UIT DE OMGEVING DONDERDAG 3 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN VOETBAL VOORLOOPIG NEDERL. ELFTAL—NORWICH CITY. EEN MISLUKTE PROEFNEMING? De belangstelling voor den wedstrijd van het voorloopig Nederlandsch elftal te gen de derde klas profclub Norwich City, gistermiddag op het Sparta-terrcin te Rot terdam gehouden, was minder groot dan gewoonlijk. De wegblijvers hebben overi gens niet zoo heel veel gemist, want de ■wedstrijd heeft een vrij eenzijdig karakter gedragen. De Engelschen hadden, hoewel zij zich niet al te zeer inspanden, weinig moeite om nagenoeg den geheelen wedstrijd het spel te beheerschen. Zij waren sneller zij combineerden beter, hun positiespel stak ver uit boven dat der Hollanders en vooral hun kopwerk was van betere kwa liteit. Het Nederlandsche elftal had eonige verdienstelijke momenten, maar over het algemeen was het spel niet van dien aard, dat het veel geestdrift vermocht te ver wekken. Onder den lat stond de Schiedammer Beun, die een betrekkelijk zwakken in druk gemaakt heeft. Het eerste doelpunt gaf hij cadeau en ook bij het laatste doel punt ging hij niet geheel vrij uit. De beide backs Weber en Van Run heb ben wel bewezen hun plaats waard te zijn, maar eerstgenoemde zakte na de rust sterk af. Toch meenen wij aan dit duo den voorkeur te moeten geven boven de com binatie Van RunLelieveld. De Hollandsche middenlinie was be paald zwak. Van Suohtelen v. d. Haere van H. V. V. was nergens in het begin te zien, daarna herstelde hij zich, maar de alge- meene indruk over zijn spel is niet anders dan onvoldoende te noemen. Anderiessen verdedigde goed, maar in zijn aanvallende taak schoot hij tekort. Zelfs Van Heel viel tegen, het leek wel of hij zich spaarde voor den a.s. zwaren wedstrijd tegen Z. F. C. te Amsterdam. In de voorhoede heeft Wels goed ge speeld, maar Mijnders en Mol waren be slist onvoldoende. Van der Broek is geen fijne speler, doch een doorzetter. Smit is niet tegengevallen, maar of hij voorloopig voor het Nederlandsche elftal in aanmer king komt, betwijfelen we ten zeerste. De wedstrijd. De Hollanders beginnen met een fraaien aanval, opgezet door den vleugel Mijnders er Smit, waarbij een schot van eerstge noemde gekeerd wordt. Even later, wan neer Weber een combinatie van den En gelschen gebroken heeft, biedt v. d. Broek aan Mol een gemakkelijke kans, doch deze schiet in het zijnet. De voorhoede van Norwioh combineert eenige malen bijzonder fraai, doch de af werking laat te lang op zich wachten, waar door Van Run en Weber meestal een schot weten te verhinderen. Als Van Such telen mist, loopt Blake- woll naar binnen, het harde schot vliegt echter rakelings langs. Een zeer moeilijken kopbal van denzelfden speler houdt Beim, door zich languit naar den hoek te laten vallen, er prachtig uit Nadat deEngel schen een tijdlang in de meerderheid zijn geweest, komt de Hollandsche voorhoede in actie. v. d. Broek en Smit krijgen eenige ballen goed aangegeven, waarbij de Eind- hovenaar tot tweemaal toe hard inschiet, doch de Engelsche keeper redt uitstekend. Het spel gaat daarna geruimen tijd ge lijk op, totdat kort voor rust Beun blijk baar door de felle zon gehinderd een schot van Murphy in eigen doel slaat (01). In de tweede helft loopen de Engelschen bard van stapel en reeds na 5 minuten is de stand 03. Het eerst weet Bell een voorzet van lings te benutten door zeer hard in het uiterste hoekje te schieten en direct daarna kogelt BLakewoll den bal na een algemeenen aanval hard in het net. Nog geen minutt later belandt een mis lukte voorzet van Mijnders bij Smit, deze