ACADEMIENIEUWS ZATERDAG 5 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RIJN. HET ONTWEKT-UITBREIDINGSPLAN. Toelichting door den directeur van gemeentewerken. Op de trouwzaal van het Huis der ge meente in de Julianastraat, waar de onder scheidene teekeningen betreffende het ont werp uitbreidingsplan onzer gemeente op keurige wijze ter bezichtiging waren ge hangen, hield de directeur van gemeente werken Ir. Waardenburg Vrijdagavond voor een talrijk publiek een nadere toe lichting. Op zeer duidelijke wijze gaf de heer Waardenburg in uitvoerige details aan al lereerst de noodzakelijkheid van het ont werp, met de talrijke factoren waarmede men met een dergelijk plan heeft rekening te houden, om dan aan de hand van het ontwerp aan te toonen de verschillende doeleinden, die zijn nagestreefd, die voor een dergelijk ontwerp van groot belang zijn. Spr. gaf hierna een opsomming van de ter reinen eventueel bestemd voor de industrie, bebouwing, de wegen zooals deze in het ontwerp zijn geprojecteerd waarvan wij reeds deze week een uitvoerig overzicht hebben gegeven de belangen waarmede men id het ontwerp heeft rekening gehou den voor het verkeer te land en te water. De nieuwe Rijnovergangen zooals men die bij het ontwerp heeft gedacht ook reeds door ons vermeld de bebouwing van wo ningblokken die in het ontwerp zijn onder scheiden in 3 soorten nJ. gesloten, open en ha.fopen blokken Zoomede de soorten van arbeiders- en middenstandswoningen en landhuizen. Voorts terreinen die men bij het ontwerp heeft gereserveerd voor open bare gebouwen, als scho.en, kerken etc. Spr. stond tevens stil bij de eventueele bouw van een nieuw Raadhuis, waarvoor men in het ontwerp nog geen bepaalde plaats beeft bestemd, doch z.i. hiervoor voorkeur is te geven in het verlengde van de Lemzonlaan en omgeving der Ohr. H.B.S. Ook de verschil ende bebouwings voorschriften, waarmede eventueel reke ning moet worden gehouden en de goedkeu ring van Rijk en provincie gaf spreker aan, en fcaJ van andere zaken, wat betreft rech ten der eigenaren, speel- en sportterrei nen, parken en eventueele singels zooals men die heeft gedacht. Aan het eind van zijn duidelijke uiteen zetting en toe ichting stelde ir. Waarden burg de aanwezigen in gelegenheid tot na dere bezichtiging der teekeningen en het stellen van vragen Namens andere zaken maakt het voor malig raadslid de heer G. Bergshoef al er- eerst zijn bezwaren kenbaar aan den heer Waardenburg, hoewel hij groote waardee ring had voor het p.an en het ontwerp van deze en dit een keurig stukje werk noem de, dat van gemeentewege nimmer eenig overleg is gepleegd met de- daarvoor aan gewezen commissie van Ged. Staten. Spr. noemde dit een schaduw die" over het plan hing en bracht naar voren, dat dit gehee'e plan, indien dit door dit college niet wordt goedgekeurd, wel eens eèn was- se neus kon zijn en tevens veel arbeid en kosten tevergeefs. Een groot bezwaar noemde deze zelfde spreker eveneens de gedachte van een nieuwe Rijnovergang ter plaatse als in het ontwerp. Spreker had deze Rijnovergang liever geprojecteerd ge zien ter hoogte van den Heerenweg, welke laatste zooals men weet in bet Provinciaal wegenplan onlangs werd opgenomen. Ook andere aanwezigen maakten bezwaar tegen deze Rijnovergang, de wijze van het niet projecteeren van woonwijken in de omge ving der aangegeven industrieterreinen, zoomede de plaatsen der sportterreinen, zooals men die heeft gedacht De heer Waardenburg beantwoordde de verschillende sprekers en dee'de als slot mede. dat het ontwerp voor een ieder 4 we ken ter visie ligt en eventueele bezwaren bij den 'Eiiad natuurlijk kenbaar kunnen worden gemaakt. De beste stuurlui staan aan wal. On derwijl de bemanning op den wal vertoef de, was gistermiddag de in beweging zijn de motorboot van schipper B. losgeraakt en er met een flinke vaart zonder bestuur der vandoor gegaan. Na eerst op een pas- seerend sleepboot te zijn gebotst, stevende de boot op de Rijnkade aan, waar inmid dels L. v. d. A op het vaartuig sprong en door kordaat ingrijpen een aanvaring met de Alphensche brug wist te voorkomen. Het geval trok veel belangstelling. Gemeenteraadslid. de heer C. Koren was 2 Maart j.l. 12 1/2 jaar lid van den Ge meenteraad. Gevonden voorwerpen. 