WOENSDAG 9 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE RATTENVANGER VAN KATWIJK. Zijn werkzaamheden te Scheveningen begonnen. In Scheveningen „opereert" thans de rattenvanger Nicolaas van den Oever, een Katwyker, die, ofschoon geboortig uit een visschcrsiamiiie en zeil ook voor t vis- schersleven bestemd, een „landrot" is ge bleven en nu ijverig achter de vierbeemge landrotten aanzit. Hoe dat zoo gekomen is? Hij heeft er van verteld aan de „Avp.". In het zee mansleven Had hij geen lust. Hij had liei- hebberij in dieren en vogels en de vissciiu- rij kon m gestolen worden. Hoe dikwij.s men hem ook op een schuit had geprak- kisèerd, als zij uitvareu moest, was hij gedrost. Zn lieihebberij in dieren en t bestudeeren van üun levensgewoonten is hem bij het proheeren van rattenverdel- gingsmiddeien van pas gekomen. Te snel werkende vergilten, die de ratten in kor ten tijd dood doen ueervallen, weerhou den op den duur de andere om eveneeu^ van het daarmede bewerkt voedsel te eten; ze worden achterdochtig en laten 't liggen. Op 't oogenblik heelt men in de haven buurt van Scheveningen weer grooten la?t van deze vernielzuchtige en veel schade veroorzakende knaagdieren. Het van ge meentewege verstrekte vergif schijnt met meer te helpen en men probeert het rat- tenkwaad nu op andere manier te bestrij den en voorloopig met succes. De Kat- wijkscüe rattenvanger v. d. Oever, die in Katwijk aan Zee 60 schepen, in Hoofd dorp 35 buerderijen benevens de manege en de vuilnisbelt van ratten gezuiverd heeit, krijgt nu in onze visscnersplaats zijn kans. in Scheveningen heeft hij ongeveer 110 loggers en een paar pakhuizen onder handen genomen en de dieren, waaronder zich ook een enkele „blauwe" rat bevond, die beaend staat ais een overbrenger van besmettelijke ziekten, zijn verdelgd. Hij vangt ze niet allemaal met de han den. Wanneer hij dat doet, dan gebeurt 't voor de „aardigheid". Maar hij neeit daar toch zoo u vaardigheid in, dat hij er in bchevemngen eeiiige tientallen op die manier onscüadelijk heelt gemaakt; hij laat zien er als 't ware bovenop vallen en grijpt ze dan. Maar die „aardigheid" kost hem ook wel eens beten, welke hij echter onmiddel lijk met een ontsmettingsmiddel verzorgt. Een rattenbeet is nu eenmaal gevaarlijk en men kau met het oog op de gevolgen niet voorzichtig genoeg zijn. De meeste siachtofiers maakt „de rat tenvanger van Katwijk met een git, dat alleen voor de ratten en met voor men- schen en andere dieren schadelijk is. Om een bewijs daarvan te geven, nam v. d. Oever een hariigen slok uit een met een bruinachtige vloeistof gevuld fleschje. Het goedje rook uaar laurierdrop en de lucht daarvan schijnt het rattengedierte aan te lokken. Het heeft hierop binnen 24 uur een doodelijke' uitwerking. Dat prueven gebeurde aan boord van den logger bch. 32, waar de rattenverdel- ger aan den gang was. Hij drenkte eenige sneden brood (van een dag oud) met zijn „dropwater", sneed deze netjes aan blokjes en met een vork mikte hij de stukken brood op de plaatsen waar de ratten gesignaleerd werden. „Achterin" tusschen het dubbeie dek boven eemge kooien, hier en daar in de tuig- en vischbewaarplaatsen en „voorin waar de ratten hadden huisgehouden in de aardappelen en de boter, vlak bij en onder de kooien van de bemanning! Een oude visscher die „achteringeslapen had, vertelde, dat d6 ratten in dat dubbele dek een lawaai maakten als een troep exer- ceerende soldaten. Hij had met een schoen naast zich geslapen, waarmede hij, als het al te bar werd, tegen het „plafond" sloeg. Van rustig slapen is bij dergelijk nach telijk bezoek gewoonlijk geen sprake, zoo als zich laat begrijpen. Vandaar dan ook, dat het werk van den Katwijkschen rattenvanger van den kant der bemanning op de diverse loggers veel belangstelling geniet. Hij moge een rijke vangst hebben! Onbetrouwbare penningmeester. Door den penningmeester der Vereeni- ging tot Steunverleening bij Ziekenhuis- verpleging en de Vereeniging „Het Groene Kruis" te Nieuwe Tonge, den heer D. B., is ten nadeele dezer beide vereenigingen een bedrag van in totaal 2000 verduis terd. De heer B. is tevens hoofd der Open bare Lagere School te Nieuwe Tonge en is in die functie voor een maand geschorst. Een afgedreven jol. Door den hevigen wind sloegen gister ochtend eenige luiken van een tjalk te Coksdorp los en werden in het water ge worpen. De tjalk lag aan den steiger ge meerd. Schipper Damme begaf zich direct in de jol en trachtte de luiken weer op te visschen. Door den krachtigen N.-W. wind dreef hij echter af in de richting van Wie- ringen. Van Texel waarschuwde men Den Hel der. vanwaar na ecnigen tijd de „Doms Rij kers" op onderzoek uittoog. Onderwijl dob berde Damme in zijn jol reeds eenige uren op zee Zijn positie in het kleine vaartuig je was soms zeer hachelijk. Door het over komende water werd hij doornat, en begon hij den toestand donker in te zien. Om ongeveer halfvier werd hij eindelijk opgemerkt door een botter, de Wieringen No. 230, schipper N. Rotgans, die den uit- geputten schipbreukeling oppikte. Kort hierna kwam ook de „Dorus Rijkers" aange varen, die hem overnam en hem veilig in de Heldersche haven bracht, waar Damme weer op zijn verhaal kon komen. Niet-alledaagsche redding. Terwijl Zaterdagmiddag de tram van Drachten, die om 2 uur 42 te Leeuwarden moest aankomen, de halte bij den overweg Achter de Hoven op pl.m. 300 M. was gena^ derd, zag de machinist H. de Vries, in de Spoorsloot het hoofd van een kind boven het ijs uitsekende drenkeling hield zich met een handje aan den wal vast, meldt de „Leeuw. Crt." De heer de Vries stopte on middellijk den tram-trein. Conducteur en reizigers begrepen er niets van en staken al spoedig do hoofden naar buiten. Daar zagen zij den machinist zijn machine verla ten, naar den walkant gaan. zich bukken en kort daarna met een jongetje van 3 a 4 jaar op den arm naar de locomotief terug- keeren. Met een kleine vertraging werd de reis vervolgd tot aan de genoemde halte, waar de machinist den schreienden kleuter aan een der reizigers gaf, die op zijn beurt het jongetje thuis bracht, tot groote vreugde van zijn ouders. Ontevreden steuntrekker. Dezer dagen meldde zich zekere D. wo nende te Stadbroek, ten huize van den loco- burgemeester der gemeente Sittard, den heer L. Keijzers. die tevens voorzitter is van het Burg. Armbestuur. D. was niet te vreden met den steun in den vorm van bonnen. Hij eischte zelfs, dat het B A. een boete zou betalen, welke zijn vrouw wegens venten zonder vergunning had op- gel oopen. Eensklaps greep O. den heer K. beet, sloeg hem met een vuist vlak in het gezicht en wierp hem tegen den grond. De heer J. Keijzers Jr., die echter de situatie overzag, schoot te hulp en wierp den vechtlustigen steuntrekker de straat op, waarbij nog een groote ruit van de voordeur brak Op het glasgerinkel kwamen twee politiemannen af, die D. grepen en opsloten in een der politiecellen. Tegen D. is nroces verbaal opgemaakt wegens mishandeling van den heer K., die een verwonding in het ge zicht heeft opgeloopen. JHSrr Verzilveren