UIT DE RADIO-WERELD I.E.M.C.O. - RADIO KERKNIEUWS WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG S MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Programma's voor Zondag 6 Maart. H u i t e n, 296 M. 12.15 Bet K. R. O.-Sextefc o. 1. Piet Lustenhouwer. 2.30 Het Stradivarius Kwartet uit New- York. 8.15 Het Maaatrichtaoh Stedelijk Orkest 0. 1. v. H. Hermans, M. Tijseen, viool Carel Haack, cello. 10.40 Epiloog. Hilversum, 1875 M. 9.30 Frieda Belinfante, cello. 10.0012.00 Kerkdienst door de V.P.R.O. 12.00 Het A. V. R. O.-Kamerorkest o. 1. Louis Schmidt. 1.Filmpraatje. I.30 Voortzetting concert. 2.304.00 Hen Concertgebouw Orkest o. 1, v. Eduard van Beinum. Borthe Seroen, zang. 4.00 Gedeelten uit „Dè getemde Feeks". Shakespeare-Cyolus. 5.00 V. A. R. A.-Kinderuurtje. 6.00 Concert door het V. A. R. A.-Orkeet 0. 1. v. Hugo de Groot. In de pauze: A. M. de Jong. 6.15 A. V. R. O .-orkest o. 1. v. Nico Treep 9.10 Tooneel. Goeienavond, buurtje, van Poise. Hélène Oals, sopraan. Willem Schans man, tenor. 10.05 Het Dresdener Strijkkwartet. 10.3512.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest Bob Scholte, refreinzang. Daventry, 1554 M. 3.20 Piano-voordracht door Cortot 4.35 Het B.B C.-Theater Orkest o. 1. v. Leslie Woodgate. Gerda Hall, sopraan. 5.50 Vooaalconcert door Dale Smith, ba- riton. 9.25 Het B.B.C.-orke8t o. 1. v. Victot Hely Hutchinson, John Thorne, bariton. 10.50 Epiloog. „R a d i o-P a r i s" 1725 M. 8.05 G ramofoonplaten^ II.20 Gramofoonplaten. 11.50 Gramofoonplaten. 12.40 Orgelspel. I.205.20 Gramofoonplaten. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. 9.5011.50 Gramofoonplaten. Kalundborg. 1153 M. II.2012.20 Omroep-Drkest o. 1. v. Lau- ny Gröndahl. 2.20 Gramofoonplaten. 2.45 Omroep-Orke8t o. 1 v. Emil Reesen. 7.2010.20 Harmonie-concert o. L van Launy Gröndahl. 10.2011.50 Uitzending van Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.20 Concert uit Hamburg. 12.201.50 Middagconcert. 3.204.05 Ged. uitzending van de voet balmatch DuitschlandZwitserland. 7.20 „Bmder Straubinger", Operette van Edmund Eysler. Orkest o. l. v. Kühn. Re gie: Anheisser. Koor: Maier. Tot 11-20 Avondconcert door Arthur Wolf. Brussel 509 en 339 M. 50S meter: 12.35—-2-.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-Orkest o. L v. Knmpe. 6.20 Gramofoonplatenoonoert. 8.20 Uit de Merlinczaal te Antwerpen; Concert. 9.20 Concert uit Brussel. 338 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-Orkest e. L v. Francois And ré. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroep-Orkest o. L v. Francois 'André. Rome, 441 M. 8.05 Vocaal- en In st ramen taalooncert» Zeesen, 1635 M. 10.50 Hja Livschakoff en Orkest. 2.20 Steinerkapel. 3.20 2e helft v. d. wedstrijd Duitschland t—Zwitserland. 7.20 Concert. 9.30 Concert. Programma's van Maandag 7 Maart Huizen. 298 M. Alleen N. 0. R. V.-uitzendingen. 8.159.30 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart. 5.00 Solistenconoert mej. ByBter, sopraan J. Lagee, bariton. 6.30 Gramofoonplaten. 8.00 Het N. O. R. V. Symponie-Orkest o. 1. v. Frits Schuurman. 10.5011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. V. A. R. A. Algemeen Programma. 10.voorm. V. P. R. O. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 V. A. R. A.-Septet o. 1. v. Ié. Eyl. 10.15 Voordracht door Janny van Oogen. 10.30 Vervolg concert. 11.45 Declamatie. 12.00 Het Amsterdamech Solistenkwintet o. 1. v. Loe Cohen. 