HET HUIS DER VERSPIEDERS DONDERDAG 10 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Transformator doorgeslagen. Gistermorgen om 10.40 uur ontstond te Leeuwarden een doorslag in eon spannings- transformator, behöorende bij de in het bedrijf zijnde turbogenerator van de Pro vinciale Centrale, en dientengevolge een oveslag op het rail-systeem. De machine moest daardoor buiten bedrijf worden ge steld, waardoor de stroomlevering over de geheele provincie onderbroken werd. Om 11.10 uur kon in de naaste omgeving weer stroom worden gegeven en daarna succes sievelijk aan de geheele provincie, zoodat te ruim twaalf uur alles weer normaal was. De monteur J. Draisma te Leeuwarden, heeft tengevolge van de ontstane steek vlammen ernstige brandwonden opgeloo- pen. Het slachtoffer is naar het St. Bonifa- cius-gesticht overgebracht. Verdronken. Dinsdagavond, half acht, werd aan de politie te Amersfoort kennis gegeven, dat het 7-jarig zoontje van de weduwe V., wo nende aan de Vlierbeekstraat, vermist werd. Het jongetje was het laatst gezien aan de Vlierbeek, waar het kind nabij de wo ning speelde. De politie begon terstond te dreggen en Bpoedig werd het lijkje opge haald. BRANDEN. Boerderij met schuur afgebrand. Gisteravond omstreeks acht uur iB een felle brand uitgebroken in de boerderij van den heer P. Kouwenberg te Escharen bij örave. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en spoedig stonden huis en schuur in lichte laaie. Deze gebouwen brandden geheel af. Van den inboedel kon slechts weinig gered worden. Een partij landbouwwerktuigen werd door het vuur vernield. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Hbld.". DE ROOFOVERVAL TE ROTTERDAM. De gestolen auto gevonden. Zooals wij mededeelden werden te Ca- pelle a. d-. IJssel door de Eotterdamsche politie aangehouden de zes en twintig-ja rige P. L. de G., die o.a. verdacht wordt de voornaamste dader te zijn van den banx- overval op Katendrecht te Rotterdam, en de twee en dertig-jarige koopman L. J. P. Na de arrestatie heeft de pobtie een on derzoek ingesteld in de schuur bij de wo ning van P. en daarin werd gevonden een Chevrolet-auto. Deze bleek gestolen te zijn te Amsterdam in den nacht van Maandag op Dinsdag. De politie kwam des ochtends om vijf uur te Capelle om de twee mannen te arresteeren, zoodat zij slechts korten tijd voor de komst van de politie moeten *ijn teruggekeerd. EEN VERRASSING. Hoe weinig waarde de veehouders tegen woordig aan de biggen toekennen, b.eek dezer dagen in de Friesche Wouden, meldt de „Tel.". Een fouragehandelaar had meel bij zijn klanten bezorgd, maar zooals meer gebeur de, had hij meer zakken veevoeder meege nomen, dan dat hij in bestelling had. Toen hij thuisgekomen de overgebleven zakken wilde afiaden, ontdekte hij hiertusschen ook een zak levende wezens. Bij opening bleken het een aantal biggen te zijn, die door den een of anderen veehouder op den wagen waren gedeponeerd, om ze maar kwijt te zijn. MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM. EEN OUDE VROUW IN HAAR WONING OVERVALLEN. Roof de drijfveer? Te ongeveer half twee vervoegd© zich OOn als heer gekleed persoon, die een acte- taêch onder den arm droeg, bij de weduwe P., die geheel alleen in het benedenhuis van perceel Wester straat 182 te A'dam woont. Een kleine stoep geeft toegang tot de woning. De oude vrouw, die, naar ia- ter bleek, 82 jaar oud is, deed open. Of schoon zij den bezoeker niet kende, liet zij hem, toen hij daartoe het verzoek te ken nen gaf, binnen. Zij verzocht hem het voor kamertje in te gaan en nadat zij een kop je thee had ingeschonken, nam zij tegen over den bezoeker aan do tafel plaats. Deze bracht daarop een plan ter sprake, dat