UIT DE OMGEVING ACADEMIENIEUWS SPORT Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 26 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 r^RANDEf?U//(. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Febr. 19 32, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.776.4 te Thorshaven Laagste barometerst.: 755.1 te Vardo. Verwachting tot dèn avond van 27 Febr.: Zwakke tot ma tige Noorderlijke tot Oostelijke wind helder tot lichtbe- wolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag dooi. Het stationnaire gebied van hoogen luchtdruk breidde zich verder naar het Oosten uit en omvat weer het geheele Noorden, dat in het Oosten nam nog toe, zoodat alle depressies op grooten af stand blijven. De warme strooming van. de Oceaan, die over IJsland langs den rand van het Poolgebied naar Scandina vië loopt, verdreef daar weer nagenoeg alle vorst en deed m Finland de vorst sterk afnemen. Ook in het gebied van strenge vorst in Oost-Europa nam de koude af. De luchtdrukverdeeling en de veranderingen daarin maken aanhouden en weer toenemen van de Oostelijke lucht stroom waarschijnlijk; echter zal het af nemen der koude in het Noord-Oosten en Ocsten de vorst beperken tot de heldere nachten en overdag de temperatuur boven het vriespunt blijven. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 4.— gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 6.— uur tot Zaterdagmorgen 6.27 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 27 Februari voorin. 6.20 uur en nam. 6.45 uur. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Cursus E. H. B. 0. Gisteravond had in de bovenzaal van café-restaurant „De Harmonie" een bij eenkomst plaats van de Leidsche Red dingsbrigade om te komen tot een cur sus voor eerste hulp bij ongelukken, het opwekken van levensgeesten, enz. De bijeenkomst werd door den voorzit ter der L. R. B., den heer W. F. van Ingen Schenau geopend, waarna deze herinnerde aan hetgeen dr. Boonacker steeds voor de L. R. B. heeft gedaan en hoe nu dr. Renaud zich bereid had verklaard een cursus in het verleenen van eerste hulp bij ongelukken te orga- niseeren. Dr. Renaud, die hierna het woord v#r- kreeg, zeide niet anders te verwachten, dan dat de leden in grooten getale op komen wanneer het bestuur hen oproept om hen in de gelegenheid te stellen hun kennis, die zij verworven hebben voor het redden van drenkelingen te vermeer deren en uit te breiden met al datgene wat men weten moet om ook bij onge lukken van geheel anderen aard en dat zijn er vele op doelmatige wijze hulp te kunnen verleenen. De leden der L. R. B. hebben behalve hun kunde in het omgaan met ladder of lijn bovendien een sportieven geest en zij dragen ten opzichte van het verleenen van steun aan den medemensch het hart op de juiste plek, zooals het mannen be taamt. De uitnoodiging om een cursus in E H. B. O. te geven had spr. dankbaar aanvaard, want spr. is er een voorstan der van, dat de kennis voor bet verlee nen van eerste hulp, onder alle lagen der bevolking wordt verspreid. Een ieder moet weten wat wel en wat vaak van nog meer gewicht is wat niet te doen staat bij dit of gene ongeval. In deze tijden van mechaniseering gebeuren er in fabrieken en werkplaatsen meer ongelukken dan vroeger. De auto eiseht dagelijks slachtoffers en bij de behande ling van de auto-slachtoffers is het juist de eerste hulp, die van het grootste ge wicht is, die vaak den doorslag geeft voor het al of niet behoud van het leven. En uit ondervinding weet spr., dat er vaak zooveel verkeerd gedaan wordt, zooveel bedorven wordt door onvoldoen de kennis, ook al was men met de beste bedoelingen bezield. Het verwerven van de daarvoor noo- dige kennis is niet zoo eenvoudig als ,het lijkt. De