LOSSE NUMMERS WERKVERSCHAFFING EN WERKLOOZENONDERSTEUNING KERKNIEUWS RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS DONDERDAG 3 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 300 MILLIOEN PER JAAR VOOR STEUNVERLEENING EN ARMENZORG. Credietverleening aan gemeenten voor bouwwerken op komst. Vergadering van Woensdag 2 Maart. Aan de orde ie de interpellatie-Hiemstra in zake de toestanden bij de van rijkswege gesubsidieerde werkverschaffingen, de werkverruiming en de werkeloozenonder- steuning. Vragen van den heef Hiemstra. De heer Hiemstra (S.D.) begint met zijn leedwezen uit te spreken over Ue plaats gehad hebbende ongeregeldheden bij de werkverschaffing in Jipsinghuizen, doch aoht de sohuld daarvan in de eerste plaats aanwezig bij buitenstaande perso nen, die bij het verwekken van relletjes belang hadden; niet bij de tewerkgestel- den zelf. Intusschen zijn de loonen bij de werk verschaffingen te laag, omdat de normen te laag zijn. Een redelijk levensonderhoud verschaffen zij, ondanks behoorlijk werken, niet. In het winterseizoen in het bijzonder levert de werkverschaffing te weinig op; de weersomstandigheden verhinderen soms dagen achtereen het werk. Het komt hem voor, dat er aanleiding zou zijn in dat sei zoen de werkverschaffing eenige weken geheel stop te zetten en den steun dan over de werkeloozenkassen, daartoe door de Regeering in staat gesteld, te laten loo- pen. Spreker onderwerpt vervolgens de be staande gemeentelijke steunregeling aan critiek en hij vraagt uitbreiding van deze regelingen met Rijkssubsidie tot alle ge meenten, die zulks wenschen. Spr. betoogt dat ook de werkverruiming op meer praclische wijze kan worden be vorderd en wijst op 't standpunt dér Re geering, ten aanzien van 't besluit van den Amsterdamsehen Gemeenteraad inzake werkverruiming voor schilders. Ten slotte bepleit spr. de verschaffing van bouwcredieten en verhooging van steun aan werkeloozenkassen. Hij stelt de volgende vragen: 1. Is de regeering bereid te bevorderen, dat de tarieven in de werkverschaffing zoo danig worden vastgesteld, dat deze bij be hoorlijk werken een redelijk levensonder houd waarborgen? 2. Is de regeering bereid een of meer commissies in te steden, welke hebben te onderzoeken of de tarieven in de werkver schaffing op deskundige wijze worden vast gesteld? 3. is de regeering bereid de mogelijkheid van algeheele stopzetting *an de werkver schaffing gedurende eenige weken in den winter te overwegen, met dien verstande, dat de betrokken werkeloozenkassen door de regeering in staat worden gesteld de door dezen maatregel veroorzaakte groo- tere uitgaven te dragen? 4. Is de regeering bereid de beperkende bepalingen, welke thans voor plaatsing io de werkverschaffing gelden voor ongehuw de en jong-gehuwde arbeiders, op te hef fen] 5. Is de regeering bereid, allen gemeen ten, die, dit wenschen, de gelegenheid te geven een door het Rijk gesubsidieerde steunregeling in te voeren voor alle groe pen arbeiders, welke naar het oordeel van het betrokken gemeentebestuur daarvoor in aanmerking komen? Indien dit voor sommige gemeenten op bezwaren mocht stuiten, wil de regeering dan deze gemeen ten met een van rijkswege gesubsidieerde steunregeling via het Crisis-Comité kunnen ontvangen en onder dezelfde voorwaarden? 