VRIJDAG 26 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LISSE. „Volksbelang*' bestaat 25 jaar. De A'oningbouw vereeniging „Volksbelang" hield gisteravond in het Bondsgebouw haar jaarlijksch« verplichte vergadering. Als vanzelf was dus de opkomst goed. De voor zitter, do heer M. v. d. Lans, opende de vergadering en heette allen welkom. Daar de vereeniging thans 25 jaar bestaat, gaf de voorzitter een zakelijk overzicht vaa hetgeen er in deze 25 jaar is tot stand ge bracht. Gedurende al dien tijd is de heer M. v. d. Lans voorzitter van de vereeni ging met een ongeëvenaarden ijver. In 1906 opgericht begon zij na veel tegenwer king in 1912 hare activiteit te ontplooien. In 1915 werden de eerste 25 woningen voor de vereeniging gebouwd. In 1919 werden wederom 34 woningen voor de vereeniging gebouwd tegen mobilisatieprijs. alzoo veel te duur. In 1924 kreeg men verlof tot den bouw van 18 woningen. In 1929 wederom 36 woningen zoodat de vereeniging thans 132 arbeiderswoningen heeft. Hierna werden de notulen gelezen en vastgesteld. Na het lezen der notulen ver kreeg de heer C. de Koning het woord, om den voorzitter te feliciteeren met zijn zil veren voorzitterschap. Gij hebt dit gedaan met liefde en de leden hebben dit begre pen en als waardeering biedt zij u een geschenk aan bestaande uit 6 kamerstoe len en een mooie kamerplant. Neem dat aan als een blijk van dankbaarheid en blijf nog jaren de vereeniging besturen. De voorzitter dankte in eenige hartelijke woorden. Na het jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek, dat weer elf nieuwe leden zijn ingeschreven, bracht de heer J. C. de Haan het jaarverslag uit van den admini strateur, den heer Zaneveld, daar deze ver hinderd was de vergadering bij te wonen. Hieruit bleek, dat het exploitatieverlies bedroeg 5629.98 Met dankbaarheid, al dus sluit het verslag, mogen wij op het af- geloopen jaar terugzien. Om de vergadering een eenigszins fees telijk karakter te geven werd den leden een kop koffie en een sigaar gepresen teerd. Ondertusschen kwamen voor den voorzitter nog enkele bloemstukken bin nen. Vervolgens is aan de orde bestuursver kiezing weeens periodieke aftreding van de heeren M. v. d. Lans en C. Schaap. Bij enkele candidaatstelling werden beide her kozen en namen hunne herbenoeming aan. Hierna had de ballotage van elf nieuwe leden plaats. Binnen 14 dagen kunnen bij het bestuur eventueele bezwaren tegen deze nieuwe leden ingebracht worden. Vervolgens had de uitloting plaats van het stamkapitaal. Van de 25 woningen was de gelukkige C. v. Kesteren. van de 34 A. v. Dijk en van de 18 I. C. Bouckaart. Daar wegens uitbreiding van het wonin genaantal de werkzaamheden zooveel om vattender zijn, werd de toelage van den pnningmeester met 50 verhoogd. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het bestuur heeft besloten hen die achter stallig zijn met hun contributie te royee- ren en voorts dat voor het landvuil een vuilnisbak is geplaatst. In de rondvraag vroeg de heer de Ko ning, om den toegevoegden bestuursleden vanwege de gemeente, de heeren J. C. de Haan en J. P. Segers Mzn. een kistje te sigaren te offreeren, waarmede de verga dering onder applaus haar instemming be tuigde. De heer L. v. d. Lans vroeg of er bij de gemeenteraad stappen konden worden ge daan tot verlaging van de woninghuur. De heer Segers zeide, dat hieromtrent geen