arr. 12 Maart van New- York te Havanna. BLOMMERSDTJK arr. 11 Maart van Philadelnhia te Baltimore. LOCHGOIL vertr. 10 Maart van Victo ria (B. C.) LOCHKATRINE vertr. 12 Maart van Rotterdam naar Vancouver. NEBRASKA, Pac-Rotterdam, vertr. 11 Maart van Portland. STATENDAM arr. 10 Maart te Kingston (Ja). VEENDAM vertr. 12 Maart van N. York naar West-Indië. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALISSE (thuisr.) vertr. 12 Maart van. Brisbane. HOLLAND—OOST AZIE LIJN. GAASTERKERK (uitr.) vertr. 11 Maart van Suez. GROOTEKERK vertr. 12 Maart van Am sterdam naar Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK (thuisr.) vertr. 11 l^aart v. Las Palmas. REGGESTROOM (uitr.) vertr. 11 Maart van Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOT A AGOENG (uitr.) pass. 11 Maart Point de Galle. SIANTAR vertr. 12 Maart van Rotter dam naar Batavia. SOEKABOEMI (uitr.) pass. 12 Maart te Dover. TAPANOELI (thuisr.) arr. 11 Maart te Havre. TOSARI (thuisr.) pass. 12 Maart Perim. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALUDRA (thuisr.) arr. 9 Maart te San tos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EUMAEUS, Japan—Rotterdam pass. 12 Maart Gibraltar. MENELAUS, Japan-Rott., vertr. 12 Maart van Penang. TANTALUS, Batavia-Amsterdam, vertr. 10 Maart van Port Said.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10