cursussen kunnen daarvan getuigen. Maar spr. is er van overtuigd dat de cursisten zich gaarne die moeiten zullen getroosten' en len zal in hem een gestrengen, maar rechtvaardigen en be- kuHzamen leeraar vinden. Spr. uitte er hierna zijn verwondering over, dat er hier ter stede nog geen brigade van Eerste Hulp is, maar des te meer wordt het hoog tijd, dat zij tot stand komt. Spr. weidt hierna verder uit over de cursussen. Zij zullen gegevfn worden volgens de regelen van het onderwijs, uitgegeven door het Oranje Kruis. Daar door is de Brigade tevens aangesloten bij den Nationalen Bond voor Red dingswezen, daardoor wordt subsidie ver kregen en rechtsgeldigheid van diploma's tegenover overheidslichamen of politie in geheel het land. Tot een cursus worden alleen toegela ten degenen, die daarvoor lichamelijk ge schikt zijn. Men moet zich dus tevoren aan een korte medische keuring onder werpen. Dat zal spr. zelf doen en kost niets, maar bovendien stelt het hem in de gelegenheid allen beter te leeren ken nen. De cursussen zullen worden gehouden in een lokaal van het Groene Kruis, Pie terskerkgracht 9. Ieder van de cursisten is verplicht deel te nemen aan een hoofdcursus van 12 lessen en twee herhalingscursussen (de eene uit 8, de andere uit 6 lessen). Eerst daarna kan men examen afleggen voor het diploma. Men verplicht zich bo vendien aan de lessen geregeld deel te nemen. Daarop wordt geregeld controle uitgeoefend. De Brigade zal bestaan uit meerdere groepen en iedere groep uit ten hoogste twaalf personen; er worden zoowel man nelijke als vrouwelijke groepen gevormd. Het onderwijs geschiedt apart. Aan het hoofd van de Brigade staat dr. Renaud als chef-leider. Aan het hoofd van iedere groep komt een leider te staan. Dit wordt hij, die zich de groot ste bekwaamheid verworven heeft en die overigens oók eigenschappen bezit om als leider op te treden. Spr. uitte tenslotte zijn beste verwach tingen voor de Eerste Leidsche Hu'p Brigade, waarna hem door den voorzit ter een hartelijk dankwoord werd toe gesproken voor zijn begeesterende inlei ding. Natuurlijk werd besloten tot vorming van een cursus. De eerste groen» is daar voor reeds vol. Mogen er spoedig meer dere volgen. De lesavonden zijn bepaald op Dinsdagavond. Het lesgeld bedraagt 0.25^ per lesa vond van 1 uur. Na een korte bespreking werd de bij eenkomst met eep dankwoord van den heer v. Ingen Schenau gesloten. Gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf heeft de 23-jarige C. S„ werk zaam bij de fa. Gebr. v. Hoeken in de Waard, een vat benzine op een der voe ten gekregen, waardoor dit lichaamsdeel vrij ernstig werd gekneusd. Per auto van den E. H. D. werd S. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. In de hedenmorgen gehouden aandeel houdersvergadering der N.V. Boekdruk kerij v.h. Batteljee en Terpstra is de ba lans en verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd en be sloten het voordeelig saldo aan te wen den voor extra afschrijvingen. He£ verslag der directie luidde zeer gunstig. Tot commissarissen werden herkozen de heeren: Dr. A. A. Heighten, W. H. Peters, J. C. Destree en C. P. Koene. Naar wij vernemen is het perceel Ra penburg 106, waarin het effectenkantoor van de firma A. L. Reimeringer en Zn. was gevestigd, aangekocht door mr. Rey- senbaoh de Haan, die daar zijn kantoor zal vestigen. 