SLAPELOOS HET HUIS DER VERSPIEDERS MAANDAG 7 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER ERNSTIG AUTO-ONGEVAL BIJ LAGE VUURSCHE. Een dame gedood. Te Lage Vuursche bij de grens van Baarn 'beeft gistermiddag een ernstig auto-onge val met doodelijken afloop plaats gehad. Een auto, die uit Rotterdam op weg naar De Bilt wa-s, raakte vermoedelijk ten gevolge vn de tonrondte van den weg en waarschijnlijk ook doordat met een te slap- pe band gereden werd, op het grondgebied van Lage Vuursche aan het slingeren, met het gevolg, dat de wagen bij de grens van Baarn tegen een boom reed. De botsing was zoo hevig, dat de- kap van de auto, voor namelijk aan de achterzijde, geheel ver splinterd werd. terwijl alle ruiten braken. In de auto waren gezeten de heer en mevrouw van V. uit -Rotterdam, met hun 10-jarig zoontje en een neef, Mevr. Van V. werd op slag gedood, terwijl de neef niet ernstige verwondingen aan de handen op liep. De overige inzittenden bleven onge deerd. OOODELIJK ONGELUK TE VOORBURG. Wielrijder door Blauwe Tram gegrepen. Zaterdagavond ongeveer half 12 is op de Koningin Wilhelminalaan, nabij de v. Wa teringelaan te Voorburg een wielrijder bij het oversteken van den weg door de z.g. Blauwe Tram gegrepen en eenige meters meegesleurd. De getroffene, die tot nu toe onbekend is, was zwaar verminkt en is op slag gedood. Zijn rijwiel zat zoodanig onder de tram bekneld, dat wagens ongevijzeld moesten worden. Op den verkeerden weg. Vrijdagavond geraakte een auto op de Kon. Wilhelminalaan te Voorburg op de z g.n. Blauwe Tram. De auto werkte zich zoo diep in het zand dat de hulp van de Blauwe Tram noodig was, om den auto weer op den weg te krijgen. Het bleek dat de bestuurder G. beschon ken was. Met veel moeite Heeft de politie den man uit zijn auto verwijderd. De tram- dienst ondervond ruim 40 minuten vertra ging. De auto is in beslag genomen. De chauffeur werd opgesloten. MEISJE DOOR EEN MERGELSTEEN GETROFFEN. Aan de gevolgen overleden. Te Valkenburg (L.) heeft Zaterdagmid dag halféén een tragisch ongeluk plaats gehd welke een jeugdige persoon het leven kostte. De twintigjarig Bleezer was n.l. de overtollige mergelsteenen van een nieuw gebouwd huis aan het opruimen en gooide deze vanaf de derde verdieping naar bene den. Zijn één jaar jongere zuster liep er onder door en kreeg een dezer twintig ki logram wegende steenen op het hoofd. Zwaar gewond werd zij opgenomen en overleed Zaterdagavond zonder tot bewust zijn te zijn gekomen. IN DE BADKUIP VERDRONKEN. De 24-jarige ongehuwde kantoorbedien de L. K., afkomstig uit Groningen, is Za terdagavond in zijn kosthuis te Eindhoven in de badkuip verdronken. De ontboden ge neesheer vermoedde, dat hij tengevolge van een hartverlamming bewusteloos is gei worden en daarna is verdronken. GASVERSTIKKING. De 44-jarige vrouw K. K. is Zaterdag bewusteloos gevonden in de keuken van haar woning aan den K'ei weg te Hilligers- berg. Zij heeft vermoedelijk een gaskraan open laten staan, waardoor zij bedwelmd is geraakt. De ontboden geneesheer heeft tevergeefs getracht de levensgeesten op te wekken. AAN EEN STROOMDRAAD BLIJVEN HANGEN. Tijdens de werkzaamheden aan het elec- trisch- net te Ilpendam is een electricien, terwijl hij werkzaamheden verrichtte, aan den stroomdraad blijven hangen. Zijn mede-arbeiders, welke op eenigen afstand van hem aan het werk waren, hebben, door in de paal te klimmen, den draad stroom- vrij gemaakt. Met veel moeite werd de man, die bewusteloos boven den draad hing, naar beneden gehaald. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. ZWAKZINNIGE LEVEND VERBRAND. Zaterdagmorgen is aan het Koeplein te Leeuwarden een droevig ongeval gebeurd. De 27-jarige J. T., die zich alleen in de ka mer bevond, kreeg een toeval en kwam daarbij tegen de kachel te vallen, met het gevolg, dat zijn kleeren vlam vatten. De ongelukkige, een zwakzinnige, is daarop nog de kamer uitgevlucht, doch stortte in de gang neer en is aldaar aan de ernstige brandwonden overleden. De buren vonden hem daar spoedig na. het ongeval, reeds voor een deel verkoold. Zijn moeder be vond zich wel thuis, doch was niet bij machte haar zoon te helpen. Spoedig wa ren een arts en een verpleegster aanwezig. Het lijk werd per brancard vervoerd. „Tel." DRIE HUIZEN TE PIJNACKER AFBEBRAND. Gistermiddag werd ten gevolge van een schoorsteenbrand te Pijnacker een drietal huizen in de asch gelegd. Door het spoedig ingrijpen der brandweer was het mogelijk de belendende openbare school te behou den. MEISJE IN DEN TREIN BEROOFD. Geld bij medepassagiers teruggevonden. In den trein van Winterswijk naar Stadtlohn is 'n meisje, dat naar deze plaats reisde, van een bedrag van 225, dat zij bij zich had, beroofd, hetgeen ze eerst be merkte op de plaats van aankomst. Ze stelde zich met de politie in verbinding en herinnerde zich, dat hij haar in den coupé een vrounw had plaats genomen. Het on derzoek bracht aan het licht, dat het meisje juist inlichtingen had verschaft, want bij de vrouw uit Holsterhausen weid het geld gevonden. Ze hield eerst staande het geld gevonden te hebben, doch het bleek dat de vrouw in den tijd, dat het meisje zich naai de retirade begaf, zich het geld uit een tasch had toegeëigend. „Tel." DE INBRAKEN TE HILVERSUM. Een aantal arrestaties. He Hilversumsche politie heeft een aan tal inbrekers gepakt, die den laat sten tijd in eenige villa's meest tijdelijk onbewoon de, hebben ingebroken, o.a. in die van den heer Henri van Booven. Acht zijn er opgesloten. Aangehouden zijn D., V., O., V., L., V., B. en K. allen uit Hilversum. De politie meent, dat zij nu de bende, die de laatste weken Hilversum on veilig heeft gemaakt, in handen heeft. Na genoeg allen hebben bekend zich aan de inbraken te hebben schuldig gemaakt. Er is echter niet veel gestolen. De poging tot roof in Nieuw Helvoet. Naar aanleiding van do poging tot roof bij een alleenwonenden 82-jarigen man te Nieuw-Helvoet, op 20 Februari j.l., heeft de politie te Nieuw-Helvoet te Rotterdam, op last van den officier van justitie aldaar, aangehouden en opgesloten in het huis van I bewaring, L. K., wonende te Rotterdam. Enkele personen 'hebben hem herkend als den man, die Vrijdag 19 en Zaterdag 20 Februari j.l. bij de woning van den grijs- 1 aard is gezien. I K. is een goede bekende van de Rotter- damsche politie. MEISJE TE NAALDWIJK DOODGESCHOTEN. EEN KIND VAN ZESTIEN JAAR. DE DADER GEARRESTEERD. De gemeente Naaldwijk is Zaterdag in den laten avond in opschudding gebracht door een vreeselijk drama, dat zich heeft afgespeeld in de Kerkstraat. Omstreeks half elf liep daar de 16-ja- rige dienstbode C. van der Caay, in gezel schap van een kennis. Het meisje, dat een feestavond had meegemaakt, was op weg naar haar woning. Plotseling kwam haar de 22-jarige letterzetter H. Bliek, die verschil lende malen toenadering to het meisje ge zocht had, doch steeds door haar was af gewezen, achterop loopen. De jonge man haalde een revolver te voorschijn en loste een schot op het meisje, dat haar door de slaap ging en onmiddellijk den dood ten gevolge had. Door de verwarring, die na dezen vreeselijken daad ontstond van alle kanten kwamen menschen toeloopen wist de dader te ontkomen. Later bleek, dat hij zich naar de woning van zijn pleegouders had begeven. Daar de burgemeester, de heer Eisen niet in zijn gemeente vertoefde is d'e loco-bur gemeester, de heer A. L. Verhagen, opge treden als