ft) m!" Abdijsiroop Een Koester heeft Abdijsiroop noodig! HET HUIS DER VERSPIEDERS ZATERDAG 5 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK Lindberg h-b aby. In de afgeloo- peó twee jaar zijn in geheel Amerika in to taal niet minder dan 2000 kinderen ont voerd, seint men uit New York. Twee duizend kinderen ontvoerd! En nooit heeft er een berichtje over in de krant gestaan. Het werd pas bekend, toen diezelfde eer te beurt viel aan den ander half jarigen zoon van den bekenden oceaan*lieger Lindbergh. Nauwelijks was dit kind- ontvoerd of alle kranten van de geheele wereld publiceerden het ontstel lende feit; de Amerikaansche kranten wijd den er zelfs heele bladen aan. De radio riep het uit over stad en land en een leger van politiemannen zwermde uit om te speu ren. En nu zoekt iedereen in New York en omgeving naar een baby van anderhalf jaar, die verkouden is. Wie een kind bij zich heeft, dat schreeuwt, wordt aange zien voor een der ontvoerders van den jon gen Lindbergh en wie niet zonneklaar zijn rechtmatige betrekkingen tot den inhoud van een kinderwagen kan aantoonen, loopt kans naar het politiebureau getranspor teerd te worden. De ontvoering is „de" sensatie van den dag en men zou kunnen lachen om de op schudding in Amerika, als 't feit zelf niet zoo treurig was. Het is teekenend zoowel voor de Amerikaansche toestanden en de Ame rikaansche mentaliteit, als voor de metho den, waartoe de toenemende achteruitgang van de welvaart ook in de Vereen. Staten aanleiding geeft. De Assemblée bijeen. Lind berghs baby zou de Amerikanen bijna doen vergeten, dat er nog zoo iets bestaat als een oonflict tusschen China en Japan. De V olkenbonds-assemblée is zich nu met het geval gaan bemoeien. Zooals men weet, is de algemeene verga dering, die anders slechts eenmaal in het jaar bijeenkomt, thans in buitengewone zit ting bijeengeroepen op verlangen van China. Dit is de tweede maal in de ge schiedenis, dat de Volkenbond op deze wijze bijeenkomt. De zitting van thans is eigenlijk een buitengewoon belangrijke zitting, want zij is een krachtproef voor den Bond in een bijzonder hachelijke affaire. Onderzoent moet thans worden, of China Japan terecht als „aanvaller" heeft aangeklaagd. Zoo ja. dan kan China nog weer een stap verder gaan en een beroep doen op artikel 16 van het Handvest. Dit artikel zegt in zijn voor naamste bepalingen: Neemt eenig lid van den Volkenbond zijn toevlucht tot oorlog zonder te letten op de bepalingen van ar tikel 12, 13 of 15 (die gerechtelijke beslech ting van geschillen voorschrijven) dan zal dit lid ipso facto geacht worden een oor logsdaad 4 te hebben gepleegd tegen alle andere leden van den Bond, die hierdoor op zich nemen onmiddellijk alle handels en financieels betrekkingen met dit land af te snijden, hun onderdanen alle ver keer met de onderdanen van den staat in overtreding te verbieden en alle finan- cieele, commercieele en persoonlijke be trekkingen tusschen de onderdanen van den overtredenden staat en die van eeni- gen anderen staat, Volkenbondslid of niet, te beletten. De verdere belangrijke para grafen van dit artikel betreffen dan de wijze, waarop de lasten van de strafactie over de leden van den Volkenbond moe ten worden verdeeld en de hulp, die zij elkaar verleenen moeten. Men mag ho pen, dat de Chineezen niet zullen trachten, de kwestie tot in deze uiterste consequen tie door te drijven; dit zou trouwens reeds practisch moeten falen, omdat artikel 16 den Volkenbond onder andere zou ver plichten, Amerika, desnoods tegen zijn wil te beletten met den overtredenden staat handel te drijven. Dat is natuurlijk ondenk baar. Hoe meer men de dingen zal trach ten te forceeren, des te meer zou men de betrekkelijke waarde van de sanctiebepa lingen van het Handvest in het licht stel len. Is Amerika, en zijn enkele andere groo- te zeemogendheden bereid, ten gunste van China tegen Japan in te grijpen, dan zullen IN HET BUITENLAND. zij dat