HflRTEVELÏ'S JENEVER SPORT OPLEVING VAN DEN HANDEL IN ENGELAND. UIT DE OMGEVING VRIJDAG 4 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAa 0 Justitieele dwaling. Te Eurendorf in Lotharingen, zoo lezen •we in de Duitsche bladen, werd kort geie- den de vrouw van een veldwachter gear resteerd, onder beschuldiging, een reeks diefstallen te hebben gepleegd. Deze diefstallen waren ten deele gedu rende geruimen tijd onopgehelderd geble ven. Bij het onderzoek speelde een brief een rol, welken de dievegge op het vensterko zijn bij één der bestolenen had gelegd. Deze brief nu was in hetzelfde hand schrift geschreven, als een ander exem plaar, waarin in het jaar 1013 aan den land- bouwert Hourt werd aangekondigd, dat zijn huis in brand gestoken zou worden. Inderdaad werd indertijd de boerenhoe ve van Hourt gedeeltelijk door brand stichting vermeld. Vijf dagen later werd ook het bij den eersten brand gespaard ge bleven woonhuis van Hourt door een nieu wen brand vernietigd. Thans heeft de brandstichtster, nadat men haar op de gelijkenis tusschen beide genoemde brieven had gewezen, bekend, in 1931 den brand gestaoht te hebben. Het ernstigste van de zaak is echter, dat indertijd een jonge boerenzoon, Benning geheeten, van de brandstichting werd oe- «ohuldigd en, ondanks de betuiging van zijn onschuld, door het Schwurgericht te Metz tot tien jaren tuchthuisstraf werd ver oordeeld. Uit verdriet over zijn ongelukkig lot •werd hij krankzinnig en moest, nadat hij vijf jaren van zijn straf had uitgezeten, naar een krankzinnigengesticht worden overgebracht. Thans leeft hij als gebroken zwakzinnige man in zijn geboortedorp. Een zuster van den ongelukkige had. zich indertijd zijn veroordeeling zoo zeer aan getrokken, dat zij van verdriet stierf. De tragische gevolgen van deze gerech telijke dwaling zijn dus, helaas, in geenon deele meer goed te maken. Een keizerszoon aan lager wat. Te Paarl in de Kaapprovincie woont een doodarme, oude man, die naar Europeeoche begrippen feitelijk op den troon van Abes- sanië zou moeten zitten. Zijn naam en titel luiden prins Jegreffa Zaranie en hij is de oudste zoon van wijlen keizer Menolik van Abessinië. De stakker heeft een bewogen leven achter den rug. Tijdens den geweldigen op stand in den Soedan tegen het Engelsche bewind koos hij de zijde van den „gekken Mahdi" en nam deel in het beleg der door Gordon zoo hardnekkig verdedigde stad Khartoem. Het beleg liep voor de Engel- schen noodlottig af; de stad werd stormen derhand door de fanatieke mahdisten ver overd en Gordon zelf onthoofd. Na de demping van den opstand leidde Jegreffa Zaranie een avontuurlijk en mis dadig leven. Eens werd hij zelfs door de Portugeezcn wegens moord gearresteerd en ongetwijfeld zou hij zijn daad met zijn leven hebben moeten boeten, wanneer lord Kitchener, om Menelik te vriend te hou den, de Portugeezcn niet had overgehaald, Jegreffa Zaranie maar te laten loopen. Hij liep tot de Kaap toe en diende tij dens den Boerenoorlog aan de zijde der En- gelschen. Daarna vervulde hij diverse be scheiden ambtenaarsposten, doch geraakte geleidelijk geheel aan lager wal. Zijn rech ten op den troon van Ethiopië heeft hij wel ia waar nimmer officieel opgegeven, doch terugkeeren naar zijn geboorteland wil hij niet. „Ik ben nu veel te oud, om mij nog om een koningskroon druk te maken", verklaarde hij tegenover de autoriteiten van Paarl. VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Zaterdagmiddag-competitie. Het programma voor morgenmiddag luidt als volgt: Eerste klasse. Rijneburgsche Boys 1S. O. O. 1: S. L. F 1—L. R. O. 1. Tweede klasse. Terleede 2Ons Clubje 1. Derde klasse. A. R. C. 3S. L. F. 3; Fides Pacta 3— Terleede 3; Quick B. 3Rijnsb. B. 3. Aanvangsuur der wedstrijden half vier. West Ham United in ons land. Volgens