3.00 Het LHrechtsch Trio. 4.00 Gramofoonplaten. 5.— V. A. R. A.-Septet. o. L v. Is. Eyl. 7.00 Paedagogisch concert. 8.20 Het V. A. R. A.-Orkest o. L v. Hugo de Groot 9.00 Radio-tooneel. 9.45 Vervolg Concert. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Norah Scott-Turner, sopraan. Su san Spain Dunk Trio. I.05 The Commodore Grand Hotel Or kest o. 1. v. Joseph Muscant. 2.25 Gramofoonplaten. 4.05 Heien Luard, cello. M. Jardine, piano. 4.35 Concert door Moschetto en zijn Orkest 6.50 Piano-sonates van Beethoven. 8.20 Vaudeville-Programma. 10.00 Kamermuziek door het Lehner Strijkkwartet II.2012,20 Dansmuziek door Sydney Kyte en zijn Band van Picoadilly HoteL R a d i e-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 „King Lear" van W. Shakespeare. Uitz. vanuit Theater „Odeon". Kalundborg, 1153 M. 11.20—-1.20 Strijkorkest van Hotel Angle- terre. 2.504.50 Louis Oreil en zijn Orkest. 9.20 Het Kopenhaagsch Philharmonic Or kest o. 1. v. Peder Gram met solisten. 10.05—11.50 Uitzending van Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Concert uit Hamburg. 11.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Middag-concert. 4.205.20 Het Omroep-orkest uit Müh- lacker o. L v. Gustav Görlich. 7.20 Het Düsseldorfer Kamer-Orkest o. L v. Dr. A, Frölioh. Milli EngelmannGill- rath, sopraan. Tot 10.35 Concert door Leo Eysoldt en het Werag-Orkest. 10.3511,20 Dansmuziek door Mischa Graef. Brussel, 509 en 339 M. 508 meter: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-Orkest e. 1. v. Francois lemans. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Sonatee. 8.20 Gramofoonplaten. „Rienzi" van Wagner. 8.35 Mevr. J. Boulanger, zang. 9.20—10.20 Concert. 338 meter: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-Orkest o. L v. Fran&ois André. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o. 1. v. Arthur Meulemans. Rome, 441 M. 7.35 Symphonie-Concert o, L v. Maestro Pedrollo. Zeesen, 1635 M. 1.90 Concert. 3.50 Piano-concert. 4.20 Vocaalconcert. 7.20 Dansmuziek. 8.30 „Liselott" 4e en 5e acte. VASTE WEERSTANDEN. Hoe ze berekend worden. Wanneer men de moderne schema's be kijkt valt het direct op dat in tegenstel ling met vroeger talrijke vaste weerstan den en condensatoren worden gebruikt. Al deze verschillende weerstanden en con densatoren hebben echter een bepaalde functie te vervullen. In de eerste plaats wordt de anode spanning voor de verschillende lampen met vaete weerstanden geregeld. De plaatspan ning-transformator levert één spanning en deze moet voldoende zijn voor de anode van de eindversterkerlamp, laten we aan nemen dat deze 300 Volt noodig heeft. De eindlamp kan dus direct biermede worden verbonden. De hoogfrequentversterkerlamp yan het schermrooster-type vereischt 200 Volt. De spanning moet dus met 100 Volt verlaagd worden, wat met een va€te weer stand geschiedt» Om de groote van deze weerstand te kunnen bepalen is het noo dig de anodestroom te weten. Dit bedraagt ca,. 