RECHTZAKEN VRIJDAG 26 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 LETTEREN EN KUNST EEN INTERNATIONALE TEN TOONSTELLING. WAT„KLANK EN BEELD" BRENGEN ZAL. Naarmate 6 Mei de dag der opening van <ie tentoonstelling „Klank en Beeld" nadeit, va^t er steeds meer nieuwe te ver- me.den, waaruit blijkt hoe belangwekkend deze eerste internationale tentoonstelling van de eiectro-acoustische en fotografische techniek zal worden. Radio. De deelneming van de radio-industrie is tot nog toe het grootst. Zoowel de bniuen- ais buitenianüscüe radio, ampen-industne, luiaspresers, toestel- en onderdee.fabrikan ten hebben groote stands gehuurd en zijn ijverig doende met het ontwerpen van de inricnting daarvan. Met voldoening mag worden geconstateerd, dat ieder hunner ge heel het parool van het Uitvoerend Comité voigt, dat luidt: zoo aantrekkelijk en inte ressant mogelijk. Geen doodsche uitsta.ling van wat apparaten, luidsprekers of onder- dee.en, maar een stuk van het bedrijf, een kijkje acnter de schermen der teohniek. Ook verschillende omroepvereenigingen hebben hun kraohtige medewerking toege zegd. Gramofoon. Op „Klank en Beeld" hebben reeds een aantal importeurs van platen hun ruimte geieserveerd. Ook hier komt in vrijwel iede re stand iets bijzonders. Wij mogen en wil len geen verrassingen verk.appen, vast staat evenwel, dat men zal kunnen zien, hoe nu eigemijk de schijven met de geheim zinnige curven ontstaan; men zal de ont wikkeling dezer industrie kunnen zien in een historische afdeeling en sprekers uit binnen- en buitenland zullen met lichtbeeld en ebonieten schijf laten zien, van welke enorme waarde de gramofoon kan zijn voor historie en wetenschap. Vast staat o.m., dat Dr. Doegen, directeur van het Lautmuseum te Berlijn oen of meer voordrachten komt houden. Geluidsfilm. Ook op dit gebied komen prachtige nieuwe dingen. In laboratoria en werkplaat sen wordt nu reeds ijverig gewerkt om de allernieuwste vindingen zoover gereed te krijgen, dat ze geschikt zijn om op „Klank en Beeld onder de oogen van het publiek te brengen. Dat de grootste ondernemingen uitkomen, staat vast. Slechts de wijze waar op dat zal gebeuren het moet immers ais geheel „K.ank en Beeld" iets buitenge woons zijn maakt nog een onderwerp van overweging uit. Fotografie. De prospecti van de kunstfotosalon als alle drukwerken, die van het secretariaat uitgaan in vier edities, Nederlandsch, Fransoh, Engelsoh. Duitsoh zijn over de geheele wereld verzonden; de meest beken de kunstfotografen uit aile windstreken zijn uiigeiioodigd tot jury vrije mededinging naar de prachtige gouden, zilveren en bron zen p.aquetten, die door het Uitvoerend Comité zijn uitgeloofd. Deze internationale fotosalon 1932 belooft een der meest inte ressante exposities te worden, die in jaren in Europa mogelijk zelfs ter wereld is gehouden. Ook de rol, die de smalfilm sinds kort begint te speken, zal op „K^ank en Beeld" tot uitdrukking komen. Foto- en filmapparaten van de meest bekende we reldfirma s zullen in hun allernieuwste vorm worden vertoond. Televisie. Gelijk men weet, heeft de N.Y. Idzerda .Radio te den Haag van P.T.T. toestemming verkregen voor televisie-uitzending gedu rende de tentoonstelling. Met twee groote n^aatschappijen m het buitenland wordt hierover nog onderhandeld. Daarnaast komt vermoedelijk in het 'K'.A.I. gebouw een zender en een ontvanger. Het Internatio naal Instituut voor Televisie werkt krachtig mee. Congressen. In het gebouw wordt een zaal met 7 k 800 zitplaatsen gebouwd. Daar zullen door verschillende bekende persoonlijkheden uit binnen en buitenland korte voordrachten en demonstraties worden gehouden. Er is oa. eeü internationaal congres voor mechani sche muziek in voorbereiding. In de zaal wordt een concertorgel