HONDENSPORT MAANDAG 7 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S Haarlemmerstr, 57 t/o City Lederen Jekkers f25.00 (Zw. ot Bruin) Beenpijpen, waterdichtf 3.50 Beenkappen, leder f2.50 Echt Lederen Acte-Tasrchen. f 1.50 SCHERP CONCURREERENDE PRIJZEN 1836 R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). Meerburg I speelde gisteren haar laat- sten oompetitie-wedstrijd tegen V. V. L. I in Voorschotei. Deze wedstrijd werd ver diend door V. V. L. gewonnen, toch kwa men zij nog heel goedkoop aan de doel punten. Even over half drie trapt V. V. L., on der leiding van den heer Van Zon, tegen zon en vóór de wind af. Dat dé Meerbur- gers de waarschuwing hadden gekregen om met het oog op de promotiewedstrij den zich niet te veel te wagen, komt al 'heel spoedig tot uiting, daar V. V. L. di- ïect het spel in handen neemt. Speciaal de buitengewone bewegelijkheid van do Gebre. Niersman valt op. Na ongeveer 5 min. spelen krijgt de V. V. L.-mid'half bij een misverstand in de Meerburg-achter hoede een goede kans. dien hij dankbaar aanvaardt, door met een prachtschot in den uitersten bovenhoek, de score te ope nen. (10). Even later, nadat Meerburg enkele doorbraken heeft ondernomen, heeft de Meerburg-midhalf het ongeluk om bij een omhaal de bal tegen zijn eigen hand te schieten. Reglementair juist geeft de scheidsrechfer penalty, doch wa9 het onder de gegeven omstandigheden veel te zwaar gestraft. De midvoor schiet onhoud baar in (20). In deze periode zit het Meerburg ook niet mee. Enkele corners, zeer goed door A. Beekman voor doel ge plaatst hebben ook al geen succes. D. Ver- plancke breekt eenmaal goed door, doch wordt op het critieke moment verhinderd een goed schot te lossen. Zonder dat een der. partijen verder het net weet te vin den breekt de rust met een 20 voorsprong voor V. V. L. aan. Direct na de hervatting weet V. Y. L. uit een corner wederom te doelpunten (30). Hoewel voor de toeschouwers niet erg aanlokkelijk heeft onze achterhoede thans het juiste middel gevonden, om de snelle Y. Y. L.^achterhoede in bedwang te houden. De voorwaartsen worden gewoon vrij gelaten, waardoor van veel te verren afstand geschoten wordt. Deze schoten gaan allen naast of belanden in de veilige handen van onzen doelman. Meerburg trekt nogmaals ten aanval. De bal komt van réchts bij D. Verplancke, die met een buitengewoon goed geplaatst schot het eenig8te tegenpunt weet -te maken. (31). De strijd wordt thans iet3 eenzijdig en breekt het einde met een verdiende V. V. L.-overwinning aan. Meerburg II moest met 41 in D. O. 8. II haar meerdere erkennen, waardoor de kans op het kampioenschap aanmerkelijk gedaald is. Voor de rust wist D. O. S. II door een penalty de score te openen. Voor halftime wist Jac. de Boer echter den stand gelijk te maken. Met 1—1 werd gedraaid. Na de rust is D. O. S. II sterker en weet zij haar meerderheid in drie doelpunten uit te drukken. Met een 4—1 overwinning voor D. O. S. breekt het einde aan. Meerburg III leed in Sassen heim tegen Teijlingen III een verpletterende nederlaag Na de goede resultaten van de laatste wedstrijden is dit zeker een teleurstellend resultaat. Derde elftallers niet ontmoedigd, vol gende keer beter. In tegenstelling met de nederlagen van senioren, deden de junioren het beter. Hoewel