KERKNIEUWS STADSNIEUWS AGENDA ZATERDAG 5 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HET WIT-GELE KRUIS IN ZUID- HOLLAND. "Woensdag hield deze bond in Den Haag zijn jaarvergadering onder leiding van dr. W. C. M. Klasens te Rijswijk. Vertegen woordigd waren 19 afdeelingen. Aan het jaarverslag van den secretaris penningmeester, den heer J. G. Nientied, ti it Vlaardingen ontleenen we het vol de: De Bond telde op 31 December 1931 31 afdeelingen en 3 vereenigingen. Als nieu we afdeelingen hadden zich in 1931 aan gesloten Bergsohenhoek, Berkel, Hillegers- berg en Nootdorp, terwijl in Zoeterwoude een tweede afdeeling was gesticht. Bij de propaganda was veel hulp onder vonden van Rector K. F. Elsenbroek uit Noordwijkerhout. Na enkele vergaderingen met het be stuur der Diocesane Federatie werd de ver houding Federatie en Bond juister gere geld. De gezamenlijke afdeelingen hebben een ledental van 17385. Alle afdeelingen hadden wijkverpleging, 16 kraamverpleging, 12 gaven hoogtezon- behandeling, 8 hadden een consultatie-bu reau voor zuigelingen en. 1 vereeniging gaf hulp in de huishouding. In genoemde afdeelingen waren 49 ver pleegsters werkzaam, waarvan 26 religieu zen en 23 leeken. Voorzoo ver de getallen wayen opgege ven waren afgelegd 58287 bezoeken, aan de wijkgebouwen ontvangen 9497 bezoeken, terwijl 5786 verplegingsartikelen waren uit geleend. Het financieel verslag wees aan ont vangsten 2736.79 en aan uitgaven 1623.54, teirwijl het kapitaal op 31 December be droeg 1263.53. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, J. G. Nientied uit Vlaajdingen en W. de Ruyter uit Noord- wijk herkozen. Hierna werd. door den heer N. A. v. Lu-y nen uit Castricum een causerie gehouden over de Diocesane Ziekenhuisverzekering „Het Wit-Gele Kruis'. De voorzitter deelde nog mede, dat bin nenkort voor de afdeelingen verkrijgbaar zal zijn een insigne voor de wijkverpleeg sters n.l. een Wit-Gele Kruis in zilver en goud, terwijl ook de enquètrice een derge lijk insigne zal krijgen, maar versierd met den Hollandschen Leeuw. „Msbd." DUITSCHE DIENSTMEISJES. Hun aantal hier te lande op zestig duizend geschat. Naar uit Rotterdam aan den persdienst' van het Deutsche Ausland-Institut'' ge meld wordt, schat men het aantal Duitache en Oostenrijksche dienstmeisjes in Neder land op ongeveer zestigduizend. Evenwel is de toevloed in 1931 kleiner geweest dan in het daaraan voorafgaande, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat d© grensbeambten den meisjes den toe gang in ons land weigeren mogen, als zij niet een schriftelijk bewijs kunnen overleg gen, volgens hetwelk zij in vaste betrekking in Nederland zijn aangenomen. Dit voor schrift is vooral m Zevenaar streng toege past, zoodat het wel gebeurd is, dat twin tig tot dertig meisjes uit denzelfden trein aan de grens teruggezonden werden. Het D.A.I. geeft nog de volgende cijfer», die alleen gelden voor Rotterdam. In 1931 meldden zich 514 buibenlandsche meisjes en 14 getrouwde vrouwen aan. Hiervan kwamen er 325 uit het Duitsche Rijk, 47 uit Oostenrijk, 11 uit andere landen en 126 uit andere plaatsen in Nederland. Wat de nationaliteit bereft waren er 413 Duitsche en 102 Oostenrijksche. Verreweg het mee- rendeel verhuurde zich als inwonende dienstbode (419 meisjes); voorts werden er 41 in hotels, 19 in pensions, 27 in winkelza ken geplaatst en vonden er 22 werk als dag meisje. „Hbld." HET PROTEST TEGEN SPANJE. Schrijven van Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Madrid. Onderstaand schrjjven werd als ant woord op een gezonden telegram aan den Aartsbisschop van Madrid. Aan Zijn Doorl. Hoogw. J. Aengenent, Bissohop van Haarlem. Hoogwaardige Excellentie, Mij bereikte het volgende telegram: „De Moeders der Hollandsche Jezuieten verzoeken den Aartsbisschop van Ma drid, aan de Moeders der Spaansche Je zuieten te willen doen toekomen de be tuiging van hun diepgevoelde deelne ming". Mevr. v. Niekerk-Albeirs. Uwe Excellentie zal wel begrijpen, hoezeer dit prachtig bewijs van Katho liek meevoelen ons allen tot troost strek te; en hoe weldadig voor de Spaansche Moeders, aan wie de kerkvervolging thans haar zoo edele zonen ontneemt, dit bewijs is, dat de Moeders der Hol landsche Jezuieten met hen in liefde meeleven. Omdat mij echter het ad-res van dege ne, die het telegram onderteekend heeft, onbekend i^ mag ik Uwe Excellentie wel nederig maar dringend verzoeken, haar en allen die zij vertegenwoordigt, mijn persoonlijke gevoelens van innige dankbaarheid over te brengen, alsmede die van de Spaansche Moeders, van de Spaansche Jezuieten zelf, en tenslotte van alle Spaansche Katholieken. Daarvoor zeg ik Uwe Excellentie bij voorbaat dank, en mogen wij, in geza menlijk gebed God bidden voor het nog altijd Katholieke Spanje, opdat het ge loof, gelouterd in de vervolgeng, steeds krachtiger worde en uitschitter© in hel deren glans. w.g. Van Uwe Doorluchtige Hoog waardigheid, de toegewijde dienaar, LEOPOLDUS, Bisschop van Madrid. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. De onderhandelingen. De „Voorwaarts" meldt, dat de onder handelingen over een nieuw collectief ar beidscontract in het bakkersbedrijf, voor- zoover het Rotterdam betreft, gistermor gen zijn afgebroken. De hoop, dat de be sprekingen voor de andere plaatsen een gunstiger resultaat zullen hebben, is thans niet groot meer. De kans op een conflict in het bakkerijbedrijf is daardoor ernstig toegenomen. Het blad deelt ömtrent het verloop van de onderhandelingen het volgende mede: Eigenlijk was het contract al op 31 De cember afgeloopen, maar in de hoop, dat werkgevers en gezellen in dien tijd tot overeenstemming over een nieuw contract zouden komen, is het contract voor twee maanden verlengd. Verscheidene bespre kingen zijn sindsdien gehouden tusschen de drie werkgevers-organisaties en de vier gezellenbonden. In de eerste conferentie deelden de werkgevers mede. dat zij een looiihverlaging van 15 pet. wenschten in te voeren. De vakbondsvertegenwoordigers heb ben dezen eisoh voortdurend en conse- uent afgewezen. Ten slotte hebben de werk gevers te kennen gegeven, dat zij dan oiaatselijs de si;natie nader wilden bekij ken in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrocht en Haarlem. Dit heeft voor Rot terdam geleid tot besprekingen, waarvan de eerst© Dinsdag j.l. te Rotterdam is ge houden. Op 1 Maart gaat een loonsverlaging in van 1, op 15 Maart 2 en op 1 Mei nog eens 2. in totaal dus een verlaging van vijf gulden, waarvan de laatste vier gul den als tijdelijke crisismaatregel. De onderhandelingen zijn hierop afge sprongen. De „Voorwaarts" verneemt verder, dat er Maandag a s. opnieuw besprekingen zul len plaats hebben tusschen de landelijke vertegenwoordigers van patroons en gezel len, waar rapport zal woiden uitgebracht over de in de afzonderlijke plaatsen gehou den conferenties. DE GRAAL. Sportgroepen en Drankbestrijding. "Wij