HET HUIS DER VERSPIEDERS DINSDAG 23 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aanrijding te Amsterdam, Gisteravond omstreeks half acht heeft op de Rozengracht bij de Prinsengracht te Amsterdam een aanrijding plaats gehad. Op dat tijdstip kwam een personenauto in de richting Dam met een matig gangetje aan rijden, toen de-ze moest uitwijken voor een slecht ziende man, die met een oude vrouw overstak. Aangezien de wagen bijna in bot sing kwam met enkele wielrijders, remde de bestuurder daarop krachtig, met het gevolg evenwel, dat dc auto slipte en een kwart slag maakte, waardoor het vehikel dwars op den weg kwam te staan, en den man een klap kreeg en tegen den grond werd gesla gen. Hij werd met een gebroken rechtonder- been en een bloedige wonde boven een der oogen o-pgenomen en is door den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging werd opgenomen. De vrouw, zijn bejaarde moeder, bleef on gedeerd. De aangeredene was de 42-jarige D., wonende aan de Prinsengracht. Aanrijding te Nijmegen. Gisteravond werd op den hoek van de Molenstraat en Waletraat te Nijmegen de directeur van het „Chicago'-Bioscoopthe- ater, aldaar, de heer W. A. B., door de luxe auto van den heer W. J. V„ toen eerstge noemde de straat wilde oversteken, gegre pen. De heer B. kreeg een gecompliceerde schedelbreuk en is in ernstigen toestand naar het Wilhelmina-ziekenhuis overge bracht. Van een auto geslagen en gedood. Gistermiddag heeft te Giesendam een droevig ongeluk plaats gehad. De van zijn werk teragkeerende. ongeveer 40-jarige ar beider Van Loon uit die gemeente, reed achter op een vrachtauto mede. Toen de wagen een poort door reed kwam de arbei der met- zijn hoofd in aanraking met een ijzeren balk en sloeg van de auto. De man was onmiddellijk dood. De ongelukkige laat een vrouw en een achttal kinderen onverzorgd achter. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Een zwaar gewonde. Op den onbewaakten overweg aaij den Dalweg te Zeist werd Zondagmorgen een auto gegrepen door een tramtrein, waarbij de bestuurder vrij kwam, doch een inzit tende dame zwaar werd gewond, zoodat overbrenging naar het ziekenhuis noodza kelijk was. De auto werd. zwaar bescha digd. BAGGERMOLEN GEZONKEN BIJ CASABLANCA. Twee Ned. opvarenden gered. Te Maassluis is bericht ontvangen, dat de baggermolen „Titan", gesleept door de sleep boot „Schelde" van L. Smit en Có,'s Inter nationalen Sleepdienst te Maassluis, bij de kust van Marokko in de nabijheid van Ca sablanca tijdens een zwaren storm Zaterdag is gekapseisd en gezonken. De beide run ners, Bernard en De Vos, beiden uit Maas sluis, zijn door de sleepboot gered. De sleep was op weg van Casablanca naar Lissabon. De- sleepboot „Schelde" werd beschadigd en verloor een reddingsboot. »Tel." Azijn-extract gedronken. Een tweejarig kindje van een mijnwer kersfamilie te Kohlberg bij Iverkrade, dronk in een onbewaakt oogenblik uit een flesch azijn-extract. Het kindje bekwam ernstige inwendige verwondingen en is na hevig lij den overleden. LOCOMOTIEF UITEENGEVLOGEN. Maandagmorgen, omstreeks 9 uur, stond er aan het station WuldeBaarle Nassau een Belgische locomotief onder stoom, om zijn werkzaamheden te beginnen. Het per soneel van deze machine had zich om een of andere oorzaak van de locomotief verwij derd, toen op eens een doffe knal weerklonk en de machine uiteen vloog. De slag was zoo groot, dat stukken ijzer van bijna 100 K.G. door de lucht vlogen en op een afstand van 200 meter een schoor steen van een huis verbrijzelden om daarna in een tuintje terecht te komen. De spoorrails werden uit den grond ge rukt en tegen de omliggende huizen geslin gerd. Stukken buis en bandijzer van de lo comotief hingen in het net van het elec- t-risch licht en de telefoon. De machine was in het midden opengereten over een