0EGSTGEEST. Crisis-Comité. In „Het Witte Huis'" hield het crisis-comité onzer gemeente een vergadering. Van de katholieke leden wa ren er buiten het bestuurslid, de heer G. Lubbe Thz., slechts twee aanwezig n.l. Rector J. C. Groot en de heer Kortmann. Verder was de belangstelling zeer bevre digend. Bij de opening hield de voorzitter, de heer Gooszen, een rede, waarin hij de ge dane werkzaaheden van het bestuur nader uiteenzette. Om eenigszins op de hoogte te komen van de werkwijze van 't comité, geven wij die rede gedeeltelijk weer. De heer mr. van Krieken, ambtenaar ter secretarie, heeft zich belangloos be-schik- haar gesteld den secretaris, mr. Sprey, ter zijde te staan bij de vele werkzaamheden. Het plaatselijk crisis-comité is aange sloten bij het nationaal comité. Op de alg. vergadering van 22 December was vastge steld, dat a priori de eventueele steunver- le>ening niet georganiseerd kon worden, doch aan 't bestuur werd een algemeene en onbeperkte delegatie verleend tot or ganisatie en werkwijze, waarbij nauwe ver binding en samenwerking zou worden ge zocht met ter plaatse reeds bestaande in stellingen, corporaties of vereenigingen van weldadigheid en maatschappelijk werk, teneinde tot een doeltreffende hulp verleening te kunnen geraken. Binnenkomende aanvragen zouden inci denteel worden behandeld. Met daadwer kelijken arbeid kon niet worden begonnen alvorens geldmiddelen waren verkregen. De openschaal-collecte bracht 1632.30 op. Toen er geldmiddelen ter beschikking stonden, werden een elftal corporaties uit> genoodigd, waaraan slechts een zeventa. gehoor gaven, om met het crisis-comité van gedachten te wisselen. Voorop werd go- I sbeldydat het doel van 't comité is: het le nigen van individ-ueele nood, welke een ge volg is van crisis-verschijnselen, zooveel mogelijk in samenwerking met bestaande instellingen en armbesturen. De arbeid is dus gericht op: le aanvullende en opheffende steun aan hen, die ten gevolge van crisisverschijnse len in moeilijkheden verkeeren en in wier nood door instellingen van weldadigheid of andere ter plaatse werkende organisa ties niet, of niet in voldoende mate kan worden voorzien; 2e. aanvullende steun, vooral in natura, aan ondersteunde werkloozen in wier ge zinnen ernstige behoefte aan kleediug, schoeisel, beddengoed enz. bestaat. Die tweeledige steun kan niet worden verleend zonder nauwe verbinding en sa menwerking met de organisaties, Er werd op gewezen, dat door hunne tusschenkomst, door hunne medewerking, het alleen mogelijk zou zijn te weten te komen waar individueele nood als gevolg van crisisverschijnselen heerscht, waar en aan wie aanvullende en opheffende steun zal zijn te verleenen ten einde tot doel treffende hulp te geraken en te verhoeden dat dubbele bedeeling plaats vindt. Een twintig aanvragen om steun wer den gedaan. Vijf werden dadelijk afgewe zen, omdat zij behoorden tot de gewone werkloozen en geen aanvullende steun in natura van noode hadden. In. een viertal gevallen werd een weke- lijksch bedrag beschikbaar gesteld voor aanvullende steun in natura. In een tweetal gevallen, waar afdoende fjnantieele steun niet mogelijk was en ook niet wenschelijk, werd moreelen steun verleend, door bemiddelend op te treden tusschen aanvragers en hun crediteuren, als landheeren, leveranciers van veevoe der zaden en kunstmest. He- het r. ir*!té. naar hef bescheiden meent, u gen gelukken in deze tifee ty pische cMsi'-ge allen een mi lis vpendi te vinden, -zo' dat het den aanvragers zco- wei door de tegemoetkomendheid van cre diteuren. die uitstel gaven of kwijtschel ding verleenden, als door een betrekkelijk geringen steun van het crisis-comité, mo gelijk zal zijn zich staande te houden met grooten kans het komende seizoen het hoofd weer boven water te hebben. Verder is aangekocht 20.000 kg. zwavel zure ammoniak a 2.de 100 kg. voor hulp aan noodlijdende eigen boeren en tuinders met een in cultuur gebracht ge beid van 1 tot 5 H.A. en alleen voor die genen, die niet over middelen beschikken zelf te koopen. Verder werd dank gebracht aan den geneesheer directeur van de gestichten, Dr. Stuurman, voor