1 pak sajet, I sleutelring met Bleutels, 1 plant in pot, 1 portemonnaie. Geboren: Mariene, d. v. Aren C. Mijs en Marie E. Ott. Catharina, d. v. Jan van der Schee en Kratiena van Dam. Adrianus Gijsbertus, z. v. Leendert Marbus en Hendrina C Boot. Gerritje, d. v. Dirk Bezemer en Johanna B. Vermeulen. Cla- sina Hendrika, d. v. Maarten Verbeek en Johanna M. van der Willik. Nicolaas Theodorus Petrus, z. v. Gerardus J. Wijfie en Aafje-Klijn. Hans Nico. z v. Corne'is vand er Oest en Paulina H. Hoogepvorst. Arie, z. v. Wessel Post en Wil'emina Ram. Margaretha Maria. d. v. Jacobus G Vork en Cornelia Hoogervorst. Wil- helmina Joanna Maria Anna, d. v. Jacobus A. O. J. M. Doedens en Catrina M. Groot. Arent, z. v. Karei H. Hulscher en Aren- tje N. Vis. Corne'ia Wilhelmina d. v. Petrus J. Brand en Maria L. van Onso'en. Overleden: Jacoba van Beerscho ten, oud 17 maanden. Femmigje de Graaf, echtgenoote van Geert Hollander, oud 53 jaar Gerardus Johannes Daniël Ponsioen, oud 74 jaar. Ingekomen: J. Groot, kapperbed.,. Raadhuisstraat 247, van Enkhuizen. F. Sondermann, veehoudersknecht. Ridder- buurt, van Bottrop (Did.). J W. van Staveren, incasseerder, Brittenrusstraat 12 Woerden. Wilhelmina Blonk, z. b., Gouwel. weg 71, van Lochem. Theodora A. Harmsen, religieuse, Pr. Hendrikstraat 69, van Harderwijk. Johanna C Wie'.and religieuse, Pr. Hendrikstraat 69, v. Amers foort. Johanna C. van den Bedem, reli gieuze, Pr. Hendrikstraat 69, van Amers foort. N. G. van der Erf, Schoenmaker, Hoorn 87a, van Boskoop. P. den Ouden en gezin, boomkweeker, Jaagpad 9, van Ede. Hindewina Janssen, dienstbode, Dorpstraat 111, van Duitschland. NH. Rut ter, grondwerker, Visserstraat 5, van Eind hoven. H. 'R'. Nieborg, Commies ter Secretarie, Bruggestraat 8. Helene Zim merman, dienstbode, Kr. Ziendeweg 3, van Heerlen. Vertrokken: Kinderen den Dekker, z. b. Raadhuisstraat 44 naar Ter-Aar. J. H. Futselaar, fabrieksarb., Emmalaan 80, naar Va.kenburg. C. D. Bossohaart en gezin, landarbeider, Ridderbuurt 67, naar Culemborg. Charlotte Ligdat, dienst bode, Kr. Ziendeweg 3, naar Bodegraven. BODEGRAVEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeÜng in deze gemeente staan heden als werkloos ingeschreven 1 stoker, 21 losse werklieden, 3 timmer lieden, 5 fabrieksarbeiders. 2 machinisten, 1 smid, 1 bankwerker, 5 landarbeiders, 6 schippers, 5 metselaars, 4 grondwerkers, 2 pakhuisknecht, 5 opperlieden, 2 schil ders, 1 houtbewerker, 1 monteur, 1 kuiper, 1 chauffeur en 1 heier. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan Jacobus van Aalst vergunning ver leend tot den bouw van een schuurtje in de Prinsenstraat. Gevonden voorwerpen. 1 paar heeren schoen, 1 zakje inh. veevoeder; 2 belas- tingmerken waarvan een in etui; 1 nieuw jongensbroekje. Verloren, 1 „Swan" vulpenhouder en 1 belastingmerk. Geboren: Leonardua Cornelia, v. P. J. Vonk en C. Jacobi. Kaatje Maria, d. v. H. Baelde en A. M. Bouwman. Willem, z. v. H. Bergsma en J. Heinis. Johanna Dirkje, d. v. B. Kroone en M. van der Panne. Ingekomen: N. van der Voorst, dienstbode, van Barwoutswaarder. Hed- wig Hermes, naaister, van Keulen (Did.). N. W Boer, boerenknecht, van Linschoten. T. C. 