van het allermo dernste type gemonteerd door de firma Dekker te Goes, er komt een Marionetten theater met gramofoonmuziek, een complete geluidsfilm-installatie, zoodat in deze zaal doorloopend iets interessants te beleven zal zijn. Een eigen blad. Met welk een energie reeds thans door het Uitvoerend Comité de propaganda wordt gevoerd, blijkt wel uit het verschijnen van No. 1 van „Klank en Beeld" een eigen orgaan, dat geheel gratis om de 14 dagen zal verschijnen tot den openingsdag, en waarin, naast algemeene artikelen de laat ste nieuwtjes worden gepubliceerd. Drie morgens voor den handel. Omdat een zeer druk bezoek van het pn- oliek wordt venvacht, heeft het Uitvoerend Comité besloten, de tentoonstelling op Dinsdag, Woensdag en Donderdag 10, 11 en 12 Mei eerst des middags om half één voor het publiek te openen en de bij de verschil lende afdeelingen direkt betrokken hande laren en industrieën uit te noodigen tot een bezoek tusschen 9 en 12 uur. Op deze wijze hoopt het Tentoonstelüngsbestuur een ge legenheid te scheppen om meer rustig zaken te doen, dan uiteraard mogelijk zal zijn bij een verwacht bezoek tenminste 10.000 per sonen per dag. Medewerking van vele zijden. Hoezeer allerweg het grootbelang wordt ingezien van een internationale expositie a.s „Klank en Beeld" b.ijkt wel uit het feil, dat onder Eere-Voorzitterschap van Hunne Excellenties Dr. J. Th. de Visser, Mr. P. J. Reymer, E. P. Westerveld en den heer Bur gemeester van Amsterdam een Eere-Comité is gevormd waarin vertegenwoordigers van vrijwel alle bestaande organisaties op de betreffende terreinen zitting hebben geno men, naast tal van vooraanstaande en be kende particulieren uit binnen- en buiten land. Bij bes.uit van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid van 23 Septem ber 1931 werd de tentoonsteling „Klank en Beeld" erkend volgens art. 8 van de Oc- trooiwet 1910, terwijl de Minister van Fi nanciën vrijstelling verleende van invoer rechten voor al e voor de tentoonstelling bestemde goederen. Al.es bij e kaar genomen, wijzen alle tee kenen erop, dat niet alleen in Amsterdam, maar ook in geheel Nederland en een flink deel van Europa van 6 tot en met 16 Mei a.s. „K ank en Beeld" in het middelpunt van de belangstel ing zal staan. Belangrijke gebeurtenissen, de opening o.a. zullen per radio worden uitgezonden, in de journalen der biocopen worden ver toond; speciale gezelschapsreizen per trein en autobus w.Q/den georganiseerd; waar schijnlijk zul efl extra treinen de bezoekers uit het buitenland naar Amsterdam bren gen. In één woord: „K ank en Beeld" zal niet maar een tentoonstelling zonder meer zijn, maar een gebeurtenis, waarin ieder, die belangstelling koestert op een der vele popu aire terreinen, die erdoor worden om vat. zijn deel zal willen hebben. Wij vermelden tens'otte. dat het secreta riaat gevestigd is te Amsterdam, Heeren gracht 681, Tel. 36432 en dat bijkantoren zijn opgericht te Berlijn, Londen, Parijs, Weenen, Bern en Temesvar. NED OOST-1NDIE Vermaard opperhoofd der Boschnegers overleden. Uit Boven-Suriname is- bericht ontvan gen, aldus bericht ,,De West" van het over lijden van Jankoeso, het vermaarde groot- opperhoofd der Saramaccaner Boschne gers. Het schijnt een vrij plotseling sterfge val te zijn geweest, want met dezelfde boot die het doodsbericht bracht, werd nog een brief van Jankoeso zelf ontvangen, waarin hij de groeten zond aan het Gou vernement en het bericht, dat hij de ka piteins, wier onderhoorigen betrokken waren bij het incident van Abenaston, on derhouden had en gewezen op 't verkeer de van hun gedrag. Men herinnert zich, dat Jankoeso eenige maanden geleden persoonlijk is afgezakt naar Paramaribo, ontboden door den gou verneur om zich te verantwoorden we gens de onheusche