ondervonden mede werking, en werd de wekelijksche collecte aanbevolen. Tenslotte dankte de voorzitter nog de Redacties der dagbladen voor de bereid willigheid. waarmede mededeelingen van het comité gratis werden geplaatst. Mevr. Dr. Timmermans deed mededeeling van de ontvangsten en gedane uitgaven. Inkom sten 1844.42, uitgaven 1153.15 (bij de uitgaven is ook reeds de 400 voor de aangevraagde zwavelzure amoniak.). Burgemeester van Gerervink bepleitte vaststelling van een bepaalden dag voorde wekelijksche collecte. De voorzitter zeide. dat de dames den dag gekozen hadden die hun het beste leek. De heer Kortmann meent, dat in 'n vo rige vergadering is vastgesteld alleen steun in geld te verleenen. In gevallen, die te rangschikken waren onder crisis en spre ker meent nu van den voorzitter gehoord te hebben, dat in andere gevallen ook geld per week werd gegeven. De voorzitter is den heer Kortmann dankbaar voor de opmerking. Bijdragen in geld zijn niet rechtstreeks gegeven, doch zijn in nature verstrekt. De heer 0. Bakker informeert naar de aanvragen uit het bloembollenbedrijf. De heer Van Egmond beantwoordt be reidwillig deze vraag. Voor algeheele hulp zou wel 3 ton noodig zijn. De vraag van het comité is steeds: „Be staat er directe nood". Steun wordt ver leend na veelzijdige informatie. De burgemeester vestigt de aandacht op het onderhouden van het rapport met de armbesturen om de funeste dubbele bedee ling tegen te gaan Men onthoude zich ver der, te treden op 't gebied der armbestu ren en de diaconie. De voorzitter zegt, dat niet anders ligt in de bedoeling van crisis comité. Het bestuur meent verder, dat de op brengst der wekelijksche collecte ongeveer 5.zal bedragen per busje. Ook in de winkels en op de scholen zijn busjes afgegeven. Het hoofd der R.-K. school heeft het busje echter op paedago- gische gronden teruggestuurd. Rector Groot zeide, dat een busje op de school te Duinzicht geen zin heeft, doch bij de bewoners van Duinzicht kan gerust wor den rondgegaan. De heer Kruizinga stelde voor hefc be stuur met twee werknemers uit te breiden, wat door het comité niet gewenscht ge acht werd. De heer Kruizinga heeft naar aanleiding daarvan inlichtingen gevraagd aan 't na tionaal comité. Met algemeene stemmen werd een motie van vertrouwen in het bestuur aangenomen en machtiging verleend op denzelfden weg voort te gaan. Hierna sluiting. Nu wij gisteravond in de gelegenheid waren de werkwijze van het crisis-comité te hooren uiteenzetten en hebben gecon stateerd de nauwgezetheid en onpartijdig heid waarmede alle aanvragen worden be handeld voor zoover wij daartoe ten minste bevoegd zijn, kunne wij niet nalaten er op aan te dringen het crisis-comité zooveel als mogelijk is, te steunen, ook moreel. Speciaal willen wij de aandacht vesti gen op de wekelijksche buscollecte. LEIDEN. Geslaagd Artsexamen le gedeelte de heeren P. Haverkorn van Rijsewijk (Warnsveld); Tjiong Njan Han (Leiden); G. S. Nout (Nieuw veen); I. P. -Leenhouts (Groede) en K. A. Gölag (Rotetrdam). Bevorderd: tot arts de heer H. F. Velders (Rot terdam) tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Publieke meening, Pers en Staat", de heer H. Samkalden, geboren te Idi (Atjeh) en op proefschrift getiteld „De kenmerken van de overeen komst van Maatschap", de heer J. Jol les, geboren te Amsterdam. Nederlandsch Elftal tegen Norwich. Op Woensdag 2 Maart zal op het Spar- ta-terrein te Rotterdam een oefenwed strijd worden gespeeld tusschen het Ne derlandsch Elftal en het Engelsche Nor wich. Het Nederlandsche Elftal is als volgt samengesteld: Doel: Beun H.D.V.S.) Achterhoede: Weber (A.D.O.van Run (P.S.V.) Middenlinie: Paauwe Sr. (Feyenoord); Anderiessen (Ajax), Van Heel (Feyen