UIT DE RIJNSTREEK UIT HET LAND VAN OVERZEE RECHTZAKEN WOENSDAG 24 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LEIDSCHENDAM. R. K. Ziekenhuisverpleging. Uit het ons toegezonden jaarverslag der R. K. Ver- eeniging van Ziekenhuisverpleging stipten wij o.m. het volgende aan. De vereeniging heeft dit jaar in tegen stelling met het voorgaande voordeelig ge werkt. Sloot het boekjaar 1930 met een tekort van f 627.76, het boekjaar 1931 sluit met een voordeelig saldo van 656.33. Werden er in 1930 106 leden verpleegd met 2491 verpleegdagen, dit jaar werden er 113 leden verpleegd met 2421 verpleeg dagen; er werden dus 7 leden meer ver pleegd met een vermindering van 70 ver pleegdagen. Aan ziekenhuiskosten werd in 1930 6629.30 uitgegeven, in dit jaar 6475. Het aantal leden-Gezinshoofden en ge wone leden bedroeg op 1 Januari 1931 in totaal 1043; er kwamen bij in totaal 136 leden, afgevoerd werden wegens vertrek, enz. in totaal 66 leden, zoodat het leden aantal op 31 December 1931 bedroeg in totaal 1113 leden. De totale ontvangsten' waren 8357.66, de uitgaven 7959.03, terwijl het reserve fonds thans bedraagt 1735.15. Stillen Omgang. Vrijdagavond te 7.45 uur houdt het Genootschap van den Stillen Omgang te Leidsohendam, onder- afd. van Leiden een ledenvergadering in het Patronaat. Op deze vergadering zijn reeds de spoorkaartjes enz. verkrijgbaar; ook kan men zich dien avond als lid opgeven. Verder houdt het bestuur zitting tot af gifte van spoorkaartjes enz. op Zondag 28 Febr. a.s. na alle H. Missen. Spoorkaartjes kunnen niet worden ver strekt dan na afstempeling der gele con- tributiekaart. Moedercursus. Dinsdag 1 Maart a.s., des avonds te 7 uur zal in het Patronaat de Moedercursus geopend worden, welke cursus aanvankelijk op 16 Febr. zou wor den geopend, doch hetgeen door omstan digheden is uitgesteld. Het bestuur vertrouwt, dat er weer velen dezen leerzamen cursus voor moe der en kind zullen volgen. Aanmelding bij Mej. J. F. Bleijs, Dam straat, Veur. N00RDWIJK. Ned. Maatschappij v. Londbouw en Plan tenkunde. In Hotel Royal gaf de heer Volkerz uit Lisse voor genoemde Maat schappij een lezing over de Gladiolenziekte. De voorzitter, de heer H. de Boer. opende deze bijeenkomst en was wat betreft de op komst wel eenigszins teleur gesteld, daar het te behandelen onderwerp voor deze streek toch wel actueel is. De heer Volkerz had volgaarne aan de uitnoodiging gehoor gegeven om over de Gladiolenziekte in Noord wijk te komen ■preken, daar toch ook hier belangrijk veel gladiolen worden gekweekt en het hem uit ervaring is gebleken, dat het nog steeds noodig is, om bij herhaling te wijzen op het groote gevaar, waarin onze gladiolen-cul tuur verkeert, doordat men nog te weinig aandacht schenkt aan de zoo gevreesde ziekte Selerotium Gladioli. En daarom zou het spr. aangenaam zijn, dezen avond iets te kunnen bijdragen tot verbetering hierin. Allereerst behandelde spr. de ontwikkeling en groei der gladiolenknol, waarin hij op duidelijke wijze uiteenzette de factoren waaruit men kan constateeren of de knol zich al of niet normaal ontwikkelt en waar van men op het veld reeds de ziektesporen kan herkennen. Het was spreker's overtui ging, dat de bestrijding op de allereerste plaats moet beginnen op het veld om weder te kunnen komen tot het kweeken van ge zonde gladiolenknollen. Aan de hand van eenig materiaal en en kele lantaarnplaatjes demonstreerde spr. de verschillende ziekteverschijnselen aan de knol, waardoor deze voor de teelt geheel waardeloos werden. Voor het voorttelen on zer gladiolen raadde spr. aan, bij rooing der knollen goed uit te zien van welke men de kralen hiervoor houdt, want