bejegening, door den boschopziohter Junker en den heer Law- ton ondervonden op het Boschnegerdorp Abenaston. Zoo'n reis is geen kleinigheid, want Jankoeso woont heelemaal op Granman- kondre, iets voorbij Goddo, het punt waai Gran Rio en Pikien Rio zich vereenigen en den naam van Suriname-rivier aannemen. Jankoeso is meermalen door opvolgende gouverneurs ter verantwoording geroepen. In 1910 werd hij zelfs bedreigd met afzet ting. Destijds is zijn onwelwillende houding tegenover de expeditie-Eilerts de Haan ter sprake gebracht. Toen de heer Eilerts de Haan overleden was en zijn stoffelijk overschot daar, ver van de bewoonde we reld, ter aarde was besteld, waren de Boschnegers minder dan ooit genegen om de expeditie verder te brengen. Met groo te ontsteltenis deelden zij mede, dat de geest van Eilerts de Haan ernstig waar schuwde niet verder te gaan. Jankoeso dreef de onwelwillendheid zoo ver, dat hij zelfs weigerde om met een boot, die naar Paramaribo ging, een brief mede te geven. Gelukkig heeft de onheb belijkheid van Jankoeso niet geleid tot 'n mislukking der expeditie. Stadsnegers ble ken bereid de taak van de Boschnegers over te nemen. Later is dezelfde tocht we der ondernomen door de Wilhelmina-ex- peditie onder leiding van prof. Stahel. Zij vond aan de Steenén Poort het graf van Eilerts de Haan terug in volkomen goeden staat. Was Jankoeso in Suriname een der meest bekende zwarte opperhoofden, ook buiten onze grenzen heeft zijn naam ze kere vermaardheid verkregen. Het zal zoo wat een jaar of zes geleden zijn, dat Jan koeso een brief richtte tot den Volken bond in Genève, met de vermaning aan de blanken om toch maar vrede te sluiten en niet meer krijg te voeren. Het merkwaardige is, dat de man, die zulke gewichtige correspond '"e voerde en ook met de opvolgende gouverneurs herhaaldelijk in correspondentie was, zelf noch lezen noch schrijven kon. Hoe hij de briefwisseling voerde, daaromtrent heeft dr. Benjamins eens de volgende onthulling gedaan: Als Jankoesoe brieven ontvangt, worden die netjes aan een touwtje opge hangen aan de zoldering van zijn verblijf in afwachting, dat een of andere zendeling in de buurt komt, die de kunst van lezen en schrijven verstaat. Hoe oud Jankoeso was? Zij die eenige maanden geleden Jankoeso mochten ont moeten tijdens zijn bezoek aan Paramari bo, zouden den krachtigen levenslustigen man allicht schatten op 'n vijftiger. Uit 't feit echter, dat hij 33 jaren groot-opper hoofd is geweest van de Saramaccaners en dat men onder de Boschnegers tot zulk een waardigheid niet geroepen wordt voordat de middelbare leeftijd is bereikt, kan ge rust worden afgeleid dat de overledène diep in de zeventig moet zijn geweest. HET DRAMA OP DEN MAJELLAT0REN Eisch levenslang. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft deze week in hooger beroep behandeld de zaak van den moord op den Majellatoren. De Procureur-Generaal mr. Bauduin hield heden na het omvangrijk getuigen verhoor zijn requisitoir tegen den leidek kerspatroon Maring, die ervan wordt ver dacht op 29 Maart 1929 zijn compagnon Arkenbout van het leven te hebben be roofd in den toren van de MajellakerR. Door den dood van Arkenbout ontving M. de compagnonsverzekering ad 50.000. De rechtbank had den man wegens moord overeenkomstig den eisch van het M. tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. In hooger beroep achtte de procureur- generaal den moord bewezen en eischte levenslange 'gevangenisstraf. KANTONGERECHT ALPHEN a/d. RIJN Door het kantongerecht te Alphen a. d. Rijn werden de navolgende verstek- vonnissen gewezen: wegens overtreding der algem. Pol. verordening der gemeen te Boskoop L. de V. aldaar tot 2.— subs. 1 dg.; overtreding der Jachtwet H. B. te Ter Aar 30.