oord). Voorhoede: Wels (Unitas); Adem (H.V. V.); Van den Broek (P.S.V.)Smit (R.C.H.) en Van Nellen (D.H.C.) Lagendaal is voor dezen wedstrijd in verband met zijn werkzaamheden niet ge vraagd om mede te spelen. LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Geboren: Hermanus, z. v. W. Bres en M. Mieremet. Ondertrouwd: W. A. F. Marijt jm. 23 j. en S. M. van Nimmegen jd. 22 j. Overleden: D. van Leeuwen-Vonk, vr. 52 j. C. Eist-geest, zn. 11 j. - M. A. Kluit-Sasse, vr. 76 j. E. Lammors-Keijzer, wed.e, 66 j. BRUTALE ROOFOVERVAL BIJ WEERT. Gisterenavond heeft te Weert een bru tale roofoverval plaats gehad. De heer F. S. kwam omstreeks zeven uur der rijwiel op de Biest gereden met de contributie van den Grafischen Bond ten bedrage van 305.welk bedrag hij aan den penning meester moest gaan overdragen. In de nabijheid van zijn woning werd S. door twee onbekende personen overvallen en van zijn rijwiel geslagen. Terwijl de eene man hem de hand voor den mond hield, maakte de andere zich van het geld meester. Op het rijwiel van S. maakten de roovers zich hierna uit de voeten. De politie stelde onmiddellijk een uit gebreid onderzoek in, tot nog toe echter zonder resultaat. De heer S. kon niet mededeelen of de onverlaten Nederlanders of Duitschers waren. BRAND IN EEN BOLLENSCHUUR. Hedenmorgen brak brand uit in een bol lenschuur aan den Kadijk te Heemstede, van den heer J. van Zadel te Aerdenhoui.. Behalve eenig gereedschap Lag er voor ongeveer 3U0 dahlia 8 in deze schuur. De schuur, die een oppervlakte heeft van 200 M2. en die twee verdiepingen ho-.g is, werd totaal verwoest. De inhoud van de schuur, bestaande uit stellingen voor de bollen, ging bijna geheel verloren. Door snel optreden van de brandweer kon het belendend blok arbeiderswoningen behouden blijven. De schuur is voor ƒ9000 verzekerd. Oorzaak van den brand is on bekend. De malversaties bij „Het Limburgsche Groene Kruis". Het Hoofdbestuur van de R. K. Vereeni- ging „Het Limburgsche Groene Kruis" üeeit ons mede: In tegenstelling met de in sommige dag bladen, tot ons leedwezen gedeeltelijk on juist, verschenen berichten over de door den ontslagen secretaris-penningmeester onzer Vereeniging gepleegde malversaties kunnen wij u het navolgende mededeelen: Aan het door den accountant der Ver eeniging ingestelde onderzoek, wordt me de op verzoek van het Hoofdbestuur deel genomen door een ambtenaar ter Provin ciale Griflie, daartoe vanwege het Provin ciaal Bestuur aangewezen. De tot heden ontdekte onregelmatighe den dateeren van begin 1926, terwijl cot nu toe een fraude van ca. 7000.kop worden vastgesteld. De overzichten van de kasontvangsten en kasuitgaven onzer Ver eeniging sluiten de laatste jaren met be dragen van ver boven de 50.000. Gebleken is de neiging om de ontvreem de bedragen in den loop der jaren telkens aan te zuiveren. Om de schade der vereeniging zooveel mogelijk te beperken is er conservatoir be slag gelegd op de bezittingen van den heer V„ terwijl eerstdaags de privaat rechterlijke procedure verder een aanvang zal nemen. Overigens kunnen wij u mededeelen, dat er van de zijde der Vereeniging strafrech telijk geen klacht bij de Justitie is inge diend, daar dit geen voordeelen voor de Vereeniging medebracht en er wel enkele bezwaren aan vastzaten. Ook hebben daar bij de verdiensten van den ontslagene als secretaris een rol gespeeld. De Officier van Justitie heeft echter gemeend ambtshalve te moeten ingrijpen, zoodat ook strafrechtelijk de zaak voort gang zal hebben. De stofzuiger-magnaat Hoover overleden. NEW YORK, 26 Febr. (V.D.) Te Canton in den staat Ohio is op 62-jarigen leeftijd overleden de bekende industrieel W. H. Hoover, uitvinder van den electrischen stofzuiger, die onder zijn naam