CENTRALE VERWARMING RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING ZATERDAG 5 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 MET OLIEBRANDER SANITAIRE INSTALLATIES BERNARDSCHULTE Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 453Z KANTONGERECHT TE WOERDEN Hij deed het voor geen duizend gulden over. De zitting vangt aan met de aangehouden zaak contra M. den O., carosseriebouwer te, Woerden. Verdachte reed onder de ge meente Rietveld met zijn auto in de richting Woerden met een snelheid van ongeveer 4b kilometer per uur. Er was een weinig mist en de avond was reeds gevallen. Van het erf eener boerderij kwam een vrachtwagen aan rijden, doch achteruit en voerde een verblin dend licht. De roode reflector werd dus on opvallend door het sterke witheldere licht. Naast de vrachtauto stond getuige ten - H., veldwachter te Rietveld. Deze gaf verdachte een teeken tot stoppen. Verdachte reed door, zonder snelheid te verminderen, met het ge volg, dat een ernstige aanrijding plaats vond. Verdachte hield vol onschuldig te zijn en zou het ongeval voor geen duizend gulden over willen doen. Getuige ten H. voormeld, verklaarde, dat verdachte zijn teeken goed had kunnen waar nemen. Zijn echtgenoote verklaarde, dat het licht sterk was, terwijl J. H. te Waarder ver klaarde, dat zijn vrachtauto een goed licht voerde, maar dat hij dit niet verblindend kon noemen. De Ambtenaar van het Openbaar Ministe rie was van meening, dat verdachte vrijgespro ken moest worden Voor wat betreft de aan rijding, immers men verwacht bij een tegenko mend wit licht de voorzijde en niet de achter zijde van een wagen. Hierdoor kan misleiding ontstaan en de schuld is dan ook meer aan getuige H. te wijten. Hij toch had direct het licht uit moeten doen toen hij op den straat weg kwam. Voor wat betreft het niet-stoppen op een teeken van een rijksveldwachter achtte spreker verdachte wèl schuldig. Dit had hij, als hij goed opgelet had, kunnen zien, temeer daar dit teeken gegeven werd met een rood licht. Hij eischte dus vrijspraak voor het sub lo. ten laste gelegde en veroordeeling tot een geldboete van 5 of 1 dag hechtenis voor het sub 2o. ten laste gelegde. Eén voor één aan de tand gevoeld. G. O. te Barwoutswaarder was te Nieuwerbrug, gemeente Bodegraven, baldadig geweest, en niet zoo'n klein beetje ook. Hij was in een stilstaande auto gekropen en was aan het rijden gegaan. Gelukkig zijn er geen ongelukken gebeurd. Daarna plaatste hij, met nog enkelè van zijn kornuiten, een mand met stroo midden op den weg. Dit was nog niet genoeg, want de mand moest in brand gesto ken worden. Zoo geschiedde en weldra stond alles in vlam en onder de rook. Getuige R., de Br., en R., allen te Nieuwerbrug, waren alstoen zijn vrienden, als men het vrienden kan noemen, geweest. Ze hadden weinig gezien en stonden dus knap te liegen. De majoor der rijksveldwacht zegt dat de straatschenderij schrikbarend toe neemt en de politie handen vol heeft aan de belhamels. Reden voor de ouders om meer op hun kin deren toe te zien. Nadat allen, één voor één eens goed aan den tand gevoeld zijn en na bedreiging voor gevangenis, enz", enz., vonden ze het blijkbaar beter maar „de waarheid" te zeggen. Toen hadden ze alles gezien en wisten alles haarfijn mede te deelèn. Het Openbaar Ministerie vond het ernstige baldadigheid, dat de kop inge drukt moest worden. Verdachte had gereden zonder rijbewijs en moest een straf hebben van 5 of 1 dag, terwijl hij voor het gevalletje met de mand 2 of 1 dag bekeurd moest worden. De Kantonrechter wees er de belhamels nog eens terdege op beter op te passen en zich netter te gedragen. Het vonnis luidde 5 of 2 d. voor het autoritje en 2 of 1 d. voor het brandje stichten. Onfatsoenlijke woorden. P. H. te Oudewater reed met zijn auto op den linkerzijde van den weg onder Bode graven. V. d. V.