breedte van circa één meter. De rails waren geheel verborgen, vermoedelijk door den sprong, welken de lomotief bij de ontploffing maak te. De slag werd op verren afstand gehoord. Persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor.. Verschillende menschen, die in de buurt aan het werk waren, liepen wel een nat pak op door ontspannenden stoom en water. De machine zal waarschijnlijk niet meer kunnen worden hersteld. GRIEP-EPIDEMIE IN HET GARNIZOEN VENLO. Honderdvijftig zieken. Onder de militairen van het garnizoen Venlo heerscht in hevige mate de griep, er zijn ongeveer 15 zieken. Door den garni zoenscommandant is in verband daarmede op advies van den geneeskundigen dienst het houden van zware oefeningen avond en nachtoefeningen afgelast, terwijl voorloopig geen marschen grooter dan 12 K.M. mogen gemaakt worden. De griepge vallen zijn van lichten aard, slechts in één geval werd opneming van den patiënt in het R.-K. ziekenhuis noodzakelijk geacht. HET DRAMA TE PUTBR0EK. Bloedsporen op de kleeren gevonden. Bij den officier van justitie te Roer mond zijn, als het „Hbld." goed is inge licht, de eerste deskundige rapporten van den heer Van Waegeningh uit Maastricht binnengekomen inzake het vreeselijke dra ma te Putbroek. Volgens deze deskundige zijn op de kleeren der verdachten en op de in beslag genomen schoenen bloedsporen van menschen waargenomen. DE MALVERSATIES BIJ HET LIMBURGSCHE GROENE KRUIS. Bijna f 10.000 verduisterd. De justitie heeft than6 een onderzoek in gesteld naar de malversaties, welke hebben plaats gehad bij het Limburgsche Groene Kruis. Thans staat reeds vast, dat voor een bedrag van bijna f 10.000 is verduisterd door den secretaris-penningmeester, die de wijk genomen heeft, terwijl men zijn verblijf plaats op het oogenblik niet kent. De ver duisteringen gaan terug tot 1920, aldus meldt het „Vad.". De gearresteerde kantoorbediende. De kantoorbediende H. B., van een firma uit de omgeving van Utrecht, die met een som van f 6200 voortvluchtig was en te Ber lijn is aangehouden, heeft bij zijn aanhou ding verklaard, dat hij voordien ook nog andere verduisteringen had gepleegd, in het geheel ten minste f 25.000. Een groot deel van de som van ruim f 6000 was nog in zijn bezit. Kerkdiefstallen. In de kapel van het Clarissenklooster te Vaals werden de offerblokken geforceerd en van hun inhoud beroofd. Op denzelfden dag trachtten de dieven tevergeefs de ze ven offerblokken in de parochiekerk te Vaals te forceeren, DE INBRAAK EN DE OPEN GASKRAAN. Nog geen opheldering. In aansluiting aan het reeds gemelde raadselachtige geval, dat zich Zaterdag avond in de Van do Wateringhelaan te Voorburg afspeelde, kunnen wij nog het vol gende mededeelen. Toen om half elf de schoonmoeder van den electricien L., mevr. K., binnendoor naar de woning liep om nog even naar de kinderen te gaan zien, nam zij een vrij ster ke gaslucht waar. Zij bemerkte, in de slaap kamer van de drie kleinen gekomen, dat het raam openstond, terwijl dit toen zij naar bed werden gebracht, gesloten was. Aan het openstaan van dit raam moet het toegeschreven worden dat het gas op de kleinen geen nadeeligen invloed heeft ge had: geen van drieën was bewusteloos; de dienstbode, die in een vertrekje aan de an dore zijde van het portiek sliep, echter wel. De door mevrouw K. gewaarschuwde bo venbuur, de heer Polder wist haar evepwel spoed ie bij te brengen en ook zij heeft geen nadeelige gevolgen van het gas ondervon den. Zij was dadelijk weer met de kinderen bezig. Aan de politie verklaarde de Düitscfhe dienstbode Annie S., dat zij om kwart voor tien de gaskraan aan den muur in de kou ken had dichtgedraaid en daarbij alles in orde had bevonden. Zij beeft daarop de kinderen nog geholpen en is naar bed ge gaan. Toen zij ontwaakte stond er een po litieman bij haar