6. Wil de regeering bevorderen, dat de nitkeenng van het, door het Rijk aan de gemeenten verleende subsidie in de kosten van den werkloozensteun, zooveel mogelijk wordt bespoedigd en is de regeering be reid, gemeenten, welke door vertraging in de uitbetaling van dit subsidie ,over 1931 een belangrijk renteverlies hebben geleden, in dit verlies tegemoet te komen? 7. Is de regeering bereid te bevorderen, dat aan alle gemeenten, waarin een door haar goedgekeurde steunregeling bestaat, van rijkswegen minstens 50 pet. in de kos ten daarvan wordt bijgedragen en dat Co vens een commissie wordt ingesteld, welke de regeering adviseert bij de vaststelling van dit percentage? 8. Is de regeering bereid haar stand punt, ingenomen ten aanzien van hetbe sluit van den gemeenteraad van Amster dam, inzake werkverruiming voor schil ders ea., te herzien? 9. Is de regeering bereid in bepaalde gevallen onder bepaalde voorwaarden ge meenten in staat te stellen bouwcredieten te verleenen? 10. Is de regeering bereid alle werkloo zenkassen in staat te stellen aan haar le den over 1932 de reglementaire uitkeenn- gen te verstrekken, zonder dat de reserves zoodanig moeten worden aangetast, dat het verder functioneeren dezer kassen in gevaar wordt gebracht? 11. Is de regeering bereid alsnog den werkloozenkassen een zoodanigen extra steun te verleenen, waardoor het dezen kassen mogelijk wordt den reglementairen uitkeeringsduur met 6 weken te verlengen? Antwoord van minister Verschuur. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, mr. Verschuur, antwoordt, dat de loonen bij de werkverschaffing niet mo gen uittraan boven de in de omgeving in het vrije bedrijf geldende loonen. Intus schen beantwoordt spr. de eerste vraag van den interpellant bevestigend. Met de landarbeidersbonden heeft voort durend overleg plaats inzake de tarieven; klachten zijn sindsdien niet meer verno men. Aan commissies heeft de regeeriug dan ook in dit verband geen behoefte. Spr. is bereid, het in de derde vTaag be doelde in overweging te nemen. Spreker wijst erop, dat volgens de be staande opvatting tot de crisisbedrijven reeds behooren: de diamant-industrie, de kleedingsbedrijven, de .landbouw, de me taal-industrie, de tabaks-, textiel en trans portbedrijven. Tot opheffing van de thans geldende be perkingen inzake plaatsing bij de werk verschaffing is de regeering niet bereid. Onder zekere reserve wil de regeering aan alle gemeenten de gelegenheid geven, een door het Rijk gesubsidieerde steunre geling in te voeren, doch zij moet het oor deel daarover aan zichzelf voorbehouden. Liet zij dit aan de gemeentebesturen over, dan zouden deze bijv. ook het bouwbedrijf er in betrekken. Bespoediging van de uitkeering aan de gemeenten inzake werkloozensteun, wil de regeering gaarne bevorderen, doch zij kan geen renteverlies gaan betalen, wanneer de uitkeeringen vertraging ondervinden, even min als zij zich kan verbinden minstens 50 pet. in de steunregelingen der gemeenten bij te dragen. Het Amsterdam8che plan, berustend op het Duitsche systeem van dr. Dietrich, ging in loonen in de bouwbedrijven ver boven de contraetloonen uit en kon daarom door de regeering niet worden overgenomen. Spr. beantwoordt de 8e vraag dan ook ont kennend. De regeering is echter, onder bepaalde voorwaarden bereid, gemeenten in staat te stellen tot het verleenen van bouwcre dieten, daarbij uitgaande