SPORT KERKNIEUWS Financiën en Economie FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING WOENSDAG 24 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEEN AANSLAG OP DEN BISSCHOP VAN PAMPLONA. Doch op den vicaris-generaal. Een V. D.-bericht had gemeld, dat er een moord zou zijn geRleegd op den bis schop van Pamplona. Naar wij in de Spaansche bladen lezen is dit bericht in verschillende opzichten onjuist. De toedracht der zaak is als volgt: Een zekere mijnheer Al var Galvete, een in Pamplona zeer bekend persoon, heeft een schot gelost op den vicaris-ge neraal van het diocees, den hoogeerw. heer Ezequiel Seminario, die ernstig ge wond werd. Het incident heeft intusschen niets te maken met aangelegenheden van poli- tieken aard. Het motief voor den aanslag schijnt veeleer te zijn, dat een persoon lijke aangelegenheid van den dader door de Romeinsche Rota niet behandeld was zooals senor Galvete dit wensohte, waar van hij blijkbaar de vicaris de schuld gaf. DE KERK-HAAT IN MEXICO. Zelfopoffering van priesters en geloovigen Men meldt uit Rome aan de „Ms-b.": Nog steeds gaat de Mexicaansche re geering voort met het verbannen van katholieke priesters, meldt de „Osserva- tore Romano". Thans weer heeft pater Munez, de pas toor van de parochiekerk te Tijuana, van de regeering de mededeeling ont vangen, dat hij zijn geestelijke plichten niet langer mocht vervullen en terstond naar Beneden-Californië moest afreizen. Pater Munez deed dit, doch nam het Allerheiligste met zich mede, begaf zich over de Amerikaansohe grens en bracht daar de H. Hostie naar de kerk van O. L. Vrouw van den Carmel, te San Ysidro. De pastoor van deze kerk, Severo Al- leoroe, ie eveneens een Mexicaansch priester, die in 1929 uitgewezen werd, omdat hij Italiaan van geboorte was en er een wet tot stand kwam, volgens wel ke buitenlandsche priesters zich nieti meer in Mexico mochten ophouden. De buitenlandsche priesters kregen als reden voor hun uitwijzing te hooren, dat hun „arbeid" niet gewenscht was, daar zij, evenals alle buitenlandsche arbeiders in Mexico, hun brood niet verdienen kon den Pater Munez kreeg hierop van den apostolisohen delegaat in Mexico de op dracht, te San Ysidro te blijven, om daar en in het Augustijner klooster van San Digo te arbeiden. Pater Munez bedacht hierop een ge niaal plan, om zijn vroegeren parochia nen, die hij geheel zonder zielzorg had moeten achterlaten, weer zijn zielzorg deelachtig te maken. Hij onderhandelde daartoe met een Mexicaansche autobus- maatschappij, welke zich verplichtte, te gen een gering bedrag een groot aantal parochianen van pater Munez naar San Ysidro te brengen. Eenzelfde overeenkomst sloot de pater met een Amerikaansche autobusmaat- sohappij, welke een aantal oud-parochia nen van den pater nog goed'kooper wilde vervoeren. De Amerikaansche autoriteiten zijn den pater in alles tegemoet gekomen en thans ontvangt hij gedurig bezoek van zijn oude parochianen, die zich passen hebben aangeschaft, teneinde de grens te mogen pas-seeren, om zoo weer regelma tig, zij het dan met groote offers, hun godsdienstplichten te kunnen waarnemen. De Katholieke parochies in Noord-Ca- lifornië, dat tot Mexico behoort, kunnen volgens de laatste wet geen aanspraak maken op een zielzorger, daar slechts één priester op iedere 50.000 katholieken is toegestaan. Het district is 174.144 vierkante meter groot en de gemeenten en parochies zijn zeer ver uit elkander gelegen. Zoo ligt Tijuna, waar 10.000 ka tholieken wonen, 130 mijlen van Mexicali. waar 15.000 katholieken leven. Ensenada ligt 190 mijl van Mexicali en telt 5000 Katholieken. BARCELONA DE B0MMENSTAD. Anarchistisch offensief tegen Catalonië? Volgens berichten van „El Mati" heerscht