dan kan men zorgen voor de volle 100% gezonde kralen, want kralen van een zieke of aangetaste knol zullen altijd veel donkerder zijn, dooh, als de kralen eenmaal droog zijn, kan men dit niet meer constateeren. Het was een hoogst nuttige avond waar van naar wij vertrouwen wel invloed ten goede zal uitgaan. Na een aangename gedachtenwisseling, waarbij de heer Volkerz nog enkele vragen beantwoordde, dankte dè voorzitter onder applaus van de aanwezigen den heer Vol kerz voor diens leerzame en duidelijke uit eenzetting van het gegeven onderwerp. Geboren: Claisna Elisabeth, d. v. J. C. Duivenvoorden en M. v. d. Poel. Pie- ter. z. v. C. E. L. Admiraal en J. Admiraal. Johanna Martha, d. v. A. J. v. d. Zalm en M.' E. Angevare. Arie Jan, z. v. A. Kor- bee en J. Barnhoorn. Getrouwd: K. Imthorn 24 jaar-en N. Roskam 24 jaar. Overleden: Catharina v. d. Beek goh. met P. J. Schepers, 62 jaar. Wilhelmina Geertruida Maria Schoordijk, 67 jaar. Hendrik Warmenhoven, 86 jaar, wednr. van J. Meeuwenoord. Ingekomen: Fam. G. Marijt, onder wijzer, van Leiden, thans Duinweg 27. Fam. H. N. Duijndam, landarb., van Noord- wijkerhout, thans Schiestraat 15. E. K. Blekendaal, verpL, van Amsterdam, thans Lange veld 29. Fam. C. L. G. Veldt, Ra dio Telegr., van den Haag, thans v. Pan- huijsstraat 25. Vertrokken: J. v. Ommering, dienst bode, naar Lagewaard Koudekerk. C. v. Schooien, religieuse, naar St. Franciscus- klooster Jutfaas. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Behoudens een zeer kleine wijziging voor sommige soorten in den prijs, blijft deze toch slecht. Al is er soms een kleine verbetering te bespeuren dan is dit nog maar van korten duur. Spoe dig komt weer de verlaging. Per dozijn werd voor 1ste soort betaald: Fred. Moore 712 ct. Mr. v. d. Hoeff 1518 ct., Cra- moisie Brillant 58 ct. Couronne d'Or 14 20 cent, Ibis 812 ct., Gele Prins 1220 ct. GeneraaL de Wet 1621 ct., Rose Gris de lin 46 ct. Mac Kinley 810 ct., Murillo 912 ct., Witte Valk 812 ct., Flamingo 610 ct., Herman Schlegel 810 ct, Ti- tiaan 1418 ct., Vuurbaak 1822 ct., Van den Neer 15—19 ct., Theeroos 915 ct., Brillant Star 910 ct, Prins van Oosten rijk 712 ct., Prosperity 610 ct., La Reine 68 ct., Rubra Maxima 1014 ct., Fern- combe Sanders 1418 ct., Will. Copland 1014 ct, Prof. Rauwenhoff 1420 ct., Vic- toir d'Olivierre 14—18 ct., Bartigon 18—21 ct., Le Notre 1418 ct., Narcissen van 20— 40 cent per 100. ROELOFARENDSVEEN. De tentoonstelling. Wij laten hier vol gen de uitslag van de verloting der Gezel len- en Patronaatstentoonstelling. 1ste prijs No. 742; 2e pr. No. 945; 3e pr. No. 1105; 4e pr. No. 834; 5e pr. No.990 6e pr. No. 1103 De prijzen zijn verkrijgbaar tegen inwisse ling van het lot bij den heer C. Vissers te •Ktoe'ofarendsveen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Sport. De R. K. V. V. Alphensche Boys hield Maandagavond haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer B. Sohouten. Na een woord van wel kom, inzonder aan den Geestel. Adviseur kapelaan Sondaal, kwam aan de orde het finantieel verslag van den penningmees ter, hetwelk met een nadeelig saldo sloot. De aftredende bestuursleden de heeren Schouten, Redegeld en Bruinis werden herkozen, fcèrwijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren J. Paardekoo- per en J. Sluis. Tot elftalleider werd be noemd de heer W. van Zanten. Met een opwekkend woord door den Geestel. Ad viseur werd de bijeenkomst hierna op ge bruikelijke wijze gesloten. Ruit Ingeslagen. Gisternacht werd in het perceel Raadhuisstraat, bewoond door den heer J. van W., een ruit stuk ge slagen. v. W. deed aangifte bij de politie. Ongeluk. Gister werd de motorrijder