slaapkamer. De politie had daarentearen bij het onder zoek in de keuken bevonden, dat de gas slang van de fitting was afgehaald. Zoowel het bevestigen als losmaken van deze slang ging zeer stroef. Van afvallen kan dan ook geen sprake zijn. Bovendien was de muur kraan opengedraaid zoodat het gas door de gang zijn weg naar de slaapkamers vond. De kwestie van het open raam was ech ter nok nog een probleem. In de huiskamer vond men twee kasten die overhoop waren gehaald. Een kleine f 400 aan geld wordt er vermist. Nosr denzelfden nacht heeft inspecteur Alberda e*n drietal personen in hun wonin gen te Delft en Den Haag opgezocht. doch allen konden een voldoende alibi bewijzen. Tot dusverre taBt men in het duister. BERUCHT INSLUIPER C-EARRESTEERD. Kordate kantoorbedienden. Zaterdagmiddag zijn 'enkele kantoorbe dienden van de firma „Amilco", gevestigd aan de Scbeepmakershaven te Rotterdam, er in geslaagd in samenwerking met de po litie een beruchten insluiper op heeter- daad te betrappen en aan te houden. Het is de 36-jarige A. H., die in het po- litie-bureau aan de Groote Paauwensteeg is opgesloten. Bij de firma „Amilco", die haar kanto ren in genoemd pand op de 2e verdieping heeft, werd Zaterdagmiddag overgewerkt. Te half vier ongeveer ontmoette een der kantoorbedienden, de beer S. A. Nieuw- veld, op de trap een onbekenden man, die op zijn vraag wat hij kwam doen, naar een meneer Muller vroeg. De heer Nieuw- veld antwoordde, dat deze meneer hem onbekend was. Een tijdje later hoorde men benedon aan een slot morrelen en weer ging de heer Nieuwveld eens poolshoogte nemen. De onbekende verliet bij zijn ver schijnen bet pand, doch de heer Nieuwveld, wiens achterdocht was opgewekt, besloot den man te volgen. Hij stelde zich verdekt op achter de borstwering van de Leuve- brug en zag even later den onbekende weer het kantoorpand binnen gaan. Hij volgde hem en wierp de deur achter zich in het slot. Twee andere kantoorbedienden van de firma „Amilco" voegden zich bij hem en de insluiper begreep, dat het hoog tijd werd om weg te komen. Hij duwde dc kantoorbedienden, die om hem heen waren gaan staan, van zich af en rende de trap af. De heer Nieuwveld nam echter een sprong naar beneden en kwam boven op den insluiper terecht. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij de onbekende dreigde met een revolver te zul len schieten en gevaarlijk met oen groot breekijzer in het rond zwaaide. Het gelukte UIT DE RADIO-WERELD Programma van Woensdag 12 Februari. Huizen, 298 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen. S.00 Lezen u. d. Schrift. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 Concert door het Dameskoor v. d. NCRV. 10.30 Voor de Zieken. 11.00 Harmoniumconcert door M. F. Jut- jaanz. Mevr. v. Neerdcn-Ongers, sopraan. 12.15 Solistenconcert. Mevr. C. van Ba- venzwaay-Möilenkamp, zang; H. Hermann, viool; H. v. d. Horst Jr., cello; Mevr. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.30 Lectuur-bcspreking. 3.00 Concert door G. Beths, viool; FL Visscher, altviool en viool; P. Halsema, piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Voor de Landbouwers. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Voor de Ouderen. 9.30 Een avontuurlijke reis der Familie N. R. 'PJaver. Tot 11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. V.A.R.A.-uitzendingen. 10.00 V.P.R.O. 6.45—7.00 Gymnastiek 7.30—7.45 Idem. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Concert door het Amsterdamscih Solistenkwintet. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Vervolg concert VARA-Tooneel en Willem van Oappeüen. Joh. Jong, Jiano. 12.00—1.45 Concert door het VAR A-Sep tet o.Lv. Is. Eyl. 2.15 Voordracht. 3.00 Solistenconcert. 3.30 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoonplaten. 