DINSDAG 23 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Febr. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut to De Bildt: Hoogste barometerst.: 778.9 te Blacksod. Laagste barometerst.: 757.3 te Yardo. Verwachting tot den avond van 24 Febr.: Matige Westelij ke tot Noordelijke wind. Zwaar be wolkt tot betrokken Waarschijnlijk eeni- ge regen of natte sneeuw. Later iets kouder. Ofschoon de hooge drukking iets afnam kan nog geen verandering in den alge- meenen toestand worden verwacht, omdat de barometer op IJsland weer een flinke stijging vertoont en het in Scandinavië weer veel kouder wordt, terwijl de de pressies op den Oceaan eerder naar het Noord-Westen dan naar IJsland schijnen te trekken. Door het afnemen van de de pressie in het Noord-Oosten is de krach tige wind in het Oostzeegebied bedaard. Ook in Frankrijk is nu de bewolking bijna overal zwaar, maar neerslag van beteeke- nis viel alleen te Kinn aan de Noorsche kust. Bij voortgezette drukstijging in Noord-Scandinavië kan ook hier te lande weer eenige koude doordringen, terwijl de kans op regen of natte sneeuw toeneemti LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.: Van Dinsdagnamiddag 5.54 uur tot 6.33 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 24 Februari voorm. 4.20 uur en nam. 4.45 uur. LEIDSCH CRISIS-COMITE. DENKT AAN DE WOENSDAG COLLECTE. Bij het Leidsch Crisis-Comité komen nog steeds vele aanvragen om hulp binnen. In totaal zijn reeds 1251 aanvragen behandeld. In' ruim 900 gevallen is reeds e-en beslis sing genomen. Dank zij de hulp en mede werking, welke het comité van verscheide ne zijden ma.g ondervinden, kon veel leed worden verzacht en ook verval tot armoede worden voorkomen. Veel geld is echter noodig. Op blijvende hulp van de burgerij moet kunnen worden gerekend. Wij wek ken u dan ook allen op om de Woensdag- collecte te -blijven gedenken. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Hedenmorgen is de heer H. M. J. Janssen, commies bij de Ned. Spoorwegen alhier, in de 1ste klasse wachtkamer door chefs, col lega's en verder personeel gehuldigd ter ge legenheid van zijn veertig jarig jubileum in dienst bij de Ned. Spoorwegen. Velen hadden zich in de wachtkamer ver zameld. toen de jubilaris met echtgenoote en kinderen werd binnengeleid. De stationschef, de heer S. van Gijn, was de eerste woordvoerder en herinnerde er aan, hoe hij met den jubilaris militair tele grafist is geweest. Na gewezen te hebben op de vele veran deringen, die er in die veertig jaar hebben plaats gehad, bood spr. als aandenken een fraaie schemerlamp aan, een mand b'oemen voor de echtgenoote van den jubilaris en een album, bevattend de namen der schen kers. Nadat vervolgens nog het woord was ge voerd door den chef-commies, die sprak over de broederschapsgedachte en colle gialiteit, dankte de heer Jansen met enkele welgekozen woorden voor de hem en zijn vrouw gebrachte hulde, alsmede voor het fraaie aandenken aan dit jubileum. R. K. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel". De afdeeling Leiden van bovengen, ver eeniging hield in „den Burcht" hare maan- delijksche vergadering, die te ca. 9 uur door den voorzitter, den heer Fr. Dries- sen, met gebed wordt geopend, waarna hij alle aanwezigen welkom heet, in het bij zonder den Bondsbestuurder, den heer C. G. Bekkering, die dezen avond kwam spre ken over het ingediend wetsontwerp, de rechtspositie der handelsreizigers rege lend. De notulen der jaarvergadering werden voorgelezen en onder dankzegging aan vaard. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken en mededeelingen wordt bekend ge maakt, dat wederom een nieuw lid tot de afdeeling is toegetreden en dat de geeste lijke adviseur verhinderd is dezen avond aanwezig te zijn. Door den voorzitter wordt daarna een voorloopige verantwoording gedaan over den op Zondag 7 dezer gehouden feest avond, waaraan een batig saldo te boeken zal zijn en hetwelk aan hot V. O. F. der vereeniging geschonken zal worden. Daarna verkreeg de heer Bekkering het woord, die een klare uiteenzetting gaf van het jarenlang geduurd hebbende voorspel en het verder verloop, hetwelk tenslotte geleid heeft tot indiening van het wets voorstel en dat er ook nu nog niet bij stil gezeten kan worden, want hoewel wij te vreden zouden kunnen zijn, als de wet, zooals zij is ingediend zou aangenomen worden, valt nu reeds tegenwerking te be speuren zooals van werkgeverszijde en eenige Kamers van Koophandel, waaronder die van „Bijniand' te Leiden. Na een aandachtig genoor werden door vijf heeren vragen gesteld omtrent het wetsontwerp, die allen naar wensch be antwoord werden. De voorzitter was dan ook de tolk der geheele vergadering, toen hij den heer Bekkering dank bracht voor het uiteenge zette onderwerp. Voor deelname aan den Stillen Omgang naar A dam in den nacht van 5 op 6 Maart met de Vereemgmg gaven zich 4 heeren op terwijl een zestal anderen er meer voor voelden met het Genootschap op te trek ken. Van de rondvraag wordt nog door een paar heeren gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering op gebruikelijke wijze sloot, om daarna nog even over te gaan in gezellig samenzijn, de Gestichten werd het woord gevoerd door Orgelbespeling Kees Stolwijk. Morgenmiddag van 34 uur zal de 13- jarige Kees Stolwijk uit Woerden in de kloosterkerk der Paters Franciscanen aan den Haagweg een orgelconcert geven. Ver- 'schil.ende zware nummers staan op het pro gramma. Belangstellenden in het kunnen van dezen jongen organist hebben vrijen toegang. Zooals wij vorig jaar bereids hebben me degedeeld is de jeugdige Stolwijk benoemd tot organist van de Paterskerk te Woerden. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5518. Louis de Beer, Sas- senheim, Rusthof laan 5, bloembollenkwee- ker. De zaak is verplaatst naar: Hoofd dorp (Haarlemmermeer) Martkplein 16. Opheffingen. 477. J. A. Kohschulte, Leiden, Haarlemmerstraat 72, manufactu- renhandel. 483. Kohschulte's Bedden en Tapijt magazijn „De Twee Witte Zwanen", Lei den, Haarlemmerstraat 70. Vereff.: B. F. A. Kohschulte, Leiden. Nieuwe inschrijving. 5924. J. P. M. Balet, Leiden, Zoeterwoudscheweg 13, Agenturen, verkoop glas, porcelein, aarde werk. E.: J. P. M. Balet, Leiden. Vereeniging De Ambachtsschool. Voor het eerste leerjaar van de Am bachtsschool aan den Haagweg hadden zich dit jaar 249 leerlingen aangemeld. Na gehouden toelatingsexamen konden de volgende 124 dadelijk worden toegelaten: Machinebankwerkers en Autoherstellers: W. J. H. Aniba, Corn. Barthen, J. W. v. d. Berg, M. v. Berkel, A. P. Blok, P. J. Boot, H. ten Braak, A. P. Brandhorst, W. M. de Broeder,- Corn, du Croix, Joh. v. Damme, P. Del