in hoofdzaak hierop neerkwam, dat hij het huis, dat naar hij meende te weten, aan de weduwe toebehoorde, wilde koopen. Voor de vrouw verder nog iets te berde kon brengen, haalde de bezoeker plotseling een hol ijzeren voorwerp, een z.g. kistope- ner, te voorschijn en bracht hij daarmede zjjn weerlooze slachtoffer een of twee he vige slagen op het hoofd toe. De vrouw vloog gillend overeind en liep hevig bloe dend het gangetje naar de voordeur in, waar zij meen zakte. De man heeft vermoe delijk onmiddellijk de vlucht genomen. Bu ren, die de deur half open zagen staan, von den de vrouw in het gangetje liggen. Dadelijk waarschuwdeu zij de politie van het bureau Marnixstraat en eenigo fami lieleden, o.a. een zoon, een klokkenmaker uit de Lindestraat. Het slachtoffer was nog bij bewustzijn en kon nog verschillende mededeelingen doen. Bovenstaande bijzon derheden zijn daaraan ontleend. Dat zy, zooals beweerd is, ook in het gangetje van de woning nog eenigo slagen van haar aan valler op het hoofd heeft gekregen, wordt niet waarschijnlijk geacht. Omtrent den persoon van den dader be staat slechts een vaag signalement. Voor bijgangers, die hem het perceel hebben zien verlaten, hebben aan de politie mede gedeeld, dat hij een gabardine jas en een gleufhped droeg. Andere burgers hebbeu aan de politie een 9leutelje gegeven, dat een persoon, die hard voortliep, verloor. Toen men hein achterna nep, dat hij iets had laten vallen, blééf hij hard doorlopen. Het signalement, dat van dezen man is verstrekt, klopt min of meer met dat vaa eerstgemelden persoon. De toestand van het slachtoffer, dat per auto van den G.G. en G.D. naar het Tes- selschadeziekenhuis is vervoerd, wa» in den namiddag ernstig. Het moordwapen is, zooals reeds in het vorige bericht gemeld, gevonden in een tuintje achter het perceel, nabij de Kart- huizerschooL Er was een doek om gewik keld. Het onderzoek in deze zaak wordt ge leid door den héér Pijper, commissaris van het politiebureau aan de Marnixstraat. Een groote menigte heeft urenlang voor het huis gestaan, waarin zich het drama heeft afgespeeld. Het af- en aanloopen van rechercheurs en agenten en het schouwspel van een groote plas bloed, die op de stoep lag, hield de gemoederen danig bezig. Vermoedelijk is roof de drijfveer tot deze gruwelijke daad geweest, het gerucht liep n.l„ dat de vrouw eenig geld bezat. Dit was echter bezijden de waarheid, zij had van haar familie alleen het vruchtgebruik van het huisje. De dader heeft dan ook vermoe delijk niets uit de woning meegenomen. Het slachtoffer verhoord. De Inspecteur van Politie, de heer W. F. H. Glasius, heeft gistermiddag tusscben vier uur en half vijf de 82-jarige weduwe P. in het Tesselschadeziekenhuis, waar zij ver pleegd wordt, bezocht. Haar toestand was toen redelijk goed, echter zijn in verband met haar hoogen leeftijd complicaties niet uitgesloten. Bij het korte verhoor, dat de inspecteur haar heeft kunnen afnemen, heeft zij ver klaard., dat zij haar aanvaller, toen deze Mijnhardt's 1890 Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten haar den eersten slag met een kisténope- ner had toegebracht, een kan mót melk, die op de tafel stond, in hét gezicht heeft ge worpen. Onmiddellijk gaf de man haar daarop een tweeden slag, waarna zij gilleid de gang is ingeloopen. Daar heeft de in dringer haar een derden slag toegebraent, om vervolgens door de voordeur te vluch ten. Volgens haar beschrijving is de ia- der een naar schatting 28-jarig persoon, mager tn met een bleek gelaat. Naar gebleken is, is hij de Tichelstraat in gevlucht, waar hij het moordwerktuig, in een doek gewikkeld, over een schutting heeft gegooid. HET DRAMA TE NAALDWIJK. Noodlottig