bekend werd en president van de Hoover Stofzui ger Company. Door sneeuw bedolven. NEW YORK, 26 Febr. (V.D.) Te Seattle in den staat Washington werd een aantal arbeiders, dat werkzaam was aan een spoorlijn, door een plotselinge sneeuwvor- schuiving onder een zwaren, naar beneden komenden sneeuwlaag bedolven. Vier hun ner konden met slechts lichte verwondin gen gered worden, doch vier andere Ar beiders werden dood onder de sneeuwmas- LEIDEN, 26 Febr. Vee. Aanvoer: 692 runderen, 368 kalveren, 1119 schapen, 289 varkens, 363 biggen, 1 paard en 1 bokken en geiten. Prijzen: 18 stieren 140310, 253 kalf- en melkkoeien 120290, han del stug; 134 varekoeien 110200, han del stug; 281 vette ossen en koeien 160 290, schoon aan de haak 2772 cent, han del stug; 6 pinken; 16 vette kalveren 45—90, schoon aan de haak 62110 cent, en 352 nuchtere kalveren 36, handel matig; 819 vette schapen/ 2024, en 300 weideschapen 1619, handel traag; 289 mestvarkens 618, Londensohe 1418 cent en Zouters 1620 cent per kg. levend gewicht, handel zeer traag; 353 biggen 2—4, Kaas. Aangevoerd 50 partijen. Goud- sche kaas 42 en Leidsche 8 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche 28 2528, en 2e soort 2124. Handel voor 32, 2e soort 2527, le soort Leidsche Goudsche en Leidsche kaas matig. LEEUWARDEN. Vee. 210 enterstieren 90—120; 128 Twenterstieren 12290 pfer stuk; 402 vette koeien 110230 per stuk; 45—65 cent per K.G.; 936 melk- en kalf- koeien 100240 per stuk 72 pinken 45100 per stuk; 72 pinken 45100 per stuk; 70 vet te ka'veren 2055 per stuk; 710 nuchtere kalveren 25 per stuk; 711 vette schapen 1120 per stuk; 40 weide schapen 10-—17 per stuk; 915 vette varkens 1465 per stuk; 1723 oent. per K.G.; Zouters 18- -20 oent per K.G.; 55 magere varkens 1035 oent per K.G.375 kleine biggen 36 por stuk. 6 bokken en geiten; 21 paarden. Totaal aan voer: 4711 stuks. Kaas. Sleutelkaas 1133; Nagelkaas 1419; Goudakaas 1258; Edammerkaas 21-7-45. Aanvoer 28.507 K.G. Boter. Mijnboter 11.19, 1.00, 0.73; Vei- lingbater 0.800.63. Aanvoer: 2/3, 18/6 en 1/12 vaten. Commissie 1.28. BODEGRAVEN, 25 Febr. 1932. Eiervei- llng. Aanvoer 17258. Prijs wit f 2.80f 3.10; prijs bruin f 2.90f 3.40. Eendeneieren f 3.10 f 3.40. ALKMAAR, 26 Febr. Kaasmarkt. Aange voerd 50 stapels zijnde 41694 K.G. Fabrieks- kaas kleine f 31; fabriekscommissie f 28; boerenkaas klejno f 30; boerenkaas com missie f 29 per 50 K.G. Handel vlug. W1SSELNOTEERINOFN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59. Londen 8.63 New York 2.477[g Parijs 9 76' Brussel 3455 Zwitserland 48.28 Milaan 12.90 Madrid 19.15 Oslo 46.85 Kopenhagen 47.60 Stockholm 47.75 Weenen 35 25 Praag 7.33l/j Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. De fondsenmarkt was heden onregelma tig; de stemming was echter niet ongunstig, doch de handel was uiterst beperkt. De verlaging van het New Yorksche disconto maakte een goeden indruk en de boroeps- handel ging in enkele gevallen tot dekking over. In Kon. Olies was de handel iets om vangrijker. De noteering kwam reeds dade lijk iets hooger en trok in het verder ver loop nog aan. De buitenlandsche soorten la gen buiten de belangstelling. Philips iets luier. Unilevers iets hooger. Aku's op peil: Accustieken flauw en iets lager. Rubbers weinig veranderd, ondanks de verdere da ling van de prijzen van het product. Ta bakken buiten de attentie, doch slechts wei nig gewijzigd. Suikers op peil, ondanks ge ruchten, dat Cuba zou hebben geweigerd bet voorstel tot beperking van den oogst tot 2.18 mil ioen ton aan te nemen. Boetons gevraagd waardoor de koers weer boven 20% steeg. Scheepv. gedrukt. Amerikanen ineerendeels iets hooger. De Obligatiemarkt was vast.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3