ver, W. v. Ek, G. H. Heijnes, Adr. Hogenes, W. Jongejan, W. Keereweer, B. de Kier, G. J. Kuhn, D. P. Kuijvenhoven, P. Laven, H. v. Leeuwen, A. Lit, S. v. Maa- nen, M. v. d. Meer, W. Monfils, Karei Mors man, G. E. v. Nierop, Jac. Nuijen, W. M. A. Cppelaar, G. L. Palm, G. M. Parlevliet, Jac. Piket, H. A. Prent, A. W. Prrns, W. Reichwein, Lod. v. Rosendaal, N. W. Schou ten, A. J. Simonis, Joh. Jac. Sloos, Joh. v. Sonsbeek, P. v. d. Steen, Dav. Teske, Joh. v. Tongeren, Joh. Valentijn, Th. v. d. Veer, P. H. Verkerk, L. C. J. A. Volkers, H. de Water, C. J. v. Weeren, J. A. Willemsen, Jan Wouterlood, Com. Ant. Wijsman, Ger- lof Zoethout. Electriciens-instrumentmakersC. Baart, W. J. M. Bertels, Aiidries Bey, A. Breedo- veld, C. van Egmond, J. Evers, Joh. Jas. Flamman, D. Flippo, Joh. Freeke, J. Gijs man. E. de Heer, W. J. Hensing, C. KI. Hoogeveen, J. L. Kanbier, P. Koeken, C. Koster, G. R. E. Kuijntjes, J. N. C. van Leeuwen, C. J. van Leeuwen, H. D. Lin- schoten, S. P. Loovens, C. v. d. Meer, Abr. de Meij, J. de Roo, H. Schoo, B. Schoote- meijer, P. G. Spierenburg, Joh. Taverne, Leo van Veggel, B. E. Zondervan. Timmerlieden: J. W. Beijersbergen, J. R. Bouwer, Christ. Briejer, C. v. d. Broek, W. L. Dekker, J. A. A. v. Dongen, P. v. Dijk, L. P. de Groot, P. de Groot, G. B. F. Hoos, C. Hoogweg, J. Hoos, Ch. Th. v. d. Horst, P. J. v. d. Hoven J, Jongeleen, Th. J. Ketel, D. Nagtegaal, S. Nijeboer, P. Oudshoorn, W. Post, A. J. M. v. d. Ruit, C. Smit, TK Stikvoort, M. de Water, A. de Wolf, H. Zandvliet. SchildersB. A. Devilé, P. J. J. Duin dam, Jac. Klinkhamer, J. Kosto, M. G. Link, D. Munnik, W. de Boode, F. D. Schoonenberg, I. J. Schoonenberg. Meubelmakers: J. van Beelen, J. G. J. Rodenburg, Wilh. Schouten, D. W. Visch, H. J. v. d. Woerd. Wanneer de nieuwbouw van do school aan den Haagweg gereed is zullen weder om 60 leerlingen geplaatst kunnen worden. Gistermorgen heeft de heer E. van Dijk. adjunct technisch ambtenaar aan de ge stichten Endegeest enz., officieel afscheid genomen van den dienst wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd. De heer van Dijk, die te ongeveer 11 uur met zijn echtgenoote en drie zoons in de conversatiezaal arriveerde, werd daarbij het eerst toegesproken door den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, die den scheidenden functionaris de zilveren me daille der Oranje Nassau-orde overhandig de. Namens de Oommissie van Beheer over de Gestichten werd het woord gevoerd door den heer mr. A. J. Romijn, wethouder van Sociale Zaken. Verder voerden nog het woord de genees heer-directeur, dr. Muurman en namens de werklieden de heer M. Passchier. Aan het einde dankte de heer van Dijk voor de tot hem gesproken woorden. Gisteren hield de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Vereeniging tot het op richten en instandhouden van herstellings oorden voor Handels- en Kantoorbedien den, Handelsreizigers en Handelsagenten haar jaarvergadering in „De Harmonie". Tot voorzitter werd herkozen de heer Joh. Brouwer, terwijl mej. B. C. van Hal deren tot algemeen secundus werd geko zen. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer F. W. Kooning, ontleenen wij, dat het aanbal contribuanten, dat bij de op richting der afdeeling (7 November 1930) 34 was, op 31 December 1931 was gestegen tot 79. Het bestuur kan met dit in het eer ste jaar verkregen resultaat tevreden zijd. Het verslag besluit met een dringend be roep op de leden in 1932 het bestuur ter zijde te staan in het aanbrengen van »e- den, begunstigers of donateurs. Alleen met aller medewerking zal de afdeeling kunnen blijven groeien en bloeien tot heil van de zieke en zwakke collega's. De heer J. Veenstra alhier, is benoemd tob onderwijzer aan de Hubêrtus de Wilde Muloschool te Den Haag. Gistermiddag omstreeks 2 uur is de 59- jarige A. B. op de Haarlemmerstraat voor den winkel van de firma v. d. Stok op het trottoir gestruikeld en door een der rui ten geslagen. Hij liep verscheidene snijwon- den op en werd in het Acad. Ziekenhuis verbonden. Wegens plaatsgebrek konden eenige be richten, alsmede het verslag der Fritz Hirsch-Operette, heden niet worden ge plaatst. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Eenige onderzoekin gen over paramagnetisme", de heer E: C. Wiersma, geboren te Naaldwijk. Geslaagd Taalkundig Candidaats-examen Indologie de eher R. Kijlstra (Amersfoort); Econom. Candidaats-examen Indologie de heer D. F. Uhlenbcck (den Haag); Doctoraal-examen geneeskunde de heeren N. C. J. Steffelaar (Haarlem) en L. Provó Kluit (Wassenaar). LAATSTE BERICHTEN DE TENTOONSTELLING IN „Z0MERZ0RG". De opening. Hedenmiddag had de officieele opening plaats. Van het hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur waren aanwezig de voorzitter, de heer E. H. Krelage en de secretaris, de heer II. J. Voors. Ook wa ren aanwezig wethouder Romijn, ir. Vol- kersz, directeur der Tuinbouwschool te Lisse, de heer J. Ballego, voorzitter der afd. Leiden der Mij. voor Tuinbouw eu Plantkunde. De voorzitter der afd. Leiden, de heer F. van Egmond nam het eerst het woord en verwelkomde de gasten, op de eerste plaats de vertegenwoordigers van het hoofdbestuur. Spr. weet, dat het H. B. deze tentoonsteling een warm hart toe draagt. Hartelijk dank bracht spr. aan de in zenders. Om op een tentoonstelling in te zenden is in deze tijd een groote opoffe ring. Als u straks in de zaal komt, zult u zeggen: malaise in het bloembollen vak 1 Geen sprake van. Zij hebben getoond, dat zij mannen zijn, die ideëele opvattingen hebben over het vak. Dit valt ten zeerste te waardeeron en zij zullen er geen spijt van hebben. Onze tentoonsteling staat in het teeken van het 50-jarig bestaan der afdeeling. Er heeft in deze laatste jaren een groote vei- andoring plaats gegrepen, ook in het bloembollenvak. Als we tien jaar verder zijn, zullen alle bloemen, die thans in de winkels staan, door nieuwe soorten ver- vangen zijn. Is het dan geen vak, dat toe komst heeft. Spr. huldigde nu den heer Vlieland, die 45-jarig besturslid en 40 jaar secretaris der afdeeling was. Zijn toewijding is zoo groot, dat een jongeman het niet zou kun nen verbeteren. Hij is alle Jaren ge weest de ziel, de motor van de vereeni ging. Het verheugt allen, dat de heer Vlie land dezen middag in ons midden kan zijn. Zijn ijver is zoo'n waarborg voor het wel slagen van de tentoonstellingen, dat wij hem niet kunnen missen. Als bewijs van erkentelijkheid bood spr. een prachtig bloemstuk van tulpen aan. (Applaus). Vervolgens sprak de heer Krelage. Als deze afdeeling een tentoonstelling oi- ganiseert. heerscht er vreugde in het bloembollen vak, omdat er altijd wat moois is te zien en speciaal bij deze