de „Sportkroniek" komt de be kende Engelsche profclub West Ham Uni ted in Mei enkele wedstrijden in ons land spelen. ZWEMMEN NATIONALE ZWEM- EN POLO WEDSTRIJDEN VAN Z. I. A. N. Op 8 Maart te Den Haag. De Nationale Zwem- en Polo-wedstrij den, welke georganiseerd worden in de Bad- en Zweminrichting „De Regentes" te 's-Gravenhage door de Zwem- en Polo- vereeniging Z. L A. N. op 8 Maart a.s. beloven een groot succes te worden. Deze wedstrijden zullen gehouden worden ten bate van hét Nationaal Crisis Comité. De deelnemende vereemgingen zijn: D. J. K. Amsterdam, Het Y Amsterdam, H. P. C. Heemstede, H. Z. en P. C. Den Haag, R. D. Z. Rotterdam, R. Z. C. Rotterdam, S. Z. C. Schiedam, Z. I. A. N. Den Haag, terwijl de mogelijkheid nog bestaat dat ok de O. D. Z. Rotterdam met mevrouw PltilipsenBraun deelneemt. In het waterpolotournooi komen uit de eerste zeventallen van D. J. K. Amster dam, H. P. C. Heemstede, H. Z. en P. O. eD Z. I. A. N. beiden Den Haag. In de eerste ronde komt H. P. O. uit tegen Z. I. A. N. en H. Z. en P. O. tegen D. J. K. Daarna verliezer en winnaars- ronde. Het verdere programma bestaat uit 100 meter vrije slag heeren, waarop o. a. uit komen Delwei R. Z. C. en van Voorst A. Z. In het nummer 100 meter vrije slag da mes komen oa uit Truus Klapwijk en C. Laddé. Op het nummer 100 meter school slag heeren zal de Nederlandsche kampioen Korpershoek van R. Z. C. een poging doen zijn eigen reoord te verbeteren. Tenslotte 6taan er nog eenige estafette-wedstrijden op het programma, o.m. 3 x 50 meter wis selslag voor dames en heeren. GYMNASTIEK R. K. Dames Gymn. Ver. „Klimop". In een der zalen van den R. K. Volks bond hield Woensdagavond de R. K. Da mes Gymn. Ver. „Klimop" een algemeene ledenvergadering. Te ongeveer 8.30 uur opende de heer G. Bergers uit naam van de Pres. mej. B. Sluis, die wegens een keelaandoening niet kon spreken de vergadering met den Chr. groet. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom en zeide zeer verheugd te zijn over de groote opkomst. Dit was wel het beste bewijs, dat de vereeniging bloeit en hij hoopte, dat op de volgende jaarvergadering het aantal leden verdubbeld zou zijn. Hier na werden de notulen van de vorige ver gadering voorgelezen. Het jaarverslag van de secretaresse was alleszins bevredigend, daar het ledental steeds vooruitgaande is. Ook het werk dat door de leden tot stand was gebracht in het afgeloopen jaar kon bevredigend genoemd worden. In Mei werd een uitvoering gegeven, welke goed geslaagd mochten heeten, evenals de uitvoering gedurende de sportweek. Door het deelnemen aan optochten werd „Klim op" naar buiten meer en meer bekend. Dit is dan ook wel de reden, dat „Klimop" zoo veel léden won. De nieuwe leeraar die in Nov. kwam, heeft er het zijne toe bega- dragen het ledental van ruim 50 op pijn. 80 te brengen. Het jaarfeest, dat hoewel op bescheiden wijze gevierd werd, heeft het bestuur en leden nauwer tot elkaar gebracht Spr. eindigde met de woorden: „Moge Klimop ook in dit jaar steeds hoogeri klimmen." (Applaus.). Het jaarverslag van den penn. bracht tot aller blijdschap een batig saldo van 1.70. De bestuursverkiezing verliep vlug daar de pres. alleen de beurt had van aftreden en zij met algemeene stemmen herkozen werd. Hierna werden de nieuwe leden geïn stalleerd. De heer B. Paddenburg werd benoemd tot voorz. van de Propagandaclub. De oprichting van een korfbalclub had groote instemming van de leden. Tot kasnaziensterB werden benoemd de dames L. Krom en B. v. Deene. Van de rondvraag werd nog druk ge bruik gemaakt. Vooral het aanschaffen van 'n wandelcostuum bracht veel heen en weer gepraat mee, waarna besloten werd een witte jurk met groen te nemen. Eenige nieuwe leden gaven zich voor deze nog jonge populaire wandelclub op. De rondvraag bracht niet veel bijzon ders, zoodat de heer G. Bergers namens de Pres. de leden dank zegde voor het in haar gestelde vertrouwen met de belofte dat zij haar beste krachten aan de vereeni ging zou blijven geven. Hierna sloot spre ker op de gebruikelijke wijze. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Extra-competitie. De volgende week wordt er een begin gemaakt met de extra oomp. waarbij iede- ren speler een aantal caramb. moet ma ken, gelijk aan 40 maal het alg. gemidd. van het afgeloopen seizoen. Er wordt ge speeld in twéé afdeelingen. De eerste afd. bestaat uit A. D. O. I, D. O. S. I, S. D. O. I, T. O. G. I, de Kroon I, L. U. T. O. I, Hollandia II en 't Groene Laken II de an dere afdeeling bestaat uit: Poort van Cleef I, Hollandia I, 't Groene Laken I, D. O. S. II, S. D. O. II, T. O. G. II en de Kroon TI. Verder worden wedstrijden gehouden om het kamp. der L. B. B., in 5 afdeelin gen. De eerste afdeeling wordt gespeeld onder leiding van D. O. 8 in haar clublo kaal, de 2e afd. onder leiding van 8. D. O. de 3e afdeeling onder leiding van T. O. G. de 4e afdeeling onder leiding van t Gr. Laken en de 5e afd. onder leiding van P. t. Cleef. De inschrijving sluit 14 Maart e.k. De vereischte gemidd. voor de diverse afdeelingen bedragen 5e afd. tot 1.75, 4e afd. tot 2.25, 3e afd. bot 3.25, 2e afd. tot 4.50 en de le afd. daarboven. De nummers 1 van iedere afd. spelen na afloop tegen elkander voor het kampioen schap der extra comp. De competitie. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. I D. O. 8. II voor de comp. L. B. B. 2e ld. lnidt: N.N. (D.O.S.) 116 46 18 2.62 J. Bouwman (T.O.G.) 125 48 13 2.60 H. Rietbergen 125 34 24 3.67 C. Paauw 82 33 17 2.48 J Chrispijn 121 58 12 2.08 N. N. 125 58 12 2.15 C. P. Fasel 112 50 16 2.24 M. Zwaan 125 .V» 12 2.50 n Literflesschen f. 3.40 in V2 Literfl. I. 1.75 exclusief glas 1708 ALOM VERKRIJGBAAR! SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. Deze week is een drukke week voor de schakers, vereenigd in den Leidschen Schaakbond, want gisteravond werd al weer een wedstrijd gespeeld, thans te Lei derdorp, waar Philidor de gast was van de Leiderdorpsche Schaakclub. De uitslag waB de volgende: Alb. v. Klaveren (Ld.)—W. Fl Snieder Alb. v. Klaveren (Ld.) W. F. Snieder (Ph.) 10 S. P. OuwerkerkH. I. de Nie 1/21/2 G. de Koning J. Mzn.—J. E. Stol xx G de Koning Azn.E. W. v. d. Burgh 01 B. G. CortsP. J. v. d. Zeeuw 01 Ar. v. KlaverenJ. de Boer 10 K. KranenzurgG. Pe's 10 M. SplinterJ. J. Abspoel 10 G. den BlankenA. 'J. J. Nicaise 10 J. M. de KoningP. Herfkens 01 Totaal 5 l/2x3 l/2x Leiderdorp heeft dus met 5 1/2 p. tegen 3 1/2 p. en 1 onbesliste partij den wed strijd gewonnen. BOKSEN DE DEMONSTRATIE VAN CARNERA TE ROTTERDAM. Leen Sanders bokst in de hoofdpartij onbeslist tegen den Belg, Anneet In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Rotterdam, werden gister avond bokswedstrijden voor professionals gehouden, waarvan de grootste aantrekke lijkheid vormde het demonstreeren van den Italiaansohe bok&eus Camera, Na al de reclame, die er voor deze wed strijden gemaakt was, viel de belangstel ling tegen., of mee? Vooral op de duur dere rangen vertoonde de zaal nog al wat open plekken. Intusschen is de demonstra tie van Camera in alle opzichten ge slaagd". Hij bokste drie ronden van drie minuten, achtereenvolgens tegen de Hol- landsche zwaargewichten Joh. van Vliet, Paul Hofman en Piet van der Veer. Hoe wel uit deze drie ronden niet direct ge bleken is, dat men Camera onder de groot ste bokstechnici kan rekenen, is toch wel komen vast te staan dat de Italiaan een buitengewoon athleet is, die het, mits on der goede leiding, een heel eind brengen kan. Verbazingwekkend was de snelheid en de lenigheid die deze reue, die des middags bij de weging niet minder dan 125 