W. R. uit Ter Aar nabij de Postbrug door den 7-jarigen v. K. met een kiezelsteen te gen het hoofd geworpen, waArdoor een bloedende wonde ontstond. R. werd in de direetiekeet van het werk nabij die brug verbonden. Diefstal. Terwijl l-J. gisteren een oogenblik in het café van W. vertoefde werd zijn rijwiel ontvreemd. Aanvaring. Gisteren werd een laad- st el ling, behoorende aan de firma v. d. K. M., staande langs den Rijn aan de Hooft- straat, door een sleepboot aangevaren. De stelling werd belangrijk beschadigd. De kapitein, die aanvankelijk was doorge varen, werd door de politie opgespoord. NIEUWKOOP. Woonhuis afgebrand. Gistermiddag omstreeks 3 uur brak brand uit bij de firma D. de Rooij alhier. De brand greep zoo snel om zich heen, dat bijna niets kon worden gered. Gelukkig kon de inwonen de 90-jarige oude moeder nog bijtijds uit het huis worden gehaald. De brandspuit, die spoedig ter plaatse was wist de aan grenzende smederij en de woning van den heer Boer te behouden. De heer de Rooi], die met de middagtrein voor zaken op reis was gegaan en met den trein van half zes terug keerde, vond van zijn wo ning, waar hij 60 jaar woonde, niets terug dan de puinhoopen. De oorzaak is onbe kend. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. KOUDEKERK. Landstorm. Vrijdag 26 Febr. a.s. des avonds te halfaoht zal op do bovenzaal van hotel de Bruin een propaganda-vergade- ring worden gehouden van de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm-Mobilisatie- Kruis en Burgerwacht. De opening zal plaats hebben door den edelachtb. heei Kwint, burgemeester alhier. Als sprekers zullen optreden ds. A. W. M. Odé. J. P. Boots en D. J. Karres. De heer H. de Boer zal de avond aan vullen met film en lezing met lichtbeel den. door Dr. FELIX RUTTEN. De Damascuspoort, het forum van het Oostersche leven. JERUZALEMS MERKWAARDIGSTE POORTBOUW. Even buiten de poort van Ephraïm werd Christus gekruisigd, met het gelaat naar den stadsmuur gekeerd, zoodat Hij van Golgotha af, de stad overzag en de menigte die onder den boog van de poort bleef toe ven. De poort en de muur bestaan niet meer. De heilige Grafkerk, met de paleizen die haar omgaven, werd over dit alles heenge- bouwd. Tot tweemaal toe werd de stads muur van het latere Jerusalem, juist naar deze rijde heen, uitgelegd. En toch is het mjsschien wel daarom ook, om die her innering aan Ephraïms poort en het tafe reel dat er plaats vond, toen de zon ver duisterde, de aarde spleet en de voor hang van den tempel scheurde dat ik altijd weer, met ik weet niet welk vreemd gevoel van vereering, opzie naar de poorten der stad, zooals die er nog zijn. De bergen van Jerusalem! en de hoog ten waarop de stad gebouwd werd. zijn misschien wel méér bezongen en beter ge kend. Die bergen waren de getuigen der groote bijbelsche en evangelische gebeurte nissen: de berg waarop David zijn stad bouwde, de berg waarop hij ergernis gaf door het altaar der vreemde goden, de berg van den bloedakker der dertigzil verlingen, de berg der Olijven, waar wij de smart en de glorie ders Heeren geden ken, en de berg waar Titus' legioenen kam peerden voor Jerusalems val.... Maar hoe werden de poorten van Jeru salem óók niet bezongen; zij, die den toe gang vormden tot do stad, wier naam be- teekende „visioen des vredes": Waren zij zelf dan de hoofdletters niet van dit ge dicht van schoonheid, gebeiteld uit steen 1 Zoo vorstelijk was de stad in haar vollen luister, dat zij voor de profeten het beeld werd der hemelsche zaligheiden Sint Jan zag die eeuwig© stad der glorie om ringd door muren van kostbaar gesteente, gesloten met 'n parelen poort: de aardsche stad in zijn