lezen in „Sint Bavo" het volgend schrijven van ZJL Exc. den Bisschop van Haarlem: „Door de geleidelijke uitbreiding der Graalbeweging over het heele Oiocees, wordt het mogelijk, steeds dichter te na deren tot het groote doel, waarom Wij aan de Vrouwen van Nazareth de zorg hebben opgedragen voor de Heele schoolvrije jeugd n.l. te komen tot één groote meisjesbewe ging voor het heele Diocees, waarin alle tot nu toe bestaande groepen en organisa tie-s worden ondergebracht. Reeds heeft zich een krachtige eenheid gevormd, welke nu reeds meer dan 10.000 meisjes omvaten hier past een speciaal wooid van dank aan de velen, vooral Direo- teuren en besturen van organisaties, die zich* bij de nieuwe beweging moesten aan sluiten, en die eens te meer hebben bewe zen, dat zij, waar het noodig is. het eigen en particulier belang weten achter te stel len, als het groote, gemeenschappelijk ideaal het vraagt. Op het oogenblik achten Wij den tijd gekomen, weer enkele stappen verder te gaan o-* dezen weg, en wel, wat betreft de meisjes en jonge vrouwen, die tot nog toe georganiseerd waren in den D H. G. B.. en in den Mariabond, voor het Bisdom Haarlem. Na rijp beraad hebben Wij dus beslo ten. dat de damesijafdeelingen van den D.H.G B van heden af moeten overgaan naar de Graal. Deze dames-afdeelingen zullen dus niet kunnen blijven bestaan als afdeelingen van den D. H. G. B.. doch zullen sportgroepen vormen in de Graalbeweging, en de lei ding van het Graalbestuur aanvaarden. Ook de jonge meisjes en ongehuwde jonge vrouwen, die georganiseerd waren in den Mariabond, hetzij als jeugdgroep, hetzij als gewoon lid, moeten van heden af zich organiseeren in de Graal. Zij kunnen dus geen lid of aspirant lid blijven van den Mariabond. De jonge meisjes en vrouwen, die uit den Mariabond dus naar de Graal zullen overgaan, zullen in de Graalbewe- ging worden georganiseerd in z.g. „Daden- clubs voor onthouding". Het Bpreelct vanzelf, dat er een geleide lijke overgang zal plaats heben, zoowel wat betreft de dames-afdeelingen van den D. H. G. B., als de jonge meisjes en vrouwen, georganiseerd in den Maria-bonden dat telkens met elk der plaatselijke afdeelin gen zal worden overlegd, op welke wijze de overgang het best kan geschieden. Wij vertrouwen, dat zoowol het Bestuur van den D.H.G.B., als dat van den Maria bond in het Bisdom Haarlem, hunne volle medewrking zullen verleenen, opdat deze overgang zoo spoedig en zoo doelmatig mogelijk zijn beslag krijgt; en zóó de een heid en kracht van onze Diocesane jonge meisjes- en vrouwenbeweging opnieuw worde versterkt. t J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem." Invoerrechten op boter In Duftschtand. Teneinde te voorkomen, dat verschillen de tarieven worden geheven bij den invoer van boter in Duitschland, is, naar het pers bureau Vaz Dia-s meldt, door de Neder- landsche boterverkoopvereenigingen beslo ten een gemiddeld invoerrecht te bereke nen van R.M. 86 per 100 Kilogram. Plechtigheden der Goede Week op de H. Landstichting. Woensdag 23 Maart: 2.30 uur Conferen tie; Inleiding. 5 uur Completen en Lof. 7 uur Donkere Metten. Witte Donderdag; 8 uur Morgendienst, gevolgd van Vespers en A'ta ar ontblooting. 10 30 uur Eerste Lezing. 3.30 uur Completen Voetwassching, Tocht naar Gethsemanie. 7 uur Donkere Metten. Aanbidding heel den nacht door. Goede Vrijdag; 8 uur Morgendienst ge volgd van Vespers en Altaaront-blooting. 11 uur Tweede Lezing. 