hulp-off. v. justitie en heeft ge assisteerd door twee agenten, den dader in gemelde woning gearresteerd en naar het ploitie-bureau overgebracht. Dit geschied de ten aanschouwe van zeer veel inwoners, wien het opviel, dat BI. oogenschijnlijk niet onder den indruk was, aangezien hij glim lachend tusschen zijn bewakers voortliep. Nadat hem een verhoor wa$ afgenomen, waarbij hij een volledige bekentenis af legde het misdrijf geldt zoo goed als zeker een wraakneming voor de afwijzende houding van het meisje is BI. naar Honselersdijk getransporteerd en in deze plaats in de cel opgesloten. Het lijk van het meisje is naar het St. Marfcinus Gesticht te Naaldwijk overge bracht. Heden zal dokter Hulst uit Leiden de sectie verrichten. De burgemeester van Naaldwijk, die gis termorgen in zijn gemeente is terugge keerd, heeft zich den geheelen dag met deze droevige zaak bezig gehouden. Kort na den aanslag is het parket te 's-Graven- hage gewaarschuwd In dit verband ver nemen wij, dat de dader vermoedelijk he den naar het Huis van Bewaring te 's-Grar venhage zal worden overgebracht. Het gebeurde heeft te ^Naaldwijk, waar zich een dergelijk feit nog nimmer heeft afgespeeld, groote ontsteltenis veroor zaakt. Nader vernemen wij, dat de dader eeni gen tijd omgang met hef; meisje heeft ge had. Hij stond bekend als een geëxal teerde geest. Aan een wraakneming moet niet in de eerste plaats worden gedacht. Het meisje is veeleer het slachtoffer ge worden van de abnormale geestesgesteld heid van den jongen man. BEROUW OF FANTASIE. Zijn echtgenoote verdronken? Op een Aprilavond van het jaar 1926 klonk aan de Ringvaart van Watergraafs meer tusschen de Israëlietische begraaf plaats en de Kruislaan hulpgeroep. Het bleek, dat twee personen, een man en een vrouw, te water lagen. Voorbijgangers schobsn toe en brachten met vrij veel moei te de beide drenkelingen op -het droge. De man had zeer veel water binnen gekregen en was bewusteloos, de vrouw bleek te zijn overleden. Bij het politieonderzoek werd aangeno men, dat beiden twist hadden gekregen en dat de vrouw te water was gesprongen De man was haar nagegaan, doch slaagde er niet in de vrouw te redden. Thahs, ongeveer zes jaar later, heeft de man zich bij do politie van het bureau Lin- naeusstraat vervoegd. Hij zeide, door be rouw gedreven te zijn en geen rust te kun nen vinden in verband met het gebeurde in 1926. Zijn verklaring van thans week af van die van vroeger. Hij deelde namelijk mede, dat hij de vrouw een duw had gege- Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zeuwsterkonde Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotli. en Drogisten 1847 ven, waardoor zij in het water terecht was gekomen. Hij is haar achterna gesprongen om haar er weer uit te halen, doch slaag de hierin niet. Al die jaren had hij geen rust gehad en zijn bezwaard gemoed had hem naar de politie gedreven. Deze zaak is voor de politie niet vrij van twijfel. Immers de mogelijkheido bestaat, ook, dat de man fantaseert en dat de zaak zich heeft toegedragen, zooals in 1926 aan genomen werd. Bewijzen zullen wel zeer moeilijk bij te brengen zijn. De man sprak bij de aangifte over een „moord", die hij bedreven had. Hoogstens zou dit doodslag of mishandeling met doodelijken afloop kunnen zijn. De commisaris van het bureau Linnaeus- straat heeft den man ter beschikking van de Justitie gesteld en het volgende woord is aan den officier. „De Crt." UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Cornelis, z. van D. H. de Graaff en L. van den Berg. Janna Hen- drika, d. van O. Hesselius en A. Buis. Oairolina Margaretha, d. van J. Vasten hout en M. J. Marcus. Trijntje, d. ua G. Maarsen en H. Joren. Dirk, z van A. Snijders en W. J. E. van