er onder de bevolking van Bar celona een ware paniek, daar anarchis tische elementen nog steeds voortgaan met bommen te leggen op de belangrijk- ete punten der stad. De terroristische aanslagen waarvan de bevolking van Barcelona in de laat ste dagen het slachtoffer is, sterken ons in de overtuiging schrijft „El Mati", dat wij hier te doen hebben met een georga niseerd offensief tegen Oatalonië. Zooals reeds gemeld ontplofte Vrijdag j.l. een bom in een- der vensters van het 6tadhujs te Barcelona. Denzelfden dag ■werd oveneens een helsche machine ge vonden aan den ingang van het klooster der paters Franciscanen in den „carrer de Calaf". De politie transporteerde de bom in een pantserauto naar haar hoofd bureau. Tegen den avond vonden eenige wan delaars tot hun groote ontsteltenis nog een bom in de nabijheid van de bar „La Pansa". De lont der helsohe machine was reeds ontstoken. Een burger had echter den moed, de brandende lont nog tijdig af te snijden, waardoor een explosie vermeden werd. De politie stelt alles in het werk, om de misdadigers op het spoor te komen, maar is hierin tot nu toe nog niet ge slaagd. Omtrent de bomexplosie in een der vensters van het stadhuis van Barcelona wordt nog nader gemeld, dat de daar aangerichte scÏÏade veertig duizend pe seta's bedraagt. Er gaan te Barcelona hardnekkige ge ruchten, dat ee.i nieuwe revolutionaire staking wordt voorbereid. Naar het blad verder uit Saragossa verneemt zijn aldaar in het sousterrain van een restaurant ook twee bommen gevonden. Een welgesteld bedelaar. Dezer dagen, zoo lezen wij in „Az Est" is een bekend figuur uit de straten van het Hongaarsche stadje Raab, „de. klei ne bedelaar met den bochel", plotseling overleden. In verband met zijn plotselingen dood verrichtte de politie een huiszoeking in zijn woning en vond daar tot h^ar groote verwondering een spaarboekje, waarop 2300 pengoe staat, alsmede ruim zeven honderd pengoe aan klein geld met een totaal gewioht van dertig pond. Velen reeds was het opgevallen, dat de bedelaar, die vijf en zestig jaar oud was, des avonds groote drinkgelagen hield. LIJKEN IN DEN MERAPI-KRATER. Dwepers, die er dan dood zochten. Men herinnert zich nog wel, schrijft de „Loc.", dat eenige maanden geleden een bewoner van het onderdistrict Pakis, Is- mael genaamd, na langdurige overpeinzin gen tot de conclusie was gekomen, dat de wereld op haar einde loopt en dat een uit barsting van den Merapi zeer binnenkort het schrikkelijk tooneel van een algemee- ne wereld catastrophe zal voorafgaan. Hij heeft kans gezien vier anderen van deze droombeelden te doordringen en gevijven zijn ze toen den Merapi opgogaan om in den krater den dood te zoeken. Op een heiligen steen boven Selo zijn toen door Ismael brieven gedeponeerd aan den gouverneur van Midden-Java, aan den resident van Kedoe en aan den regent van Magelang, waarin ze mededeeling deden van hun voornemen. Van alle zijden is men op zoek geweesx naar de vermisten, maar men vermocht geen enkel spoor te ontdekken. Thans vernemen we, dat de topograaf bij den vulkaandienst, de heer Petrochefsky die op den waarnemingspost Babadan ver blijft, Zaterdagmorgen omstreeks tien uur, twee lijken heeft zien liggen aan de Noord Oostzijde van den krater, dus vlak onder den hoogen kraterrand van de Selozijdc. De heer Petrochefsky waa met een koelie naar boven gegaan om tempeaturen te me ten in solfataren, en daartoe reeds om half zes 's morgens uit Badadan vertrokken. Toen hij over de lava van 1931 een een eind in den krater doordrong zag hij plot seling tusschen rookslierten door, twee ge heel ontkleede lichamen, waarvan er een onder een groofcen steen verplet lag. Ze waren geheel zwart geworden, maar ver brand waren