5.30 Concert door het VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. 7.30 Uitz. door den Alg. Ned. Geheelont houders-Bond, m.m.v. het VAR A-Septet. 7.30 Moderne Muziek. Berthe Seroen, zang; Ph. Busch,piano. 8.00 „Tyl Uilenspiegel" van Ch. Decester (Opvoering door het Groot Vol'kstooneeï). 9.30 Concert door het VA'RJA-Orkest o.l.v. H. Wiggelaar. 10.00 Wakker en Tropenduit. 10.15 Vervolg concert. 11.1512.00 Vervolg concert door het VAR A-Orkest. den drie kantoorbedienden ten slotte den man te overweldigen, waarna zij de politic waarschuwden. Twee agente» hebben den man daarna naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg overgebracht waar al spoedig bleek dat men een goede vangst gedaan bad. A. is een berucht insluiper, die reeds verschillende veroordeelingen heeft gehad en pas een half jaar geleden uit de gevan genis ontslagen is. Hij pleegt zeer brutaal te werk te gaan, geeft zich op kantoren uit voor een zoon van den directeur en is er reeds dikwijls in geslaagd de mensohen op die manier te intimideeren om daarna zijn slag te slaan. Bij fouilleering werd op hem een acto- tasch gevonden, volgepropt met allerlei in brekerswerktuigen. Een revolver had hij echter niet in zijn bezit. Voorts zijn op hem gevonden een blauw geëmailleerde sigarettenkoker, een dito aansteker, een imitatie-paarlen dasspeld, een ring met een imitatie-briljant, een ring met een afbeelding van St. George met den draak, een stuk geknipte trouwring met de initialen J. v. d. B. en een Lipssleu- tel M. 113, alle voorwerpen over de her komst waarvan de polite gaarne inlichtin gen zou ontvangen. Bij zijn arrestatie heeft de man nog ge tracht een visitiekaartje te laten verdwij nen door hot op te eten. De resten heeft men weer te voorschijn weten te brengen. Hiernaar wordt nog een onderzoek inge steld. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Het Northern Orkeei. I.35 Orgelconcert door T. W. North. 2.45 Uitz. voor de scholen. 3.50 Hot Bournemouth Stedelijk Orkest o.l.v. Sir Dan Godfrey met solisten. 5.05 Cinema-orgelooncert door Reginald Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Engelsghe liederen te zingen door J. Morel. 8.15 Het BBO-Symphonie-orkest o.l.v. Adrian Boujt; Cortot, piano. II.05—12.20 Dansmuziek door Sydney Kyte en zijn Orkest. „R a d t o-P aria", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Idem. 9.05 „De barbier van Serilla" van Beau- marchais. Orkest met solisten. Leiding: Eugene Bigot. Kalundborg. 1153 M. 11.20—1.20 Concert door het Orkest van Wivex. 2.204.20 Concert door het Orkest van Mogens Hansen. 4.204.50 Gramofoonplatenconcert. 7.20 Deensche liederenconcert. 9.05 Chr. Ponlsen, klarinet. 9.3510.20 Werken van Fini Henriques, door het Radio-Orkest oi.v. Launy Grön- da-hl. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Concert uit Hamburg. 11.20 Uitz. van Breslau. 12.25—1.50 Concert. 4.205.20 Concert. 7.50 Concert door het Werag-Orkeat o.l.v. Buschkötter. Cecilia Hansen.riool. Tot 11.20 Dansmuziek. Alfred Beres cn zijn Dansorkest. Brussel 509 en 339 M. 508 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Dansmuziek. 8.20 Concert door Mandoline-Orkest. 9.20 Concert in „Oud-België" te Brussel. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Concert van Gramofoonplaten. 8.20 Instrumentaalconcert. 