we eerlijk gezegd voor beide elf tallen een nederlaag hadden verwacht, wisten beide elftallen een verdiende 31 zege te behalen Meerburg I (Jun.) wonnen op eigen ter rein verdiend van de 8. N. A. junioren. Junioren als jullie op dezen weg voort blijft gaan, kan er nog een behoorlijke plaats op de ranglijst bereikt worden. Het tweede junioren speelde een aar dig partijtje eveneens te Voorschoten te gen Y. V. L. II Jun. Ook zij wisten verdiend met 31 te winnen. Alle drie de doelpunten werden gemaakt door J. Hoogervorst. Inderdaad een fraaie prestatie. Wij maken de leden er opmerkzaam op, dat er iedere Zaterdagmiddag om half drie getraind wordt. Jl. Zaterdag was de opkomst verheugend groot. We hopen, dat <te wegblijvers dit goede voorbeeld zullen volgen en eveneens in het vervolg aanwe zig zijn. R. K. S. V. Alphensche Boys." De dag van gisteren kenmerkte zich voor de Boys door een succes. Het eerste elfétal wist m een zeer goed gespeelde wedstrijd de beide puntjes thuis te hou den. Het tweede elftal deed buitengewoon goed werk en nam door een 63-overwin ning revanche op de geleden nederlaag. Alleen het derde elftal verloor met 24 in den Groenendijk. Over de wedstrijden nog het volgende: In den wedstrijd Alph. Boys IIV.V.B. II brengt de midvoor der Boys den bal aan het rollen en zij komen direct gevaarlijk voor het V.V.B.-doel, doch de verdediging grijpt tijdig in. Bij een hierop volgenden goeden aanval der bezoekers, wordt het leder door een A. B.-speler verkeerd beoor deeld en in eigen doel geplaatst. Niet ont moedigd spelen de Boys verder. Na eenige vergeel'sche aanvallen der thuisclub weet dan onverwachts haar rechtsbinnen met u prachtschot gelijk te maken. V.V.B. zet er nu alles op om de leiding te hernemen, maar keeper Langbroek (die op een goede wedstrijd kan bogen) weet van geen wij ken en redt ten koste van een corner, wel ke evenwel de bezoekers weten te benut ten (12). Even voor rust heeft de thuis club het genoegen uit een strafschot door „Camera" weer gelijk te maken (22). In de tweede helft komen de bezoekers aanstond fanatiek opzetten, doch verder dan de verdediging brengen zij het niet. Met verre schoten zuiveren de backs het terrein, waardoor de Boys-voorhoede weer in staat wordt gesteld aan te vallen. Hun midvoor breekt eens door alles heen en na ook den keeper der gasten uit doel te hebben gelokt, scoort hij onhoudbaar. De Boys hebben nu de smaak te pakken, want binnen enkele minuten heeft hun iinksbinr nen de voorsprong reeds tweemaal ver groot (52). De thuisclub begint nu eenig»- zins te verslappen waarvan de bezoekers dankbaar gebruik maken om hun achter stand te verkleinen (53). Voor de Boys blijkt dit aanleiding om wat flinker te gaan aanpakken 3n snel trekt hun voorhoede goed samenspelend op het doel der bezoe kers af. De bal belandt bij den midvoor, die op fraaie wijze doelpunt (63). Aan val op aanval der Boys volgen, doch on danks dit overwicht breekt het einde on veranderd aan met een verdiende overwin ning der Boys. Scheidsrechter Brugman leidde onberispelijk. In de wedstrijd Alph. Boys ITeijlingen II hebben de Boys getoond, dat zij nog wel voetballen kunnen. Over alle linies waren zij sterker, vooral de verdediging heeft uit stekend werk verricht. Teylingen wint den toss zoodat