6 m. Amp. (0.006 Amp.). De weerstand moet dus eon spanningsverliee opleveren van 100 Volt. De grootte van deze weer stand bedraagt: 100 0.00G is 16666 Ohm. Hiervoor wordt een weerstand genomen van 16000 Ohm. Het schermrooster van de van ca. 100 Volt noodig. De stroomsterkte is zeer gering en bedraagt ca. 1 m. Amp. Deze weerstand moet dus een waarde heb ben van 100 0.001 is 100.000 Ohm. De detectorspanning bedraagt 5080 Volt» Hiervoor wordt daarom een variabele weerstand genomen met een maximum waarde voldoende om 250 Volt spannings- verlies (30050 is 250) te geven. Als we de anodestroom van de detectorlamp op 6 m. Amp. bepalen is de berekening bekend 250 0.006 is 41666 Ohm. Een variabele weer stand van max. 50.000 Ohm is voldoende. Voor elke weerstand is een vaste conden sator noodig die tusschen aarde en de on derkant van de weerstand geplaats wordt. Er zijn diverse soorten weerstanden in den handel, de z.g. spaghetti-weerstand leent zich bij voorkeur voor geringe stroom sterkte. De anodestroom van één lamp gaat er slechts doorheen. De weerstanden voor negatieve roosterspanning moeten van dikker draad gewonden zijn; hierdoor gaat de anodestroom van alle lampen te zamen, dus ca. 3050 m. Amp. De bereke ning van deze weerstanden is al even een voudig. Er moet ca. 20 Volt roosterspan ning zijn, de stroomstrekte rekenen we op 30 m. Amp. De weerstand wordt dan 20 0.03, is 666 Ohm. De waarde die algemeen gebruikelijk is, 650 Ohm, kan hier dus ook gebruikt worden. Mare 104 LEIDEN - Tel. 1118 toor In verband met bovenstaande valt nog op te merken dat de weerstanden alle di rect verbonden worden met het punt van de hoogste anodeapanning. Indien men de aftakking voor de deteotorspanning mid dels een weerstand bijv. zou maken aan het schermrooster van de H. F. versterker- lamp, welk punt een spanning beeft van 100 Volt, zou de schermroosterspanning direct een geheel andere waarde krijgen. Bij de berekening van deze weerstand im mers werd een stroom van 1 m. Amp. aan genomen, terwijl er dan ook nog 6 m. Amp. voor de detectorlamp doorheen zou gaan. De schermroosterspanning zou dan veel lager worden. Verandering van rooster- spanning heeft ook anodestroomverande- ring ten gevolge. Een hoogere roosterspan ning resulteert in een lagere anodestroom. De anodestroom moet dus opgemeten wor den bij een juist ingestelde roosterspan ning, waarna de grootte van de anodeweer- atand berekend kan worden. W. P. KALENDER DER WEEK HALF VASTEN. ZONDAG, 6 Maart: 4e Zondag v. d. Vas ten. Mis: Lagtare. Geen Gloria. 2e gebed v. d. W.H. Perpetua en Felicitas, "Martelaressen. Credo. Kleur: Paars. 't Is half Vasten. De verlossing is in het zicht. Bij voorbaat verheugt zich de H. Kerk daarover. (Introitus). Van deze vreugdestera- ming is geheel de Liturgie van dezen Zondag doordrongen. Wij zijn geen slaven meer van Satan, maar, dank zij Christus' kruisdood, vrije kinderen Gods* (Epistel). God is onze Vader; op Hem is onze hoop. Hij voedt Zijne kinderen met een allerzuiverste Spijze, een voedzaam Brood, dat ons een onderpand is voor onze toekomstige heerlijkheid. (Evan gelie). Voortdurend genieten wij Zijne be scherming en wij mogen vast vertrouwen na dit leven in te gaan in den hemel, waar ware vrede aller overvloedig deel is en wij Zijn H. Naam zullen loven. (Graduale; Tractqs: Com- munio). Ja, waarlijk, het is passend in heilige blijdschap den Heer te loven, Zijn H. Naam te prijzen, want Hij is goed. (Offertorium). MAANDAG, 7 Maart. Mis v, d. H. Thomas van Aquino. Belijder en Kertyeeraar: In me dio. 2e gebed (en laatste Evangelie) v: d. Maandag in de vierde week v. d. Vasten. Credo. Kleur: Wit. Of de H. Mis v. cL Maandag: Deus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Thomas. Kleur: paars. Op een allerheerlijkste wijze vereenigt de H. Hhomas in zich deugd en wetenschap. Hij is de „engelachtige leeraar". Door zijn hoog- wetenschappelijke werken heeft hij de Kerk onschatbare diensten bewezen en zal hij blij ven bewijzen. In zijne werken blijft de H. Tho mas de machtige bestrijder van alle dwalingen. DINSDAG, 8 Maart. Mis v. d. H. Joannes de Deo, Belijder: Os Justi. 