enkele toezeeging kon worden gedaan, doch hij zegde toe, dat van hun kant zal worden gedaan wat kan. De heer Blitters- wijk protesteerde tegen het willekeurig te werk stellen van leden voor de vereeni ging. De voorzitter antwoordde hierop, dat zooveel mogelijk verdeeling woxdt be tracht. De heer J. P. Segers richtte namens de toegevoegde bestuursleden eenige waar- deerende woorden tot den jubileerenden voorzitter, hij schetste hem als een werk zaam voorzitter en hij wenschte de ver eeniging toe dat deze functionaris nog 25 jaar den voorzittershamer moge hantee- ren. Voorts dankte hij mede namens den heer de Haan voor de bewezen attentie, welke op hoogen prijs wordt gesteld. Na dat de voorzitter den heer Segers dank had gebracht voor zijn sympathieke woor den en de leden voor hun hartelijk bewijs van waardeerincr sloot hij de vergadering. L. T. B. Gisteravond hield de L. T. B. afd. Lisse zijn jaarvergadering in het Pa tronaatsgebouw. De voorzitter heet de aan wezigen van harte welkom, in het bijzonder den Geestel. Adviseur. De voorzitter bespreekt vervolgens het contract per 1 Maart a.s. in het b'oembol- lenbedrijf. Hij hoopt, dat er spoedig een lichtpunt in het bedrijf zal komen. Notulen werden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Hierna volgde jaarverslag van den pen ningmeester. Ontvangsten bedroegen f 42.36 uitgaven f 45.10, alzoo een nadeelig saldo van f 2.54. Thans in kas van vorig saldo f 37.74. Boeken en bescheiden werden bij monde van den heer G. v. d. Veld in orde bevonden. Het bestuur stelde voor na 1 Mei, bij ieder lid f 1.op te vragen tot steun van de kas, waarmede de vergadering accoord eing. Aan de orde is een voorstel van het Hoofdbestuur om het L.T.B.-blad te laten vervallen -en hiervoor te stellen de R. K. Boerenstand, waarin opgenomen het L.T.B.- blad en hiervoor f 0.50 per jaar te betalen. De heer G. v. d. Veld zegt dat de R. K. Boerenstand een ideaal en mooi gei'ln- streerd blad is. Het zal zeer zeker de leden ten goede komen. Over dit voorstel wordt gestemd, waaruit blijkt dat er 29 voor en en tegen stemmen. Hen, die niet op de ver- cadenng aanwezig ziin wordt de gelegen heid gegeven, voor 1 Maart de vereeniging ervan in kennis te stellen, of zij met het .oorstel accoord gaan. Hierna volgde jaarverslag van den secre taris, waaruit b ijkt, dat de leden zeer slecht de vergadering bezoeken. 3 Bestuurs vergaderingen en 3 ledenvergaderingen werden gehouden. Het ledental bedraagt 88. Onder dankzegging werd dit verslag door den voorzitter onderteekend. Aan de orde is Bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van le voorzitter en commissaris. De heer v. d. Berk stelt voor de aftredende bestuursleden bij accla matie te herbenoemen. De voorzitter dankt de vergadering voor het vertrouwen in het bestuur geste'd, en hoopt evenals vorige jaren prettig te mogen samenwerken. Hierna sluiting. Kostersjubileum. Den 3en Maart a.s. hoopt de heer A. H. v. Kesteren de dag te herdenken, dat hij 25 jaren als koster ver bonden is aan de St. Agatha-parochie. Deze sympathieke figuur zal het dien dag zeer zeker niet aanbelangstelling ontbreken. Wij van onzen kant wenschen den Jubilaris, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren te mogen werken aan deze parochie. N00RDWUKERH0UT. Stille Omgang. Het Genootschap van den Stillen Omgang alhier houdt kaarten- verkoop Zaterdag 