ze niet. Het was door de op spuitende stoommassa's onmogelijk de plaats te bereiken, waar ze lagen en de katerbodem was plaatselijk zoo heet, dat zelfs de koelie het niet zonder schoenen afkon. Van de andere vermisten werd niets ge zien. Het is echter zeer wel mogelijk, dat die er ook in de buurt liggen, want de kra terbodem is zeer heuvelachtig en bedekt met groote rotsblokken, die evenals de op stijgende dampen het zicht zeer bemoei lijken. Volgens den berichtgever is het ook niet uitgesloten, dat de andere lijken er gens aan den steilen kraterwand, die met uitstekende steenen bezet is, hangen. Dit was ook niet te zien door dé lichte bewol king. Als de lijken inderdaad zijn van het ge zelschap Ismael c.s., en hieraan lijkt weinig twijfel mogelijk, moeten ze den krater heb ben beklommen aan de Selozijde en van daar van den ongeveer 80 meter hoogen rand zijn afgesprongen. VOETBAL DE P0L1TIE-C0MPETIT1E. Leiden wint met 20 van Haarlem. Voor de competitie van den Ned. Politie Sportbond werd gistermiddag op het ter rein aan den Zoeterwoudschen Singel een wedstrijd gespeeld tusschen de Leidsche en Haarlemsche Politie. Haarlem was volledig, terwijl Leiden met één invaller speelde, daar de heer Van der Ham verhinderd was in dezen wedstrijd uit te komen. Even over drieën floot scheidsrechter Pel- sel beide elftallen in het veld. Haarlem bleek er alles op te zetten en was zeer ze ker overwegend sterker. Hun voorhoede was niet productief althans niet schotvaar- dig. Dc L.P.S.V.-verdediging met Vleerbos in het doel bleek de steeds toenemende druk op het doel te weerstaan en tot doel punten kwam het dan ook niet. De rust ging in met blanken stand 00. Na de thee kwam Leiden er beter in. Het spek echter werd te kort gehouden. Hierin gingen, zoowel Haarlem als Leidon mank. Bij een mooi opgezetten aanval, wist Lei den bij een voor het Haarlemsche doel ont- stane worsteling, te doelpunten 10. Het spel ging nu van doel tot doel en Haarlem kwam gevaarlijk opzetten. Vleer bos moest eenige malen ingrijpen, hij deed dit en goed ook. Een kwartier voor het ein de zette Leiden er nogmaals alles op, wist een aanval op te zetten, waaruit werd ge doelpunt. 20. Eenig heen en weer getrap en eindelijk toen scheidsrechter Pelser het einde van dezen wedstrijd aankondigde, had Leiden met 20 van Haarlem gewonnen. Er werd forsoh gespeeld, doch in zeer goede verstandhouding. De oompetitiestand is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. Den Haag 8 6 1 1 13 Bloemendaal 7 5 2 0 12 Leiden 8 3 2 3 8 Haarlem 9 3 15 7 Alkmaar 9 3 0 6 6 Wassenaar 7 10 6 2 LAGENDAAL EN HET NED. ELFTAL. Nasleep van den wedstrijd Xerxes— Feyenoord. Naar de „Tel." verneemt is het niet on waarschijnlijk dat Lagendaal zal bedanken voor een plaats in het Nederlandsche elftal dat tegen België uitkomt, zulks in verbahd met den nasleep van den wedstrijd Xerxes- Feyenoord, die eenige weken geleden plaats vond en waarbij, zooals men weet, de Feyenoord-speler Van Heel een jukbeen fractuur opüep toen hij met Lagendaal in botsing kwam. Deze zaak nu is thans nog in behandeling bij de strafoommissie van den K.N.V.B., die dezer dagen wenschte, dat Lagendaal een verweerschrift zou in dienen tegen de aantijgingen die van de zijde van Feyenoord worden gedaan als zou hij met opzet ruw hebben gespeeld. Lagendaal, die ons nog eens verzekerde, dat het ongeval louter en alleen aan een noodlottigen samenloop van omstandighe den te wijten is, gevoelt zich als sportman gekrenkt en heeft besloten een eventueels uitnoodiging om in het vertegenwoordigend Ned. elftal uit te komen niet te aanvaarden, indien men hem een berisping geeft over een ongeval, waaraan hij absoluut geen schuld heeft. Wanneer ik mij ook