— subs._ 10 dg. met verbeurdverklaring van de inbeslag ge nomen netten; overtreding der Boterwet A. A. H. te Boskoop 10.subs. 5 dg.; terzake wegens overtreding der motor en rijwielwet J. H. M. te Gouda 2. subs. 1 dg.; J. W. C. te Amsterdam ƒ4.— subs. 2 dg.; A. A. A. te Boskoop 8.— subs. 4 dg.; A. A. te Gouda 5.subs. 2 dg.; L. A. en C. J. M. ieder 3.— subs. 1 dg.; M. K. te Boskoop 6.subs. 2 dg.; S. V. te Hazerswoude 7.subs. 2 dg.; H. D. J. Z. 2.50 subs. 1 dg.; overtreding van de wet op openbare middleen van vervoer C. v. G. te Ha zerswoude 5.subs. 2 dg.; J. J. te Boskoop 3.subs. 1 dg.; J. H. te Boskoop 5.subs. 2 dg.; W. S. B. te Waddinxveen 3.subs. 1 dg.; veror dening voor de scheepvaart brug Koude kerk W. T. domicilie te Sneek 15.— subs. 6 dg.; wegens overtreding Art. 424 wetboek van strafrecht W. J. J. S. te Rijnsaterwoude 5.subs. 2 dg.; J. A. M. H. te Rijnsaterwoude f 4.1 week tuchtschool; wegens overtreding der al gem. Pol. verordening der gemeente Ha zerswoude A. S. M. te Nijmegen f 3. subs. 1 dg.; Vleeschkeuringswet W. P. Z. te Woubrugge 10.subs. 4 dg.j wegens overtreding- der algem. Pol. ver ordening der gemeente Woubrugge C. W., C. J. S., G. v. K., allen te Wou brugge 3.subs. 1 dg.; L. v. D. Wou brugge 5.— subs. 1 week tuchtschool; Spoorwegwet H. M. H. v. d. N. f 10. subs. 4 dg.; terzake, wegens overtreding der Leerplichtwet M. C. v E. te Ter Aar W. P. Z. te Woubrugge. beiden te Woubrugge f 3.subs. 1 dg.; H. J. v. Zw. 3.— subs. 1 dg.; J. W. K. te Wou brugge f 6.subs. 2 dg.; C. J. v. d. R. te Woiibrucge f 1.subs. 1 dg.; C. L. v R. te Woubrugge 1.— subs. 1 dg.; H.J. v. Z. 4.— subs. 2 dg. Waar geen woonplaats vermeld werd is het Alphen a. d. Rijn. KERKNIEUWS HEILIG-LAND-ST1CHTING. Pilatus-Paleis. Op - de Heilig-Land-Stiohting wordt er stevig doorgewerkt. Naast uitbeelden wil men ook werk verschaffen. Hopelijk komt de Gedachtenis-Kerk der Zaal van 't Laatste Avondmaal met haar schilderingen en nieuwe ramen te gen Pasohen geheel gereed. En sinds eenigen tijd is men volop bezig aan het Pilatus-paleis. Hoe komt men aan geld? De zeereerw. zeergel. pater drs. J. Eijckeler heeft een vijf en twintig gul- den-plan ontworpen. Hij heeft zich af gevraagd: zijn er in Nederland dan niet vierhonderd menschen, die voor de Hei- lig-Land-Stichting vijf en twintig gulden kunnen missen?Ja? Dan staat er het Pilatus-paleis. Vijf en twintig guldenEn dat in een crisis-tijd! Nu ja, die vijf en twintig gul den zullen 't hem ook niet doen. Enaan menschen werk verschaf fen is misschien nog de beste oplos sing van de crisis. Het bestuur der Stichting is dan bezig hier en daar op de deur te kloppen, om een handteekening te vragen, ten einde die onder andere handteekeningen in de oorkonde te metselen, een handteekening vergezeld* natuurlijk van vijf en twmtig gulden, 't Is voor 't nageslaoht interes sant te zien, hoe in een crisistijd door vierhonderd mencoben het Pilatus-paleis tot stand kwam. Maar wat heeft het paleis van Pilatus voor nut? Drs. J. Eijckeler argumenteert in onze circulaire in dezen geest. Jesus heeft 't in bet proces bij Pilatus verloren. Maar. toen Jesus 't bij Pilate? verlo ren had, heeft Hij 't bij O d gewonnen. Hoe? Door 't kruis. Door 't gruis? Hoe kan een menschelijke geest aanne- I men, dat door een kruis aan de mensch- heid heil is gebracht?! Van kindsbeen af hebt gij 't geleerd, gij zijt er gewoon aan geworden, maar 1 denkt gij er ooit over na: door 't kruis alle heil!? De menigte bij Pilatus bleef vast zit ten aan de schande en drong niet ver der door tot de liefde, die zulk een schande wilde dragen. Maar wij? Wij zijn gewend aan de schande, wij zien ze niet meer, wij zien de liefde, maar wij zouden de liefde beter zien. als wij de sohande in haar geheel voor ons zagen. 