verzuim. Omtrent het moorddrama te Naaldwijk, vernemen we nog, dat De B. Zaterdag avond aan enkele jongens in het dorp de revo.ver had laten zien en daarbij had op gemerkt: „Daar gaat vanavond iets mee gebeuren". Helaas hebben de jongelui van deze mededeeling geen kennis gegeven aan de politie. Mogelijk was dan het gevaarlijke wapen ontnomen kunnen worden. Ook op den avond van den moord was het meisje reeds eerder gevolgd door De B. Toen het meisje n.l des avonds thuis kwam uit haar betrekking, zeide zij bang te zijn, omdat De B haar had achtervolgd. Vermoedelijk heeft De B. toen zijn plan nen tot verder in den avond uitgesteld. Reeds zijn twee kinderen uit het gezin van v. d. Caay overleden. Op deze tragi sche wijze verliezen de ouders nu hun der de kind. Dinsdag is De B. uit de marechaussee kazerne te Loosduinen naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage overgebracht. Ook hierbij heeft hij nog geen berouw over zijn daar getoond en bleef hij onverschillig. De begrafenis. Gisteren heeft dé teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van het vermoorde meisje. Een zeer groot aantal belangstellenden had zich om twee uur in de omgeving van het sterfhuis, aan de Kerkstraat, opgesteld evenals bij het St. Martinusgesticht, waar om half wee het lijk werd afgehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Do ouders hebben hun kind na den avond van den moord niet meer gezien. Onder klokgelui vertrok om even twee uur de stoet van het sterfhuis. Langs heel den weg was de belangstelling zeer groot. Vooral op de algemeene begraafplaats hadden zich velen verzameld. Nadat de kist, die verzegeld was, in de groeve was neergelaten, sprak ds. 0' Salomons, predi kant bij de Evangelische Unie, woorden van troost tot de nabestaanden. GEVAARLIJKE ARRESTATIE. De Bredasohe politie ontving bericht, dat een uit het opvoedingsgesticht te Avereest ontsnapte verpleegde zich vermoedelijk te Breda ophield en dat hij waarschijnlijk ge wapend was met een revolver van de nieuwste constructie, geladen met twaalf scherpe patronen. Bij onderzoek bleek het waarschijnlijk, dat de ontvlucht-te zich be vond in een logement in de St. Annast-raat, aldaar, dus in de onmiddellijke nabijheid van het politiebureau. De recheroheur van der Kamp, het hotel binnentredende, zag juist, dat de gezochte naar boven vluchtte. De rechercheur ging hem na en slaagde er in hem bij een been te grijpen, juist toen hij in de dakgoot wilde stappen. Toen de rechercheur er met eenige moeite ook ui slaagde hem den revolver te ontwringen, was hij spoedig overmeesterd en kon de arrestatie volgen. „Msb.". UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 11 Maart Huiken, 298 M. Alleen KRO. (Algemeen programma). 8.009.15 Gramofoonplaten 10.00 Het KRO. Kunstensemble. 12.15 Concert door het KRO-kwintet o. I. v. Piet Lustenhouwer. I.452.30 Gramofoonplaten. 3.00 Gramofoonplaten. 5.00 Het orkest van het le Regt. Infant, o. 1. v. S. P. van Leeuwen. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Het KRO.-orkest o. 1. v. Johan Ger ritsen. Louise Wijngaarden, viool. J. Ligtelyn, piano. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonlpaten. 10.15 Declamaties door Minny Erfmann. 10.30 vervolg concert. 11.00 Declamatie. 11.1512.00 Vervolg concert, 12.0Q2.00 Het AVRO-Kleinorkest o. 1. v. Nico Treep. In de pauze. Gramofoonplaten. 2.00 Over de HoIland-Indië-vluchten door Hans Martin. 2.30 Vervolg concert. 3.204.00 Gramofoonplaten. 4.00 Joh. Jong, piano. 5.00 Vooravondconcert door het Vara-or- kest. o. 1. v Hugo de Groot. 8.0011.00 Uitz. door de Vrijz. Protest. Ra dio Omroep. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert door Emmanuel Starkey en zijn orkest. 