27 Februari s' avonds van 68 uur m het Patronaat van St. Vic tor en Maandag 29 Februari van 79 uur in het Café van de Wed. Brama, en tot Donderdag 3 Maart uiterlijk des avonds 7 uur ten huize van Bi Broekhof en W. J. Warmenhoven, Nieuwe Duinstraat 18. Zaterdagavond 5 Maart is er om 10 uur een kort Lof voor de bedevaartgangers in de kerk van St. Victor. De bedevaart wordt gehouden in den nacht van 5 op 6 Maart. WASSENAAR. ERNSTIG GEWOND. Gisteravond omstreeks half zeven is de ongeveer 50-jarige arbeider Duivenvoorde uit Katwijk aan Zee, werkzaam op het land goed „Ter Horst" van H. M. de Koningin, bij het oversteken van den Rijksstraatweg door een met een snelheid van 60 K M. rij dende luxe auto, bestuurd door den heer De Vries uit Leiden, aangereden en met een gecompliceerde schedelbreuk opgeno men. de man is naar 't Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Aanrijdingen. Op den Rijksstraatweg reed de auto van M. uit Utrecht een wa gen aan, bestuurd door B. alhier. De ge ringe schade zal onderling geregeld wor den. Op den Rijksstraatweg had een aan rijding plaats tusschen den motorrijder v. D. uit Den Haag en een auto, bestuurd door den heer K. uit Den Haag. Geen persoonlijke ongelukken. Ook in dit geval onderlinge regeling der schade. Ongeval. Op den Rijksstraatweg liep bet wiel van een vrachtauto en vernielde de deur van den heer S. De verkeersstag- natie, die van een en ander het gevolg was werd door de politie geregeld. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt deze week 282. Gevonden. sjaal, nikkelen dop van een radiateur. O. verleden: Floris Arnold us van der Heijden, 63 jaren, echtgen. van N. Knap. Hendrik van Dee, 74 jaren, echtgen. van P. E. v. d. E st. Frederik Ahasuerus Gerrit sen, 76 jaren, weduwn. van M. E Geers. Gerouwd: J. P. Mouw en L. Y. Bergs- Gevestigd: H. Schmidt, Duitsche dienstbode uit Duitschland, Sophialaan 4 M. Weikmann, D. dienstbode uit Den Haag Schouwweg 78 W. P. Gussekloo en gez. tuinman uit Mersch (Luxemburg), Reijer- laan 2 B. J. de Wit, dienstbode uit Den Haag, Sophialaan 3 M. Busse, Duitsche diestbode, uit Duitschland, Bac-kershagen- laan 19 L. Plaszek dienssb. uit Did., Buurtweg 153 L. Bauer, dienstb. uit Did., Nachtegaallaan 3 Wed. F. de Boer geb. M. C. Schroder, uit Den Haag, Binnenweg 5 D Chr. Krul, Kleermaker, uit Den Haag, Haven 2 J. C. Nijkamp, dienstbo de, uit Den Haag, Zijdeweg 30 M. Kur- vink en gez., uit Den Haag, Adrianastraat 5 P. v. d. Heur, hulp i. d. huishouding, uit Alblasserdam. Laan van Koot 33 J. E. Jansen, uit Bloemendaal, Wilhelmina- laan 6 Ph. de Vries, tooneelspeler, uit Amsterdam, Rijksstraatweg 777 M. C. Zandvliet, dienstbode uit Alkemade, Hya- cinthen8traat 44 C. H. Parlevhet en gez. tuinman uit Den Haag, Waalsdorperlaan 18 W. Huge en vr. N.H. pikeur uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 4 Z. van Slooten, kantoorbediende uit Haarlem, Zijllaan 7 G. Ivaaij en vr. aannemer uit Den Helder, van Z. v. Nije velt straat 236 W. H. Fransen en vr. assuradeur uit Rot terdam, Buurtweg 10. Vertrekken E. G. Junkers naar Den Haag, Bezuidenhout 103 M. R. L. Schmidt naar Duitschland K. Scherer naar Den Haag, Brugschestraat 29 A. C. de Vent, naar Oirschot, Klooster Nazareth E. van Kessel naar Oberhausen J. J. H. Ramakers naar Den Haag. Schlegel- straat 150 A. Weiss naar Krefeld J. Honders naar Den Haag, Slachthuiskade 10 