kg. haalde, demonstreerde. De hoofdpartij van het verdere program ma was die tusschen Leen Sanders en den Belg, Adrien Anneet, welke na een bijzon der hard gevecht onbeslist eindigde. De verdere uitslagen waren als volgt: Jac. de Raay (Amsterdam) verliest op pun ten van Herman Levy (Rotterdam), Kwa- wegen (Rotterdam) verliest op punten van Nol Steenhorst (Rotterdam), Willem van der Veer (Rotterdam) won op punten van Piet van Dam (Rotterdam). Het leven wordt goedkooper. Maar de huiihuren blijven buitensporig hoog. T. O. G. 2 en D. O. S. 0 punten. LISSE. Jubileum van den koster. Gisteren is op feestelijke e» kerkelijke wijze het 25-ja- rig ambtsjubileum van den koster der St. Agatha-parochie gevierd. Om half tien werd een plechtige H. Mis opgedragen door den zeereerw. heer pas toor Thoman, met assistentie van de wel- eerw. heeren Kuipers en Schotten, resp. als diaken en subdiaken. Tegenwoordig waren alle familie-leden van den heer Van Kep- teren en het Kerkbestuur, terwijl voorts tal van ge'.oovigen het ruime kerkgebouw vulden. Het zangkoor voerde uit een meer stemmige Mis. Na de H. Mis vond de receptie plaats in de pastorie. De Pastoor bood den jubilaris namens het Kerkbestuur een zilveren hor loge met inscriptie aan, namens de pa rochianen een enveloppe met inhoud. Door de misdienaars werd overhandigd een zil veren horloge-ketting. Van het Patronaats- bestuur ontving de jubilaris een prachtige bloemenmand. Van de drie kapelaans ont ving hij een groot omlijst schilderij, voor- stel.ende het interieur der kerk. De afd. Meisjes-congregatie verrastte den jubilaris tenslotte nog met een prachtige pendule. Door vele parochianen werd van de ge legenheid gebruik gemaakt den jubilaris te fehciteeren, terwijl de jubilaris thuis nog tal van bloemstukken ontving. Des avonds gaf de Harmonie Adolf Kolping" als een waardig slot van dezen dag een serenade. De jubilaris kan met genoegen terugzien op dezen onvergete.ijken dag. LONDEN, Maart 1932. Is Engeland op weg een goedkoop land te worden? De resultaten van de „British Industries Fair" te Londen en Birmingham schijnen een bevestigend antwoord op deze vraag te wettigen. Op geen der vorige Britsohe Jaarmark ten" zijn zooveel bezoekers uit het buiten land geweest. Gedurende de eerste week was op de Londensohe secties het aantal vreemdelingen grooter dan het vorig jaar in de twee weken, dat de Fair geopend is. De depreciatie van het pond schijnt het bezoek van vreemdelingen, vooral uit de goudlanden", aan te moedigen, maar bo vendien zijn velen hunner tot de aangena me ontdekking gekomen, dat verscheidene Londensohe hotels hun tarieven, in poDden uitgedrukt, aanmerkelijk verlaagd hebben. De voornaamste oorzaak hiervan is dat het bezoek van Amerikaansche toeristen in de laatste twaalf maanden stukken afgeno men is. Jarenlang heeft Londen hotelruim te te weinig gehad, en de prijzen konden dientegevolge gehouden worden op Ame rikaans ch peil". Thans zijn in de groote hotels dozijnen kamers onbezet, en de di recties zetten dus haar beste beentje voor om logeergasten te trekken, iets wat zij sinds den oorlog niet hebben behoeven te doen. Ondanks de depreciatie van den sterling vertoont het heele leven een tenclenz, goed kooper te worden, waartoe natuurlijk de noodlottige daling der geederenprijzen sinds 1929 het hare bijgedragen heeft. Dat beide factoren de Britsche industrie in staat gesteld hebben haar prijzen op me nig gebied tot continentaal niveau, en zelfs nog daaronder, terug te brengen, is geble ken gedurende de eerste week der Britis-h Industries Fair. De textiel-afdeeling, welke in een afzon derlijk gebouw is ondergebracht, heeft tot nu toe een ongekend succes gehad. De om vang der transacties wordt geschat op niet minder dan 2.000.000 p.st., terwijl een half jaar geleden de