de Boys aftrappen. Aanvanke lijk blijft het spel eenig-en tijd op het mid denveld, doch als eens de midhalf der Boys het leder naar den midvoor plaatst, schiet hij onhoudbaar in (10). Teylingen komt nu fanatiek opzetten, doch de Boys-keeper blijkt niet voor de poes en weet gevaar te voorkomen. Integendeel is het de thuis club, die aan de overzijde door haar links binnen het net weet te vinden. In de twee de helft heeft geen der beide elftallen meer weten te doelpunten. Hoewel de bezoekeis er alles op zetten om hun achterstand te verkleinen, mocht dit met gelukken. Ook de soms gevaarlijke aanvallen der Boys bleven zonder resultaat, zoodat onveran derd einde kwam met een verdiende over winning der thuisclub. R. K. Sportvereeniging Teijlingen. Het is bijna ongeloofolijk en onbegrij pelijk, dat twee zwakke elftallen het tot 131 kunnen brengen. De Meerburgers hadden nog niet veel gevoetbald en daar bij kwam dat zij maar met 9 man speelden, terwijl de keper wegens een blessure zijn doel moest verlaten. Dit werd hun nood lottig, daar een der spelers ging keepen zonder den scheidsrechter hiervan in ken nis te stellen, wat werd bestraft met een penalty, toen de „keeper" den bal met zijn handen speelde. Sporadisch kwamen de Meerburgers over de helft, doch eenmaal komen zij voor het Teijlinger-doel, waarbij een der spelers van Meerburg wordt ge nomen, wat den scheidsrechter met ont gaat. De penalty wordt keurig ingeschoten. Met 131 voor Teijlingen fluit de scheids rechter einde van dezen eeozijdigen wed strijd I Het tweede elftal moest zijn meerdere erkennen in Alphensohe Boys I, met 20 werd verloren. De junioren verloren van O. V. V. Jun. met 20. Scheidsrechter v. d. Zijden kwam niet op, zoodat de Juniorenleider J. van Nobelen de leiding op zich naml R. K. S. V. S.M.C. Het is alzoo S.N.A. niet mogen geluk ken op S.M.C. revanche te nemen voor de in Stompwijk geleden nederlaag. Wel werd alles op alles gezet en is er gestreden en gezwoegd door beide partijen om eemg voordeel te behalen. Vele kansen zijn door bijzondere toevalligheden om half ge bracht, evenwel moeten we de S.M.C.-kee- per een pluim op den hoed zetten voor zijn uitstekend verdedigen, terwijl hij een uit stekende hulp aan de beide backs had. Hierdoor werd de snelle S.N.A.-voorhoede als verlamd. Was de S.M.C. voorhoede be ter in conditie geweest, dan had het met bij een gelijk spel gebleven, nu werd het 00. Vermelden we nog dat een penalty door S.M.C. werd gemist. Scheidsrechter Angevaare had een lasti ge taak, doch volbracht die tot beider te vredenheid. Het 2e speelde met 10 man tegen S.J.O. IV en verloor met 20. Het derde beant woordde aan de verwachting en speelde tégen A.V.V. II gelijk (1—1). Het le Junioren-elftal deelde met V.V.B. de puntjes door gelijke score, terwijl het tweede Junioren-elftal in R.W.D. II de meerdere moest erkennen met 20, doch ook met 10 man spelend. Supporters die mede naar Alphen wen* schen te gaan op a.s. Zondag geven zich vóór Woensdagavond op bij één der be stuursleden. R. K. Athl. en Sportver. „Rood Wit". VoetbaL Het eerste elftal heeft gisteren korte metten gemaakt met V. V. B. IV, en kraakte de gasten met 70. De junioren boekten eveneens overwin ningen en wel met 51 tegen D. O. S., en 20 tegen S. M. C. II. Omrtreeks 1 uur