't Is oppervlakkig aan de liefde niet te denken, omdat de schande ons in be slag neemt, maar 't is ook oppervlakkig aan de liefde te blijven hangen, zonder in deze ten volle te willen doordringen, door ten volle door te dringen in de schande. Wat willen verstandige menschen nu weten? Het proces. Hoe het naar waarheid verliep. Welke gevolgen het met zich bracht. Hoe het voor hen, die op Jesus hun hooo hadden gesteld, een ergenis was. Hoe het voor de vijanden van Jesus een triomf werd. Hoe dat te weten te komen? Het éénig middel: de gebeurtenis bij Pilatus maken tot eene aangrijpende werkelijkheid. Om dat te doen is noodlg het paleis van Pilatus. Na-melijk een geschiedkundig aanneem baar geheel van een gebouw, dat een omlijsting kan zijn van het proces, en aldus den indruk maakt van reaüieit Doet dan zulk gebouw het proces be grijpen? Neen. Maar het gebouw kan kunstige uit beeldingen bevatten en in het paleis bliift het volk naar het proces mirteren. Drs. Eijckeler wijst er op, hoe de strijd om Jesus was de strijd om een leer, om een levensbeschouwing, om een geloofsovertuiging. Deze strijd, zoo zegt hij, „is niet uit gevochten met knuppels en zwaarden, met geeselroei?5n en doornenkroon, met ha merslagen en lans-steken dat alles wag de treurige nasleep van het proces. Het paleis van Pilatus is voor 't volk. meer dan Jn grondig boek, meer dan 'n vurige predikatie, meer dan 'n gevoelige schilderij, meer dan 'n ontroerende film. meer dan 'n machtige opera, 't is, voor duizenden en duizenden menschen per jaar de werkelijkheid van een gebeurte nis, die hun verstand verbijstert, hun gemoed doordavert, en waar hun geloof op staat". Wie zendt mij zijn handteekening en wiens sohouder komt mede een steen aandragen voor het paleis van Pilatus? Zijn naam zal voor gansch ons na geslacht in eere zijn. Gironummer Heilig-Land-Stichting 66602. Pastoor ARN. SUIJS, Geestelijk Bestuurder Heilig- Land-Stichting, Nijmegen. 22 Februari 1932. 158. Verleden week kon men in de bladen lezen: „De Italiaansche Missionaris in China, pater Bonaventura Marras, die zoo juist in Napels is aangekomen, vertelt dat er in het afgeloopen jaar in China niet minder dan negen Bisschoppen en achtendertig Missionarissen op barbaar- sche wijze om het leven zijn gekomen". Negen Bisschoppen en achtendertig Priesters! Wat een totaal aan studie en edelmoedigheid (ook der weldoeners die stellig velen er van in staat stelden priester te worden), in ééa jaar ver woest! Wat een idea'en, wat een toe- kom8tdroomen verijdeld* Wat een ver kregen resultaten met ondergang be dreigd of reeds teniet gedaan! Men vraagt zichzelf wel eens af: Wat zullen de komende jaren brengen? Lei den wjj onze jongens op voor het wer- kersloon ofde martelaarskroon? Zal de jonge Priester-missionaris, die door uw edelmoedigheid zijn studies heeft kunnen maken, gedurendi vele ja ren zijn weldoeners aan het H. Altaar gedenken ofzal hij zich hunner her inneren op hetoogenb'ik dat bij zijn •bloed geeft voor zijn Meerter? Zal uw beschermeling een oude, ge broken Missionaris zijn, als God hem op roept, cf misschien een nog jonge, ter dood gemartelde Priester? Ja, vrienden, dat zijn geen hersens- schimmen. Negen Bisschoppen en achtendertig Missionarissen in één jaar, in één land! Dit schrikt u toch niet af? U zoudt toch stellig niet minder trotsch zijn op uw beschermeling, die Bloedgetuige werd dan op uw Priester, die jarenlang zal mogen werken? Ligt er in het Missionarisleven, van deze kant bezien, niet een nieuwe, ern stige wenik, een nieuwe, strenge eisch voor ons? Zou O. L. Heer van die Mis sionarissen leven, bloed en al vragen voor het zieleheil van, ook voor hen, wildvreemde menschen, en van ons niets? Father LEFEBER. St. Bonifacius-Mirsiehuis Hoorn, postrek. 