3 uur Plechtige Kruisweg op het terrein. Comp'eten. 5.30 uur Donkere Metten door de Scholastieken Montfortanen van Oirschot, Goede Zaterdag: 6 30 uur Morgendienst. 11 uur Derde Lezing. 3 uur Rondgang. Paschen: 4.30 uur Metten en Lauden. 6 uur Primen. 6.30 uur H. Mis. 8 uur Ter- t-iën. 8 30 uur Plechtige Hoogmis. 11 uur Laatste Lezing. 2.30 uur Plechtige Ves pers. 5 uur Completen en Lof. 's Avonds Lichtbeleden. 2de Paaschdag: 8.30 uur Plechtige Hoog mis. Vertrek der Pe'grims. De Lezingen worden gehouden door ZE. Pater Linnebank O.P. Verdere inlichtingen: Pelgrimshuis Casar- Nova H. Landstichting. Audiëntie. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag en Woensdag geen audiëntie verleenen. PROF. DR. KELLER OVER: CHRISTUS EN HET OORLOGSVRAAGSTUK". In een vergadering, belegd door „Kerk en Vrede" en het Comité Leiden van den R.K. Vredesbond in Nederland, heeft prof. dr. Franz Keiler, hoogleeraar in de katholieke moraaltheologie aan de Staatsuniversiteit te Freiburg i. Br. gesproken over bovengemeld onderwerp. De 'voorzitter van het hoofdbestuur van „Kerk en Vrede", prof. Heering, die de ver gadering leidde, sprak er zijn vreugde over uit, dat thans Katholiek en Protestantsch paci fisme in radicaal streven samen begint te wer ken. Er is zoowel in katholieke als in protes- t&ntsche kringen alom een groote kentering merkbaar in de houding tegenover het oor- logsvraagstuk. Daarom is het verheugend, dat prof. K., na den Haag en Amsterdam, ook te Leiden zijn boodschap komt brengen. Ondanks alle verschil in godsdienstig belijden staan we op dezelfde basis, n.l. het Evangelie van Christus. Daarop ging de voorzitter voor in gebed. Als wij als christenen spreken, aldus prof. Keiler, dan moeten we uitgaan van de bood schap van Christus en niet naar het Oude Tes tament, waar de gruwelijkste dingen beschre ven zijn, naar het heet, op bevel van God. Toen heerschte nog onvolkomen kennis van God. Dat de absolute machthebbers in Europa zich steeds weer richtten naar het Oud-Tes tament, hoewel ze zich toch christenen noem den, komt doordat men grond zocht voor zijn verkeerd gedrag. Voor ons is Christus het uit gangspunt van de nieuwe moraal. Christus niet alleen voor ons particuliere leven, maar ook voor de statenwereld. De staten hebben de macht van Christus noodig ter verlossing van hun knechtschap aar. het heidendom. Wij er kennen geen dubbele moraal: een voor den mensch en de ander voor den Staat Wanneer we vragen hoe Christus staat tegenover het oorlogsvraagstuk, dan meent men vaak dat zulke problemen bij Hem niet tot uitdrukking gekomen zijn in woorden en daden. Spr. wees ei op hoe men deze woorden en daden ver keerd heeft verstaan. Men vergeet dat Chris tus in Zijn leven de groote beslissing genomen heeft die ons aller innerlijk aanraakt. Er bestond onder het Joodsche volk tweeër lei Messias-verwachting, die van den oorlog voerenden Messias en die (verkondigd door de profeten! van den Vredevorst. Toen Chris tus optrad als de ideale Vredevorst, heeft Hij velen teleurgesteld. Hij gaf het greote voor beeld van oorlogsdienstweigering, echter niet in den zin zooals wij dat verstaan. Prof. Keiler onderscheidt: lo. een radicaal actief-scheppend pacifisme, dat den grondslag legt voor den vrede tusschen de volken en 2o. een organisatorisch pacifisme, dat zoekt naar nieuwe verhoudingen en vormen. Voor beide heeft Christus iets te zeggen. Ad. 1. Van het „Zalig zijn de vredestich ters" heeft