passeert naar van der Broek, die via den keeper scoort (13). Nog geen minuut later belandt een mis dors het beste van het spel, maar het werk van de voorhoede is te onproductief, het spel te doorzichtig zoodat de Engel sche backs alle aanvallen kunnen onder breken. Een overtreding even buiten bet- strafschopgebied van Weber bezorgt de Engelschen een vrije trap, waaruit Jobbling met een schitterend schot er 14 van maakt. Niet lang daarna begaat Wrang een overtreding tegen Wells. Van der Broek neemt den strafschop en de stand is 42. Het spelpeil zakt nu bedenkelijk en ieder een denkt, dat het einde zal komen met een 42 overwinning van de Engelschen als vlak voor tijd Mol een voorzet van Mijn ders keurig benut (34) en een oogenblib later Burditt reeds voor 35 heeft gezorgd met een goed doelpunt. Het einde komt dus met 53 voor Norwioh PROEF ELFTAL—SOUTHAMPTON. Het Nederlandsch Proef-elftal, dat Woensdag 9 Maart, 's namiddags om drie uur te Rotterdam op het Sparta-terrein speelt tegen den Engelschen tweede klaa- ser Southampton, is als volgt samenge steld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Van Run (P. S. V.) en Lelieveld (V. C.). Midden: Paauwe Sr. (Feijenoord), An deriessen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Simonr (N. A. C.), Adam (H. V. V.), Ditmar (D. H. C.), Mol (K. F. C.) en Van Nellen (D. H. C.). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. De uitslagen van Zondag luiden: Afdeeling B. V. V. L. IAlphensohe Boys I 21; Meerburg IS. M. C. I 10. Het programma, voor Zondag a.s. is als volgt: Afdeeling A. Leiden I—S. J. C. I; O. V. V.—Teijlin- gen I (C. v. d. Zijden); R. W. D. I—D. O. S. I (H. v. Velen). Afdeeling B. V. V. B. I-S. M. C. I (G. E. Bakker); Meerburg IS. N. A. I (A. Waa'ier). Afdeeling C. V. V. L. II—Meerburg II (S. Belt); S. M. C. II—R. W. D. II (A. Knecht). Aanvang der wedstrijden 1 uur. Voor den wedstrijd Leiden IS. J. C. I zal alsnog getracht worden een scheids rechter te vinden. Moch deze poging niet slagen, dan zal dit den betrokken vereeni- gingen tijdig worden bericht. Ontvangt men dus geen bericht, dan gaat de wed strijd door. Verschillende junioren-elftallen zijn Zon dag 1.1. niet opgekomen in de voor hen vastgestelde wedstrijden. Hoewel wij de reden van dit niet opko men alleszins kunnen billijken, door de buitengewoon ongunstige weersomstandig heden, meenen wij toch de secretarissen der vereenigingen te moeten verzoeken, in het vervolg èn de tegenpartij èn den aan- gestelden scheidsrechter van dit niet op- bomen in kennis te stellen. Boeten voor niet opkomen op Zondag 1.1. werden niet opgelegd, daar wij de reden voor dit wegblijven alleszins plausibel ach ten. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. SCHIETEN ONDEROFFICIEREN SCHIETVEREEN. GENERAAL SNIJDERS. De Februari-wedstrijd. De uitslag van den wedstrijd over Fe bruari gehouden door bovengenoemde ver- eeniging is als volgt: winnaar wisselbeker Fr. v. d. Velden 12x9 (donateur); winnaar le prijs personeel Fr. v. d. Velden 332 pun ten en le prijs geluksbaan J. Wagenaar met 1555 punten. Zaterdag a.s. wordt een aanvang ge maakt met den wedstrijd tweede maand. BILJARTEN DE A.S. WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Naar wij vernemen, is het thans zeker, dat behalve Dommering ook Soussa (Egyp te), Corty (Frankrijk), Van Belle (België) en Foerster (DuitschLand) deel zullen ne men aan de wereldkampioenschappen groot biljart, welke 24 Maart a.s. te New York aanvangen. Behalve deze vijf spelers, die de hoogste plaatsen bezetten in het tournooi om het Europeesch kampioenschap, dat