concurrentie met Neder land, Duitschland en vooral Frankrijk bij na onmogelijk was, behalve in de duurdere fabrikaten. Verder zijn er 500 draagbare schrijfmachines verkocht aan Duitschland, dat tot voor kort kleine schrijfmachines goedkooper leverde dan Engeland, Zwitser land heeft voor een waarde van 100.000 p.st. aan zilveren artikelen gekocht. Vreemde lingen van verschillende nationaliteiten hebben ons verzekerd, dat zij versteld ge staan hebben over de prijsverlagingen. Voor een groot deel zijn dezen evenwel het gevolg van den val van het pond; voor de Engelschen zelf zijn zij dan ook veel minder opvallend. Toch zijn ook de dage- lijksche levenskosten merkbaar afgenomen. De huisvrouw uit de middelklasse geeft per week hoogstens drie vierden uit van wat zij een jaar geleden besteedde, en voor de volksklasse is het verschil zelfs nog grooter, gedeeltelijk tengevolge van den invoer van goedkoope bui ten land soke arti kelen, welken.... de regeemng thans hoopt tegen te gaan. Daarentegen komt er ternauwernood ©enige verandering in de huren, welke hoo- ger zijn dan an eenig ander land, ofschoon hier geen woningnood meer heerscht. Voor betere arbeiderswoningen wordt 6 pond en meer per maand betaaid; middenstandawo- ningen kosten van 9 tot 16 pond per maand; zoogenaamde flats zijn in verhou ding nog duurder. In de goede, doch niet voorname wijken van Londen, zijn geen flats te krijgen be neden den prijs van 200 pat. per jaar. Deze bestaan dan meestal uit twee kamers^ keuken enz., en komen dus alleen in aan merking voor vrijgezellen of kinderlooze eohtparen. Kleine gezinnen zijn 250 p.st. en veel meer dan dat per jaar kwijt. In do duurdere wijken nemen de huren fantasti sche afmetingen aan. De volgende prijzen zijn ontleend aan advertenties, welke in de afgeloopen week in de kranten verschenen. In de buurt van Parlane wordt voor een flat van twee kamers, badkamer en kleine keuken gevraagd 400 pat. per jaar; voor een flat met één kamer meer dan 500 p.st.; voor een flat van vijf kamers en twee bad kamers 1100 p.st. In de oudere flatgebou wen van het Westend betaalt men van 240 p.st. tot 525 p.st. per jaar; voor een étage- woning van drie kamers, badkamer enx. op een achtste verdieping moet 300 pat- betaald worden. Deze flats nu worden, hoe vreemd hot ook lijken moge, vooral gehuurd door per sonen, die zioh wegens de slechte tijden moeten „verminderen". Hun huren zijn wel niet lager, doch veeleer hooger, dan wat zij vroeger betaalden voor de „heerenhui zen'.', waarin zij woonden, doch zij sparen honderden ponden uit aan onderhoudskos ten en personeel. Hetzelfde geldt voor den middenstand die gaarne een hooge huur betaalt voor een klein flat, omdat het zooveel goedkooper bewoond kan worden dan een minder duur, maar grooter huis. Het ie een der merkwaardigste para doxen der „malaise", dat de menschen, teneinde te bezuinigenduurder gaan wonen I Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag namiddag om 2 uur. 1. Verzoek van de afdeeling van den Ned. Bond van arbeiders in het Land bouwbedrijf enz„ om er bij de Regeering op aan te dringen de bouwvakarbeiders on der de crisiswerkloozen te rangschikken; 2. Steunregeling voor crisiswerkloozen in de gemeente Lisse; 3. Regeling omtrent het tewerkstellen van werkloozen in de ge meente Lisse; 4. Verzoek van den Raad der gemeente Wehl, om adhaesie te betui gen aan zijn request aan de Kroon, om de instelling van een Ministerie van Land bouw; 5. Verzoek van het Patronaatsbe- stuur, alhier, om ook voor het jaar 1932 tuingrond voor zijn cursus utingroei be schikbaar te stellen; 6. Verzoek van de N.V. Lissesche Kistenfabriek, om haar ook voor het jaar 1932 kooprecht te verleenen van den grond langs den Grachtweg; 7. Uitvoering Winkelsluitingswet; 8. Verzoek van den heer P. F. Scheepsmaker, om