van de contraet loonen en de verstrekking van bouwmate rialen tegen lagen prijs. Ook de 10e vraag beantwoordt de regee ring bevestigend. Het is niet de bedoeling, dat de reserves der kassen per 1 Januari 1933 geheel zullen worden uitgeput. Wat de slotvraag betreft, wijst spr. er op, dat, onze samenleving reeds in sterke mate is overbelast, zoodat op die vraag geen bevestigend antwoord kan worden geeeven. De werkloosheidszorg alleen kost reeds 12 millioen per maand, of 150 millioen per jaar. Daarbij komt nog eveneens 150 millioen frulden per jaar voor gewone ar menzorg of maatschappelijk hulpbetoon. De regeering zal zich in verband daarmede, dan ook ernstig moeten beraden of onze volkseemeenschap een zoo hooge som aan werkloozensteun en maatschappelijk hulp betoon kan blijven dragen. De heer Hiemstra repliceert. Moties. Spr. dient een tweetal moties in, de eer ste strekkende om de tarieven in de werk verschaffing zoodanig vast te stellen, dat zij den arbeiders bij behoorlijk werken een redelijk levensonderhoud verschaffen en de tweede om de werkloozenkassen over 1932 in staat te stellen, haar reglementaire uit keeringen te doen zonder gevaar voor haa,r voortbestaan. De heer E b e 1 s (V.D.) zou de verbete ring van de tertiaire wegen, d.z. de kleine re wegen ten plattelande, binnen de sfeer van de werkverschaffing willen zien ge bracht. De heer Bakker (C. H.) zou de cen trale werkverschaffing zooveel mogelijk willen zien beperkt. Er heerscht een nood toestand in den landbouw, daarom moet de werkloosheidszorg zooveel mogelijk re kening houden met den in eigen omgeving door de plattelandsgemeenten te verschaf fen arbeid, zooals het spitten, het verbeto ren van wegen ten plattelande enz. Dr. Vos (Lib.) meent, dat een deel van de werkloozen uit de steden in plaats van in het noorden, in het zuiden te werk zou kunnen worden gesteld. Het cijfer van 300 millioen per jaar voor werkverschaffing en maatschappelijk hulpbetoon acht spr. véél te hoog geraamd; meer dan 200 millioen dient daarvoor niet te worden bestemdsterke besnoeiing en bezuiniging acht spr. hier geboden. Mevr. De Vries-B ruins (S.D.) klaagt over de toestanden bij de werkverschaffing in Groningen, speciaal wat de huisvesting betreft. De slaapzalen worden onvoldoen de geventileerd en dikwijls worden de ar beiders daar besmet met „wandelende of springende parasieten". Spr. aoht verder verbetering van het vervoer der betrokkenen mogelijk. De heer Van der Houven (S.D.) be twist, dat de loonen in de bouwvakken te Amsterdam zooveel hooger zijn dan de con traetloonen. Dr. Slotemaken de Bruine (C. H.) steunt een verzoek van mevr. De Vries-1 Bruins inzake verbetering van de recre-i- tiegelegenheid bij de werkverschaffingen. Met het voteeren van meer uitgaven voor werkloozensteun dienen wij er rekening „DE THABOR" Bisschoppelijk Re traite nhuis. Rotterdam. 1932. 710 MrL Gehuwde dames midd.st. f 10.P. Passion; 1418 Mrt. Gehuwde da mes deft. st. 15.P. Jezuïet; 29 Mrt2 Apr. Jonge dames 10.P. Jezuïet; 6—9 Apr. Meisjes M.U.L.O. School 6.50. P. Fran- cisc.; 18—21 Apr. Meisjes v. 17—25 ƒ6.50, P. Passion; 2528 Apr. Gehuwden, 6.50, P. Carmeliet; 14 Mei Meisjes, 6.50. P. Fran- cisc.; 811 Mei Meisjes, ƒ6.50, P, Capucijn; 1720 Mei, L. 3de Orde St. Franciscus, 6.50, P. Francisc.; 2225 Mei Meisjes, 6.50, P...; 30 Mei2 Juni, Gehuwden, 6.50, P. Pas sion; 811 Juni, Verloofde dames, 8.50, P. Dominic.; 1316 Juni, Gehuwde dames mid- denst. 