-B. kwam met zijn auto hem tegen en wist door krachtig remmen er ger te voorkomen. Toen verdachte opmerk zaam werd gemaakt op het verkeerde van zijn daad, moest v. d. V.-B. allerlei onfatsoenlijke woorden aanhooren. Getuige J. te Snelre- .waard verklaarde op de vorige zitting niets ge zien te hebben. Alstoen werd de zaak aan gehouden om verbalisant te hooren. Deze, thans verschenen, verklaarde, dat getuige J. hem verklaard heeft zooals in het verbaal omschreven. Getuige J. hield vol dit nimmer verklaard te hebben. Het deed er ook weinig toe. want er waren twee getuigen die konden verklaren dat verdachte links gereden heeft. De eisch luidde dan ook 6 of 2 dagen en het vonnis was conform den eisch van het O. M. Het jongetje was uitgestudeerd. B, te Nieuwkoop, v. S. te Oudewater, de P. te Woerden en A. J. de Kr. te Lin- schoten stonden echtereenvolgens terecht ter zake overtreding van de leerplichtwet Zij hadden hun kinderen niet op tijd naar school gezonden. B. te Nieuwkoop zeide zijn jongen zoo noodig te hebben in het bedrijf, want de verdiensten waren weinig, 't Jongetje zat in de zevende klas en het meestertje gaf hem toch geen werk meer op. Hij was uitgestu deerd. v. S. te Oudewater zeide zijn jongen thuis te moeten houden voor het bedrijf. De boerenstand leed bijkans armoe. Als zijn jon gen naar school moet gaat hij aan de plank. De P. te Woerden deelde mede, dat z'n doch tertje onderwijzers wilde worden, maar hij vindt dat niks. Het is beter in de huishouding te gaan en dat leerde ze thuis. De Kr. te Linschoten zeide tenslotte, dat het kind, we gens drukte in het gezin, voor hulp een paar dagen noodig was geweest. B. kreeg 10 of 4 dagen, v. S. 6 of 3 dagen. De zaak van P. werd aangehouden en de Kr. kreeg 50 ct. De een was blijde.... en de andere niet... „Hé, droge, kom eens hierf v. d. N., slager te Bodegraven, rou, terwijl hij zich in een trein bevond, uit het portierraampje geroepen hebben tegen den conducteur: „hé, droge.... kom eens hier, dan z5 'k je is.enz." Verdachte ontkende alles natuurlijk en zei de: ,,'k had geslapen en toen ik wakker werd deed ik de trein open om te zien waar 'k was, is dat nou zoo'n mirakel". De Ambtenaar zei dat hij uit het raampje gehangen had en z'n kop er binen moest houden. Verdachte: ik riep het aan m'n kameraden en niet aan den conducteur; ik mag toch zeker roepen wat ik wil, iedereen hangt uit het raampje. De kantonrechter: dat is niet waar, dat iedereen uit het portier hangt, dat zou wat moois worden. Eisch 10 of 4 dagen. Het vonnis luidde 7 ot 3 dagen, waarmede hij verklaarde tevreden te zijn. 't Is vreemd, want hij ontkende toch? Een oprecht mensch. BI., jager te Bodegraven, bevond zich op een zeker moment in het veld, met een klem. Hij zeide, niet geweten te hebben, dat de klem verboden was; anders had hij het toch zeker niet gedaan. Verd., het moet ge zegd, is altijd eerlijk, want hij erkent altijd direct. Wellicht noemt men hem dan ook: „Eén uit velen". Hij hoorde tenslotte het von nis luiden: 12 of 4 dagen". De klem zal ver nietigd worden. v. K, te Woerden had met zijn auto, een bestelwagen, op verboden weg gereden. Hij erkende, maar voegde er aan toe klanten te moeten bezoeken. Het hielp. De eisch ad 5 of 2 dagen werd omgezet in 4 of 2 dagen. O. te Utrecht had te Kamerik gevischt in verboden water. Hij was niet verschenen en getuige V. uit den Haag wist niets. De zaak werd aangehouden tot de volgende terechtzit ting. In den wagen zat een vader van 5 kinderen. H., chef te Rotterdam, reed met zijn auto achter een andere auto aan. Deze laatste auto reed met een