2e gebed (en laat ste Evangelie) v. d. Dinsdag. Kleur: Wit. Of de H. Mis v. d. Dinsdag: Exaudi. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Joannes de Deo. Kleur: paars. De H. Joannes de Deo is een groot troos ter en vriend der zieken geweest. Zijne mede lijdende liefde voor de lijdende menschheid maakte hem tot stichter der Hospitaalbroe ders van St. Jan. WOENSDAG, 9 Maart. Mts v. d. H. Fran- cisca Romana, Weduwe: Cognovi. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. Woensdag. Kleur: Wit. Of de H. Mis v. d. Woensdag: Cum sanctt- ficatus Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Fran- cisca. Kleur: Paars. Tot de jaren van verstand gekomen kende de H. Francisca geen vuriger wensch dan in het klooster geheel en al voor God te leven. God beschikte het echter zóó, dat zij in het huwelijk trad en moeder werd van twee kin deren. Als moeder mag zij ten voorbeeld ge steld worden aan onze katholieke moeders in het opvoeden der kinderen. Na den dood van haren echtgenoot trad zij in de door haar ge stichte Orde der Oblaten en stierf in 1440- DONDERDAG. 10 Maart. Mis v. d. H.H. 40 Martelaren van Sebaste: Clamaverunt. 2e ge bed (en laatste Evangeliel v. d Donderdag; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heiligen). Kleur: Rood. Of de H. Mis v. d. Donderdag: Laetetur. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H.H. 40 Martela ren; 3e A Cunctis. Kleur: Paars. VRIJDAG 11 Maart. Mis v. d. Vrijdag: Me- ditatio. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e Gmnipotens (voor levenden en dooden). Kleur: ZATERDAG. 12 Maart. Mis v. d. H. Gr ego- rius Paus, Belijder en Kerkleeraar: Sacer- detes. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. Zaterdag; 3e voor den Paus. Credo^ Kleur: Wit. Of de H. Mis v. d. Zaterdag: Sitientes. Geen Gloria. 2e gebed "v. d. H. Gregorius; 3e voor den Paus. Kleur: Paars. Gregorius I, Paus van 590 tot 604, wordt terecht genoemd „de Groote". Ondanks zijne voortdurende ziekelijkheid strekte hij zijne zorgen uit over de geheele Kerk en heeft zeer veel voor haar gedaan in moeilijke tij den. Groot zijn ook zijne verdiensten voor de H. Liturgie. Naar hem wordt onze mooie kerk zang genoemd de „Gregoriaansche". N.B. Als niet anders wordt aangegeven da- j gelijks Gloria, geen Credo. De Prefatie v. d. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Coleta, Maagd; 3e v. d. H.H. Perpetua en Felicitas. WOENSDAG. Mis v. d. H. Catharina van Bologna, Maagd: Vultum, 2e gebed v. d. H. Francisca; 3e v. d. Woensdag. Laatste Evan gelie v. d. Woensdag. Of de H, Mis v. d. Woensdag: Cum saneti- ficatus. Geen Gloria. 2e gebed v. d, H. Catha rina: 3e v. d. H. Francisca. Kleur: Paars. VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Joannes Baptista van Fabriano en Christophorus van Milaan, Belijders: Confiteantur. 2e gebed {en laatste Evangelie) v. d. Vrijdag) v. d. Vrijdag; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. Of de H. Mis v. d. Vrijdag: Meditatio. Geen Gloria. 2e gebed v. d. Z.Z. Joannes Baptista en Christophorus; 3e A Cunctis. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. 