8.50, P. Carmeliet; 1822 Juni, Meis jes v. 1725 jaar, 7.50, P. Capucijn; 2730 Juni, Gehuwde dames midd.st. 10.P. Ca pucijn; 47 Juli, L. der H. Familie, ƒ6.50, P. Augustijn; 1013 Juli, Jonge dames 10, P. Fraicisc.; 1821 Juli Meisjes v. 1725 jaar, 6.50, P. Dominic.; 2427 Juli, Congreg. Am sterdam en Leiden f 6.50, P. Passion: 2730 Juli, Meisjes, 6.50, P. Jezuïet; 15 Aug. Jonge dames 10.P. Dominic.; 710 Aug. Congreganisten 6.50, P1619 Aug. Meisjes 6.50, P2225 Aug. Dames Onderw. 10.P. Jezuiet; 2730 Aug. Meisjes ƒ6.50 P47 Sept. Meisjes, 6.50 P. Augustijn; 710 Sept. Meisjes-Ver loofden ƒ6.50, P1215 Sept. Gehuw den, 6.50. P. Capucijn; 1821 Sept. Jonge dames, ƒ10.P2629 Sept., L. der H. Familie 6.50, P Om aan een retraite deel te nemen is de leeftijd van 17 jaar vereischt, tenzij anders staat aangegeven. De retraitanten worden vóór half 6 uur verwacht. Opening der re traite des namiddags om half 7 uur. Sluiting omstreeks half 4 uur; vier-daagsche retraite 's morgens omstreeks 11 uur. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Op strooptocht met kleine kinderen. A. C. V. te Alphen aan den ïv' ij n was ten laste gelegd dat hij zich met een jachthond in het veld heeft bevonden, terwijl netten aan de dammen waren gespannen teneinde het wild te be machtigen. Verdachte gaf tenslotte het hem ten laste gelegde toe. De verbalisant, de brigadier majoor der rijksveldwacht alhier, gaf eenige inlichtingen. Hij beschouwde ver dachte a's een werkzaam mensch, die als hij werk heeft ijverig is. Is hij werkloos, dan zondigt hij nog wel eens tegen „Nim rod". 't Ergste is, dat hij zijn jeugdige kin deren meeneemt, die hij blijkbaar in het be denkelijke beroep van strooper wil opleiden. Meerma'en is verdachte veroordeeld. De ambtenaar O.M. vond het ook ergerlijk dat Terdachte zijn kinderen van 8 a 9 jaar mee nam. Uit het stroopersgilde worden ten- s'otte misdadigers geboren en om nu jeug dige kinderen hiervoor op te leiden acht spreker al zeer afkeurenswaardig. Het feit vond spreker zeer ernstig en was aanvanke lijk van plan een zware straf te eischen. Nu echter ter zitting is gebleken, de moeilijke omstandigheden van verdachte, hij heeft een groot gezin en veel te kampen met werkloosheid, eischte de ambtenaar een geldboete van f 25 subs 5 dg. De kantonrechter dadelijk uitspraak doende veroordee'de verdachte tot f 8. subs. 4 dg., hierop verdachte vermanende zich in den vervolge van strooperij te ont houden. Uit visschen gaan om ratten te vangen. P. C. B. te Boskoop had in een vijver vischnet uitgezet. Dit had hij naar zijn zeg gen gedaan om ratten te vangen. De bedoe ling om visch te vangen had hij niet gehad. De verba'isant de rijksveldwachter V. de J. verklaarde, dat het vischtuig circa een me ter van uit den kant was uitgezet en dit blijkbaar was geschied om visch te vangen. De ambtenaar O.M. meende dat het beroep van verdachte niet kon opgaan. De omstan digheid, dat verdachte het vischtuig een ruime afstand van uit den wal plaatste wijst er op, dat verdachte de bedoeling had visch te vangen. Zijn ede'achtbare vond het feit ernstig en requireerde f 25.of 5 dg. Verdachte verklaarde nog armer te zij'n dan een werklooze en de boete niet te kun nen betalen. De kantonrechter uitspraak doende veroordeelde verdachte, rekening houdende met zijn omstandigheden, tot f 8 subs. 4 dg. met verbeurdverklaring van het vischtuig. In de overige zaken werd verstek en aan houding verleend. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Alphen aan den Efijn. AUT0MATENVERK00P STRAFBAAR? Het Kantongerecht te Amsterdam be handelde op 12 September van het vo rige jaar de z.g. automatenkwestie, n.L het verkoopen in dit geval sigaretten door middel van automaten na slui tingstijd van de winkels. De wnd. kantonrechter mr. J. N. O. Kappeyne van de Coppello veroordeelde den sigarenwinkelier Martijn van Dam tot een geldboete van 50 cent wegens overtreding der Amsterdamsche politie verordening. In hooger beroep eischte de Officier van Justitie mr. Van Arkel bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Gisteren deed de rechtbank uitspraak en bevestigde eveneens het door den kan tonrechter gewezen vonnis. De heer Van Dam zal bij den Hoogen Raad in cas satie gaan. mede te houden, dat de uitzonderlijke gave positie van den gulden tot voorzichtigheid maant. Spr. ontkent niet den plicht en de moge lijkheid van het werkende deel van ons land om de helaas werkloozen te onder houden, doch het gaat er maar om, op welk peil. I De heer Amelink (A. R.) constateert, dat er vooral in het bouwbedrijf thans groote werkloosheid heerscht. Van de le- I den dér Ghr. bouwvekraaedbi den der Chr. bouwvakarbeidersbonden zijn I er 50 pet. werkloos. Onder deze omstandig heden is het voor de werkloozenkas onmo- gelijk, aan haar verpliohtingen volgens re glement in 1932 te voldoen. Spr. keurt af, dat een klein deel van de bouwvakarbei- ders hun loon ver boven het contractloon heeft opgevoerd en daarvan niets wil af staan. Het overgroote deel moet echter met een zeer bescheiden loon genoegen nemen. I Te 5.40 uur wordt de vergadering ver- I daagd tot hedenmiddag één uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanhouding. De zwerver L. S„ die gisterenavond door de politie alhier werd aangehouden, is naar Den Haag overge bracht voor het ondergaan van verschillen de straffen welke hij nog tegoed had. Rijwieldiefstal. Te Leiden werd op verzoek van de politie alhier aangehouden zekere v. L. verdacht van rijwieldiefstal. Aanrijding. In wijk Hoorn werd giste ren een autobus van de M.O.D.A. aangere den door de autobestuurder B. uit Haar lem, als oorzaak werd opgegeven, dat de bus plotseling stopte. De aanrijding veroor zaakte alleen materieele schade. Winkelsluiting. In verband mot een verzoek van B. en W. betreffende het bij verordening vaststellen van een sluitings uur voor winkels van één tot twee uur, werd door de Vereeniging voor den Han- deldrijvenden Middenstand en de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" aan de winkeliers een circulaire gezonden, met het verzoek zich daarop schriftelijk vóór of tegen deze verordening te verklaren, BODEGRAVEN. Eerste Hulp Bij Onge ukken. Op Vrij dag werd in Hotel v. Haaften de laatste les gegeven van een serie cursussen in Eerste Hulp Bij Ongelukken, gedurende de zen winter gehouden. Deze cursussen wer. den gegeven onder toezicht van het Groene Kruis en uitgaande van de vereeniging tot hét verleenen van E.H.B.O. Het Oranje Kruis. Leider van deze bij uitstek nuttige leasen was dr. 8. Beije alhier, bijgestaan door zus ter