doen, omdat zij dat ïn overeenstem ming achten met hun belangen; zoo niet, dan kan geen Volkenbond besluiten, hen daartoe te dwingen, en zonder hun mede werking is iedere actie machteloos. Dr. Yen, de Ohineesche gedelegeerde te Genève, ziet ook wel in, dat de Volken bond practisch geenerlei sanctie kan toe passen, doch hij meent, dat het moreele gezag van den Volkenbond al voldoende zal zijn om Japan wat redelijker te ma ken. Wat wil Japan? Zal Jajan in derdaad wat redelijker gestemd worden? Wij twijfelen er aan, na alles wat wij reeds hebben meegemaakt. De gebeurtenissen rondom Sjanghai zijn nog erg verward. Verleden week wezen wij er reeds op, dat Japan stuitte op niet verwacht en taai verzet. Zij moesten wel lust krijgen om zich uit dat gevaarlijk avontuur terug te trek ken; doch him prestige verbood hun dat te doen nadat zij door den Chineeschen tegenstand waren vastgelooepn. Toen kwam de kans. De Chineezen be gonnen te wijken; volgens hun eigen be wering geheel vrijwillig en om betere stel lingen in te nemen. Sinds den wereldoor log kennen wij dat. De Japanners be schouwden dat echter als een éclatante overwinning en verklaarden zich plotse ling bereid om over een wapenstilstand te onderhandelen. Zij staakten hun opmarsch en verklaar den, dat hun doel bereikt was. Maar de voorwaarden, welke gesteld werden om tot een voorloopige wapenstil stand te komen waren zoodanig, dat de Chineezen, die in de laatste dagen wat meer zelfvertrouwen hadden gekregen, daarop niet wenschten in te gaan. Boven dien vertrouwen zij de Japanners niet, welk wantrouwen overigens wederkee- rig is. Dientengevolge deed dr. Yen in de mid dagvergadering van de Assemblée Don derdag de teleurstellende mededeeling, (teleurstellend na de berichten van 's mor gens, dat de Japansche opmarsch gestaakt was) dat de onderhandelingen over een wapenstilstand waren afgebroken, omdat de Japansche voorwaarden onaannemelijk waren. Die gele heertjes zijn eigenaardige lui. Eigenlijk is de houding van den Volken bond nog niet eens zoo gek. Laten wij het- zelfde doen als de heeren te Genève, n.i. zoo nu en dan eens lezen hoe ver het er mee staat en vervolgens het geheele -con flict in z'n eigen sop laten gaar koken. En ge 1 and-protectieland. Meer dan drie-kwart eeuw is Engeland vrijhandels-land geweest. Sinds 1 Maart j.L is het dat niet meer. Het is Dinsdag j.l. protectionistisch geworden, de vrije handel is om hals gebracht door de wet van 29 Februari, waardoor een invoerrecht wordt geheven van 10 pet. op alle buitenlandsohe goederen, die niet op de z.g. vrije lijst staan. Voor de E'ngelsche havens was het Maan dag, dat geen invoerrecht behoefde te wor de douanekantoren en het was de laats re dag, dat" ge eninvoerrecht behoefde te wor den betaald. Alles wat goederen in Enge land wilde invoeren, haastte zich dus om vóór 5 uur binnen te zijn. Na 5 uur viel de laatste poort in de jongste tariefmuur dicht. Voot hoe lang? De liberalen in Engeland meenen, dat de regeering weer spoedig tot het vrijhan delsstelsel zal terugkeeren, zoodra deze abnormale tijden zullen zijn geweken. Doen de ondervinding heeft uitgewezen, dat bet gemakkelijker is, protectionistische maat regelen in te voeren dan ze weer kwijt te worden. Zullen ze voordeelig zijn voor Engeland? Men hoopt het, maar Snowden verzeker de Maandag van niet. Snowden wees er op, dat in geen enkel Als Gij hoest, als Uw ontstoken keel U het spreken moeilijk maakt, als Uw borst l vol slijm zit. dat niet ios wil komen, als i U 't slapen wordt belet door hoestbuien of het gevoel alsof er een blok op Uw borst ligt: dan hebt Gij Abdijsiroop noodig. Een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop heeft door haar overtuigende resultaten zich vanzelf een weg gebaand. 1 Wordt door hare aangenaam slljmoplos- sende. verzachtende hoeststillende werking i geroemd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma. i 1 „Voor de Borst" 1 Atom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50. Fl. 275. Ft 4.50 I Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 CL). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) protectionistisch land de bescherming die voordeelen had opgeleverd, welke men er in Engeland van verwacht. Het tariefsrel- sel zal, zoo betoogde hij, den uitvoerhandel belemmeren, de kosten van het levenson derhoud verhoogen, den internationalen handel doen inkrimpen en als wapen bij onderhandelingen zal het nutteloos zijn. Zijn betoog heeft niet mogen baten; het H-oogenhuis heeft de tarieven aanvaard. L a p p o. Tenslotte nog iets over de Lappo-beweging in Finland. Wat is dat voor een beweging daar in het hooge Noorden? De „Msb." schrijft er over, dat de be weging der Lappo-mannen op de allereer ste plaats een godsdienstig karakter draagt. Als zij de leuze aanheffen „tegen marxisme en communisme", dan voegen zij daaraan onmiddellijk toe „tegen den anti christ", en deze laatste gedachte is onge twijfeld de absoluut overheerschende. De vorige maal, in 1930 en niets wijst er op, dat het karakter dezer beweging een verandering heeft ondergaan gold de strijd één vijand: het bolsjewisme. Wie meende, dat men met hét begin van een „fascistisch" tijdperk in Finland te doen had, vergiste zich deerlijk: de Lappo-bewe ging toch is niet nationalistisch, draagt ook geen klassenka rakter. Zijde aan zijde rukten op groot-grondbezitters en klein- boeren, arbeiders en industrieelen, paupers en bankiers. Eén ideaal bond hen allen sa men: de strijd tegen het communisme, dat van het spreekgestoelte in het parlement zijn godslasterlijke propaganda-rede voe ringen kon houden. Toen na het geweldlooze succes der Lap po-beweging in Juli 1930, de bolsjewisti sche agitatie tot het ondergrondsche ter rein beperkt was, waar het uitsluiend met staatsmiddelen niet meer te keeren valt, werd de strijd gericht op een and ei doel: het socialisine, dat door zijn anti-reiigieus en materialiseerend dogma met het libera lisme als de beste, absoluut afdiende weg bereider van het bolsjewisme te beschou wen valt. Ditmaal schijnt de opmarsch der Lappo- mannen minder succesvol te verioopen, want volgens de berichten zijn velen, ge hoor gevend aan een radio-oproep van pre sident Svinhufvud, wederom naar hun haardsteden teruggekeerd. SPORT VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP OVERZICHT. Het programma der eerste klasse E. heeft na de verrassende wedstrijduitslagen van jl. Zondag plotseling alle belangrijk heid verloren. Dat is jammer, vooral wijl men zich in betrokken kringen van den wedstrijd D. H. L.T. Y. B. B. zooveel had voorgesteld. In dit verband was ook de wedstrijd S. J. C.H. B. C. van veel be- teekenis geweest. Nu zulks niet meer het geval is, kunnen de thuisclubs te gemak kelijker overwinnen. SpartaanG. D. A. en D. E. M.Leo- nidas hebben thans evenmin nog eenige belangrijkheid. Anders is het evenwel gesteld in de tweede klasse O. Daar spant het aan den kop nog zoowel als onder aan de rang lijst. Voor ons is de strijd om de laatste plaats te ontloopen momenteel het belang rijkst. wijl hierbij Leiden zoowel als Blauw Zwart betrokken zijn. Nu Leiden Zondag jl. tegen de verwachting in verloor en Blauw Zwart op verrassende wijze in Schie dam wist te winnen, is de situatie in hoo ge mate spannend geworden, temeer nog, wijl nu Zondag a.s. de wedstrijd Leiden Blauw Zwart practisch gesproken de be slissing kan brengen, indien de Roodzwar te Leidenaars erin slagen van de Wasse- naarsche club te winnen, dan is deze zoo goed als zeker aangewezen om degradatie wedstrijden te spelen. Gezien de overwin ning van jl. Zondag voelen de Wassenaar- ders daar blijkbaar niets voor en als de Leidenaars dus niet oppassen loopt het Zondag weer mis! TeijlingenGraaf Floris is voor de Sas- senheimers van geen belang meer, zooveel te meer echter voor de Hagenaars, die zich door een overwinning vrij safe zouden stel len. De derde wedstrijd is vooral van betee- kenis voor Excelsior, dat bij Poeldijk op bezoek moet. Na de laatste nederlagen der Schiedamsche olu'b tegen zwakkere te genstanders begint het er werkelijk naar uit te zien, dat het kampioenschap hun zal ontgaan. De dag van morgen zal daarom trent meer licht brengen. R. K. FEÖERATIE. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Voor morgen staan er slechts twee wed strijden op het programma. Het eerste elftal ontv.angt Blauw Zwart uit Wassenaar. De Leidenaren doen goed zich de overwinning der BI. Zwarters op Excelsior verleden week in berinnering te roepen. Zij weten dan terstond, dat het aanpakken zal worden en wel van meet af aan. Rood-Zwarten, nog één puntje en wij zijn buiten het bekende gevaar! Opgepast dus! Onze junioren ontvangen de dito's van do club St. Jeroen. Wij wenschen de on zen veel succes. De pogingen om voor ons tweede elftal een oefenwedstrijd tegen L. en S. te heb ben, zijn op het laatste oogenblik nog mislukt, aangezien L. en S. in verband met den Stillen Omgang met geen behoorlijk elftal kon uitkomen. Afrekening van den steunbonnen-ver- koop morgen op het terrein. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". A.s. Zondag speelt Teijlingen I haar laat ste competitiewedstrijd om 2 uur op Sport- hof tegen Graaf Floris V I De uitwedstrijd werd op het kantje af verloren door Teijlingen. Wat zal Zondag de uitslag zijn? Het 2de elftal maakt de reis naar Al- phensche Boys I te Alphen. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Vertrek per auto om 1 uur van de K. S. A.! Teijlingen III krijgt Meerburg III op bezoek om 12.30 uur. De Sport Hl. geeft aan 2.30 uur! doch dit is fout, daar het eerste elftal om 2 uur speelt, zóodat ook zeker Meerburg om 12.30 uur present is, daar anders een vergeefsche reis wordt gemaakt. Ook scheidsrechter v. Abswoude zal zeker hierin mede werken. De Junioren gaan naar O. V. V. I, waar hun zeker een warme ontvangst wacht. De wedstrijd vangt aan om 1 uur. Vertrek per fiets om 12 uur van af K. 8. A.! Denkt allen om uw juniorenkaart? Wedstrijd programma voor a.s. Zondag. Eersteklasse A. R. K. O. N. S.Caesar; V. V. H.Kim- bria; KerkradeHelios; Valkenburg— Marsana; VolhardingSitt. Boys. Eerste klasse B. VenloGeel Zwart; Kol pingD. E. V.; UnionVenlosche Boys; S. V. B.Wilhel- mina; BrabantiaGennep; R. K. T. V. V. Mulo. Eerste klasse O. S. D. O. U. C.Zwolle (beslissingswed strijd). Eerste klasse D. V. V. Z.—H. M. S.J E. M. M.—De Meer; V. I. O.Santpoort; P. V. C.S. D. O.; LimvioW ilskrachfc. Eerste klasse E. D. H. L.T. Y. B. B. (2.30 uur); Spar taan— G. D. A.; S. J. C.—H. B. O.; D. E. M.Leonidas Tweede klasse O. TeijlingenGraaf Floris V; P F. C. Excelsior; LeidenBlauw Zwart. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. A.s. Zondag komen alle D. O. S.-elftal- len in actie. D. O. S. I gaat naar Kwints- beul om daar ver van hun heimat tegen St. Michael I te spelen om den Bisschops beker. Wij wensohen hen veel succes. Ver trek waarschijnlijk per autobus. Suppor ters die de reis meemaken kunnen voor goedkoopen prijs mede. D. O. S. II ontvangt Meerburg II, welke wedstrijd door hen gewonnen kan worden, op Meerburg werd onnoodig verloren, zoo dat thans revanche genomen kan worden Aanvang 2.30 uur. De Junioren gaan naar R. W. D. I Het zal niet meevallen om de Duivels te klop pen. Vertrek gezamenlijk per fiets 11.45 R. K. S. V. S.M.C. (Warmond). Het belooft morgen een belangrijke dag te worden voor onze voetballers volgens het vastgestelde programma. Niet minder dan vijf competitiewedstrijden moeten ver werkt worden. In de eerste plaats speelt het eerste tegen S. N. A. I, de kampioen van deze afdeeling. In Stompwijk had S. M. C. de eer S. N. A. de eerste en eenige nederlaag toe te brengen. Of S. N. A. het morgen weer zoover zal laten komen ge- looven we niet. Ongetwijfeld zullen ze revanche willen nemen en kunnen onze jongens een zware strijd tegemoet zien. Voor alles hopen we