'R'ietveld, dienstbode, van R ecu wijk G. Verboom, zonder beroep, van Waar- Ire. W. de Keijzer, z. b. van Utrecth. Vertrokken: A. van Woerekom, bakkersknecht, naar Zevenhuizen S. R. Nieuwenhuijzen, dienstbode, naar Wage- ningen. L. Harler. Hulp i. d. Huish., naar Duitschland. G. de Kruijf. schip per, en H. Pouw, z,b. naar Barwoutswaar der. D. Tuis, onderwijzer, naar Hilver sum. KOUDEKERK. Zeldzaam jubileum. Op Dinsdag 8 Mrt. a.s. zal het 70 jaar geleden zijn. dat de beer M. de Wit als jongen in diénst kwam op de toen reeds bestaande pannen- en draineerbuizenfabriek, thans N.V. Gebr Oppelaar pannenfabriek alhier. De Wit heeft gedurende deze lange reeks van jaren het bedrijf zien groeien van klein tot groot en van de oude firma Oppe.aar werd hij zoo langzamerhand familiebezit dat overging van vader op zoon en trouw in eere werd gehouden. Als bewijs hiervan moge blijken, dat deze trouwe knecht nog zijn volle loon geniet en geheel vrij is <?p de fabriek, hetgeen hij ver prefereert boven een hem door zijn pa troon, den heer Jac. Oppelaar te Leiden, zoo zeer gegund pensioen. De fabriek zonder de Wit is hem niet denkbaar, zoo hecht is de band tusschen patroon en knecht. Reeds bij de herdenking van zijn 60-jari- gen trouwen dienst, werd hij te samen met zijn ook op deze fabriek werkzaam zijnde, doch mmidde.s overleden broeder Cornells, door H.M. de Koningin begiftigd met de bronzen mdaille voor trouwen dienst. Wij wenschen den jubilaris van harte ge luk met dit jubileum en hopen, dat God hem ook voor zijn echtgenoote en kinderen nog eenigen tijd zal mogen sparen en deze gelukkige levensavond bestendigd mag worden. Inenting. Volgende week Donderdag 10 Maart a.s., des namiddags te 2 uur, za) aan de Dokterswoning alhier de gelegen heid opengesteld worden tot kostelooze in enting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kin deren mede te brengen. Geboren: Pieter, z. v. P. Geerlof en B de Wit. AaJtje, d. v. R. Uithol en T. Ravensbergen. Dirkje Martijntje, d. v. S. A. van Hees en D. M. Oomen. Overleden: Pieterneda van Egmond 56 j. LEIDERDORP. Voetbal. Zondag as. speelt D.V.E. I (Leiderdorp) in de tweede ronde om de L.V.B-beker tegen L.F.C. 3. Aanvang kwart voor twaalf. GEMEENTERAAD VAN LEIMU1DEN Afwezig met kennisgeving de heeren H. Heenk en J. A. Bernard. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burge meester. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorz. houdt daarna een .nieuwjaars"-toespraak. Onder de ingekomen stukken was een schrij ven van den heer W. Musch te Welsum bij Olst omtrent de niet te werkstelling van zijn zoon T. Musch bij de werkverschaffing. De Raad laakt dit schrijven ten zeerste en besluit het verder voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven van de N.V. Mij. Teermacadam te Den Haag waarbij wordt medegedeeld, dat de weg langs de Westpias weer in voldoende staat zal worden opgeleverd. De heer de Rijk vindt het jammer dat de Mij. het zoover heeft laten komen. De voorz. zegt dat dit alleen na- deelig is voor de Maatschappij, de gemeente staat er verder buiten. Schrijven van den heer van Poelgeest, waar bij deze een vermindering van zijn pacht vraagt tot een bedrag van 25 wegens gemis van een strook gras door de aanmerkelijke verbreeding van den Heerenweg. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad deze vermindering toe te staan. Aanvrage van de bijzondere school om de gemeentelijke vergoeding als bedoeld in art. 101 der O. O.