van Coupnns 1876 RECHTZAKEN DE INBRAKEN TE WASSENAAR. Een keurig gekleed jongmenscli, met gesoigneerd uiterlijk nam heden in de verdachtenbank van de Haagsche Recht bank plaats. Hij begon met mede te dee- len. dat hij niet van plan was op de vra gen van den president te antwoorden en dat de Rechtbank zich maar moest houden aan hetgeen hij bij de instructie had ver klaard. De president nam er maar weinig nota van en liet verdachte zeggen, dat hij was Anton Kaszo, van Hongaarsche natio naliteit, oud 21 jaar, radiotechniker van beroep, afkomstig uit Boedapest en laat- stelijk wonende te Amsterdam. De dagvaarding legde dezen jongeman een serie inbraken ten laste, alle ge pleegd te Wassenaar, in October van het vorig jaar, oa. in een villa aan den Groot Haesebroekweg, waar hij na een auto uit de garage te hebben weggenomen, bezig was deze vol te laden, toen hij in zijn werkzaamheden werd gestoord Verder had K. ingebroken in een villa aan den Schouwweg, waar hij zich op een slaapkamer onder den schoorsteen had verborgen en uit deze schuilplaats had waargenomen, dat een inwonende jonge dame zich van sieraden ontdeed. K. heeft, toen hij even later alleen was zijn schuil plaats verlaten en verborg zich daarop achter een gordijn. Des nachts nam hij de sieraden weg. Verdachte zeide geen aanmerking te hebben op de afgelegde getuigenverklarin gen. Hij had het voornemen met de auto tot Velsen te rijden en dan den wagen bij den pont onbeheerd te laten staan. Toen hij zijn plan verijdeld zag, nam hij elders een andere auto weg, dien hij in de om geving van Haarlem achterliet. Als deskundige werd gehoord dr. Schol- tens, die tot de conclusie was gekomen, dat K. in sterke mate verminderd toere keningsvatbaar moest worden geacht. Als de president K. naar vroegere ver- ot rdeelingen in Duitschland vraagt, ant- woordt hij: „De rechtbank bestaat voor mij niet, ik zal ze alles ferugbetalen, wat ze mij aandoen. Als kleine jongen ben ik onschuldig in de gevangenis gezet en elke maand, dat de Nederlandsche Staat mij gevangen houdt, zal hem dit een ton kos ten. Tot dezen zomer zal ik wachten". „En wat was je dan van plan?" vroeg de president. ,„Dat zijn mijn zaken", antwoordde K. Het O. M., waargenomen door mr. Blok, bracht een woord van hulde aan de activi teit van de Wassenaarsche politie, die er in slaagde K. te achterhalen en daarmede de hand te leggen op een vreemdeling, die als gevaarlijk misdadiger moet worden beschouwd. Spr. wees op de mentaliteit van dezen verdachte, die een gevaar voor de maat schappij is en vroeg zijn veroordeeling tot drie jaar gevangenisstraf. K. verklaarde hierop niets te zeggen te hebben. De plaatsvervangend verdediger mr. van der Sluys refereerde zich ten aanzien van de strafoplegging aan het oordeel van de Rechtbank. Vonnis 22 Maart a.s. „Vad." UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdagmiddag om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voorstel tot opnieuw vaststellen van de reeds door den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw goedgekeur de steunregeling; 2. Voorstel tot verlen ging van de steunregeling met een periode van 6 weken; 3. Vaststelling van een Raadsbesluit tot belegging van een waar- borgsom groot f 1425— bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage; 4. Voorstel tot het geven van een gratifica tie aan den gemeente-opzichter wegens ver richt extra toezicht bij de werkverschaf fing; 5 Vaststelling kohier Hondenbelas ting, dienstjaar 1932; 6. Wijziging gemeen- te-begrooting, dienstjaar 