vaart van circa 50 kilometer. In die wagen bevonden zich een vader met 5 kinderen. Verd. wilde passeeren en moest du6 zeker een snelheid bereiken van 60 k.m. Dit geschiedde maar zóó, dit de voorste auto werd aangereden en met een verschikkelijkeP vaart in het water reed. Allen werden gered. Getui gen H. te Gouda, A. te Bodegraven en M. te Nieuwerbrug vonden de schuld oan de zijde van verdachte. Eisch 40 of 10 d. met de opmerking dat een mensch zijn leven op den weg niet meer veilig is. Vonnis 15 of 6 dagen. Een milde straf. Tusschen Jeruzalem en Jericho. K. te Bodegraven reed met 20 kilome ter vaart een bocht om, terwijl het spiegel glad was. Toen er wielrijders aankwamen, moest hij remmen, waardoor de wagen slipte, tegen een wielrijder aankwam, die tenslotte hals over kop de sloot invloog. De wielrijder was er naar aan toe. Ribben gekneusd, dij been gewond, hoofd gewond, enz. enz. Hij deelde mede dat ze hem 2 uur in de sneeuw hebben laten liggen, doornat en bibberend van kou. Is het wonder, dat hij bewusteloos raak te? Acht dagen ziekenhuisverpleging en een tiental dagen thuis. De arme man. De zaak werd aangehouden om getuigen te hooren. OPLICHTING TE LIMMEN. De rechtbank te Amsterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den Am- sterdamschen koopman en den Amsterdam- schen advicaat. De koopman stond terecht wegens verduistering, gepleegd ten nadee- le van een winkelierster te Limmen. Hij had hypotheekcrelden, bestemd voor de Limmensche juffrouw, ten eigen bate aan gewend. De rechtbank achtte de ten laste gelegde verduisteringen bewezen en ver oordeelde den koopman tot een gevangenis straf van een jaar, met aftrek van drie maanden voorarrest. Het O.M. had 7 maan den met aftrek van de geheele voorloopige hechtenis gevorderd. De advocaat stond o m. terecht wegens verduistering, gepleegd in 1925, als cura tor in een faillissement. De rechtbank achtte deze verduistering bewezen, ten slotte werd ook de heling (verd. had gel den van den koopman, afkomstig van ver duistering, aangenomen) bewezen ver klaard. De rechtbank veroordeelde den ad vocaat wegens bovenvermelde feiten tot een gevangenisstraf van een jaar en 6 maan den met aftrek van drie maanden voorar rest. Het O.M. had 1 jaar met aftrek van de geheele voorloopige hechtenis gevor derd. DE AANRIJDING MET D00DELIJK GEVOLG. De Haarlemeche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen J. v. L* die in Juli 1931 met zijn vrachtauto te Heemskerk een fietser heeft aangereden, die aan de gevolgen is overleden. Het von nis luidde twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De eisoh was f 200 boete, subs. 20 dagen heohtenis en één jaar ontzegging. POGING TOT DOODSLAG. De rechtbank te Assen veroordeelde J. J. de N. en J. E., verpleegden te Veen- huizen, wegens poging tot doodslag op den werkmeester N. Klok, ieder tot 4 jaar ge vangenisstraf. De eisch was eveneens 4 jaar. i i 1 assBsaaea 1 Uitgesproken: -W. van Dam te Zwammerdam. Our. mr. W. de Clercq te Leiden. Opgeheven: G. van Nobelen, te Sassenheim. ALKEMADE. Geboren: Hendrikus Laurentius z. v. N. Vonderbank en J. C. Turk. Oatharipa Helena dochter van G. H. van Haestregt en A. W. Hoogenboom. Theodora Johan na dochter van J. A„ Vergeer en S. M. van der Poel. Petrus zoon van P. Th. l'Ami en P. M. J. Vrijburg. Overleden: Maartje Roos echtge noote van H. Boer 81 jaar. Margrieta van Klink wed. van D. Hoogenboom 94 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koop. De heer v. d.' Nouweland is door onderhandsche aankoop eigenaar ge worden van het pand boek Kerkstraat Comamndeurspad. LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken Correspondent der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering staan 420 werkzoekende personen inge-schreven, t.w. 338 landarbeiders, 23 timmerlieden, 11 metselaars, 5 schilders, 4 chauffeurs, 3 kan toonbedienden, 1 monfceur-lasscher, 2 be hangers en stoffeerders, 10 schippers, 2 fa brieksarbeiders, 1 machinist, 1 scheepstim merman, 6 loodgieters, 1 smid, 1 mach.