dezer da- gen te Hilligersberg wordt gehouden, kómt i voor Europa nog uit de huidige wereld kampioen Dr. Poensgen (Duitschland). Ver der zijn de Vereenigde Staten vertegen woordigd door hun sterksten amateur Ap pleby, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat nog een andere Amerikaansche speler het achttal zal volmaken. HILLEGOM. Autobusdiorrst, Een afwijzende be schikking hebben Ged. Staten genomen op een aanvrage om vergunning tot het in i werking brengen van een autobusdienst Nieuw VennepHillegom door de firma van Kalmthout en Van Niel te Hoofddorp. ST0MPW1JK. Volksbond. Maandagavond had in café „De Schenkkan" een .edenvergadering plaats van den R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer J. Groeneweg, heette allen hartelijk welkom, in het bijzon der den Geestelijk Adviseur en den hoofd bestuurder, den heer Kuiper. Nadat het Bondslied gezongen was, las de secretaris de notu.en voor, welke door den voorzitter met een woord van dank werden goedgekeurd. Tot leden van de controle-commissie wer den benoemd de heeren Jac. v. d. Acker, W. v. d. Helm en J. v. Beuningen. Dan krijgt de heer Kuiper het woord om te spreken over de op te richten afdeeling van den R\ K. Land- en Tuinbouwarbeiders- bond „St. Deus Dedit". Nadat een en ander door spr. op duidelijke wijze was uiteenge zet, gaven zich een aantal der aanwezigen als lid op. Bij het volgende punt over het oprichten van een jeugdspaarbank, betuigde de Gees- te'ijk Adviseur zijn vreugde met dit voor stel en wees er op het sparen reeds bij kin deren in te brengen. De heer Fleuren heeft zijn medewerking toegezegd om de zaak op gang te brengen. Voor de stakende textiel-arbeiders werd ter vergadering f 3.50 bijeengebracht.. Bij de ronddraag vroeg de heer v. Leeu wen inlichtingen over ontspanning-gelegen heid voor werkloozen, welke inlichtingen door het bestuur verstrekt worden. Hierna sluiting. WARMOND. Winkelweek. Daartoe uitgenoodigd door een voor dit doel samengesteld comi té, had in hotel „De Stad Rome" een bij eenkomst plaats van winkeliers teneinde te komen tot het houden van een winkel week. De opkomst was zeer bevredigend. De voorzitter van het comité, de heer F. Slager, heette de aanwezigen hartelijk welkom inzonder den heer v. d. Eerden, voorzitter van „Lisse Vooruit", die bereid gevonden was het comité van advies te die nen met het beramen van de desbetreffen de plannen. Spreker wees er op, dat het gemeente lijke bureau van vreemdelingenverkeer, althans voor wat de werking in het dorp zelve betreft, is opgeheven. In de Hanze aldus spreker, gingen weldra stemmen op om nu zelf de zaken eens aan te pakken en een comité in het leven te roepen, dat pogingen in het werk zou stellen dit jaar te komen tot een winkelweek. In duidelijke bewoordingen zette spre ker uiteen, wat nu eigenlijk de bedoeling was van zoo'n winkelweek Met leede oogen zien wij velen naar de stad trekken om daar hun inkoooen te doen. Is dit wel noo- dig? Kunnen de winkeliers èn door hun étalages èn door hun prijzen hun waren niet zoo aantrekkelijk maken, dat niet meer buiten de gemeente behoeft te wor den gekocht. Mochten wij iets in dezen kunnen bereiken, dan reeds is het goed recht van een winkelweek bewezen. In dezen tijd van economische denresssie is het een plicht van iedere middenstander krachtdadig mede te werken aan plannen, die bestaansrecht van den middenstand versterken. Het comité heeft zich bij het organiseeren van een dergelijke week uit sluitend laten leiden door de gedachte, dat men de kijkers in deze week niet vóór maar in den winkel moet