Zon. Pieter Filip, z. van J. Adriaanse en L. Bouterse. Jakob, z. van G. de Rooij en P. Bos.. André Pieter, z. van P den Breojen en N. de Boer. Peter Johannes, z. van P. J. van Driel en S. B. Vaalburg. Ondertrouwd: J. G. van Andel SI j. en J. Roepert 28 j. D, C. van Kerkhoven 27 j. en A. Schalk 25 j. Gehuwd: H. van Neuren wedr. 42 j. en T. van Oostende 19 j. S. Penninga 26 j. en L. Zorge 24 j. J. Zantingh 25 j. en A. Maarse 23 j. H. M. Wijngaarcieu 26 j. en A. Rovers 26 j. Overleden: J. J. Leensla-g 74 j., geh. geweest met H. J. v. d. Ahee. J. Kor- tenoeven 64 j., ongeh. lzak Evert Ge rard, 4 j., z. van P. Koole en E. Vromans. J. v. d. Ree, 77 j., geh. met E. Sandit'ort. N. Hakvoort 40 j., geh. met J. L. Engel. A. Chir. E. Gischler 85 j., wede. van J. Jongbloed. Levenl. geboren: kind van het mann. geslacht van A. N. van Warmerdam en M. A. Kroon; idem van A. Buijs en L. Demper Gevestigd: Karei van Geffen en ge zin, van Amsterdam, Rozenstraat 190 huis, naar Friedalaan 54. J. Vermeij en ge zin, "van Vinkeveen c-a. woonschip Johan na, naar woonschip liggende m ringvaart tegenover Nieuwe brug. J. de Ruiter en gezin, van Ommen, Schapenalleê 8, naar Wilgenlaan 81. Jacob Hogenbirk en ge zin, van Amsterdam, Noorderakerweg 117, naar Akerdijk 200. W. G. Kuijper, van Amsterdam, Westzaanstraat 11a, naar Ol- meaiaan 82. O. J. Kempenaar, van Aar, A. no. 1, naar IJ weg 486. Vertrokken: A. Wante en gezin, van Lijndeidijk 195 naar Haarlemmeriiede ca. Ringweg 36, Spaarndam. A. M. Trautig, echtgenoote van W. C. Dielomans en gezin, van IJ weg 97, naar Haarlem, Ged. Schalkburgergracht 9. L. Veen en gezin, van lJweg 50, naar Amsterdam, 2e Ooscterparkstraat 156. G. M. Bax, van Schinkeklijk 172, naar Haariem, Bellamystr. 31. L. van der Woude, van Spieringweg 319, naar Haarlem, dr. Leijdstraat 86. S. Dekker en gezin, van Wilgenstraat -15, naar Haarlem, Preangerstraat 30. H00GMADE. j Boomenverkoop. Door het gemeen- tebestuur van Alphen a. d. Rijn zijn 74 boomen, staande in die gemeente, ge- I gund aan P. J. van Goozen, houthandel en boomenrooiers alhier. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 8 Maart. Huizen, 298 M. Alleen TK.R.O.-uitzendingen. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Idem. 12.151.45 Het KRO-Trio od.v. Piet Lus- tenhouwer. 4.00 KfJO-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 8.00 Lijdensmeditatie in de kerk van St. Jan te Broek op Langendijk, door Pastoor J. Th. van Noord. 9.45 Het KRO-Kun&tensemble o.l.v. Piot Lusten'houwer. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1 8 7 o M Alleen A.V.R.O.-uitzenlingen. 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht. 11.00 Orgelspel door P. Halsema. Sophi® Haase-Pieneman. zang. 12.00 AVRO-Kleinorkest o.l.v. Nico Troep 2.30 Gramofoonplaten. 4.00 Idem. 5.30 Optreden van Van Dijk's Origineelo V olendammers. 6.30 R.V.U. 7.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. Bob Scholte, zang. 8.15 Idem. 9.00 Louis Noiret, liedjes. 9.20 Omroep-Orkest od.v. Nico Treep. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Edward OTTenry, orgel. I.20 Leonardo Kemp en zijn Orkest. 4.50 Het Midland Orkest o.l.v. Frank Can tel 1. 6.50 Piano-sónates van Beetmoven. 7.40 „Memories" Oude muziek BBC-Or- kest o.l.v. Joseph Lewsi. Solisten. 9.40 Admiral Guinea", drama van Henkey en^Stcveson. 10.5512.20 Dansmuziek door Ambrose's Blue Lyres. Radio-Paris, 1725M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Idem. 8.20 Muziek uit Toonfilms. 9.05 „Coup de roulis" van Mesager. Kalundborg, 1153 M. II.2012.35 Orkest van Palace-Hotel. 2.204.20 Omroep-Orkest o.l.v. Launy Gröndahl. 7.20 „Les paques ru&ses" van N. Rimski- Korsakov. Omroep-Orkest o.Lv. Emil Ree- sen. 7.35 Radio-tooneel. 