-wet over het jaar 1931. Op voorstel van B en W. besluit de Raad deze aanvragen aan te houden totdat de ge meenterekening 1931 door Ged. Staten zal zijn goedgekeurd. De werkloozenzorg. Schrijven van de werkloozen werkzaam bij de gemeentelijke werkverschaffing, waarin verzocht wordt om gedurende de maand Maart nog met de werkverschaffing te blijven voort gaan, aangezien anders hun gezinnen met den ondergang bedreigd worden. De voorz. deelt mede, dat dit schrijven voortgekomen is uit een schrijven van de Com missie voor werkverschaffing aan de werkloo zen, waarin deze aangemaand werden, om toch vooral uit te zien naar arbend in 't vrije be drijf. De Raad besluit de Commissie te machtigen om naar bevind van zaken te handelen. Voor- loopig wordt de werkverschaffing nog een week verlengd. Is deze termijn afgeloopen, dan zal waar schijnlijk een andere regeling worden inge steld. De voorz. deelt mede, dat de Commissie de arbeiders in overweging heeft gegeven zich in den komenden zomer vooral te organiseeren. De arbeiders zijn dan niet geheel van de ge meente afhankelijk, terwijl het voor de ge meente makkelijker is iets voor de werkloozen te doen. Aan het Bestuur van de Bijz. School met den Bijbel wordt op voorstel van B. en W. op de gemeentelijke vergoeding ex art 101 over 1932 een voorschot verleend van 500 en aan de R.K. school een voorschot van 2200, uit te betalen in termijnen van 125 en 550. Op voorstel van B. en W. wordt de gemeen schappelijke regeling met de gemeente Ter Aar inzake de verlichting van den Geerdijk gewijzigd zooals dat door Ged. Staten wordt gewenscht. De voorz. deelt mede dat van Ged. Staten een schrijven is ingekomen houdende enkele opmerkingen tegen de gemeentebegrooting, dienst 1932. Besloten wordt aan deze opmerkingen, hoofdzakelijk van administratieven aard, te voldoen. Voorts geven Ged. Staten den wensch te kennen de verlaging van de opcenten op de persóneele belasting in nadere overweging te nemen. B. en W. hebben de financieels toestand der gemeente onder de oogen gezien en de uit komsten van den dienst 1931 nauwkeurig na gegaan, en vinden geen enkele reden op het genomen besluit terug te komen. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad de verlaging der opcenten te handhaven. Op voorstel van B. en W. wordt de begroo ting, dienst 1931, gewijzigd tot een bedrag van f 1556.66 en de begrooting dienst 1932 tot een bedrag van f 2969 07. De heer Rietdijk dankt den voorzitter voor de hartelijke woorden aan het begin der ver gadering gesproken. Namens den Raad en na mens 't overgroote deel der gemeente wenscht hij den voorz. Gods zegen toe. Hij hooDt, dat de voorzitter op dezelfde wijze als dat tot nogtoe het geval was, ook in 1932 de gemeentebelangen zal behartigen. Niemand meer het woord verlangende sluit de voorz. de vergadering. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen klass. letteren Jonkvr. H. A. L. E. Quarles van Ufford (Breda); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de da mes L. D. M. van der Ven (Den Haag), en A. J. Stoppendaal (Den Haag) en de heeren C. H. Beelaerts van Blokland (Breda) en H. J. Steenbergen (Avereest). INGEZONDEN STUKKEN Het saneeringsplan „Bouw el ouwen- en Paradijssteeg". In de zitting welke onze gemeenteraad Maandag a.s. zal houden, bomt een voor stel aan de orde. om als voorbereiding van .een Saneeringsplan voor een gedeelte van onze gemeente, perceelen gelegen in de Bouwelouwensteeg en Paradijssteeg te ont eigenen of onbewoonbaar te verklaren met de bedoeling deze daarna goedkooper te onteigenen. Heeft dit saneeringsplan onze volkomen instemming, omdat hij onteigening van wo ningen voor dit doel goedkeuren, minder reëel achten wij de bedoeling eerst wonin gen onbewoonbaar te verklaren en daarna deze op voordeeliger voorwaarden dan bij normale toestand te onteigenen. Om eigenaren van woningen over deze vraagstukken in te lichten, heeft op ons verzoek de heer L. Klawere redacteur van het weekblad „Ons Eigendom" op Dinsdag 27 Januari 1931 in de Nutszaal een rede gehouden over „Woningwet en onbewoon baarverklaring", waartoe wij tot bijwoning, naast de huiseigenaren, Burgemeester en Wethouders, de leden van den Raad en de hoofdambtenaren