E. B. E. Brandt naar Duitschland, Bottrop A. Brachmann naar Den Haag Bildersstraat 45 Wed. C. Mallisson naar Chemitz (Duitschland) L. Haenflein naar idem P. J. A. Askamp naar Tilburg. St. Jozefstraat 135 J. de Wilde naar Den Haag, Rijsw. wee 73a M. Fuhr naar Den Haag, Crispijnstraat 97 J. L. Czerny geb. Aehrer naar Oostenrijk AI. M Keulemans naar Den Haag, Borneostraat* no. 12. SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het programma voor morgen luidt als volgt: Eerste klasse. Terleede 1—S. C. O. 1; L. R. C. I Quick B. 1; F. Pacta 1—A- K- C. 1. Tweede kla'sse. A. R. C. 2Terleede 2; Quick B. 2D. V. E. 1; S. C. O. 2—L. R. C. 2. Derde klasse A. S. L. F. 3F. Pacta 3; L. R. C. 3Rijns- burgsche Boys 3 (terrein L. M. C.). Derde klasse B. Rijnsb. Boys 4L. R. C. 5. Juniores. PegasusF. Pacta; Ons Clubje—L.R.C. Allen wedstrijden vangen om half vier aan. DuitschlandZwitserland uitverkocht. Volgens een mededeeling van den Duit- schen Voetbalbond zijn alle toegangsbe wijzen ruim 48.000 voor den landenwed- strijd DuitschlandZwitserland, welke op 6 Maart a.s te Leipzig gehouden wordt, uitverkocht. Naar men weet wordt deze ontmoeting geleid door den Nederland- schen scheidsrechter H. S. Boekman. HOCKEY NEDERLAND—BELG IE. Het Ned. Elftal voor den wedstrijd Ne derland—België op 3 April in het Stadion te Amsterdam is als volgt samengesteld: Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H. O. C.). Midden: De Looper (Hilversum), Ter Haar (Amsterdam) en Van Lierop (Hil versum). Voor: Gunning (Bloemendaal), De Geer (H. D. Mv. d. Berg (Amsterdam) Dupon (H. L. C.) en v. d. Haar (H. L. C.) GYMNASTIEK DIOC. HAARL. GYMN. BOND. Algemeene vergadering. De 12de algemeene jaarvergadering van bovengenoemden Bond, zal gehouden wor den op Zondag 28 Febr. a.6. des middags te 1 uur in café-restaurant „Du Lion d'Or" (M. Kluytmansl, Hoogstraat 207 te Rot terdam. Op de belangrijkheid van deze vergade ring behoeft zeker niet gewezen te worden en het bestuur rekent er dan ook beslist op, dat alle aangesloten vereenigingen vertegenwoordigd zullen zijn. Vergadering van Kringbesturen. Even als het vorige jaar zal ook dit jaar de vergadering voorafgegaan worden door een bijeenkomst van de Kringbesturen met het Bondsbestuur. Het doel van deze bij eenkomst is het contact tusschen de Kring besturen en het Bondsbestuur te verster ken. Het bestuur rekent er oeslist op, dat alle kringbesturen deze bijeenkomst zullen bijwonen en noodigt speciaal de Kringse cretarissen- en Pennigmeesters hiertoe uit. De bijeenkomst wordt gehouden des morgens te 11 uur in bovengenoemd Café- Restaurant. Technische Bijeenkomst. Te 11.30 uur vindt de Technische Bijeenkomst eveneens in bovengenoemd Café-Restaurant plaats. Op deze bijeenkomst worden alle techni sche leiders der aangesloten vereenigin gen. alsmede de technische commissies der Kringen verwacht. Den vereenigings-be- sturen worden verzocht hun leiders en leidsters hiervan in kennis te stellen. Als bijzonderheid zij hier nog vermeld, dat op deze bijeenkomst een voordracht met de monstratie over Ry?hmi«che Gymnastiek gehouden zal worden. Het bondsbestuur rekent op een zeer groote opkomst, zoowel op de beide voor vergaderingen, als op de Algemeene Jaar vergadering. MOTORSPORT DUMONCEAU BEKERRIT. In haar laatste algemeene vergadering heeft de Motorclub Zuid-Holland te Den Haag besloten ook dit jaar