gelegenheid nu de afd. haar 50-jarig bestaan viert. De afd. is steeds irx activiteit toegenömên eii daarvoor brengt spr. namens de Alg. Ver. hartelijk dank. Hoe zou het ook anders kunnen, waar de afd. beschikt over zulke toegewijde bestuursleden als secretaris Vlieland. Spr. hoopt, dat hij nog vele ja ren aan het vereenigingsleven zal deelne men. Met den wensch, dat de toekomst der afd gunstig moge zijn, verklaarde spr. de ter^fonsteling geopend. Weth. R o m ij n bracht, namens B. en W. van Leiden, de gelukwonschen over. Tusschen Leiden en de Bollenstreek be staan nauwe banden en hot streven der vereeniging verdient alle waardeering. Speciaal wenschte spr. geluk den heer Vlieland en verheugde zich, dat een burger van Leiden zoo'n vooraanstaande plaats in deze vereeniging inneemt. (Ap plaus). Een telegram van gelukwenseh was in gekomen van de Kamer van Koophandel en van den Burgemeester van- Oegstgeest. De heer B a 11 e g o sprak namens de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. De afdeelin- gen hebben altijd hartelijk samengewerkt. Deze tentoonstelling overtreft in schoon heid de vorige. Spr. uitte den wensch, dat het de afd. nog vele jaren goed zal mogen gaan. Een hartelijk woord richtte spreker ook tot jubilaris Vlieland, die ook een werkzaam lid der Maatschappij is. De heer G al j aard. voorzitter der Leidsche Tuiniers- en Bloemistenvereeni- ging, sprak eveneens een woord van ge lukwenseh. De heer R o e st sprak namens de jury zijn waardeering voor deze tentoonstelling uit: do heer Mater namens de Leidsche vereeniging van oud-leerlingen van tuin- bouwcurssen. De Voorzitter dankte de sprekers. In 1S82 werden in Oegstgeest gekweekt 14 II.A. bloemen en bij het laatste landbouw- verslag 106 H.A. Wel een groote vooruit gang dus! Spr. hoopte, dat het wereld ver bruik moge toenemen. De heer Vlieland dankte voor de vrien delijke woorden tot hem gericht. Bij zijn werk heeft spr. steeds voor oogen gehad het voorbeeld van den ouden heer Krelage. Hierna werd de tentoonstelling bezich tigd. BINNENLAND. AANRIJDING MET D00DELIJKEN AFLOOP. Hedenmorgen reed een vrachtauto gela den met vee cn afkomstig uit Borculo in de Biltstraat te Utrecht nabij de Witte Vrou wenbrug. De veewagen wilde een vuilnis auto passeeren, doch de bestuurder zag plotseling een andere auto voor zich. Hij gaf vol gas om een aanrijding te voorko men en inderdaad gelukte dit. Een wiel rijder reed nu plotseling voor zijn auto en het bleek niet mogelijk te zijn een aanrij ding met den fietser te voorkomen. Het slachtoffer, de 24-jarige Singerling uit Zui len kreeg alle wielen over het lichaam en was op slag dood. De politie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag. JEUGDIGE INBREKERS. Het is de Almelosohe politie gelukt, de hand te. leggen op een 5-tal personen, die verdacht worden, den laatsten tijd te Al melo een reeks van inbraken te hebben ge pleegd, voornamelijk in gebouwen, waar de bewoners afwezig waren. Het eerst werd gearresteerd de 17-jarige J. Z., daarna de 16-jarige H. K., die des avonds laat op ver dachte wijze door een agent van politie wer den aangetroffen bij een fabriek. Na een langdurig verhoor bekenden zij betrokken te zijn geweest bij verschillende diefstallen van den laatsten tijd. Het verdere onder zoek bracht de politie op het spoor van nog 3 andere jongens, de 16-jarige J. H. N., de 20-jarige J. T. en de 19-jarige A. J. G. Bij de verschillende inbraken is een totaal van ongeveer f 300.