1.05 Walter S. Vale. orgel. 1.50 Gramofoonplaten. 4.50 Moschetto en zijn orkest, 6.50 Piano-sonates van Beethoven. 8.20 „The Tea time Four". 8.40 Vaudeville-programma. 9.55 De 3e acte van „Die Walkilre". Opera van Richard Wagner. 10,55 Fanny Davies, piano. Werken van Robert Schumann. Voorbarig Raadslid. Toen tc Zundert, oen Noord-Brabantsch dorp nabij de Belgische Grens, de jongste zitting van den gemeenteraad werd ge opend had op een der zetels van de vroed schap plaats genomen de heer S., die, of schoon tot raads.id benoemd, nog niet als zoodanig door den raad was toegelaten. On danks vertoogen van den voorzitter, bleek de betrokkene niet bereid zijn de te vroeg in genomen plaa-ts te verlaten en zich te ver wijderen. Eerst nadat de veldwachter last had ontvangen in te grijpen, verliet het te voorbarige raadslid de vergaderzaal. Inbraak in ©en rijksopvoedingsgesticht. Door tot nog toe onbekende daders is in gebroken in het Tehuis Zandwijk, onder af deeling van bet Rijksopvoedingsgesticht Zandbergen aan de Scheltelaan te Amers foort. De buit bestaat uit een lade met on geveer dertig spaarbusjes, waarin bedra gen van 50 cent- tot vijf gulden. Met behulp van een speurhond dor rijks veld wacht is het de politie gelukt do lade in een in de na-bijheid van het tehuis gelegen bosch op te sporen. Ook werd ingebroken in een keet, geplaatst op een bouwterrein in de omgeving van Zandwijk en uit een jas een klein bedrag aan geld ontvreemd. Het on derzoek wordt voortgezet. De anonieme briefschrijver. Tot voor kort waren er nog enkelen die er aan twijfelen, of Ds. R. te Winterswijk werkelijk degene was en is, die de ano- 11.2012.20 Dansmuziek door The Savoy Hotel Orpheans. Radio-Paris, 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 „Cavallaria rusticanaOpera van P. Mascagni (Gramofoonplaten). Ka 1 u n d b o r g, 1 1 5 3 M. 12.05 Concert door het Orkest van Hotel Angleterre. 2.204.20 Concert door Mogens Hansen etf zijn Instr. Ensemble. 7.20 Omroep-Strijkorkest o. Lv. Emil Ree- sen. 8.00 Cello-voordracht door Lützhöft. Fol- mer Jensen, piano. 9.35 Omroep-orkest o. 1. v. Emil Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek door het dansor- kest Teddy Petersen, Langenberg, 473 M. 6.25 Concert uit Hamburg. 11.05 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Concert uit Berlijn. 12.251.50 Middagconcert o. 1. Leo Eysoldt. 1.50 Gramofoonplaten. 4.205.20 Concert uit Frankfurt, door het Omr. Orkest o. 1. v. Reinhold Merten m. m. v solisten. 7.20 Liederencyclus van Rob. Schumann „Frauenliebe- und Leben". 7.55 Hoorsnel. Daarna, tot 11,20 Dansmuziek o. 1. v. Leo Eysoldt. Brussel. 508 M. en 338 M. 508 M. 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Arth. Meulemans, 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Het Volkslied van Dinant. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. Kumps. 338 M. 12.352.25 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-orkest o. 1. v. Francois André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Uitz. uit Tirlemont, Leiding: A. Sarly. Rome, 441 M. 8.05 Opera-uitzending: „Bufere estive", van Gentili. Zeesen, 1635 M. 3.50 Concert. 7.20 Vocaalconcert uit Breslau. 8.30 Omroep-orkest o. 1. v. Carl Flesch. 