taal, getransponeerd tot het droombeeld der eeuwige heerlijkheid Geen stad der oudheid werd bezongen als Jerusalem door den mond der profe ten. Rome en Athene werden vergodde lijkt, maar deze godenbeelden waren leege schaduwen. Het eenige vo'k der antieke wereld, dat aan zijn vaderland een ziel heeft gegeven, was het Joodsche volk. Sion en Israël waren realiteiten, levende we zens, door het heele volk als zoodanig ge zien: het voelde den harteklop in hun borst, en het zag de tranen in hun bedroef de oogen. Eeuwen vóór de troubadours en de ridderlijke minnezangers, hebben de kinderen van Israël hun „dochter Sion" vereerd als de hooge Vrouw hunner edelste gevoelens: eti nooit zijn er zangen gesla gen van een koninklijke harp als het hoog lied, gewijd aan de Bruid, die Jehova be minde. Uit de zee der rhythmen van de psalmen en prophetiën van het Oude Ver bond, wier steile golfslag ook dezen tijd blijft verbazen, beurt Jerusalem voor im mer zijn gouden transen stralend op. De trotsche muren vielen: die er nu nog rijzen, bouwde Soliman IIde stadspoor ten zijn dezelfde niet meer en veranderden van naam. De „gouden poort" waardoor de Heer zijn intocht' .hield, is dichtgemetseld en nauwelijks herkenbaar. De poort van David kreeg 'n anderen naam. - De poort van Sion is niet meer waar zij eenmaal was; een andere erfde haar naam over. De meeste van degene die bleven, gaat de vreemdeling voorbij, als waren zij historie loos. Maar de stadspoorten zijn voor alle Oostersche steden de verzamelplaatsen van het publieke leven, waar alle beweging en bedrijf geconcentreerd worden. Want deze steden kennen geen markten of pleinen bin nen den muur. Hun bazars zijn nauwe door gangen. Zij konden zich geen open ruim ten veroorloven. Het stadsoppervlak moest zoo gering zijn als mogelijk. Hoe meer om vang er was, hoe meer omwalling men noodig had tegen den aanval der vijan den: hoe moeilijker ook de verdediging met betrekkelijk weinig soldaten en volk. Wie gezien wilde worden, wie nieuws wilde hooren, wie weten wilde wat er om ging in de stad, kwam bij dé poorten toe ven. Daar kwamen luiaards en lediggan- gers den tijd verdroomen. Daar spreidden de rijkaards him praal ten toon. Daar ver zamelden zich allen die koopen wilden, verkoopen, zaken doen, dienstvolk zochten. Daar vond men arbeiders en helpers voor allerlei werk. Daar werd onderhandeld, werden huurcontracten gesloten. Maar dit doet het Oosten nooit met bondige zake lijkheid en kort verhaal, zoodat hier ein deloos werd gepraat en bedisseld, met stroomen van woorden. En bij gebrek aan ander gebeuren, was dit voor de omstaan- ders en luisteraars al een vertier. Hoe Oosterlingen het aanleggen als zij een koop willen sluiten, staat van Abraham ge schreven in Genesis XXIII, als hij de grot van Macpela koopt als begraafplaats vooi het lijk van zijn vrouw. Bij de poort der stad werden overeen komsten gesloten, contracten bezegeld in het bijzijn der ouderlingen. Zoo was het bij de poort der stad, dat Booz verklaarde, een huwelijk aan te gaan met Ruth, de Boabitische vrouw, Hier werden de twis ten bijgelegdhier werd recht gesproken hier ook werden de samenzweringen be raamd. De geschiedenis van Absalon leert het, toen deze opstond tegen zijn vader. Hij hield zich op bij de poort, vroegtijdig In den morgen, en hield ieder staande die kwam om met een rechtsgeding naar den koning te gaan. „Daar zal niemand naar u luisteren". (II Kon. XY 1). En Athalie wordt gedood bij 'n poort van het paleis, openlijk, voor ieder zichtbaar. En Job werd er gehuldigd. De poort was forum en agora voor de Oostersche stad: de plaats der politieke handelingen. Zoo werd zij een