— ontvreemd. Volgens de jongens, die bekenden, zijn de bedragen onderling verdeeld. HEVIGE BRAND TE KOEDIJK. Hedennacht heeft een herige brand ge woed in het café van den heer J. Oud, ge legen nabij de spoorweghalte St. Pancras te Koedijk. Het 9-jarig zoontje, dat den brand het eerst ontdekte, waarschuwde on middellijk zijn moeder, die haar 9 kinderen in veiligheid wist te brengen door te vluch ten door een luik. Allen werden in nachtge waad ondergebracht bij buren. De heer Oud zelf wAs afwezig, daar hij werkzaamheden verrichtte aan de spoorlijn te A'kmaar. Of schoon de brandweer spoedig ter plaatse was, kon niet worden verhinderd dat het café tot den grond toe afbrandde. Plotseling vatte ook het woonhuis van den heer M. Oh. Strippiaan vlam, dat op ongeveer 30 M. afstand is ge'egen, door het overwaaien van vonken. De familie was af wezig. Ook dit perceel werd een prooi der vlammen. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat van beide inboedels niets kon worden gered. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. DE LOONSVERLAGING IN DE TEXTI EL-INDUSTRIE. In de afdeelingen van de textïelorganï- saties, betrokken bij de door de Almelo- sche fabrikantenvereeniging voorgestelde loonsverlaging van ongeveer 10 pet., zijn de jongste voorstellen der werkgevers .be sproken. Dezevoorstellen komen op het volgen de neer: Voor de exportbedrijven een loonsver laging van 10 pet. van de loonen boven 30 gulden 7 1/2 voor de loonen van 26 tot ƒ30; 5 tot 6 pet. voor loonen van 20— 26 en 2 pet. voor loonen beneden de 20.— De fabrikanten stellen verder voor de loonen van de werknemers in die bedrij ven, die voor de binno!andsche markt werken, te vermindereu met 6 pet. voor loonen boven ƒ26.50; 5 pet. van de loonen van 2026., en 2 pet. van de loonen minder dan 20. De overval in den boekwinkel te Amsterdam. Zooals men zich zal herinneren, is Zater dagavond do eigenaar van den hoekwinkel op den hoek van den Singel en Lijnbaan- steeg te Amsterdam, toen bezoekers hem vroegen naar een bijbel, door een van hen neergeslagen. Zij hebben toen het geld een bedrag van negen gulden uit do ka3 meegenomen. De politic is er thans in geslaagd een van deze beide mannen aan te houden. Het titie in aanraking is geweest. Hij wist van is een jongeman, die al eerder met de jus- Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren Dirk, zoon van G. Waas dorp en M. W. C. de Graaf Sophia Fij- tje, dochter van H. Stafleu en S. Rietveld Petrus, zoon van P. Vink en M. C. van der Hoeven Neeltje, dochter van W. van Varik en M. 0. van Toijlingen Maria Carolina, dochter van A. Pouw en C. K. J. Duysent Liesje, dochter van G. van 't Hoog en M. N. Domburg Adrianus Gijsbertus, zoon van J. van der Werf en C. van Rijt Andries, zoon van W. J. Holverda en M. G. Molenaar Judilh, dochter van P. J. Sinteur en J. H. Velt- huijzen. Getrouwd: C. van der Tuin jm. en, J. J. H. Bootsgezel jd. Overleden: J. F. N. Kriek dochter 6 jaar D. van Duijn zoon 18 maanden Thè P. Beulink, man 45 jaar P. C. van der Kaaijvan Leeuwen wede. 82 jaar. de zaak niets af, maar de aangevallene zoowel als diens vrouw, bij wie zij denzelf den avond tweemaal zijn geweest om een briefkaart te koopen, herkennen