krijgen. Om dit doel te bereiken heeft het comité gemeend bonnen beschikbaar te moeten stellen. Opdat een ieder in de gelegenheid zal zijn aan de na volgende wedstrijd deel te nemen, zijn deze bonnen niet hooger gesteld dan ƒ0.25 Een ieder, aldus spr.. die dus tijdens de winkelweek in een winkel, welke aan de winkelweek mededoet iets koopt, krijgt voor elke 0.25 die hij besteed een bon cadeau. Door de winkeliers worden prijzen beschikbaar gesteld, welke prijzen onder de houders van de bonnen worden verloot met dien verstande dat elke winkelier voor zijn eigen zaak en zijn ei een klanten prij zen beschikbaar stelt. Maar bovendien worden door het comité eveneens prijzen beschikbaar gesteld, die worden verloot onder de gezamenlijke bonnenhouders Een persoon kan dus een prijs van zijn winke lier en een prijs van het comité winnen. Reeds hebben met de besturen der beide muziekkorpsen besprekingen plaats gehad en deze besturen hebben gaarne hunne medewerking toegezegd en zullen te dezer zake overlee plegen met hunne leden. Het comité kan echter, aldus spreker, nog niet met een volledig programma ko men omdat het nog niet weet of de win keliers met het idee svmpathiseeren en bereid zijn tot medewerking. Hierna was het woord van den heer v. d. Eerden, die in een hoog gestemde rede het groote nut van een winkelweek uiteen zette. Wat wij van den heer v. d. Eerden te hooren kregen heeft onze verwachtingen voor een winkelweek in deze gemeente hoog gestemd Wij weten niet of wij uit de school klappen, indien wij het een en an der, speciaal op financieel gebied, van de laatst gehouden winkelweek in Lisse ver tellen. Maar dat in deze gemeente door 1 de winkeliers die aan de winkelweek heb- ben deelgenomen ti'dens deze periode voor I 72000 werd omgezet, zou de grootste pes simist èn de nooit ontbrekende opposant in vuur zetten. Geen wonder, dat de voorzitter niet veel j meer aan zijn betoog behoefde toe te voe- i gen om de aanwezigen voor een dergelijke week te vinden. Biina alle aanwezigen ver klaarden zich bereid de pogingen van het comité te steunen, zoodat wij dus in Aug. a.s. een winkelweek zullen krijgen waaraan niet veel zal ontbreken. De Warmcndsche winkeliers zullen too- nen, dat ook zij de bakens kunnen verzet ten als het getij verloopt en de ingezetenen zullen zeer zeker deze geste der' winke liers op prijs weten te stellen door dikwijls en veel in hunne zaken te koopen. De voor zitter deelde mede. dat als secretaris en penningmeester zouden ontreden de heeren S. G. van Stijn en J. Uit den Boogaard, tor- wijl het bestuur van het comité gaarne be reid was aan een ieder, die zulks verlang de, nadere inlichtingen te verstrekken. NOORDWIJK. Stille Omgang. Gisteravond vergader de de afd. Noordwijk van den Stillen Om gang in het Juvenaatsgebouw, waarbij de opkomst goed was. Wegens ontstentenis van den voorzitter opende de Deken deze bijeenkomst, die zijn vreugde uitsprak, dat weder zoovelen aanwezig waren, vooral nu I het weer gaat om deze devote Stil'en Om- gang. Het bestuur heeft gemeend dezen avond geen spreker te doen optreden, doch zooals zeker a len wel gehoord hebben, dit j in de kerk te doen geschieden, waarom Pa ter Lourijssen 1.1. Zondag in alle H. Mis- sen over den Stillen Omgang zijn aanspo- rend woord heeft laten hooren, waarvan Z.E. hoopte daarvan een kracht uit zal gaan, opdat nog meerderen aan dezen Om- I gang zul'en deelnemen. De notulen werden onder applaus vastge- steld, terwijl van het Hoofdbestuur een schrijven was ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat onze afd. ingedeeld is voor den