9.5011.50 Dansmuziek nieme brieven en kaarten schrijft, zelfs na. zijn veroordeeling door do Utrechtsche rechtbank. Thans is er niemand meer die twijfelt, aldus de „Ut-r. Crt" Een eenvou dig middel is toegepast om Ds. R. erin te laten loopen. De heer K. te Amersfoort ontving ook een anonieme kaart. Hij veegde het pot- loodadre-s weg en vulde daar in: Retour Ds. R. te Winterswijk. Niemand dan de schrijver kon weten, dat die kaart eerst ge adresseerd was aan den heer K En wat ge- beurde? Ds 'R'. ging zic-h bij de politie in zijn woonplaats beklagen en noemde als schrijver den heer K., hetgeen uit den in houd niet op te maken was! Een zeldzaam Communiefeest. Op Zondag a.s. (Passie-Zondag) zullen te Oud-Turnhout de kinderen hun plechtige H. Communie doen. Meldens-waard is bet feit, da-t daartusschen v-ier kinderen zijn van één gezin. Want werkelijk: in Januari 19-20 werd in hot gezin Sterskoe-Van Gastel een tweeling geboren en in December van het zelfde jaar herhaalde zich deze blijde ge beurtenis; de vier kinderen, drie meisjes en één jongen zijn dus in hetzelfde jaar gebo ren. De ge-buren hebben besloten deze zeld zame gebeurtenis plechtig te vieren. Aan de vier eerste comniuniekanten zal een go- sc-henk overhandigd worden. „Dbl. van N.Br." FTU1LLETON. Uit het Engelsch WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 48) Hij reed verder naar Rus Heath en on derwijl overlegde hij zijn plannen. In de eerste plaat-s moest hij rekening houden met Jeremy en beslissen of hij dien iets zou vertellen. Winter zou het nooit goed vinden dat hij een duel onder deze voor waarden aannam en zou er op staan om mee te gaan naar het Darvel Bosch. Jasper wist hoe Jeremy was als hij het op zijn heupen had en dat het niet zou gelukken hem af te houden van iets dat hij zich in het hoofd had gezet. Dus moest Jeremy er buiten gehouden worden Op Rush Heath vernam Jasper dat Je remy naar Hastings gereden was en niet voor het souper werd terugverwacht. Dat kwam hem bijzonder gelegen Jasper toonde zijn gemoedsrust door met smaak en op zijn gemak te ontbijten en daarna naar bed te gaan. Hij wilde kalme zenuwen en een frisch lichaam hebben en ofschoon niet veel menschen die op het punt stonden zich in zoo'n groot gevaar te begeven, zouden kunnen slapen, Jasper genoot van een lan ge en verkwikkende rust. Hij had Jack Bumpstead opgedragen om bem 's middags om vier uur te roepen en op dien tijd stond hij op, kleedde zioh en nam een goeden maaltijd. Om van Rush Heath naar het Darvel Bosch te komen, kon men den weg over de Stonehanger Meent nemen en Jasper koos dien weg in de hoop Nance te zien. Een glimpe van haar zou als een kelk vurïgen rooden wijn op hem werken, ofschoon bij allerminst last had van melancholiek fata lisme. Hij bezat met zijn gezond-sterke na tuur niet de soort fantasie, die hem zijn lichaam deed zien stijf-uitgestrekt en le venloos op den grond van het gerooide stuk bosch. Hij had niet het sombere voor gevoel van gewond te zullen worden of te vallen, maar zijn gezond verstand zei hem toch dat hij een stevige kans liep over een paar uur niet meer in het land der leven den te zijn. Deze gedachte drukte hem echter niet ter neer maar wekte een op- I roerige moed en doodsverachting. Anthony Durell beschouwde hij als niets anders dan als de Rothans slachtoffer, de man van den leunstoel die de dienstknecht van den man het zwaard geworden was en over Durells vooroordeelen brak hij zich het hoofd niet. Hij reed heteerf van Stonehan ger op, bond Devil Dick vast aan den ring bij de staldeur, liet zijn degen en pis tolen op het paard achter en liep rondom het huis naar Nance's bloementuin. Hij vond haar daar. bezig de doode bloe men van de rozestruiken te snijden en toen hij haar zag kreeg zijn ietwat overmoedige dapperheid het karakter van plechtige toe wijding, dat er tot nu toe aan ontbroken had Hij voelde opeens dat het leven iets heel ernstigs en kostbaar was. dat niet lichtzinnig op het spel mocht worden ge zet. Het was alsof de meisjesfiguur die daar over de rozen gebogen stond hem zelf mot evenveel gespannen ernst deed bui gen over haar noodlot en het