in den aangehoudene beslist een van de bezoekers de bezoeker worden gearresteerd. VERDUISTERINGEN DOOR EEN ADVOCAAT. Veroordeeld tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf. In de zaak tegen den Alkmaarschen ad vocaat mr. H. K., tegen wien ter zake ver duistering 3 jaar gevangenisstraf was ge- eischfc is hedenmorgen door de Arrondis sementsrechtbank te Alkmaar uitspraak gedaan, welke luidde: een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden met bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming. Verduistering bij den gemeente-ontvanger te Apeldoorn. Heden is de 29-jarige kassier bij den gemeente-ontvanger te Apeldoorn, W. R., ter beschikking van de justitie te Zutphen gesteld, in verband met een in den loop der jaren gepleegde verduistering van on geveer 20.000. R. is in het Huis van Be waring ingesloten. Hij heeft, een volledige bekentenis afgelegd. Nationaal Crisiscomité, Bij het Nationaal Crisiscomité is in de afgeloopen week ontvangen 39.375.74, zoodat het totaal gestegen is tot 528.243.19 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: rabarber 69, selderie 0.80 2.20, pieterselie 13, roodekool 1.20— 4.60, savoyekool 14, groenekool 0.80 3.20, prei 2.20—5.00, per 100 kg.: spruiten 49, spinazie 35^-39, witlof 8—17, uien 6.6011.boerenkool 27, was- peen 26, aardappelen 38, kroten' 2.704.00, kroten gek. 611. Melkveiling. Aanvoer 110250 liter. Hoogste prijs 6.70 en laagste prijs 4.90. per 100 liter af boerderij. LEIDEN, 23 Febr. Vette varkens. Aan voer 630 stuks. 587 zwaar 2426 cent en 43 licht 22—24 cent per kg. licht gewicht. Handel mafig met zeer groote aanvoer. ROTTERDAM, 23 Febr. Vee. Aanvoer: 163 paarden, 1246 magere runderen, 261 vette kalveren, 120 graskalveren, 7 var kens, 936 vette runderen, 1822 nuchtere kalveren, 166 schapen of lammeren, 41 big gen, 7 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 19—22, 28—31 en 34—37 cent, ossen 20—25, 27.5—30 en 32.535 cent, stie ren 19—22, 22.5—24 en 27.5—29 cent, vet to kalveren 30—35, 47.5—52.5 en 57.5—00 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 180—285, stieren 80—350, graskalveren 4070, werkpaarden 180280; slacht- paarden 100190, hitten 2.505. nuchtere fokkalveren 814, kalfkoeien 165—280, pinken 100150, vaarzen 160 —190, biggen 70—125, biggen per week 4580 cent. slachtkalveren nuchtere 47 OUDEWATER, 22 Febr. Kaas. Aanvoer 13 partijen, tezamen 585 stuks, wegende 2925 kg. Eerste soort Gouda met rijks- merk 2628, idem mindere 2325. Handel matig. BODEGRAVEN, 23 Febr. Kaas. Aange voerd 82 partijen Goudsche kaas w. o. 79 met rijksmerk, totaal 3168 stuks, wegende^ 28.512 kg. prijs met rijksmerk le soort 28 31, 2e soort 2527. Handel matig. CORRESPONDENTIE. Naar aanleiding van een ingez. stukje van een werklooze in ons blad van Za terdag verzoekt de voorzitter van den R. K. Bouwvakarbeidersbond dezen in zender zich vanavond op 't' kantoor van genoemden bond Steenschuur 14 bij hem te vervoegen met ware gegevens omtrent zijn positie. WiSSELNOTERHINCKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.87l/2 Londen 8.61 New York 2.475/g Parijs 9.74 Brussel 34 45 Zwitserland 48.27l/2 Milaan 12.90 Madrid 19.10 Oslo 46.65 Kopenhagen 47.40 Stockholm 47.85 Weenen 35 25 Praag 7.32 Boedapest Prolongatie 11/2 pet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3