eene verhoogde subsidie over 1930, in verband met de exploitatie van een ziekenauto; 9. Verzoek van de Politie-Bchietvereeniging „Wilheanina" voor Sassenheim en Om streken, om een subsidie; 10. Verlenging van den termijn van ontruiming van onbe- woonbaarvêrklaarde woningen langs den Stationsweg; 11. Voorstel om de kweeke- ling met acte aan de O. L. School te hand haven; 12. Voorschotten aan bijz. school besturen voor het jaar 1932, ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1930'; 13. Adres van de af deeling Lisse van de Staatkundig Gere formeerde Partij, om bij de tewerkstelling van werkloozen geen verschil te maken tus schen georganiseerde en ongeorganiseerde arbeiders; 14. Benoeming van een Commis saris der N.V. Electriciteitsbedrijf Hil'.e- gom-Lisse-Sassenheim, ingevolge art. 12 der Statuten; 15 Ingekomen stukken en mededeelingen. LEIMUIDEN. Groene Kruis. In de groote zaal van den beer J. Sneeboer werd de jaarvergade ring gehouden van de afd. Leimuiden van de Z.-H. Vereeniging Het Groene Kruis. Te ruim half acht opende de Voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, de vergadering met een woord van welkom tot de aanwe zigen en in het bijzonder tot de heer Bos van Egmond aan Zee, die dezen avond eenige films zou vertoonen. De heer A. v. Laan kreeg daarna het woord voor het lezen van de notulen der vorige vergadering. Daarna was wederom het woord aan hem voor het uitbrengen van een vers ag betrffende de door hem te Rotterdam bijgewoonde algemeene verga dering. Het bestuur wordt daarna gemachtigd om een afgevaardigde aan te wijzen naar de dit jaar te houden algemeene vergade ring. De heer v. Loon kreeg daarna voor de 3de maal het woord voor het uitbrengen van het jaarverslag. Uit dit uitgebreide verslag bleek dat in 1931 niet zoo heel veel bijzondere dingen geschiedden. Het aantal leden bleef echter stationnaar n.l. ongeveer 300. De Voorzitter dankt den heer v. Loon voor zijn zeer verdienstelijk werk. De rekening over het dienstjaar 1931 wordt daarna door den Penningmeester aangeboden ter vaststelling. De inkomsten hebben bedragen f 721.34 en de uitgaven f 609.01. Batig slot f 22.33. Nadat de heer Muys verklaard heeft, dat de rekening ge heel in orde bevonden is, wordt deze door de vergadering onveranderd vastgesteld. De begrooting voor het dienstjaar 1932 sluit in ontvangsten en uitgaven met f 522.33. Over verlaging van de contributie stelt de heer Rietdijk enkele vragen. De Voorz. waarschuwt zeer hiertegen. De minimum contributie ad f 1.is laag genoeg ge steld. De heeren J. de Jen, C. v. d. Kamp, A. v. Loon en D. L. Hakker, die als bestuurs leden aan de beurt van aftreden zijn, wor den met algemeene stemmen herkozen. De heer G. v. d. Heuvel brengt daarna nog verslag uit over de controle op het magazijn. De heeren P. Rietdijk, K. 'Rtuyteman en P. v. d. Kamp Sr., worden benoemd tot leden van de commissie belast met de con trole van de rekening 1932. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter het huishoudelijk deel van de vergadering en geeft het woord aan den heer Bos voor de vertooning zijner films. De zaal stroomt intusschen bijna geheel vol. 'De heer Bos begint met een en ander over de gevreesde ziekte de T.B.C. en de bestrijding daarvan te vertellen. Daarna gaat hij over tot de vertooning van zijn films „De geschiedenis van een zwak jon gentje" en „Winterverpleging". Duidelijk ziet men de heilzame resultaten, die met de uitzending van zwakke kinderen naar de koloniehuizen behaald worden. Een dankbaar applaus besluit deze films. Op voorstel van den voorzitter wordt de afdeeling lid van het Centraal Genoot schap. Nadat de voorzitter den heer Bos nog hartelijk dank gezegd heeft, wordt te on geveer elf uur de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6