9.50 10.20 Het Mogens Hansen-Strijk kwartet speelt Strijkkwartet Op. 76, No. 2, Haydn. L a n g e n b e r g. 473 M. 6.25 Concert uit Hamburg. 11.20 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Middagconcert. 4.205.20 Solistenconcert. 7.20 Composities van Auber, door het Werag-Kamerkoor en Orkest m.m.v. solis ten. Brussel. 508 M en 338 M. 508 M.12.35-^2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-orkest o.l.v. Kumps. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Composities van Leon Delibes, door het Omroep-Orkest o.l.v. Kumps. 9.0510.20 Uit het Patria-zaal te Brussel. 338 M.12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-Orkest. 5.20 Omroep-Orkest oJ.v. Francois An dré. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Operette-avond door het Omroep- Orkest o.l.v. Frongois André. Rome, 441 M. 8.05 Kamermuziek. Daarna: Concert door het Orkest v. d. EIAR. Z e e s e n. 1635 M. 3.50 Concert. 7.40 Uitzi van Heilsberg. 8.40 Concert uit Heilsberg. 9.40 Concertu it Hamburg. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 45) Ik heb je een heeleboel te vertellen 1 Ze begreep wat hij bedoelde en gaf hem jpeen warmen glimlach terug. Ik bedoel... over de Rothan. Ik ben bang dat je zult vinden dat ik een beetje de spion gespeeld heb. Jij Het was voor een goed doel en om jullie te helpen. Ze keek hem in spanning aan: Heb je iets ontdekt? Heel watKijk maar eens hier. Hij liet haar hand los en haalde het leeren etui te voorschijn. Dat heb ik vannacht te pakken ge kregen om je de waarheid te zeggen. In de steengroeve beb ik het hun handlanger afgenomen; de man die hun geheime cor réspondentie van en naar Frankrijk over brengt.... een schipper van een smokkel- boot. Deze papieren waren voor de Rothan bestemd. Hij kwam naar de groeve maar we hadden den man al weer weggeexpe- dieerd. Nance's hoofd was heel dicht bij Jasper's schouder toen zij zich over de papieren boog. Wat is het 1 Mededeelingen in cijferschrift. Om ze te ontcijferenmoet je den sleutel kennen of vinden. Maar je begrijpt natuurlijk wel wat het te beteekenen heeft. Dat bègreèp ze inderdaad en haar ge zicht was bleek en ernstig. Het betee- kent gevaar voor ons. Ten minste als wij het niet verhinde ren. Maar wat wil je dan doen? Hij stak het pakket weer in den zak. Ik geloof dat. ik een dubbele taak heb: aan de spionnage een eind te maken en te verhinderen dat je vader zichzelf ruïneert. En daarvoor is maar één oplosing: de Ro than aan te pakken. Maar hoe? Als hij gearresteerd wordt Zoo onhandig zal ik het niet aanleg gen. Dan hangt je vader ook. Ik ben den aanval begonnen door gisteren ruzie met hem te zoeken. Nadat hij mij had thuisgebracht? Ja. Ik heb hem in een greppel ge gooid. Ze keek hem verschrikt aan. Wat ben je begonnenDaar moet immers een duel op volgen. Precies Nance. Daarom deed ik het ook. Ik verwacht over een paar uur wel wat van hem te hooren. Ze zag er ontzet en verslagen uit. Maar dat mag ik toch niet goedvinden dat je je leven voor ons op het spel zet Ik doe het omdat ik er lust in heb Neen, je doet het voor ons, dat weet ik best. Ik wil het niet hebben. Ik kan het niet dulden. Ik zal naar vader gaan en hem smeeken er mee op te houden. Haar ontsteltenis en verslagenheid ont roerden hem diep. Hij nam haar beide han den. Luister Nance. Ik ben geen kleine jongen. Het is een eerezaak voor mij. Ik ben verplicht met dien man te vechten en hem te verslaan. Zie je niet in dat alles er anders en beter door zal worden Zij durfde hem niet recht in de oogen te küken. Maar je offert jezelf op. Neen, neen. Je moet het zoo beschou wen: Ik zal met de Rothan vechten. Mis schien zal ik hem dooden.... misschien wond ik