- bankwerker, 1 typograaf, 5 opperlieden, 2 kistenmakers, 1 monteur oenfcr. verw., 1 winkeljuffrouw en 1 kruideniersbediende. Het aantal werkzoekende landarbeiders ia met 1 Maart met een getal van 60 toege nomen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De handel is de laat ste dagen aanzienlijk vlugger en voor de meeste soorten is een verhooging van prijs waarneembaar. Een verhooging van 4 tot soms 8 ct. per dozijn geeft den trekker weer moed, en vooral daar de prijsverbe tering niet is een gevolg van schaarste. De aanvoer is zelfs nog, zeer groot. We noteeren per dozijn voor late soort: Theeroos 1824 ct., Vuurbaak 2027 ct., Peach Blossom 1721 ct., Fred. Moore 9 12 ct., Azalea 1520 ct., Brillant Star 811 ct., Tubergen 2028 ct., Witte Valk 9^—14 ct., Progression 915 ct., Generaal de Wet 2127 ct., Pelikaan 1822 ct., Rijzende Zon 1924 ct., Herman Schlegel 610 ct.. Gele Prins 1823 ct., Prosperity 913 ct., Mac Kinley 8—11 ct., Flamingo 812 ct., La Reine 712 ct., Rose Gris de lin 69 ct., Cramoisie Brillant 710 ot., Couronne d'or 2128 ct., Mr. v. d. Hoef 2030 ct., Prins van Oostenrijk 13—17 ct., Ibis 1317 ct., Murillo 1320 ct., Electra 2226 ct., Vermilion Brillant 911 ct., Hobbema 13 16 ct., Prof. Rouwenhof 1723 ct., Elisabeth 1621 cb., Bartigon 2027 ct., William Pitt 1825 Ct., Victoir d'Olivierre IS21 cb, William Copland 1622 ct., Farncombe Sanders 1621 ct. Narcissen per 100: Poe- ticus Ornatus 3010 ct., Laurens Koster 4565 ct., Golden Spur 3545 ct., Victoria 4055 ct., Lucifer 3545 ct., Sion 3045 ct., Sir Watkin 4065 ct.. Early Surprise 2540 ct., Ajax 30—40 ct., King Alfred 5070 ct., Henry Irving 2540 ct. VAN VOORHOUT. Volksbond. De R.-K. Volksbond kwam in vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter, werden de notulen goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan omtrent de oprichting, de werking en de dagelijksche gang van zaken van het werkloozen of zoo momenteel geheeten crisis-comité. Verder is nog een schrijven ingekomen van het Centraal Bestuur omtrent de propa ganda van de Volkskrant. De voorzitter voegde hieraan nog een aanmoediging toe. Eveneens ligt ter tafel het ingekomen schrijven van de controle-commissie, die kas en boeken van den penningmeester ac- coord heeft bevonden. Ver,volgens wordt door den voorzitter mededeeling gedaan, dat zal worden opge richt een klein-vee-vereeniging, waarvoor spr. aller aandacht vraagt.. Overgegaan wordt tot de verkiezing van afgevaardigden van den Centralen Raad. Gekozen worden Andr. de Groot en P. Leiden 24, in het Sb.'Elisabeth-gesticht 10, Borst, en als plaat&verv. P. van den Berg en W. van der Ploeg. Ten slotte ie aan de vergadering over gelegd een voorstel van de bestuursraad van den Volksbond, tot beschikbaar stellen van ƒ15 en deze te bestemmen om te worden verj&sd. De voorz. acht dit ongewenscht. Het voorstel werd verworpen. Hierop werd het woord verleend aan den Geestelijk Adv., die een lezing met_ licht beelden hield over Mexico in den tijd der Kerkvervolging. Deze buitengewoon inte ressante lezing werd gevolgd door een warm applaus van de aanwezigen, en een dankwoord van den voorzitter, als tolk van 1 de aanwezigen. Hierna sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Ziekenhuisfonds „St-Vincentius a Paulo" Gisteravond hield bovengenoemde ver- eenigiag haar jaarvergadering in de St.