den bekenden Dumonceau-Bekerrit weer te houden en evenals vorig jaar als wedstrijdterrein aan te wijzen de Belgische Ardennen en Lu xemburg. Deze dertiende Dumonceau-Be kerrit zal twee dagen duren en plaats hebben op 4 en 5 Juni van dit jaar. Den eersten dag zal in hoofdzaak een groot traject van ongeveer 475 km. moeten worden afgelegd, terwij] den tweeden dag het traject veel kleiner zal zijn, maar daarentegen verschillende proeven als non-stops, het beklimmen van heuvels en snelheidsproeven den rit zullen verzwaren. De belangrijkste proef zal ongetwijfeld een snelheidsrit zijn op het circuit van Francorchamps, nabij Spa, dat voor deze gelegenheid geheel voor het verkeer zal worden afgesloten en dat den deelnemers in staat zal stellen om te toonen. wat zij op snelheidsgebied kunnen presteeren. Naar men zich zal herinneren, is twee iaar geleden voor het eerst de Motorclub Zuid-Hollan 1 met een dergelijke snelheids 'roef voor den dag gekomen. tr-en zij de- Dumonceau-Pekerrit in den Eiffel liet verr ijden, waai op de Nurburgring een aantal ronden met een hooge gemiddelde snelheid moeten worden afgelegd/ Thans is het voor de eerste maal, dat een Nederlandsche club gelegenheid krijgt om op een buitenlandsch circuit een snel heidsproef te laten rijden en het getuigt dus wel van grooten sportieven moed om ondanks de talrijke moeilijkheden, welke daaraan zijn verbonden een dergelijke proef in den Dumonceau-Bekerrit in te lasschen. Het ligt in de bedoeling om dit jaar in twee groepen te laten rijden namelijk een groep voor geroutineerde wedstrijdlijders en een groep van minder geroutineerden, voor wie een eenvoudiger traject met min der zware proeven zal worden uitgezocht, dat aan hun deelneming eer het karakter van een touristische prestatie zal geven. Tenovervloede zij er nog op gewezen, dat voor beide groepen thans ook de deelne ming zal openstaan voor de dames. Even als in de laatste jaren reeds het geval was, zal voor dezen dertienden Dumonceau Bekerrit kunnen worden ingeschreven, zoo wel door motorrijders als door automobi listen. ROEIEN Buhtz en Bootzelen naar Los Angeles? Oorspronkelijk lag het in de bedoeling naar de Olympische Spelen te Los Ange les de acht van Amicitia uit Mannheim te zenden. De Berlijnsche Roei Club heeft nu besloten zijn vier met stuurman voor te bereiden voor de O. S. Dit besluit is me degedeeld aan den Duitschen Roeibond. Behalve de vier wil de Berliner R. C. ook nog te Los Angelos uitkomen met een double-scull, nl. bemand met Buhtz en Boetzelen. de twee ook in ons land zeer bekende Duitsche roeiers. BILJARTEN DE EUR0PEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Soussa en Foerster in pracht- vorm. Dommering en Van Belle geslagen. Gabriels ziek. De wedstrijden om het Europeesch bil jartkampioenschap zijn gistermiddag in de zaal „Lommerrijk" te Hillegersberg voort gezet, met de partijen van BelleButron en CortyPap. De belangstelling was grooter dan op den eersten dag, maar bezet waren alle tribunes toch niet. De aandacht van het publiek werd aanstonds getrokken naar de tafel waarop Van Belle speelde. Na drie beurten, waarin beide spelers wat onwen nig doen, laat de Belg dan weer eens zien waartoe hij in staat is. Met een paar for- sche trekstooten brengt hij de ballen in de gewenschte positie en dan gaat het se cuur als steeds op de 100 af. De serie van drie cijfers gaat op onder luid applaus. Van Belle raakt er blijkbaar even door van streek, want op 102 mist hij een zeer ge- makkelijken trekstoot. De stand is dan 10820 voor Van Belle. Het einde werd: pnt. brt h.s. gem. Van Belle 400 20 112 20.