9.20 Vanuit de Memlinczaal tc Antwer pen; Concert. B ome, 441 M. 8.20 Opera-uitzending. Een nachtelijke ontmoeting. Gisternacht omstreeks 12 uur werd de heer J. D. uit Leur aan het eind der Ba ronielaan te Breda door een als heer ge kleed persoon verzocht van zijn fiets te stappen om hem te helpen zoeken naar een zwakzinnige, die ontsnapt was. De heer D. voldeed aan dit verzoek en volgde den man het Bosch in. Daar de man op hem geen al te betrouwbaren indriik maak te, was hij op zijn hoède. Plotseling hoordo hij een verdacht gefluit, waarom hij even staan bleef. De ander, die dit bemerkte, draaide zioh om en terwijl hij een ploer- tendooder uit zijn zak haalde, zoi hij: Als hij gevaarlijk wordt, geef ik hem hierme© een klap op zijn kop. De achterdocht van den heer D. word nu nog grooter. Dit bemerkte de andere, die vroeg: „Ben je soms bang?" Tegelijkertijd sprong hij op den heer D. toen, en wilde hem een slag met den ploertendooder toe brengen. Deze sprong echter achteruit en gaf zijn aanrander een trap, waarop deze viel. Van deze gelegenheid maakte de heer D. gebruik om op zijn fiets te springen en ijlings weg te rijden. Door de duisternis in het bosch was 't hem, naar het „Vad." meldt, niet moge lijk een signalement van den dader op te geven. Gistermorgen heeft hij aangifte gedaan bij de gemeen te-poli tie te Etten— Leur, die de zaak in handen heeft gesteld van de politie te Ginneken, daar deze ver moedelijke overval in het Mastbosch heeft plaats gehad. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 34) Haar eenzaamheid en haar verlangen naar kameraadschap en sympathie deden haar gedachten weer uitgaan naar Jasper Benham. Zij was verrast dit bij zichzelf to ontdekken. Maar zij kon toch die ge dachten niet van zich afwerpen en zij zocht in zichzelf naar een verklaring. Als zij den eenen man wantrouwde en zich ondanks alles tot den anderen aangetrokken gevoel de, was dat dan niot het gevolg van een diepe, instinctieve waarheid Het was in strijd met de dingen die ze over Jasper had gehoord. Maar als hij een slecht mensch was, waarom zou ze dan zoo voortdurend aan hom denken nu ze hulp noodig had Zo was in twijfel en in onrust en ze liep doelloos in den tuin te dwalen, kijkend naar de viooltjes, hier en daar terloops wat onkruid uittrekkend of een bloem die tovecl hing met een stokje steunend. Het geluid van voetstappen schrikte haar plotseling op. David Barfoot stak het grasveld over, de zeis over den schouder, een bruinen stroohoed boven zijn gebruind, tanig gezicht. Nance glimlachte tegen den ouden man. Het was een vriendelijke glimlach in do plotselinge behoefte om iemand sympathie te geven. Het had 's nachts geregend en het hooge gras was rijp om gemaaid te wor den. Ik heb het gras graag kort, David. Nance had een manier om tegen hem te. praten dat hij haar beter verstaan kon dan iemand anders. Ik zal het scheren om zoo te zeggen weest u maar gerust. Hij zette de zeis aan en begon te maaien met lange, regelmatige streken en de zwaaiende beweging van zijn armen en schouders had éen zeker soort gratie. Nance ging op het terras zitten en keek naar hem. Er was iets rustgevends in de gelijkmatige, zwaaiende beweging. David was geen spraakzaam man, maar hij had zijn conversabele buien. Mooi weer voor den oogst. Ze zullen voor eind Juni kunnen hooien. Misschien laten de Franschen ons nog wel met rust. Nance luisterde belangstellend. Het was puur toeval dat David juist hier gekomen was en begon te praten over dingen waar zijzelf van vervuld was. Hij begon te vertellen over zijn familie leden, arme menschen die ean harden strijd om 't bestaan voerden, een kommervol le ven vol ontbering leidden en veel kinderen hadden. Misschien hebt u wel eens van mijn zuster gehoor. Sus Barton. Dertien kinde ren en haar man met de koorts op bed. Slechte tijden, miss. Als de rijke lui niet een handje hielpen.. Dertien kinderen, David?.... Ja dertien en de veertiende op komst. En Jim ziek. Het was een geluk voor Jim Barton dat hij altijd bij de Benhams ge werkt heeft. Dat is goeie landadel, die Ben hams. De oude Squire vloekt als een ket>- termaar een hart van goud, miss.... Master Jasper is ook een beste jongen. Is dat die mr. Benham op wien ze dien nacht hier in de laan geschoten heb ben Ja miss. Er is adel en adel. Je hebt er harde lui