maar eenigszins bewust waB iets te hebben gedaan wat niet fair was, zou ik daarvan ook de consequen ties willen dragen, zoo zeide Lagendaal nog. Doch waar het hier een ongeval betreft waar ik niets aan kon doen, zou ik het zeer onrechtvaardig vinden zelfs een berieping te ontvangen. Meent de strafcommissie dat ik schuldig ben, dan voel ik mij onwaardig de kleuren van sportief Nederland hoog te houden". ATHLETIEK KON. NED. ATHLETIEK UNIE. Bestuursvergadering. Zondag vergaderden onder presidium van den heer J. Moorman het bestuur van de K. N. A. U. Besloten werd de onlangs opge richte onderafdeeling „De Wandelsport" op Zondag 13 Maart a.s. officieel te installee- ren. Op deze in Utrecht te houden bijeen komst zullen tevens de leden van de Wan delsport-Commissie worden gekozen. De heeren A. J. G. Strengholt, A. Pijper en E. H. Huizinga zullen gedurende het jaar 1932 het dagelijksch bestuur vormen. Vervolgens werd overgegaan tot bepoe- ming van afgevaardigden in verschillende bevriende bonden, van commissies, enz. De heer De Jong zal een coucept maken voor de verdeeling van het bestuurswerk, mede in verband met het aft-reden, het vol gend jaar, van voorzitter, vice-voorzitter en secretaris-penningmeester. Op de volgende bestuursvergadering zal deze aangelegen heid nader aan de orde worden gesteld. Be sloten werd de Nederlandsche kampioen schappen vóór vertrek van de naar de Olympische Spelen vertrekkende athlefcen te doen houden, vermoedelijk op 2 en 3 Juli a.s. In verband met dezen vroegen datuh bleek het noodzakelijk, de kampioenschap pen voor dames en heeren te oombineeren. Aan de werklooze deelnemers(sters) aan deze kampioenschappen zal vrijstelling van inleggeld worden verleend, terwijl de toege treden bonden zal worden verzocht dit voorbeeld bij de voor-wedstrijden te volgen. Aan West-Duitschland zal nogmaals tele- grafisoh worden verzocht nog deze week een decisie te nemen over de data van de internationale wedstrijden. Waar de samen stelling van het binnenlandsch programma op deze data wacht, kan verder uitstel on mogelijk worden gegeven. Ingevolge het besluit van de j.l. Alg. Ver gadering benoemde het bestuur in de Hand bal-Commissie de heeren: J. Moorman, E. H. Huizinga, G. L. Walpot, Joh. F. de Jager en Schippers. Na bespreking van tal van zaken van meer huishoudelijken aard werd de verga dering gesloten. BOKSEN Een wet op het boksen. De gouverneur van Illinois heeft een wet onderteekend, waarbij het verboden is bokswedstrijden langer te laten duren dan tien ronden. Een uitzondering is gemaakt op het zwaargewicht, welke wedstrijden 15 ronden mogen duren doch alleen bij kampioenswedstrijden. Bij een bokswedstrijd gedood. Tijdens een bokswedstrij te Lemberg heeft een doodelijk ongeval plaats gehad. De middengewichtsbokser Godlewski die in den ring was getreden tegen Gross om het kampioenschap van het district, werd reeds in de derde ronde door een recht- sche op de kin gevloerd. Gross werd uitge roepen tot winnaar door technisch knock out. De bewustelooze Godlewski moest naar de kleedkamer worden gedragen. Even later konden de doctoren slechts deu dood constateeren. SCHAKEN De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De wedstrijd ZoeterwoudeVoorschoten was afgebroken in gelijken stand (44 en 2 afgebroken partijen). Deze afgebroken par tijen zijn thans door de arbiters beslist en Voorschoten heeft nu een kleine overwin ning behaald. Hier volgt nog de volledige uitslag J. van Os Jr. (V.)W. Demmendaal (Z.) 10 L. A. WaasdorpF. J. de Bruyn 01 J. J. BraggaarB. J. Wittenberg 1/21/2 N. v. d. EistE. v. d. Valk 1-0 A. 0. v. ter TooienH. v. d Poel 10 A. OudshoornW. Hoogzaad 01 E. WeiszP. v. d. Hoeven 10 J. DoekeeH. J. Staats 01 