Schoonderwaldt. Dee.genomen werd door 7 dames en 21 heeren, o.a. personeel van Hero de Groot, fa. Turkenburg, Oud-Hol and, de Phoenix, alsmede politie, brandweer, electrisch be drijf en enkele particulieren. Als bestuurslid-vertegenwoordiger van het Groene Kruis werd de laatste les bijge woond door den heer K. Steijn alhier. Deze gaf, namens voornoemd bestuur, zijn vol doening te kennen dat de cursisten met zoo veel ambitie de lessen hadden gevolgd. Hij dankte dr. Beije voor zijn eminente leiding en kundig onderricht. De heer Stijn sprak het vertrouwen uit, dat dr. Beije de cursus sen, welke in het voorjaar 1933 zullen afloq- .pen, tot een goed einde zal brengen. Dr. Beije dankte den heer Steyn voor zijn waardeerende woorden en sprak do hoop uit aan het door hem uitgesproken vertrouwen te mogen en kunnen voldoen. Dr. Beije dankte voorts zuster Schoonder waldt voor de door haar verleende assisten tie. Namens de cursisten dankte de oudste hunner den leider en zijn assistente voor de moeite, die zij zich hebben willen ge troosten, waarna hij hun een stoffelijk blijk van waardeering aanbood. Tot slot werd door dr. Beije gedemon streerd de nieuwste Utermöhlen verband- trommel. In October of November a.s. wordt deze cursus-cyclus voortgezet. NIEUWKOOP Kiesoereenlging. Dezer dagen hield de R.K. Kiesvereeniging haar j'aarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer W. v. d. Koert, opende de vergadering met j den chr. groet, heette alle aanwezigen har telijk welkom en memoreerde het afgeloopen jaar bij de gemeenteraadsverkiezingen. Don kere buien dreven over de vereeniging, aldus spr., de een, raak de andere mis, maar over de uitkomst der stemming kunnen wij dubbel tevreden zijn. Nu is ons eerste werk de ver kiezing van de Tweede Kamer. Hierna werden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld, wal ook geschiedde met jaarverslagen van secretaris en penning meester. Vervolgens kwam aan de orde het kiezen van enkele bestuursleden. In een der vacatu- des werd gekozen de heer W. J. v. d. Laan. Besloten werd bij een betere opkomst der leden in de andere vacatures te voorzien. Bij de rondvraag volgden nog eenige be sprekingen van huishoudelijken aard, waarna sluiting. Verdoold door kolendamp. Ten huize van den heer P. Verloop alhier slapen vier groote zoons op den zolder. Dinsdagmorgen werd een hunner wakker en bemerkte dat hij benauwd was. Hij ging strompelend naar be neden cn waarschuwde zijn ouders, die naar boven ijlden en tot de ontdekking kwamen, dat de zolder vol rook stond. Zij wisten de andere zoons spoedig te wekken, die allen half verdoofd waren. De oorzaak zat in een oude schoorsteen, die boven op den zolder staat. Door den hevigen wind sloeg de rook door de wijde scheuren naar binnen en was de zolder vol rook en kolendamp. Een geluk mag het heeten, dat geen brand is ontstaan. zijn op de Kantoor-uren aan ons Bureau verkrijgbaar ad t 0.05 ALSOOK BIJ: Sigarenmagazijn „INSULINDê", Heerenstraat book Zooterw. Singel. Sigarenmagazijn Fa. SOMERWIL Hoogewoerd hoek Watersteeg. Sigarenmagazijn „HAVENBRUG" Haven. Sigarenmagazijn A. KOSSEN Joh. de Withstraat 42. KIOSK PRINSESSEKADE ZOETERWOUDE. Geboren: Theodora Johanna, d. v. O. Zandbergen en J. van der Zon. Cornelia Johannes Jozephus, z. v. J. N. v. d. Salm en K. J. J. Lansbergen Petronella Agatha d. v. G. P. van