onder die een arm mensch niets gunnen. Master Jasper is een goeie kerel. Niet dat hij een loopje met zich laat ne men: het is een lastige baas voor schooiers en luilakken. Nance was een oogenblik verbluft. Na een korte pauze zei ze: Ik heb leelijke dingen gehoord van mr. Benliam, David. Ze sprak zacht, maar David keek naar haar mond. Hij ving haar woorden op en antwoordde er op. Bent u nu heelemaal, miss? Ik heb heel wat anders geboord: er kan op de be zittingen van Rush Heath geen man of vrouw of kind ziek zijn, of Master Jasper weet er van. Hij is beter op de hoogte dan de dominee. Hij houdt geen preeken tegen de menschen maar hij helpt. En wat meis jes betreftgeen fatsoenlijker jonge man in de heele streek. Miss. Altijd vrien delijk cn aardig, maar iets anders nooit, niet het minste. Nance bloosde, niet heelemaal tenge volge van Davids woorden. Je schijnt heel wat van mr. Benham te weten, David. Zeker. Je hoort een heeleboek zoo in de streek. Ik hou van zoo'n f linken, aardi- gen jonker. Hij zal later een flinke opvol ger van zijn vader worden. Is het waar dat mr. Benham verloofd is met zijn nicht, David? Met haar? U bedoelt miss Benham van Beech Hill ik weet niet waar ze woont. Met die? Niks van bekend hoor. Z© zou zelf wel graag willen, dat zeggen ze allemaal. Maar ik geloof niet dat zoo een knappe, vroolijke jongen die leelijke, zure juffrouw hebben wil. Hij kan wel wat beters krijgen, al heeft ze een hoop duiten. Maar daar zit-ie zelf ook niet om verlegen. Enfin, het zijn onze zaken niet Darid. De oude man gromde iets onverstaan baars. Wat hij dacht vond hij niet noodig om uit te spreken. Zijn woorden bleven niet zonder invloed op haar. De laatste dagen was er een gloeiende wrok in haar gekomen. Da vids woorden deden hem uitbarsten tot onweerstaanbare rebellie. Ze liet David bij zijn werk en ging rechtstreeks het huis in. Ze wist dat haar vader in zijn studeerka mer was en haar twijfelingen dreven haar om van hem antwoord te verlangen op verschillende vragen die haar kwelden. Durell's geheimzinnigheid, de Rothan's mysterieuze aanwezigheid, de kwaadspre kerij over Jasper Benham, al die dingen maakten tezamen den indruk op haar van een spiegel vol kronkels en bochten, waar in de werkelijkheid vaag en verdraaid werd weerkaatst. Nance ging zachtjes de trappen op en raapte al haar moed bijeen voor 't onder houd met haar vader. Het huis scheen angstwekkend stil toen zij de lange, bruine bovengang doorliep en aan de deur van haar vaders kamer klopte. Ja? Mag ik binnenkomen, vader? Jawel Anthony Durell had een oude kamerja pon aan en zat aan de tafel met verschei dene boeken opengeslagen voor zich en een vecren pen in de hand. Hij leek in ernstige studie verdiept en zijn blik verried dat hij deze stoornis niet aangenaam vond. Wel, wat is er? Ze sloot de deur: Ik moet u spreken, vader. Hij fronste de wenkbrauwen en legde zijn pen in den vouw van een opengeslagen boek. Wat heb je Over het etenof potten en pannen? Neen het is over dingen die mij dwars zitten. Meisjesklets natuurlijk. Zijn ongeduld en onvriendelijkheid wek ten een weerstand in haar die haar aan vuurde. De Chevalier de Rothan.... waarom komt hij hier in huis? Durell leunde terug in zijn stoel en strekte zijn boenen uit onder de tafel. Wat heeft dat met jou te maken, Nance Ik wil weten waarom u hem hier in huis haalt. Zoo Ik mag hem niet. Ik vertrouw hem niet. Ik heb een gevoel dat we in zijn macht zijn. Durell keek haar met spanning aan, maar zoi op onverschilligen toon: Malligheid Er kwam een blos op haar gezicht en ze ging met vuur en zonder hapering voort: Vader, ik voel dat hier in huis dingen gebeuren, die u goedvindt voor mij verbor gen te honden. Dat is niet in den haak te genover mij; niet eerlijk (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9