trapt D. O. S. af en neemt het leder mee naar voren, waar de verdediging retourneert. Om beurten zijn de partijen in den aanval maar tot doel punten komt het voorloopig niet. Na een kwartier spelen neemt D. O. S. met een schitterend schot de leiding. Nog enkele malen ontkomen beide goals aan door- boring maar lQ minuten voor de rust ma- P. S. V. 18 12 2 4 54—32 26 Eindhoven IS 12 1 5 47—31 25 N. A. O. 17 10 3 4 45—32 23 M. V. V. 17 8 3 6 43—40 19 N. O. A. D. 17 6 5 6 41—42 17 L.O.N.G.A. 18 5 4 9 39—40 14 Willem II 16 6 1 9 3933 13 De Valk 17 6 1 10 29—63 13 B. V. V. 17 5 1 11 43—54 11 Bleyerheide 17 3 5 9 25—38 11 ken de Duivels gelijk. Vlak voor de rust nemen de Rood'broeken de leiding. Rust 21. Na de rust speelt men een kalm en rustig partijtje, de Duivels zijn herhaal-, delijk in de meerderheid. In deze periode krijgt de D. O. S. doelman veel werk, maar herhaaldelijk redt hij de situatie en heeft hij hierdoor zijn elftal voor een veel grootere nederlaag behoed. Eerst tegen het einde vergrooten de Duivels den voorsprong en kwam het einde met een 5—1 overwinning voor de thuisclub. De heer v. Velzen leidde correct. De wedstrijd R. W. D. IV. V. B. IV was een genoeglijk partijtje. Gedurende de geheele wedstrijd heeft V. V. B. niets in te brengen gehad en de wedstrijd droeg een eenzijdig karakter. Het einde kwam dan ook met een 70 overwinning voor de Duivels. De heer J. Jansen leidde tot ieders ge noegen. KON. NED. VOETBALBOND. Feijenoord en Alphen kampioen. H. V. V. en Haarlem spelen gelijk. De dag van gisteren heeft dus weer ©en afdeelingskampioen gebracht. Op overduidelijke wijze heeft Feijenoord ziob de meerdere getoond van Z. F. C. De be tere techniek en meerdere routine der Rotterdammers hebben ten slotte toch den doorslag gegeven en Feijenoord is opnieuw afdeelingskampioen. De promotie- en degradatiecompetitie in Afd. I is ingezet met H. V. V.Haar lem, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde (4—4), nadat de Haarlemsche roodbroeken reeds in de eerste tien mi nuten een 30 voorsprong hadden weten te bereiken. Bij de rust was de stand echter 23, 't werd nog 24, maar H. V. V. liet zich niet ontmoedgien en wist het zoowaar tot een gelijk spel te bren gen. Pasteur maakte drie doelpunten voor de Groote Haagsohe. Intusschen kan dit gelijke spel het eerste-klasseschap voor E. D. O. beteekenen. In de eerste klasse van Afd. I eindig de de laatste wedstrijd in een overwin ning van R. O. H. op Stormvogels, waar door de Haarlemmers op fraaie wijze de tweede plaats blijven bezetten. gesp. gew. gel. verl. r.t. pnt. Ajax 18 13 3 2 75—31 29 R. 0. H. 18 11 1 6 53—42 23 West Frjsia 18 6 7 6 51—47 19 K. F. C. 18 8 3 7 43—40 19 H. D. V. S. 18 6 4 8 35—41 16 Snarta 18 6 4 8 33—46 16 Stormvogels 18 6 3 9 42—44 15 H. B. S. 18 5 5 8 44—50 15 't Gooi 18 6 3 9 41—54 15 X 18 4 5 9 42—64 13 In de derde klasse D. slaagde Alphen er ten derden male in het afdeelings- kampioenschap te behalen door een goe de 31 overwinning op U. V. V., terwijl Utrecht bovendien verloor van D. O. S. Ook aan den staart viel thans de be slissing doordat Elinckwijk den zekeren weg koos en won, terwijl Z. N. C. op nieuw verloor. De stand is nu: Alphen 17 13 1 3 68—30 27 Utrecht 17 10 3 4 35—29 23 D. O. S. 18 9 4 5 52—25 2 i U. V. V. 18 10 2 6 