2ekerTruschtHeeAc*tbaai,n ECHTE FRIESCHE (HEERENf Kap. W. van Alphen. Voor zijn vertrek naar Den Haag waar htj tot kapelaan benoemd ia hebben de ka tholieken van Gouda den Weleerw. Heer W C. C. M. van Alphen dank betuigd voor den veelzijdigen arbeid, welken hij voor hen gedurende twee jaren, zoowel op so ciaal als geestelijk terrein heeft verricht. Woensdagmiddag nam hii afscheid van de werkloozen, wier nood hij verzachtte door de oprichting van het R. K. Crisis- comité; Donderdagavond waren het eerst bestuur, leiders en leden van het jongens patronaat „St. Jan", die hem huldigden als den directeur, door wiena ijver en toe wijding hun patronaat tot een model insti tuut is gemaakt. Daarna hebben in den schouwburg „Con cordia", die tot in de uiterste hoeken ge vuld was, de organisaties en vereenigingen, waarin kapelaan van Alphen als directeur of geestelijk adviseur een leidende positie innam den cijns van haar dankbaarheid gebracht. Er werden daar vele toespraken gehouden. De Hoogeerw. Heer Deken B. M J. van Rooy schetste in zijn rede de kwa liteiten van den vertrekkenden priester en roemde hem als een werker,, wiens naam voor altijd aan katholiek Gouda zal ver bonden blijven vooral door de titels: liefde volle vader der werkloozen; stichter van het Salvafonds, waardopr de bouw van het St. Jozefpaviljoen een feit is geworden en ten slotte door den titel onvermoeide jeugdapostel. Spr. betuigde zijn spijt over het onverwachte heengaan, juist op het oogenblik, dat de stichting van een jeugd clubhuis een feit zou worden. Namens de organisaties en katholieken der parochie bood hij hem een zeer fraaie platee'en zuil met bloempot als blijvende herinnering aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de voorzitters van den Volksbond, de Mid- denstandsvereeniging „de Hanze", den Land- en Tuinbouwbond en den Vrouwen bond. Pastoor de Graaf sprak daarop den scheidende op hartelijke wijze toe. Kapelaan van Alphen dankte zeer onder den indruk voor hem betoonde hartelijk heid, welke hem het brengen van het van hem gevraagde offer gemakkelijker zal mar ken. REUZENENTREE. Een vreemdeling kwam in ons land. Een kerel als een olifant. Men is met citer en cymbalen dien langen^ snuiter in gaan halen. Lang voor hij in ons landje kwam, stond alleman in vuur en vlam en niet zoo maar een heel klein schijntje voor dezen jongen* lang geen kleintje, maar juichend stond heel Rotterdam, toen deze boom de trein uitkwam. Hij boog zich dubbel uit "t portier en 't scheelde 'n haartje maar, een zier, of, als hij zich had opgericht, hij had het dak er afgelicht. En in dien plechtig stille stond, zette hij voet op Holland's grond Dat ging heel langzaam en bedaard, maar zie, toch dreunde heel de aard, alsof een beving ons beving en d' aardbol aan het trillen ging. En onze Biltsche Seismo graaf noteerde: niet ver van den Haag. Hij stapte er op het perron, waar hij al dra niet verder kon, doordat een juffrouw, dood'lijk bleek en door zijn komst geheel van streek, de tranen uit de oogen vielen en zij voor dezen held ging knielen. Het wonderbaarlijkst was misschien, dat iedereen den man kon zien. En geen van die tienduizend gekken behoefde zich nit uit te rekken, want hij was zoo verbazend groot, dat hij een ieder 't schouwspel bood van zijn twee honderd vijftig pond, niet eens zooals hij daar nu stond. Want wees nu even niet verwonderd, gekleed woog hij zoowat driehonderd., Hij stond daar met zijn groote handen te wachten en te