1931 en 1932; 7. Ingekomen stukken en mededeelingen. Steuncomité Alhier heeft de eerste uit- keering p.aats gehad van het plaatselijk crisis-comité. Vele gezinnen hadden zich tot genoemd comité om steun gewend, doch aan alle aanvragen kon het comité geen gevolg geven, mede in verband met de wei nige middelen die het crisis-comité ten dienste staan. Toch werd dezer dagen nog uitgekeerd 125 pond spek, 60 pond vet, 100 pak havermout en een aantal bonnen, wel willend door een winkelier ter beschikking gesteld, benevens een bedrag aan geld door middel van waardebonnen. Het plaatselijk comité houdt zich dringend aanbevolen voor bijdragen of giften in natura, want er valt nog heel wat te lenigen Elke gift groot of klein wordt dankbaar aanvaard. De heer J. Penning de Vries uit Oude- Wetering neemt giften zeer gaarne in ont vangst. N00RDWIJKERH0UT. Stille Omgang. Met de Leidsche pro cessie naar den Stillen Omgang te Amster dam heeft de Noordwijkerhoutsche afdee- ling van het Genootschap van den Stillen Omgang Zaterdag de jaarlijksche tocht naar de H. Stede ondernomen. Om 10 uur werd in de kerk van de St. Victor een lof opgedragen door Kapelaan Loerakker, waarna gewandeld werd naar het station om den extra trein op te wachten, waar zich bijvoegden de bedevaartgangers uit Sassenheim. Het was een heele drukte op het anders zoo kalme Noordwijkerhoutsche station. De trein vertrok 10 minuten over 11 uur, zoodat de aankomst te Amsterdam betrekkelijk vroeg was. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar het verslag in ons blad van Maan dag, betreffende de bedevaart. Te ongeveer 6 uur Zondagmorgen kwamen we weer aan te Noordwijkerhout, waarna ieder zijns weegs ging. De deelname was zooals andere jaren wederom zeer groot. Benoemd. Tot le geneesheer van het St. Bavo-Gesticht is benoemd dr. Kerstens, 2e geneesheer van genoemd gesticht. SASSENHEIM. ADRES VOOR EEN TWEEDE WONINGH UUR-VERLAGING. Woningbouwvereeniging „Vooruitgang" Door de bewoners van de huizen van de Woningbouwvereeniging „Vooruitgang" is het volgende verzoek tot het bestuur ge richt: „De ondergeteekenden, bewoners van de huizen van de W.b.v. „Vooruitgang" zijn zoo vrij Langs dezen weg het volgende onder uw aandacht te biengen: Zij hebben met dank kermis genomen van de huurverlaging die met ingang van 29 Februari 1932 werd toegepast en waar- deeren ten zeerste het pogen van uw be stuur, dat daaruit spreekt om tegemoet te komen in de groote algemeene daling van het loonpeil, die voor velen reeds sedert eenige maanden haar beslag kreeg en met de inwerkingtreding van het nieuwe collec tief arbeidscontract voor de Bloembollen streek per 1 Maart 1932, thans allen heeft getroffen. Zooals u bekend is bedraagt de loons verlaging die haar beslag kreeg door de afsluiting van het nieuwe collectieve con tract 20 pet., welke percentage voor velen practisch nog nooger is, daar de extra ver diensten door „aangenomen werk" en over werk geheel of gedeeltelijk zullen verdwij nen. Ook is voor velen de bestaanszeker heid verzwakt, daar veie patroons door den slechten bedrijfsgang genoodzaakt waren hun vast personeel geneel ol gedeeltelijk „los te maken'En ten slotte is er een zeer groot gedeelte dat het zwaarst getroflen wordt, doordat zij sedert lang zonder werk zijn, zoowel in het hoofdbedrijf als in de aanverwante vakken. Op grond van een en ander wenden wij ons tot u met het beleefde doch dringende verzoek wel te willen overwegen of de aanvankelijke verlaging nu of in de naaste toekomst mogelijk door een