een faire strijd te aan schouwen temeer daar de belangstelling stellig groot zal zijn. Half drie wordt begonnen onder scheids rechter Angevaare. Het tweede speelt te half één te Noord- wijk tegen S. J. O. IV. Al werd thuis ge wonnen met flinke cijfers thans zullen on ze jongens hard moeten werken voor een gelijk spel, te meer daar drie invallers van de partij zijn. Gezamenlijk vertrek kwart voor twaalf, van de Baan. Het derde gaat eveneens van huis en speelt te halfdrie tegen O. V. V. II te Oegstgeest. Thuis werd een gelijk spel bereikt wat we mor gen weer verwachten. Het eerste junioren-elftal moet te 1 uur tegen V. V. B. I te Hazerswoude spelen. We raden vooral de voorhoede aan goed samen te spelen en den baJ snel aan de medespelers door te geven, anders loopt het mis. Vertrek 12 uur van het Patronaat. Tenslotte ontvangt het tweede junioren elftal de dito's van R. W. D. welke hun duiveltjes-kunstjes zullen vertoonen en onze junioren een lesje zullen geven. Aan vang 1 uur. Denk om de gele kaart! FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. U) Wel een uur lang liep de Rotkan op en neer, terwijl Jasper achter de braamstrui ken lag en de wacht hield. Eenmaal had de Rotban nog geen vijf meter van hem af stil gestaan, in zichzelf mopperend over het wegblijven van Jerome. Ten slotte raakte zijn geduld uitgeput. Jasper zag hem op den ingang van de groeve toegaan en in de verte staren. Daarop keerde hij zich om én beklom den heuvel. Jasper bleef onbeweeglijk tot het geluid van de Rothans voetstappen heele- maal weggestorven was. Daarop verstopte hij Tom Stook's lantaarn onder het struik gewas, klom uit de groeve en sloeg lang zaam het pad naar Stonehanger in met de spiedende omzichtigheid van een Indiaan die bezig is een spoor te zoeken. Hij hoor de of zag niets meer van de Rothan tot hij aan den voet van den Heuvel tusschen de groeve en Stonehanger House kwam. Boven op het omhoogglooiende terrein stond een donkere figuur en Jasper zag dat zijn scherp profiel naar de zee gericht was. Daarop verdween de Rothan weer. Jasper ging weer verder, beklom den heu vel en zag Stonehanger voor zioh liggen, grijs en somber in het licht van de volle maan. Schoorsteenen, borstwering, venster kozijnen, ja steen voor steen, waren dui delijk zichtbaar. De doornstruiken en taxis- boomen waren vlekken van donker gebla derte boven de grijze lijn van den terras muur. Jasper vroeg zich^ onwillekurig af, waar om Jerome juist zulk een helderen nacht had uitgekozen om Uan land te komen en hoe hij er in geslaagd was de patrouille vaartuigen te ontloopen. Geld en rum doen wonderen. Die smokkelaars glippen overal doorheen. Hij zag de Rothan de treden van het terras opgaan. Hij bleef stilstaan en keek naar de vensters van het huis. Jasper nam zijn kans waar om snel naar voren te schie ten en dekking te vinden achter hooge brem vlak bij den terrasmuur. Hij hoorde stemmen op het terras. An thony Durell had op de Rothan gewacht en als hij niet zoo bijziende was geweest had hij Jasper achter de brem moeten zien weg duiken. Jerome heeft ons gemist. Ik heb meer dan een uur gewacht. De Rothan keek naar Nance's venster: Slaapt Madame? Ja. Maar spreek een beetje zacht; ze moet niet weten dat u hier bent. Misschien hebben we een ander licht voor dat van Jerome aangezien. Neen, dat is buitengesloten. Hallo 1 De stem brak plotseling af. Jasper was den muur van het terras stilletjes gena derd. Hij drukte zich er tegenaan, vree- zend een hoofd boven den rand te zijn ver schijnen. Maar hij begreep al spoedig, waarom de Rothan zoo abrupt was opge houden. Hij hoorde een stem roepen: Wie is daar? Het was de stem van Nance, Zij had haar tralievenster geopend, leunde naar buiten en keek langs het terras. Durell had de Rothan snel in de schaduw van een van de taxis-boomen getrokken. Ze bleven daar onbeweeglijk, tot Nance een oogenblik van het venster wegging. Vlug, naar den achterkant van het huis Dit