- Pancratiuszaal. De voorzitter, de heer G. Holscher, heet de aanwezigen, en in 't bijzonder den heer dr. P. O. G. van Dooren, hartelijk wolkom en opent de vergadering met den Chr. Groet. De notulen der vorige jaarvergadering worden door den secretaris gelezen en door de vergadering goedgekeurd. Hierna brengt de secretaris zijn jaarver slag uit, waarin op de eerste plaast wordt herinnerd aan het besluit van de vorige jaarvetgadering; n.l. om het einde van het boekjaar met vier maanden te vervroegen, zoodat dit komt te loopen van 1 Januari tot 31 December, waardoor dus dit jaarver slag slechts een overzicht geeft over een tijdvak van acht maanden. In deze maanden zijn verpleegd ge worden 37 patiënten, met een totaal aantal verpleegdagen van 667. Hiervan werden verpleegd in het Academisch Ziekenhuis te in het Diaconesenhuis en in de Anna Kli niek ieder 1 en in de Maria-stiohting te Haarlem 1. Er werden 38 patiënten van of (en) naar Leiden vervoerd per luxe-auto en 4 per Ziekenauto en 1 naar Haarlem, eveneens per luxe auto terwijl nog een bedrag van ƒ52 werd betaald aan reiskosten voor z.g. loopende patiënten. Het aantal gezinsleden bedroeg op 1 Januari 444, het aantal alleenstaande le den 35, het aantal betalende kinderen 440. Uit het financieel overslag, hetwelk we gens ongesteldheid van den penningmees ter, den heer J. de Prie, door den voor zitter wordt uitgebracht blijkt, dat de ont vangsten hebben bedragen 3171.64. De uitgaven ƒ2435.31. Nog te betalen re kening 87.50. Goed saldo op 1 Januari 1932 648.83. De heer J. J. de Koning brengt als lid van de commissie tot nazien der boeken rapport uit over haar bevindingen. De heer de Koning zegt te kunnen mede- deelen dat alles zoowel inkomsten als uit gaven in volmaakte orde is aangetroffen en spreekt een woord van dank aan 't adres van den pennningmeester die niettegen staande zijn Ongesteldheid zijn functie zoo nauwkeurig heeft vervuld. De aftredende bestuursleden worden we derom herkozen bij enkele candidaatstel- ling. In de vacature Joh. H. Gortzak werd gekozen den heer J. Huigsloot Gzn. In de controle-commissie voor 1932 wor den benoemd J. van der Meer en W. Kui pers, terwijl nog een derde lid zal gevraagd worden aan het parochiaal armbestuur. Hierna volgt punt 8: mededeeling aan gaande verpleging in het xSt. Elisabethge- sticht te Leiden. De voorzitter geeft het woord aan den secr. die hierover een en ander mede- deeld, hetgeen in het kort hierop neer komt: Er is gevormd een fonds onder den naam „St. Elisabethspenning". Voor dit fonds wordt gecollecteerd in de omliggende paro chies eiken Zondag bij het uitgaan der H. Missen. Het verschuldigde verpleeggeld in het ^St. Elisabethgesticht bedraagt 2 50 per dag, dit is dus het bedrag wat door het Ziekenhuisfonds wordt betaald. Voor de gecollecteerde gelden worden alle verdere kosten (operatie, verband en geneesmiddelen -6nz.) betaald, zoodat dus alle on- en minvermogenden, wanneer zij lid zijn van 't Ziekenhuisf., zonder «verdere kosten in het St. Elisabeth-gestioht kunnen worden verpleegd. Hierbij zij echter opgemerkt, dat zij, die niet geheel onvermogend zijn, naar gelang van Omstandigheden per verpleegdag een klein bedrag zullen moeten bijbetalen. De voorzitter brengt dank aan den Z.E. heer pastoor en aan dr. van Dooren die aan de totstandkoming van een eh ander hebben medegewerkt. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Hierna slui ting met den Ghr. groet. Landarbeidersbond. Gisteravond hield de R.-K. Landarbeidersveri „St. Joseph" een ledenvergadering welke matig was bezocht. Na openig door den voorzitter en het le zen van de notulen der vergadering door den secretaris, kreeg de hoofdbestuurder de heer Kuiper heb woord tot behandeling van het Coll. Contract hetwelk het voor naamste punt der agenda was. In een con- ferntie welke gehouden wos met het be stuur d£r L. T. B. was besloten, dat het afd.