zijne. Nance. Zij had geen voetstappen op het gras gehoord en ze keerde hem daardoor een verschrikt blozend gezichtje toe. Maar haar oogen toonden terstond dat zij de ge beurtenissen van den vorigen nacht niet be treurde. Zijn kus op haar lippen had het leven voor haar rijker gemaakt: dit was het wat hij in haar oogen las. Jij? is het niet erg gewaagd van je om hier te komen? Ik geloof van niet! Is je vader thuis? Neen. Hij maakt een wandeling over de meent. Het komt er ook eigenlijk niet op aan. Ze zetten zich onder een taxis-boom en Jasper legde zijn hand om Nance's boven arm. Ze keek hem nog wat schuchter, maai toch met schitterende oogen aan. Hoe is het vannacht afgeloopen, na dat je van me was weggegaan? O, best. Vader was nog op. Hij zei niets. Wat maak je daaruit op Misschien wist hij niet of zwijgen in dit geval niet beter was dan spreken. Waarom maak je niet dat hij je zijn vertrouwen geeft? Tegen zijn wil? Jasper nam haar beide handen in de zijne: Nance, morgen zal ik groot nieuws voor je hebben, nieuws waardoor al die na righeid van je wordt weggenomen. Ik zal bij je vader komen en met hem spreken zooals ik gezegd heb. En jij zult me helpen om hem er van te overtuigen dat hij niet moet voortgaan om met Fransche spionnen samen te zweren. Nance's handen klemden zich vaster in de zijne. Ze wist wat zijn woorden betee- kenden. Maar ze vroeg toch: Wat be doel je Niets anders dan wat ik je gezegd heb. Ik zal wel goed nieuws hebben. Dan is er gevaar Maak je niet bezorgd, kind. Ze keek hem ernstig en diep in de oogen hem dwingend de waarheid te erkennen: Jasper? Ja liefste? Ik weet wel dat je het probeert voor mij te verbergen. Je gaat met hem vech ten Wel, zie ik er uit als iemand die ge vaar loopt of niet zeker is dat hij zich er door slaat? Ik wilde je het niet ver tellen, maar zulke dingen komen vanzelf. Wanneer is het? Over een paar uur. O, Jasper. Er kwam een teerere blijdschap in Jas per om haar bezorgdheid over hem. Ik heb er naar verlangd om tegen bem te vechten, Nance en nu heb ik mijn kans. Hoe laat is het? Allemachtig; ik moet weg. Ze drukte zijn handen en het was alsof ze hem niet wilde laten gaan. In haar oogen was angst. Het is slecht van me dat ik je dit laat doen. Maak toch geen zorgen. Als er eens iets gebeurde Nance, het kan niet anders het is een I zaak van eer. Dacht je dat ik door oen man als de Rothan een lafaard wil genoemd i worden? Neen, ik zal hem bij zijn schou ders pakken en uit je leven doen verdwij nen. Hij stond op en hield zijn arm om haar heengeslagen terwijl zij voortliepen. Toen ze bij Devil Dick kwamen zag Nance d© pistolen die in de zadeltasschen gestoken waren en den degen die aan het zadel hing. Haar lippen begonnen te trillen. Wie gaat met je mee? Niemand. Waar is het? In het Darvel Bosch. Ik zal op den terugweg bier langs rijden. Toen ze afscheid namen stond haar ge zicht bleek en strak en het scheelde niet veel of ze begon te schreien. Het ontroer de hem. God zegen je, Nance. In twee uur ben ik terug. Hij kustte haar en voelde haar lippen koud en trillend onder de zijne. XXVI. Lange strepen zonlicht vielen door het dichte loof toen Jasper door het Darvel Bosch reed. Het bosch was een chaos vau taken en groen, want het onderhout was in* gene vijf jaar gesnoeid en do heesters scheten hoog en welig op. Een prachtige, breede laan liet door het bosch "an Noord tot Zuid. Een Vlaamsche gaai deed haar hoesch gese'niecuw in de verte hooren, maar be halve dat geluid was de stilte in het bosch volkomen. Er bewoog geen blad. Er was iets angstaanjagends en geheimzinnigs in de stilte dal gedachten wekte aan verraad en hinderlagen (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9