J. D. de GrootJ. Berk Azn. 10 L. OostergoG. Heemskerk 01 Totaal 5 1/2—4 1/2 Het 3e en het 4e bord werden beslist. De stand in deze groep is nu de vol gende: gesp. gew. gel. verl.voor-tegen p. Voorschoten 4 4 25.5^-14.5 8 Leidseh Sch.G. II-III 2 1 1 13-7* 3 Zoeterwoude 3 1 2 1614 2 Boskoop II 3 1 2 921 2 Leiderdorp 2 - 1 1 9.510.5 1 Philidor 2 2 7—13 0 Voorschoten neemt dus wel een sterke po sitie in. Reed8 een gelijk spel tegen L.S.G. II-III is voldoende voor Voorschoten om het kampioenschap te behalen. BILJARTEN Nederlaag-Wedstrijden te Alphen a. d. Rijn. De biljartvereeniging A.D.O. welke haar clublokaal heeft in het café „de Prins van Oranje", heeft een nederlaagwedstrijd geor ganiseerd, waarvoor een fraaie wisselbeker ie uitgeloofd. De uitslag van den gespeel den wedstrijd tusschen „De poort van Oleef" uit Leiden en A.D.O. te Alphen is als volgt: B. Tegelaar (P. v. Cl.) 138 14 27 Ö.85 R. A. A. Bijleveld (ADO.) 200 14 42 14.23 G. Tegelaar 200 29 31 6.89 A. van Rijsdam 83 28 9 2.96 W. T. K. 150 30 23 5.— L. Slootje# 114 29 15 3.93 Iterson 60 33 3 1.81 0. Randeraat 150 33 20 4.54 „I>e Poort van Cleef" 548 carb. ,,AJ).0." 547 carb. Mgr. A. J. N. Vermeulen t Gisteren is te Horssen overleden de hoogeerw. heer mgr. A. J. N. Vermeulen, pastoor aldaar. Pastoor Antonius Johan nes Norbertue Vermeulen werd geboren te Waalwijk den 21en October 1843. Hij bezocht de seminaries van het Bisdom den Bosch en werd priester gewijd den 15en Juni 1867. In 1868 werd hij be noemd tot kapelaan te Nijmegen (Par. H. Augustinus) waar hij verbleef tot zijn benoeming tot Pastoor te Horssen in 1886. Den 27sten Juni 1910 werd hij deken van het dekenaat Druten en in Decem ber 1911 door Z. H. den Paus tot Eere kamerheer benoemd. Eind December 1931 werd aan Mgr. Vermeulen op zijn verzoek eervol antslag verleend als deken. LETTEREN EN KUNST FRITZ HIRSCH NAAR BERLIJN? Naar de Berlijnsche bladen mededee- len, zou de ook te Leiden welbekende leider van het Fritz Hirsch Operette Ge zelschap benoemd worden tot directeur van het Schiller-theater te Berlijn. In aansluiting op dit bericht meldt de Haagsche correspondent van de „Tel.", 'dat in Haagsche kunstkringen inderdaad ernstig rekening wordt gehouden met de a.r. benoeming van Fritz Hirsch tot di recteur van het Schiller Theater te Ber lijn. De definitieve benoeming zou dezer dagen te verwachten zijn, doch dit zou niet beteekenen dat de Fritz Hirsch Ope rette uit Nederland zou verdwijnen, om dat de heer Hirsch waarschijnlijk zijn aandacht zoowel aan het Nederlandsche als aan het Duitsche tooneel zal wijden. Het zou n.l. een kwestie van zomer- en winterexploitatie zijn. In het Schiller- Theater worden des zomers hoofdzakelijk operettes opgevoerd. NIEUWE UITGAVEN. Het Gemeenlandshuis van Rijnland te Leiden. Door dr. E. H. ter Kuile. Van de hand van dr. E. H. ter Kuile, commies aan het Rijksbureau voor de Mo numentenzorg, verscheen een keurig opstel over het Gemeenlandshuis van Rijnland te Leiden. Nadat een antwoord is gegeven op de vraag wat Rijnland is, volgt een beschrij ving van het Gemeenlandshuis, gebouwd naar een ontwerp van Lieven de Key in 1596 en latere jaren. Al wat er aan sier lijks in dit oude gebouw gevonden wordt heeft de schrijver vastgelegd. Het is inte ressant en zeker de moeite van het lezen waard. Voor den vreemdeling is een beknopte beschrijving gegeven in het Fransch, Duitsch en Engelsch. N.V. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwijk. Sedert 18 Januari heeft een nieuwe combinatie de zaken der oude N.V. Ko ninklijke Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel overgenomen en voortgezet on der de bovengenoemde naaml. venn., welke op hare statuten intusschen dat. 30 Jan. de Kon. Bewilliging heeft ver kregen. Naar wij vernemen is de nieuwe fa briek, door de groote vraag naar echoe nen reeds op die capaciteit gesteld, wel ke als voorloopig maximum bij de op richting was aangenomen. De nieuwe zaak werkt met hetzelfde technische personeeL INGEZONDEN STUKKEN Gaat ook gij? Naar de Recollectie-oefening op mor gen, Donderdag, om 8 uur in de Hartebrug- kerkï Oud-Retraitanten, zoowel dames als Heeren, worden bij deze beleefd uitge- noodigd, want in onze gehouden retrai- ten was zeker een onzer voornemens trouw de Recollectie-avonden bij te wonen, daar deze oefening bij het eindigen van iedere retraite zoozeer is aanbevolen door de eerw. retraiteleiders, als een der beste middelen om de vruchten der retraite te bewaren en te versterken. Er zijn in onze stad een zeer groot aan tal oud-retraitanten en deze worden drin gend verzocht, juist in dezen H. Vastentijd, tijd van boete en versterving, deze oefe ning bij te wonen. Nu wij als goede Ka tholieken naar geen feesten gaan hebben wij toch zeker wel een plicht om deze Re collectie bij te wonen. Vooral verwachten wij de heeren die zullen deelnemen aan de te houden re traite van 5 tot 8 Maart a.s. voor gehuw den en ongehuwden. Nogmaals dankend, Hoogachtend, J. v. d. WEIJDEN, Secr. Recollectie-Comm. Uitgesproken: F.' J. F. M. Proot, handelaar in bouw materialen, te Leiden. Cur. mr. C. J. Goudsmit, te Leiden. De N.V. Kunsthandel voorh. 0. L. Ko- renhoff, koopvrouw te Leiden. Our. mr. H. R. Goudsmit, te Leiden. KATWIJK. Ziekenverpleging. De Katwijksche Zie kenverpleging hield haar jaarvergadering in de gemeentezaal. Bij de opening der vergadering herinnerde de voorzitter er aan dat de vereeniging binnenkort 25 jaar zal hebben bestaan. De secretaris bracht voor de 25ste maal het jaarverslag uit. Doov de verpleegsters zijn in 1931 6457 be zoeken afgelegd. In het wijkgebouw werden in 1931 9 verpleegden opgenomen, met 211 verpleegdagen. Ook werd in het verslag ge sproken van de oprichting van een Cen traio barak bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Het bestuur was van oordeel, dat het wijkgebouw aan de tol als Cen- traal-punt voor Katwijk moet blijven be staan. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester vernamen we dat er een batig scaldo is van ƒ868.51, Einde 1930 was zulks 1294.70. De begrooting voor 1932 geeft een eindcijfer van 5693.51. Een hiervoor benoemde commissie braoht een gunstig rapport uit over de boekhouding van den penningm. Deze werd dank gezegd voor zijn juist beheer. Het aftredende bestuurs lid de heer Meyering werd herkozen. Het bestuur deelde mede dat het 25 jaar be staan der vereeniging herdacht zal worden op Donderdag 17 Maart a.s. Aan het be stuur werd de regeling hiervoor opgedra gen. Na rondvraag sluiting der vergade ring. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een huis aangereden. Een vrachtauto uit Noordwijkerhout kwam bij het uitwijken voor een andere auto in aanraking met den gevel van het woonhuis van J. de L. in de Voorstraat, waardoor schade werd aange richt. Deze werd met onderling overleg ge regeld. VOORSCHOTEN. Gevonden. Eeen autoband; een broche; een hondenzweep; een driekante sleutel; een kinderhandschoen; 1/2 mud anthraciet. Weggeloopen. Een hondje. Geboren: Nicolaas Johannes, z. v. G. G. van Bemmelen en G. G. Lamboo. Ondertrouwd: A. J. Duijmaer van Twist 28 j. en A. M. Pierin 24 j. Ingekomen: P. de Lange, Valken- burgscheweg 9 van Leiden. C. Veloo, Val- kenburgschcweg 40 van Leiden. Vertrokken: L. Ruttkowski, naar Leiden. A. J. Duijmaer van Twist, naar Lisse. J. Veenstra, naar Opster'.and. J. Verhoef naar Schelluinen, H. Klop, naar Schelluinen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6