— Butron 339 20 78 11.95 In de partij tusschen Corty en Pap werd de uitslag: Corty 400 40 82 10.— Pap 327 39 59 8.38 Daarna zouden Dommering tegen Sous- sa en Gabriels tegen Ferraz spelen, maar aan dat voornemen kon helaas geen ge volg meer worden gegeven, wij] bericht was binnengekomen dat Gabriels ziek in zijn hotel te bed lag. Men hoopte nog, dat de Belg des avonds zou verschijnen, daar hij anders uitgesloten zou worden. Het publiek dat ondertusschen nog sterk was aangegroeid, kon nu uitsluitend zijn be langstelling concentreeren op de partij tus schen onzen landgenoot en den Egyptenaar Dommering mag voorspelen en na den eersten stoot over drie banden, krijgt hij de ballen onmiddellijk in goede positie. Hij drijft de ballen naar het middenvak, waar hij een keurige serie van 43 bij elkaar prikt, afgebroken door een moeilijke pi qué-stoot. De ballen blijven gunstig voor Soussa liggen, waarvan deze dan ook di rect profijt trekt Een paar trekstooten zijn voldoende om de positie nog te verbeteren waarna hij aan den korten band een serie gaat opzetten. Zijn rappels en het plaatsen zijn mathematisch zoo juist, dat hij nage noeg geen enkele maal zijn toevlucht tot een massee behoeft te nemen. Even raakt de positie in het middenvak verloren, maar een afgemeten trekstoot herstelt hij weer. Rustig gaat hij door totdat op 98 de ballen uit elkaar komen te liggen, zoodat hij een uiterst moeilijken eenbandstoot moet maken, die faalt. Luid applaus be loonde Soussa voor dit fraaie begin. Dom mering antwoordt met 2, waarna Soussa een poedel laat volgen. Weer zet Domme ring daar een 2 tegenover en daarna be gint Soussa opnieuw aan een groote se rie, die hij schitterend opbouwt. Het toe val wil, dat hij andermaal op 98 strandt na een niet al te zwaren trekstoot. Na drie beurten is de stand dan Dommering 47, Soussa 196. In de vierde beurt scoort Dommerine 44. welke serie afgebroken wordt, wijl hij een eenbandstoot waarin gevaar voor klossen zat prefereert boven den lossen-bandstnot Soussa gaat dan weer naar de tafel en dra heeft hij de juiste positie gevonden. Voor de derde maal komt hij in het gezicht van de 100, maar weer strand hij na een meesterlijk cesj.eeble serie van. 89. Dommering stelt daar 10 tegenover. Soussa is dan iets minder vast, hetgeen toch niet verhindert, dat hij aan zijn totaal weer 145 punten toevoegt, waardoor de stand na 5 beurten is: Soussa 327, Dommering 110. De Hollan der zet zich ondanks zijn grooten achter stand weer scherp en in keurige stijl pro duceert hij een serie van 44. welke afgebro ken wordt door een trekstoot. Soussa maakt daarna een nul en laat de ballen in zulk een goede positie liggen, dat Domme ring wederom aan een groote serie kan beginnen. Op 60 krijgt hij een moeilijken los-bandstoot te maken. Deze lukt wel, doch de ballen komen zoo uit elkaar te lig gen, dat de andere stoot te moeilijk en daardoor mis is Soussa maakt dan 25 zoo dat de stand na 7 beurten is: Soussa 352 Dommering 266. In de achtste beurt scoort onze landgenoot slechts 1, terwijl Soussa er 34 aan zijn totaal toevoegt, aldus op 386 komend. Dommering maakt daarna 18, doch laat zulk slecht spel liggen, dat Sous sa poedelt. De Arnhemmer volgt dit voor beeld, waarna Soussa in de tiende beurt zijn partij uitmaakt. Soussa 400 10 98 40.