men gemaakt ..zalig zijn de vreed- zamen". Ook het „zalig zijn de zachtmoedi- gen" mag niet passief, maar moet actief wor den verstaan. Het „weersta den booze niet" heeft men verschoven naar het eind der tij den. Toch is dit woord een der belangrijkste woorden voor onze samenleving. Christus be doelde een nieuwe methode van strijd tegen het booze, n.l. het aanwenden van geestes kracht om het booze te overmeesteren. Toen Petrus naar het zwaard greep, wilde Christus niet dat Zijn zaak met geweld werd gediend. Toen Christus stierf riep Hij bij Zijn sterven geen legioenen aan, doch schiep als grootste geestesdaad een nieuwe methode: weerstand tot den dood aan het kruis. Dit eischt groo- tere geesteskracht dan Petrus meende. Ad. 2. Christus' doel was het Rijk Gods op aarde te stichten; Hij stelde ons God voor als den Vader, Die allen omvat. Als we heden constateeren dat velen zich van de Kerken afkeeren, dan komt dit omdat de Kerk de boodschap van Christus heeft mis verstaan. In elk land riep men in den oorlog God aan tegen het andere land. Het is thans niet langer mogelijk eerst te gaan bidden en dan te gaan vechten. Wij allen zijn schuldig dat de gedachte, dat God de Vader aller menschen is. niet dieper ingedrongen is en den oorlog niet onmogelijk heeft gemaakt. Christus was de eerste. Die zijn boodschap •uitzond voor alle volken. Zijn Kerk moet allen omvatten. Christus is misverstaan. De radicale veran dering begon onder keizer Constantijn, die de Kerk als middel van het groote staatsdoel ge bruikte. Zoo verzoende het Christendom zich met den oorlog. Wat dedec de christenen ertegen? We wil len geen rechters zijn, doch we weten, dat het volk ook thans nog teveel onwetend is, alles overlatend aan enkelen. Daarom is het te be grijpen, dat men zoo weinig notitie beeft ge nomen van de vredesnota's der Pausen Be- nedictus XV en Pius XI. Heden kan een oorlog niet meer rechtvaardig zijn. Wel kan men theo retisch op zijn studeerkamer zoo'n rechtvaar digen oorlog construeeren, maar niet in de praktijk. Men moet den oorlog zien zooals hij thans in zijn misdadig karakter is. Spr. wijst op de internationale Katholieke Theologen conferentie van onlangs te Freiburg, waar de grondslag gelegd is voor een nieuwe oorlogs- moraal. Deze grondslagen zijn ook verkondigd in een vredesrede van den Kardinaal-Aarts bisschop, Mgr. Von Faulhaber te Munchen. („De Tijd". 19 Febr. *32), welke door de Os- servatore Romano zeer georezen is. Dit is een groote schrede vooruit. Evenmin als op het Oude Testament, mogen we ons op de moraal der oude theologen beroepen. Nu we weten, dat de moderne oorlog een onzedelijk bedrijf is, is het verkeerd het volk te leeren dat er nog een rechtvaardige oorlog kan zijn. Ook Japan en China voeren beide weer een „ver- dedigings-oorlog". Spr. zegt niet dat we ons niet mogen ver weren, maar we moeten zoeken naar goede middelen .Nooit is dat een moderne oorlog. We moeten niet spelen in de kaart der wapen fabrikanten, met wat er achterzit, terwijl het volk de dupe is van deze „bloedige internatio nale der oorlogs-industrie". Christus is Vredesmessias en zij die chris ten willen zijn, moeten ook met de methode van Christus werken. Ook wij hebben ons vaderland lief, doch be treffende oorlog zijn we liever, wat men noemt, landsverraders dan verraders en loochenaars van Christus. Prof. Heering, die. de lezing op voortreffe lijke wijze uit net Duitsch vertaalde, dankte tenslotte prof. Keiler voor zijn krachtig en eerlijk woord. Wij weten dat deze rigoureuse eerlijkheid de wereld zal overwinnen. God zegene zijn arbeid in Duitschland. „Wij strij den met u mede" Met deze woorden sloot de voorzitter deze belangrijke bijeenkomst. STILLE ARMEN Dankbaar maken wij melding van de vol gende giften: Door den Hoogeerw. heer Deken 20. N. N25.