hem alleen. Als hij het er levend afbrengt, pak ik hem bij den kraag, ver tel hem wat ik weet en geef hem twaalf uur om het land te verlaten. Gaan zal hij. Dan komt het oogenblik om een beroep te doen op het gezond verstand van je va der. De kracht van zijn zelfvertrouwen mon terde haar op. O, aan je dapperheid twij fel ik niet. Maar wat je zegt van vaders gezond verstand Jasper moest lachen om haar humoris tische wanhoop: Wel, ik zal naar hem toegaan en zeggen, Mr. Durell, het spijt me voor u, maar ik heb die heele Fransche affaire ontdekt. Ik heb een aantal van uw geheime paperassen in mijn bezit. Onze vrienden de Chevalier de Rothan. Dat hangt of.... heeft het land verlate^. Dat hangt er natuurlijk van af. Het spelletje is uit. Zweer me dat u zich niet weer met derge lijke complotten zult inlaten en er zal geen woord over mijn lippen komen. Anders zal het mijn plicht zijn u aan de autoritei ten over te leveren. Ze knikte hem goedkeurend toe: O ja>, dat zou prachtig zijn. Het zou alles oplos sen. Hij trok haar wat dichter naar zich toe: Niet alles, Nance. Maar ik ben niet hier gekomen om te vragen wat ik nog niet ver diend heb. Ze keek hem niet aan: Je bent to goed voor ons. Dat is geen verdienste van mij. Ik kan eenvoudig niet anders. Ze kon niet nalaten om hem na deze openhartige bekentenis vroolijk en vrien delijk toe te lachen en toen ze haar oogen naar hem opsloeg zag ze tegelijk dat ze vlak bij het bosch -waren dat de meent in het zuid-oosten begrensde. De stammen van de boomen glinsterden in de mane schijn. Kijk eens; zie je waar we zijn? Wel allemachtig. Ik geloof dat we be ter terug kunnen gaan. Alsjeblieft! Maar stel je voor dat ze je buitengeslo ten hebben Dan zal ik steentjes moeten gooien naar vaders venster. Ja, maar dan Er kwam een schalksche trek om haar mond. Ja dan zal ik moeten zeggen, dJt ik er in de maneschijn op uit geweest ben om stemmen te zoeken! Goed zoo. Maak cr maar een grapje vanHij keek met jongensachtige, onge veinsde bewondering naar haar geestig ge zicht. Maar stol je voor, dat mr. Antho ny vast slaapt en niet wakker wil worden O, het kan me niets schelen om in het hooi te slapen. En mopper dan maar flink tegen hem, dat hij je buiten heeft laten slapen, voor dat hij begint tegen jou te mopperen. Hot is altijd goed den éérsten klap te geven Maar Nance's stemming werd weer ern stiger toen zc Stonehanger zich donker tegen den maanlichten hemel zag aftee- kenen. Ze wist dat ze nu weldra,alleen zou zijn met haar gedachten en met haar angst. Ze kon een gevoel van vrees niet van zich afzetten bij de gedachte aan de crisis die Jasper uitlokte terwille van haar. Zo was bang voor de Rothan en wist dat hij gevaarlijk en onvermurwbaar was. Bij het grasveld voor het terras bleef Nance stilstaan. Ze zag er bedrukt uit. We moesten hier maar afscheid ne men. Hij keek haar aan met een zachten glans in zijn oogen. Goede nacht, Nance. Er was iets in de houding van haar han den alsof ze onbewust verwachtte dat hij ze in de zijne zou nemen en haar oogen waren op zijn gezicht gevestigd met een ernstige uitdrukking. Ik mag niet den ken aan wat er gebeuren kan. Denk er dan niet aan Ik kan het niet helpen dat ik er aan denken moet. •Ze keken elkaar nu recht in de oogen. Nance ik ben niet bang, voor niets. Omdat het terwille van jou is. Wees moedig, liefste Haar lippen trilden. Haar bleek gezicht en haar donkere haren schenen dichter bij hem te komen. Nance. Hun lippen vonden elkaar. Er was een droomerigen trek op haar onhooggehe- ven gezicht met de gesloten oogen. Plotse ling trok ze haar handen terug en vluchtte in een verbijsterde verlegenheid over bet grasveld. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9