symbool Voor den vreemdeling beteeknde zij de kracht van het verweer tegenover den vij and. Voor den inwoner zelf werd zij een zinnebeeld van de burgerlijke macht. De poort van den koning beteekent de macht van den koning in Esthers boek, en bij de Perzen stond dat woord voor 't koninklijk hof. En nog is dit beeld gebruikelijk in de taal van het heden, wanneer wij Turkije „de Porte" noemen, de „sublieme Poort" zeggen de Franschen: het beteekent niets anders dan: het Turksche staatsgeweld. Ik herinner me, hoe ik als jongen al tijd moeilijkheid had, om een verstaanbare beteekenis te hechten aan het woord van het evangelie: „de poorten der hel zullen de rote van Petrus niet overweldigen". Maar het is heel eenvoudig als men onder de uitdrukking „de poorten" de macht ver staat. Zoo concentreerde zich bij de stads poort aldus het openbare leven. Vandaar ook, dat de stem van, den godsdienst er weerklonk. In het boek der Spreuken is het de Wijsheid (7, 21) die bij de poorten der stad, als bij het kruispunt der wegen, haar 'stem gaat verheffen. Daar ook ver schenen de profeten voor het verzamelde volk om er, ten tijde zijner afdwaling, hun bliksemende verwijten te slingeren naar de schuldigen. En Jezus werkte er zijn wonderen en verkondigde er Zijn leer daar bracht men de zieken tot Hem. Daar stroomde het meeste volk samen, vooral wanneer er op gezette tijden markt werd gehouden. lederen dag vertoont het moderne Jerusalem nog een Bijbelsch beeld, wanneer ik door de Damascuspoort de stad binnenga, en er de bedrijvigheid zie zooals die geweest moet zijn bij de poorten der stad voor meerdere duizen den jaren. Nu het verkeer om de Jaffa- poort heengeleid is. blijft de poort van Da mascus eigenlijk de eenige van Jerusalem, die nog intens en vol bonte rumoerigheid leeft. Ook is deze de mooiste, de grootste, met tinnen bezet als een fijne kam, en versierd met détails, als een edel monu ment. Maar haar groote merkwaardigheid komt haar toe van het kleurige, roerige DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. leven, dat er zich van morgen tot avond fantastisch ontplooit. Met trappen daalt men er in af, en met trappen daalt men vandaar nog weer ver der de stad in. Eenige pinio's geven er het beeld tot fraaie omlijsting de schaduw van hun zeldzaam groen. En dan is er gedurende wemeling van het Oostersch volk met zijn ezels en ke mels, met zijn kudden van schapen en gei ten, dat sjouwt en slaaft, of slentert en Bchreeuwl Tegen den muur, op de trappen, zitten menschen met koopwaar en ando ren dit dutten binnen den poortbouw. want het is geen doorgang alleen, maar een dubbele ruimte, de eene naast de andere, zijn banken van steen langs de wanden gekapt, waar vroeger de rechters en ouder lingen konden rusten. Daar zitten nu, met de beenen kruiselings over elkaar, verkoo- pers van vruchten, van kleeren en kleed jes, en roepen de voorbijgangers aan. Daar loopen de noodige kramers en schreeu wers heen en weer, dragen vrouwen haar kannen op 't hoofd, springen blootvoetige dreumessen rond, die bedelen met een lach of een traan, al naar het te pas komt. En ellendigen zitten er, zieken en blinden, in hun vodden gehuld, de handen uitgestrekt, roepend met klagende smee kingen. Al die kleuren van menschen en dingen Al die groepen, die zich vormen en weer oplossen, in een bloei van rijke plastiek tegen die goudgele wanden en den zwar ten boog, onder het stralend blauw van 1.vinei! En al die stemmen, die hier schreeuwen en lawaaien bij den daag- schen handel en wandel, van ochtend tot den nacht. Ezels balken en stappen er voort, met ruiters en lasten. Kameelen liggen er, trotsch-verbaasd de