nacht van 12 op 13 Maart en aan gewezen is op de Krijtbergkerk. De alge- meene intentie voor dit jaar is: redding uit de economische crisis. De Deken spoorden alle leden aan tot deelname en ijverig te bidden voor de opgegeven intentie, opdat deze smeekbede in vervulling moge gaan in het belang van het maatschappelijk en godsdienstig leven- Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig 10 leden, afwezig met kennisge ving de heer D. de Jong. De notulen wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een verslag van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs in de Gemeente, een viertal mis siven van Ged. Staten, een verslag over den toestand van de O. L. school in hot Dorp over 1931, een verslag van de com- msisie tot wering van schoolverzuim over 1931, een dankbetuiging van het bestuur van de Vrijwillige Burgerwacht dank be tuigende voor de verleende subsidie groot 150 voor 1932, een proecs-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger dato 29 Februari 1932. Deze stukken wor den voor kenningeving aangenomen. Tevens is ingekomen een schrijven van het bestuur van de vereeniging van Ned. Gemeenten betreffende het verzoek dezer gemeente om te trachten een actie voor de instelling van een apart Ministerie vau Landbouw aan te vangen. Het bestuur van voornoemde vereeniging meldt te meeneu geen verzoek te móeten richten tot de Kroon, daar dit niet ligt op den weg der vereeniging. De heer J. J. Dijkman vindt dit antwoord zeer teleurstellend en vei- wondert zich over een dergelijk antwoord, daar de zaak waar het om gaat zeer be langrijk is. De voorzitter zegt, dat de heer Dijkman op deze zaak nog nader kan terugkomen, waarna ook dat schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. Een adres van den heer W. J. Olsthoorn C.3., Molenlaan, omtrent eenige wenschen inzake de losplaats, de vuilnisbelt enz., wordt verwezen naar B. en W. om prae- advies. Op verzoek van Ged. Staten wordt de begrooting, dienst 1932 gewijzigd, enkele posten verhoogd en enkele pesten verlaagd, ofschoon deze veranderingen geen veran dering brengen in de eindcijfers der be- grooting. B. en W. stellen den raad voor aan de bijzondere scholen een voorschot te ver- leenen ex artikel 101 der L. O.-wet 1920 en wel als volgt: Het bedrag der vergoeding is per leerling ƒ18.26 Aan de Vereeniging tot instandhouding van Ghristelijke scho len, aantal leerlingen dier school 320 wordt toegekend een bedrag van 5843.20, waar van 80 pet. -f- ƒ346.50 voor vakonderwijs 4277.20, aan de R. K. Jongensschool, aantal leerlingen 164 yK een bedrag van 2999.20, waarvan 80 pet. 2399.36, aau de R. K. Meisjesschool, aantal leerlingen 148 80 pet. van 3132 2702.48 -|- 277.50 voor vakonderwijs 2439.18, aan het R. Kv Meisjespatronaat Bijdorp, aan bal leerlingen L. O. 25 yt 465.65 -{- 346.50 voor v.o„ waarvan 80 pet. ex art. 101 I en ex art. 101 q 694.70 en voor U. L. per leerling 28.97, aantal leer lingen 27 een bedrag van 782.19, waarvan 80 pet. 625.75. Al deze voorschotben te betalen in 4 termijnen en wel op 1 April, 15 Mei, 1 Juli en 1 October a.s. Aldus aan genomen zonder eenige discussie of hoof delijke stemming. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor aan het bestuur van de christelijke school ontheffing te verleenen van school gelden tot ©en bedrag van 423.20. De opcenten op ongebouwde eigendommen. i Door de heeren J. J. Dijkman en W. G. Duynisveld is een voorstel ingediend tot a£- j schatting van de opcenten op de ongebouw- I de eigendommen. B. en W. merken in hun I preaadvies op, dat het behoud van bron nen van inkomsten in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk is om de begrooting zon- j der belastingverhooging in overwicht te 1 houden en stellen den raad voor de behan- I deling van dit voorstel aan te houden bot de behandeling van de begrooting dienst 1933. De heer J. J. Dijkman kan zich niet ge heel vereenigen met het praeadvies van B. en W. Spr. acht het heffen dezer opcenten een groot onrecht en erg onbillijk. De heer Ver boon vraagt, of het nu niet kan wor den behandeld, al kan het voorstel bij aan neming dan ook niet eer dan het volgende jaar in werking treden. De heer J. Brag- gaar acht dit voorstel van zeer geringe be- teekenis en meent, dat de behandeling best kan wachten. De voorzitter brengt het praeadvies in stemming. Vóór het "praeadvies stemmen: de wethouders C. Eggink en J. A. Mens en de heeren J. Braggaar, D. Limburg en W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye. Tegen het praeadvies stemmen: de Het financieel verslag, nagezien door de, heeren P. Droog en A. v. Kampen, werd ixi correcte orde bevonden en gaf aan een bezit van f 159.19. I De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den heer Thijssen, had tot uit slag, dat deze met algemeen© stemmen werd i herkozen. De reisgelegenheid zal, evenals vorige ja- I ren. geschieden per autobus, welke vertrekt I voor de loopers vanaf Haarlem te 9.30 uur j en de'nachtbus te 12 uur. Plaatskaarten kunnen worden afgehaa'd Zondag van 11.30 j —1 uur, Maandag- en Dinsdagavond 8—9 in het Juvenaatsgebouw. Over de kosten werden nog enkele bemerkingen gemaakt, welke het bestuur alsnog nader onder de oogen zal zien. Degene, die om financieele redenen niet zouden kunnen medegaan, kunnen zich wenden tot de besturen van hun vak-organisatie, welke alsdan zullen overleggen met het bestuur om een mogelij ke reductie toe te staan. Zaterdagavond zal te 8.30 uur een kort Lof met predikatie in de Parochiekerk worden gegeven, waarna de loopers direct vertrekken. Nog zij opge merkt, dat plaatskaarten voor de avond- bus niet geldig zijn voor de nachtbus en óm- heeren W. G. Duynisveld, L. van Leeuwen, J. Dijkman, P. Koot en A. Ver boon, zoodat de stemmen staken n.l. 55 en deze zaak wederom in de volgende vergadering >n stemming wordt gebracht. Thans stellen B. en W. den raad voor om de nieuwe sti-aat nabij de Noordheij- straat te noemen „Stadwijkstraat". De Bank van Ned. Gemeenten wensoht, dat de gemeente de rekening-courant splitst in tweeën n.l. éen voor buitengewo ne en één voor gewone uitgaven. Voor onze gemeente bestaat voor dit jaar geen be hoefte aan een rekenmg-oourant voor bui tengewone uitgaven, zoodat B. en W. den raad voorstellen enkel een rekening-cou rant te openen voor gewone uitgaven. Al dus aangenomen. De reclame voor de gemeente. Daarna komt in behandeling het voor stel om tot afschaffing over te gaan van reclame-poststempels, welke reclame 290 per jaar kost en thans 7 jaren heeft plaats gehad. B. en W. stellen den raad voor met ingang van 16 November a.s. deze reclame te eindigen en een bedrag tot een maxi mum van 75 beschikbaar te stellen voor het uitgeven van een boekje over Voor schoten met eenige foto's uit de gemeente en geschreven artikelen over de gemeente. Van dit boekje zullen 1000 exemplaren worden verspreid. De heer J. J. Dijkman juicht toe het voorstel om over te gaan tot afschaffing reclame poststempels, doch is tegen het uitgeven van boekjes om wille der zuinigheid. De voorzitter verdedigt dit voorstel en meent, dat de gemeente voor een derge lijke reclame zulk een genng bedrag tfel mag besteden. De heer D. Limburg kan zich ook wel vereenigen met dit voorstel en de heer J. Braggaar vindt het toch wel van belang, dat de gemeente reclame maakt voor vestiging van nieuwe inwoners. De heer J. Dijkman zegt na deze toelich tingen zich wel met het voorstel van B. en W. te kunnen vereenigen. Daarna besluit de Raad een terrein aan de Oranjekade groot 1174 M2. 