verstoppertje spelen is onzin, Durell U kunt het meisje beter de waarheid ver tellen. Ze is niet te vertrouwen. Waarde heer. ik zal haar betrouw baar maken. U weet liiet hoe u met vrou wen moet omgaan. Ze verlieten het terras en gingen door .het gangetje dat naar de stallen en bij gebouwen voerde. Durell was geagiteerd en ongeduldigde Rothan leek boos. Hij begon genoeg te krijgen van Durell's buien, excentriciteiten. Maar als alles goed ging, zou de oude gek binnen een paar weken zijn werk hebben gedaan. En dan kon hij, als een onbruikbaar geworden werktuig, aan den kant worden gegooid. Jerome zal vannacht wel niet meer komen. Ik ga heen; ik heb mijn paard beneden bij den muur laten staan. Er was een onbestemde vrees in Durell: Ik hoop dat er niets gebeurd is. Onzin. Jerome zal het te helder heb ben gevonden. Het nieuws dat we ver wachten is te belangrijk om er iets mee te riskeeren. Als Villeneuve maar in het Ka naal kan komen en het drie dagen in han den kan houden 1 Ondertusschen was Jasper voorzichtig langs den muur geschoven en had hij het stoepje bereikt. Hij sloop de treden zacht jes en voorovergebogen op en wachtte, toen zijn hoofd op één hoogte met het ter ras was gekomen. Het lag leeg en verla ten in het licht van de maan. Jasper liep nu de stoep heelemaal op en keek naar Nance's venster. Hij werd plot seling aangegrepen door een soort harts tochtelijke bezetenheid om Nance te wil len zien en hij was bereid om daar het grootste gevaar voor te riskeeren. Hij wilde haar stem hooren; hij wilde opnieuw voe len dat zij één waren in den strijd tegen gemeen verraad. Hij had meer geluk dan hij had kunnen hopen. Hij hoorde het geklik van een sleu tel die omgedraaid werd, de tuindeur ging open en een langwerpige schaduw teeken- de zich op den maan-verlichten tuinmuur af. Jasper greep naar zijn pistool. Maar hij zag al gauw dat zijn voorzorg in dit geval overbodig wasDe figuur kwam uit het poortje in het licht. Het was Nance. Ze had een ouden langen mantel en een paar schoenen aangeschoten en was naar beneden gekomen om de waarheid te we ten. Nance 1 Ze schrok even terug maar daarop liep ze weer voort over het gra-s. Het was alsof het zilveren licht een sluier om haar los hangend haar weefde. Jij Ben jij het? Ze was nu vlak bij en Jasper kon haar oogen in het maanlicht zien schitteren. De pupillen waren groot en donker; er lag een onroiskenbaren angst in haar blik. Was jij het. dien ik gehoord heb Neen; de Rothan en je vader. Waar zijn ze? v Ze zijn naar den achterkant gegaan. Ik moet je iets vertellen. Maar we kunnen hier gezien worden. Ze keken elkaar diep in de oogen. Ze hoorden het geluid van paardenhoeven in de laan gevolgd door het dichtslaan van een deur. Nance schrok en ze beefde van opwin ding. Het is hier zoo licht en ze kunnen ons hooren Jasper strekte zijn arm uit en groep haar hand. Ze weerde hem niet af. Vlugkom het stoepje af. Ze stoven weg, hand in hand, als een paar kinderen. XXIV. Ze gingen de Stonehanger meent op tus schen het hooge struikgewashet maan licht en de stilte van den vroeg-zomer nacht waren om hen heen. De matzilveren horizon werd afgesloten door opgaand hout, met brem begroeide heuvels en de zee. Geen windje bewoog en de atmosfeer was dauwig-frisch. Jasper hield nog steeds Nance's hand vast Ze liepen zwijgend een van de paden in die zich door de weide naar de bos- Bchen slingerde. Ze waren beide zoo ver rast door de heerlijkheid van de ontmoe ting en zoo aangegrepen door de stille zaligheid en blanke schoonheid van den nacht, dat zij geen woorden vonden. Ze keken elkaar diep in de oogen alsof zij daar wonderlijke dingen ontdekten. Na een poosje zwijgend voortgaan zei Nance eindelijk: Wat had je me te ver tellen Jasper had zijn hoed afgezet en liep blootshoofd naast haar. In ieder woord en ieder gebaar van hem lag eerbiedige be wondering, spraJc zijn toegewijde genegen heid, (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13