44—37 22 Amsvorde 17 5 6 6 30—36 16 Zeist 17 5 6 6 37—43 16 Holland 16 5 4 7 33—37 14 Elinckwijk 17 5 3 9 31—46 13 Culemborg 18 4 4 10 35—43 12 Z. N. C. 17 2 3 12 21—49 7 In de derde klasse A. van Afd. n bleef Scheveningen haar prestaties ge trouw en won opnieuw van Lugdunum. waardoor de kampioensclub met een I voorsprong van zes punten ongeslagen het seizoen beëindigt. L. F. C. won met 21 van Bodegraven en G. S. V. met dezelfde cijfers van Al- phia, nu het te laat is. De stand is: Scheveningen 18 14 4 6623 32 Lugdunum 18 13 5 4523 26 Hillinen 15 9 6 36—32 18 Alphia 1.7 6 4 7 41—43 16 L. F. C. 18 6 4 8 25—30 16 U. V. S. 15 5 5 5 37—31 15 R. V. O. 18 5 3 10 38—51 13 Bodegraven 18 5 3 10 41—57 13 A. S. O. 17 4 4 9 28-40 12 G. S. V. 18 4 3 11 25—51 11 In het Zuiden roerden de degradatie- candidaten zich geducht. Zoowel de Valk als B. V. V. wisten te winnen, resp. van L. O. N. G. A. als van N. O. A. D. De laatste wedstrijd moet hier nu de beslis sing brengen. In het Noorden stelde Friesland zich veilig door een 31 zege op Leeuwarden, zoodat F. V. C. nog slechts een geringe kans op behoud heeft. Veendam 18 16 I 1 61—19 33 Velocitas 18 16 2 100—2ó 32 Leeuwarden 18 7 5 6 45—44 19 G. V. A. V. 17 6 6 5 52—49 18 Be Quick 17 5 4 8 34—49 14 Frisia 17 6 1 10 36—59 13 Friesland 18 6 1 11 31—71 13 Alcides 17 5 2 10 38—49 12 Achilles 17 4 3 10 33—42 11 F. V. 0. 17 2 5 10 25—52 9 De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. StormvogelsR. C. H. 25. Promoti e-d egradatie. H. V. V.Haarlem 44. Tweede klasse A. Bloemendaal—D. W. S. 5—1; H. R. O. De Spartaan 11. Tweede klasse B. E. D. O.Hercules 62. Derde klasse D. U. V. V.Alphen 13; D. O. S. Utrecht 31; AmsvordeHolland 36; ZeistZ. N. C. 31; OulemborgElinck wijk 24. AFDEELING IL Eerste klasse. Beslissingswedstrijd. FeijenoordZ. F. C. 5—0. Tweede klasse A. OvermaasO. N. A. 32; Steeds Hoo- gerO. D. S. 23; UnitasD. H. C. 53 Tweede klasse B. FortunaB. M. T. 11; GoudaV. O. C. 30; NeptunusD. C. L. 21. Derde klasse A. G. S. V.Alphia 21; L. F. O.Bode graven 21LugdunumScheveningen 2—4. Vierde klarse A. B. T. C.Vogel 46; R. C. L.Archi pel 20; V. C. S. T.Zwart Blauw 63. Res. 3e klasse A. D. H. C. IllH. V. V. IV 5-3; U. V. S. IIB. E. C. II 1-5. Ijes. 3e klasse D. Zeist IIHercules II 26. Res. 3e klasse E. Alphen II—U. V. V. III 7-0; Vrien denschaar IIID. O. S. II 33. AFDEELING IV. Eerste klasse. L. O. N. G. A.—De Valk 1—2; B. V. V. N. O. A. D. 6—3. AFDEELING V. Eerste klasse. LeeuwardenFriesland 13; G. V. A. V.Be Quick 11. Vriendschappelijk. D. F. C.Eindhoven 74; Sparta— P. S. V. 43; Z. A. C.Hilversum 27; HeraclesEnschede 50; Go Ahead —Blauw Wit 23; Zuid-LimburgNoord Limburg (te Roermond gespeeld) 64. LUGDUNUM—SCHEVENINGEN 2—4. Voor dat deze wedstrijd een aanvang nam, overhandigde de voorzitter van den L.V.B, vergezeld van eenige toepasselijke woorden aan aanvoerder Bekkering het L.V.B.