120937. Als ge uw testament maakt, denkt dan ook aan de Stichting „Het Sint-Bo- nifacius-Missiehuis te Hoorn". INGEZONDEN STUKKEN AAN ALLE R. K. STADGEN00TEN. Mag ik voor onderstaande mededeeling plaatsing verzoeken in Uw veel gelezen blad? Dinsdag 29 Maart 1932 (3e Paaschdag) zal het R. K. Operette Zangkoor „Ruim Baan" wederom een liefdadigheids-uitvoe ring geven in de Schouwburg. Opgevoerd wordt de Kinderoperette „het Gouden Fluitje", in 4 bedrijven, en wel ten bate van de St. Elisabeth-Vereeniging. Ons bestuur had toeva.lig vernomen, dat de kas dier vereeniging er zeer slecht voor stond. En omdat juist door deze vereeni ging in dezen tijd zulk schitterend werk kan en moet verricht worden, besloten we, te helpen, om door onze uitvoering een groot batig saldo te verkrijgen. De Presidente van de St. Elisabeth-Ver eeniging was met ons plan zeer ingenomen, vooral, toen we verte'den van het reuze suc ces van verleden jaar. We twijfelen er niet aan. ook al is het malaise, (jat iedereen zal medewerken, om wederom een volle zaal te krijgen, en wederom een reuze saldo. De uitvoering is iets later dan gewoon, omdat we door het plotseling sterfgeval van Marie v. d. Vijver z.g. eenigen tijd zon der leidster waren. Maar we twijfelen er niet aan, of de naam van Mej. Irma Tim merman, onze stadgenoote. zal U een waar borg zijn voor 'n goede uitvoering. Een ge not vooral voor uw kinderen, die allen, thuis met de Paaschvacantie, wel een extra- tje verdienen. Allen 29 Maart naar de Schouwburg. Stelt ons niet te leur, en koopt een kaart, wanneer U diè binnenkort zu'len worden aangeboden. Bestuur van „Ruim Baan". STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TARAKAN (uitr.) pass. 23 Febr. Gibralt. KON. NED. ST00MB. MIJ. ACHILLES, Valancia-Rott., pass. 25 Febr. Gibraltar. AGAMEMNON arr. 25 Febr. van Barce lona te Tarargona. AJAX arr. 25 Febr. van Triest te Fiume AMSTERDAM, Amst.-Bahia Blanca, pass. 24 Febr. Dungeness. GANYMEDE'S, Rott.-Malta pass. 25 Febr. Bibraltar. KON. H0LL. LL0YD. FLANDRIA (uitr.) vertr. 25 Febr. van Boulogne. IVO (thuisr.) arr. 23 Febr. te Cabedello. KON PAKETV. MIJ. N. HOLLAND vertr. 24 Febr. van Bris bane naar Singapore. SIGLI arr. 19 Febr. te Rangoon. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK (thuisr.) vertr. 23 Febr. van Zanzibar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, vertr. 25 Febr. van Halifax naar Rotterdam. DELFTDIJK, Vanc.-Rott. arr. 22 Febr. te Tacoma. DINTELDIJK, Rott.-Vanc. arr. 25 Febr. te Londen. NARENTA arr. 23 Febr. van Rotterdam te Seattle. NI OTHER O Y, Seattle-Rott., 24 Febr. 9 uur 33 m. 14" m. N. v. Land's End. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. GIEKERK arr. 25 Febr. van Calcutta 1. v. Hamb. te Rotterdam. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. ABBEKERK (uitr. arr. 24 Febr. te Yo kohama. ZUIDERKERK vertr. 25 Febr. van Rot terdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LL0YD. KEDOE vertr. 25 Febr. van Londen n. Rotterdam. KOTA RADJA (uitr.) pass. 25 Febr. P. de Galle. SIBAJAK (thuisr.) arr. 25 Febr. te Suez. ROT-^RDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALPHACA (thuisr.) vertr. 24 Febr. van Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCTNOUS, Amsterdam-Java, pass. 25 Febr. Gibraltar. HECTOR, Japan—Rott., arr. 24 Febr. te Londen. HELENUS arr. 24 Febr. van Amsterdam te Londen. PROMETHEUS arr. 24 Febr. van Am sterdam te Londen. SARPEDON vertr. 23 Febr. van Dairen naar Rotterdam. TANTALUS, Java-Amsterdam, vertr. 23 Febr. van Padang. EMZETC0 LIJN. JONGE JACOBUS Burriana naar Ham burg, pass. 23 Febr. Gibraltar. JONGE ANTHONY vertr. 25 Febr. van Rotterdam naar Oran. JONGE JOHANNA van Gandia naar Londen-Rotterdam, pass. 25 Febr. Gibralt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12