watertanden en de oom missie zeer compleet, die vriend'lijk en voorkomend deed, kreeg stuk voor stuk een reuzenhand. Dat kon men zien in elke krant. Een vond het al direct niet pluis en zei: hou jij je handen thuis. Een ieder keek op het perron of hij geheid stond in beton, want anders vreesden zij toch allen, dat deze reus plots om zou vallen. Maar zie, hij stapte heel bedaard, door alle menschen nagestaard, naar d' uitgang van 't D. P. station, het daverd' over het perron. Een auto stond er voor hem klaar, die wel in 't eerst te klein scheen, maar Car- nera, want dat was de man, die trok er zich geen haar van an. En toen hij op de treeplank stond, boog het vehikel tot den grond. Toen ging de taxi snel op pad, alsof hij een lek bandje had. Zij reden snel naar een café, Camera en het comité, daar speel'de het oi^chest een liedje, de reus dronk ranja met een rietje en ging toen kijken naar zijn bed, waar men een stuk had aangezet. En overal waar men hem zag, zei men hem juichend goeden dag, om dat hij, die daar zat te buigen, hier een paar boksers af kwam tuigen. Het waren er drie in getal, (Jie bibberden bij voorbaat al. Die zagen al de armen zwaaien, die straks hun oogen zouden aaien, maar ooh, dat was vooraf bepaald, ze werden daar voor goed betaald. Twee avonden heeft onze reus getim merd op des drietaJs neus. Hij was eerst „aan de haak" gewogen, de menschen waren opgetogen, die snuiter, die daar voor hen stond, woog juist twee honderd, vijftig pond. Zijn armen zwaaiden als een knots, de and're sloeg' tegen een rots en het publiek, dat juichte luid naar die ging strijken met de buit. Toen vond de reus 't schoon genoeg en Za terdag des morgens vroeg is hij er weer van door gegaan, hij liet de menschen juichend staan met 'n drietal boksers, naar ik las, dat nogal zwaar beschadigd was, plus met een leege port'monnaie. Dus hulde aan het Comité. DANIëL. DE MOLOCH VAN 'T VERKEER. 't Verkeer is precies als een Moloch Die eiken dag slachtoffers eischt, Die ied'ren dag mannen en vrouwen En kind'ren ten grave verwijst. Die Moloch waart rond in de steden En 't is het verwonderlijkst dat de Unduueuis er oasciiuicug aan zijn. Daar speelde op straat een klein kindje l^en kruileboi, lacüende kijkers, Totaal onbewust van gevaar. Daar kwam weer een auto gereden Hij reed zoo manhaftig en koen Dat heel kleine kindje te pletter Wat kon de chauffeur daar aan doen? Bijna bij alle verkeersongevallen, die in de kranten gepubliceerd worden, staat te lezen, dat den chauffeur geen schuld treft. Een man in de herfst zijner dagen Liep heel langzaam wandlend op straat, Wat stram steunt hij steeds op zijn stokje En goed kijkt hij uit waar hij gaat. Hij moest de verkeersreg'len kennen, Beweert de chauffeur, als hij ligt Gedood door den vliegenden Moloch, Ik ken ze, ik deed dus mijn plicht. 't Is ïederen dag een droef lijstje, Dat afgedrukt wordt in de krant, Een meisje, een kind of een jongen, De moord-statistiek van ons land. We lezen die droeve berichten, Bewaren daarbij ons geduld, Want staat er niet steeds aan het einde: Chauffeur treft (natuurlijk!) geen schuld? Toe, kijk eens verkeersmoordenaren Wat jullie al hebben gedaan, En wie er al door jullie onschuld Ontijdig naar 't graf zijn gegaan. Als jullie dat moesten betalen, Het graf, de begraaf'nis en zoo, Dat gaf je heel spoedig je auto Aan d' eerste den beste cadeau. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6