-schild. Scheveningen ontving bloemen uit de handen van den aanvoerder met haar be haald kampioenschap. Veel belangstelling en heerlijk voetbalweer. Scheveningen won met 2 goals meerderheid, die de juiste ver houding weergeven.Hun voorhoedespel was beter en geraffineerder, waarbij voor al de rechtsbuiten-man een meester bleek te zijn in het maken van verrassende doel punten, die ongenaakbaar langs keeper van der Berg vlogen. Met een wil om dezen wedstrijd te winnen begonnen de Pomona- bewoners den strijd. Overweldigend was de aanval, die zelfs minuten lang onafge broken duurde, en waarbij de Schev. ach terhoede zich deed kennen in het voort durend uittrappen van de bal. Onversaagd kogelde Vermondt en van der Laan uit do voorhoede, en Landesbergen uit de mid denlinie, om zoo spoedig mogelijk een voor sprong te bereiken, het lukte echter Schev. het dreigend gevaar te trotaeeren. De kam- pioensploeg, die op dat moment niet den indruk maakte, trachtte uit deze Lugd.- greép te ontkomen, en heel geleidelijk ging dit dan ook wel, zoo zelfs, dat kort daar na Scheveningen een hoekschop kreeg boe gewezen, die de linksbinnen over de doel- Lat kopte. Nogmaals komen de gasten goed combineerend ten aanval, waarbij een der Leidenaara hands maakt, gevolg „penalty", welke op buitengewone wijze in een doel punt werd omgezet (01). Gesteund door deze winst, maakt kort daarna de midden voor er 02 van. Wederom komt Lugd-. in het offensief, het spel is echter kort, en de schoten zijn slapjes. De gevaarlijke man is van der Laan, en deze wordt in de gaten gehouden, niettemin ontsnapt hij een mo ment aan zijn bewaker, en op een werke lijk goede manier wordt door hem het eer ste doelpunt gefabriceerd (12). Tot aan de rust is het een afwisselende strijd, doch Dresseerclub „DE SPEURHOND" de Eerste hier ter stede aange sloten en erkende Dresseerclub der Kon. Ned. Politiehond. Ver. Inlichtingen verstrekt Secr. H. J. DE HEIDEN, Schelpenkade 15, Leiden. 1850 Oefenterrein Posthoflaan, INGANG MARIENPOELSTRAAT. IQ de verlangde doelpunten blijven achter wege. Na de rust heeft Lugdunum voortdurend getoond, de meest machtige in het offen sief te zijn, voor 't doel genaderd was de afwerking hopeloos. Een hoogst enkele maal ontglipte de Schev. voorhoede, en dan werd heb gevaar voor keeper van der Berg zeer groot. Scheveningen begint forsch te spelen, en reeds klinken eenige onaangename kreten uit het publiek, waar bij de goed leidende scheidsrechter heb sein geeft even te stoppen voor het nemen van maatregelen. Lugdunum mag een vrij® trap nemen, van der Laan tipt over, daar na een corner, die Commenseel nonchalant achter geeft. Op een moment gaat de snelle rechtsbuiten van de gasten er van door, en vanaf zijn lijntje vliegt razend snel de bal ongenaakbaar in 't doel (13). Lugdunum geeft zich niet gewonnen, en vooal de middenlinie, met de spil als uit blinker, voedt op voortreffelijke wijze de voorhoede, al maakt dan de voorhoede daar geen dankbaar gebruik van. Het ia van der Laan die dicht het doel is gena derd, maar eenige meters naast het doel schiet. Ten slotte heeft Leiden echter suo- ces (23). De kampioenen ontwikkelen een >xij sober spel. De handige rechtsbuiten glipt door een legio spelers, en maakt on verbiddelijk 24. Lugdunum doet vele po gingen om den achtersband te verkleinen, het lukt niet, en wanneer de scheidsrechter het einde blaast, heeft Scheveningen door haar goed voprhoede-spel de overwinning verdiend. L F. C.