— N. N300 waarvan bereids aan een aantal gezinnen, die, schijnbaar welgesteld, den druk der tijden on dervinden, een groot gedeelte reeds is uitge keerd. God zegene u! H. Vincentius bidt voor ul Vriendelijk aanbevolen: JAC. CREYGHTON, Pres. Bijz. Raad der St. Vincentiusvereen. Rijnsburgerweg 149, Giro-no. 131200. CRISIS-COMITé Electriciteitscurcus. De populaire cursus in electriciteitsleer voor werkloozen mag zich in een groote deel name verheugen. Bij de inschrijving van Dins dag 1.1. is het maximum aantal ver overschre den. De leider van deze cursus heeft echter gemeend, dat het niet goed was iemand te leur te stellen en zoo zal Dinsdag a.s. met 43 cur sisten worden aangevangen. Deze cursus wordt gegeven in het Leidsche Volkshuis. DE MOORDAANSLAG OP DE HEERENGRACHT Een belooning uitgeloofd. De Commissaris van Politie te Leiden maakt bekend, dat een belooning, groot 100, is uit geloofd voor dengene, die dusdanige inlichtin gen kan verschaffen, welke leiden tot opspo ring van de personen, die op 17 Februari 1932 een aanslag pleegden op een bewoner van Heerengracht 14 te Leiden. Zij. die inlichtingen kunnen verstrekken, worden verzocht zich te vervoegen op de af deeling Recherche. Collecte Crisiscomité. De collecte ten bate van bet crisis-comité op Woensdag j.l. heeft opgebracht de somma van 1089.30 tf. Handelsregister K. o. K. W ij z i g i n g. 4 Maart. H. J. de Ru, Le<den, Noordeinde 15. Handel in koloniale waren. Uittr. E.: Wed. H. C. de RuSchutte, Leiden, d.d. 7 Maart 1932. N. E.: C. de Ru, Leiden. MARIA-CONGREGATIE „MON PERE" In verband met de groote deelname van Congreganisten aan den Stillen Omgang, gaat de Algemeene H. Communie op mor gen, Zondag 6 Maart, niet door. Vriendelijk worden Congreganisten uitgenoodigd voor een gezellige bijeenkomst in ons Jeugdgebouw, morgenavond na afloop van het Lof. (De deu ren worden pas na het Lof opengesteld). Gouden jubileum. Op Dinsdag 8 Maart a.s. hoopt de heer J. C. v. d. Breggen den dag te herdenken, waar op hij voor 50 jaar in dienst trad bij de Neder- landsche Marine op de marine-werf te Am sterdam. Sinds 17 jaar is de heer v. d. Breg gen thans werkzaam aan 's Rijks Verificatie v. Zeeinstrumenten (Garenmarkt) alhier. Het zal den ijverigen marine-man aan belangstel ling op zijn jubileum-dag zeker niet ontbre ken. LEIDEN. Oinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vinoentin» Bibliotheek, geopend 'e avonds van 7.30—8.30 uur De Zondagsdienst der Huisartsen te Lei den wordt a.a. Zondag waargenomen door de doktoren Janssens, Nieuwzwaa-g, Poort man en Veldhuijzen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Uegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. TeL 390. De avond-, nachts -en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Febr. tot en met Zondag 6 Maart waargenomen door apotheek C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie, Vergun mij eenige plaataruimte naar aanleiding van een ingezonden stuk in uw blad van 3 Maart van een inwoner van Al kemade. Hel spijt ruij geachte heer, dat U mijn schrijven verkeerd gelezen hebt. want ik heb geen woord gerept over loon Ik geil U in overweging bet nogmaala goed te lezen en U zal dan tot de overtui ging komen, dat er over 'oon geen woord geschreven is. Vriendelijk dank voor de plaatsing L. TH. HARTEVELD, Lovendaal 83. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in da maand Februari 1932. 3298 J. Klein, Morschweg 55b. 3301 Gemeente (Ir. J. Westra), Haagw. 190 3300 P. N. Brouwer, Leidsche weg 240, Voorschoten. 3303 M. van Kins, Oosterkerksteeg 3. 3302 H. Bertel, de Kempenaerstraat 80, Oegstgeest. 3247 D. Ladan, Cobetstraat 29. 3306 Th. A. Loeff en M. C. Hansen, Haar lemmerstraat 2a. 396 W. A. Blom, Langebrug 7, 7a. 3279 Jacq. Zandvoort, Haarl. straatweg 5, Oegstgeest. 3295 H. Barendse, Morschstraat 47. 3313 W. F. v. d. Wal en J. L. Wouden berg, Korenbrugdwarssteeg. 3305 Mevr. C. van der Voet, Apothekers- dijk 14. 3314 D. N. A. van Wijk, Cobetstraat 35. 3308 Mevr. M. P. Planjer, Warmonderweg 40, Oegstgeest. 3313 W. F. v. d. Wal en J. L. Wouden berg, Korenbrugsteeg 4a. 3316 N.V. Alg. Tech. Handels- en Inge nieurs-bureau „Athibu", Joh. de With- straat 48. 3309 A. J. van Heeringen, Morschstraat 16. 3307 P. Grootendorst, De Kempenaer straat 71, Oegstgeest. 3319 W. Hoogendijk, De Kempenaerstraat 47, Oegstgeest 3320 Dr. J. C. Stefels, Emmalaan 43, Oegst- 3315 J. Stolk Mouwwerk, School L. H. S. J. Rijnsburgerweg. 3311 K. Holtkamp, Nassaulaan 19, Oegst geest 3310 Gemeente (C. Beekenkamp), Hoo- gerbeetsstraat 5. Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde. In de gisteravond gehouden maandelijksche bijeenkomst van de Maatschappij der Neder landsche Letterkunde heeft de heer Corn Veth uit Den Haag een lezing gehouden over: „De nieuwe levensvorm". R. K. Muziekvereen. „Perosi'. In het bondsgebouw heeft de R.K. Muziek vereen. „Perosi" haar jaarvergadering gehou den. De voorz., de heer v. Hees, opende de ver gadering en sprak zijn blijdschap uit over de groote opkomst De verslagen van penningmeester en secre taris werden onder applaus der vergadering goedgekeurd. De financieele toestand behoeft nog wel enkele verbetering, maar men ver trouwt er op, dat in het komende jaar de do nateurs in grooter getale zullen toetreden. Het ledental bleef stationair. Met grond mag wor den verwacht, dat meerdere R.K. muzikanten zullen begrijpen, dat zij zich bij „Perosi" be- hooren aan te sluiten. Onder de ingekomen stukken is de ontslag name van den directeur, die het noodig oor deelde, dat „Perosi" een strengere leiding krijgt. De voorz. wijdt zeef waardeerende woorden tot den heer Kroon, voor datgene, wat hij voor de vereeniging gedaan heeft, meer dan men ooit zou hebben durven vragen. Spr. uit den wensch, dat de heer Kroon in de waardeering der leden mag voortleven. Besloten werd een nieuwen directeur te be noemen. Het bestuur had enkele candidaten gesteld; de heer Noordanus Sr. werd door de vergadering benoemd. Na een zeer geanimeerde rondvraag en na nogmaals de leden te hebben aangespoord, een goed lid te zijn. sloot de voorz. deze belang rijke vergadering. Spr. verwachtte, dat allen Woensdagavond om half negen present zullen zijn in het repetitie-gebouw, waar de nieuwe directeur zijn entrée zal doen. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een varken. Tegen den dader G. van E. is proces-verbaal opgemaakt. Door R. is aangifte gedaan van de vermis sing van een blauw-geschilderde handwagen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2