— Dommering 225 10 61 22.50 De avondpartijen. Om 8 uur des avonds werd het tournooi voortgezet met de partij SoussaRoth. Al lereerst werden de verschillende spelers voorgesteld aan Mr. Droogleever Fortuy'n, den burgemeester van Rotterdam, die dezen avond de wedstrijden bijwoonde. Er werd begonnen met één partij, omdat Ga briels wegens ziekte afwezig bleef, zoodat de wedstrijdcommissie zich tot haar spijt genoodzaakt zag de$ Belg van verdere deelname uit te sluiten. De belangstelling is opnieuw zeer groot, wanneer Roth de partij opent. Hij mist den opstoot en reeds in de eerste beurt speelde de Egyptenaar weer hetzelfde sterke en soepele spel waarmede hij des middags Dommering ten val heeft gebracht. In 11 beurten, w.o. series van 82, 128 en 91 maakte hij zijn partij uit. Soussa 400 11 128 36.36 Roth 33 11 9 2.09 De twee laatste partijen van den avond gaan tusschen Van Belle en Foerster eenerzijds en Dommering en Corty ander zijds. Foerster en Van Belle maken onmid dellijk eenige flinke series, zoodat de stand na 5 beurten is: Van Belle 143, Foerster 97. De Belg krijgt dan in de volgende beurt de ballen in een gunstige positie bijeen waarbij hij een serie van 98 scoort. Foerster antwoordt met 61. Van Belle laat het niet oftder zich zitten, want uiterst snel bouwt hij weer een fraaie serie op die afgebroken wordt op 83 bij het mis sen van een piqué-stoot. De hooge series zijn aan de orde van den dag want direct daarna produceert Foerster er weer een van 61. De Belg profiteert niet van de gelegenheid en wederom kan Foerster be ginnen. Nu worden het er niet minder dan 155 waardoor hij zich van de overwinning verzekerde. Foerster 400 10 155 40.— Van Belle 363 9 98 40.33 In de partij DommeringCorty gaat het onzen landgenoot in de beginne hee- lemaal niet voor den wind en waar Corty geregeld in de dubbele cijfers komt, is de stand na 5 beurten 90 tegen 19 in het voordeel van den Franschman. Wanneer Corty in de volgende beurt 61 maakt staat hij al zoo veel voor, dat het er donker voor Dommering gaat uitzien. Spoedig echter keeren de kansen want op ouder- wetsche wijze scoort onze landgenoot een serie van 122, waarmede hij dan de leiding neemt. Vanaf dit moment beheerscht Dom mering de situatie volkomen en met se ries van 80 en 116 loopt hij zoo ver uit, dat hij zijn tegenstander geen kans meer geeft. Dommering 400 12 122 33.33 Corty 210 11 61 19.09 De wedstrijden worden morgen voort gezet. LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. III—Poort van Cleef Ha voor de comp. L. B. B., 3e klasse, luidt: H. Hort (P.v.Cl.) 100 52 11 1.92 D. Nieuwenburg (S.D.O.). 0& 51 10 1.88 G. M. Tegelaar 100 43 11 2.32 N.N. 80 42 7 1.90 J. Koster 70 34 10 2.03 C. v\ d. Burg 100 34 12 2.94 N.N„ res. 30 40 4 0.70 W. v. d. Kaaij 100 40 11 2.50 S. D. O. 1 en P. v. Clêef 1 punt. De uitslag van den wedstrijd P. van Cleef libD. O. S. III voor de oomp. L. B. B. 3e klasse, luidt: P. Schouten (D.O.S.) 65 29 9 2.24 L. A. v. Iterson (P.v.Cl.) 100 29 16 3.44 N.N. SO 32 14 2.50 H. de Roo 100 32 10 3.12 W Swaak 98 34 12 2.73 J. de Roo 100 34 13 2.94 H. Nasveld 91 40 16 2.27 Th. de Roo 100 40 9 2.50 P. v. Cleef 2 en D. O. S. 0 punten

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10