—BODEGRAVEN 2—1. In een weinig belangrijken wedstrijd heeft L. F. O. een kleine overwinning be haald. In den aanvang was de strijd gelijk: opgaand en somwijlen moest L. F. C. verde digend optreden, om het vrij goede open spel der Bodegravers te fnuiken. Zooals ge woonlijk was spil Segaar in goeden vorm, en voedde op voortreffelijke wijze zijn bui tenspelers. Een keurige kopbal van Van Leeuwen wordt gehouden en er komt thans een periode van volmaakt overwicht. Een enkele maal treedt Bodegraven gevaarlijk op, doch Duffels als doelverdediger weet elk schot naar behooren te keeren. Gerui- men tijd is er van krachtverschil weinig te bespeuren. Voor de rust is het Nagtegeller die voor de rust met een kopbal de leiding geeft aan de thuisclub 10. Na de hervatting ongeveer hetzelfde spelbeeld. Het offensief der L.F.C.-voor- moedo blijft voortduren, maar door het al om bekende stug verdedigen van Bodegra ven weet men doelpunten te voorkomen. Eindelijk is het Nagtegeller die aan zijn bewaking ontsnapt, handig enkele spelers passeert, en fraai inschiet (20). Bode graven blijft stug aanvallen en een enkele maal speelt de L.F.C-rechtsback gevaarlijk terug, waardoor dan ook het tegenpunt der bezoekers ontstaan 21. Even voor tijd raakt bij een algemeeneu aanval Duffels geblesseerd, maar onze bekende L.F.O.- keeper weet van geen wijken en moedig blijft hij de laatste vijf minuten zijn doel verde digen. L. F. C. behaalde daardoor in de voor de withemden bekende eindspurt zijn zooveelste overwinning. Moge het voor vol gend jaar een aansporing zijn dit vanaf het begin te doen. U.V.V.—ALPHEN 1-3. Alphen kampioen. De kamp tusschen Alphen en Utrecht, de twee gegadigden voor den kampioens titel is in het voordeel der Rijnbewoners geëindigd. Alphen won verdiend van U.V. V. Utrecht daarenboven had de hoffelijk heid van D.O.S. te verliezen, zoodat Alphen thans 4 punten voorsprong heeft op de Utrechtenaren en daar beide ploegen ieder nog slechts een wedstrijd hebben te spelen, zijn deze laatste thans definitief voor het kampioenschap uitgeschakeld en wist Al phen op deze eere-tatel beslag te leggen. Uiteraard was er voor dezen wedstrijd, die voor Alphen de beslissing kon brengen, enorme belangstelling en we mogen veilig aannemen, dat eenige honderden suppor ters de jongens uit Rijnland vergezelden, om hun favorieten tijdens den wedstrijd aan te moedigen. In de eerste helft wist Alphen zich reeds een 21-voorsprong te verzekeren, terwijl daarna H. van Kooyk door een schitterend doelpunt den stand op 31 in het voordeel der bezoeker» bracht, waarmede de strijd werd beslist. Over den wedstrijd het volgende: Onder leiding van schgidsreohter C. A. Bos wordt afgetrapt. Alphen wint den toss, dus U.V. V. brengt den bal aan het rollen. De Utrechtscho voorhoede neemt het leder on middellijk mede en reeds spoedig onsbaat voor Alphen gevaar. De verdediging der bezoekers weet aanvankelijk erger te voor komen. De druk op het Alphen-doel blijft intusschen aanhouden en als er slechts en kele minuten zijn gespeeld, plaatst de mid voor van U.V.V. den bal met een keurig schot in den uitersten hoek van het doel (10). Dit is voor Alphen het sein voor den aanval en in de hierop volgende pe riode krijgt het U.V.V.-doel het hard te verantwoorden. Telkens stormt de wit- zwarte voorhoede gevaarlijk op het doel der thuisclub af en het is dan ook uit een dezer aanvallen, dat R. v. Kooyk na on geveer 15 min, voor Alphen den gelijkma-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6