tweede kan gevolgd worden, daar deze aanvankelijke verlaging, hoezeer ook gewaardeerd, niet in overeenstemming is met de algemeene daling van het loonpeil en de ongunstige omstandigheden. Wij doén dit verzoek met te meer vrij- moedigneid daar ons door uw laatste me- dedeeling gebleken is, dat de huurprijzen in verband met de moeilijke tijdsomstandig heden uw aandacht hebben en wij vertrou wen, dat u de noodige stappen zult willen doen om verdere verlaging mogelijk te ma ken". WASSENAAR. Gevonden voorwerpen. Houten leu- ningstce., bal, accu, gele hond, motorhand schoen. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer A. te Nijenhuis vergaderde Maandag avond de plaatselijke af deeling van de Hanze. Behoudens een kleine opmerking werden de notulen goedgekeurd. Een twee tal nieuwe leden werd door den voorzitter welkom geheeten en opgewekt tot trouw vergaderingbezoek. Hun installatie zal op de volgende vergadering geschieden, om dat de geestelijk adviseur dezen avond ver hinderd was. Op voorstel van het bestuur werd besloten om een filmavond te doen geven vanwege de vereeniging Neder- landsch Fabrikaat. Vanuit de vergadering werd, nadat een lijst van beschikbare films was voorgelezen, de keuze gemaakt op een vijftal, zijnde die van de Brouwerij de Am- stel, fa. Bruynzeel, fa. Pel, Sluis voeJerpro- ducten, fa. Wilton en fa. Rademaker. Het bestuur zal deze aangelegenheid verder af werken. Wijl de agenda snel was afgewerkt, werd de gelegenheid benut voor een uitgebreide rondvraag, waarbij oa. ter sprake kwam de leverantie aan rekenplichtige instellin gen, de winkelsluitingswet, het omwisselen, in spoedgevallen, van wegenbelastingkaar- te nen het gunnen bij inschrijvingen. Nadat de vergadering met den chr. groet was ge sloten, blééf men nog eenigen tijd in ge zellig samenzijn bijeen. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering. Bij de opening deelde voorzitter Polderman mede, dat de penningmeester verhinderd was deze vergadering bij te wonen, zoodat het jaarverslag van dien functionaris ditmaal tot een volgende vergadering wordt uitge steld en dat in verband hiermede het jaar verslag ook de volgende vergadering door den secretaris zal worden uitgebracht. Nadat de notulen door den secretaris, den heer A. van der Schans, waren gelezen en goedgekeurd werden eenige ingekomeD stukken ter tafel gebracht oa. een schrij ven van de Edelmetaalfabrieken te Voor schoten, dat de deelnemers voor de excur sie op 10 Maart a.s. aldaar te 2 uur n.m. worden verwacht; voorts een schrijven van Ir. Wirts, waarbij hij meddeeld, dat hij be reid is t.z.t. een lezing te houden over het onderwerp verwarming; voorts het pro gram der afdeeling Dordrecht, dat bij de viering van een jubileum een groote Natio nale Bloemen- en Tuinbouwtentoonstelling organiseert op 8 t/m. 11 September a.s. Verder wordt medegedeeld, dat de eind- les van den specialen tuinbouwcursus op Maandag 21 Maart a.s. te houden in een lokaal van de Openbare Lagere school aan de van Zuylen van Nyeveltstraat des avonds half acht. Zij die daarin belangstel len kunnen deze eindles bijwonen. Wat betreft het beëindigen van den z.g. kleinen cursus, hiervan is de datum nog niet bekend, doch zal ter kennis van de leden worden gebracht. Hierop wordt door den heer G. J. Boe- schoten een zeer leerzame en interessante lezing gegeven over boomen en heesters in tuinen en parken. Het gebruik en ook wel het misbruik van die boomen en. heesters en beheerschen door boomen in tuinen en parken en ook het overheerschen, voorts