halzen ge rekt, en laten geduldig pakken en kisten op hun ruggen sjorrpn.Groepjes zitten er. lui langs den voet van de muren, spelen en dobbelen, tellen hun geld, vangen hun vlooien. Anderen rooken en liggen er, in hun lappen gerold, te droomen en te ron ken, zorgeloos, onverschillig en ongevoelig, in de weldoende koestering van de zon'. En daar dit nu eenmaal Jerusalem is, kost het de verbeelding geen moeite om er Christus te zien. Die er zegenend en wel doende rondgaat, de kinderen aantrekt en de armen opbeurt, de zieken geneest en tot allen het woord spreekt van Joh. X. 9: „Ik ben de poort, wie door Mij ingaat, die zal gered worden." 247. In het hol vond men prachtige steenen. Ze waren zoo voor het plukken. Tegen de wanden, op den grond lagen de prachtigste steenen. En zoo groot als eieren van een kalkoen. Keesie en de kabouters namen ze weg en gingen weer uit het hol, waar de draken als dood lagen. 248. Maar nauwelijks waren ze in de vliegmachine om den terugtocht te beginnen of een der draken greep zioh aan de as der wielen vaBt en ging mede de lucht in. Eerst merkte Keesie, die het vliegtuig bestuurde, niets, maar weldra voelde hij toch, dat er iets zwaars aan de machine moest hangen. Hij keek en zag tot zijn schrik den af- Bchuwelijken draak. DE GEHEIME ZENDER TE GOUDA. De kantonrechter te Gouda heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen P. R. te Gouda, die terecht heeft gestaan wegens overtreding van het radioreglement. Het betreft hier het bekende geval van den geheimen zender, die Zaterdags na- middernacht een vroolijk programma uit zond. Beklaagde werd veroordeeld tot twintig grilden boete subsidair vijf dagen hechte nis, met bevel tot teruggave van de in be slag genomen voorwerpen. In het vonnis werd o.m. overwogen, dat overtreding van het Radiobesluit zeer ernstig is en streng gestraft dient te wor den doch in aanmerking werd genomen de tijd waarop de uitzendingen plaats hadden en voorts ook de aard van het uitgezonde ne, die vrij onschuldig was gebleken. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten over de 2e helft der maand Januari Brieven Binnenland: Ambtenaar Openbaar Ministerie, Leiden De Arbei derspers, Amsterdam A. Auerhaan. Den Haag E. Bilthoven, Oude Brandenburger- weg? Wed. O. van BockeL Den Haag v. d. Broek, Zeist W. v. d. Burg, Amster dam Burgemeester en Wethouders. Lei den mej. Jo v. d. Donk, Venlo Mej. M. Duda, Voorschoten Directeur Gemeente werken, Den Haag Directeur Gemeente werken, Haarlem Geneesheer Directeur Krankzinnigengesticht, Venray Mej. W. Gerlach, Den Haag. Harenberg, Den Haag Mej. Hitty Hoogenkamo, Den Haag Mej. M. E. D. P. Klauer. Bussum G. Kok, Den Haag Mej. M. Koudstaal, Buitenkerk 45? Lendsch Dagblad, Leiden Lobli, Laren N. H. Meelcentrale f3 stgksl, Den Haag H. Moerman, Bilthoven Mej. N. D. J., Oegstgeest Nieuws van den Dag, Amsterdam Anny Peters, Katwijk a. Zee C. A. Polak, Haarlem Chr. v. Rooven, Utrerht Mei. A. VlielandRozier, Katwijk aan Zee Visser Arbeidsbeurs, Wijkmans, Leiden. Briefkaarten Binnenland. Mej. E E. Brouwer, Amsterdam H. van Dijk, Leiden W van Engelen. Utrecht D. van Heijst, Utrecht Mej. Klumper, Bloemen- daal Mei. .W. Olieman. Den Haag P. T. Plu. Rotterdam T. Spierenburg, Leiden Mej. J. Vermey, Leiden G. van Wijk, Arnhem. Brieven Buitenland. Georg Adel, P-»rü sR»®«t!»el Wntfewnnd. Soerabava Mijnh. en Mevr. BrandMuller, Bombay N. V. Emilloest. Harg Kings Warehouse, i Londen Oriental Trading Co., Singapore Briefkaarten Buitenland. H. M. Kolenbrander, Em'i'-hheim E. Matrem, Berlin M*»uia Milota. Wien. Tien briefkaarten zonder adres.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7