5 per M2. te verkoopen aan de heeren Wasse naar en Balfoort alhier. De werkverschaffing. Vervolgens worden genomen eenige be sluiten comptabiliteit en komt aan de orde het punt „Beëindiging van de werkver schaffing. B. en W. stellen den raad voor de werkverschaffing te doen eindigen voor de ongehuwden en de gehuwden zonder kinderen op 12 Maart a.s. en voor de ove rige personen op 19 Maart a.s. De werk verschaffing heeft dezen winter tot 20 Fe bruari j.l. gekost de som van 4163 en zal bij de beëindiging op 19 Maart ruim 6000 hebben gekost. De heer J. Braggaar .is ten zeerste verwonderd over dit voorstel. De toestand xs op het oogenblik zeer sleoht. De mogelijkheid om werk te krijgen komt dan pas, wanneer de bedrijven gaan opie- ven. Spr. kan dit besluit niet aanvaarden en zou een steunregeling wenschen. De heer L. van Leeuwen kan zich geheel ver eenigen met het gesprokene van den heer Braggaar en vraagt of in de som vaa ƒ6000 ook begrepen is de kosten van de Kattenlaan. De heer D. Limburg vindt het ook een moeilijk geval. Spr. zou wenschen, dat de werkgevers alhier zooveel mogelijk zich zouden wenden tot de arbeidsbeurs alhier, wanneer zij personeel noodig heb ben, om aldus zooveel mogelijk menschen te werk te stellen uit onze gemeente. De heer L. J. van Leeuwen vindt het treurig, dat de menschen wederom moeten aan kloppen bij de Armbesturen om te worden geholpen. De voorzitter zegt, dat de werk verschaffing alhier altijd alleen in den win ter plaats heeft en er een tijd is van ein digen. Wij kunnen zoo met 50 menschen de werkverschaffing niet doorzetten. Om een© algemeen© steunregeling in het leven te roepen acht spr. momenteel niet wensche- lijk. Spr. meent, dat wij alhier meer te doen hebben met seizoenwerkeloozen, dan wel met crisis werkloozen. Immers op 1 Maart 1931 waren bij de werkverschaffing 50 menschen, thans op 1 Maart 1931 52 werkloozen, zoodat het verschil bij verle den jaai niet groot is. Nadat de heer J. Braggaar nogmaals hierover het woord heeft gevoerd en de heer L. J. van Leeu wen nogmaals zijna afkeuring heeft te kennen gegeven, dat de menschen nu wor den aangewezen op de Armbesturen, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene stemmen. gekeerd ook niet, terwijl na Dinsdagavond geen plaatskaarten meer afgegeven kunnen worden. Na de H. Mis te Amsterdam zal weder direct naar huis worden gereden, wat aller instemming vond. Na regeling van voorbidders en een korte rondvraag, verzocht de Deken aan de koor zangers om in Amsterdam de H. Mis met hun gezangen op te-willen luisteren en deel de mede, dat tijdens de vergadering zich nog 32 nieuwe leden hebben opgegeven, waarna Z.Eerw. nog enkele opwekkende woorden sprak en allen veel devotie op de zen Omgang toewensehte. Onder dank voor de aangename bespre kingen sloot Z.Eerw. deze bijeenkomst met den Chr. groet. Autobusdienst Ged. Staten van Zuid- Holland hebben afwijzend beschikt op de aanvrage van G. J. J. van Rheenen te Noordwijk aan Zee om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst Noordwijk aan Zee naar Amsterdam over Voorhout. Sassenheim, Lisse, Nieuw Ven nep, Hoofddorp en Sloten, voor zooveel het «n Zuid-Holland gelegen traject betreft.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10