Leeuwen en C. de Jong. Antonius Wilhelmus, z. v. A. O. Paardekoo- per en M. M. Straathof. Overleden: Jozeph Winters, oud 70 jaren. Helena Adriana van der Eist, oud 4 maanden. Grada Catharina E.frinl^ oud 80 jaren. Theresia Maria Schalks, oud 73 jaren. Vraag: Als men iets gevonden heeft, wat bij de politie bekend is, en men hoort er niets meer van, hoelang moet men dat in huis houden, voor dat men er eigenaar van is. Antwoord: De eigenaar van een ver loren voorwerp kan dat gedurende drie jaar als rijn eigendom terugvorderen. Te Leiden gevestigd. J. Arons en familie, schoenwinkelier, Haarlemmerstraat 173 M. van der Beek, kinderverzorgster, Haagweg 47 H. Berning, dienstbode^, Moriaansteeg 43 A. van der Blom, fabr. arb., Transvaal- kade 12a Oh. H. Deligne, kapper, Hoo gewoerd 20 J. H. M. Emmink, winkel juffrouw, Haarlemmerstraat 44 J. Ver woerdGroenenberg, Oude Singel 112 E. de Haan, dienstbode, Witte Singel 95 M. Hartmann, dienstbode, Rijnsb.weg 94 E. G. Hille, dienstbode, Haarlemmer straat 204 C. O. Krol, dienstbode. Ma* redijk 191 D. P. S. Krouwel, 1.1. ver-pl., Meezenstraat 2 S. M. M. Verelzen— Leendertz, Rijnsb.weg 140 J. Linhart, kapper, Lammermarkt 37a J. H. W. Lub kok, Raamstraat 13 G. de Maagd, Hee renstraat 33a Ch. L. Mittog, dienstbode, Roodenburgerstraat 16 J. H. Obdam, huishoudster, P. de 1a Courtstraat 34 E. Patai, Nieuwsteeg 10a M. van der Vlist-Roosen, Rijnstraat 30 A. M. Schoonderwoerd, dienstbode, H. Rijndijk 35 E. Schulze, verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. Sierag, dienstbode, Groenhoven- straat 25 D. Siregar, Warmonderweg 41 A. E. S. van Donk—Trago, Pieterskerk- cboorsteeg 9 O. J. van Veen en Fam., spoorwegarbeider, Groenoordstraat 32 W. Waldkötter, li Rijndijk 2 W. P. van der Weijden, H. Rijndijk 25. Uit Lelden vertrokken. C. J. Adriaanse, Maassluis, Haven 50roo<l Chr. de Beurs, Valburg, Zetten Magda- lenahuis J. G. de Boer, Gorinchem, N. Hoven 63 S. O. H. Coensders, Dor drecht, Groenmarkt 2 M. E. van Daalen, Den Haag, J. v. Stolbergl. 11a H. Panes Odoorn A. KnapeDorsman en Fami lie, Noord wijk, Voorstraat 31 E. Effert, Dinslaken Hiesfeld, Ziegeletraat 50 Ph. Flaman en Familie, Capelle aan de TJsael, Nic. Beetsstraat 60 L. M. M. Groot, Bergen op Zoom, Kremerstraat 1214 P. Grootendorst en Familie, Oegstgeest, de Kemoenaerstraat 71 H. Hoogebooni en Familie, Leiderdorp, Hoogmadescheweg 1 M. H. Jongman, Assen, Loonerstraat 20 H. P. van der Kaai, Den Haag, v. Beijerenstraat 54a B. M. H. Kehl, Gautzsch, Kregelötraat 1 J. Knape, Am sterdam, Heerengracht 133 I F. Lauten- bach, Tietjerksteradeel, Bergum 556 J. A. van der Made, Den Haag, Magnolia straat 8 M. Muijs, Leimuidon, Dorps straat 111 J. Nienhuis, Nieuwkoop, Dorpsstraat A 299 P. H. van Nieuwen- huizen. Koudekerk, Hondsdijk A 41 M. Nieuwhof, Leeuwarden, Droge Haven 15 G. RietmanRosman, Deventer, G. Ter- borgplein 20 J. Schoffelmeer en Fam„ Oegstgeest, de Kempenaarstraat 73 M. Skiba, Gelsenkirchen, Nollpad 32 Ch. G. M. J. KuijersSleurs en Fam., Amers foort, Piorsonlaan 5 J. A. Terpstra. Hil versum, Sophitflaan 7 E. Velds, Doorn, Nassaulaan 7 C. J. Vlekke, Wassenaar, Oostdorperweg 6 M. van Vliet, Lisse, Aohterweg 25 E. Vonk, Voorhout. Loos- terweg A. Wallet, Amersfoort, Hoogstr. 18 F. G. do Wilde en Fam., Bussum, Singel 58.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7