van de gemeente hebben genoodigd omdat B. en W. in antwoord op een vraag in een sectievergadering van den Raad gesteld, hadden geantwoord, dat tus schen het Cölleare van B. en W. en de ge- zondbeidscommisie een bespreking had plaats gevonden over onbewoonbaa^verkla ring van woningen, gepaard gaande met saneering van bepaalde stadsgedeelten. Wij meenen goed te doen. enkele gedeel ten uit deze rp^e in Vfionp'-ïne te bren gen en vertrouwen dat de leden van onzen Raad, met belangstelling hiervan willen kennis nemen. „Spr. begon met te verklaren, dat het hem in zijn pracfi'k hArivial^p'iik is onge vallen, dat zoowel aan bouwondernemers als aan huiseigenaren door allerlei, landelijke en plaatselijke overheidsmaatregelen meer malen groot onrecht is gepleegd en ern stige financieele schade is berokkend, wat voorkomen had kunnen worden, wanneer de betrokken pérsonen tijdig vooraf op de hoogte waren geweest van den aard, de strekking en de gevolgen dier maatrege len, en zich daartegen ernstig, doch krach- tie verweerd hadden. Ook inzake de wet telijke bepalingen voor onbewoonbaarver- klarintr van wonineen beer«mbt kü t-»l van huiseigenaren nog een groote onkunde." Spr. behandelde hierna de vraag: Moe ten aan elk voorstel of besluit tot onbe woonbaarverklaring eener woning aan schrijvingen tot verbetering door B. en W. aan den eicenaar vooraf gaan? Welke vraag spr. bevestigend meende te moeten beantwoorden hoewel de tekst der wo ningwet ten deze niet geheel duidelijk is in verband met den uitleg door Mrs. Schol- tens en Peerbolte aan alinea 1 en 2 van art. 21 der woningwet gegeven." Aan het slot van zijn belangrijke rede ontwikkelde spr. in het kort een systeem, volgens hetwelk onbewoonbaarverklaring slechts zou moeten plaats vinden, indien minnelijke pogingen tot aankoop waren afgesprongen, t e g e l ij k met het onbe- woonbaarverklaringsbesluit zou dan dooi den Raad een besluit tot een onteigenings procedure over de betrokken woning moe ten worden genomen. Wij achten het door den heer L. Klawer ontwikkeld systeem, een billijke regeling jegens burgers, die door spaarzin een klein bezit hebben verworven en nu dit bezit of de luttele inkomsten hieruit door de ge meente zien bedreigd. Namens het Bestuur van den Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken. P. T. DE JONG, Secretaris. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag, De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstre ken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steensc-huur 15. Dinsdag. Zitting Bouwvakarbeidersbond St. Jozef, 78 uur, kantoor boven. Dinsdag. Ontwikkelingsavond R. K. Werkloozen groote zaal Bondsgebouw. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond. 8 uur. Woensdag. Tuinbouw teekenen, groote zaal. Woensdag. Jaarvergadering Spoor- en Tramw. pers. St. Raphaël, 8 uur. Donderdag Tuinbouw Teekencursus groote zaal. Donderdag. Ledenvergadering Werk meesters 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eenigmg Pulchri Studio, 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 7—8 Brandstoffen commissie 78 uur op het kantoor. Bibliotheek van 7.30—8.30 uur. Ziekenkas uitkeering ziekengeld 7 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniiging te doen in schrijven R. K. Jongelingen va haf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, m de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Hedenavond van 89 uur oontribufcie- betalen Kolping Boys. Zondag 6de der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30, en van 7 uur tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren O. v. Oerle en Leon Bayer. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Onderlinge Dam wedstrijden. 8.30 uur Esperanlo. 8 30 uur maandelijksche afrekening voor de zelateurs van 't St. Petrus Liefdewerk. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Dinsdag, béden, is het den verjaardag van onzen eerw. Vice Praeses H. v. d. Ven 8.30 nur Maandvergadering Afd. Ge huwde Gezellen en uitkeering van het zie kenfonds. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30 uur Maandvergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.16 uur. Vrijdag 8 uur Tumolub „Oranje-Zwart", lokaal Pieterskerkhof. 8.15 Symphonie „Franz Schweitzer*. 9 uur boekhoudcursus. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars*. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 89 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag 18 Maart a.s. na het lof wordt den verjaardag gevierd van onzen Eerw. Vioe-Praeses H. v. d. Ven. Dinsdag 15 MaaA a.s. 8.45 uur verplich te maandvergadering Afd. Gezlllen en ver kiezing commissarissen. ST. PETRUS-PPATRONAAT Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 89 nur. Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning, oontributiebetalen en spaarkas. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed. H. Mis met preek; 1010.15 uur ontbijt en bijzon der godsdienstonderricht; 10.15—11.30 Recreatie afd. I; 5.30—6.00 uur meditatie; en Lof. Na het Lof Bibliotheek en Spaar bank. Maandag, 5.30 nur bibliotheek en spaar bank; 8.00—9.30 uur hand teekenen. Dinsdag 6.15—7.30 Vlecht en Oarton- nagowerk, jongste afdeeling. Woensdag 7.30—8.— uur Lof, 8.00—8.30 nur Zang. Donderdag 6.15—7.30 nur. Vlecht- en Cartonnagewerk, hoogste afdeeling. Vrijdag 7.308.45 uur Bouwkundig tee- kenen, Sloyd. Zaterdag, 35 uur. Lijn-, Projectie- en Machineteekenen; 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling; 7—8 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. S—10 uur Recreatie Afd. L ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsohe meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. Bibliotheek geopend Dinsdag an Vrijdag avond van 7—8.30 uur. R. K. DAMES GYMN. VER. „KLIMOP." Vrijdag 4.305.30 uur kleuterclubjs. 5.306.30 Adspiranten groep L 7.15815 adspiranten groep IL 8.15—9.15 adspiranten groep TII en leden. Aangifte nieuwe leden Mej. B. 81uis, Utr. Jaagpad 1. Zondag Wandeltocht 12.30 Halte Hos- DE GRAAL Iederen "avond tusschen 78 nur gele genheid om zich als lid van de Graal te laten inschrijven. Van 7.45—8 uur gelegenheid om „Wijze Miertjes" te plakken. Zaterdagavond om 8 uur repetitie in de Pelikaanstraat voor het nieuwe Pinkster spel. 2.30 uur repetitie voor de Leidsters; 4.30 uur Volksdansen, 7 uur cursus. Zondag 5 uur zangles. Allen die in Voorschoten meespelen, moeten voor Zondag het lijstje dat in do gang hangt en waarop de repetities ver meld staan komen kijken. Maandag 7.45 uur H. Mis. 800—9.30 uur kookles, reidansen, handwerken voor de kapel, knipcursus grooteren, huisvlijt. Dinsdag 7.309.00 uur Reliefclub en knipcursus. 9.15 uur propagandistenvergadering. Woensdag 8.30 uur repetitie in de PeïT kaanstraat voor het nieuwe Pinksterspel. De clubs beginnen allen om half acht. Donderdag Gymn. van 7.15—8.15 uur"en vai 8.159.15 uur Gym. club. 810 uur mandoline. Donderdag 89.30 uur, Reidansen, Hand werken, huisvlijt, hout zangen en trommelen Vrijdag 89.30 uur, reidansen, reliëf. Knipcursus jongeren. Zaterdag: 8.009.30 uur Volkszang. GRAALWACHT (MEERBURG). Woensdag 6.307.00 uur Wijze Mieren plakken, 7 uur Lof. 7.30—9.00 uur tooneel. Dinsdag 78 uur mondorgel, 7.309.00 uur handwerken. GRAALWACHT Z0ETERW0UDE (Dorp) Dinsdag 78.15 uur, handwerken, too neel, reidansen, tevens repetitie van het Pinksterspel. Tevens kunnen nieuwe leden zich laten inschrijven. GRAALWACHT 0EGSTGEEST. Vrijdag 8 uur bijeenkomst van alle Graalwachters. Excelsior, Alleluja, Vooruit.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11