behandelde spr. de wijze van beplantingen, den aanleg, groepeering en soortenkeuze tot in bijzonderheden. Ook gaf hij een geheele opsomming wel ke boomen en heesters voor een kleine tuin on/of geschikt waren te achten en behandelde hij de vele vorm en kleurscha- keeringen, zoodat het geheele jaar door steeds iets bijzonders en anders in een tuin te aanschouwen zal zijn. Na de Pauze liet genoemde spreker ter aanvulling een groote serie lantaarnplaat jes zien, waar diverse boom- en heester- groepen zoowel als aanleg in parken ais particuliere tuinen bijzonder tot uiting kwamen. Tijdens de pauze werd het ingezondene, bestaande uit een groep bloeiende Amaril lis Hippeastrum rood en bont, benevens een tweetal Cineraria Multiflora rood en paars, ingezonden door den heer J. Lourens door de daartoe benoemde jury, bestaande uit de heeren A. v. d. Schans, J. Anderson en van der Lint aan een keuring onderworpen en met een eersten prijs bekroond. Bij de sluiting sprak de voorzitter den wensch uit, dat de lieer Boeschoten later nog eens bereid zou zijn op deze lezing te rug te komen, die wegens het vergevorder de uur lang niet ten einde kon worden ge bracht, en hij dankte namens de aanwezi gen den spreker voor de buitengewoon leer zame en duidelijke lezing, hetwelk met ap plaus der aanwezigen werd onderstreept. Hierna sluiting. ST0MPWIJK. Propaganda-club. A.s. Donderdag avond zal de R. K. Prop. Club „St. Paulus" een vergadering houden in „Het Blesse Paard", waar de heer E. Oh. A. N. Franke, leeraar aan het R. K. Lyceum voor Meis jes te Den Haag zal spreken over „Liefde en Ver.iefdheid". Personen beneden 17 jaar worden niet toegelaten. Eierenveiling. Dezer dagen had de jaarlijksche ledenvergadering plaats van de eierenveiling onder leiding van den voorzitter den heer J 3. Fleuren. Na de openingswoorden van den voorzit ter las de secretaris de notulen voor, welke werden goedgekeurd. De penningmeester bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Er werden 340.199 eieren geveiligd, welke f 14.408.21 opbrachten, aan diversen f 1305.36. Aan de leden werd f 15.223 19 uitgekeerd Winst f490.38. De reserve bedroeg f 1846.34. Aan contributie was f 110 ontvangen. De uitga ven waren f 639.31. Saldo 1 Jan. 1932 f 1738.53, zoodat er over 1931 een verlies was van f 107.78. De controle-commissie had de rekening in orde bevonden. In de vacture werd benoemd de heer A. Beddens. Na de ver.oting werd de leerzame film van het bedrijf der N.V P. Sluis „Kiest eieren voor uw geld" vertoond. Door de aanwezigen werd deze film met groote be- langstel.ing gevolgd. Daarna sluiting. WARMOND. Coöp. Spaar- en Voorschotbank. Gis teren had in Hotel de Zon een algemeene vergadering plaats van de Cooperative Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw alhier. De vergadering stond, wegens ziekte van den heer J. Kroon, ou der leiding van den heer J. v. d. Voet. Na dat deze de bijeenkomst had geopend, gaf hij in een kort resumé een overzicht van de gebeurtenissen over het afgeloopen jaar, waarbij hij geruimen tijd stil bleef s-taan bij de heerschende crisis, die ook natuurlijk hier tot uiting kwam. Hierna bracht de desbetreffende commissie verslag uit over de rekening en balans van het jaar 1931, welke zonder op- ol aanmerkingen werden vastgesteld. Als leden der commissie belast met het nazien der rekening over 1932 wer den aangewezen de heeren G. Machen, G. Zwetsloot en K. van Leeuwen. Bij de ver kiezing van een lid voor het bestuur we gens periodieke aftreding van den heer G. B. de