-bestuur van L. T. B. en ook der Land arbeiders een loonsverlaging van 10 pet. zouden voorleggen en ook verdedigen op hun ledenvergadering. Dit werd door de landarbeiders aanvaard doch door de L, T. B. onvoldoende geacht, er werd een verlaging van 20 pet. voorge steld met langere arbeidsdag in de winter maanden, hetwelk door de arbeiders onaan nemelijk werd geacht en er werd besloten vooralsnog een afwachtende houding aan te nemen, en wanneer de toestand zich wil be teren, dan te trachten de besprekingen weer te hervatten, zoodat deze kwestie voorloopig als afgedaan te beschouwen ie. Eerj lid der adfeeling die in de gem. Woubrugge woonachtig ia, wees op de treurige toestand waarin vele arbeiders- gezinne in de gemeente Woubrugge ver- keeren, daar in die gemeente in 't geheel geen steunregeling bestaat, en wel een werkverschaffing, maar dan een zeer ge brekkige. Voorts wees. een der leden uit R.A.'veen nog op de werkverschaffing in deze gemeente, waarop de hoofdbestuur der antwoordde dat zoowel door afd. als hoofdbestuur en ook het gemeentebestuur reeds stappen zijn gedaan ter bevoegder plaatse tot verbetering. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. 0EGSTGEEST. Mooie opdracht. Door B. en W. van 's Gravenhage is heden opgedragen voor de som van 506.750.het aanleggen, rioloeren, bestraten van pl.m. 30.000 M2. asphaltweg, in het bouwplan „Buitenrust" (eerste gedeelte), einde Laan van Meerder- voort aan de fa. v. d. Velden de Jong, Aannemersbedrijf Oegstgeest. WARMOND. Warmond's Fanfare. In Hotel „de Stad Rome" gaf Warmond's Fanfare haar 22e winteruitvoering. Gezien de tijdsom standigheden was de zaal goed bezet. Te ruim 8 uur opende do heer J. Bergman, voorzitter der vereemging. Met een vroo- lijke marsch werd direct stemming ge maakt, waarna word overgegaan tot meer klassieke muziek. Lanneriana, Valse de concert sur des motifs de Lanner, werd keurig uitgevoerd. Dat het ensemble der gelijke stükken op haar -programma heeft, bewijst dat dit korps op muzikaal gebied zeer groote vórderingen heeft gemaakt. De „Carmen" werd eveneens zeer goed uit gevoerd en er zullen maar weinigen zijn, die de heerlijke melodiön uit deze Opera niet kennen. Wij mogen zeer zeker een woord van hulde niet onthouden aan den heer M. Bolderdijk, die als geestelijke va der dezer verecniging, op zijn menschen trots kan zijn. Het is aan zijn bezielende leiding te danken, dat Warmond's Fanfare een muziekkorps geworden is dat er mag zijn, want om hiertoe te geraken was geen moeite hem te veel. Na de pauze was het woord aan de af- deeling tooneel. Do spelers hebben er hunn» beste krachten aan gegeven en heb werke lijk aardig weergegeven. Na afloop hadden de spelers een woord van dank van den voorzitter in ontvangst te nemen, terwijl de dames-speelsters verrast werden me-t een doos bonbons. EEN VERKEERSAGENTJE. 265. Toen Keesie met zijn vliegmachine de andere had ingehaald en üij groette, ontdekte iiij, zoo waar den vlie genier, waarmede hij de wereldvlucht was begonnen en die hem eenvoudig vergeten had. Hij noemde den vlie genier bij zijn naam en zette den tocht voort, den an dere, vol verbazing achterlatende. 266. Ze vlogen eindelijk boven een groote stad, die hun zooals ze tegen elkaar zeiden bekend voorkwam. Over torens, huizen, rivieren ging de tocht verder en de maan- paardjes, die nog niet do aarde hadden gezien, koken ook al naar al dat vreemde, wat ze aanschouwden. De professor wou hun van alles uitleggen, maar dat gaf niet veel, want ze begrepen er niets van.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15