Vroomen werd deze als zoodanig herbenoemd, terwijl het altredende lid, de heer A. van Moorsel, lid van den Raad van Toezicht, eveneens werd herbenoemd. Uit het hierna uitgebrachte verslag over 1931 bleek, dat het ledenaantal op 31 De cember 1931 bedroeg 118. In het dagboek werden gedurende het jaar 1931 geboekt 3770 posten, terwijl de totale ontvangsten bedroegen 1.491.548.26 en de totale uit gaven 1.477.757.94, zoodat het kassaldo op 31 December 1931 medroeg 13.790.32. In 1931 werden uitgegeven 931 boekjes. In de spaarbank werd ingelegd een bedrag van 413.268.12 en terugbetaald een bedrag van 300.855.57, zoodat het totaal der spaar gelden als depot voor 1 jaar vast bedroeg ƒ112.412.55. Het totaal der voorschotten op 31 December 1931 bedroeg 77.556.30. De winst over 1931 bedroeg 1280.95 en de to tale reserve 15.557.19. iHerna kwam aan de orde een wijziging van het huishoudelijk reglement, welke wijziging echter een huis houdelijk karakter droeg. Na de gebruike lijke rondvraag, die niets bijzonders ople verde, werd de zeer geanimeerde vergade ring door den voorzitter gesloten. Zeldzaam. De heer G. Thijssen, tuin baas op „het Huys te Warmondt liep met zijn hond in de buitenplaats te wandelen, toen deze plotseling te water schoot. De heer Thijssen stond verbaasd aan den kant te kijken en meende dat de hond in gevecht gewikkeld was met 'n groote rat. Toen de slag teneinde was en de hond als overwin naar uit het water kwam, bleek dat tij een groote otter had dood gebeten. Toen de heer Thijssen den anderen dag met zijn hond op de zelfde plaats kwam, herhaalde zich hetzelfde spelletje en nu was het een otter van met minder dan 75 c.M. lang. Voorwaar een groote zeldzaamheid en voor den heer Thijssen een buitenkansje. Naar men ons van deskundige zijde mededeelde is dit een prachtprestatie van den hond, daar in dergelijke gevallen de otter meestal de baas blijft. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) vertr. 8 Maart 5 uur nam. van Genua. POELAU BRAS arr. 8 Maart van Lon den te Amsterdam. TAJANDOEN (uitr.) arr. 8 Maart te Port Said. KON. NED. ST00MB. MIJ. BARNEVELD, Chili naar Amsterdam, wordt 11 Maart voorm. 125 uur te IJmui- den verwacht. IRIS arr. 8 Maart van Nakskov te Odense. KON. PAKETV. MIJ. N. ZEELAND arr. 7 Maart van Singa^- pore te Sydney. STAGEN vertr. 7 Maart van Fremantle naar Hongkong. TASMAN arr. 7 Maart van Kaapstad te Port Natal. KON. H0LL. LLOYD. Ajax (uitr.) arr. 8 Maart te Rio Janeiro. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN (uitr.) arr. 7 Maart te Mombassa. MELISKERK arr. 8 Maart van Ham burg te Amsterdam. RIETFONTEIN (thuisr.) pass. 6 Maart Dakar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DAMSTERDIJK Vanc.-Rotterdam, arr. 8 Maart te Londen. LOCHGOIL arr. 6 Maart van Rotterdam te San Francisco. NARENTA, Pac.-Rotterdam arr. 7 Maart te Los Angeles. NICTHEROY vertr. 8 Maart van Ham burg naar Rotterdam. ROTTERDAM vertr. 8 Maart van Haifa naar Port Said. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. KOTA GEDE vertr. 8 Maart van Cal cutta naar Vancouver. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI vertr. 8 Maart van Rot terdam naar Batavia via Antwerpen. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. AAGTEKERK (uitr.) arr. 7 Maart te Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS vertr. 8 Maart van Am sterdam naar Londen. PEISANDER arr. 6 Maart van Swan sea te Glasgow. SARPEDON vertr. 8 Maart van Tsing- tao naar Rotterdam.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10